'Kabinet kijkt nu te 399-, bisssks 'De politie is jarenlang uitgehold' PRIJSTREFFER vpfM naar pponomip Notaris beschuldigd van manipulatie demente vrouw Veilige dosis voor gif nog niet vast te stellen Dordrecht zet werklozen in tegen kleine criminaliteit WO ENS DAT, 9.3 NOVEMDER 1988 Kritiek Eerste Kamer bij algemene beschouwingen AMSTERDAM (ANP) - Een Am sterdamse notaris heeft misbruik gemaakt van de geestelijke stoor nissen van een 89-jarige vrouw bij het opmaken van een verkoopacte voor het huis waarvan de vrouw ei genares was. Dat stelde gisteren mr. M. van Kuilenburg, de raads man van de vrouw, voor de Kamer van Toezicht over Notarissen in Amsterdam. f ft De 89-jarige vrouw zou omdat zij J steeds meer dementeert niet in V A A Cl, CC JL VVV/AAV/AAALV te stellen,aldus de raadsman. Afge lopen zomer verkocht de vrouw DEN HAAG (GPD/ANP) - De samenleving heeft meer onder het herstel van de economie 70.00(TguldenM^^ geleden dan nodig was. Dit omdat het kabinetsbeleid evenwicht miste en een integrale af- se handelaar in onroerend goed. De weging van alle problemen achterwege bleef. Met name de zorg voor de zwaksten schiet te 8®schatte waarde van het huis be kort. koper PvdA-fractieleider in de Eerste Ka mer Schinck zei dat gisteren bij de start van de algemene politieke be schouwingen in de Eerste Kamer. Ook zijn CDA-collega Kaland ging in op het onbehagen en de onvrede die in de samenleving heersen. Hij vroeg zich af of dit toe te schrijven is aan een tekortschietend beleid, een teleurstellende overheid of ge wekte verwachtingen die niet wor den waargemaakt. Kaland bepleitte meer invloed van de burger op het overheidsbe leid. In dit verband noemde hij het advies van de commissie-Biesheu vel tot de invoering van bindende, wetgevende referenda. Alhoewel dit idee in het verleden is verwor pen, noemde Kaland het zinnig er opnieuw naar te kijken. Daarnaast moet de overheid af van de rol als allesregelaar. Het beleid zal veel meer aan maatschappelijke organi saties en burgers zelf overgelaten moeten worden, aldus de CDA- fractieleider in de Senaat. Daarbij moeten de zwakkeren op gelijke wijze van voorzieningen gebruik kunnen maken als anderen. Schinck stelde dat het beeld dat het kabinet oproept, zeer verschil lend is. Enerzijds is er succes ge boekt op financieel-economisch gebied. Van de andere kant laat het kabinet ook een spoor van affaires na. Schinck meende echter dat er nog een derde beeld is: van een overheid die bij haar streven naar een gezondere financieel-economi- sche situatie soms te weinig res pect heeft voor de grondslagen van de rechtsstaat, de rechtsgelijkheid en de rechtszekerheid. De PvdA- senator zei dat sommige groepen wel gehoor vinden bij het kabinet, en andere niet. Sommigen mogen delen in de welvaart, anderen niet. Soms houdt de overheid haar af spraken, soms ook niet. Als voor beeld noemde hij de pogingen van het kabinet het minimumloon te verlagen. Het kabinet probeert dat Zijn WD-collega Luteijn drukte het kabinet op het hart zorgvuldi ger om te gaan met zorgvuldigheid bij aanpassing van wetgeving, het honoreren van afspraken en duide- lijkheike afspraken te maken "uit spraken van kabinetsleden over vastgelegde beleidsterreinen". Grotere waakzaamheid is wat dat beteft temeer geboden met het oog op de toekomst van Europa, vond Luteijn. Het oordeel van D66-senator Vis was ronduit vernietigend: "Het ka binet heeft ruzie met de studenten en met de politie, het leeft in onmin met de rechterlijke macht. De och tendspits is overgegaan droeg 120.000 gulden, en verkoopster kwamen 50.000 gulden in mindering te bren gen omdat de vrouw in afwachting van een plaats in een bejaardente huis nog een jaar in haar woning zou blijven wonen. Bij de notaris kwamen de partij en een clausule overeen waarin werd vastgesteld dat als de vrouw het pand niet tijdig zou verlaten, zij een boete van 25.000 gulden aan de nieuwe eigenaar verschuldigd zou zijn. De raadsman betoogde dat zijn cliënte niet in staat was zelf standig dergelijke beslissingen te nemen en dat de notaris daarom nalatig had gehandeld. Hij had na vraag moeten doen bij de huisarts. Van Kuilenborg verwees naar rap porten van de huisarts en de geria ter waar de vrouw onder behande ling is. Volgens deze deskundigen zou de vrouw geen goede gesprek ken kunnen voeren. Op vragen van de voorzitter van de Kamer van Toezicht over Nota rissen, mr. B^J. Asscher, wist de 89- jarige vrouw geen antwoord. Ze kon zich niet herinneren hoe lang ze was getrouwd, de notaris had ze nog niet eerder gezien, ze wist niet meer hoe hoog haar maandelijkse De notaris verdedigde zich met de argumenten dat koper en verko per het al voor hun gesprek eens waren geworden over de verkoop som en dat hij slechts de overeen komst had vastgelegd in een acte. Tijdens het gesprek waarin de koopacte werd opgemaakt, maakte de vrouw een "lichaamlijk vitale indruk" en bleek niets van de de mentie, aldus de notaris. aan koper en verkoper voorgesteld om er zeker van te zijn dat het pand na een jaar leeg zou worden opgele verd. Asscher vroeg of het wel re delijk was zo'n hoge boete vast te stellen. De notaris noemde de vast stelling van de hoogte van het be drag "een stommiteit". Ook "de korting" van 50.000 op het ver koopbedrag omdat de vrouw nog een jaar in het huis zou blijven wo nen, vond Asscher vreemd. Hjj merkte op dat dat neerkwam op een huur van bijna duizend gulden per week. De waarde van het pand werd vastgesteld door een makelaar van de koper. Deze schatte het pand op 130.000 gulden. De raadsman van de 89-jarige vrouw stelde vraagte kens bij die taxatie. Hij overlegde de Kamer een taxatie waaruit bleek dat het pand 185.000 ^tilden waard is. De raadsman heeft een beslag op het pand laten leggen en is een civiele procedure begonnen. De Kamer van Toezicht doet over De boete van 25.000 had hij zelf enkele weken uitspraak. de vierde keer en maakt avondspits, de minister van de werderom geen kans. "Is dat een soort politiek autisme van pre mier Lubbers?", aldus Schinck. Op milieuterrein Schinck het kabinet e derwerp allerminst tot de vierde Vlissingen peiler onder het kabinetsbeleid te derwijs niet hebben gemaakt. Integendeel: door de versnippering van het be leid over talrijke ministeries en een gebrekkige coördinatie in het be leid is slagvaardigheid op milieu gebied onmogelijk. Ook Kaland hekelde het kabinetsbeleid op dit punt. to's heeft ruzie met de minister a de koeien en de minister-president met de Nederlandse taal. Een deel van de vissersvloot blijkt net zo on- betichtte betrouwbaar als het nieuwe pas- n dit on- poort, de AID wil niet meer naar de minister van on eer in het openbaar". Het kabinet antwoordt vandaag. UTRECHT (ANP) - Er is nog veel te weinig kennis om met een gerust hart voor giftige stoffen veilige grenzen te kunnen vaststellen waarbij geen gevaar dreigt voor flo ra en fauna. Een commmissie van de Gezondheidsraad constateert dit in een advies aan de bewindslie den van milieu en volksgezond heid. Het gaat hierbij om procedures voor het vaststellen van veilige concentraties van giftige stoffen in bodem, water en lucht. Een inter departementale werkgroep heeft een voorstel gedaan voor zo'n pro cedure. Dat voorstel is gebaseerd op het vertalen van laboratorium proeven naar de werkelijke sitiatie in het milieu. Bij de laboratorium- Incest Tegen een 52-jarige man ui' ward, zijn 37-jarige vrouw 22-jarige zoon hebben gisteren cel- meestal sprake straffen van vier jaar, acht maan den en één jaar met tbr horen eisen wegens incest en ontucht met de negen overige kinderen van het ge zin in de afgelopen drie jaar. De kinderen zouden zo zijn misbruikt dat ze het uitschreeuwden van de pijn. De officier noemde het een beestachtige zaak. De zaak kwam aan het rollen door onder meer tips van een schoolhoofd. proeven worden afzonderlijke soorten planten en dieren aan gifti ge stoffen blootgesteld. Volgens de commissie kan deze procedure slechts worden gebruikt onder voorbehoud van het gebrek aan kennis over verschillen tussen de effecten van een giftige stof in een laboratoriumproef en in de natuur. De bestaande kennis over de werking van giftige stoffen heeft vooral betrekking op de directe ef fecten bij afzonderlijke soorten. Maar in de natuur komen veel soor ten naast elkaar voor die in onder linge samenhang leven, zoals prooidieren en roofdieren. Giftige stoffen kunnen de samenhang ver storen waardoor bij voorbeeld zwakkere soorten verdwijnen. Bij proeven in het laboratorium wordt vrijwel geen rekening ge houden met de samenhang tussen de soorten. Verder is een deel van de giftige stof in de natuur vaak ge bonden aan vaste of zwevende deeltjes, waardoor plant of dier een geringere hoeveelheid opnemen dan in de laboratoriumsituatie. In de praktijk is bovendien blootstelling dan één giftige stof tege lijk. De voorgestelde procedure gaat slechts het risico van bloot stelling aan één stof na. Een ander probleem is dat van veel stoffen geen gegevens bekend zijn over de effecten op lange termijn. De commissie noemt de proce dure niet toepasbaar op stoffen die in lage concentraties voor levens processen onmisbaar zijn, maar die in hogere concentraties een giftige 1 werking hebben. Van der Linden weer kamerlid DEN HAAG (GPD) - De vanwege de paspoortrel afgetreden staatsse cretaris Van der Linden (buiten landse zaken) keert voor het CDA terug in de Tweede Kamer. Hij neemt de plaats in van Kraaijeveld- Wouters, die burgemeester van Hil versum is geworden. Het CDA- Limburg heeft verheugd gerea geerd op het besluit. Onder zware druk van de CDA- top en tot woede van de Limbur gers trad Van der Linden op 9 sep tember af. In het rapport van de parlementaire enquêtecommissie werd hij er van beschuldigd de Tweede Kamer op sommige pun ten onjuist en onvolledig te hebben geïnformeerd over het pasoortdra- Van der Linden verzette zich hef tig tegen die beschuldigingen, maar moest nog voor het tot een Kamerdebat kwam, constateren dat hij onvoldoende vertrouwen genoot bij zijn partijgenoten. In zijn afscheidsbrief zei hij dat zijn integriteit in twijfel was,getrokken. De val van de CDA-staatssecretaris kwam drie dagen na het vertrek van de WD-minister van defensie Van Eekelen. De paspoort-affaire kostte ook hem (als voorganger van Van der Linden op Buiten landse Zaken) de kop. Het is nog onbekend wanneer Van der Linden wordt beëdigd. Evenmin is duidelijk welke porte feuille hij in de CD A-fractie krijgt. Over de paspoortaffaire zegt Van der Linden nog steeds: „Ik kan ie dereen recht in de ogen kijken. Wanneer er mensen zij die daar moeite mee hebben, is dat hun zaak". De ex-staatssecretaris zegt geen enkele moeite te hebben te rug te keren in de CDA-fractie die hem destijds liet vallen. Hij gelooft buitengewoon welkom te zijn. De beslissing terug te keren in de Haagse politiek is hem zwaar ge vallen, maar Van der Linden zegt dat hij zich verplicht voelde ten op zichte van de kiezers. DEN HAAG - Minister Korthals Altes (justitie) en zijn staatssecretaris Korte-Van Hemel vlak i ting gisteren in de Eerste Kamer tijdens de algemene beschouwingen. DORDRECHT (ANP) - Met in gang van begin volgend jaar krijgt Dordrecht als eerste Nederlandse gemeente de beschikking over een aantal stadswachten. Het is de be doeling dat de stadswachten, die gerecruteerd zullen worden onder Dordtse langdurig werklozen tus sen 16 en 30 jaar, alleen al door hun aanwezigheid op straat zullen bij dragen tot het terugdringen van de kleine criminaliteit. Volgens de ge meente is een verminderde sociale controle de belangrijkste oorzaak van de toename van kleine crimi naliteit en vandalisme. Vogels besmeurd ROTTERDAM (GPD) - Zeker tweehonderd zeekoeten en scholeksters in het Calandkanaal zijn besmeurd door de meer dan honderd ton olie, die donderdag in de Zevende Petroleumhaven in het Europoortgebied werd gemorst bij het laden van een tankschip. Medewerkers van een Vogelklas zijn op het ogenblik bezig de vogels te vangen en schoon te maken. Eén vogel heeft in de olievlek het leven gelaten. Het Rotterdamse voge lasiel denkt nog de hele week bezig te zijn met het redden van vogels. Omdat de beesten, besmeurd als ze zijn, onder water duiken bij vang- pogingen, worden grote klapnet- ten gebruikt. De stadswachten zullen dat gat moeten dichten. De werkzaamhe den zullen zich voornamelijk af spelen in de oude binnenstad en de 19de eeuwse schil van Dordrecht, waar toerisme en uitgaansleven zich concentreren. Zij zullen wor den voorzien van een portofoon, waarmee ze zo nodig hulp kunnen inroepen van de politie. Zelf krij gen zij geen politiebevoegdheden, al zullen zij vanwege de herken baarheid in een uniform worden gestoken. In hoofdzaak zullen zij dienstver lenende functies vervullen, zoals het wijzen van de weg, automobi listen attenderen dat zij geen waar devolle spullen in de auto achterla ten, en het melden van ongereldhe- den. Om dit bijzondere project te kun nen realiseren heeft Dordrecht van de ministers van binnenlandse za ken en justitie een subsidie van bij na 450.000 gilden gekregen voor een periode van twee jaar. De lang durig werklozen die een aanstel ling krijgen als stadswacht, dienen een studie te volgen voor het basis diploma beveiligingsbeambte. Daarna mogen zij nog verder stu deren voor het vakdiploma en een kaderdiploma. Ook zullen de deel nemers een cursus sociale vaardig heden en een cursus reanimatie en EHBO gaan volgen. De politielei ding van Dordrecht heeft zich ach ter het initiatief geschaard. HASJ De Nijmeegse politie heeft beslag gelegd op 4000 kilo marihuana met een waarde van ruim 10 miljoen gulden. De mari huana lag in plastic en dekens ver pakt opgeslagen in een vrijstaande container van een vrachtwagen in het dorpje Valburg. Op verzoek van omwonenden besloot de poli tie de container te openen. Waar de hasj vandaan komt is nog een raad sel. Politieactie IRA-terroristen levert niets op ROERMOND (ANP) - Het Lim burgse IRA-rechercheteam heeft gisteren ongeveer 35 telefonische reacties ontvangen op de driedui zend pamfletten die vroeg in de ochtend in Geleen verspreid wa ren. De gouden tip zit er echter niet by. De meeste meldingen zijn zeer vaag, aldus politiewoordvoerder Klabbers. Hij is vóór zijn arrestatie in de Bondsrepubliek Duitsland op 30 augustus van dit jaar gezien in de Geleense wijk Lindenheuvel en schijnt ook geruime tijd als bouw vakker in Limburg te hebben ge werkt. Van de 35 binnengekomen tips konden er tien zonder meer als waardeloos terzijde worden ge schoven. Ze kwamen van mensen die naar het bedrag van de uitge loofde beloning informeerden of zich in grove termen uitlieten over IRA-aanhangers. Van de overige reacties was de helft afkomstig uit de Geleense wijken Lindenheuvel en Land graaf. De andere helft uit de rest van Limburg. Net als de reeds be kende zeven getuigen zeggen op nieuw meer mensen Hanratty of diens compagnon MacGeough ge zien te hebben in café's en in super markten in Geleen en naaste omge ving. ADVERTENTIE Vendomatic naaimachine 868. Lichtgewicht Geschikt voor dubbelnaaldsstikwerk, blindzoom-, ketting-, overlock-, stretch- en verschillende borduursteken. 4-Staps knoopsgat-automaat Inclusief stofhoes. ■49r- VROOMS DREESM ANN IKi' Aanbieding geldig t/m za 3 dec. 1988. Zolang de v Roof Een 18-jarige Amsterdammer heeft bekend dat hij irr november vorig 0UDEWATER Gert Koffeman, SSTvoorzitter en onderhandelaar va.. bend meer^ dan 200 diefstallen en «gheid. Zolang het principe^- koord tussen kabinet en politie- goedgekeurd door de achterban, moet elke irritatie, STSKÏÏKSKÏK berovingen op zijn geweten. De bonden niet i vrouw werd overvallen toen ze e- bonden met 1 bank verliet. Bij een vechtpartij c Knuppel -vermeden. Pas maandag beslissen if S de bonden of zij hunnen instem- met het bereikte akkoord. Als of het gaat om een voetbalwed- de ACP-voorzitter Koffeman tevreden over politie-akkoord wond raakte en later overleed. strijd in de beslissende fase competitie, hebben NPB en ACP De onderwijsinspectie onderzoekt hun vergaderingen op dezelfde dag momenteel de mishandeling van en hetzelfde aanvangstijdstip ge- een jongen op de Petrus Dathenus- pland. "Opdat geen van de bonden school in Hilversum. Zijn ouders wordt beïnvloed door het besluit hebben daarvan aangifte gedaan van de ander", verklaart Koffeman. bij de politie. Het rapport gaat ver- trouwelijk naar de bewindslieden (joor van onderwijs. Staatssecretaris Ginjaar-Maas heeft al verklaard JOS HeymanS niet in te stemmen met dit soort or- dehandhaving. Voor het eerst sinds weken is hij weer eens vroeg thuis om te genie- ten van zijn net betrokken nieuwe Aanslag woning in het landelijke Oudewa- Tegen een 23-jarige man uit Henge- ter. Een verontschuldiging voor de lo is acht jaar geëist wegens drie kale muren. "Ik ben nog niet toe verkrachtingen en een poging tot gekomen aan het ophangen van de moord. Hij stak in juli in Hengelo schilderijen", vertelt de vakbonds- tijd Na maandag zal hij daar de r krijgen. Op grond gerd met hem uit te gaan. Na zijn eerste reacties die gi^steren op het aanhouding bekende hij drie ver krachtingen, waaronder een van een 13-jarig meisje. De man heeft psychiatrisch onderzoek gewei gerd. Omdat zonder zo'n onder zoek geen tbr kan worden opege- legd, eiste de officier langdurige celstraf. Aids Een vijf-jarig Haags jongetje moet over een halfjaar een aidstest ondergaan. Het kind verwondde zich maandag aan een op straat ge vonden injectiespuit. In het Haag se Leyenburg-ziekenhuis werd de jongen inmiddels al een injectie te gen hepatitis-B toegediend. bondsbureau in Utrecht binnen kwamen, lijkt de achterban verre van ontevreden met het bereikte akkoord. Na maanden onderhan delen krijgt de politie ruim 100 mil joen gulden extra, wordt onder zoek gedaan naar een nieuw sala rissysteem, gaat de voorgenomen korting op de sterkte voorlopig niet door (waardoor 456 banen be houden blijven) en hebben de poli tieministers de garantie gegeven dat niemand gedwongen zal wor den overgeplaatst. "Ik ben er nog beduusd van", zegt Koffeman eerlijk. "Dit resul taat kwam erg onverwacht. Ik werk nu elf jaar bij de politiebond, maar zo'n ontwikkeling had ik nog niet eerder meegemaakt". Vóór het beslissende overleg van afgelopen maandag zag de situatie er somber uit. Het kabinet had geen aanstal ten gemaakt toe te geven aan de ei sen van de bonden. Bij het ministe rie van binnenlandse zaken had zich onverwacht een groepje de monstrerende politiemensen ver zameld. De deuren van het gebouw werden onmiddellijk gesloten. "De sfeer was gespannen. Na een inleiding van minister Van Dijk waren wij aan de beurt. Ik heb ver teld dat het bod voor de ledenraad van de ACP onaanvaarbaar was. Het kabinet had alleen de bezuini ging op de ongemakkentoeslag on gedaan gemaakt en toegezegd dat onderzoek zou worden gedaan naar een nieuw salarissysteem. Maar geen woord over onze eisen om de korting op de sterkte te stop pen, twee extra periodieken te ge ven en te garanderen dat er geen gedwongen overplaatsingen zou den plaatsvinden. De minister moest bereid zijn budgettaire ruimte te scheppen. Maar hij was bang dat dat een negatieve uitstra ling zou hebben naar de andere bonden". Na anderhalf uur zat het overleg muurvast. "Er is toen geschorst en Van Dijk kwam daarna onver wacht met een nieuw bod. De kor ting op de sterkte werd bevroren, politiemensen zouden niet ge dwongen worden overgeplaatst, de voorwaarden voor een onderzoek naar een nieuw salarissysteem wer den vervuld. We kwamen plotse ling tot de ontdekking dat aan al onze eisen was voldaan. Er bleef er maar één over, de tijdelijke toelage van twee periodieken om zeker- bonden houden het op een tijdelij- heid te hebben dat met het onder- ke toelage, de ministers op e zoek naar een nieuw salarissys teem daadwerkelijk haast zou wor den gemaakt. Die financiële eis was eigenlijk smeerolie, stond aan de rand van onze verlangens. En na weer een schorsing kwam de mi nister ons tegemoet". De ministers kozen voor een ver betering van de ongemakkentoe slag, een specifiek politie-instru- ment, om te voorkomen dat ook an dere bonden looneisen gaan stel len. Het zal Gert Koffeman een zorg wezen onder welke noemer het geld beschikbaar komt. De eenmalige, beterde ongemakkenregeling. "Het resultaat is nu een ongemak kentoeslag van 105 procent. Eigen lijk wel grappig, want over de on gemakkentoeslag hebben we hele maal niet onderhandeld. Dat was voorbij, nadat de minister die toe slag enkele maanden geleden een zijdig had vastgesteld". Het resultaat is niettemin opval lend. Waar andere bonden bij voortduring falen, slagen de poli tiebonden er elke keer weer in de eisen ingewilligd te krijgen. Een jaar geleden kreeg de politie na een ndrukwekkende Koffeman: "Als politiemensen de straat op gaan, i zenlijks aan de hand. demonstratie op het Haagse Malie veld 50 miljoen gulden extra. En na één landelijke actiedag mogen de bonden zich koesteren in een heel redelijk onderhandelingsresultaat. Koffeman: "De politie is jaren lang uitgehold. Dat geldt natuur lijk ook voor andere ambtenaren, maar ik denk dat de politie meer heeft geleden. De vergoedingen voor telefoon en fiets zijn afge schaft, er kwam een slechte onge makkentoeslag en terwijl politie- banen verdwenen nam de werk druk enorm toe. We zijn er kenne lijk in geslaagd de problemen hel der en herkenbaar te definiëren. We hebben veel meer steun gehad van de samenleving dan andere bonden krijgen. De mensen her kennen onze problemen, omdat ze die zelf meemaken. Wie aangifte van z'n gestolen autoradio doet, merkt de problemen van de poli tie". Maar er zijn meer aanwijzingen voor het succes van de politiebon den. In alle sectoren zijn de neutra le FN V-bonden de grootste. Bij de politie overheerst de christelijke ACP. Is het kabinet daar wellicht gevoeliger voor? Koffeman ont kent niet dat de ingangen naar het kabinet voor hem gemakkelijker te vinden zijn. "Ik verhul niet dat ik in de afgelopen weken veel gelobbyd heb. Iedereen heeft me kunnen zien op het CDA-congres en de WD-bijeenkomst". Een geheim zinnige glimlach. Meer wil de voor zitter absoluut niet kwijt. Twijfel Koffeman heeft het in de dagen vóór het bereiken van het resultaat zwaar te verduren gehad. Steeds vaker werd gesuggereerd, dat de ACP aan het twijfelen sloeg en wa ter in de wijn wilde doen. Zelfs de Nederlandse Politiebond van Leen van der Linden leek de partner niet meer volledig te vertrouwen, toen die bond eenzijdig en zonder over leg met Koffeman de mogelijkheid tot werkonderbrekingen van 24 uur suggereerde. Koffeman spreekt nadrukkelijk tegen dat hij getwijfeld heeft. "Ik was beslist en resoluut. Maar in de hitte van de strijd claim ik het recht genuan ceerd te denken. Daarmee ben je nog geen twijfelaar. In het overleg moetje niet alleen het bod taxeren, ook heel goed kijken of de grens wellicht is bereikt. Natuurlijk leg je daarmee je strategie op tafel. Maar dat is beter dan de dienders met een dogma de straat op te sturen. Dat doe ik niet". De verstandhouding met de NPB heeft volgens Koffeman niet geleden onder de genuanceerde aanpak van de ACP. "Bij dit soort gezamenlijke acties moet je voort durend met elkaar communiceren. Maar juist door de drukte schiet dat er soms bij in. Dan kunnen er incidenten ontstaan. Maar het zijn slechts incidenten. Daarvoor kun nen Leen van der Linden en ik veel te goed met elkaar overweg. Als we met z'n tweeën zijn, merk ik tel kens weer dezelfde gedrevenheid, dezelfde warmte". Terugkijkend op de acties van de afgelopen weken constateert Kof feman dat het een 'buitengewoon spannende tijd' is geweest. "De po litie is een politiek gevoelige sec tor, niet alleen voor de politici, ook voor de politiemensen zelf. Ze gaan niet zomaar de straat op. Politie mensen zijn serieus en gezagsge trouw. Als ze de straat op gaan, is er echt wel iets wezenlijks aan de hand. Ik vind dat de acties voor beeldig zijn geweest. De politie zorg voor de samenleving is steeds gegarandeerd. Er is nooit gerebel leerd".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3