n n n n Dollar in rustiger vaarwater 'Overleg over belastingplan nog mogelijk'' A vrouwen Het rijmt op verwennen Mannen verdienen meer dan Chauffeurs gevaarhjke stoffen gaan in de fout Gevecht rond Ierse whiskey bijna beslist 4> PARKER f60,- Demmenie 'Elektronisch betalen moet goedkoper' Akkoord over verdeling produktie OPEC in zicht VRIJDAG 25 NOVEMBER 1988 PAGINA 7 Lubbers wil opnieuw praten met PvdA: DEN HAAG (GPD) Premier Lubbers wil de onderhan delingen met de PvdA over belastinghervorming volgens de voorstellen van de commissie-Oort heropenen. Vooral over het laagste belastingtarief en de groep mensen die daaronder moet vallen is de minister-president bereid op nieuw te praten. Het belang voor Lubbers van de oproep aan de PvdA is, zo zegt hij in het CDA-partijblad CD-Aktueel van vandaag, is een zo groot moge lijk draagvlak voor de plannen. Daarom is er "de mogelijkheid en de wenselijkheid van een nieuw politiek gesprek", aldus de eerste minister. Uitgangspunt daarvoor moet dan wel zijn dat zo veel moge lijk mensen in het laagste belas tingtarief vallen. In een reactie liet de financieel specialist van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer, Wöltgens (tevens voorzitter van de kamercommissie die Oort behandelt), weten niet on tevreden te zijn met het gebaar van Lubbers. De PvdA zal de premier in een brief om opheldering vragen over de bereidheid tot een serieus gesprek. "Maar een nieuwe poging om het politieke draagvlak voor de belastinghervorming te verbreden, vergt op zijn minst dat van beide kanten stappen in elkanders rich ting worden gezet". In de kabinetsplannen komt er I Tenia wil af van magazijnen AMSTERDAM (ANP) - Bij de He- ma zullen 200 arbeidsplaatsen ver vallen doordat de directie de be voorrading van de winkels grondig gaat reorganiseren. Er zullen 60 magazijnen worden gesloten, waarna de bevoorrading van de winkels dagelijks vanuit één cen traal punt zal gebeuren. Op het mo ment worden de 60 magazijnen, die bij 60 van de 80 winkels gevestigd zijn, eens per maand bevoorraad. Volgens een woordvoerster neemt de Hema twee tot vier jaar de tijd om de operatie uit te voeren. Tussen 1991 en 1993 wil men de centrale bevoorrading rond heb ben. "We hebben het nu al naar bui ten gebracht omdat we tijd willen hebben voor een behoorlijk sociaal plan. Het streven is niemand ge dwongen te laten afvloeien". In de praktijk betekent dit dat de magazijnen van de Hema's in Al phen, Leiden, Noordwijk en Sas- senheim zeker verdwijnen. De He- ma in Katwijk is een franchise-ves- tiging, waarover met de eigenaar moet worden overlegd of deze aan het nieuwe bevoorradingssysteem wil. Grada De directie van Douwe Egberts en de Industriebond FNV hebben een akkoord bereikt over de sluiting van DE-dochteronderneming Gra da in Apeldoorn (160 werknemers, producent van lichaamsverzor gingsartikelen). Grada Apeldoorn maakte tot december 1987 deel uit van de visie consumentenproduk- ten van Akzo. Prikactie Sinds gistermiddag vier uur hou den de Belgische douaniers bij de Belgische grenspost Meer een on aangekondigde stiptheidsactie. Die veroorzaakte aan de Neder landse kant van de grens, bij grens post Hazeldonk in de gemeente Rijsbergen, een tien kilometer lan ge file op de A-16, Breda richting Antwerpen. Staking In het pendelvervoer met bussen dreigt volgende maand een staking als de werkgevers niet-toegeven aan de eisen van de chauffeurs. Als de looneisen (van 3 procent) niet worden ingewilligd, bestaat de mo gelijkheid dat de touringcar-chauf feurs niet gaan rijden. Daarvan zouden vakantiegangers die rond de kerstdagen per bus naar winter sportgebieden willen gaan, de du pe kunnen worden. Gasunie Driekwart van de gasbedrijven in Nederland heeft ingestemd met de nieuwe vijfjarige overeenkomst tussen de Nederlandse Gasunie en de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) over de inkoopprijs van het gas en de zelfstandige positie van de gasbedrijven. Volgens het contract blijft de prijs van gas voor kleinverbruik gekoppeld aan de prijs van huisbrandolie en voor grootverbruik aan de prijs van stookolie. een belastingtarief van 35 procent voor alle inkomens tot 46.000 gul den, inclusief een basisaftrek van 4500 gulden waarover geen belas ting hoeft te worden betaald. Vol gens Lubbers zal 80 procent van de belastingplichtigen onder het 35 procent tarief gaan vallen. De premier uit kritiek op voor stellen van de PvdA om het laagste belastingtarief te beperken tot in komens van 41.000 gulden, inclu sief de basisaftrek van 4500 gulden. Dat betekent, aldus de premier, dat mensen met middeninkomens, waaronder gezinnen met kinderen meer belasting gaan betalen. Dat kan tot 1000 gulden per jaar sche len. Volgens Lubbers moeten we voorzichtig zijn met het beperken van het laagste belastingtarief tot een te kleine groep. Dat betekent tegelijk dat het voor de PvdA uitge trokken bedrag voor de belasting plannen, ruim twee miljard, te laag is. "Daarmee redden we het niet. Tenzij we het weghalen bij de mid dengroepen", zegt Lubbers. Tot dit laatste is hij niet bereid, mede om dat door de belastingverlaging ook het wegvallen van aftrekposten -aanvaardbaar moet worden ge maakt. De premier kondigt in het CDA- blad aan ook bereid te zijn tot een open discussie over twee onderde len uit de belastingplannen: de be perking van de aftrek bijzondere lasten en de aftrek van de ziekte kosten. "Daarover moet politieke consensus mogelijk zijn", aldus Lubbers. Gisteren maakte Financiën be kend dat zo'n 250.000 alleenstaan den hun maandinkomen na 1990 zullen zien dalen door de belasting plannen: gemiddeld met zo'n vijf tig guden per maand. Precies op het minimumloonniveau is de da ling het grootst. Een alleenstaande met het bruto minimumloon (25.761 gulden) levert 764 gulden Het gaat in alle gevallen om werknemers die gebruik maken van aftrekposten die voor elke be lastingbetaler gelden (standaard aftrekposten). Er is geen rekening gehouden met individueel bepaal de aftrekposten. AMSTERDAM (GPD) - De PTT moet zijn tarieven voor het elektro nisch betalen halveren. Als dat niet gebeurt, dan dreigt Ahold samen met andere grote bedrijven een ei gen netwerk op te zetten. Dit drei gement uitte gisteren Ahold-presi- dent Albert Heijn bij het inge- bruiknemen van een proef met elektronisch betalen. Ook vindt hij dat de consument niet voor de kos ten moet opdraaien van het elek tronisch betalen. Minister Ruding (financiën) fungeerde als eerste klant. De elektronische betaalkassa in de supermarkt aan het Osdorper- Er viel deze week op het internatio nale effectenbeurswezen weinig te beleven. De animo was beperkt, de omzet was gering en lust om zaken te doen bleef uit. Dit hield verband met het gebroken karakter van de beursweek door het vieren van Thanksgivingsday woensdag in Ja pan en donderdag in Amerika. door C. Wagenaar Voor het zaken doen is dat een sto rend element. Vooral voor Wall Street, waar het gebruikelijk is de vrijdag er aan vast te knopen voor een lang weekeinde. De eerste helft van de Thanksgivingsweek wordt dan ook meestal gebruikt voor het afwikkelen van zaken. Op Wall Street was de omzet gering, maar de beurs liep wel 30 punten op. Dat was het gevolg van voldoe ning over de wijze van optreden door de gezamenlijke centrale ban ken in de slag om de dollar. In plaats van de vrije val van de vorige paar weken gleed ditmaal de dollar uiterst traeg in lagere richting. Al gemeen werd dit opgevat als een teken dat de internationale finan ciële gemeenschap akkoord gaat met enige waardedaling van de Amerikaanse dollar mits dat maar rustig gebeurt. De relatief gunstige houding van de dollar was een steun voor de DEN HAAG (GPD) - Een groot deel van de chauffeurs die gevaar lijke stoffen vervoeren, heeft van zijn baas wel eens de opdracht ge kregen de wettelijke voorschriften te overtreden. Dat blijkt uit een en quête van de Vervoersbond FNV naar de risico's die werknemers lo pen bij het tranport van gevaarlijke stoffen. Van de 191 chauffeurs die aan de enquête meewerkten, zeggen 84 wel eens zo'n opdracht te hebben gekregen. Tien kregen opdracht mee te werken aan illegale lozin gen. Vier weigerden, de rest liet het gif weglopen op plaatsen als een Rotterdams riool, een pompstation en zelfs een slachthuis. Uit de enquête blijkt verder dat chauffeurs maar een gering risico lopen bij illegale handelingen te worden gesnapt door het Corps Konsumenten Kontakt: caravans zijn veel te duur DEN HAAG (ANP) - Diverse mer ken caravans zijn de afgelopen drie jaar met tientalleq procenten in prijs gestegen, met name goed lo pende typen. De prijsverhoging is soms opgelopen tot drie- tot vier duizend gulden. Dit blijkt uit bere keningen van de consumentenor ganisatie Konsumenten Kontakt die gisteren zijn gepubliceerd. Konsumenten Kontakt vindt dat leveranciers, importeurs en fabri kanten van caravans pas op de plaats moeten maken met prijzen van nieuwe caravans. De caravan- markt is volgens kenners zo lang zamerhand wel uitontwikkeld', zegt KK. De pi ijs-> erhogingen zijn dan ook niet te rug te voeren op ver nieuwingen. "Je zou dan ook eer der verwachten dat caravans zo langzamerhand goedkoper wor den". Bij de berekeningen heeft KK zich gebaseerd op cijfers van RAI, ANWB en CBS. In een periode dat de prijsstijging/inflatie nul tot één procent was (1985-1988) verhoog den de caravanleveranciers vol gens het CBS hun prijzen met ge middeld 9 procent. De prijsverho gingen over de laatste drie jaar be lopen bij diverse typen caravans van Adria, Chateau en Kip vaak rond 25 procent en soms meer dan 30 procent. De laatste jaren zijn er door het Centraal Bureau voor de Statistiek nauwelijks produkten gesignaleerd die zoveel in prijs zijn gestegen. DEN HAAG (GPD/ANP) - Man nen verdienen bruto per uur ge middeld zeven gulden vijftig meer dan vrouwen. Van de werkgevers zoekt 19 procent voor bepaalde functies per se een man. Banen waarbij de voorkeur uitgaat naar een vrouw, worden door slechts negen procent van de werkgevers aangeboden. Die cijfers staan in een nota van de Loontechnische Dienst, die gis teren door minister De Koning (so- plein in Amsterdam is de eerste van 25. Ahold heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met de Postbank. Volgend jaar volgen nog 24 filialen, met totaal 300 kassa's. De proef loopt in afwachting van het gemeenschappelijke systeem dat alle banken willen opzetten. De Ahold-topman vindt dat ze daar mee niet opschieten. Heijn zei dat de kosten voor de datacommunicatielijnen die de PTT nu rekent, te hoog zijn. Hij wees op de grote winsten die het PTT-bedrijf in de telecommunica tiesector behaalt. Komt de PTT niet over de brug dan overweegt Amerikaanse obligatiemarkt en via deze sector ook voor de aandelen markten. Overigens niet alleen in Amerika maar ook in Europa. Vooral na maandag begonnen die zich positief te ontwikkelen, zij het met eveneens beperkte omzetten. Ook in Amsterdam werd de stem ming na gedrukt en ongeïnteres seerd te zijn begonnen, gaandeweg vriendelijker. Vooral de meeval lende dollarkoers had een positie ve invloed en maakte de stemming midden in de week zelfs vast. Er werd deze week in Wall Street weer een belangrijk cijfer bekend gemaakt, namelijk de kosten van levensonderhoud die m oktober met 0,4 procent zijn gestegen of 4,6 procent op jaarbasis. Er was ge hoopt op 0,3 procent of 4,1 procent op jaarbasis dus een lichte tegen valler, zodat pessimisten dat meteen uitlegden als bewijs voor het gestadig oplopen van de infla tie. Maar de regering zag het anders en wees op afvlakking van de prijs stijging in de voedingsmiddelen sector. Het inflatiepercentage voor 1989 werd hierdoor in lagere rich ting bijgesteld tot 3,7 procent, ter wijl juist door veel betere agrari sche vooruitzichten de economi sche groei volgend jaar tot 3,5 pro cent kan oplopen tegen 2,6 procent in 1988. Een mooie ontwikkeling waardoor de nieuwe Amerikaanse regering zich zeker gesteund zal voelen. Controleurs Gevaarlijke Stoffen. De helft van de geénqueteerde chauffeurs geeft aan die contro leurs minder dan één keer per jaar te zien. Dat komt voor een deel om dat het corps vooral overdag werkt, terwijl een aantal van de chauf feurs alleen maar 's nachts rijdt. De chauffeurs zelf lopen bij het vervoer grote risico's: ze komen re gelmatig met giftige stoffen in aan raking en lopen daarbij het gevaar van brandvlekken, branderige ciale zaken en werkgelegenheid) naar de Tweede Kamer is gestuurd. Of de verschillen tussen mannen en vrouwen op de arbeidsmarkt ook duiden op discriminatie en on gelijke behandeling van mannen en vrouwen, is niet onderzocht door de Loontechnische Dienst. 'Rolopvattingen' over wat man nen- en/of vrouwenwerk is, leeftijd, lengte van de diensttijd en het functieniveau verklaren veel van de verschillen, aldus de LTD. In slechts 1,5 procent van de be- Ahold samen met andere bedrijven (als supermarkten en olieconcerns) een eigen netwerk te stichten. Dat gaat dan ten koste van de kleine zelfstandigen, zo vreesde hij. De kosten zijn nu veel te hoog, al dus Heijn. Zo moet een bedrijf voor een aansluiting 500 gulden per maand abonnementsgeld betalen plus zes cent per transactie. Verder is men per winkel ook duizenden guldens kwijt voor de kosten van aanschaf en installatie van de be nodigde betaalapparatuur. De ban ken hebben steeds gezegd dat ze verlies lijden op het betalingsver keer van particulieren. BEI JRS W E E K Van belang is in dit verband on getwijfeld wat er uit de nieuwe OPEC-conferentie zal voortvloei en. Het voortdurend uitstellen van eindbeslissingen wees erop dat het wederom uiterst moeilijk zal zijn spijkers met koppen te slaan. Bo vendien moet worden afgewacht of het dit keer wel zal lukken geno men besluiten ook daadwerkelijk te doen uitvoeren. Ook hier lijkt het de beste oplos sing de olieprijzen enigermate te stabiliseren en extreme afwijkin gen te voorkomen, zoals het dreige ment van Saudie-Arabië met prij zen van 5 dollar per vat, of de wens van Libië en Iran met prijzen van 20 dollar per vat. Voor de wereldin flatie maakt een en ander natuur lijk wel verschil uit. De oliemarkt wist deze week ogen en duizeligheid. Lang niet al tijd worden de juiste bescher mingsmiddelen gebruikt en in een aantal gevallen hebben chauffeurs geen materiaal om zich tegen de giftige stoffen te beschermen. Eén op de zes chauffeurs reinigt zelf wel eens zijn tankauto. Vol gens de wet mag dat alleen onder strikt vastgelegde omstandighe den. Er moet bijvoorbeeld altijd een begeleider bij zijn. Maar uit de enquête blijkt dat het grootste deel drijven bestaat een mogelijkheid tot kinderopvang of langdurig ou derschapsverlof. In ongeveer een kwart van de bedrijven is het ge bruik dat wernemers vrij kunnen nemen bij ziekte van een kind. De mogelijkheid werktijden aan te passen aan schooltijden bestaat bij 18 procent van de ondernemingen. In tachtig procent van de gevallen maken uitsluitend vrouwen van die mogelijkheid gebruik. Uit het onderzoek blijkt dat vooral vrouwen met een deeltijd baan in de maatschappelijke dienstverlening zoals gezinsver zorging of bejaardenhulp minder krijgen dan het minimumloon. Op een kwart van de in totaal 205.250 werknemers in deze sector is de wet op het minimumloon niet van toepassing. Dat geldt vooral vrou wen die minder dan een derde van de gebruikelijke arbeidstijd wer ken: de hulpkrachten, vooral alphahulpen. Van de werknemers die wel on der de wet vallen, werd tijdens de peiling van de LTD in augustus vo rig jaar één op de tien onder het voor hen geldende minimum be taald. Vooral doordat werkgevers bij het uitrekenen van het loon zijn uitgegaan van een werkweek van 40 uur in plaats van de normale ar beidsduur van 38,38 uur. In de land- en tuinbouw wordt een overigens niet waar het aan toe was. De prijzen fluctueerden fors, waardoor ook de oliewaarden in Wall Street flink op en neer bewo gen. Voor de Olies op het Damrak stond de koers hierdoor na vier da gen handel nog even hoog als eind vorige week. Toch kon de index van de internationals deze week bijna 3 punten stijgen. De lokale markt deed het nog be ter met verhogingen tot 6 punten. Hierdoor verbeterde de algemene beursindex zich deze week met 4 punten terwijl de stemmingsindex anderhalve punt in herstel was. Er waren deze week een aantal posi tieve bedrijfsberichten. Bührmann Tetterode boekte in het derde kwartaal 35 procent meer winst en Nedlloyd vertelde in 1988 nog aan merkelijk meer aan netto-winst over te zullen houden dan al was toegezegd. Dit deed het aandeel ruim 5 procent in waarde toene men. Ook Hoogovens was 5 pro cent hoger. Wegener-Tijl reageerde met een waardestijging van 5 tot 10 procent op de heisa rond de dag bladenfusie waardoor Elsevier eer der onder druk geraakte. Tot 10 procent meer werd er voor Poly- norm en Boerwinkel betaald. De Europese optiebeurs had een rustige week. De omzetten bleven beperkt ens het aantal afgesloten contracten daalde van 187.000 op 131.000. De Olies konden onder de aandelen meerdere malen de eerste plaats innemen. van de chauffeurs dat karwei regel matig alleen uitvoert, met alle risi co's voor eigen veiligheid en omge ving van dien. Er zijn verschillende redenen om de tankauto zelf schoon te maken. Vooral in oost-Europa zijn erkende cleaningstations vaak te ver weg, maar bovendien kruipen chauf feurs vaak (tegen extra betaling) zelf in de tank omdat hun baas de rijschema's zo krap indeelt dat er gaan tijd is voor een officiële reini gingsbeurt. Volgens de Vervoersbond zou den chauffeurs de mogelijkheid moeten krijgen om de arbeidsin spectie in te schakelen als er iets mis is. Ze kunnen nu alleen bij het Corps Controleurs Gevaarlijke Stoffen terecht en daar staat de ge zondheid van de chauffeurs niet voorop. WENEN (Rtr/KRF) - Bij de beraad slagingen van de Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) in Wenen lijkt er uitzicht te zijn op een akkoord over produk- tiebeperking ter ondersteuning van de prijzen. Iran, dat zich tot nu toe onverzoenlijk opstelde, liet gis teravond bij monde van minister van olie Aqadazeh weten dat er nu voorstellen op tafel liggen die voor het land acceptabel zijn. "Ik denk dat er nu enkele voorstellen zijn waarin mijn standpunt, voorzover het gaat om het Iraanse aandeel in een produktieplafond, wordt aan vaard", aldus de minister. De verklaring van Aqazadeh lijkt erop te duiden dat er een formule is gevonden die zowel Iraq als Iran te vreden stelt. Iraq eist dat het even veel mag produceren als Iran. maar Iran heeft steeds geweigerd daar mee in te stemmen. Daardoor voelt Iraq zich al twee jaar met gebonden door de produktie-afspraken van de OPEC en draagt het land in be langrijke mate bij tot de huidige overproduktie. De meeste lidsta ten vinden het noodzakelijk Iraq weer mee te laten doen. De Iraanse minister Aqazadeh verklaarde later op de avond dat hij naar Teheran zal reizen voor over leg met zijn regering over nu op ta fel liggende voorstellen. "Ik vind het noodzakelijk mijn regering te raadplegen", aldus de minister. Hij zei waarschijnlijk zondag weer te rug te keren naar Wenen. 'schokkend' groot aantal werkne mers onderbetaald. Bij steekproe ven die de Industrie- en Voedings bond CNV heeft gehouden bleek 20 procent van de mensen te wei nig loon te krijgen. Met de steek proeven werden 300 mensen be reikt. De CNV-bond heeft 402.000 gulden aan achterstallig loon opge ëist. Dat gebeurde zowel voor le den als voor niet-leden. De uitkomsten van het onder zoek zagen er iets beter uit dan na een controle een paar jaar geleden door de Loontechnische Dienst van het ministerie van sociale za ken. Dat toonde aan dat 20 tot 28 procent van de werknemers in de agrarische sector werd onderbe taald. De Industrie- en Voedings bond vindt de verbetering echter 'absoluut onvoldoende'. Begin februari beginnen de on derhandelingen over de nieuwe cao's in de land- en tuinbouw, die voor 70.000 mensen gelden. De In dustrie- en Voedingsbond CNV mikt daarbij op een verkorting van de werkweek tot 37 uur en een ver laging van de vut-leeftijd naar 58 jaar (nu 59). Het zou bovendien mo gelijk moeten worden dat werkne mers die al 40 dienstjaren hebben en minstens 56 jaar zijn, al voor een deel van hun tijd met vut kunnen. Schoonmakers bezetten kantoor AMSTERDAM (ANP) - Een aan tal schoonmakers van de gemeente Amsterdam heeft vanochtend het hoofdkantoor van hun dienst be zet. Zij protesteren hiermee tegen het vastlopen van het overleg tus sen het stadsbestuur en de bonden over hun rechten nu de dienst op termijn wordt opgeheven. De ta ken worden overgeheveld naar een zelfstandige schoonmaakdienst. Volgens een woordvoerder van het actiecomité, dat de bezetting uitvoert, duurt deze de hele dag. Er moet nog worden besloten of de bezetting tot na het weekeinde wordt voortgezet. "We zijn met vijf tig mensen. In delegatiekringen in Wenen is gisteravond vernomen dat Iran heeft toegegeven aan de eis van Iraq. Dat zou moeten gebeuren on der een produktieplafond van 18,5 miljoen vaten (van 159 liter) per dag, ruim vier miljoen vaten min der dan de huidige produktie. Iran zou daarin zijn aandeel houden van 14,27 procent, wat neerkomt op 2,64 miljoen vaten. Het land wil dat de vier Golf-staten (Saudiarabië, Kuwayt, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten) een deel van hun aandelen opgeven om ruimte te maken voor Iraq. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat Iran koste wat het kost aan die eis zal vasthou den, aldus de zegslieden. Als de bovengenoemde oplos sing daadwerkelijk uit de bus komt zal dus zowel Iran als Iraq een pro- duktiecontingent krijgen van 2,64 miljoen vaten. Iran heeft nu een contingent van 2,37 miljoen vaten. Voor Iraq staat een officieel contin gent van 1,54 miljoen vaten in de boeken, maar dat heeft sinds de cember 1986 geen enkele betekenis omdat het land het niet erkent. De produktie van Iraq bedraagt op het ogenblik ongeveer 2,7 miljoen va ten per dag. Volgens Aqazadeh zal de OPEC voor 1989 een streefprijs vaststel len van achttien dollar per vat. Op de vrije markt wordt op het ogen blik ongeveer dertien dollar be taald. DUBLIN (DPA/Rtr) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard mag definitief rekenen op de toe gezegde aandelen Irish Distillers Group (IDG). Dit heeft de Ierse minister van handel, Albert Reynolds, gisteren bepaald. Ver der besliste hij dat mededinger Grand Metropolitan, het Britse hotel- en drankenconcern, een belang van niet meer dan 29,9 procent in IDG mag bezitten. Grand Met heeft momenteel iets meer dan dertig procent van de aandelen. Reynolds beschouwt het bod van Grand Met als 'strijdig met het algemeen belang'. Door deze beslissing kan Pernod Ricard zich nu vrij zeker als toekomstig eigenaar beschouwen van het meerderheidsbelang in IDG. Pernod en Grand Met voeren al maanden strijd om de Ierse whiskeyproducent, bekend om zijn merken 'Bushmills', 'Pad dy's' en 'Jameson'. Grand Met biedt 332 miljoen Ierse pond (bij na éën miljard gulden), terwijl Pernod 285 miljoen Ierse pond (850 miljoen gulden) wil neertel len. Alleen de Europese Commis sie kan nu voor Pernod nog roet in het eten gooien. ADVERTENTIE Edelstalen ballpen en bijpassend 0,5 mm vulpot lood met goldplated clip. In luxe doosje. Onze speciale prijs: tijdelijk Haarlemmerstraat 167 Leiden Telefoon: 071-14 10 63 Vandaag is in Amsterdam de Caravan-en Camping-RAI begonnen. Vaak betaling onder minimumloon

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7