Kritiek vervoersbond FNV op naleving cao bij Kerkhof Kemp eist rectificatie berichtgeving Telegraaf Directeur Koot spreekt van indianenverhalen Achttien maanden geëist voor steken ex—vriend PAGINA 10 REGIO VRIJDAG 18 NOVEMBER 1988 LEIDEN - De Vervoers bond FNV is ontevreden over de naleving van de ver- voers-cao door taxibedijf Kerkhof. Volgens woord voerder A.F.G. Eekels moet dat op korte termijn verbe teren. Zoniet, dan zal de bond overwegen de provin cie te vragen geen taxiver gunningen meer te ver strekken. Directeur A. Koot van Kerkhof kwalificeert de beschuldigingen van de bond als indianenverhalen, gebaseerd op gegevens van ontslagen werknemers. door Henk van der Post De afgelopen weken zijn bij het be drijf drie chauffeurs ontslagen. Volgens Eekels was dat om ge zochte redenen, maar Koot stelt dat daarvoor zeer geldige argumen ten zijn aan te voeren: "Het gaat in één geval bijvoorbeeld over drank misbruik. Dat kan in een taxibe drijf niet. Dat is het ergste wat een chauffeur kan doen. Als de vak bond daarover met mij in de clinch wil, dan wacht ik met gerust hart af*. De vakbondsbestuurder zegt dat het een zwaar middel is om bij de provincie te bepleiten dat er geen vergunningen worden verstrekt als het bedrijf niet verbetert: "Als bond streven wij naar werkgele genheid. Maar bij Kerkhof is het bar en boos. Dat heb ik in de taxi- wereld niet eerder meegemaakt. Als dat zo blijft, kun je je afvragen of het voor het personeel niet beter is dat het bedrijf sluit". Taxibedrijf Kerkhof is dit jaar herhaaldelijk in de publiciteit ge weest in verband met faillisse ment, en ontruiming van panden in de Narmstraat en omgeving. Daar naast zijn rechtszaken gevoerd over gebruik van panden en de daarvoor te betalen huurpennin gen. Ook in een verder verleden hebben rechtszaken gediend over het niet uitbetalen van achterstal lig salaris door Koot aan ontslagen personeel. Cao-naleving De vakbond heeft nu een aantal zaken van ontslagen werknemers nader onder de loep genomen en komt tot de conclusie dat het droe vig is gesteld met de naleving van de cao bij Kerkhof. Dat verhaal wordt gesteund door de drie ont slagen chauffeurs René Korswa- gen (27), Jeroen Koren (25) en John Schreuder (27). Salarissen werden volgens hen te laat overgemaakt, in een enkel geval zelfs drie weken na het ver strijken van de eerste van de maand. "Dat konden de meeste chauffeurs niet overbruggen. Bo vendien werd vakantiegeld alleen uitbetaald als chauffeurs daarom zelf vroegen". Directeur Koot en algemeen be drijfsleider E.W. Hirschfeld erken nen dat vlak na het bankroet van Kerkhof de betaling van salarissen een paar maanden een probleem is geweest: "Zowel het oude als het nieuwe bedrijf draagt de naam Kerkhof, maar het zijn wel ver schillende bv's. Door die verwar ring is een aantal keren geld be taald door gemeenten, ten behoeve van het gehandicaptenvervoer, op de rekening van het failliete be drijf. Het heeft bijna drie maanden gekost het daar weer vanaf te krij gen. Daarbij ging het om flinke be dragen. De nieuwe bv kon dat niet zomaar overbruggen". Kritiek van ontslagen werkne mers bestaat er ook op de staat waarin het wagenpark verkeert. De auto's dateren allemaal uit de jaren tussen 1976 en 1981: "Koot inves teert geen cent in verbetering van het wagenpark. Wij vermoeden dat hij die afdeling van het bedrijf laat doodbloeden. Daarin past ook ons ontslag. Hij werkt liever met partti mers, want die kun je te pas en te onpas inschakelen. Voorts moch ten er een tijd lang geen banden en schokbrekers worden gekocht. Het is zelfs voorgekomen dat er geen olie in de garage was, waarschijn lijk omdat de olieboer niet was be taald", aldus de ontslagen mede werkers die vermoeden dat direc teur Koot alleen verder wil gaan met het gehandicaptenvervoer. Technisch goed Koot en Hirschfeld zijn stellig in hun weerwoord: "Het zijn dan niet de nieuwste auto's, maar zij verke ren technisch in goede staat. Ook de politie heeft weieens gepoogd het tegendeel aan te tonen, maar dat is niet gelukt. De auto's worden elk jaar door de rijksdienst ge keurd. Daar kom ik niet onderuit. En elke keer worden de auto's weer goedgekeurd. Niemand kan mij wat dat betreft iets maken. Mijn monteur mag onderdelen kopen zoveel als hij wil. Al komt hij per dag drie keer om duizend gulden vragen. Wat nodig is voor de auto's, moet ook gebeuren". Ook het laten doodbloeden van het taxibedrijf ontkennen de beide heren: "Na het bankroet heb ik «.erst het gehandicaptenvervoer ge- Vorig jaar hebben mijn vrouw ons voor een half miljoen gul- ïn de schuld gestoken met de aankoop van bussen voor het ver voer van gehandicapte kinderen. Dat vervoer heb ik ook teruggekre gen". Later kocht Koot - "de prijs die ik daarvoor betaalde was een lachtertje" - uit het faillissement ook het taxigebeuren terug. Koot kan zelf uitleggen waarom dat zo kon lopen. Van invloed op de geringe belangstelling van anderen voor het failliete bedrijf was mede dat er geen vergunningen aanwe zig waren. Niet voor het taxiver voer en niet voor het vervoer van gehandicapten. Die vergunningen stonden op naam van de andere bv Kerkhof - toen nog eigendom van N. Blonk - maar de naam waaron der het bedrijf nu draait. Het faillie te bedrijf is J. A. van Kerkhof en het huidige bedrijf is W.C.A. van Kerk hof, niet alleen verwarrend voor gemeenten die geld betalen, maar ook voor anderen. Nieuwe auto's "Het bedrijf laten doodbloeden? Daarvan is geen sprake. Ik heb te gen de chauffeurs gezegd dat zij door hun inzet voor het bedrijf me de bepalen wanneer er nieuwe au to's komen. Ik heb nu twee nieuwe Fiat Croma's diesel besteld. En als het financieel goed gaat, komen er meer", aldus de directeur. Twee weken geleden werd een taxi van de weg geplukt in Noord- wijk. Volgens de politie aldaar be schikten chauffeur en auto niet over de benodigde taxipapieren. Bovendien was het stuurhuis vol gens de politie niet in orde en is daarover proces-verbaal opge maakt. Koot lacht erom: "Ik ben alle pa pieren gaan brengen. Alles klopte. De chauffeur had geen gezond heidsverklaring bij zich. Dat is het enige. En de politie moet niet meer praten over taxipapieren, zoals een bewijs van goed gedrag. Dat is niet meer nodig sinds 1 januari. Maar van die nieuwe richtlijnen zijn nog maar weinigen op de hoogte". Over het stuurhuis dat niet in or de zou zijn, zegt Koot: "Ik heb de taxi opgehaald en direct laten keu ren. Dat was dezelfde dag, op 16 no vember". Vervolgens laat hij het bewijs zien waarop staat dat de be treffende auto voor de periode van een jaar is goedgekeurd. Heeft hij niet in de tussentijd zelf de auto gerepareerd? Koot: "Nee, dat kan niet. Dat zou de monteur van de rijksdienst kunnen zien, bij voorbeeld aan vingerafdrukken in het vet. Bovendien: dat is niet ge beurd". Hij is trouwens boos op de Noordwijkse politie omdat de wa gen volgens hem onterecht een aantal dagen heeft stilgestaan: "Omdat de betrokken politieman een aantal vrije dagen had kon ik de auto niet terugkrijgen. Ik over weeg daarvoor een schadeclaim in te dienen". Raddraaiers Hij benadrukt dat niemand hem iets kan maken. "Ik kan alle papie ren laten zien. Ik heb 19 vergunnin gen voor het rijden met taxi's en bussen voor gehandicaptenver voer. Alle auto's zijn gekeurd en verzekerd. Ik leef de regels en be palingen in de cao nauwkeurig na. Maar ik heb veertig man personeel, onder wie een paar raddraaiers, van wie er een aantal de laatste tijd is ontslagen. Daarover correspon deer ik nog met het arbeidsbureau. Een ontslagaanvrage is ingediend. En de argumenten voor dat ontslag zijn steekhoudend". De ontslagen chauffeurs hebben op hun beurt geen goed woord over de wijze waarop hun ex-directeur met hen omgaat: "Dat is vaak een grote smoel en steeds dreigen met ontslag. Toen een van ons zich ziek meldde, zei hij: Waarom val je niet spontaan dood? Wie het slecht trof, werd ook daadwerkelijk ontsla gen". De bond heeft brieven gestuurd naar directeur waarin vraagtekens worden geplaatst bij het ontslag. Volgens Eekels van de FNV gaat de zaak onmiddellijk door naar de juridisch afdeling van de bond als Koot op korte termijn niet ant woord. Volgens de bondsman is de directeur moeilijk bereikbaar. "Moeilijk bereikbaar?" reageert Koot, "ik heb precies bijgehouden waneer ik meneer Eekels heb ge beld. Ik heb dat eens vijf keer op een dag gedaan: dan word je vaak doorverbonden, krijgt verkeerde toestellen, lang wachten en dan niks. Toen heb ik gedacht van: me neer Eekels schrijft maar een brief je als hij mij nodig heeft". Over meneer Eekels is Koot niet erg te spreken: "Wij hebben van chauffeurs gehoord dat hij er voor zou zorgen dat taxibedrijf Kerkhof dicht gaat en dat leden van de bond dan wel bij andere bedrijven aan de slag zouden kunnen. Dat soort uit spraken lijkt mij zeer ongepast". Modder De directeur van W.C.A. van Kerkhof Autobedrijf bv vindt dat het nu maar eens uit moet zijn met het gooien van modder naar zijn bedrijf. "Dat is niet het enige dat is gebeurd. De ruiten van een bus voor gehandicaptenvervoer - kos ten 120.000 gulden - zijn pas alle maal aan diggelen gegooid. Daar door kon ik 's morgens met die wa gen geen kinderen ophalen. Dat is gewoon misslijk. Ook heeft een chauffeur zijn wagen met opzet te gen de gevel van mijn huis gere den. En voorts zijn een keer de rui ten van een taxi ingegooid". Ook in de publiciteit zegt Koot er slecht af te komen. "Kranten bel len voor een reactie op zaken die mij aangaan, maar ik ben vaak niet aanwezig. Om zoveel mogelijk van het failliete bedrijf te redden, ben ik weken keihard in de weer ge weest. Ik was dus gewoon niet thuis en dus niet bereikbaar". In de kranten wordt de indruk gewekt alsof hij en N. Blonk, van wie ik de beide Kerkhofbedrijven heb gekocht, altijd ruzie hebben. Ik ben bij Blonk begonnen als re ceptionist en ben daar geëindigd als directeur. Al die heisa bijvoor beeld over de ontruiming van het pand Narmstraat 2 dat eigendom is van Blonk: We hebben er samen smakelijk om gelachen. Ik had net geen tijd om wat vuurwerk aan de deur te hangen. De heer Blonk en ik verschillen zakelijk weieens van mening, maar kunnen het verder goed vinden met elkaar". Dat moge ook blijken üit het feit dat Koot op 14 maart van dit jaar W.C.A. van Kerkhof van Blonk Ontslagen agent Naar aanleiding van uw artikel over het ontslag van een Leidse agent, die portierswerkzaamheden zou hebben verricht, wil ik het vol gende meedelen. Ik wil de hoofdcommissaris Mos- tert verschil tussen Minerva en een Leids café even uitleggen. Minerva is een besloten studentensociëteit die alleen toegankelijk is voor le den, terwijl een café een openbare gelegenheid is. De commissaris doet het voorkomen alsof de Leid se agent daar stond als uitsmijter. Dit is volgens de berichtgeving in uw krant van woensdag 16 novem ber onjuist weergegeven door de commissaris. Wat deed de Leidse agent dan wel in Minerva? Citaat uit het be richt: De agent coördineerde een groep van mensen die aanwezig was als 'oppasser' voor de 'heren'. Het is dus geen groep uitsmijters, maar oppassers. In Minerva is er sinds jaren niemand meer uitge smeten. Heel verstandig van deze club, want dan zou de barschuld van de 'heren' nimmer meer te ach terhalen zijn. Maar dit terzijde. Het aanwezig zijn van de agent is volgens commissaris Mostert on toelaatbaar en heeft geleid tot ont slag. Iedereen zou denken: is deze agent de enige die probeert bij te verdienen wat de overheid hem heeft afgenomen? Volgens mij en vele anderen is dat niet zo. Maar waarom dan deze agent ontslagen? Heel simpel. Mostert mag deze man niet. Hij heeft waarschijnlijk een andere mening, vindt het ver keer in Leiden een ramp, breekt zijn nek over palen en gaat over zijn heeft gekocht, een paar dagen na het bankroet van het andere Kerk- hofbedrijf. "Ik had een optie op dat bedrijf. Als Blonk het zou verko pen was ik de eerste rechthebben de". Op naam van Blonk en door hem ondertekend, zijn op 31 maart - de overdracht van de bv had pas op 2 mei plaats - nog de taxivergun- ningen bij de provincie aange vraagd. nek van het verkeersbeleid en heeft dit waarschijnlijk een keer gezegd. Kortom, deze agent is las tig- Dus gooit de burgemeester hem er op voorstel van de hoofdcom missaris uit. Men houdt geen reke ning met de sociale achtergronden van zo'n agent. En stort hem in de ellende. Burgemeester en commis saris hebben ook niet gedacht aan het zoeken naar een andere plaats voor deze 'dissident', maar gewoon even overlegd: de agent afvoeren. Geachte burgemeester en com missaris: u maakt een fout. Bijver dienen door uw 'mannen' voor ex traatjes en luxe is al lang over. Ze verdienen nu bij 'om te kunnen blij ven wonen of auto rijden. Zij pro beren alleen maar te krijgen wat de overheid ze in de loop der jaren heeft afgenomen. En nu wordt iemand ontslagen die probeert te overleven in deze maatschappij. En dat alleen op ba sis van een vermoeden. Ik denk dat burgemeester en commissaris in deze zaak te hard van stapel zijn ge lopen. Gelukkig is er nog een rech ter die uitspraak doet in deze zaak. Ik hoop voor de agent dat dit goed afloopt. J.C.H. van Delft, Gallaslaan 4, Leiderdorp. Agaatlaan (3) Weinig verheffend - zacht uitge drukt - is de reactie van de heren Holswilder en Van Leeuwen in de ze krant van 10 november. Beide menen immers publiekelijk de Bij het arbeidsbureau in Leiden zijn de ontslagaanvragen voor de drie chauffeurs binnengekomen. Directeur Tibbe bevestigt dat: "Maar het ontslag is nog niet ver leend. Eerst moeten de argumen ten op tafel komen. Die procedure loopt nu. We hebben wel de indruk dat er iets meer aan de hand is bij het bedrijf, maar formeel zijn we daarvan niet op[ de hoogte". heer «Van Egmond voor schut te moeten zetten en zich anderzijds als enthousiaste pleitbezorgers van de Socialistiese Partij te moeten opwerpen. Toen de Agaatlaan vol komen dreigde te verkrotten, heb ik althans nooit iets van deze twee mensen vernomen, Maar nu zij het nodige ongemak - hoe vervelend op zich ook! van de herstel- en ver beteringswerkzaamheden onder vinden, nü staan zij wél te dringen om via ingezonden brieven hun on genoegen te spuien. Voor de heer Van Egmond en zijn inspirerende medestrijdster, mevrouw Brunt, heb ik de afgelo pen jaren een enorm respect gekre gen vanwege hun niet aflatende ijver, inzet en doorzettingsvermo gen om de Agaatlaan er weer bo venop te helpen. Maar nu zij einde lijk voor hun inspanningen be loond lijken te worden, staan er on middellijk een paar buren klaar om over ongemak te klagen en met het verwijtende vingertje naar Van Eg mond te wijzen. Een typisch geval van stank voor dank, dunkt mij. De Woningbouwvereniging Lei den heeft dank zij het persoonlijke en overtuigende optreden van de heer Van Egmond diep in de buidel getast om de Agaatlaan voor onder gang te behoeden. Helaas gaan de verbouwingsactiviteiten blijkbaar gepaard met nogal wat overlast. Maar het slaat natuurlijk nergens op om de voorvechter voor de ver beteringen als zondebok aan te wij zen, als er dingen misgaan. De eni ge, die daar wél bij vaart, is de SP, die - naar het schijnt - politieke munt hoopt te slaan uit de onge makken. Y. de Jong, secretaris Overlegorgaan Bewo nerskontakten van de woning bouwvereniging Leiden, Leiden. Lezers schrijven Medische Diensten Maatschappelijk werkster uit Oegstgeest DEN HAAG/OEGSTGEEST - Officier van justitie mr. J. van Eek heeft gisteren voor de Haag se rechtbank wegens poging tot doodslag en diefstal met geweld achttien maanden gevangenis straf, waarvan vier voorwaarde lijk, geëist tegen een 32-jarige vrouw uit Oestgeest. Zij had de afgelopen kerst avond in haar woning een vroe gere vriend meermalen gesto ken. De man was in gevecht ge raakt met haar toenmalige relatie en de vrouw vreesde dat deze het onderspit zou delven. De Oest- geestse stak het slachtoffer zeker drie keer, totdat het mes brak. Zij ging er van uit dat de vechtpartij dan wel zou eindigen, maar voor de rechtbank verklaarde ze dat er nog wel tien minuten werd doorgevochten. De verdachte is oorspronkelijk maatschappelijk werkster. Het slachtoffer had zij ontmoet toen zij in het huis van bewaring in Rotterdam werkte. Evenals de vriend die op kerstavond bij haar was. Rechtbank-president me vrouw mr. P. Koningsveld vond dat de vrouw een merkwaardige levensloop had. ,.U voelt zich kennelijk aangetrokken tot men sen uit die andere wereld. Het is niet voor de hand liggend, dat je als maatschappelijk werkster in het criminele circuit terecht komt". De diefstal met geweld had 'zij op 16 april in de Haarlemmer straat in Leiden gepleegd. Uit een winkel wilde zij een broek en een trui stelen. Toen zij werd aangehouden en in een pashokje werd vastgehouden spoot zij met traangas. De officier van justitie vond dat de vrouw wat betreft de steekpartij geen beroep op nood weer kon doen. Men was al drie uur in de woning aan het praten geweest voordat de toestand es caleerde. Mr. van Eek gaf toe dat het slachtoffer geen frisse jongen is, maar de ander kan volgens hem ook goed van zich afbijten. Voor zichzelf hoefde zij niet te zorgen, dacht de officier. Zij had de woning kunnen ontvluchten. In het brute gedrag van het slachtoffer zag de officier wel strafverminderënde omstandig heden. Maar het geweld bij de diefstal wierp toch ook weer een bepaald licht op het karakter van de verdachte, zo voerde mr. van Eek aan. „Juist qua beroep en opleiding moet u de mensen juist van dit soort dingen zien af te houden". De rechtbank doet 1 december uitspraak. AMSTERDAM (GPD) - Het dagblad De Telegraaf heeft voormalig afvaltransporteur Simon Kemp beschuldigd en veroordeeld voor de vervuiling van de Alphense vuilnisbelt nog voordat het bewijs is gele verd. Door termen als 'stort- route Kemp zwaar vervuild lint' en 'gifpad van Kemp' wordt hij persoonlijk verant woordelijk gesteld voor een verontreining, wier omvang en ernst nog niet vaststaat. Dat zei Kemps advocaat, mr. Y. M. van Boxel, donderdag in een kort geding tegen De Telegraaf. Zij eist rectificatie van de berichtge ving en wil dat Kemp voortaan al leen met initialen wordt vermeld, zoals gebruikelijk is bij verdach ten. Van Boxel beschuldigde De Te legraaf van stemmingmakerij. „Als enige spreekt de krant van een 'schokkende' uitslag van het on derzoeksrapport. Andere kranten geven echter aan dat er weinig gif is gevonden". De onderzoekers von den op twee plaatsen op de vuil- stort chemisch afval, terwijl vijf an dere plaatsen als verdacht werden aangemerkt. Van Boxel sprak van een 'schandaal zonder corpus de licti'. Veel ernstiger vond Kemps ad vocate de koppeling die in het krante-artikel werd gemaakt tus sen het onderzoek en Kemp. „De kop 'stortroute Kemp zwaar ver vuild lint' wekt de indruk dat er uit sluitend onderzoek is verricht naar stortingen door de firma Kemp bv. Doel van het onderzoek was echter te ontdekken of de grond van de voormalige vuilnisbelt daadwerke lijk ernstig was vervuild". De schrijfster van het gewraakte artikel, Wouda Bouwman, stelde dat geen andere conclusie mogelijk is. „De zeven aangemerkte plaat sen stemmen namelijk overeen met door voormalige chauffeurs van Kemp aangewezen stortplaat sen", aldus Bouwman. „Die plaat sen waren ook aangewezen door het rechercheteam, dat de activitei ten van Kemp in Alphen onder zoekt", voegde de advocaat van De Telegraaf, mr. R. S. Le Poole toe. Van Boxel was hiervan niet op de hoogte omdat het strafrechtelijk onderzoek tegen Kemp in de kwes tie Alphen nog niet is afgerond. Het rapport in deze zaak is dan ook niet openbaar. Zij eiste daarom dat haar cliënt met initialen wordt vermeld in de media. Rechtbankpresident mr. B. J. Asscher vroeg zich af of dit nog zin had aangezien Kemp al meermalen in het nieuws is ge weest. De vuiltransporteur is ook betrokken bij een gifschandaal in België. Ook een verzoek van Van Boxel om onderscheid te maken tussen de persoon Simon Kemp en de fir ma Kemp bv leek Asscher weinig zinvol. „Kemp is directeur en enig aandeelhouder. Een vermenging van persoon en bedrijf is onvermij delijk". Asscher toonde zich terughou dend tegenover de eisen van Van Boxel. Hij voelde er weinig voor, zo zei hij, zich te mengen in discussies over journalistieke codes. Uit- spraak op 1 november. Benoeming Spros goed ontvangen BOSKOOP De gemeenteraad van Boskoop rekent op een pretti ge samenwerking met de gisteren tot burgemeester benoemde CDA- er J. Spros (46). Spros is sinds 1984 burgemeester van Winsum in Gro ningen en komt oorspronkelijk uit het onderwijs. Na zijn jeugd in Rot terdam, studeerde hij Nederlands in Amsterdam en was hij twaalf jaar leraar aan de Pedagogische Academie in Rotterdam. In 1978 werd hij wethouder in Krimpen aan de IJssel. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage. Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 0 uur: Y. Groeneveld. tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, tel: 215510. Ros molen 2. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne. J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne. tel: 125245, Kernstraat 11 zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk. tel: 125820, Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn. Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerlaan 31. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoe- terwoudsesingel 11. Groep 5 Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Hiemstra tel: 140159. zo 8 uur tot 24 uur: J. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. i 8.00 uur tot zo 24 uur: za: O. du Ry van Beest Hollft, tel: 891100; zo: R. van Velzen. tel: 891100, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.E. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voor hout, tel: 02522-30697. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 18/11 tot vr. 25/11 door: Apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel: 071- 120085; Apotheek Hofland. Thorbeckeweg 3. Voor schoten, tel: 071-762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, C Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- L. Monas, Lokhorst 1, Leiderdorp, tel: 071- 895980. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: VRIJDAG 18 NOVEMBER Leiden concert in de Chopin-cyclus door Martha Noguera, piano, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. 3e in de serie lezingen New Age, 'Op naar de 21e eeuw', door dr. W.J Ouweneel, thema: 'Een nieuwe wereld - een nieuw mens?', 20.00 u. in de Streek school, Lammenschanspark. uitvoering van de klucht: 'Eens in de duizend jaar', door de Tim- delergroep, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp klaverjassen bij supportesvere- niging RCL, aanvang 20.00 uur in clubgebouw, Sportpark De Bloe- merd. Zitting van IJssport Leiderdorp (voor nieuwe leden), van 19.00 tot 21.00 uur m het clubgebouw, Mauritssingel. Voorschoten Welfare verkoop-tentoonstel ling van het Rode Kruis, tot 19.30 ZATERDAG 19 NOVEMBER Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 16.00 uur. 10.00 en 14.00 uur bij 't Parle ment. Nieuwstraat. inl. tel: 01726- 13470. intocht Sint Nicolaas met rond rit door de stad. aankomst 13.00 uur aan de Haven, aankomst Stadhuis 14.00 uur. optreden LEST (Leiden English Dario en de Tamarindes om 22.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. optreden Teeming Wolb of Royal Kings', Herman te Loo, Egon Kracht, Gert Jan Prins, aan vang 21.30 uur bij Jazzclub Hothouse, Waaggebouw. Leiderdorp aankomst Sint Nicolaas per boor bij viaduct Hoofdstraat/Rese- optocht naar Winkelhof. optreden junioren en senioren toneelclub, Buurt- en Speeltuin vereniging Zijkkwartier, aanvang 19.45 uur. Voorschoten tweedehands kunstbeurs, van 10.00 tot 17.00 uur, Ambachts- en Baljuwhuis. uitvoering Drumfanfare Lau- rentuis, 20.30 uur, na afloop gele schip aan de Gemeentehaven om 13.30 uur. creatieve Sint Nicolaasmarkt in de Gymzaal, van 11.00 tot 16.00 uitvoering van de doldwaze klucht 'Pension Drie', van Jan Blaaser, door toneelvereniging Sint Matthias, aanvang 20.15 uur in 't Trefpunt. Wassenaar poppenbeurs annex expositie in Motel De Bijhorst, Zijdeweg 54, van 10.30 tot 16.30 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Alphen optreden Trio Rob Agerbeek met Daisy Oosterhuis, aanvang 15.00 uur bij Jazzclub Alphen, Avifauna. Leiden manifestatie 'Artistieke Han den', van 10.00 tot 18.00 uur in de Pieterskerk. kindervoorstelling 'Raponsje' (5 tot 10 jaar) door kindertheater Ploef, aanvang 15.00 uur in De Zwaluw, A. Kleynstraat, Stevens- hof. tel: 316320/313348. uitvoering Madrigalesco Ka merorkest en Nederlands Ma- drigaalkoor, aanvang 11.30 ur in het Rijksmuseum van Oudheden. Noordwijk live concert tijdens Happy Hours met Pia Beek, van 16.00 tot 19.00 uur in Hof van Holland. Voorstraat. Voorschoten tweedehands kunstbeurs, van 10.00 tot 17.00 uur in het Am bachts- en Baljuwhuis.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10