Takenplan als wondermiddel Oegstgeest 'Prijs desnoods besteden aan bestrijding Randstad- plan' Eerste Landschapsprijs Zuid-Holland voor Wim ter Keurs Verfrissende 'Schöpfung' Wassenaar Vocaliter 'Stichting moet pontje gaan beheren' Spreekuren bij politie van Haarlemmermeer PAGINA 16 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 LEIDEN/VOORSCHOTEN - Natuurlijk is Wim ter Keurs heel blij met de Landschapsprijs Zuid-Holland. Die kreeg hij vanmiddag uit handen van commissaris van de Konin gin van deze provincie S. Patijn uitgereikt. Maar liever heeft hij dat bijvoorbeeld het Bereikbaarheidsplan voor de Randstad wordt vervangen door een ander plan. Volgens hem zal dit in zijn ogen 'ellendige plan' de eindeloze files alleen maar langer maken. "Met genoegen besteden we de geldprijs van 5000 gulden aan de bestrijding van dat plan". door Meindert van der Kaaij Bioloog Ter Keurs (47) uit Voor schoten is hoofd van de afdeling Milieubiologie van de Leidse uni versiteit. Bovendien is hij actief in de werkgroep Milieubeheer Lei den. De werkzaamheden die hij in beide hoedanigheden verricht, le verde hem de prijs op die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. Volgens het juryrapport heeft Ter Keurs een wezenlijke bijdrage ge leverd aan behoud of ontwikkeling van het landschap. Zelf weet hij niet zo goed of hij wel echt 'invloed' heeft gehad op de besluitvorming. Hij heeft bij voorbeeld begin jaren zeventig een grote rol gespeeld bij het tegenhou- 'Die Schöpfung' van Joseph Haydn, uitge voerd door Wassenaar Vocaliter onder lei ding van Ad de Groot; met medewerking van Barbara Borden sopraan, Robert Cou pe tenor, Jelle Drayer bas, en het Randste delijk Begeleidingsorkest. Gehoord op 15 november in de Dorpskerk in Wassenaar. WASSENAAR - De 'Schöpfung' van Haydn wordt niet zoveel uit gevoerd, misschien omdat het koor een kleiner aandeel erin heeft dan in de meeste andere koorwerken, zoals de Jahreszei- ten die Haydn later componeer de. In beide werken laat de com ponist zich kennen als iemand die het goede des levens waar deert en de Schepper ervan eer geeft. Verrassend zijn de grillige dissonanten in de orkestinlei ding die de chaos in het begin voorstellen. Het Randstedelijk Begeleidingsorkest, dat dit werk wel vaker heeft uitgevoerd, wist er wel raad mee in de korte dra matische accenten, die later wer den afgewisseld met zorgeloze en komische momenten. Waar drommen dieren de grond gin gen bevolken liet de lage fagot zijn knorren horen. De andere houtblazers twinkeleerden er lustig op los bij de verschijning van al het gevogelte, gesteund door een hechte strijkersgroep. Alleen de twee hoorns hadden hun dag blijkbaar niet, te oorde len aan het grote aantal "kick- sen" gisteravond. Dirigeht Ad de Groot hield de aandacht van zijn koor, Wasse naar Vocaliter, goed vast bij de vele korte ftizetten. Ritmisch klonk het geheel exact en er wa ren behoorlijke dynamische ver schillen, waarbij alleen het pia nissimo nogal eens door het ster ker spelende orkest werd over stemd. Verder was de uitvoering evenwichtig, mede door de drie solisten die de rol uitbeeldden van drie engelen die het schep pingsproces beschrijven. Barba ra Borden beschikt over een bij zonder lichte sopraan en kon daardoor zonder moeite het lief lijke karakter neerzetten van een aria als "Nun beut die Flur das frische Grün". Bekende gezichten waren er van de tenor Robert Coupe, die gevoelig maar zonder opsmuk zong, en de bas Jelle Drayer, die de lage D haalde bij de rondkrui pende wormen in het 21e recita tief. Desondanks sloot zijn door zichtige timbre goed aan bij de anderen, zoals in de duetten die hij als Adam met Eva (Barbara Borden) zong. Kortom een verfrissend stuk muziek waarin de mens niet als een mislukte aap optreedt maar "Mit Würd' und Hoheit angetan, mit Schönheit, Stark und Mut begabt", zoals Robert Coupe in de 24e aria zong. FRANK DEN HERDER den van de Leidse Baan tussen Lei den en Den Haag. "Invloed is na tuurlijk heel moeilijk te meten. Waar het mij om gaat is niet dat ik alleen dingen tegenhoud. Daar schiet je niets mee op. Wel wil ik - en natuurlijk de hele werkgroep - de kwaliteit van de besluiten ver beteren". Alleen argumenten waarom iets niet door moet gaan is volgens hem onvoldoende. Eerst moet onderzocht worden wat de noodzaak of wenselijkheid is van een plan. Blijkt vervolgens dat er inderdaad iets moet gebeuren, dan gaat de werkgroep op zoek naar op lossingen die de natuur minder schade berokkent. "Je hebt dus nooit gewonnen wanneer een plan in de lade ver dwijnt. Dat brengt geen oplossing voor maatschappelijke problemen en je zult zien dat die plannen als een boemerang weer terugkomen. Kijk naar de Rijksstraatweg in Wassenaar. Het tegenhouden van de Leidse Baan was een leuk suc ces, maar de problemen zijn nu naar die weg verschoven". Alternatieven "We zitten in de Randstad met een verkeersprobleem. Daaraan moet wat gedaan worden. Het kla- keloos aanleggen van wegen, waar het Bereikbaarheidsplan in feite op neerkomt, is echter een absoluut verkeerde oplossing. Dit verhoogt de verkeersonveiligheid, lost de fi les niet op, maar verplaatst die juist stadinwaarts. Het aanleggen van wegen gaat ten koste van het weini ge groen dat nog in de Randstad ligt. Kortom, dat plan deugt ge woon niet. Ter Keurs wil duidelijk stellen dat de kritiek niet op Smit-Kroes moet worden gericht. Dat zou vol gens hem werken als een rookgor dijn. "De aandacht moet worden gericht op grote gemeenten en pro vincie. Die moeten met behoorlijke alternatieven komen. Dan pas schieten we er wat mee op", aldus Ter Keurs. Wie hem hoort praten, denkt dat niet een bioloog maar een ver- keersdeskundige voor hem zit. Toch heeft hij zich met zaken op natuur- en milieuterrein bezigge houden. Het juryrapport prijst hem ook voor zijn pogingen om boeren en natuurbeschermers bijeen te brengen. Dat is geen kleinigheid omdat vaak blijkt dat beide groe pen tegenstrijdige belangen heb ben. Natuurbeschermers denken ook dat slechts het milieu behou den kan blijven indien boeren eruit worden gegooid. Ter keurs is het niet met die stel ling eens. "Mij is gebleken dat boe ren heus wel belangstelling heb ben voor natuurbescherming. Het moet daarbij natuurlijk wel zo zijn dat een maatregel inpasbaar in hun bedrijfsvoering is. Een oplossing is dus om naar die mogelijkheden on derzoek te doen. Dat is een van de werkzaamheden van de afdeling Milieubiologie". Een voorbeeld van die samen werking was de Projectgroep Ade die onderzoek deed naar de bereid heid van boeren in het veenweide- gebied rond de Kagerplassen. Daaruit bleek dat boeren wel dege lijk aan vrijwillig natuurbeheer wilden meewerken. Maatregelen zoals het rekening houden met de vele weidevogels die in de polders van Ade broeden. Een ander voor beeld is het minder vaak uitbag geren van sloten, dat een zeer posi tief effect op de slootkantbegroei ing heeft. Woonfunctie Voor het behoud van schap buiten de steden i: het land- van groot belang welke woningbouwplan nen gemeenten hebben. De Werk groep Milieubeheer heeft dan ook regelmatig haar stem laten horen over de nota Bouwen in Bestaande Wijken van de gemeente Leiden. In die discussie werd vaak gezegd dat de woningbouw ten koste van groen in de wijk gaat. Voor de hand ligt dus de conclusie dat de werk groep tegen de nota is. Het tegendeel is echter waar. "We zijn juist voor versterking van de woonfunctie van steden. Dat heeft bijvoorbeeld het voordeel dat het woon-werkverkeer beperkt blijft en dus geen extra wegen door landschap hoeven te komen. We waren in de jaren zeventig ook te gen de komst van de Stevenshof. Op dat moment lag nog het hele Herengracht/Zijlsingelgebied braak. Maar ook nu nog zijn er in Leiden genoeg plaatsen die vaak niet opvallen, maar waar je wel wo ningen kunt bouwen". Ter Keurs heeft ook meegewerkt aan berekeningen die moesten uit wijzen hoeveel woningen er in Den Haag zelfbij kunnen. Dat bleken er meer dan 5000 te zijn. "Zonder dat dat ook maar ten koste is gegaan van een park, plantsoen of ander groen. Het is ook ronduit stom van het Leidse college om bij de Leidse Hout woningbouw te willen. Op die manier geef je mensen natuur beschermingsargumenten tegen het héle plan die maar voor een deel van het plan opgaan". Ter Keurs laat niet na tijdens het gesprek voortdurend in de wij- vorm te spreken. Hij zegt dan ook dat hij de Landschapsprijs alleen accepteert op voorwaarde dat deze beschouwd mag worden als toege kend aan de afdeling Milieubiolo gie en de Werkgroep Milieubeheer. De geldprijs wordt dan ook ge bruikt om door te gaan. Uitgere kend is al dat van de '5000 gulden 34 keer Kroonberoep kan worden aangetekend. De provincie zal we ten aan wie ze de prijs heeft toege kend. Wim ter Keurs accepteert de eerste Landschapsprijs Zuid-Holland onder de voorwaarde dat die prijs mag worden beschouiod als toegekend aan de afdeling Milieubiologie en de Werkgroep Milieubeheer. VALKENBURG - Voor het beheer van het pontje in Valkenburg moet een speciale stichting in het leven worden geroepen. Op die manier kan over een langere reeks van ja ren worden gegaran deerd dat het voetveer een betrouwbare verbin ding tussen Valkenburg en Rijnsburg vormt. Met dat idee kwam het CDA in Valkenburg gister avond tijdens de algeme- Het pontje heeft de af gelopen weken volledig stilgelegen, na een perio de waarin de dienstverle ning al verre van opti maal was. Het CDA wil af van de problemen die in het beheer tot nog toe steeds de kop opstaken en pleit voor een eigen tijdse exploitatie van de ze verbinding. De veerrechten zouden moeten worden onderge bracht in een stichting waarin de direct'belang hebbenden zitting heb ben. CDA-vo,orman H. Dijkhuizen denkt in dit verband aan ouders met kinderen die in Oegst- geest op school gaan, de afdeling toerisme van de provincie en de gemeente Valkenburg. Als pont baas zou door de stich ting een particulier kun nen worden aangesteld. Volgens Dijkhuizen be staat daar nog steeds be langstelling voor, maar zien gegadigden op tegen de financiële rompslomp die met het beheer van de pont zijn gemoeid. Door dit onderdeel van de werkzaamheden in han den te geven van een .'stichting tot instandhou ding van het Valkenburg- se veer' moet de baan weer aantrekkelijker worden. NIEUW-VENNEP De rayonbureaus van de politie in Nieuw-Vennep en Hoofddorp zijn met ingang van 26 november nog slechts een paar uur per dag ge opend. In het weekeinde blijven de bureaus gesloten. De surveillancedienst en de recherchetaken van de po litie worden van die dag af waargenomen vanuit het hoofdbureau in Hoofddorp. De rayonbureaus blijven wel de thuisbasis van de wijkagenten. Commissaris J.F.H. van den Berg van de gemeente politie Haarlemmermeer maakte dat gistermorgen be kend tijdens een persconferentie. Het systeem van spreekuren wordt ingevoerd omdat er niet langer vol doende geld en mankracht beschikbaar is om alle bu reaus doorlopend geopend te houden. In Badhoeve- dorp en Zwanenburg werd begin dit jaar al spreekuren ingesteld en uit een enquête blijkt dat het publiek daarover niet ontevreden is. Eind 1986 leek het er nog op dat het Haarlemmer- meerse korps mocht rekenen op een flinke groei. Het overheidsbeleid heeft er echter toe geleid dat de afge lopen drie jaar al zeven agenten zijn 'ingeleverd'. OEGSTGEEST De Oegstgees- ter gemeentesecretaris F. Wille- me noemt het "een spoorboekje van activiteiten", PvdA-wethou- der T. Kohlbeck hoopt maar dat het niet als een "panacee" (won dermiddel) wordt beschouwd en de jongste associatie is afkom stig van burgemeester S. Scheenstra die tijdens een be spreking met de fractievoorzit ters van WD, CDA, PvdA, D66 en PPR een schoteltje nodig had om uit te leggen wat een taken plan is. door Wim Koevoet Scheenstra had ontdekt dat zijn schoteltje bestaat uit een gedeel te waar het kopje op staat en een rand. Het cirkelvormige steun- vlak van het kopje was in de ver gelijking van de eerste burger het pakket taken dat een ge meente is verplicht uit te voeren. De rest is niet meer en niet min der dan service aan het publiek. Het woord is nu aan de gemeen teraad. Die moet maar zeggen hoe het schoteltje tot onderzetter moet worden getransformeerd. Het raadslid dat tot het uiterste wil gaan, kan heel ver gaan, zo blijkt uit de woorden van de hoogste ambtenaar van het dorp. Hooguit twintig procent van het takenpakket dat de gemeente uitvoert, is wettelijk verplicht, stelt hij vast. "Ook al ervaren we dat niet als zodanig, de rest is luxe. Een voorbeeld; de afdeling welzijn doet van alles. Van de wetgever hoeven die ambtena ren alleen maar een welzijnsplan te maken". Lamlendigheid Willeme is zich er terdege van bewust dat een takenplan grote gevolgen kan hebben voor zijn ambtenaren. Voor minder taken zijn minder ambtenaren nodig. Toch werpt Willeme zich niet op als de beschermheer van de werkgelegenheid op het Oegst- geester gemeentehuis. Hij is geen tegenstander van het taken plan, integendeel. "Zo'n taken plan is nodig om de raadsleden beter keuzes te kunnen laten ma ken", vindt hij. Gemeentesecretaris F. Willeme: ...spoorboekje... (foto Wim Dijkman) "Met een takenplan waarin de gemeenteraad zijn prioriteiten aangeeft en vastlegt wat de ge meente moet blijven uitvoeren, van welke taken wel iets af kan en welke taken helemaal kunnen verdwijnen, kunnen er echte af wegingen worden gemaakt", al dus Willeme. "Net als bij u en mij thuis. Ik kan mijn vrouw voor leggen; goed, we gaan naar Paul van Vliet maar we eten deze week dan geen vlees maar alleen pindakaas. B en W kunnen de raad voorleggen: goed, we begin nen een jumelage, maar dan ver minderen we het onderhoud van de sportvelden". Wat het Oegstgeester taken plan ook moge zijn, het veroor zaakte in elk geval een giganti sche lamlendigheid tijdens een plechtigheid die met het jaar meer aan allure inboet: de be handeling van de Oegstgeester gemeentebegroting en de daarbij behorende algemene beschou wingen. Geen enkele discussie kreeg de kans op te laaien. Zel den is de Oegstgeester dorpspoli tiek zo slaapverwekkend ge weest. Bedrogen Zij die verwachtten dat er meer duidelijkheid zou komen in bijvoorbeeld de slepende kwes tie over de ambtelijke huisves ting (nieuwbouw aan de Lijtweg of 'vernieuwbouw' in het Wilhel- minapark), kwamen bedrogen uit. In deze kwestie is al 35.000 gulden aan onderzoekskosten gestoken, de besluitvorming is al herhaaldelijk uitgesteld en thans wordt andermaal om geduld ge vraagd. Wacht nu maar op het ta kenplan, is het credo. Het PvdA-plan om Oegstgees ter werkgelegenheid te schep pen, ontlokte de verantwoorde lijke WD-wethouder mevrouw Blom hooguit drie zinnen. Bij de andere fracties riep het PvdA- stuk al helemaal geen reacties op. De vraag of met het PvdA- plan de werkgelegenheid daad werkelijk toeneemt, is minder belangrijk geworden dan de vraag of de gemeente het schep pen van werkgelegenheid als taak beschouwt. Iedereen wacht op het taken plan. In de wandelgangen wordt het collegeprogramma, zeg maar het Oegstgeester regeerakkoord, nu al minder zwaar gewogen dan het takenplan. Des te merkwaar diger is het dan te moeten vast stellen dat de plaatselijke politici eigenlijk zelf nog altijd niet we ten wat een takenplan is. Naar in middels is gebleken kregen zij tijdens een besloten bijeenkomst de opdracht van B en W enkele A4-tjes aan een definitie van een takenplan te wijden. De velletjes moesten 1 oktober binnen zijn. Klus Vooral D66 zou die klus in een vloek en een zucht moeten kun nen klaren. Deze tweemansfrac tie grijpt sinds het begin van de lopende bestuursperiode elke gelegenheid aan om het belang te onderstrepen van een struc tuurschets ("Zodat we ons ruim telijke ordeningsbeleid niet hoe ven te laten bepalen door een toevallig passerende project-ont wikkelaar") en een takenplan. Democraat Poelmans deed 'het' wéér in zijn algemene be schouwingen. Oegstgeest is met zijn wensenlijstjes veel te ad hoe bezig, zei hij. Volgens hem ont breekt een kader dat aangeeft i de gemeente dit of dat zou moeten doen. Het wemelt van de wensen, maar uitvoering ervan leidt tot een onbetaalbare rekening. "En dus wordt er dan wat heen en weer wordt gepraat. Plotseling valt er dan een besluit. En dat heet dan politiek", aldus Poelmans. De D66-fractieleider vindt dat het anders moet. Maar was wel te laat met zijn A4-tjes. De Oegstgeester politici heb ben het allemaal het takenplan. De waarschuwing van Kohlbeck lijkt nu al aan dovemansoren be steed. De PvdA-wethouder lijkt de enige te zijn die het takenplan op voorhand relativeert en beseft dat niet elke ad hoe beslissing valt uit te sluiten. Alles verandert en politieke inzichten misschien nog wel het snelst. Aanhang Nog altijd slaagt de fanatiekste takenplan-aanhang, die vooral in D66- en WD-kringen moet wor den gezocht, er niet volledig in de indruk weg te nemen dat er vooral een woordenspel wordt gespeeld. D66 en WD zeggen niet openlijk dat het ambtelijk apparaat te groot is en dat de Oegstgeester bezuinigingsopera tie van 1990-1993 vooral door het afstoten van taken dient te wor den uitgevoerd. Maar of je nu zegt dat je een takenplan gaat maken of dat je voor halvering van het gemeentelijke takenpak ket bent, maakt psychologisch natuurlijk veel verschil. Wethouder Kohlbeck, die ook personeelszaken in zijn porte feuille heeft, ziet de bui al han gen. Niet voor niets nam hij een voorschot op de discussie met zijn opmerking dat uit het taken plan nooit en te nimmer de uit komst kan rollen dat het ambte narenapparaat dusdanig kan slinken dat de ambtelijke huis vesting ophoudt een probleem te zijn. Een voorschot op een discus sie die begin volgend jaar echt begint. Voor 1989 moeten de fractievoorzitters alle taken van een A (gemeente moet doorgaan met uitoefening), B (de taak hoeft nog maar voor een deel te worden uitgevoerd) of C (stop pen met die taak) hebben voor zien. Nadien begint het grote ge vecht. De een zal knokken voor het behoud van de ene taak, de ander zal die taak willen halve ren of helemaal schrappen. Maar waarin verschilt nu een takenplan van een speurtocht naar steun voor het eigen wenslijstje, waarvoor politiek Oegstgeest ineens zo allergisch is geworden? Waarom durven de politieke- partijen in Oegstgeest pas als ze een takenplan maken te zeggen vyat ze willen en waar om hebben ze dat niet al in het collegeprogramma of in hun al gemene beschouwingen ge daan? Voordeel van de gekozen opzet is wel dat de raadsleden de dis cussie zelf openen en zelf verant woordelijk zijn voor hun eigen keuzes. Dat is eerlijker dan ge meentesecretaris Willeme aan het werk zetten, zoals in de dis cussie over het gemeentehuis is gebeurd. Van een ambtenaar mag niet worden verwacht dat hij zijn eigen graf zal graven en wel even op een rijtje zet welke taken en bijbehorende ambtena ren niet meer nodig zijn. Groot gevaar van het taken plan is een vermindering van de flexibiliteit. Soms is ad hoe be leid noodzaak, geen bestuurder kan helemaal zonder. Nieuwe plannen, die er nog niet waren ten tijde van de vervaardiging van het takenplan, krijgen straks niet eens de kans geboren te wor den om de simpele reden dat ze niet in het takenplan staan. Of omdat er geen ambtenaren meer zijn om de nieuwe taken die uit de nieuwe inzichten zijn ont staan, uit te voeren. Anderzijds verliest het taken plan aan betekenis als er alsmaar aan wordt gesleuteld. Het is niet moeilijk om te voorspellen dat van de eerste versie van het ta kenplan aan het einde van de rit niet veel meer zal resteren dan een wensenlijstje vol doorhalin gen en toevoegingen. Dat heet nu politiek. verkoop van gebruik! speel goed op kinderrommelmarkt bij basisschool De Toonladder, Ken- nedylaan, van 18.30 tot 20.30 uur. concert in de Strijkersserie door Theodora Geraets (viool) en Alan Weiss (piano), werk van Mo zart, Prokovieff. Ysaye en Strauss, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. concert 'Oude muziek in Oud heden', door Concerto 85 olv Jan kees Braaksma. aanvang 20.15 uur, Taffehzaal, Rijksmuseum van Oudheden. bijeenkomst Borstvoeding- groep. vanaf 20.00 uur bij Joke Schenk, Meloenstraat 17, inl. tel: 170085/312556. lezing over de tram en trein in de Verenigde Staten, aanvang 20.00 uur in de NZH-zaal, Rijns- burgerweg. staatssecretaris Van Rooy, s vang 20.00 uur in cultureel c trum Warenar, Kerkstraat. I Kwartet met medewerking van gitariste Susan na Mebes, aanvang 20.15 uur, Oudshoornse kerk. open avond scrabbleclub De Alphabeten, buurtcentrum De Ridder, Concertweg, aanvang 20.00 uur. filmavond in jongerencentrum Madonna, Olympiaweg. Leiden lunchconcert Ellen Versney, harp, yan 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. optreden 'And Friends', popu laire muziek, vanaf 21.30 uur in Droomfabriek. dichtersfestival in het LVC, Breestraat, aanvang 22.00 uur. bingo bij het Inloophuis Psychi atrie, aanvang 19.30 uur. films: 'Repo Man' om 20.00 uur; 'Liquid Sky' om 22.00 uur in Lak-Cinema, Cleveringaplaats. Leiderdorp klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur, clubgebouw, Splinterlaan. prijsuitreiking voortuinkeuring door commissie Mooi Leiderdorp, aanvang 20.00 uur in de Muzen- hof. klaverjassen, rummykub en yathzee bij de Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in de Muzen- hof. dia-lezing over de Russisch-or- thodoxe kunst door de heer Mor- sink, aanvang 20.00 uur in het K&O-gebouw, Splinterlaan. Woubrugge praat- en kijkavond over be zoek Woubrugge in Woodbridge, aanvang 21.00 uur in het gemeen tehuis. VRUDAG 18 NOVEMBER Leiden concert in de Chopin-cyclus door Martha Noguera, piano, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal K&O. Oude Vest. 3e in de serie lezingen New Age, 'Op naar de 21e eeuw', door dr. W.J. Ouweneel, thema: 'Een nieuwe wereld een nieuw mens?', aanvang 20.00 uur in de Streekschool, Lammenschans- park. 1 uitvoering van de klucht: 'Eens de duizend jaar', door de Tim- delergroep. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp klaverjassen bij supportesvere- niging RCL, aanvang 20.00 uur in clubgebouw. Sportpark De Bloe- merd. ling van het Rode Kruis, van 10.00 tot 19.30 uur in de Hervormde Dorpskerk, Kerkplein. ZATERDAG 19 NOVEMBER Alphen tentoonstelling rond Willem III in de Oudshoornse kerk met op treden van fluitkwartet Tutti Flutti, van 11.00 tot 16.00 uur. muziek-theatervoorstelling 'Amatoo....Tot ziens', in de aula van het Ashram College, Mars diep, aanvang 20.30 uur. soulparty in jongerencentrum

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16