Verliezend Leython gaat beter draaien Oegstgeest bijna zeker van titel Somber weekeinde Leidse poloploegen Vrouwen LMHC en Alecto vloeren leiders Van Weerde snel op 200m schoolslag V 'leybalbond houdt dezelfde voorzitter LEIDEN Voor de opvallend ste prestaties zorgden gistermid dag de vrouwenploegen van LM HC en Alecto, die als staartploe- gen de respectieve koplopers in de eerste klasse A en B met 1-0 versloegen. Alecto verraste het fcngeslagen Qui Vive in Uit hoorn, terwijl Forward door thuisploeg LMHC werd versla gen. Vier strafcorners voor GHBS en twee voor LMHC waren de schaarse hoogtepunten in de eer ste helft van het wat matte over gangsklasseduel, waarin Maurits Eikenhout al snel uitviel met een kuitblessure. Tijdens de bank- straf van LMHC'er Eugène Dek ker in de vroege tweede helft scoorden de Groningers de ope ningstreffer. Het onderaanstaan- de GHBS, dat de eerste ontmoe ting kansloos met 4-0 verloor, gaf gistermiddag zeer weinig kansen weg. Friso van Deursen zorgde met zijn treffer laat in de wed strijd voor de puntendeling: 1-1. De vrouwen van LMHC krik ten in de laatste wedstrijd voor de winterstop hun moreel op met uitstekend hockey. Lijstaan voerder Forward ontmoette een sober spelend Leiden, dat ook aanvallend goed op dreef was. Tien minuten voor de pauze stootte Kiki Tesselaar door naar de achterlijn vanwaar zij Barbara Boertje bediende, die de winnen de treffer (1-0) intikte. Roomburg kwam met de volle winst terug uit Rosmalen. De enige treffer kwam voort uit een strafbal die door Rutger van Schaik één minuut voor de doel- wisseling koel werd benut. De Leidenaars verdienden de zege met een voortreffelijk spelende Oskar Snijders op het midden veld en een met succes op de voorstopperplaats debuterende Johan Biekart. Rosmalen ver toefde in zijn jacht op de gelijk maker zo'n 25 minuten in het tweede part op de helft van Roomburg. De beste kansen ech ter waren voor de counterende Leidenaars. In de tweede klasse B ontvin gen de Roomburg-vrouwen win terkampioen Hudito. In het eer ste deel speelde de Leidse ploeg sterk en verdiende al snel een se rie strafcorners die opliep naar een totaal van negen, die overi gens niets opleverden. De eerste korte hoekslag van Hudito (na 18 minuten) was wel raak: 0-1. Vijf minuten later strafte een Delftse spits slecht uitverdedigen af (0- 2). De invaller-keepster Liesbeth de Mooy voorkwam met goede reddingen erger. Het sterk verde digende Hudito hield de voor sprong met succes vast. Alecto won op eigen veld (4-2) van het onderaanstaande Soest. Bij de rust was het al 2-0 door een succesvolle solo van voorstopper Hans Dolman en een doelpunt van Hugo Kranenburg. Eric Bra bander verzorgde 3-0 door een reboundtreffer, voordat Soest met een hoge strafcornerpush iets terugdeed: 3-1. Robert Krui denier knalde 4-1 in na een voor zet van Eric Kruis. Soest had nog een keer succes met een hoge push, wat 4-2 betekende. Alecto-speelster Elna Kranen burg schakelde met succes de spelverdeelster van Qui Vive uit. waardoor de Uithoornse lijstaan voerder niet in zijn spel kwam. Goede counterkansen voor Jet Kruidenier en Wieneke Gehner leverden niets op, terwijl Alecto- doelvrouw Hester Kuiper haar doel dicht hield. Alecto bracht de Uithoornse ploeg de eerste ne derlaag toe (0-1) uit de tweede en laatste Leiderdorpse strafcorner van de stick van Madeleine Ni- vard, waarbij Jet Kruidenier de keepster het zicht ontnam. De strafcornerverhouding in het vrouwenduel in de tweede klasse B tussen thuisploeg Rijs wijk en Forescate was drie tegen tien in het voordeel van de be zoeksters. Geen treffers echter in de door Forescate wat traag ge starte wedstrijd. Mooie lijnstops aan beide kanten waren ook oor zaak van het doelpuntloze gelijk spel. Linkerspits Yvonne Raap en Karin Wassink werden gewis seld voor Sylvia Brent en Marije Wiegant. Noordwijk verzuimde te sco ren in de sterk gespeelde eerste helft tegen Reigers, dat nog juist voor rust wel doelpuntte uit een strafhoekslag. Noordwijk zakte na de snelle 0-2 uit alweer een strafcorner aanvankelijk wat in. De kustbewoners kregen on danks een stevig slotoffensief nog twee treffers tegen, wat de eindstand op 0-4 bracht. Het treffen tussen Noordwijk (dat Git van der Vlugt wegens zwangerschap miste) en HIC stond in het teken van het even wicht en leek op een puntende ling uit te draaien. Daar werkten de Amstelveense hockeysters echter niet aan mee, want die scoorden 13 minuten voor tijd de winnende treffer (0-1) uit het veld. Daarvoor had Renate van der Bent pech met een schot Op de binnenkant van de paal. Vierde klasse De vierde klasse B raakte één van de drie koplopers (Catwijck. Fletiomare en Leidse Studs) kwijt. Fletiomare won op eigen kunstgrasveld met 2-1 van de Leidse Studs. Jos Verhorst bracht de Leidenaars met een verzilverde strafbal nog langszij. Het spannende en gelijkopgaan- de duel werd beslist door eens een strafbal. Het team van Leidse Studs verloor ook van het op de derde plek staande Fletiomare (4-2), maar behoudt zijn leiderschap dank zij een veel beter doelsaldo dan Woerden. De gesmeerde Vleu- tense strafcorner zorgde al snel voor 3-0. De Leidse Studs kwam ondanks Annie Verheul, die tweemaal scoorde, in aanvallend opzicht tekort. Catwijck verbeterde zijn doel saldo met de 4-0 zege op Abcou de, dat een taaie tegenstander bleek. Het duurde vrij lang voor dat de Katwijkse thuisploeg door Hanne Houwaard de score open de. Na de doelwisseling had Cat wijck het tien minuten moeilijk, maar Martijn Hagenaars en Cees Wendt (2x) benutten onder meer strafcorners voor de zege en het winterkampioenschap. In een sportief duel met Mui- derberg gingen de hockeysters van Hisalis met 2-0 tenonder. Muiderberg was sterker en kon het zich zelfs veroorloven twee strafballen naast te pushen. De 1- 0 ruststand werd door de thuis ploeg uitgebreid met een prach tig schot vanaf de cirkelrand, waar doelvrouw Francy Jack- steit geen hand tegen kon krij gen. NIEK FAAS LEIDEN Gemini/K. heeft als enige regionale divisionist bij de mannen een overwin ning geboekt. Phoenix 2 werd met 3-0 verslagen. Leython leed, hoewel het beter draaide dan de afgelopen weken, een nederlaag (1-3) tegen Rentokil/ZVH. NOVO verloor met de zelfde cijfers van SVC. Bij de vrouwen won Gemini met 3-1 van Volendam. Leython ging tegen Be Fair met 3-1 ten onder. Leython is weer teruggekeerd naar het 2-4 systeem en gezien het ver toonde spel (met vele foute en on nauwkeurige passes) van de afgelo pen weken zal dit voorlopig wel zo blijven. Tegen Rentokil kwam de aanval aanvankelijk door zwakke passing onvoldoende aan bod: 8- 15. Toen Rob Mudde het spel ging verdelen, kwam de stemming er bij Leython in. Met name dankzij de middenaanval won Leython de tweede set met 15-6. De derde set bleef tot het einde toe spannend (12-12 en 14-14), maar ging uitein delijk verloren: 14-16. In de vierde set kwam runner-up Rentokil niet meer in de problemen (15-11). Ondanks enkele lichte blessures liet Gemini zich niet verrassen door Phoenix 2. Het blokkeren was uitstekend verzorgd en Gemini trok steeds de rally's naar zich toe. Alleen in de tweede set viel Gemini iets terug (15-3, 15-13, 15-8). NOVO begon sterk bij SVC, maar kon het niet lang genoeg vol houden: 10-15. De tweede set ver liep nog slechter voor de Noord wij kers (5-15), maar in de derde perio de lukte wel wat daarvoor mis ging. SVC werd in de verdediging ge drongen: 15-8. In de vierde set .kwam NOVO nog op setpoint (15- 14), maar het verloor alsnog set (15- 17) en match (1-3). In de promotieklassen zijn de ploegen aan elkaar gewaagd. In A verloren beide koplopers, waar door de strijd aan de top weer open is. Leython 2 pakte koploper Radi us 2. Het speelde 1-5 met Hans Broere als belangrijke aangever, wat rust in de ploeg bracht. Het ge mis van Leo Torn werd goed opge vangen. Leython speelde de matte tegenstanders bij vlagen weg met verrassende combinaties. Robert Maassen was aan het net en vanaf de driemeterlijn niet af te stoppen. Alleen in de tweede set raakte Ley thon te ver achter om die nog te winnen. De overige sets leverden wel winst op (3-1). Ook Donar blijft volop in de ra ce. DAC 2 werd in drie kwartier met een 3-0 nederlaag naar huis ge stuurd. In de eerste set zorgden de met veel inzet en enthousiasme spelende Alphenaren nog voor enig gevaar (tot 7-4), maar daarna werden de vele fouten onbarmhar tig afgestraft. Donar hoefde daarbij niet voluit te gaan: 15-10,15-2,15-6. VCS deed het eveneens prima door tegen VOY met 3-0 uit te pak ken. Met de weer aanwezige Peter Franke werd voor een vol huis de arrogantie van VOY al in de eerste set met 15-9 afgestraft. VOY, ge steund door het publiek, nam daar op een 10-4 voorsprong. Toen bleek LEIDEN In een niets aan het toeval overlatende overrompe lingsactie heeft BT Lifters/Oegst- geest tegen een hulpeloos Dex- tro/Avanti nog eens duidelijk bena drukt in stevige 'promotiemood' te zijn. De 18-0 overwinning geeft de Oegstgeester club een wel zeer goed uitzicht op het kampioen schap in de eerste divisie. Dat ook een dergelijk kampioen schap niet direct recht geeft op pro motie naar de eredivisie is nog even bijzaak. Momenteel wordt al le energie en concentratie aange wend voor die definitieve eerste positie. Met nog slechts één wed strijd te gaan en vier punten voor sprong op de nummer twee lijkt er nog maar weinig te kunnen mis gaan. In de thuiswedstrijd tegen het Hazerswoudse Avanti-2 was van tevoren al heel duidelijk hoe groot de krachtverschillen waren. Toch is het ook in een dergelijke situatie zeer twijfelachtig of de maximale score kan worden losgepeuterd. Tenslotte zit een misser, zeker bij een sport als tafeltennis, in een heel klein hoekje, en zijn onverwachte verliespartijen zeker geen uitzon dering. Toch liep Oegstgeest afge lopen zaterdag zo'n feilloze race. Hoewel de start wat stroef verliep (beide dubbels werden pas in de derde game definitief naar Oegst geester zijde getrokken) bleek er verder geen vuiltje aan de lucht. Het kwakkelende Avanti (ook de hoofdmacht in de eredivisie stelt hevig teleur) moest met hangende pootjes de terugreis aanvaarden. Over twee weken ontmoet zowel Oegstgeest als concurrent De Vere nigde Spaarbank een degradant in spe. Een laatste krachtmeting, die beslissing moet brengen over de vraag wie om promotie naar de ere divisie gaat spelen tegen de kam pioen van de andere eerste divisie. De vrouwenteams uit de regio, uitkomend in de eerste divisie, mo gen in deze competitiehelft tevre den zijn. Vooral het trio van Comte- st/Scylla heeft boven alle verwach tingen goed gescoord. Afgelopen zaterdag werd, tegen Schimmert- /Moonen de competitie afgesloten. Een keurige 7-3 winst was het re sultaat. Een prima slot van een goed gelopen herfstcompetitie. Heidi de Haas en Judith Lepelaar als constante toppers, en Sophia Vaalburg als aanvulling voor de vaak zo noodzakelijke puntjes: een goede combinatie. Weliswaar nog zeker niet genoeg voor een plekje in de eredivisie, maar ook een waarschijnlijke derde positie is vooralsnog een mooi resultaat. Na het 5-5 gelijkspel tegen Bruns/Shot moet Docos nog een maal in actie komen. Nu al lijkt echter zeker dat de Leidse ploeg op een tweede plek zal eindigen, ach ter het sterke Hotak '68. Tessa Bröcker en Anja Heijnen zorgden voor twee punten, en Marijn Olden scoorde eenmaal. Het dubbel ging verloren. het inzicht van VCS-coach Rob Meyer (ex-Martinus) van onschat bare waarde, want hij sleepte VCS erdoor: 15-12. Het zichtbaar ner veuze VOY vocht nog één keer te rug (4-9), maar na een alles-of-niets offensief won VCS weer: 15-13. Leython 3 trad aan met Hans Broere als trainer/speler op de spel verdelersplaats, maar dat verliep niet soepel. Junior Dennis Korte- kaas voldeed in het achterveld goed. Hoewel tegenstander Span ning zeker niet geweldig speelde, verloor Leython de eerste set met 13-15. Vervolgens trok Leython de stand gelijk, maar daarna maakte Spanning de zaak af, hoewel Ley thon toen met de vertrouwde Leon Poffe en Kradoler binnen de lijnen kwam: 1-3. In de promotieklasse B werkte Valken zich ten koste van het ho ger geplaatste Punch omhoog op de ranglijst. Het startte daverend met tien sprongservices die direct punten opleverden (15-3). Net zo gemakkelijk verloor Valken de vol gende set (5-15) om daarna het rit me te hervinden en een Uitermate boeiende derde set af te leveren, die via 15-16 uiteindelijk in 18-16 winst uitmondde. Toen was de ban gebroken en met Hans Pardon als afmaker haalde Valken met 15-11 de volle winst (3-1) binnen. NOVO 2 werd de eerste twee sets wegge speeld (15-6, 15-7), maar herstelde zich met 7-15, waardoor de span ning terugkeerde. De vierde set ging tot 13-13 gelijk op, waarna eni ge merkwaardige beslissingen de scheidsrechters NOVO 2 van de kook en Radius 3 de winst brach ten 15-13). Vrouwen Gemini startte verkrampt tegen Volendam en kreeg prompt de re kening gepresenteerd: 17-19. Coach Robert van Nierop zette daarop Astrid de Graaf in met de opdracht het spel van de tegen stander te ontregelen. Mede dank zij het goede serveren van Linda Gommans vond Gemini de weg omhoog weer (15-2,15-5,15-9). Bert Jansen en René Leeflang vormen het Leython-blok. Door een opvallend goed pass won Leython de eerste set bij Be Fair (15-9). De thuisclub kwam, mede door de vele service-fouten van Leython, sterk terug: 9-15. Leython nam in de derde set een voorsprong (10-5), maar ging weer de boot in door opslagfouten (12- 15). Daarna legde Leython het hoofd in de schoot. Het werd volle dig weggeserveerd (0-11) en verloor ook de laatste set (1-3). In de promotieklasse speelde Li- usna zonder enige agressie tegen Tornado. Het maakte ook teveel fouten om het de middelmatige te genstander in moeilijkheden te brengen, wat leidde tot een 3-0 ne derlaag (2-15, 5-15, 15-17). Nadat NOVO de eerste set tegen Agon met 11-15 had verloren, stond het in het tweede speldeel op winst (15- 14), toen een knieblessure van Peg gy Zoet roet in het eten gooide (15- 17). In de derde set revancheerde NOVO zich (15-5), maar daarna klopte de veldverdediging totaal niet meer: 11-15 (1-3). Gemini 2 had drie punten kunnen grijpen tegen Skania, maar de grillige Voorscho- tense vrouwen pakten er slechts twee. Puur op conditie werd winst in vijf sets gerealiseerd (15-10, 15- 12, 4-15, 6-15, 15-6). Ook Gemini 3 deed er vijf sets over tegen Ridder- veld, dat met 9-15, 15-12, 19-17, 14- 16 en 15-4 aan het langste eind trok. LEIDEN Afgelopen weekeinde vonden in Leusden de selectiewed strijden plaats voor de Europa Cup-wedstrijden van 9 en 10 de cember in Edinburgh. Antoine van Weerde kwam hier als enige Leidse deelnemer aan de start, op de beide schoolslagafstanden. De 200 meter legde hij af in een redelijke tijd van 2,24.8 minuten, waarme hij vierde werd. Zijn 100 meter was van min der gehalte: met 1,06.4 min. werd hij slechts zevende. Tijdens clubwedstrijden van LZ'86 werd een aantal prima pres taties geleverd op de 50 meter on derdelen. Nancy Kijk in de Vegte was hier de grote uitblinkster met drie afstandoverwinnningen bij de meisjes onder de 14 jaar. Vooral haar tijden op de rugslag in 32.7 sec. en schoolslag in 34.9 sec. wa ren zeer goed. Danny van Klink zwom onder dezelfde leeftijd naar een uitstekende tijd op de school slag in 35.7 sec. Maaike Parrel be haalde de overwinning op de 50m vrije slag in 28.5 sec. De gebroeders Schouten zwom men in tegenstelling tot vorige week geen jaargangsrecords. Des ondanks waren hun tijden goed. Dennis blonk vooral uit op de vrije- slag in 27.4 sec. Mark deed dit voor al op de vlinderslag in 30.1 sec. Paul Ravensbergen kwam op dit onderdeel tot een onverwacht goe de tijd van 29.9sec. bij de jongens onder de 16. Bij de meisjes onder de twaalf, waarbij LZ tot de sterkste van Ne derland behoort, werd een aantal goede prestaties geleverd. Bianca Hoeks zwom naar drie overwinnin gen: de rugslag in 33.9 sec., de vrije slag in 29.4 sec. en de vlinderslag in 34.3 sec. zijn landelijk gezien zeer scherpe tijden. Fleur Bakker zwom vier keer naar een tweede plaats. De rugslag in 35.8 sec. en de school slag in 38.6 sec. waren twee dikke records voor haar. Olga Bouw meester was de enige die Bianca van een overwinning kon afhou den op de schoolslag. Olga zwom een zeer sterke tijd van 38.0 sec. Richard van Duyvenbode liet dat er de komende tijd nog meer van hem te verwachten is. Vooral op de vlinderslag maakte hij indruk met 35.1 sec. PAPENDAL (ANP) Bij acclama tie heeft de bondsraad van de Ne- derlandsé Volleybal Bond Piet de Bruin voor nog eens vier jaar geko- tot voorzitter. De Amsterdam mer gaat daarmee zijn vijfde perio de in als praeses van de NeVoBo. Op de bondsraadsvergadering za terdag op het nationale sportcen trum Papendal, konden de afge vaardigden in feite niet kiezen. Er had zich namelijk geen tegenkan didaat gemeld. Gememoreerd werd dat De Bruin al sinds 1948 lid is. Het bleef bij een vermelding en een toespraak. Een zilveren en gou den speld heeft hij al en erelid is hij ook reeds. Na de turbulente vergadering eerder dit jaar, toen het beleid van de penningmeester werd afge keurd, was de bijeenkomst zater dag weer rustig. Even was er spra ke van verwarring. Het tekort na het Pre Olympische toernooi bleek geen 25.000 maar 125.000 gulden te zijn. Een dubbele bijdrage van een sponsor en het geen rekening hou den met BTW-afdrachten, waren de oorzaak van het hogere deficiet. Een commissie mag gaan uitzoe ken hoe dit heeft kunnen gebeu- VOETBAL De eerste divisie- vereniging Emmen heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen zaterdag eerste klasser SC Angelslo gewon nen met 2-1. Brouwer scoorde twee keer voor de betaalde voetballers, GER RENES Jeuring deed dat voor de amateurs. i Docos zorgden voor een stunt op Irene. Een stuip trekking in doodsstrijd waar schijnlijk, want zonder de 8-2 over winning op het Tilburgse team was Docos al zeker verloren geweest. Nu gloort er nog hoop; in de laatste wedstrijd, over twee weken tegen ATC, moet dan ook alles uit de kast gehaald worden (misschien zelfs een Ronald Rijsdorp?) om de plek in de tweede divisie te behouden. "Da^r is ons veel aan gelegen", al dus trainer Ed Fallaux. "HoeWel er waarschijnlijk veel gaat verande ren in het eerste team staat de nieu we jeugdige aanvoer al klaar om waar nodig in te springen. Daarbij is zo'n plek in de tweede divisie zonder meer een stimulans". WOUTER LANGEVELD LEIDEN De prestaties van de Zijl/LGB waren het afgelopen weekeinde niet om over naar huis te schrijven. Behalve de ne derlaag tegen de landskampioen AZC/Alphen liep de Leidse titel- pretendent tegen nog een neder laag op. Een smadelijke neder laag, want hoewel debutant AZPC het verdienstelijk doet in de hoofdklasse mag de formatie van Piet de Zwarte normaliter geen onoverkomelijk obstakel vormen voor de Zijl/LGB. AZPC maakte echter dank baar van een off-day van de Lei denaars gebruik die waarschijn lijk nog met hun gedachten wa ren bij het treffen van de zater dagavond tegen AZC. De Leidse ploeg bakte er gistermiddag niets van tegen de Keibewoners die in de beginfase al grote bres sen sloegen in de Leidse defen sie. Eind derde periode was het verschil al opgelopen tot vier doelpunten en begon de neder laag al duidelijke vorm te krij gen. Iedereen die nog een slotof fensief van Leidse kant ver wachtte kwam bedrogen uit want van enige vechtlust was ook in de laatste periode geen en kele sprake. AZPC baadde in luxe door de wedstrijd rustig te kunnen uit spelen en de eindstand te bepa len op 11-5. De Leidse doelpun ten: Paul Belt 2x, Gabor Kiss, Edwin Redegeld en Mark van Belkum ieder eenmaal. Stadgenoot LZ'86 zit al langer in de hoek waar de klappen val len. Na de onverwachte 7-11 ne derlaag tegen Rotterdam bezet LZ momenteel de laatste plaats en loopt de concurrentie gevaar lijk ver weg. Een deceptie voor de Leidse formatie die hoopte de eerste seizoenzege te bewerkstel ligen tegen Rotterdam dat ook in deze competitie weinig indruk had gemaakt. Rotterdam bleef echter gemakkelijk overeind te gen de wel zeer matig spelende Leidenaars, die alleen indruk maakten door het bijzonder slecht benutten van de numerie ke meerderheden. Maar liefst ne gen maal forceerden ze een over- talsituatie waarvan alleen de laatste in een doelpunt werd om gezet. Aan de andere kant wist Rotterdam wel raad met dit bij waterpolo toch essentiële onder deel. Aan het eind van de derde periode was de strijd al gestre den (3-9). Het pleit voor de Leide naars dat ze in de laatste periode de strijd nog wel wilden aanbin den maar gedwarsboomd door arbiter Van der Esker die elke ac tie van een LZ-speler niet op de juiste waarde wist te schatten bleef LZ steken op vier doelpun ten. Het voert echter te ver de ne derlaag in de schoenen te schui ven van deze dwarsfluiter. Daar voor speelde LZ'86 veel te zwak. Setstanden 3-4,3-5, 3-9 en 7-11. Doelpuntenmakers Ruud Muusse (3x), Michel van der Zeeuw, René van der Zeeuw, Frans van der Brink en Hans van Hees (ieder lx). Katwijk behoudt uitzicht op het kampioenschap in de tweede klasse. Door een knappe 7-5 overwinning op Dolfijn uit Am sterdam is Katwijk dezelfde for matie tot op één punt genaderd. De Dolfijn kende een overrom pelende start in Katwijk, maar gesteund door het talrijke pu bliek en onder aanvoering van de sterk keepende Henk Vooys hield de formatie van coach Jan Middendorp stand. In de derde periode kwamen de Katwijkers zelfs onverwacht op voorsprong. De goed spelende Ronald Heem- rood verzorgde in die fase beide treffers (6-4). De Dolfijn bleek in de slotfase niet meer bij machte het sterk voor de dag komende Katwijk te verontrusten en liep zodoende zijn eerste nederlaag op. Doel puntenmakers Martin Jonker (2x), Lucien ViEveen (2x), Ro nald Heemrood (2x) en Evert Jan Wely (lx). Vivax bleek andermaal te zwak voor een opponent uit de tweede klasse. Hoewel de Oegst- geestenaren een goede partij af werkten tegen koploper De Gou we uit Waddinxveen trok het toch met 6-5 aan het kortste eind. Voor Vivax scoorden Serge Dietz (3x), Pieter van der kamp (lx) en Jack Frauenfelder (lx). In de derde klasse kan het Lei derdorpse DKD maar moeilijk zijn draal vinden. In het eigen thuisbad De Does liep het een nederlaag op tegen WZK uit Wassenaar waarin vooral ex-LZ- speler Hugo Bregman een hoofd rol vertolkte. Via de periodestan den 2-4, 2-6, 4-7 werd de eind stand bepaald op 6-10. Doelpun ten DKD: Frank Dreef (2x) Al- bert van der Plas, Robert Bulten, Sjouke Kuiper én Jan van der Brink (ieder lx). Sassenheim heeft zich na een slechte start prima hersteld. Za terdagavond werd gewonnen van het puntloze Woerden en dat betekent de vierde overwinning op rij voor de formatie van coach Nico Muusse. Woerden bleek geen party voor Sassenheim dat de overwinning al op zak had in de tweede periode toen een 5-1 voorsprong was bereikt. Rob Burgmeyer scoorde 4x. De derby LZ'86-De Zijl/LGB werd gewonnen door de vrou wen van De Zijl. In een leuke wedstrijd sloegen de vrouwen van De Zijl hun slag in de 4de pe riode toen een 5-2 voorsprong werd genomen. Een vertwijfelde poging van de LZ vrouwen lever de in de slotfase nog wel twee doelpunten op wat echter onvol doende bleek voor een remise: LZ'86—De Zijl/LGB 4-5. WIM SIERA

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18