Leiderdorp rekent af met aartsrivaal Sabatini wint Masters Pale slaag Bassets Schakers pakken de draad weer op Dekker laat gelijkspel liggen Stuntelend Leiden moet koppositie delen Katwijk niet voor één vlieg te vangen ZhiHe verslaat Kloppenburg Argentijnse verslaat Shriver in drie sets CASTRICUM - The Bassets heb ben gisteren een kansloze 58-3 ne derlaag geleden tegen landskam pioen Castricum. Door deze neder laag staan de Sassenheimers op de laatste plaats in de ereklasse en verkeren derhalve in ernstig degra datiegevaar. Het is de laatste wedstrijden steeds hetzelfde liedje met The Bassets. De ploeg telt maar lieft ze ven geblesseerde spelers en gelijk waardige vervangers zijn niet be schikbaar. Het team van captain Peter Schrama treedt dus elke week aan met een verzwakt en on ervaren team en wordt op de ene na de andere nederlaag getracteerd. Het spreekt voor zich dat lands kampioen Castricum gisteren geen kind had aan de Sassenheimers, ondanks het feit dat de ploeg uit de bollenstreek zeker in het begin van de wedstrijd niet slecht speelde. Sterker nog, de Sassenheimers hadden hun tegenstander met een beetje geluk al snel op achterstand kunnen zetten als Martin Groene- veld de drie aan hem toegekende strafschoppen had benut. Ook Wil- co Meeuwisse had, na een intercep tie, de kans om de score te openen, maar hij verloor op het beslissende moment zijn evenwicht op het gladde veld. Na de sterke opening van de Sas senheimers kreeg Castricum meer grip op de wedstrijd. Met name in de set-scrum was de titelhouder oppermachtig, en met het daaruit volgende balbezit werd de razend snelle driekwartlijn keer op keer aan het werk gezet. Gesteund door een sterk spelende derde rij beslis ten de Noordhollanders de wed strijd binnen het uur. Vooral de sterke winger Bernd Verhofstad bleek niet af te stoppen en hij plaatste de Sassenheimse i efensie regelmatig voor onoverko. lelijke problemen. Toen er na ruim een uur spelen een 58-3 stand op het scorebord stond geloofde Castri cum het wel en speelde de wed strijd rustig uit. Martin Groeneveld zorgde voor de punten voor The 't Gooi-LSRG 18-0 De Leidse studenten stonden twee weken geleden nog op een ge deelde eerste plaats in de promo tieklasse, maar na twee nederlagen op rij is de ploeg weer terug in de middenmoot. Tegen het uit de ere klasse gedegradeerde 't Gooi uit Naarden konden de studenten al leen in de eerste helft partij geven getuige de 3-0 ruststand. In de tweede helft wist LSRG geen ge bruik te maken van een numerieke meerderheid, een speler van 't Gooi was uit het veld gestuurd, maar was het juist de Naardense ploeg die de voorsprong verder vergrootte. Bij LSRG lukte niets en de ploeg moest zich dan ook ge laten neerleggen bij de 18-0 neder- HOOFDDORP Grasshoppers heeft volgens verwachting de uitwedstrijd tegen de ongesla gen lijstaanvoerster in de eredi visie niet in winst kunnen omzet ten. De Katwijkse basketbalsters hadden echter lange tijd het be tere van het spel en maakten het Hoofddorp bijzonder moeilijk. Pas laat in de tweede helft wist de thuisploeg aan de greep van Grasshoppers te ontsnappen: 75- 61. De terugkeer van Petra van der Oever, die een schorsing van vier wedstrijden moest uitzitten, gaf Grasshoppers nieuwe impulsen na de wat tegenvallende presta ties va de voorbije weken. Hoofddorp kon daar weinig da dendrang tegenover stellen, al wist de koploper wel een kleine voorsprong te nemen (22-14 en 40-34). Grasshoppers wist het verschil met brutaal en snel spel („Onze enige mogelijkheid tegen een team dat zo veel meer lengte heeft", aldus coach Han Wal- laart) na de pauze in te lopen en tot halverwege de tweede helft ontspon zich een boeiend en ge- lijkopgaand gevecht. Grasshop pers moest echter de tol betalen voor de energie verslindende speelstijl en bij 51-50 moesten de Katwijkse vrouwen afhaken. Lia van Reemst stuwde Hoofddorp naar een onoverbrugbare 70-57 voorsprong, die ook in de eindfa se niet meer in gevaar kwam: 75- 61. De nederlaag ingecalcu- LEIDERDORP Luba Leiden staat weer met beide benen op de grond. En de klap die rivaal BV Leiderdorp gistermiddag in de sfeervolle en uitverkochte sporthal aan de Hoog- madeseweg uitdeelde, kwam hard aan: 77-61. „Ik zie niet wie ons nu nog van het kam pioenschap kan afhouden", meldde de sterk acterende Erik Huybens wat ondoordacht in de overwinningsroes. Een soortgelijke tekst, maar dan geuit door Leidenaars, had coach Samson de hele week gebruikt om zijn spelers op te. peppen voor het treffen met de koplo per. Het is nog te vroeg om de buit te verdelen. Leiden moet de kopposi tie in de eerste divisie nu weliswaar delen met Leiderdorp, maar de weg naar de eindstreep is nog lang en de teams komen elkaar nog tweemaal tegen. Dat neemt niet weg dat Leiderdorp gisteren in de uitpuilende sporthal, waar ook bondscoach Ruud Harrewijn met moeite een plaatsje had gevonden, de beste indruk achterliet en in de onderlinge stand alvast een voor sprong nam. Leiden werd door de goed slui tende verdediging lang genoeg van scoren afgehouden om Leiderdorp de kans te bieden een beslissende voorsprong te nemen. Daarbij wa ren Loet de Ruijter en Ton Kallen berg steeds tijdig aanwezig om de Leidse inhaalpogingen om zeep te helpen. De linkshandige De Ruij ter (24 punten) kreeg keer op keer de ruimte om de bal aan te nemen, te dribbelen en om daarna het netje met welgemikte schoten te LEIDEN - Het Leidsch Damge- nootschap behield in de vijfde ron de van de damkompetitie de onge slagen status door het Goudse Damlust 2 met 12-4 te verslaan. Tot twee uur damspel konden dè Goudse reserves de Leidse kracht weerstaan, doch toen Kolfoort de openingswinst boekte verslechter den de Goudse standen zich. Slechts Fred Ong maakte een be nauwde periode door toen hij schijfverlies moest toestaan, maar uiterst geconcentreerd werd de re mise-haven bereikt. Toen kopman Evert Bronstring, André van der Kwartel en Jan Slingeland de strijd in hun voordeel beslisten tekende zich een forse Leidse zege af. Wim Heemskerk, Peter Bronstring en Hein van Winkel behaalden regel matige remises, zodat een ruime 12-4 eindstand werd bereikt. De op twee punten achtervolgen de Katwijkse KDC en Hazers- woudse Samen Sterk ontmoetten elkaar. De Katwijkers kwamen met een tactische opstelling, die jam merlijk mislukte. Gelegenheids- koplieden Marco Dulfer en Arend van Beelen faalden tegen respec tievelijk Louis de Frankrijker en Martien Out. Even leek het een dra matische wedstrijd te worden, toen Jaap van Duyvenbode bij het ver wijderen van een vlieg van zijn bord tevens een eigen schijf verwij derde. Dankzij de sportiviteit van Ton Stolwijk mocht deze worden teruggezet, maar deze moest dit uiteindelijk met een nederlaag be kopen. Als gevolg van de tactische opstelling bleken de sterkere KDC- ers op de lagere borden ruim schoots de meerdere over hun te genstanders en behaalde KDC via overwinningen van Zwetsloot. Passchier, Dijkstra en Van der Wiel uiteindelijk toch nog een ruime 11- 5 overwinning. FRANS DE JONGE schroeien. Kallenberg (17) etaleer de ten overvloede nog eens zijn schutterstalent van afstand. De ge dwongen rust van de voorbije twee jaar heeft bij de 28-jarige spelma ker in geen geval gezorgd voor een roestige afwerking. Collectief Leiderdorp speelde zoals coach Bert Samson het zo graag ziet: sterk als collectief. Daarin ligt ook het verschil met Leiden, dat voor een meer individuele benadering kiest. Tom Gussen (16 pnt) en Erik- Paul van Weeren (11) zijn de schij ven waarover de aanval draait en zodra er in het spel van één van de twee iets hapert, hapert de Leidse ploeg. Katwijker Ben de Jong, door het guitige Leiderdorpse publiek luid ruchtig verwelkomd met een ei gentijdse versie van het duet uit de Parelvissers, kan tussen zijn drift buien door een belangrijke bijdra ge leveren, maar na een indruk wekkende start liet De Jong het gisteren volledig afweten. Enkele minuten voor tijd ging de Leidse center uit eigener beweging zelfs op de spelersbank zitten. Een stap die in de ogen van coach Paul Ros- Huybens niet LEIDERDORP - Marcel Huy bens, de dit seizoen van Leider dorp naar eredivisonist Orca's overgestapte basketballer, kan volgende week weer voorzich tig een deel van de training her-' vatten. Huybens raakte vorige maand ernstig geblesseerd aan zijn enkel en mag nog niet springen, een wat lastige op dracht voor een rebounder. Huybens, tot voor kort een van de best gewaarde eredivisie spelers, mist door de blessure in ieder geval de interlands te gen Griekenland (donderdag) en Engeland (volgende week). Hoofddorp pas laat los van debutant uit Katwijk leerd. „We hebben deze wed strijd boven verwachting ge speeld", vond Wallaart, die met zijn ploeg halverwege de compe titie op schema ligt met zes pun ten uit negen wedstrijden. „Al leen in de uitwedstrijd tegen Voorburg hebben we onnodig punten laten liggen", oordeelt de coach. Grasshoppers, dat in de tweede helft van de competitie zes thuisduels heeft, krijgt zater dag al de kans het verzuim goed te maken wanneer het inmiddels door Lace Strong getrainde Voorburg op bezoek komt. In de eredivisie bij de mannen leed Nashua Lasers zijn eerste nederlaag. Miniware Weert, met ex-Leidenaars Bert Kragtwijk en Hans Heijdeman, klopte de Bos schenaren op de valreep: 83-81. Lisse trok andermaal aan het kortste eind in een spannende slotfase. De kwakkelende ploeg van coach Martin Feitsma liet na de pauze winstkansen liggen bij Akrides, dat zes scoreloze minu ten niet afgestraft zag door tref zekerheid bij de tegenstander. Lisse, dat in het promotiedivisie duel halverwege nog een mini male voorsprong (28-29) had, ver loor uiteindelijk met 53-52. MSV leed gisteravond een on nodig en dramatisch verlies te gen DAS: 61-62. Beter verging het de mannen van Lisse. In de eerste divisie B werd het hoger geplaatste Voor burg 2 met 95-82 verslagen. Voor burg is na de perikelen rond trai ner Humphrey van Haver nog maar een schim van de ploeg die vorige maand doordrong tot de finale van het Luba jubileum- toernooi. „Overleven" is het cre do van de Voorburgers, die tegen de uit alle hoeken en standen scorende Lissenaren geen schijn van kans hadden. Na rust (40-42) gingen met name bij Jurgen Zwiers (32 punten) alle remmen los en liep de break van de thuis ploeg gesmeerd: 95-82. Lisse blijft daardoor in de race om de bovenste plaatsen. BVO Alphen schudde in de eerste divisie A het ver terugge vallen Ahoy'RZ probleemloos van zich af: 85-64. De Alphena- ren, die deze week afscheid na men van de Amerikaan Jeff Ro binson, hebben achter het lei dende duo Luba en Leiderdorp weer riant uitzicht op de eerste plaats. In het rayon boekte MSV de tweede overwinning ten koste van Binnenland. De Noordwij- kers passeerden de streep bij 66- 63. Grasshoppers dolf het onder spit tegen Veenland, al boden de Katwijkers fervent tegenstand: 80-88. Leiderdorp 2, met een sterke Ton Paulides, rekende in een matige wedstrijd af met het bezoekende Jumpers uit Den Haag: 72-58. THESSALONIKI (ANP) Ondanks een lichte tegenslag zo nu en dan blijven de Nederlandse vrouwen- en mannen- ploegen goed meedraaien in de Schaakolympiade van Thessaloniki. De mannen lieten een teleurstellende neder laag van 1,5-2,5 tegen Ijsland (zesde ronde) gisteren in de zevende ronde volgen door een zege met dezelfde cijfers op China. De zesde ronde werd afgesloten met een teleurstellende achter stand van 1-2. Aan het derde en vierde bord lieten Van der Sterren en Rini Kuyf stellingen, die zich gunstig lieten aanzien, verzanden. Van der Sterren brak tegen Peturs- son af in een stand, die waarschijn lijk niet meer dan remise zal ople veren. Kuyf liet zich door Thors- teins beetnemen en stapte woe dend op zichzelf de zaal uit. Van der Wiel kwam tegen kandidaat- wereldkampioen Hjartarsson iets beter uit de (Spaanse) opening. Hij besteedde daar zoveel tijd aan, dat hij zich met het oog op de klok met remise tevreden stelde. Sosonko kreeg in de Rauzer-variant van het Italiaans tegen Arnasson een ge vaarlijk ogende aanval te verwer ken. Hij bleef echter goed overeind en bereikte eveneens deling van het punt. Van der Sterren won in het dame-indisch tegen Petursson een pion bij betere stand. Het op het oog beslissende voordeel liet hij echter in het paard-eindspel glippen, waarna bij het afbreken dorff geen genade vond, maar kort daarna werd De Jong toch gewis seld. Ook de rest van Leiden had op dat moment de handdoek al in de ring gegooid. Wolken De gitzwarte wolken die vlak voor de basketbalderby boven de sport hal samenpakten, ontlaadden zich in de openingsfase ook binnen over de hoofden van de Leide naars. Leiderdorp kwam scherp uit de startblokken en liep binnen lut tele minuten weg naar een 14-4 en 18-8 voorsprong. Pas toen leek de tegenstander wakker geschud. Van Weeren en Van der Geest von den de weg naar de basket, terwij] Leiderdorp tegen de Leidse zone te veel tijd nodig had om tot een goe de schotselectie te komen. Bij 18- 19 waren de rollen omgedraaid, maar Leiden kon het succes niet continueren. Leiderdorp sprintte nog voor de pauze weg naar een be slissende voorsprong: 37-27. Iedere poging van de Leidenaars om weer aansluiting te krijgen werd daarna in de kiem gesmoord (37-31, 46-34, 46-39, 50-39). Het Leidse spel werd steeds chaoti scher. Rosdorff, die Van der Geest veel te lang aan de kant hield, ver loor het overzicht en het overwicht getuige ook de actie van De Jong en de handgebaren van de goed af geschermde Van Weeren. Voor Leiderdorp was het tijd om feest te vieren. De kroon op het werk kwam twee seconden voor tijd van de hand van Erik Huybens, die met een spetterende dunk de eindstand op 77-61 bracht. Gerechtigheid, want een maand geleden was het juist aan onoplettendheid van de forward te wijten geweest dat Lei den in de slotseconden de winst kon pakken. In een maand kan veel veranderen. Aan die strohalm houdt Luba Leiden zich nu ook vast. HANS JACOBS een stand overbleef, die niet meer dan remise kan opleveren. Kuyf kreeg tegen Thorsteins te maken met een Slaviër. waarin wit een pion offerde. De Nederlandse meester had er het beste aan ge daan de pion direct terug te geven, want nu kwam hij in een enigszins inferieure stelling terecht. Dat ver anderde echter totaal, toen de IJs lander plotseling zonder enige noodzaak en compensatie een stuk offerde. Het bleek de inleiding tot zwendelschaak, waar Kuyf intrap te. Kon tegen de IJslanders geen en kele Nederlander tot winst komen (Kuijf verloor aan het vierde bord), tegen de Chinezen scoorden Van der Sterren en Piket een punt, maakte Sosonko aan het eerste bord remise en verloor nationaal kampioen Douven aan bord vier. De vrouwen wonnen met 2,5-0,5 van Zwitserland. Sosonko verzuimde met wit aan het eerste bord de voor het grijpen liggende winst tegen Xuq te oog sten. Hij kwam na een aangeno men damegambiet in duidelijk voordeel, maar zette onnauwkeu rig voort, waardoor de Aziaat naar puntdeling kon ontsnappen. Van der Sterren speelde gisterochtend eerst zijn afgebroken stand tegen de Ijslander Petursson remise en zegevierde vervolgens over J. Ye. Na een gesloten Spanjaard gaf een vrije b-pion de doorslag naar de ze ge. Piket haalde tegen Ta het beste uit een Stonewall en stuurde ge duldig aan op een gewonnen eind spel. Douven liet zich in de tijd noodfase overrompelen door R. Ye, een broer van de tweede-bord speler. Bij de vrouwen speelde Cathy van der Mije aan het eerste bord met zwart remise tegen de sterke Lematsjko. Heieen de Greef en Ma- riétte Drewes boekten degelijke winstpartijen op Baumann en Ei- genmann. Verrassend was hier de nederlaag in de zevende ronde van Hongarije tegen Joegoslavië. Szus- zu en Sofia Polgar speelden remi se, Madl verloor. In de standen halverwege de olympiade is Nederland bij de mannen nu gedeeld vierde met 3,5 punten minder dan het leidende Sovjetunie, dat ^egen Zweden niet verder kwam dan 2-2 (Karpov won van Anderson, Ernst van Ehlvest). ZAGREB (ANP) - Mirjam Klop penburg heeft dit weekeinde tij dens het toernooi om de open Joe goslavische kampioenschappen ta feltennis in Zagreb de kwartfinales gehaald. Daarin verloor ze van de sterke Chinese en verliezend fina- liste Chen Zhi He: 5-21,13-21,15-21. Daarvoor had ze in de achtste fina les na een achterstand van twee ga mes met 3-2 van de Tsjechoslo- waakse Hrachova gewonnen. Paul Haldan bleef in de derde ronde steken tegen de Joegoslaaf Primorac (0-3). Bart van Haren (ne derlaag tweede ronde tegen de En gelsman Prean) en Patricia de Groot (verlies in eerste ronde tegen de Deense Tulhoj) hadden minder Basketbalglasnost JERUSALEM (AFP) - De Sov jet autoriteiten hebben toestem ming gegeven dat de wedstrijd CSKA Moskou - Maccabi Tel Aviv in de finalepoule van de Eu ropa Cup I in Moskou plaats vindt. Tot dusverre werden bas ketbalwedstrijden tussen Sov jet- en Israëlische teams altijd op neutraal terrein afgewerkt. Sinds de Zesdaagse Oorlog van juni 1967 hield de Sovjetunie de sportbetrekkingen met Israël zo beperkt mogelijk. WARMOND - De Dekker Squash hadden in de eer ste divisie gelijk kunnen spelen te gen het sterke HSRC 3, maar aan voerder Brian Witherden kon te gen de taaie Johan van Nispen net niet doordrukken in de eerste en de tweede game, 7-9, 7-9, 9-5, 4-9. Graeham Smith zorgde met een vijf games overwinning op Saar- loos, 9-5 in de vijfde game, voor het enige Warmondse winstpunt. Pe ter Buitendijk en Carel de Bruyn waren niet opgewassen tegen de Hagenaars Stepan Rektorik en Han Jan Kits. Beiden verloren met 0-3. De reserves van Dekker Squash lijken onstuitbaar op de weg naar het kampioenschap en de promotie naar de tweede divisie. „Dat heb ik ook als doel gesteld", aldus trainer Brian Witherden. Ton en Harm Creighton wonnen zonder proble men maar Allard van Weerden en Bert Jansen, maar moesten de vol le vijf games op de baan blijven. Beiden wonnen met 3-2. Veel ge makkelijker won Dekker Squash 3, eveneens in de derde divisie, van Alphen 2, 4-0. Casino won in dezelfde derde di- met 4-0 van het Wassenaarse Kieviten. Alleen de Noordwijkse no 1, Jan van Duinen, had het even wat moeilijk tegen A. Woerdman (9-1, 6-9, 9-6, 9-4) maar zijn ijzeren conditie geeft in deze divisie veelal de doorslag. Anton Wil van Zoelen was snel klaar met H. Bregen (9-3, 9-0, 9-2) en zijn voorbeeld werd ge volgd door Arjan van Duin tegen Kerkhoven: 9-0, 9-1,9-1 en good old Piet Veentjer tegen Sametini, 9-0, 9-1, 9-4. De vrouwen van Casino wonnen van Diepput 2 uit Wasse naar dankzij de twee 3-0 games overwinningen van Renate van der Bendt en Janine Junger. Rozema- rie Verdegaal en Maddy Asselbergs verloren met 2-3. De papieren winst van de vrou wen van Dekker Squash tegen ESCV, dat afgelopen dinsdag niet kwam opdagen in Warmond omdat twee speelsters geblesseerd waren en niet konden worden vervangen, komt waarschijnlijk toch nog in ge vaar. De bond is van zins om de wedstrijd opnieuw vast te stellen, zij het dat ESCV wel twee strafpun- ten krijgt. Dekker Squash zal met die beslissing van de bond geen ge noegen De mannen van LSRC verloren in de vierde divisie van Westvliet 3, 1-3. Voor het enige Leidse winst punt zorgde Ruud de Maagd met een bekeken wedstrijd tegen Ko nijnenburg, 9-1,9-6, 8-10,9-4. Overi gens weerden de overige Leidse spelers zich geweldig. Nico Heems kerk en Jeroen Ferrier verloren met 2-3 van respectievelijk Hugo Hamel en Jaap Roy en Peter Alten burg verloor van Magermans met 1-3. FRANK BONTE NEW YORK (AFP) - Gabriela Sa batini is in het Masterstoernooi in New York gepromoveerd van ver liezend finaliste tot winnares. De 18-jarige Argentijnse won gisteren in Madison Square Garden voor 17.000 toeschouwers in drie sets van de Amerikaanse Pam Shriver: 7-5, 6-2, 6-2. In de halve finales had Sabatini met 6-4, 6-2 van de Tsjechoslowaakse Helena Sukova gewonnen. Shriver schakelde ver rassend de met een griepaanval kampende, gedoodverfde winna res Steffi Graf uit met 6-3, 7-6. Shriver bereikte in de eindstrijd niet dezelfde hoogstaande vorm van een dag eerder tegen Graf. Na dat Sabatini de eerste set, die nog wel opwindend was in tegenstel ling tot de volgende sets, na taai verzet van de 26-jarige Shriver had gewonnen met 7-5 stond de eindze ge eigenlijk ook vast. Die eerste set duurde een uur, de 6-2 van daarna nam slechts 35 minuten in beslag. De rest was een formaliteit. Naast een bonus van 265.000 dollar voor het Grand Prix-jaar incasseerde Sabatini de overwinningspremie van maar liefst nog eens 125.000 dollar. In totaal werd ze aldus een slordige 780.000 gulden rijker. Shriver 'moest het doen' met 60.000 dollar als finaliste en 85.000 dollar bonus. Voor Steffi Graf liep een glorieus jaar met winst van de Grand Slam en Olympisch goud zaterdagavond onbevredigend af. Ze werd niet al leen door haar overigens goed spe lende opponente Shriver, maar vooral door de krachten slopende griep verslagen. Wally Masur heeft aan zijn ene grote overwinning van dit seizoen (in Newport) een kleintje in het Challengertoemooi van Valkens- waard geregen. Aan de 123.000 dol lar, die de 25-jarige Australiër dit jaar al verdiende, voegde hij er in Brabant 15.000 toe. Voor de verlie zer was het bedrag van 7.500 dollar eigenlijk van een heel andere orde. Udo Riglewski, drie jaar jonger, verdiende in zijn 'hele' loopbaan als beroepsspeler immers minder dan Masur dit seizoen: 70.000 dol lar slechts, waarvan 45.000 dit jaar. De voorspelde winst van de Australiër zorgde ervoor dat het Challengertoemooi niet helemaal in de vergetelheid zal geraken. Met zijn naam op de lijst van winnaars bestaat de kans dat het evenement (je) volgend seizoen wat meer spe lers van naam krijgt. Piet Van Eysden, nu nog slechts organisator maar vanaf 1989 eigenaar, denkt aan vier spelers uit de top veertig. Hij weet, dat het prijzengeld alleen daarvoor niet genoeg is, maar hoopt toch de spelers met andere middelen te lokken. In Valkenswaard kwam Masur moeizaam in zijn ritme. Hij begon met een overwinning in drie sets op de Nederlander Eltingh. Ook Van Boeckel had daarna kansen. Tegen de Oostenrijker Antonitsch en de Fin Rahnasto liep het al wat soepeler. In de eindstrijd was er sprake van een redelijk evenwicht. Riglewski bediende zich vaak van alles-of-niets klappen. Met succes, hij dwong daarmee Masur tot het maken van veel fouten. Beiden ver loren in de eerste reeks een keer hun opslag. Het evenwicht werd in de tiebreak ruw verstoord. De Westduitser maakte geen onnodige fout. Masur wel, waardoor de 7-1 snel verklaard was. In de tweede set was Masur ster ker. Zijn lichte terugval in de derde set was dan ook teleurstellend. De harde slagen van Riglewski brach ten hem (te) vaak in de problemen. Masur kwam bij 5-4 op twee pun ten van de eindzege. Goed spel van Riglewksi voorkwam toen nog het einde. Op 6-5, Masur hield zijn op slag makkelijk, kreeg de Australiër andermaal kansen. De eerste, op 15-40, liet hij nog liggen. Op het tweede wedstrijdpunt belandde een harde fore-hand van de West duitser buiten de lijnen, waarmee Masur zijn favorietenrol had waar gemaakt. Jakob Hlasek heeft binnen acht dagen zijn tweede Grand Prix- toernooi te pakken. De als tweede geplaatste Zwitser zegevierde gis teren in het met bijna 600.000 dollar gedoteerde evenement van Johan nesburg tegen thuisspeler Christo van Rensburg nadat hij een week eerder in de Wembleyhal in Lon den zegevierde.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17