'B-rijders' roeren zich in strijd om IJsselcup Ook Visser vindt onderdak Vimderink de nieuwe marathon-smaakmaker Sectiebestuur onder druk Junior Van der Poel maakt indruk Duitsers gaan bij nacht en ontij dopingcontroles houden (NIET) VAN GISTEREN Wie zei dat eigenlijk? der de heerschappij van Robert die wielrenner/schaatser Gert Jakobs, Vunderink. De stayer uit de ploeg van Klerk Plastic steekt op dit mo ment met kop en schouders boven weken is toegevoegd de ploeg van Klaas Verwey. De beslissing viel tien ronden het einde toen Vunderink. de rest uit. Hij boekte zaterdag- Piet de Boer, Egbert Dijkstra avond al zijn derde overwinning Piet Kleine aan de haal gingen. Het van dit seizoen. Na Assen en De- kwartet werd alleen nog achter- venter was er ook in Den Haag haald d°or Andy van der Pauw en geen kruid tegen hem gewassen. Arend Veenhof. Het peloton was Nu Vunderink zich niet langer gezien, inclusief Van Kempen en volledig wegcijfert voor zijn rappe Kramer, de kemphanen die tradi- ploegmaat Yep Kramer, is hij de tiegetrouwe slechts oog hadden de groep. Samen smaakmaker0 met good old Dries van Wijhe, Jan gende week Kooiman en Egbert Dijkstra be- werelduurrecord elkaar. Vunderink, die vol- in Thialf het Hilbert van hoorde hij tot de meest aanvallen- der Duim (39 kilometer en 492 ter) opnieuw aanvalt, zette zich vijfhonderd meter voor het einde paar duizend toeschouwers toeke- resoluut op kop en stond die posi- ken. Het publiek kreeg een bij vlagen interessante (afval)race voorge schoteld. Weliswaar konden er niet veel ontsnappingen worden geno teerd, maar het tempo was zo hoog op het zachte, zware ijs, dat onge veer de helft van de rijders voortij dig moest afhaken. Hierbij ook tie niet meer af. Hij won afgete kend. Op enkele lengten finishte Kleine als tweede, juist voor De Boer. Anja Bollaart hoogvlieger Gennip op de baan. DEVENTER (GPD) Leo Visser de Worldcup in Groningen plaatst, hem toch moeilijk van de tribune heeft op de valreep een sponsor ge- Ze kan zich daarvoor het komende vonden. Het dakdekkersbedrijf weekeinde ROTTERDAM (GPD) - Namens achttien clubs uit het betaalde vö'ëtbal, waaronder PSV, zal DS- voorzitter Gerard Bouwer volgen- Mastum neemt de sponsoring Visser en zijn- 'maatje' Jac Orie zijn rekening. Evenals bij het dwongen toekijken de alternatie- i-stad plaatsen. Van Gennip moést afgelopen zaterdag noodge- Deventer, kernploeg (Van Gennip, Grim bergen) is met de financiële steun ,„UIUW1 «VuwCi vuigcii- Voor. Visser ongeveer een ton ge- de week maandag op de algemene m°5ld najaarsvergadering van de KNVB het beleid van de sectie betaald voetbal aan de kaak stellen, aangezien het gewest Noord-Hol land/Utrecht zich strak aan de se lectieregeltjes hield. De Haarlemse doodde haar tijd in Deventer na de persconferentie, waarbij de beide Hoewel de Haastrechtse stayer sponsors van de 'alternatieven' zich dit klassements-wedstrijden verband mèt de zich' presenteerden, onder andere Vijf elubs - DS '79, SW, FC heef'toegelegd op de kortere r Utrecht, NAC en Excelsior heb- SÊm j jjgfi ben namens die achttien een ver klaring ondertekend, waarin zij het sectiebestuur verzoeken punt aan de agenda toe te voegen Het sectiebestuur is reglementair verplicht met het doornemen van zakelijke post en fanmail. Af en toe wierp ze een blik door het raam naar de ijs baan, waarop het armoedige IJssel- slechte 50Ö meter (zestiende met cup-toernooi bij de vrouwen zich misslag). Dankzij een acceptabele voortsleepte. DEVENTER/HEERENVEEN (GPD) - De B-garnituur heeft zich in het eerste schaats- weekeinde van betekenis flink geroerd. Tijdens het taaie IJsselcup-toernooi in Deventer mengden een 'geflipte' sprinter (Tjerk Terpstra), een gevluchte Pool (Wojciech Biziuk) en een tamelijk onbekende junior uit Roelofarendsveen (Arnold van der Poel) zich zaterdag met succes in de prijzenslag. De uit de kernploeg verwijderde Fries Terpstra won, nadat Biziuk winnaar op de sprint in kansrijke positie onderuit was gegaan op de 1500 me ter. Bij afwezigheid van Yvonne van Gennip en Marieke Stam ontpopte Anja Bollaart uit Lage Zwaluwe zich bij de vrouwen plots als hoogvlieger. 1500 meter (derde) klom Visser nog 10 ?aar de vi?rde Plaats in het eind" dit verzoek tegemoet Passement. hem toch moeilijk wegslepen". Een ander, momenteel minder urgent probleem voor Last, vormt de voorbereiding op het WK, op 4 en 5 februari in Lake Placid. Het door lag in de bedoeling om in verband met de acclamatisatie tien dagen eerder te vertrekken, maar in dat geval loopt de WK-afvaardiging het NK allround - een week voor het wereldtiteltoernooi in Den Haag - mis. Het vertrek naar Amerika is in verband daarmee verplaatst naar de maandag na het nationale kam pioenschap. Last: „Ik ben het daar niet mee eens. Ik ga proberen om de vertrekdatum gen". De kernploegen hadden het in het gewestelijk onderonsje gewon nen door Zuid-Holland in De venter traditioneel moeilijk. Sprintcoach Eppie Bleeker zag zijn voornaamste pupil, Jan Ykema, op' de 500 meter een misslag maken, waarna de schaatsende bobsleeër zich voor de 'mijl' ziek afmeldde. De allrounders grepen ook al naast de buit. Gerard Kemkers maakt er kennelijk een gewoonte van om er bij te gaan ligen. Na zijn valpartijen in Calgary en Alma Ata trok de Drent de lijn in het nieuwe seizoen kletterde ook aan de boor den van de IJssel tegen het ijs. An ne-Jan Portijk kon de kloof ten op zichte van Terpstra op de door Van der Poel gewonnen 1500 meter niet dichten. te komen en heeft dit punt inmid- T Evenals Van Gennip ontbreekt dels aan de agenda toegevoegd. De Leo Vlsser het komende weekein- ontevreden clubs wensen dat het sectiebestuur op korte termijn uit voering gaat geven langrijke wensen. Daartoe behoort onder andere de professionalise ring van het bestuursapparaat Zeist. de bij de eerste Worldcup-races, U..- AUrou^-coach Afa Kröök geeft in een paar be- West-Berlin de voorkeur aan zijn - kernploeg. Een knappe IJsselcup- prestatie had Krook mogelijk nog in verlegenheid kunnen brengen, maar Visser overtuigde allerminst. Krook: „Ik heb geen enkele moeite met de komst van Leo, maar het is gebruikelijk, dat de kernploeg het eerste Worldcup-weekend SCHAATSEN - Olympische schaatskampioene Christa Ro- thenburger maakt het komende haar rekening neemt. Ik ben inge- weekeinde haar rentree tijdens de huurd door de KNSB om de belan- wereldbekerwedstrijden in Oost- gen van mijn rjjders te verdedigen. Berlijn. De winnares van goud op Na Berlijn houd ik Leo Visser niet de 1000 meter moest voor de inter- tegen", landwedstrijd Oost-Duitsland - Sovjetunie wegens ziekte afzeg gen. Van Gennip wordt zoals bekend terzijde gestaan door Tjaart Kloos terboer. Bij de Worldcup in Gro ningen en andere internationale wedstrijden valt ze onder de KNSB-vlag en dus onder de ver antwoordelijkheid van bonds coach Jan Wiebe Last. Klooster boer blijft evenwel stand-bye. ,Als Yvonne rijdt, sta ik in de buurt van de kruising", aldus Kloosterboer. Of Last die bemoeizucht kan velen, moet worden afgewacht. De Zwol lenaar heeft geen trek in ruzie en stelt zich voorlopig plooibaar op. Alle partijen lijken een conflict uit de weg te willen gaan. Klooster boer en Last in koor: „We moeten handelen in het belang van de spor ter". De vice-voorzitter van de KNSB, Dick van Zanten: „Als HAMBURG (SID) - Het komend jaar kan er in Westduitsland bij nacht en ontij op doping worden gecontroleerd. Het Nationale Olympisch Comité voor Duitsland (NOK) besloot zaterdag tijdens de ledenvergadering in Hamburg „de maatregelen ter bestrijding van do ping door middel van onaangekon digde controles tot buiten de wed strijden uit te breiden". De top-atleet wordt als gevolg daarvan niet alleen meer bij grote wedstrijden gecontroleerd, Krook en Bleeker wensten geen conclusies te verbinden aan de ne derlagen van hun bondsformaties. In tegenstelling tot gewestelijke rijders, voor wie de IJsselcup een hoogtepunt is, verrichten de kern ploegen op hun route naar de grote Kloosterboer bij de kruising achter ook tijdens de training, op vakan- het hek plaatsneemt, kunnen wij tie, thuis of by het werk. In het Duits heet dat met een beladen term: „Kontrollen bei Nacht und Nebel". Het rigoreuze besluit werd genomen in een vele uren durende marathon-zitting, die nógal veel van de afgevaardigden eiste. Van de 105 stemgerechtigden, die de presentielijst tekenden, waren er op het moment van de stemming met handopsteken nog zo'n zestig over. De doping-resolutie treedt pas in werking als deze ook wordt vastge legd in de regels van de Westduitse sportbonden. Die hebben in deze een eigen verantwoordelijkheid. titeltoernooien op dit vroege mo ment in het seizoen hun zwaarste trainingsarbeid. Ab Krook: „Deze rare resultaten hebben alles te ma ken met de periode, waarin deze wedstrijd is geprogrammeerd. Ty pisch de IJsselcup. Maar mijn ploeg was zeker niet geweldig". In de 'blote konten-wedstrijd', zoals Hilbert van der Duim zou om schrijven, tussen Friesland en de rest van Nederland revancheerden de kernploegen zich gisteravond enigszins. Zowel Arie Loef (Bleeker) als het talent uit de ploeg van Jan Wiebe Last, Herma Meijer, behaalde in Heerenveen op de 500 en 1000 meter dubbele overwinnin gen. Tjerk Terpstra bevestigde in Thialf zijn progressie met een tweede en derde positie. Terpstra was één van de gewes telijke schaatsers, die bewust had gepiekt naar het afgelopen week einde. Hij was met name gebrand op een uitschieter tijdens het pu blicitair aantrekkelijke toernooitje in Deventer. De sprinter was uit op sportieve revanche, nadat hij eind vorig seizoen uit de kernploeg was gebonjourd. Bleeker moest twee namen binnen zijn gezelschap schrappen om plaats in te ruimen voor de vrouwen Ingrid Haringa en Christine Aaftink. Terpstra en Jonkman werden het slachtoffer van die bezuini- gings-operatie. Daarmee was de rampspoed nog niet voorbij voor de 24-jarige rijder uit Engelum, die in eerste instantie het bijltje erbij neer wilde leggen, maar door Lieu- we de Boer bijtijds werd omge praat. Van de zomer was Terpstra in het Zwarte Woud betrokken bij een zwaar auto-ongeluk, waarna hij ook nog een zware enkelblessure kreeg. Het Was dan ook niet meer dan logisch, dat de tegenwoordig door Gauke Nijholt getrainde Fries za terdagmiddag van oor tot oor glun derde. „Ik had dit succes niet ver wacht. Ik beschouw het maar als een toevalstreffer". Terpstra had in Deventer niet over geluk te klagen, dat zijn be langrijkste belagers Kemkers en Biziuk - op de 1500 meter vielen. Vooral voor Wojciech Biziuk was dat een beetje zielig. De 20-jarige Pool vluchtte twee jaar geleden naar Nederland en wacht sinds dien vergeefs op een verblijfsver gunning. Biziuk hoopte met een geslaagde coup in Deventer publi citeit voor zijn zaak te krijgen. Wojciech Biziuk groeide op in Sokulka, een dorpje in Noordoost Polen op 15 kilometer van de grens met de Sovjet-republiek Litauen. Door zijn bezoekjes aan Nederland en Duitsland met zijn sportclub uit het trainingscentrum van Zakopa ne ontdekte hij het 'Westerse le ven'. „Ik raakte er steeds meer van overtuigd, dat ik weg wilde. In Po len gaat het er te streng, te gedisci plineerd aan toe. Ik verlangde naar de westerse vrijheid, die ik tijdens mijn tripjes had leren kennen". Op 8 oktober 1986 nam hij onder het mom van een vakantie-bezoek aan Nederland met zijn vriend Piotr Welnowski in Deventer 25ste in het eindklassement - de trein van Warschau naar West-Berlijn, waar na hij verder liftte naar Assen. Bizi uk keerde niet meer terug naar Po len. „Mijn moeder had ik ingelicht over mijn plannen. M'n vader niet, want ik was bang, dat hij me niet had laten gaan". In de Drentse hoofdstad vond hij onderdak bij de familie Koopmans. In afwachting van zijn verblijfsver gunning, zoal deze wordt afgege ven door het Ministerie van Justi tie, schaatst Biziuk als lid van de club 'de Scheuvellopers'in Assen en volgt een opleiding aan de avond-MAVO. Hij is pas 34, maar op het voet balveld komt hij nauwelijks meer. Piet Haasnoot, alias De Flap, is zo'n beetje van de ene op de andere dag met de wed strijdsport gestopt. En dat voor iemand die toch bekend stond als een voetbaldier. Maar Piet de Flap is een beetje afgeknapt op het veldvoetbal, letterlijk en, fi guurlijk. Sinds de stormram van Rijnsburgse Boys het aan de stok kreeg met Arie Lagendijk, is het eigenlijk nooit meer wat met hem geworden. Lagendijk zag het niet zo 'zitten met de eigenwijze Haas noot, die zich niet zo makkelijk de wet laat voorschrijven. „Die man was mij veel te serieus, ik mocht na de training niet eens een fles- sie bier van hem drinken", spuwt De Flap zes jaar jaar na dato zijn gal. Onder Lagendijk belandde Haasnoot in het tweede van Rijnsburgse Boys waarna hij zelf- een reuze stap terugdeed naar het achtste. Vervolgens verkaste hij naar Katwijk waar hij in het derde elftal zijn carrière afsloot. „Ik ben geopereerd aan mijn en kels, slijtage. Het zaakje knapte bijna af. Toen de chirurg in het Elisabeth ziekenhuis de boel openmaakte, vielen de botjes er uit. Ik heb nu een paar geplastifi ceerde enkels. Op het voetbalveld hebben ze me niet meer terugge zien. Nee, daar heb ik niets van. In het begin kreeg ik op zaterdag nog wel eens de kriebels, maar ik ga tegenwoordig nauwelijks meer kijken. Die wedstrijd tegen Willem II heb ik ook niet gezien, ik had te veel andere dingen aan mijn hoofd. Heel af en toe speel ik nog een potje zaalvoetbal. Ik ben coach van het tweede team van Glasbergen, dat is nog het enige wat ik doe op voetbalgébied". Katwijker Piet Haasnoot be gon zijn loopbaan in de jeugd van Quick Boys. Op zijn zestien de werd hij door Piet van der Kuil overgeheveld naar de senio ren. „Een kanjer van een trainer, die Van der Kuil, van hem heb ik heel veel opgestoken. Hij heeft me wilskracht bijgebracht, hij ging uit van mijn sterke punten en liet me lekker rommelen in het straf schopgebied van de tegenstan der". Oorlog maken dus, zoals dat te genwoordig heet, en daarin was Haasnoot op zijn best na zijn 'transfer' naar de aartsvijand van Quick Boys, Rijnsburgse Boys. „Jk was werkloos en kon een baan krijgen op de veiling, bij Nico Glasbergen, de elftalbe geleider van Rijnsburgse Boys: Ik ben daar toen ook maar gaan voetballen. Leo Pluimgraaff is gelijk met mij overgestapt. Ver raders noemden ze ons, op Kat wijk. Als ik nu wel eens kijkje bij- Quick Boys ga nemen, word ik door sommige mensen nog aan gekeken alsof ik iemand ver moord heb". „Ik heb me nooit iets van die re acties aangetrokken. Ik vind het een beetje zielig allemaal. Ik weet dat er jongens bij Quick Boys rondlopen die nog het liefst van daag naar Rijnsburgse Boys zou den willen overstappen, maar. daar niet het lef voor hebben. Ze zijn bang voor de reacties van fa milie en bekenden". „Ik woon nu 13 jaar op Rijns burg, en voel me meer Rijnsbur ger dan Katwijker. Het verschil is dat een Rijnsburger opener is dan een Katwijker, zakelijker is en meer lef heeft. Dat zie je ook te rug op het voetbalveld. Quick Boys zal altijd bovenin blijven meedraaien, maar nooit en te nimmer kampioen worden. Hoe dat komt? Misschien heeft het wel te maken met de zeelucht, weet ik veel". Met Rijnsburgse Boys wandel de Haasnoot van de derde naar de eerste klasse. „Mijn mooiste moment was de kampioenswed strijd in de derde klasse bij Kou dekerk. Wij moesten daar win nen, want SV'35 stond geloof ik één punt achter ons. Zeven minu ten in blessuretijd stond het nog 0-0. We kregen een vrije trap op zeker dertig meter van het doelen ik knal die bal er als een streep in. Toen werd ik een beetje gek en ik was niet de enige, want er wa ren tien bussen uit Rijnsburg. Ik heb nog nooit zoveel mensen op een veld gezien. Ik ben uiteinde lijk geen ereburger van Rijns burg geworden, maar na die goal kon ik natuurlijk bij niemand meer stuk". In Katwijk des te meer. JAAP VISSER Yvonne van Gennip, stralend middelpunt langs in plaats van op de Deventer kunstijsbaan. De drievoudige Olympische kampioene mocht niet meedoen aan de wedstrijden om de IJsselcup omdat zij had verzuimd selectie- Wedstrijden te rijden. (foto anp) Traineren (1) Het zou éen nieuwe aflevering in de Suske en Wiskereeks kunnen zijn. Titel: de trainerende trainer. Starring: Arie Kurver, trainer van Rijnsburgse Boys. In de bekerwedstrijd tegen Wil lem II was Kurver zaterdagmiddag lijfelijk overduidelijk aanwezig door het duel herhaaldelijk te trai neren. Overigens niet altijd met de bedoeling óm te traineren, maar om er zichzelf (lees: RB) mee te die nen. In de 43ste minuut van het be- kertreffen stond Rijnsburgse Boys met tien man binnen de lijnen, van wege het uitvallen (oogblessure) van Wim Driebergen. Hoewel Kur ver duidelijk maakte dat-ie direct wilde wisselen, maakte scheids rechter Kok aanstalten om de wed strijd gewoon te laten vervolgen. Tot grote woede van Kurver, die spontaan het veld in banjerde. Bei de handen in de zakken en gemeen kijkend overbrugde hij zowat het hele speelveld om zijn beklag te kunnen doen bij de man in het zwart. Traineren (2) Scheidsrechter Kok had aanvanke lijk niks in de smiezen en gaf dan ook het startsein aan Bud Broeken om een hoekschop te nemén. Toen de arbiter omkeek stond er opeens een klein mannetje met woeste ge baren achter hem. Die wissel ging er toen helemaal niet meer in bij de arbiter. Even boos als de trainer zond hij hem naar de kant. Toen Kurver zijn terugtocht met een aanmerkelijk lagere snelheid dan de heenreis aanvaardde, kookte Kok. Kurver kon tussen de 2300 toeschouwers gaan zitten... Maar eigenwijze Arie ging weer gewoon op de spelersbank zitten. Zonder dat de scheidsrechter er iets van zei. Na rust hield de trainer zich het grootste deel Van de twee de helft wel aan het gebod. Hij stond één meter achter de bank toe te kijken, en liep 'slechts' één keer het veld in. Het gedoe was allemaal van een vrij irritant gehalte. De wedstrijd lag minutenlang stil. Maar dat was nou allemaal de bedoeling van Kurver. Toen de scène was afgelo pen stond immers wel invallër Hans Zwaan de Willem Il-corner weg te koppen... K.O. Teus de Kruyf heeft weinig plezier beleefd aan zijn optreden bij het Nederlands kampioenschap voor zwaarwelters in Leeuwarden. De Alphense amateurbokser verloor in de kwartfinales van Larey Sed- ney uit Zeist, nadat hij in de derde ronde van de gelijkopgaande partij een fikse stoot op de kin had moe ten incasseren. De aangeslagen De Kruyf probeerde verder te boksen, doch gaf snel daarna op. Nader (fo- to)onderzoek in een ziekenhuis in de Friese hoofdstad leerde dat hij zijn kaak had gebroken. De dienstdoende chirurg was echter niet te bereiken, waarna de bokser midden in de nacht doorge stuurd werd naar het Alphense zie kenhuis Rijnoord. Daar werd hij vervolgens weer doorverwezen naar het Elisabeth-ziekenhuis. In Leiderdorp geschoten foto's toon den dat hij zijn kaak net alleen had gebroken, maar ook gescheurd. Vandaag wordt de onfortuinlijke bokser geopereerd. "Hij was zo verschrikkelijk kwaad", trad zijn vrouw Paula gis teren op als woordvoerdster. „On danks de pijn bleef hij maar zeg gen: 'Weer een jaar voor niets ge traind'. Ik begrijp werkelijk niet waarom ze hem niet geholpen heb ben. Zal dat dan niet zo hard nodig zijn? In Leiderdorp vroegen ze zich af waarom we niet naar Zwolle zijn gestuurd. Nu moesten we met de auto helemaal uit Leeuwarden hier naar toe rijden". Geschorst Drie Amerikaanse atleten en een coach zijn door het atleten congres (TAC) in de Verenigde Staten ge schorst als lid van de organisatie vanwege hun deelname aan een toernee door Zuid-Afrika. De schorsing van verspringer Tyrus Jefferson, polstokhoogspringer Tom Hinthaus, hardloper Ray Wicksell en coördinator van de trip Dick Tomlinson behelst zowel na tionale als internationale wedstrij den. Zuid-Afrika werd in 1976 door de internationale amateur atletiekfe- deratie IAAF als verboden gebied verklaard vanwege de apartheids politiek. Volgens de regels van de IAAF en de TAC is het atleten ver boden in Zuid-Afrika aan wedstrij den deel te nemen. „Voor Haarlem is een man als Mar cel Peeper heel belangrijk, maar zo'n jongen wil waarschijnlijk ook eens iets beters. Nou, beters? Als je bij Haarlem speelt, kun je al niet veel hoger meer..." Haarlem-coach Dick Advocaat in het Algemeen Dagblad. „De mensen in Haarlem zijn onre delijk kritisch, Die gasten van de plaatselijke pers schrijven alleen maar negatieve stukjes. Nooit is het goed. Als de mensen dat steeds maar lezen dan gaan ze het nog ge loven ook". Voormalig Haarlem-speler Chris Verkaik, nu uitkomend voor SW, in Voetbal International. „Het bestuur denkt alleen maar aan het kasboek. Dat moet kloppen. Een risicootje zullen ze nooit ne- Chris Verkaik over het beleid van het bestuur van HFC Haarlem in Voetbal International. „Onder Dick Advocaat heb ik bijna op elke plaats in het elftal gestaan. Toen ik in maart dit jaar in dienst moest, was de spelvreugde bij mij helemaal verdwenen. Dat kwam ook door de slechte organisatie bij Haarlem. Het materiaal was ver schrikkelijk, er was elke wedstrijd wat anders aan de hand: grote ga ten in de sokken, een tekort aan broekjes, trainingsballen die je niet eens aan een vierdeklasser zou ge ven". Ex-Ajacied Dave Markus, vorig seizoen spelend in het tweede elftal van Haarlem, nu uitko mend voor hoofdklasser Blauw Wit, in Het Parool. „Nee, ik kan er niets aan doen, hel is fout, het moet niet, het mag niet, maar het gebeurt toch. Zoals tegen Haarlem, dan zie ik voor de wed strijd de spelers van Haarlem den ken: goh, tegen Lerby, tegen Vanen burg, tegen.Van BreukelenDan zie ik die koppies en dan heb ik iets van: wat doe ik hier? Dat wordt een verschrikkelijk probleem, dat elke keer weer opladen voor wedstrij den die je niets meer zeggen en doen". PSV-speler Sören Lerby in Nieu we Revu. „Als ik een lulletje lampekatoen was geweest, waren ze nooit met me in zee gegaan". Ruud Geels over zijn functie als manager bij Telstar in Voetbal International. „De contracten van dat soort jon gens moeten worden opengebroken, want met de minimumsalarissen, die ze nu verdienen moet je ze als het ware kado doen bij een pak Dreft als er een geïnteresseerde club komt". Ruud Geels, manager van Tel star, over Jelle Visser in Voetbal International. „Toen ik acht jaar was, wilde ik met de jongens mee voetballen. Ik werd keeper en mocht niet in de spits spelen. Het echt spannende was aan de heren voorbehouden, net als nu. Het is nu nog even moei lijk als toen om de politieke ballen tegen te houden". Ada Wildekamp, wethouder van onderwijs en emancipatiezaken in Amsterdam, over de 'benoe- mingskwestie' van een rector (m/v?) voor het hoofdstedelijke Barlaeus Gymnasium, in Het Pa rool. „Zijn vrouwen misschien dom mer?" „Dat mag je niet zeggen hè? Maar volgens mij is het wel zo. Tenminste, in logisch denken en dus schaken zijn vrouwen minder intelligent. Ik heb me daarbij neer gelegd". Interviewster Monique van de Ven en Nederlands kampioene schaken Jessica Harmsen in de GPD-bladen. „Ik kom goed over, vind ik, net als Arnold Vanderlijde kom ik goed over. Hij heeft ook sponsors. Heel veel zelfs. Maar ik? Ik kan niet eens een kleding sponsor vinden". Bokser Pedro van Raamsdonk in Haagse Post. „Wat is het belangrijke voordeel van het ineenstorten van het Neder landse waterpolo? Nooit meer wa terpolo op TV". Columnist Henk Spaan in Nieu we Revu. „We moeten ons maximaal inzetten van Vreeman. Als we er een potje van maken, dan wordt hij woest. Dan staat hij te godverren langs de zijlijn, en roept hij dat we hersen loos zijn. Na de wedstrijd krijgen we er opnieuw flink van langs. Dan wordt er stevig gevloekt. Maar, ik moet zeggen, meestal is er weinig op zijn kritiek af te dingen". Hockeyster Aggy Eichholtz over Ruud Vreeman, aanstaand voor zitter van de Vervoersbond FNV én coach bij hockeyclub HBS uit Bloemendaal, in de Volkskrant. „De aankoop van Romario is geen voorbeeld van hoge-school-scou- ting. Voordat we hem kochten, had niemand van ons hem zelf zien spe len". PSV-manager Kees Ploegsma in Nieuwe Revu.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21