is eigenlijk een wanprestatie 'We moeten ons niet gek laten maken r Alphense Boys vloert hekkesluiter Roodenburg niet blij met sneeuw mam RCL pakt punt bij Fioreant Quick Boys onderuit bij Rozenburg (2-1) Langemaat beslist duel voor Katwijk PAGINA 15 DELFT - Hoeveel waarde moet er gehecht worden aan de 1-4 ze ge van Noordwijk op Vitesse Delft? In elk geval dat er weer twee punten aan het totaal van de kustbewoners kan worden toegevoegd, maar met de aante kening dat de weg naar de top nog lang is. De tegenstand van de Delftenaren was namelijk van een dermate pover niveau dat van een echte krachtmeting nau welijks gesproken kan worden. De verliezende coach Wil Kwast was mild in zijn oordeel over de mogelijkheden van de Noordwijkse tegenstander. "In dien Noordwijk met inzet speelt dan hoort het zonder meer in de top thuis", sprak hij. Kwast meent ook recht van spreken te hebben want in het vorig seizoen snoepten de Delftenaren, met veel geluk, maar liefst drie pun ten van de ploeg van John Eel- man af. De winst van Noordwijk was vooral te danken aan de meerwaarde die aanvallers als René van Hensbergen, Ivan Her mans en Geert Jan Bakker met zich meebrachten waarvan voor al de laatste een absolute hoofd rol opeiste. Vitesse Delft had dan ook bij zonder veel problemen met het afschermen van de de meest of fensieve lijn van de opponent die voortdurend van positie wissel de. "Noordwijk in normale doen kan het balletje al lekker rond la ten gaan maar ook nu hadden ze ons goed in de tang", oordeelde Kwa^t die meende dat Noord wijk nóg beter kan. Want erg moeilijk had de bezoeker het niet tegen de zwakke gastheer die in de oppositie maar weinig kon klaarstomen. De hoop in aanval lende zin was vooral gevestigd op aanvoerder Leon Burcksen die echter na een neusbreuk en gekneusde ribben nog lang niet op niveau zit. Gevaarlijk De voornaamste inbreng kwam voornamelijk van voor stopper Ruud Karsdorp, die in de achterste lijn het ook niet meer wist, maar met voorsprong de gevaarlijkste aanvaller van Vi tesse was. Karsdorp had dan ook te weinig steun van zijn mede verdedigers die het sterk starten de Noordwijk vrijwel geen weer werk boden. In de vijfde minuut kon doelman Hans Schot er nog een hand tussen krijgen op een schot van Hermans die na een vrije trap van Bakker verdediger Aad Buitendijk op snelheid ver sloeg, maar een dikke tien minu ten later was het wel raak. Een in draaiende hoekschop van Her mans werd door Schot naar het hoofd van Cees Smits wegge- stompt die daarop Bakker vond die bij tweede paal de 0-1 binnen- tikte. De Delftenaren veerden even op toen Karsdorp naar het doel gebied van Dick Dortmundt op- stoomde en in de rebound een vlammend schot van Paul Rie- mens, dat door Dortmundt in eerste instantie werd gekeerd, alsnog tot doelpunt promoveer de. Dat was al heel wat voor de thuisclub, die vrijwel de gehele wedstrijd het gezicht van een vriendelijk buurtelftal toonde. Noordwijk, toch ook niet een echt fysiek sterke ploeg, toonde aan dat het de kameraadschap pelijke houding van de opponent best waardeerde en trok, voorna melijk in de voorste lijn, de tech nische registers open. Dat resul teerde in een prachtige tweede treffer van Bakker die een voor zet van Hermans op waarde schatte: 1-2. Oogkleppen In de tweede rondgang ver grootte Bakker na samenwer king tussen de ingooiende Her mans en de voorzettende Van Hensbergen de stand naar 1-3 en de thuisclub had het toen hele maal niet meer. Vrije trappen, hoekschoppen, combinaties; al les gebeurde bij Vitesse Delft met de oogkleppen op en leverde ggen reëel gevaar meer op voor Dortmundt en zijn maten. De eindstand werd al in de 59ste mi nuut bereikt nadat Bakker René de Groot voor schut had gezet en Van Hensbergen de daaropvol gende voorzet vallend inkopte Zijn inzet werd echter door Schot gepareerd maar Jos Smits stond klaar om vanaf links diago naal knap raak te schieten (1-4). Eelman vond het onder de om standigheden (zeer slecht veld) en ondanks de zwakke tegen stander een aardige opsteker. "We moeten ons niet gek laten maken na het verlies van een paar ongelukkige wedstrijden", ging hij niet bij de pakken neer zitten. "We hebben prima ge speeld en nu is het zaak om de negatieve spiraal om te buigen". RUUD PATTIAPON LEIDEN In de uitwedstrijd te gen Fioreant heeft RCL zaterdag een nuttig punt veroverd. In een aantrekkelijke' wedstrijd kwa men beide ploegen één keer tot scoren. Door dit resultaat blijven de Leiderdorpers met negen punten uit tien wedstrijden in de middenmoot van de derde klasse A meedraaien. RCL kwam voor beide punten naar Boskoop en startte dan ook met drie spitsen. De racing be heerste het spel op het zeer moei lijk bespeelbare veld het beste en kreeg in het eerste bedrijf ook een aantal mogelijkheden om af stand van de Boskopers te ne men. De van een hernia herstel de Paul van der Blom stuurde Pierre van Gemerden op rechts weg, maar keeper Harold Groe- neveld redde bekwaam. Ook lin kerspits Ciskin Capri ging een keer op avontuur, maar zag zijn inzet op de doellijn gered. Na rust was het aanvankelijk wéér RCL dat domineerde. Rik Bolink zorgde via een indraaien de corner, waarop keeper Groe- neveld zich verkeek, voor een verdiende voorsprong voor de Leiderdorpers. Fioreant liet zich hierdoor echter niet ontmoedi gen en kwam wat beter in zijn spel. Dit kwam tot uiting in enke le fraaie kansen. RCL-keeper Ron Sinteur toonde zich een be trouwbare sluitpost. Toch wisten de mannen van De Waard niet beide punten mee naar huis te nemen. Nadat Kees van Veen op rechts een voorzet had afgeleverd die door Henk Moerman werd ingekopt en in eerste instantie werd gepareerd door Sinteur was het uiteindelijk Frank Vork die de gelijkmaker aantekende. Na afloop was De Waard niet echt tevreden. "Vooraf teken je voor een punt, maar gezien het spel hadden we voor de rust de wedstrijd al moeten beslissen". ROZENBURG Quick Boys kan Floor van Duyn maar moeilijk missen. Dat bleek zaterdag in en tegen Rozen burg, een degelijke middenmoter in de eerste klasse A, dat de Katwijkers één helft lang volledig zoek speelde. Toen het elftal van Hans van der Zee het lek in de tweede helft boven water had, leverde dat geen positief resultaat meer op: de thuisclub won met 2-1. Marcel van de Burg aan de bal tegen Voorburg. De aanvoerder van Roodenburg moest nog wennen aan de spelbepalende rol In de tweede helft was het weer op geklaard, maar moest Roodenburg het meeste balbezit aan de tegen stander laten. Zelf kon de ploeg naar hartelust counteren. Zowel de gelijkmaker als de 2-0 hingen daar om in de lucht, maar beide ploegen slaagden er niet in een van de vele kansen te verzilveren. Roodenburg is het eigenlijk aan zijn stand verplicht een ploeg als Voorburg met ruime cijfers te ver slaan. Voorburg bestaat uit een aantal harde werkers die verdedi gend voor niets terugdeinzen en voor elke meter vechten. De enige creatieve speler die er bij liep, Er- win Hazebroek, had het bovendien zo druk met ruzie maken dat hij niet aan scoren toekwam. Wennen Trainer Wim Rijsbergen startte voor de tweede maal met Ronald Jansen in de basis en Marcel van de Burg op het middenveld. Ditmaal had dat niet Marcel Prins, maar Ro bert Goodway zijn plaats gekost. Aanvoerder Van de Burg moest duidelijk nog wennen aan zijn spel bepalende rol. In het bezit van de bal komt er meestal iets goeds uit, maar Van de Burg drukt nog niet zijn stempel op de wedstrijd en laat te veel over aan John van Berkel en Richard Gottmer. Jansen werkt zich uit de naad en is in staat stevi ge verdedigers als die van Voor burg gelijk partij te bieden. In het combinatiespel ontbreekt hem echter de precisie, zodat er kansen verloren gaan. Het offensief van Roodenburg le verde halverwege de eerste helft een verdiende treffer op. Op links snelde Glenn Helder naar de ach terlijn zonder zijn directe tegen stander kwijt te raken. Dan maar weer twintig meter de andere kant op en het nog een keer proberen, moet hij gedacht hebben. Bij de tweede maal kwam Peter van Rijs wijk wél een meter te kort. De hoge voorzet vloog over de bakkeleien de doelman Boro Brandl en Jansen heen, zodat Marcel Prins van dicht bij kon intikken. Vlammen Onder de eerste sneeuwvlokjes bleven de vlammen nog wakkeren. Tot tweemaal toe kreeg Brandl een schot van een vrij opduikende spe ler te verwerken. Van rechts trof fen Prins en Jansen echter niet meer dan het lichaam van de doel man. Inmiddels assisteerde de sneeuw Voorburg in ruime mate bij de bluswerkzaamheden. De Voorburgenaren raakten zelf vreemd genoeg oververhit. Eerst moest de scheidsrechter een mi nuut op Hazebroek inpraten om hem bij Gottmer weg te houden en daarna kreeg een Voorburg-speler ruzie met een van de toeschouwers die hem iets toeriep vanachter het hek. In de tweede helft werden de Leidse aanvallen vaak vroeg on derbroken door stevige overtredin gen, waarbij Voorburg regelmatig enkels en knieën raakte. Scheids rechter Van Opstal boekte Haze broek in een vroeg stadium, maar trok daarna pas in de laatste vijf mi nuten nog twee maal zijn boekje om een Voorburg-charge te be straffen. Roodenburg had zich veel pro blemen kunnen besparen door af stand te nemen van Voorburg. Jan sen speelde de bal door de benen van de laatste man, maar kwam al leen voor de keeper kracht tekort. Prins zag een knappe volley op de binnenkant van de paal afketsen. Ook John van Berkel ontbrak het aan geluk toen hij in de laatste mi- jiuut een vrije trap vanaf de mid denlijn op de lat zag belanden. De doelman had hij namelijk volko men verrast. Voorburg had geen gelijkmaker verdiend, maar Hazebroek wist met een knappe techniek en een groot loopvermogen toch een paar kansen te creëren. Marcel Vink redde op twee schoten en kreeg hulp van de lat toen Hazebroek ook hem verraste met een subtiele lob. REMMELT OTTEN "Wij hadden een punt verdiend", was de eerste reactie van de zicht baar ontgoochelde Van der Zee. Om daar later aan te voegen dat Quick Boys in de eerste helft wel bar slecht voetbalde. Dat het zijn keurkorps ook in de tweede helft aan creativiteit ontbrak. "Ondanks het gemis van twee van mijn beste basisspelers vind ik dit eigenlijk een wanprestatie", vatte de Am sterdammer het optreden van zijn ploeg samen. Behalve 'motor' Floor van Duyn, voor drie wedstrijden geschorst vanwege zijn uitsluiting in de wed strijd tegen RKAVIC, misten de Katwijkers de voor één wedstrijd geschorste Hans van der Plas, vol gens zijn trainer 'de beste links back bij de amateurs'. Dat beteken de omzettingen in alle linies. Ben Geijteman slaagde er redelijk in Van der Plas te doen vergeten, maar de steun die de als linker mid denvelder begonnen Rob Kraan van Mart van der Plas en soms ook ALPHEN AAN DEN RIJN - Alp- hense Boys heeft het ritme weer helemaal te pakken. Nadat de Alp- hense eersteklasser ruim een maand terug drie weken lang geen competitieklus kreeg voorgescho teld, bleek de herstart moeizaam te verlopen. Vorige week echter toon de de Bahlmann-formatie tegen Sliedrecht (1-4) aan de vorm weer te pakken te hebben. Hekkesluiter Blauw Zwart, hoe ijverig ook, werd gisteren op sportpark De Bijlen eveneens voor een voldongen feit gesteld: 5-1. De Boys-machine is weer op gang gekomen en er zijn in de eer ste klasse B weinig opponenten die de debutant dan kunnen afstop pen. Blauw Zwart heeft er in Al phen van alles aan gedaan om weer eens een punt aan het schamele to taal van twee te kunnen toevoegen. De Wassenaarse ploeg streed met open vizier en toonde zich zeer energiek. Maar trainer Pim West geest moest vanaf de kant lijdzaam van Johan Jonker kreeg, had nau welijks resultaat. De voorzichtig gestarte thuis ploeg voelde al spoedig aan wat er aan schortte bij Quick Boys. Het lusteloze getik en geschuif van de Katwijkers strafte aanvoerder Leen van Es herhaaldelijk af. De watervlugge balkunstenaar zette in de beginfase een stuk of vijf Kat wijkers op rij voor schut om vervol gens pas op doelman Tom van der Niet te stranden. Vingerwijzing Dit had een vingerwijzing voor de gasten moeten zijn, maar zij voetbalden verder of er niets aan de hand was. Voorin ging alleen van Theo van Rijn enige dreiging uit en uit de tweede lijn waagde Gert Aandewiel af en toe een schot poging. Het gevolg van de fantasie loze aanvallen was dat de proble men naar de achterhoede werden verlegd. toezien hoever de strakke organisa tie binnen Alphertse Boys is door gevoerd en hoe effectief die kan zijn. Het grote verschil tussen beide ploegen was het creëeren van kan sen. Onder aanvoering van regis seur Frank Bakker slaagde de thuisclub er keer op keer in een goede scoringskans te scheppen. Dat er daarvan liefst vijf verzilverd werden, lijkt veel, maar is inherent aan de capaciteiten van de Alphen- se ploeg, die in Pieter van Zoest en Peter Gerse over gevaarlijke spit sen beschikt. Van Zoest werd gis termiddag de grote uitblinker door met zijn linkervoet een 'hattrick' Mart van der Plas: doelpunt. Daar stonden Cees Ruis en zijn mannen onder steeds grotere druk. Want Rozenburg kreeg in de gaten voor zijn rekening te nemen. Gerse en Marco Parinussa maakten daar na het kwintet vol. De achterste linie van de bezoe kers speelde teveel op één lijn waardoor de Alphense spitsen Pie ter van Zoest en Gerse (geketend aan De Kievit en Van der Ploeg) door veelvuldig kruisen te gemak kelijk vrij kwamen. In de achtste minuut sneed Pieter van Zoest op een dieptepass van Bakker voor de eerste keer succesvol door de BZ- verdediging. Doelman Van Veen was kansloos: 1-0. In die openings periode verzuimden Van Zoest, Taalman en Van Capel in kansrijke dat Quick Boys gisteren minder voorstelde dan de plaats op de ranglijst deed vermoeden. Naast Van Es doken Henk van der Gaag en Richard Hekker regelmatig op. Ze gingen door de Katwijkse af- weerlinie als was het boter. Vooral op de snelheid waarmee de Rozenburgse aanvallen werden uitgevoerd hadden de Katwijkers geen vat. Zo kon het na een half uur gebeuren dat Van der Gaag na knap voorbereidend werk van uit blinker Van Es geheel vrij voor Van der Niet verscheen: 1-0. Om dat de Rozenburgers twee minuten later op vrijwel dezelfde manier (al leen werkte nu ook Kees Teuben mee aan de aanvalsopzet) aan hun tweede doelpunt kwamen, leek de strijd eigenlijk al beslist. Het was zelfs wonderbaarlijk dat Quick Boys zonder verdere averij de rust haalde, want de beste kansen kre gen de slim counterende roodge len. Maar Henry Hecker faalde bij de beste gelegenheid kort voor rust in de afwerking. Gretiger In de tweede helft kwamen de Katwijkers dan wel niet herboren, maar in elk geval een stuk gretiger het moeilijk begaanbare veld op. De beloning daarvoor incasseerde de overigens onzichtbare Mart van der Plas al in de vierde minuut, toen hij de bal via de handen van positie om die marge verder uit te bouwen. De Wassenaarse ploeg kwam toen al goed weg en zag al leen een kopbal van Veere net doel missen. Toen halverwege de eerste helft AB-middenvelder Robert van der Laan (vervangen door Stef As- bai) zichzelf blesseerde, liep het even spaak bij de Alphenaren. Blauw Zwart kwam terug in de wedstrijd, maar kon het evenwicht voor rust niet herstellen omdat Veere en Voorham het Alphense doel misten. Direct na de hervatting (4e mi nuut) liet Pieter van Zoest, na op nieuw een splijtende pass van Bak- doelman Perry Hoogstad uit een vrije trap in het net krulde: 2-1. Dat beloofde nog wat voor de rest van de wedstrijd, waarin beide teams tot de bodem van hun kun nen gingen. De druk van Quick Boys nam toe, maar uitgespeelde kansen leverde dat nauwelijks op. Rozenburg daarentegen brak re gelmatig gevaarlijk uit, al werd de scherpte van Van Es en zijn maatjes gaandeweg wat minder. Maar met Huib Develing in plaats van de geblesseerde Henk Kuipers en Evert van de Beek voor Bart Lievaart hield de thuisclub stand. Van der Zee probeerde het nog met Leen in plaats van Mart van der Plas en in laatste instantie met Huig Hoek voor Arie van Duyn, maar dat baatte niet meer. Op de rechterflank stichtten de ijverige Cees Haasnoot en Gert Aandewiel af en toe gevaar, maar verder dan het hoofd van Van Rijn reikten hun voorzetten niet. Ten slotte kon ook Floor van Duyn geen uitkomst bieden. Toen de tijd ging dringen ontpopte de geschorste aanvoerder zich als een verdienstelijke ballenjongen. Maar ondanks zijn snelheid kwam Quick Boys tijd tekort om een punt te pakken. Om over de twee punten die Van der Zee op zijn 'begroting' had staan helemaal maar niet te spreken. TIM BROUWER DE KONING ker, zijn tweede treffer reeds bij schrijven: 2-0. Daarmee stond Blauw Zwart voor de taak om het accent meer naar de aanval te ver schuiven. De Wassenaarders had den al snel succes, want zes minu ten later viel de tegentreffer. Luy- ken was in het Alphense straf schopgebied wat hardhandig van de bal gezet. Arbiter Boerman koos voor een indirecte vrije trap en pos teerde de Alphense muur op de doellijn. Van Leeuwen vond toch een gaatje: 2-1. Alphense Boys nam weer het ini tiatief en zag het overwicht door opnieuw Pieter van Zoest beloond. Blauw Zwart incasseert 5-1 nederlaag KATWIJK - Na de wedstrijd van af gelopen zaterdag heeft Katwijk een knappe tweede positie ingenomen in de tweede klasse B. In een wed strijd met een saaie eerste helft en een uitermate spannende tweede helft wisten de spelers van coach Arie Lagendijk de beide punten binnen te halen. Rode lantaarndra ger WGZ werd met 1-0 verslagen. Matchwinner voor de Katwijkers werd uiteindelijk verdediger Henk Langemaat, die uit een corner van Piet van Duyn de winnende treffer kon aantekenen. Wellicht had de overwinning veel hoger uit kunnen vallen, als de vele kansen waren be nut. Het eerste kwartier liet weinig krachtsverschil zien tussen beide ploegen. Er werd in een laag tempo gespeeld, waardoor er weinig echte scoringskansen te zien waren. Daarna was het op links Marco van der Plas, die regelmatig zijn tegen stander Kees Los te snel af was, maar van zijn voorzetten wisten zijn ploeggenoten niet te profite ren. Hierna ging Katwijk weer min der spelen, wat de wedstrijd niet aantrekkelijk maakte voor de toe schouwers. Na de rust kwam er een ander Katwijk op het veld. WGZ werd zwaar onder druk gezet en wist nauwelijks nog de middenlijn te bereiken. In de zestiende minuut werd de langverwachte treffer ge scoord. De verwachting was dat de Katwijkers nu door zouden druk ken maar dit gebeurde niet echt. Hierdoor kon de tegenstander zelfs weer wat aanvallende initiatieven ontplooien wat in de negentiende minuut bijna tot een tegentreffer leidde. Een fraaie kopbal van Ad Bossers kon door keeper Teun van Duyvenbode tenauwernood over de lat getikt worden. Enkele minu ten later wist WGZ-aanvaller Jac ques van Hees wel te scoren, maar de goed leidende arbiter De Graaf had hiervoor reeds afgefloten voor buitenspel. Ondanks het verschil op de rang lijst kon Katwijk niet domineren in deze fase van de wedstrijd. Arie La gendijk hierover na afloop:"Als je zoals Katwijk bovenin speelt, moet je tegen dit soort tegenstanders ei- sender spelen en zelf de wedstrijd maken. Anders laatje zo'n ploeg te veel in de wedstrijd komen met alle risico's van dien." In de 35ste mi nuut bleek heel duidelijk wat hi; hiermee bedoelde. Verdediger Cees Guyt was meegegaan in een aanval, maar kon na balverlies niet snel genoeg terug komen in de ver dediging. Een misverstand tussen de ver dediging en keeper van Duyvenbo de mondde vervolgens uit in een terugspeelbal, die tergend lang zaam richting doel rolde en tot op luchting van bijna iedereen tegen de rechterpaal belandde, waarna alsnog opgeruimd kon worden. De Zwijndrechtenaren mochten in de laatste vijf minuten twee vrije trap pen en twee corners nemen, maar slaagden er niet in de keeper van Katwijk te verschalken. Hierna was het invaller André de Best, die nog een kans kreeg maar ook hij faalde. Opgelucht werd het eind signaal begroet. GERARD KUIJPERS De Boys-spits liet de BZ-defensie wederom zijn hielen zien en stifte de bal keurig over de uitgelopen Van Veen: 3-1. Twee tellen later kreeg Blauw Zwart de laatste kans op aansluiting, doch de kopbal van Heemskerk op aangeven van Veere verdween net naast het doel van Herman Rombouts. Een fraaie combinatie in de lucht tussen Van Zoest en Gerse werd door laatstgenoemde vervolgens beheerst afgerond. En nadat Pari nussa vervolgens een fraai doel punt (boogbal van afstand over Van Veen) wegens een 'pietluttige' buitenspelsituatie zag afgekeurd, revancheerde hij zich vijf minuten voor tijd met een andere fraaie tref fer: 5-1. Alphense Boys mag zich na gis teren de produktiefste (23 doelpun ten voor) ploeg van 1B noemen, ter wijl Blauw Zwart zo langzamer hand een incassobureau (31 doel punten tegen) kan gaan openen. WIM VAN WANROOY Magere winst op Voorburg: 1-0 LEIDEN - Net op het moment dat Roodenburg warm was ge draaid, doofde een heuse sneeuwbui het opgelaaide vuurtje. Roodenburg was op het zware, maar goed bespeelbare veld, flit send van start gegaan tegen Voorburg en na twintig minuten op een verdiende 1-0 voorsprong gekomen. Bovendien vloog, direct na het doelpunt, de bal soepel van voet naar voet en leken de be perkte bezoekers met snel en verzorgd combinatie-spel te wor den zoekgespeeld. Onder een forse sneeuwbui verloor het spel van de thuisploeg echter aan snelheid en accuratesse, zodat Voor burg langzaam de kans kreeg met werkvoetbal alsnog in de wed strijd te komen. De zege bleef niettemin in Leidse handen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15