Hoe groot bedrijf ook is, je krijgt het op de knieën Agenda Onderzoek naar zware criminaliteit tegen bedrijfsleven Acht jaar cel geëist voor cocaïnesmokkel Nog geen gif aangetroffen Beheer pontje Valkenburg mogelijk in handen stichting Meldpunt rassendiscriminatie wil opheldering van gemeente Kans klein bescherming synagoge Noordwijk geen lid vereniging tegen apartheid WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 REGIO PAGINA 16 WASSENAAR - Politiek gemotiveerde criminelen weten precies waar zij de zwakke plekken in een bedrijf moeten zoeken. Nog beter dan de ondernemer zelf. Daarvan ma ken ze grif gebruik. Ongewenst bezoek kan in veel gevallen ongehinderd in- en uitlopen. Schiphol, bijvoorbeeld, is be veiligd, maar wie de mazen weet te vinden, kan er zo naar binnen wandelen. Het bedrijfsleven, zegt drs. P.H. Schou- te, is kwetsbaarder dan het zelf vermoedt. door Jan Westerlaken Tot deze verontrustende conclusie komt de projectgroep overheid-be- drijfsleven waarvan Schoute, in het dagelijks leven burgemeester van Wassenaar, ruim negen maan den voorzitter was. De opdracht waarmee de ministers van justitie (Korthals Altes) en binnenlandse zaken (Van Dijk) de commissie be lastten, was een antwoord geven op de vraag wat er moet worden ge daan om zware vormen van crimi naliteit tegen het bedrijfsleven zo veel mogelijk te voorkomen. En op welke wijze dat bedrijfsleven en de overheid op dit terrein zouden moeten samenwerken. Over één ding is de groep eensluidend: er moet een centraal informatiepunt komen waar men de beschikking heeft over informatie van de over heid als van het bedrijfsleven. De reden waarom de project groep in het leven werd geroepen zijn onder meer de branden bij Ma- kro en het vernielen van slangen bij Shell-benzinepompstations. Maar de ontvoering van en de moord op Gerrit-Jan Heijn, die zich tijdens de werkzaamheden voordeden, waren voor de project groep dé drijfveer achter haar standpunt dat die zware criminali teit tegen ondernemingen een halt moet worden toegeroepen. Zorgen Schoute over het ontbreken van controle: "Daarover mogen we ons best wel eens zorgen maken. Ook al omdat die bedrijven een gevaar voor de omgeving kunnen opleve ren. Kijk, tegen dat ongemoeid bin nenlopen kan best wat worden ge daan. Dat is de eerste stap die on dernemers kunnen zetten om niet- gewenste bezoekers buiten de poort te houden. De projectgroep was nogal verrast dat zoveel bedrij ven nauwelijks of helemaal geen controle hebben, terwijl ze uiterst kwetsbaar zijn". De projectgroep is het erover eens dat overheid en bedrijfsleven een bijna 'natuurlijke' afstand aan de dag leggen waarin zo snel moge lijk verandering moet komen. Vooral praten met elkaar kan al heel praktisch zijn. Dat overleg moet zich dan met name richten op het analyseren van de risico's, pre ventie, hoe de crisis moet worden beheerst, hoe de voorlichting in el kaar moet steken en wat wel en niet aan de publiciteit kan worden prijsgegeven. Vragen die aan de orde moeten komen: waar zitten de zwakke plekken als iemand kwaad wil. Schoute: "De overheid weet dat niet, maar weet de onderneming het zelf wel? Waarschijnlijk is ze er nooit op gewezen. Tot een gek toe slaat. Dan is Leiden in last. Ieder een wijst naar elkaar, maar nie mand weet wat er moet worden ge daan". Verontrustend Hoewel Schoute die situatie als verontrustend omschrijft, speelt tevens de aard van het bedrijf daar in een rol. Met name denkt hij dan aan ondernemers die processen in gang zetten waar in de maatschap pij wel eens wat anders over wordt gedacht. Hij legt dat als volgt uit: "Neem de SRH, waarvan de Ma- kro, een onderdeel is. Die SRH heeft een vestiging in Zuidafrika. Het ging de actiegroep RaRa, die van de brandstichting wordt ver dacht, niet om wat de SRH zelf deed, maar om die vestiging in Zuidafrika. Hetzelfde geldt voor Shell. RaRa wil aan die vestigingen in Zuidafrika een einde maken. Hoe groot een bedrijf ook mag zijn, je krijgt het op de knieën door het daar te treffen, waar je het het meest kunt kwetsen". Een ander voorbeeld noemt Schoute produktchantage. Doelt daarmee op het vergiftigen van fruit en dergelijke. In dit geval si naasappels. Nog maar enkele jaren geleden zagen actievoerders kans om die vrucht met kwik te injecte ren. De sinanaasappel lag wel in de winkel te koop. Produktchantage. Het komt veel meer voor dan de buitenwereld verneemt. Hoe weet Schoute dat? "Ik baseer dat op signalen vanuit de politie en het bedrijfslevens die daarmee te maken hebben. We moeten niet denken dat het buiten Nederland ophoudt. Hier gebeurt dat ook. Misschien niet in die vorm als in het buitenland. Het is onge past om onszelf op de borst te slaan en te zeggen dat zoiets in ons goede landje niet gebeurt. Vergeet dat maar rustig". Ellende Zo kan Schoute nog meer beden ken. Zegt: "Neem produkten uit willekeurige landen die politiekbe- wuste groepen liever niet op de Ne derlandse markt zien. In principe kunnen ze doelwit zijn. Ik denk dat veel ondernemers er niet of nauwe lijks bij stilstaan dat juist die pro dukten aanleiding tot een hoop el lende kunnen zijn. Maar de actie groepen kunnen te ver gaan. De twee Makrobrandgn zijn daarvan een voorbeeld". Beter beveiligen is dus het pa rool. Maar kun je absoluut beveili gen? Schoute: "Nee, dat kan niet. On mogelijk. Een bedrijf, object of persoon op een manier beveiligen dat de criminaliteit buitenspel komt te staan is uitgesloten. Het is een boeiende kwestie als je daar voor een oplossing tracht te vin den. Maar het maakt je zeker niet vrolijker". De projectgroep komt daarom met de gedachte op de proppen om de strafwet zodanig aan te passen dat een crimineel al kan worden ge arresteerd alvorens hij tot een (zwaar) strafbaar feit heeft kunnen overgaan. Schoute beseft terdege dat dit niet eenvoudig in te passen is omdat hierin het gevaar schuilt dat onschuldigen ten onrechte kunnen worden opgepakt. Schoute: "De juristen piekeren zich hier suf over. Toch zegt de groep daar waar de aanwijzingen heel duidelijk in een bepaalde rich ting wijzen, moet de politie kunnen ingrijpen. De stelling is dat daar van juist een preventieve werking uitgaat. Je laat het wel uitje hoofd als je weet datje voor het beramen van iets strafbaars ook kan worden gearresteerd". Verplaatsen De situatie nu is zo dat de politie pas kan ingtijpen als de overtre ding heeft plaatsgehad. Schoute zegt: "De politie kan, als ze weet dat er bijvoorbeeld een bankover val is beraamd, wat intensiever pa trouilleren. Hoe je het ook wendt of keert, het blijft uiterst frustrerend. Zij moet de crimineel gewoon laten lopen, omdat hem niets kan wor den aangewreven. Natuurlijk, je hebt een overval voorkomen, maar de ervaring is dat de voorkoming van die criminaliteit uiteindelijk een verplaatsing tot gevolg heeft. Ik kan me best voorstellen dat ju risten uiterst terughoudend zijn bij 'vooraf arresteren'. De gedachte die erachter zit is begrijpelijk. Voor je er erg in hebt zitje in een politie staat". Arresteren vooraf. Schoute maakt zich er geen al te grote zor gen over. "Ons rechtsysteem biedt voldoende waarborg op zorgvuldig handelen. Waar het om gaat is dat de politie de mogelijkheid krijgt te kunnen ingrijpen op het moment dat de plannen zijn beraamd. Om dat dit zo duidelijk naar voren kwam in de groep brengen we dat opnieuw onder de aandacht. Je kunt het wegpoetsen omdat het niet tot de opdracht hoort. De an dere kant is dat het probleem dan wel blijft liggen. En daarmee is nie mand gebaat". Europa De voorzitter van de projectgroep haalt aan dat er binnen de EG al landen zijn die de voorbereiding van een criminele handeling straf baar hebben gesteld. "We streven naar een eenheid binnen Europa, dus moet daaraan ook in Neder land wat worden gedaan. Tenslotte kun je straks met je in Nederland behaalde diploma's tevens in het buitenland naar een baan sollicite ren. Dan is het begrijpelijk dat elk land eveneens ongeveer dezelfde regels hanteert op het terrein van de strafwet. Ondanks de bezwaren die er in Nederland tegen 'arreste ren vooraf leven, is de groep van mening dat de juristen zich er nog eens over bezinnen. Ook al loop je de kans dat de verkeerde wordt aangehouden, je moet in je eigen rechtsysteem vertrouwen hebben. Al pak je per ongeluk de verkeerde op, dan wordt dat wel weer recht gezet". Achter de gedachte om de bevei liging van ondernemingen wat nauwkeuriger te regelen, speelt het verzekeren van de eigendommen een uiterst belangrijke rol. De Ma- kro ondervond dat aan den lijve na de twee branden. De verzekerings maatschappijen doen moeilijk over de vraag wie er voor die scha depost moest opdraaien. Hoewel die kwestie niet bij de opdracht van de projectgroep hoorde, heeft zij er toch aandacht aan besteed. Schoute over het waarom daar van: "Een ondernemer moet erop kunnen vertrouwen dat een verze keraar hem-niet in de steek laat. Heb je twee keer een klapband met je auto, dan gaat de premie om hoog. Een bedrijf zit daar zeker niet op te wachten. Er loopt op dit mo ment een studie over die vraag. De ondernemers vinden dat een goede zaak, maar vinden dat zowel de overheid als het bedrijfsleven wél de juiste maatregelen neemt. En wij als projectgroep vinden dat ook. Dus dringen we daarop aan". Rampenplan Hoe je de zaak ook regelt, één .vastdmlijnd plan kan er niet wor den opgesteld. Het ene bedrijf is het andere niet. Kortom, ze lopen niet dezelfde risico's. Begrijpelijk dus dat de projectgroep tevens de kijker richt op die eigen verant woordelijkheden van de bedrijven om de criminaliteit zo weinig mo gelijk kans te geven toe te slaan. Daarnaast zou de politie op de hoogte moeten zijnwelke veilig heidsmaatregelen er zijn genomen en of ze optimaal zijn. Elkaar de schuld geven is mooi, zegt Schou te, maar daar los je de zaak niet mee op. Je hebt als ondernemer maatre gelen genomen en toch loopt het mis. Wat dan? Is er dan nog zoiets als een soort rampenplan? Schoute: "Ik denk dat er in Ne derland bedrijven zijn die daarover eigenlijk zouden moeten beschik ken. Zoiets zou men gezamenlijk kunnen opzetten. Een voorbeeld? Het Botlekgebied. Daar kent men al een vorm van overleg en heeft men elkaar op de hoogte gebracht van een aantal zaken". Actie dreigt tegen nertsfarm ALPHEN AAN DEN RIJN - Een bewoner van de Steekterweg in Al phen wil de landelijke radio en tv op burgemeester en wethouders van zijn woonplaats afsturen als het college geen einde maakt aan de stankoverlast die afkomt van een naburige nertsenfokkerij. Hij wil op die manier laten zien 'hoe zeshonderd geestelijk gehandicap ten, hun verzorgers en omwonende particulieren in de kou worden ge zet door het milieubeleid van de ge meente', zo staat in een brief aan de gemeenteraad. De nertsenfarm is gelegen nabij het dorp voor zwakzinnigen De Hooge Burch. De fokker heeft bij de gemeente een hinderwetver gunning aangevraagd. Net als de leiding van de Hooge Burch, die eveneens wegens de stankoverlast al eerder bezwaar heeft gemaakt tegen de aanwezig heid van de farm, wil de briefschrij ver dat het gemeentebestuur die vergunning niet verleent. Volgens hem lijdt de hele omgeving onder de enorme stankoverlast. Hij vraagt de gemeenteraad druk uit te oefenen op burgemeester en wet houders om de farm zo spoedig mogelijk te sluiten. "Ik vertrouw erop dat snel af doende maatregelen worden geno men, zodat bovenstaande acties niet nodig zijn", aldus de bewoner van de Steekterweg. De brief staat op de lijst van inge komen stukken voor de gemeente raadsvergadering morgenavond. B en W beraden zich nog op een ant woord. Zwaardere straf Alphense in hoger beroep AMSTERDAM/ALPHEN AAN DEN RIJN - Tegen een 36-jarige inwoonster van Al phen is gisteren door de procu reur-generaal bij het Amster damse gerechtshof, mr. J. de Bruin, een gevangenisstraf van acht jaar geëist. Volgens De Bruin is de vrouw van 1985 tot begin 1988 actief betrokken ge weest bij de invoer van cocaï ne. De Amsterdamse recht bank heeft haar eerder tot drie ëneenhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Tegen dat vonnis is de vrouw in beroep gegaan. In 1978 trouwde de vrouw met een man uit Leiden en verhuisde van Bolivia naar Nederland. Vanaf 1985 - zij woonde toen met haar kinde ren in Alphen - kwam haar 35-jari- ge broer geregeld bij haar logeren. Vaak viel dat bezoek samen met de komst van andere Zuidamerika nen die cocaïne bij zich hadden. Soms hadden die koeriers bolletjes met cocaïne ingeslikt. Ook kwam het voor dat zij de drugs in kilo's op hun lichaam hadden gebonden. De Alphense en haar broer wer den in januari aangehouden toen een Chileen die 3,6 kilo cocaïne in zijn kunstbenen had verstopt, dat spul in het huis van de vrouw te voorschijn had gehaald. Bij de poli tie gaf de vrouw tqe dat zij wist dat haar broer cocaïne naar Europa smokkelde. Ook bekende zij dat zij op zijn verzoek koeriers had opge haald. Later trok de vrouw die ver klaring in. De Bruin benadrukte gisteren in zijn requisitoir dat zowel de Alp hense als haar broer moet worden beschouwd als 'een trapje hoger in de organisatie dan de koeriers" die door droevige, arme omstandighe den worden gedwongen cocaïne te smokkelen'. De Bruin: "Als wij die koeriers berechten en ze de stan daardstraf van drie of vier jaar ge ven, vragen wij ons wel eens af: wie zouden daar achter zitten. Dat blij ken dus mensen als deze verdach ten te zijn". De Bruin eiste tegen de Alphen se een gevangenisstraf van acht jaar en tegen haar broer tien jaar. De broer heeft van de rechtbank vijfjaar gekregen. De vrouw meende dat sprake was van een groot onrecht, nu niemand lijkt te willen geloven dat zij niets met de zaak te maken zou hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN Het graafwerk naar de mogelijke aanwezigheid van concentraties gif op het Alphense golfcomplex in Zegersloot is gistèren verlegd in de richting van de bult. Door op grotere hoogte te graven, heb ben de werklieden geen last het grondwater, zodat dieper kon worden gegraven dan de eerste dag het geval was. Het resultaat was echter hetzelfde. Er kwam gisteren slechts bouw- en sloop afval naar boven. ALPHEN AAN DEN RIJN - De werkzaamheden aan 'Tijger en Leeuw', het kunstwerk van Marinus Boezem dat vanaf volgend jaar maart het Thorbeckeplein in Alphen moet sieren, vordert gestaag. De leeuw heeft al zijn definitieve vorm aangenomen, maar wacht nog op het moment dat hij in brons wordt gegoten. Dat moet echter nog even wachten op zijn weder helft, de tijger, die naar verwachting nog deze week definitief gestalte krijgt. (foto pr) VALKENBURG - Het gemeentebestuur van Valkenburg gaat bekijken of er voor het beheer van het pontje over de Rijn tussen Valkenburg en Rijnsburg een stichting in het leven kan worden geroepen. Dit zei bur gemeester C. Sinke gisteravond tijdens het antwoord van burgemeester en wethouders op de algemene beschouwingen van de raadsfracties over de begroting voor vol gend jaar in het Rijndorp. Vorige week dinsdag bij de algemene be schouwingen over deze begroting had het CDA deze suggestie aan het college van bur gemeester en wethouders gedaan. Op die manier kan volgens het CDA over een lange reeks van jaren worden gegarandeerd dat het voetveer een betrouwbare verbinding tussen beide gemeente vormt. Volgens het CDA zijn trouwens veerrechten voor een privé persoon niet meer van deze tijd. Het pontje ligt al enkele weken stil, nadat al eerder de dienstverlening niet altijd opti maal was geweest. De huidige eigenaar van de pont, mevrouw J. Vasse, ziet geen kans meer om het voetveer te laten varen. Zij wil het veer van de hand doen. Het wegvallen van de verbinding over de Rijn veroorzaakt veel ongenoegen in zowel Valkenburg als in Rijnsburg. Vooral voor kinderen die in Rijnsburg op school gaan is het een extra handicap, omdat zij een flink stuk om moeten fietsen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De voorberei dingswerkgroep 'Meldpunt Rassendis- crimatie Alphen aan den Rijn' verlangt van het gemeentebestuur voor het einde van de ze maand te worden ingelicht over de stand van zaken met betrek king tot dit meldpunt. Nadat begin april van dit jaar overleg is ge voerd tussen de werk groep en burgemees ter M. Paats, heeft de werkgroep niets meer van de gemeente ver nomen. Zij spreekt van een onwerkbare situatie. In Alphen wordt al enkele jaren over de oprichting van een meldpunt voor rassen discriminatie gespro ken. De werkgroep presenteerde in febru ari standpunten en aanbevelingen die tot de oprichting van het meldpunt moesten lei den. Later volgde het gememoreerde over leg met Paats. Volgens een brief van de werk groep aan de gemeen teraad heeft de burge meester daarbij toege zegd te laten onder zoeken of een beroeps kracht door de ge meente kan worden gefinancierd. Dat on derzoek zou niet te veel tijd kosten. "Eén jaar na aanbie ding van ons advies en negen maanden na de behandeling in de commissie is niets tastbaars gebeurd. Wij moeten helaas conclu deren dat de gemeente haar eigen besluiten ten dit punt niet serieus neemt. Voor onze werkgroep is de situa tie onwerkbaar gewor den", zo laat de voor bereidingswerkgroep weten. Het college van burgemeester en wet houders heeft nog geen reactie op de brief, die staat ver meld op de lijst van in gekomen stukken voor de gemeente raadsvergadering van morgen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De kans is klein dat de voormalige synago ge aan de Van Mandersloostraat in Alphen op de monumentenlijst van het rijk wordt geplaatst. Dat antwoordt het Alphense college van B en W op het verzoek van de Stichting Herdenking Joodse Vervolgingsslachtof fers Alphen de mogelijkheden te onderzoeken om het pand te behouden. Volgens B en W zijn daarvoor twee mogelijkheden: plaatsing op de mo numentenlijst van de rijksoverheid of op de gemeentelijke monumenten lijst. Omdat Alphen nog niet beschikt over een dergelijke lijst is de laatste mogelijkheid uitgesloten. Verder wijst het college erop dat het beleid van het rijk momenteel vooral is gericht op panden uit de periode 1850-1940. "Daarom zal de kans niet groot zijn dat een pand van vóór 1850 van het rijk een beschermde status zal krijgen", aldus B en W. dens de raadsvergadering een pleidooi voor het lidmaatschap. "Door ons officieel tegen apartheid uit te spreken, kunnen we ook dichter bij huis aan de slag. We moeten meer aandacht gaan beste den aan kwetsbare groepen zoals etnische minderheden, asielzoe kers en andere minderheidsgroe peringen. PvdA-raadslid P. Teunissen acht lidmaatschap van de LOTA een lo gisch gevolg van de uitgangspun ten van het collegebeleidsplan. "We hebben daarin vastgelegd dat racisme en fascisme zullen worden bestreden. Ik begrijp niet waarom WD en CDA, ondanks dit beleids plan, tegen het lidmaatschap zijn. De woordvoerders van VVD en CDA reageerden niet op deze vraag, maar stemden evenals vori ge maand tegen het lidmaatschap. NOORDWIJK De gemeente Noordwijk wordt geen lid van de vereniging Lagere Overheden Te gen Apartheid (LOTA). Een krappe meerderheid van de raad, 10 tegen 9 stemmen, is hiervan geen voor stander. PvdA, Noordwijks Belang en Progressief Akkoord Noord- wijk willen zich wel aansluiten bij de organisatie. Vorige maand staakten de. stemmen bij afwezig heid van een raadslid. B. Cassee-Van Noppen (Noord wijks Belang) hield gisteravond tij- WOENSDAG 23 NOVEMBER Leiden muziek uit Ierland en Wales door John Oakley-Tucker (bari ton) en Alan Mills (piano), aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal KSO, Oude Vest. voorstelling 'Gedeelde liefde, halve liefde', met o.a. Kitty Jans sen en André van den Heuvel. 20.15 u., Leidse Schouwburg. voo/stelling van Toneelgroep Amste'rdam met 'Gesprekken over Goethe', aanvang 20,30 uur in het Lak-Theater. Cleve- ringgplaats. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur, Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20, inl: 121554. Leiderdorp bijeenkomst politiek café met thema: 'naar een gemeentelijk an- ti-racismebeleid' en forumdiscus sie met o.a. Klaas de Jonge, aan vang 20.00 uurin de Hollandsche Tuyn. optreden Marjol Flore met 'Op handen en voeten', aanvang 20.15 uur in de Muzenhof, Gor dijnsingel. DONDERDAG 24 NOVEMBER Alphen officiële opening na verbou wing Mariaschool, Noordeinde, Aarlanderveen, om 18.30 uur. kleindierententoonstelling Ons Belang, van 20'.00 tot 22.00 uur in de garage van Avifauna. Hazerswoude optreden Herman Brood his Wild Romance in jongerencen trum Stek, Dorpsstraat 252, aan vang 21.30 uur. (fluit) en Petra Vreenswijk (clave- cimbel), van 12.45-13.30 uur m de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. optreden van de Rotterdamse Dansgroep met een nieuw ballet van Stephan Petronio, 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. lezing en concert 'Muziek en beeld bij de oude pelgrimstocht naar Santiago de Compostella' door Conens v. Wiechen/Pe- regrino, aanvang 20,15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. optreden Tango Russo' Argen tijnse tangomuziek, vanaf 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. voorstelling Gesprekken klaverjassen, rummykub en yathzee bij de Buitengewonen, 20.00 uur in de Muzenhof. Oegstgeest grote Welfarebazar, o.a. baby kleertjes, kleden, sieraden, sche merlampjes, van 10.00 tot 16.00 wijck', Hazenboslaan. lezing over godsdiensten, cul tuur en samenlezing in Japan, door drs. Ken Vos, aanvang 20.15 uur in het Gemeentecentrum, Lijt- VRIJDAG 25 NOVEMBER Alphen officiële opening VW-kantoor, om 15.00 uur bijeenkomst in het stadskantoor. kleindierententoonstelling Ons Belang, van 14.00 tot 22.30 uur in de garage van Avifauna. orgelconcert Arie Keijzer, aan vang 20.15 uur in de Adventskerk. Boskoop vlooienmarkt in de Beurshal. LP. van Neslaan, van 17.00 tot 21.00 uur. Leiden 1 Leeuwenhoekloop over 7.5 km, organisatie: Universitaire Sportraad, start en finish bij het rersitair Sportcentrum, Ein- steinweg 6, aanvang 15.30 uur. vrijdagavond kamermuziek door pianoduo Wyneke Jordans Leo van Doeselaar, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O. Oude Vest. optreden van Jasperina de Jong met haar musical "Victoria', 20.15 u., Leidse Schouwburg. voorstelling 'De eeuwige fiet ser' door Orkater, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cleve- ringaplaats. jaarvergadering PvdA over ge meentepolitiek en landelijke rap porten, spreker: Willem Ver meend, aanvang 20.00 uur in het Parlement, Nieuwstraat. informatie- en discussiemiddag over Oost-Timor, van 14.00 tot 17.00 uur in de aula van het Muse um voor Volkenkunde.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16