Belasting wil meer weten van banken Weduwe contra DSM: kwestie asbest mag niet in de doofpot Controle op internationale grote fusies in EG-handen Mosselkwekers strijden met garnalenvissers om het wad Offshore-platforms zijn niet veilig genoeg' 'Besluit reorganisatie bij Philips onredelijk' Britse inflatie loopt nog verder uit de hand Een heer van Stand neemt de Concordia Koopsompolis! lx /g® concordia ZATERDAG 19 NOVEMBER 1988 PAGINA 7 Gegevens over belastingplichtigen DEN HAAG (GPD) - De belastingdienst wil in de toekomst nog meer gegevens van banken en verzekeraars over belas tingplichtigen. De Belastingdienst heeft vooral interesse in informatie over lijfrente uitkeringen, periodieke uitke ringen, dividendbetalingen, rente van schulden, hypo theekrente en premiebetalingen voor toekomstige lijfren ten. Minister Ruding (financiën) heeft dit de Kamer laten weten naar aan leiding van vragen over de begro ting financiën voor 1989. Op dit moment moeten de banken alleen gegevens over rentebetalingen aan cliënten overleggen aan de belas tingdienst. Dit systeem is in 1987 ingevoerd. Zo moest een einde ge maakt worden aan het veelvuldig niet opgeven van rente-inkomsten door belastingplichtigen. Ruding zegt nu de automatische verstrekking van gegevens door banken en verzekeraars aan de be lastingdienst in de nabije toekomst geleidelijk verder te willen uitbrei den. Zo moet een snelle en efficiën te behandeling van belasting-aan giften mogelijk worden. Tegelijk moet het aantal vraag- en geschil punten van belastingplichtigen met de fiscus teruggedrongen wor den. De regeling rond het opgeven van uitgekeerde renten had veel voeten in de aarde. In eerste instan tie weigerden de banken mee te werken. Volgens Ruding is de zaak echter goed verlopen. In augustus zijn de gegevens over 1987 bij de belastingdienst ingediend. Vol- ROTTERDAM (ANP) - "We moe ten gewoon vaststellen dat de offshore-industrie niet veilig is in tegenstelling tot wat de bedrijven vaak zeggen. De veiligheid wordt nog steeds ondergeschikt gemaakt aan economische prioriteiten". Dat zei gistermiddag de secreta ris van de Federatie van Werkne mersorganisaties in de Zeevaart (FWZ), J.E. Vriesen, na afloop van een tweedaagse conferentie in Rot terdam van offshore-experts van de Internationale Transportarbei ders Federatie (ITF), waarbij de FWZ is aangesloten. Hoofdonderwerpen van de ver gadering waren veiligheid, oplei ding en de rechtspositie (in Eu ropese wateren) van werknemers in de offshore. Aan de conferentie namen offshore-experts deel uit Nederland, het Verenigd Konink rijk, Italië, de Verenigde Staten, Denemarken, Zweden, Indonesië, en Noorwegen. Vriesen illustreerde de onveilige situatie aan boord van de platforms met cijfers over de laatste 18 jaar. Bij ongelukken zijn bijna 1100 per sonen omgekomen en werden bij na 700 platforms zwaar bescha digd. Of zij moesten dicht omdat zij door ongelukken zo zwaar bescha digd waren dat zij niet meer ge bruikt konden worden. Uit cijfers van onder andere het Staatstoe zicht op de Mijnen in de zogenoem de veiligheidsijsberg blijkt dat één dode (het topje van de ijsberg) voor 100 kleine ongelukken of 10.000 on veilige situatie^ staat. Volgens de deelnemers aan de conferentie is het hoog tijd dat bij voorbeeld de accommodatie voor de werknemerff volledig geschei- TELEFOON Alle abonnees in Den Haag, Rijswijk, Voorburg en Leidschendam krijgen in decem ber 1989 een 3 voor het huidige abonneenummer. De nummeruit- breiding wordt veroorzaakt door de sterk groeiende vraag naar nieu we telefoonaansluitingen. Hier door raakt de nummercapaciteit van het 070-gebied geleidelijk aan uitgeput, zo meldde PTT Telecom municatie gisteren. Economie kort Haringvisserij Minister Braks (landbouw en visse rij) heeft de visserij op haring gro tendeels gesloten met ingang van morgen. Het verbod geldt de ha ringvisserij in de Noorse Zee, de noordelijke en centrale Noordzee en de sectoren Faeröer en Rockall. De vissers mogen nog wel op ha ring vissen in de zuidelijke Noord- Inflatie De stijging van de consumenten prijzen in de 24 landen van.de OE SO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling) heeft in september gemiddeld 0,6 procent bedragen, het hoogste per centage in bijna anderhalfjaar. In de twaalf maanden tot en met sep tember stegen de prijzen met vier procent en dat is het hoogste per centage van de laatste tweeëneen half jaar, zo heeft de OESO gisteren bekendgemaakt. SUSTEREN - "Ik weet nog goed dat hij op een dag een mondkapje meebiacht en zei: kijk, dat moeten we nu gebruiken". Hoofdschud dend denkt mevrouw Widdersho- ven-Cuijpers terug aan de periode net voordat haar man afscheid nam van DSM en vervroegd met pen- door Han Brinkman sioen ging. Amper een jaar later, in november 1986, werd hij ziek. Drie kwart jaar later overleed hij aan mesothelioom, een dodelijke ziek te veroorzaakt door blootstelling aan asbest. Meteen nadat de aard van de ziekte bekend werd, in april vorig jaar, begon de ex-werknemer van DSM een juridische procedure te gen zijn werkgever. Voor zijn dood vroeg hij aan zijn vrouw om de rechtszaak voort te zetten. Ze hield woord en is ook van plan om zich daaraan te houden. Hoe moeilijk het ook is. "Ik wist eerst niet dat er een schadeclaim aan vast zat. Het gaat mij erom dat ze bekennen dat ze schuld hebben- Dat is ook voor an- deren belangrijk", zegt de Susterse weduwe, terwijl ze over de afgelo pen anderhalf jaar terugblikt. Het was een periode met veel moeilijke momenten, waarvan er trouwens nog wel meer zullen volgen. Maar ze heeft bewust gekozen. "Zeker is het moeilijk geweest. Maar als er niets aan gedaan wordt, wordt het nog veel erger. Dan zit de zaak in de doofpot". En dat is het laatste wat de wedu we wil, dat er niet meer over ge sproken zal worden. Daarom wei gert ze ook categorisch elk aanbod dat het chemieconcern doet om de zaak in der minne te schikken. Ze ziet in het feit dat DSM met een personeelsbestand van ruim 11.000 mensen de grootste werkgever in Limburg - vanaf het begin bereid is geweest om een bedrag op tafel te leggen, ook helemaal niet als een schuldgebaar. De weduwe eist weliswaar een schadevergoeding van 100.000 gul den van DSM. waar haar man werkte als isoleerder. Maar dat geld is bestemd voor een nog op te richten asbestfonds, dat vooral iets moet gaan doen aan de opvang van mensen die aan een asbestziekte lijden. Zoals mesothelioom, kan ker aan het longvlies. Volgens de raadsman, mr. R. Be- daux in Heerlen, heeft DSM al een fors aanbod gedaan. Maar wanneer ze dat geld zou accepteren, hoeft de rechter geen uitspraak meer te doen. En ze herhaalt nog eens: "Als de procedure niet doorgaat, komt de zaak in de doofpot. Dan gebeurt er niks. Maar het moet stopgezet worden. Ze moeten maar eens op houden met die rotzooi. Als de cij fers van de artsen bekend worden, zullen ze schrikken". Ook andere mensen putten moed uit het voort zetting van de rechtsgang. „In Zee land en Rotterdam zijn ook men sen met een proces begonnen. Ze wachten op de uitslag bij ons. Men sen, in de scheepsbouw, die ook in aanraking zijn gekomen met asbest en die op sterven liggen". De aandacht die de juridische procedure krijgt, heeft veel reac ties Los gemaakt. Opmerkelijk, vindt mevrouw Widdershoven, is dat er meer reacties uit het noorden van het land kwamen dan uit de ei gen streek. "Het is heel raar. Men sen blijven hier op een afstand. Ik weet niet waarom, misschien zijn ze bang. DSM is groot". Ze heeft begrip voor die opstelling en wijst er zelf op dat nogal wat mensen in Zuid-Limburg afhankelijk zijn van het chemieconcern. "Ik kan het ze niet kwalijk nemen, dat ze op af stand blijven. Het is hun brood". "Nee, ik ben niet bang voor de macht van DSM. Ik krijg eerder een beklemmend gevoel als ik ook maar iets zie wat aan DSM doet denken. We hebben ondertussen veel meegemaakt en we hebben het moeilijk gehad met DSM. Mijn man was al drie maanden overle den en toen kwamen ze pas Hij heeft er 35 jaar gewerkt. Altijd zijn best gedaan. Nooit gevierd. Hij was plichtsgetrouw. D'r moest ook nie mand wat zeggen van de Koel (naam voor DSM toen het bedrijf nog Staatsmijnen heette. HB). La ter. toen hij ziek werd, voelde hij zich verslagen, teleurgesteld". Het ziet er ondertussen niet naar uit dat aan de procedure binnen af zienbare tijd een einde komt. Afge lopen maandag besloot de kanton rechter in Sittard dat onafhankelij ke, medische deskundigen een on derzoek moeten instellen. Dat on derzoek zal een antwoord moeten geven op de vraag of het chemie- schuldig is aan de dood Widdershoven. gens gegevens van Financiën heeft de rente-regeling ertoe geleid dat 6,5 miljard gulden aan spaargeld bij buitenlandse banken terecht is gekomen of is opgepot. Uit gegevens van Ruding blijkt, dat het aantal bezwaarschriften te gen besluiten van de belasting dienst in 1987 met negen procent is toegenomen. Om daar iets tegen te doen wordt gestreefd naar een be tere aanslagregeling en het snellere afhandeling van bezwaarschriften. Het aantal keren dat belasting plichtigen bij de rechter in het ge lijk worden gesteld is over 1987 ge stegen tot 20 procent. Wel is het aantal zaken dat werd aangespan nen gedaald. Volgens Ruding gaat het nu echter veelal om meer prin cipiële zaken. Belastingplichtigen blijken ook hoe langer hoe meer met aanvullin gen te komen op hun aangiften. Ruding geeft daarvoor vier oorza ken: ingewikkelde wetgeving, con tacten met andere belastingplichti gen, jurisprudentie na aangifte en het bewust wat in reserve houden als de belastingdienst moeilijk doet. den is van het produktiegedeelte van het platform (in de vorm van drijvende hotels of aparte plat forms). De vakbondsorganisaties pleiten daar al jaren voor maar sinds de ramp met de Piper Alpha (167 do den) is dit eens te meer duidelijk geworden. Daar bevonden de be- manningverblijven zich recht bo ven het bedrijfsgedeelte van het platform. Ook het aanbrengen van bijvoorbeeld meer vuurwerende muren moet worden bestudeerd, Te vaak komt het echter voor dat maatregelen die worden voorge steld om de veiligheid te vergroten worden afgewezen door de maat schappijen met het argument dat zij te veel geld kosten, aldus.Vries en. De conferentie nam verder een resolutie aan waarin staat dat er een totaal onafhankelijk orgaan moet komen die de veiligheid van platforms beoordeelt. Nu is het zo, bijvoorbeeld in Nederland (Staatstoezicht op de Mijnen) en het Verenigd Koninkrijk, dat het zelfde orgaan verantwoordelijk is voor de beoordeling van de veilig heid en de begeleiding van de pro- duktie. ADVERTENTIE SALARIS ADMINISTRATIE EEN PROBLEEM? BURAD LOST'TOP! Burad CY~Ï") Computerservice TT) Telefoon 071-317171 u DELFT -Weerkundige Jan Visser (tweede van links) onthulde gisteren in de natuurkundige faculteit van de Technische Universiteit Delft een 12 meter hoge manometer die dienst doet als barometer. De manometer is de grootste ter wereld. <f„to anp> EINDHOVEN (ANP) - Het besluit van Philips om de Technische Be drijven in Eindhoven te reorgani seren is niet in redelijkheid tot stand gekomen. Tot die slotsom is de Ondernemingskamer in Am sterdam gisteren gekomen in een door de OR van de Technische Be drijven aangespannen procedure. Het besluit is genomen terwijl Philips onvoldoende inzicht had in de financiële, personele en markt technische gevolgen. Gerechtvaar digde vragen daarover van de on dernemingsraad heeft Philips niet afdoende kunnen beantwoorden. Philips is onvoldoende ingegaan op de bezwaren van de onderne mingsraad. In 1986 kondigde Philips aan dat het beheer van de bedrijfsgebou wen in Eindhoven en omgeving zou worden overgedragen van de Technische Bedrijven naar de ge bruikers van die gebouwen. De on dernemingsraad heeft van begin af aan geklaagd over een gebrek aan informatie. Ze was vooral bang dat de reorganisatie gepaard zou gaan met het verlies van een groot aantal Aanvankelijk werkten bij de Technische Bedrijven ongeveer 1.600 mensen. Momenteel is een af vloeiing gaande van 125 werkne mers die gebruik maken van een speciale vertrekregeling voor ou deren. Eerder al plaatste Philips ongeveer 200 mensen over naar an dere bedrijfsonderdelen en werd de huishoudelijke dienst, waar zo'n 275 mensen werkten, overgedaan aan een schoonmaakbedrijf. "Die arbeidsplaatsen zijn weliswaar niet verloren maar een deel van de werknemers valt nu wel onder een andere CAO. Dat kost hen een deel van het inkomen. Daar verzetten we ons tegen", aldus de secretaris van de OR, L. Sarbach. Hij is bang dat er het komend jaar bij de Technische Bedrijven nog een paar honderd banen op de tocht staan. "De uitspraak van de Ondernemingskamer betekent niet dat de beslissing van Philips kan worden teruggedraaid. Wel is door de uitspraak het wanbeleid van Philips aan de kaak gesteld". BRUSSEL - De Europese Commis sie krijgt vrijwel zeker de bevoegd heid om namens de EG-landen controle uit te oefenen over grote internationale fusies. De lidstaten zelf zouden dan moeten afzien van hun recht om dergelijke fusies goed- dan wel af te keuren. In de EG-ministerraad bleken gi- stren de meeste landen het eens over de zin van een Europese fusie controle. Alleen Groot-Brittannië en Westduitsland - die beide nu al een strenge fusie- en anti-kartel- wetgeving kennen - hebben nog wat bezwaren. Maar volgens de Nederlandse staatssecretaris Van Voorst tot Voorst (buitenlandse zaken) zullen die de totstandkoming van een Eu ropese fusiecontrole niet in de weg staan. Ook Nederland is er voor stander van, mits niet daarnaast ook nog nationale fusiecontroles blijven bestaan. De nationale autoriteiten zullen dan nog alleen fusies mogen beoor delen waarbij uitsluitend bedrij ven uit het eigen land betrokken zijn. "Het bedrijfsleven heeft be hoefte aan zekerheid", aldus Van Voorst. Volgens de richtlijn, die vermoe delijk begin volgend jaar zal wor den goedgekeurd, zullen alle grensoverschrijdende fusies waar bij de totale waarde van de deelne mende bedrijven meer is dan 2,3 miljard gulden aan de Commissie moeten worden voorgelegd. Die zal dan bekijken of de fusie niet leidt tot vermindering van concurrentie. De verwachting is dat na 1992 - wanneer de grenzen binnen Euro pa voor het bedrijfsleven wegval len - 150 internationale fusies per jaar zullen voorkomen die aan de Commissie gemeld moeten wor den. Men gaat er van uit dat per jaar ongeveer tien van dergelijke fusies aanleiding zullen geven tot een on derzoek. De EG-ministers zijn het daaren tegen nog lang niet eens over het voorstel voor het creëren van een Europees vennootschapsrecht, waarbij internationale onderne mingen volgens Europese rechts regels zouden kunnen worden op gericht. Vooral Groot-Brittanhië verzet zich hiertegen. Reden daarvan is dat zo'n 'Eu ropese NV' ook aan Europese re gels voor de medezeggenschap van het personeel zou moeten voldoen, en daarvoor voelen onder meer de Britten niets. Van Voorst vindt weliswaar dat een Europese NV- rechtsvorm niet kan zonder regels voor medezeggenschap, maar die zouden van land tot land kunnen- verschillen. Van Voorst is het niet eens met de voorzitter van de Europese Commissie, Jacques Delors, dat de Europese NV onlosmakelijk hoort bij de sociale kant van de vrijge maakte Europese markt na 1992. "Dat zet de zaak op zijn kop", aldus de bewindsman, omdat bij het bedrijfsleven weinig be hoefte bestaat om van die - vrijwil lige - nieuwe rechtsvorm gebruik te maken. LONDEN (KRF/ANP) - De inflatie in Groot-Brittannië is in oktober voor de achtste achtereenvolgende maand toegenomen en ligt nu op het hoogste peil sinds juli 1985. De detailhandelsprijzen stegen vorige maand met een procent en kwa men daardoor 6,4 procent boven het niveau van oktober 1987, zo blijkt uit gisteren gepubliceerde re- geringscijfers. In september stegen de prijzen met 0,5 procent en be droeg het verschil met dezelfde maand van vorig jaar 5,9 procent. De cijfers waren nog wat slechter dan was verwacht. Economen had den door de bank genomen gere kend op een prijsstijging van 0,4 procent in oktober en van 6,3 pto- cent over de afgelopen twaalf maanden. Minister Lawson van fi nanciën verklaarde begin deze maand nog dat de inflatie zou toe nemen tot iets meer dan zes pro cent aan het eind van het jaar. Dat niveau is nu al overschreden en een ommekeer lijkt nog niet in zicht. Volgens de minister zal de inflatie in de loop van volgend jaar een hoogtepunt bereiken en dan weer afnemen tot vijf procent in het vier de kwartaal. Bij de presentatie van zijn begro ting in maart raamde Lawson de in flatie voor dit jaar op vier procent, iets meer dan het toenmalige ni veau. De onverwacht sterke groei van de Britse economie heeft ech ter roet in het eten gegooid. Vol gens kritici heeft Lawson daaraan zelf bijgedragen door de inkom stenbelasting fors te verlagen. De bestedingsdrift van de Britse con sument is daardoor verder aange wakkerd. Dat heeft via extra vraag naar importprodukten ook geleid tot een fors tekort op de Britse han delsbalans. Vanaf juni probeerde Lawson het tij te keren door de basisrente in stappen te verhogen van 7,5 tot. twaalf procent, vooralsnog zonder het beoogde resultaat. De rentever hoging heeft deels zelfs een ave rechts effect. ADVERTENTIE Door de Concordia winstdeling plus slotbonus groeit uw kapitaal en gaat }j uw pensioen met sprongen vooruit. De koopsom is dit jaar fiscaal aftrekbaar Aj JÊ&Ól tot een maximum van f 16.812,- en (WluV de lijfrente wordt te zijner tijd tegen r een meestal lager tarief belast. A H jÊtosAJ offerte: 030-330.841, of bestel de brochure. Aan CONCORDIA LEVENSVERZEKERING NV. Antwoordnummer 2102. 3500 VE Utrecht Q Zend mij de brochure "Kapitaalverzekering met li|l-~* rente-clausule' vrijblijvend offerte. NaamTel.: Postcode/Plaats Geb. datum m/vr Emdleeftijd jaar Bedrag koopsom m verzekeringen jegrijpt precies wat u bedoelt LEEUWARDEN/YERSEKE - De mosselvissers en garnalenvissers liggen al jarenlang met elkaar over hoop, een visserijconflict in het klein waar Zeeuwen tegenover Friezen en Groningers staan. De vraag is: moeten er meer mossel percelen komen in de Waddenzee? door Maarten Pennewaard Cees Sinke, directeur van mos- selverwerkend bedrijf Bolton in Yerseke en vennoot van de mossel vissers Gebroeders Sinke, zet in een paar zinnen de problemen van de mosselsector uiteen. "Onze per celen op het westelijk Wad lever den een aantal jaren geleden der tig- tot veertigduizend mosselton (een mosselton is 100 kilogram mosselen) op. Het laatste jaar was dat minder dan tienduizend". Ver zand, weggeslagen door de stor men, weggespoeld door de stro ming. In het ondiepere oostelijk wad verwacht Sinke minder pro blemen. "We moeten komen tot meer bedrijfszekere percelen", zegt de Zeeuw, "want op den duur gaat het in de westelijke Wadden zee niet meer". André Rammeloo, voorzitter van de mosselsector van de Zeeuwse vissers. "Het gaat er ons om de stormgevoelige mosselpercelen in de westelijke Waddenzee te mogen vervangen op het oostelijk Wad", aldus Rammeloo. "Daartoe zouden wij op het oostelijk wad op vijf plaatsen proefpercelen willen aan leggen". Het betoog van Rammeloo wordt min of meer weggehoond door Maijet Witkamp-Ockels, voorzitter van de Zoutkamper vissersvereni ging Hulp in Nood, waarbij de meeste van de in totaal 97 (kleine) garnalenvissers zijn aangesloten. Witkamp is ook wethouder van de gemeente Ulrum. "Om te spreken van vervanging: dat is altijd het mopje dat ze gebrui ken. Dat hoor ik ook regelmatig. Maar het is zo dat de oude mossel percelen, die kennelijk niet stabiel gebleken zijn, nooit schoon achter gelaten worden. D'r zitten palen in en een hoop blubber. En we weten ook niet hoeveel tijd er overheen gaat voordat die gronden weer te gebruiken zijn voor de garnalenvis serij. En proefpercelen: het woord proef is heel erg leuk, maar ik heb er geen enkel vertrouwen in dat het geen definitieve percelen worden". Het standpunt van Braks omtrent de oostelijke mosselpercelen is duidelijk. Vorige maand liet hij we ten op grond van milieu-overwe gingen niet in te stemmen met een proef van de mosselkwekers. Ter wijl het Visserijplan van zijn minis terie de mosselkwekers jaarlijks een miljoen mosselton toebedeelt. "Van het jaar komen we ook niet hoger dan 600.000 mosselton", on derstreept Rammeloo. "Als er een keiharde toezegging is voor het behalen van één miljoen mosselton, moet er ook aan vol daan kunnen worden. Daar hebben ze gelijk in. Dat is ook niet het pro bleem", reageert Witkamp. "Maar ik zeg: onderzoek ten eerste toch nog veel meer de zaak in Zeeland zelf, dat is ook in gang gezet door het ministerie. Ten tweede, dat is een advies van de biologen, kijk eens hoe je de mossels en het mos selzaad beter levend kunt over brengen. Daar gaat toch te veel van dood tijdens het vervoer. Soms loopt dat op tot 70 procent. Als je daar verbetering in zou brengen en er ook geld tegenaan zou willen gooien, dan denk ik dat er meer mosseltonnen te leveren zijn, zon der dat je het aantal percelen hoeft uit te breiden". Witkamp: "In de mosselwereld wordt vaak gezegd: die paar geultjes kunnen jullie best missen. Dat is beslist niet waar. Er zijn er maar een paar op het oostelijk Waddengebied en die worden alle maal bevist. Daar haalt iedereen de besomming uit". Volgens Rammeloo blijft de over heid in gebreke. "Tot op dit mo ment bereiken we in Den Haag bit ter, bitter weinig. Nu hebben we van het voorjaar toestemming ge kregen om veertig proefpercelen aan te leggen in de Oosterschelde. Maar je kunt niet de hele Ooster schelde volleggen met mosselper celen, dan blijft er niet voldoende voedsel over". Hij benadrukt dat in de mossel sector een dikke 200 miljoen gul den per jaar omgaat. "Heel onei genlijk", noemt Witkamp het strooien met dergelijke cijfers. De garnalensector steekt daar scha- melfjes bij af met zijn aanvoer- waarde van ongeveer 4 tot 5 mil joen gulden. "Ik begrijp heus wel dat er een zwaar economisch ver haal achter de hele mosselsector zit, maar het moet niet zo zijn dat dat de overhand krijgt ten koste van de garnalenvisserij hier, die de economie hiér steunt. Onze dunbe volkte regio moet denken aan de plaatselijke economie. Verminde ring van garnalenvisvangst resul teert hier onmiddellijk in het ver groten van de werkloosheid". De garnalenvissers hopen op een hydrografisch onderzoek in de oos telijke Waddenzee. "We hebben het ministerie, gevraagd om zo'n on derzoek, waarbij in elke geul de stroomsnelheden worden geme ten. Stel dat die stroomsnelheden zo groot zijn dat er geen mosselper celen kunnen worden aangelegd, dan kun je je al die discussie bespa ren". Witkamp vervolgt: "Het verve lende is natuurlijk toch dat Braks überhaupt heel slecht op de hoogte is van de visserijproblematiek kijk maar eens wat een schuivers hij maakt en de garnalen zijn na tuurlijk maar weer zo'n klein on derdeel van de hele visserijproble matiek. Braks heeft toegezegd dat die percelen er niet komen voor 1991. Maar ja, wij houden natuur lijk ons hart vast voor wat er na die tijd gaat gebeuren. Ik ben toch wel een beetje bang dat ze zeggen van: nou, toch maar de mosselpercelen er doordrukken en het aantal ver gunningen voor de garnalenvissers verminderen. Want de mosselper celen brengen meer op. Ik vind de mentaliteit van het ministerie ten opzichte van de garnalenvisser vaak wat achteloos. En, eerlijk ge zegd, ik heb weinig hoop op verbe tering".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7