Honderd bezoekers open dag vrijwilligers Ons Doel krijgt eindelijk ledenraad 'Betere hulp voor mensen die zelfmoordpoging deden' Pancras-West wil komst restaurant voorkomen Rijrichting op Steenschuur omgedraaid 'Hebt u een paar uurtjes tijd over' LEIDEN - "Hebt u een paar uurtjes tijd over?", zegt de mevrouw ach ter de tafel van de Unie van Vrijwil ligers hoopvol. De UW is één van de organisaties die zich gisteren, Internationale Vrijwilligersdag, in het gezondheidscentrum aan het Bevrijdingsplein presenteerden met onder meer de bedoeling om nieuwe vrijwilligers aan te trekken. Naar schatting honderd mensen bezochten de open dag, van wie een aantal zich ook aanmeldde voor vrijwilligerswerk bij onder meer de bibliotheek, de Hervorm de Vrouwendienst, Welfare en de Zonnebloem. Twee heren die een deel van hun tijd aan onbetaald werk besteden, Samenwerking huiswerk klassen in Leiden LEIDEN Vier organisaties die huiswerkklassen en bijlessen ver zorgen hebben tot samenwerking besloten. Het gaat om de Huis werkklas Dijk 33, de huiswerkklas van de Stichting Surinamers Lei den, de Bijlesdienst Leiden-Noord en de Huiswerkklas Leiden-Noord. Door de samenwerking denken de organisaties te bereiken dat doorverwijzing van de ene naar de andere instelling soepeler zal verlo pen. De organisaties hebben ook besloten om gezamelijk de publici teit te verzorgen. Grootste probleem voor de orga nisaties blijft overigens het vinden van vrijwilligers. Monique van Eeden van Huis werkklas Leiden-Noord zegt dat bij haar organisatie momenteel cir ca zeven vrijwilligers actief zijn. "Dat is op dit moment wel genoeg, maar als straks de kerstrapporten komen, krijgt de huiswerkklas weer meer aanmeldingen. Dan zijn er weer meer vrijwilligers nodig". Ineke Verhoef van Bijlesdienst Leiden-Noord zegt dat haar organi satie voortdurend zit te springen om vrijwilligers. Aan haar instel ling zijn bijna honderd vrijwilligers verbonden. De bijlesdienst geeft individueel onderwijs aan kinde ren, wiens ouders geen reguliere bijles kunnen betalen. Wie informatie wil over de huis werkklassen of bijlesdienst of zich wil opgeven als vrijwilliger kan zich wenden tot Baudnath Ramdas van het Onderwijs voorragnsge- bied Leiden, telfoon: 214790. zijn L. Keijzer en T. Diederiks. Keijzer verzorgt bij het Gilde Lei den stadswandelingen, Diederiks is bij dezelfde organisatie coördi nator. "Het is leuk om andere men sen wat bij te brengen", verklaart Keijzer het feit dat hij zich zo'n half jaar geleden bij het Gilde aansloot. Hij neemt mensen mee op wandel tocht door de stad of langs de Leid- se hofjes. De stad kent hij als ras echte Leidenaar prima en waar zijn kennis hiaten vertoont, spijkert hij die bij door het lezen van folders en dergelijke. Later in de middag werd bij de Vrijwilligerscentrale aan de Oude Rijn op andere wijze stilgestaan bij de mensen die zich belangeloos voor anderen-fezetten. Zo overhan digde R. Marcelus van het bestuur van de Centrale overhandigde wet houder Hans de la Mar een exem plaar van het boekje 'Zo werkt dat'. Hierin wordt een aantal van de on geveer 500 projecten dat vorig jaar meedong naar de Marga Klompé- prijs nader onder de loep genomen. Leiden komt er niet in voor, wel Casa Materna uit Zoeterwoude en de Thuiszorgcentrale Katwijk. Ca sa Materna, dat elk jaar 25 Zoeter- woudse jongeren naar Napels wil uitzenden om daar herstelwerk zaamheden te verrichten aan de ge bouwen.van het kindertehuis Casa Materna, wordt genoemd als voor beeld van een project dat van door zetten weet en altijd wel weer een manier vindt om aan geld te ko men. De Katwijkse Thuiszorgcen trale is in het boekje vermeld om dat-het een duidelijk voorbeeld is van een samenwerkingsverband tussen vrijwilligers en beroeps krachten waar met succes wordt geprobeerd alle organisaties hun eigen identiteit te laten behouden. Marcelus vroeg De la Mar bij de overhandiging van het boekje om meer geld voor de Vrijwilligerscen trale. Het werk is de laatste jaren toegenomen (onder meer door de komst van de Talentenbank voor vrouwen) en zal nog meer toene men. Zo wil men gehandicapte mensen die als vrijwilliger willen werken, daar ook de kans voor ge ven. Ook zou de gemeente, stelde Marcelus, meer beleid voor vrijwil ligerswerk moeten maken. Een no ta daarvoor is allang geleden opge steld maar volgens Marcelus wat onder het stof geraakt. De la Mar zei over uitbreiding van het budget best te willen pra ten. "Er is niet veel financiële ruim te bij de gemeente, maar daar kun nen we wellicht wat op 2 Vrijwilligerscentrale overhandigt wethouder De la Mar het boe ligersprojecten die vorig jaar meedongen naar de Marga Klompé Volgens de wethouder draagt de gemeente het vrijwilligerswerk een warm hart toe: "Zonder vrij willigers zou in Leiden nog niet een tiende draaien van wat er nu alle maal draait". Uit onder meer het feit dat de gemeente de opvang voor vluchtelingen goeddeels aan de Vereniging voor Vluchtelingen Nederland overlaat, blijkt volgens hem dat de gemeente veel vertrou wen stelt in het vrijwilligerswerk. "De gemeente zou dat werk niet beter doen". LEIDEN De hulpverlening aan mensen die een poging tot zelf moord hebben gedaan, kan verbe terd worden wanneer ziekenhui zen, de Riagg's en andere hulpver lenende instellingen beter samen werken. Van alle mensen die door zelfmoord overlijden, heeft meer dan de helft al eens een poging ge daan. Daarom is een goede opvang na een zelfmoordpoging zeer be langrijk. Dat blijkt uit een onderzoek van de vakgroep klinische, gezond heids- en persoonlijkheidspsycho- logie van de leidse universiteit. Het onderzoek is uitgevoerd in op dracht van het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cultuur. De onderzoekers stellen dat er in veel ziekenhuizen nog steeds geen regels zijn voor opvang van men sen die een zelfmoordpoging heb ben gedaan en hun familieleden. Omdat dergelijke pogingen boven dien vaak op ongelegen momenten worden gedaan, 's nachts bijvoor beeld of in het weekeinde, is er vaak niemand die hun kan opvan gen. Omdat is gebleken dat veel men sen hun zelfmoordpoging binnen korte tijd herhalen - 20 procent bin nen drie maanden na ontslag uit het ziekenhuis - is onmiddellijke hulpverlening dringend geboden. Jaarlijks worden in Nederland 25.000 tot 30.000 mensen in zieken huizen behandeld na een zelf moordpoging. Bij huisartsen ko- mer. nog eens 4000 tot 5000 mensen hiervoor terecht. Het is daarom van belang dat ook huisartsen op dit punt beter met hulpverlenende in stanties samenwerken. LEIDEN Woningbouwvereni ging Ons Doel krijgt een ledenraad die de raad van toezicht en advies gaat vervangen. Deze ledenraad gaat bestaan uit minimaal 21 verte genwoordigers van bewoners/le den en bewonerscommissies. Dit is besloten op een algemene leden vergadering die deze week is ge houden. De initiatiefnemers me nen dat met een ledenraad een di recter contact mogelijk is tussen bestuur en bewoners. De vorming van een ledenraad is al vele jaren een twistpunt binnen de woning bouwvereniging Ons Doel. De ledenraad zal het bestuur ad viseren en controleren, taken die vroeger werden vervuld door de raad van toezicht en advies. Daar naast zal het nieuwe orgaan de be langen van de leden behartigen naar het bestuur toe. Bewoners zul len eenvoudiger hun wensen ken baar kunnen maken en op die ma nier inspraak krijgen op het beleid van bestuur. Ook krijgen bewoners via de ledenraad directe informatie over het complex of wijk Een bevoegdheid van de leden raad is onder meer het bijwonen van de bestuursvergaderingen. Wanneer afgevaardigden vinden dat bestuur adviezen onvoldoende meeneemt in zijn besluiten, dan kan een algemene ledenvergade ring worden uitgeschreven. Op die vergadering zouden eventueel maatregelen genomen kunnen worden. Vanaf de tijd dat er fusieplannen waren met andere woningbouw vereniging is al drie keer eerder het voorstel tot instelling van een le denraad gedaan. Volgens woord voerder van de initiatiefnemers J. Habolt is het belangrijk dat er di rect contact komt tussen bestuur en bewoners die automatisch lid zijn van de woningbouwvereni ging. Hij meent dat de vijf leden die de huidige raad van toezicht en advies te weinig tijd besteden aan hun ta ken. Ook heeft Habolt geconsta teerd dat de belangstelling van de ze leden voor de bewoners niet al tijd even groot is. "Dat is niet zo gek, want in principe heben ze ook weinig binding met de bewoners. Het zijn meestal mensen van bui ten", aldus Habolt die zelf lid is van de bewonerscommissie Meerburg. De problemen doen zich met na me voor bij complexen waar groot onderhoud moet worden gepleegd. "Dergelijke ingrijpende renovatie plannen brengen zeer ongewone si tuaties met zich mee voor de bewo ners. Daarmee moeten ze bijge staan worden. Ook de controle op de uitvoering van het groot onder houd is een belangrijke taak". Een voorbeeld waarbij de leden raad geholpen zou kunnen hebben is het probleem dat nu bestaat met LEIDEN De wijkvereniging Pancras-West vraagt het gemeente bestuur de verbouwing van het pand Hooglandse Kerkgracht 5 stil te leggen. De eigenaar van dit pand, die er een restaurant wil ves tigen, is volgens de wijkvereniging aan het werk gegaan zonder bouw vergunning. Bovendien is voor het restaurant geen wijziging van het bestemmingsplan aangevraagd. De eigenaar, de café- en restau ranthouder Hans van der Bijl, geeft toe dat hij nog geen bouwvergun ning in zijn bezit heeft. "Maar de aanvraag loopt. Net als de aanvraag voor de bestemmingswijziging". Volgens Van der Bijl is er overi gens geen sprake van een 'echte' verbouwing. "Ik heb wat behang Poepzak (1) Bijna iedereen doet het. Vooral 's avonds na het laatste nieuws. Let u maar eens op als Harmen Sie- zen u welterusten heeft gewenst en de klanken van het Wilhelmus wegsterven. Dan gaan de deuren op een kier en komen de blek- kie's en fikkie's naar buiten stor men om er voor zorgen dat de stad binnen de kortste keren on der een verse laag hondepoep is bedolven. En u kent de favoriete stekjes van deze trouwe viervoe ters: kinderspeelplaatsen, par ken en trottoirs. Naar het schijnt gaat het in totaal om zo'n 75 mil joen kilo per jaar die over stad en land wordt uitgescheten en uiter aard krijgt ook de gemeente Lei den daarvan een evenredig deel. Het Leidse college van B en W heeft besloten de strijd aan te binden met de hondepoep. Vori ge week presenteerden de wet houders Kuijers en Van der Mo len de nota 'schone stad' waarin ze aankondigden dat hondenbe zitters in de toekomst de uit werpselen van hun huisdier zelf moeten opruimen. Gebeurt dat niet dan loopt de eigenaar van een poepende viervoeter de kans dat hij wordt bekeurd. Kijk eens, het zal niet zo zijn dat u meteen de maximale boete van 5000 gul den moet betalen, maar een paar tientjes bent u wel kwijt. In de nota staat verder dat twee parken in de binnenstad, het Van der Werfpark en de Burchtheuvel, hondenvrij wor den gemaakt en dat (buiten de singels) een groot aantal honden- uitlaatstroken wordt aangelegd. In de binnenstad is slechts één zo'n uitlaatstrook geprojecteerd, bij het Van der Werfpark. Dat be tekent niet dat dergelijke stro ken in de binnenstad niet nodig zouden zijn omdat binnenstad- bewoners zich beter gedragen. Het asociale gedrag van honden bezitters komt immers onder alle lagen van de bevolking voor en dus ook in alle wijken. Het dunkt ons, al kunnen we het weten schappelijk bewijs niet leveren, dat juist in de binnenstad de droldichtheid erg hoog is. De verklaring voor het maken van slechts één hondenuitlaat- plaats binnen de singels is dat dergelijke stroken twintig bij an derhalve meter zullen meten en daar in het stadscentrum dood eenvoudig geen ruimte voor is. Dit betekent dat de hondenbezit ter in de binnenstad de uitwerp selen van zijn huisdier zelf moet opruimen. Daartoe worden bin nenkort zogenaamde honde- poepzakjes te koop aangeboden waarmee de bolus met één sim pele handeling van de straat kan worden genomen om vervolgens in een afvalbak te worden gede poneerd. Poepzak (2) Tijdens een persconferentie, vo rige week, lieten de wethouders zien hoe simpel het zakje func tioneert. Argwanend als wij zijn vroegen we ons af of de honde- poepzak in de praktijk inderdaad zo gemakkelijk hanteerbaar is. En dus verzochten wij wethou der Kuijers om een officiële de monstratie van de eerste verwij dering van een ongewenste bo lus. En u kent onze politici. Die zijn echt voor geen kleintje ver vaard als er een fotograaf in de buurt is. De gemeentebestuur der was dan ook gaarne bereid de gang van zaken voor de camera te tonen. Nu wilden wij niet zo ver gaan om de wethouder een enorm dampend exemplaar aan te bie den. Onze keus viel daarom op een bescheiden bolus die ruim schoots van te voren op het trot toir voor het stadhuis aan de Breestraat was gedeponeerd. Ge lukkig bleek de uitverkoren drol op het officiële moment nog on aangeroerd. De demonstratie kon dus beginnen. Wethouder Fred Kuijers, in Bommeliaans kostuum, poepzak tussen de vin gers, even op het startschot te wachten, en toen: flits-flits... weg bolus. Toegegeven: de poepzak werkte feilloos. Toch houden wij onze twijfels. We zullen u vertellen waarom. Kijk eens, als u eigenaar bent van een vrolijk tekkeltje dat een compact keuteltje achterlaat, a la, dat kunt u gemakkelijk kwijt in het zakje. Maar bent u nu de gelukkige bezitter van een flink uit de kluiten gewassen bouvier die gewend is een enorme knijter te draaien dan kunt u het wel ver geten. Dan is het zakje volgens ons veel te klein, tenzij men er een taartschep bij levert om het gevaarte in stukjes te verdelen zodat u het met twee zakjes te lijf kunt. Wethouder Kuijers geeft eer lijk toe geen vergelijkend waren onderzoek onder de poepzakken te hebben gehouden. Hij is afge gaan op het advies van de Neder landse Vereniging van Reini gingsdirecteuren die de betref fende zak hebben aanbevolen. Daarom maar eens geïnformeerd bij een hoofdbestuurslid van de ze vereniging die in het bijzonder is belast met de hondenontlas ting. De heer A. Hoek vertelt dat de Vereniging van Reinigingsdirec teuren in 1987 een heuse prijs vraag heeft uitgeschreven waar uit 120 vindingen zijn voortgeko men: "Van zakjes en tasjes tot schepjes en hondentoiletten. Sommige apparaten zagen er zo afschrikwekkend uit dat de hond werd afgeschrikt en helemaal niets meer wilde. Het honde- poepzakje dat in Leiden is geïn troduceerd is uiteindelijk als uit de prijsvraag geko men omdat het pragmatisch en milieuvriendelijk is". In de gemeente Heemskerk, waar Hoek hoofd van de reini- gings- en milieudienst is, heeft men intussen ervaring opgedaan met de hondepoepzak. De zakjes zijn verspreid onder 500 honden bezitters in deze gemeente. Ge bleken is dat 30 procent van de hondenbezitters bereid is het zakje te gebruiken. Het ging in Heemskerk nog maar om een proefperiode. De verwachting is dat na langere tijd de respons stijgt. Wethouder Kuijers laat er geen misverstand over bestaan dat de Leidse maatregelen ook nog maar een begin zijn. "We wach ten eerst even af hoe het loopt", aldus de wethouder. "Bij onvol doende resultaat sluit ik verder gaande maatregelen niet uit". JAN RIJSDAM Eerste doctorandi nieuwe opzet lerarenopleiding LEIDEN Aan de Leidse univer siteit studeren op 8 december tien doctorandi af van de tweede fase lerarenopleiding moderne vreem de talen. Het zijn de eerste docto randi in Nederland in de nieuwe opzet van de lerarenopleiding hun eerste graads onderwijsbevoegd heid hebben gehaald. De universiteit wil aan deze 'mijlpaal' extra aandacht besteden. In het Academiegebouw aan het Rapenburg zullen daarom die dag enige prominenten van onder meer de Leidse universiteit en mogelijk het ministerie van onderwijs aan wezig zijn. De toekomst van de doctorandi is volgens de universi teit, ondanks alle negatieve berich ten, positief te r de bewonerscommissie van de Lammmenschansweg. Er bestaan daar al geruime tijd plannen voor groot onderhoud. De bewoners commissie is het niet eens met de huidige voorstellen waarbij de be nedenwoningen worden geheeld. Gevreesd wordt dat hierdoor be paalde bewoners gedwongen zul len moeten verhuizen. Habolt wil nu dat er ook meerde re bewonerscommissies worden gevormd van complexen van Ons Doel. "We willen dat de mensen die in deze ledenraad zitting nemen zo veel mogelijk verspreid in de stad zitten en uit zoveel mogelijk wij ken komen". Voor de instelling van een leden raad is een statutenwijziging no dig. Die zal zo snel mogelijk door de notaris worden gepasseerd. Dan kan de ledenraad officieel worden geïnstalleerd. LEIDEN De rijrichting op het gedeelte tussen Steenschuur en Garenmarkt wordt weer omge draaid. Daarmee wordt de situatie van enkele jaren geleden hersteld. De maatregel gaat op zaterdag 3 de cember in. Het omdraaien van de rijrichting heeft te maken met de afsluiting van het Gangetje voor autoverkeer op zaterdag. Auto's die tot de toe gang van de Breestraat rijden en daar tot de ontdekking komen dat het Gangetje is afgesloten, zouden dan achteruit terug moeten rijden. Die automobilisten kunnen van af 3 december linksaf de Steen schuur op. weggetrokken en de muren op nieuw laten stucen. Dat mag, daar heb je geen vergunning nodig. Daarbij bleek er een paar muren zo slecht te zijn dat ze gevaar oplever den. Die heb ik daarom laten slo pen, ja". Volgens voorzitter Jaap van Meijgaarden van de wijkvereni ging is er echter een heuse verbou wing gaande. "Enige tijd geleden hebben we Bouw- en Woningtoe zicht ingeschakeld. Die constateer de dat er inderdaad enkele muren waren gesloopt. Bouw- en Woning toezicht heeft Van der Bijl toen op dracht gegeven een vergunning aan te vragen. Voor zover wij weten is dat nog steeds niet gebeurd, ter wijl het werk wel doorgaat. Van daar dat we het college hebben ge vraagd het werk stil te leggen". Van Meijgaarden betreurt de ver bouwing. Het bewuste pand staat op de momumentenlijst. Het is bo vendien een beeldbepalend pand. Een aantal omwonenden is verder zeer ongelukkig met het plan in het pand een restaurant te vestigen. "Overigens hebben we het al eer der meegemaakt dat een illegale vestiging van een restaurant later toch door de gemeente werd toege staan. Dat was met 'De Illegale' aan de Hooigracht. We willen voorko men dat dat nog een keer gebeurt en zijn dus zeer alert". Van der Bijl vindt de actie van de wijkvereniging echter 'kinderach tig'. "Er is geen echte verbouwing aan de gang. Dat doe ik pas als ik de vergunningen binnen heb", aldus Van der Bijl, die meent dat er in de buurt een 'hetze' tegen hem wordt gevoerd. Computers In januari gaat de opleiding computerge bruik aan de Suze Baartschool van start. De opleiding is bedoeld voor herintre dende vrouwen die betaald werk willen verrichten in de administratieve sector Van deelnemers wordt verlangd dat zijn ten minste 25 jaar oud zijn en een oplei ding op lbo/mavo-niveau hebben. De duur van de opleiding is één jaar. zo'n tweeënhalve dag per week. Kinderop vang is aanwezig De kosten voor de op leiding bedragen ongeveer 240 gulden. Voor informatie bij de Suze Baartschool. tel. 142529. Kinderboeken Heieen Janssen houdt maandag 28 no vember een lezing over kinderen, lezen en boeken. Zij houdt die spreekbeurt in buurthuis Cornelis Joppensz aan de Op- penheimstraat. Aanvang 13.30 uur. Na afloop is er gelegenheid de kinderboe kententoonstelling van de Leidse biblio theek te bezichtigen. Bibliotheken In verband met Sinterklaas zijn alle filia len alsmede de hoofdvestiging van de bibliotheek in Leiden op 5 december om 16.00 uur gesloten Kerst in Kerst is nog een eindje weg, maar toch wil het Dienstencentrum Binnenstad nu al weten welke ouderen (boven 55 jaar) willen deelnemen aan een bijeenkomst op tweede kerstdag (maandag 26 de cember) in het Volkshuis aan de Apothe- kersdijk 33. Daar wordt onder meer kof fie geschonken en een diner geser veerd. De kosten bedragen 14,50 gul den. De bijeenkomst begint 11.00 uur. Wie wil deelnemen, kan kaarten kopen bij Dienstencentrm Binnenstad. Hoge- woerd 65. tel. 143503: Hooglandse Kerkgracht 32. tel. 123744. Dijk 33. Apo- thekersdijk 33. tel. 125736; De Pancrat, Middelstegracht 85. tel. 126243 Voor mensen die slecht ter been, kunnen met de auto worden opgehaald. Verzamelbeurs De Nederlandse Vereniging De Verza melaar houdt zaterdag 26 november van 10.00 tot 16.00 uur een dagverza- melbeurs in het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare. Informatie en tafelbe spreking via telefoon 070-895465. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren Ikrame d.v. M. Mizab en F. Mizab, Hielke z.v. S.P.M. Alsemgeest en i Broek, Margot Jeannette d.v. J. Josephine d.v. G.M. Jonker en A.W.A. van der Plas. Francisca Afra Maria, d.v J A. de Bie en I. Piël. Robin z.v. H. Viele en A J. Kok. Corne lis z.v. L. van der Gugten en C.M. Leeuwen burg. Jeroen Nathaniel z.v. B.T. Dikkes en C.J. van der Ent. Joeri Koen z.v. C.J. Zandvliet en S.N. Leonard. Victoria Jacoba Soemmtra d.v A.D. Schoorl en Balak, Bregt|e d.v T W. Eikelboom en H. Hoek. Nicolaas Johannes Wilhelmus z.v. M.J.M. van der Ham en C.A. van der Slot, Pirn z.v. R. Molenkamp en H. van Hooidonk. Thibaut z v M. Pollma en M.C.P. Canali. Stefano z.v. G. Gatti en I. Mazzoleni, Mandy d.v. J.R. Schouten en G.A.D. Lacourt, Anne Willemijn d.v. J.H. van der Veer en C.M. Meiman. Helena Cornelia d.v. J. van Duiven voorde en S. Kloos, Hayet d.v. F. Belahmar en W. Alfring, Kevin Paulus Adrianus z.v. P.M. Wolvers en A.M. Rotteveel, Grietje Maria d.v. A.M. Mesman en M.A. Huijbens. Najat d.v. H. Khattala en H. Makkor, Bram z.v. P.G. van Duijvenboden en J.C. Hoek. Wendy d.v. W van der Plas en K.A de Bonte. Joyce d.v A J. van Leeuwen en C.P.J Gerritsen, Kayleigh d.v. G.H van Dijk en M C. Stol. David Darren z.v. A D. Boon en Y.M. van Steenbergen. Abram Wilhelm z.v. H. Bouwman en J.R Ro zendal. Leendert z.v. G Hoogstraten en E.F Koole. Jolanda d.v. R.A.P. de Lange en D.P F Breman geb 25 leb 1901 man. J.H.G. Burg geb 21 sep 1919 man, T.M. Janssen geb 24 sep 1935 man, H. Schouten geb 10 leb 1908 vrl geh gew met W.J. van Velzen, H. Ayyildiz geb 1 jan 1936 man, T Oosterom geb 13 mrt 1905 vrl. geh gew met C.G. Verhagen, A. Wijnands geb 22 feb 1915 man. P Cordes geb 8 okt 1988 man, R H. Stroo geb 2 aug 1960 man. A.P.G. van Niekerk geb 15 sep 1918 vrl geh gew met M. Koriekaas, J. Haas noot geb 15 mrt 1914 man. A. Verstraten geb 8 jan 1903 vrl geh gew met J. van den Bnnk, F. van der Burg geb 10 nov 1904 vrl geh gew met A Reijken, C.N.P Vink geb 23 aug 1925 vrl geh gew met H. van Klaveren. C.J Dummck geb 23 nov 1892 vrl geh gew met P.H.F Ude. H.G. Flanderhijn geb 14 nov 1903 vrl geh gew met M.J. Wallo. S P Verver geb 30 jun 1909 man, T.F.M. Gerritsen geb 11 leb 1919 man. C. Christians geb 24 jul. 1897 man, J. Leget geb 8 juni 1903 vrl geh gew met J.A. de Kier, M.J. Heskens geb 30 nov 1911 vrl geh gew met A.J Simonis, J.P.N. Krassenburg geb 19 okt 1932 man. J. van leterson geb 2 mrt 1929 man. J.J. Laterveer geb 7 jun 1914 vrl. echtg. van C D. den Os, B Zwart geb 25 apr 1905 man. W A. van Werkhoven geb 22 aug 1915 man. L.T. van der Ham geb 22 nov 1913 man. J. Lucas geb 15 |un 1916 man. E C Bouter geb 28 sep 1913 vrl echtg van J A P Moonen. A.R de Cauwer geb 4 mei 1911 vrl geh gew t D.G Busschots. LEIDEN Gehuwd: H.L. Ouwehanden K. Lagendijk. C R. Prins en P. Menor, P.W.A. Langenberg en J. van Dok, B.W.M. van Abswoude en A. van den Burgh.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15