Shamir wil met Peres praten over formatie Voor Israël blijft een dialoog met de PLO taboe icOTBart VS-minister Shultz wil grotere druk uitoefenen op Nicaragua President Herzog: 'Bevolking is bezorgd' Topontmoeting Reagan en Gorbatsjov in december Hof veroordeelt artsen in België voor plegen abortus Sovjetruimteveer maakt eerste succesvolle vlucht Chinese krant beticht leden partij van handel in baby's Duitse douane doet zeer grote heroïnevangst Gorbatsjov gaat naar de Verenig- JERUZALEM (AP/GPD) De Israëlische premier Shamir heeft de leider van de Arbei- A^gtmrnVvf^gadSngtoete spre^ derspartij, Peres, uitgenodigd voor formatiebesprekingen die vandaag worden gehouden, ken. Hij zal van zijn aanwezigheid Shamir liet de uitnodiging vergezeld gaan van de verklaring dat hij alle mogelijke moeite in de Verenigde staten gebruik zal doen om de Arbeiderspartij in zijn rechts-religieuze coalitie te krijgen. maken om een laatste gesprek te WASHINGTON - President Gor- batsjov van de Sovjetunie zal begin december een onofficiële ontmoe ting hebben met president Reagan, zo is in Washington bekend gewor den. Het bezoek valt kort voor Gor batsjov van 12 tot 14 decembe voor een officieel bezoek naar Lon den gaat. Premier Thatcher trekt vandaag naar de VS voor be sprekingen met president Reagan en vice-president Bush. door Jaap van Wesel Peres aanvaardde de uitnodiging, maar zei te betwijfelen dat zijn par tij bereid zal zijn deel te nemen aan een door Shamir geleide regering. Het Likud-blok en de Arbeiders partij zijn scherp verdeeld over de wijze waarop een einde moet wor den gemaakt aan het Arabisch-Is- raelische conflict. Shamir nodigde Peres voor een formatiegesprek uit nadat de pre mier en formateur van president Chaim Herzog te horen had gekre gen dat het bureau van de presi dent was overstelpt met duizenden verzoeken voor de vorming van een regering van Likud en Arbei derspartij. Een regering van nationale een heid zou betekenen dat Shamirs andere potentiële coalitiepartners, vier religieuze partijen en drie ui terst rechtse partijen, water in de wijn moeten doen. De religieuze partijen ijveren voor versterking van de positie van het joodse geloof in de Israëlische samenleving. De rechtse partijen eisen annexatie van de door Israël bezette gebie den. Herzog verklaarde gisteren te genover Shamir dat de bevolking bezorgd is. Shamir heeft zes weken de tijd om een coalitie te formeren. De verwachting is dat hij erin zal slagen de benodigde meerderheid van 61 zetels in de 120 leden tellen de Knesset te krijgen. Intussen hebben de Israëlische autoriteiten zich voorbereid op ernstige onlusten in verband met de slotverklaring van de PLO-bij- eenkomst in Algiers. Een Palestijn se inwoner van de Gaza-strook werd gisteravond gedood en drie anderen raakten gewond bij een treffen tussen het leger en demon stranten in Khan Yunis. De militai ren raakten slaags met grote groe pen jongeren die de straat op trok ken, vlak voor de uitroeping van een onafhankelijke staat door de Palestijnse Nationale Raad in Al giers. Het leger is nu massaal in de be zette gebieden aanwezig en de Ga za-strook is al een paar dagen van de buitenwereld afgesloten. In oost-Jeruzalem is de politiemacht aangevuld met duizend extra man schappen. Samenscholingen van meer dan tien personen zijn er ver boden en de autoriteiten overwe gen uitgaansverboden in te stellen in delen van de stad in het geval de toestand vandaag uit de hand loopt. De Israëlische veiligheidsdienst heeft aan de vooravond van de slot zitting van de Palestijnse Raad een groot aantal arrestaties verricht in de bezette gebieden. Volgens een legerwoordvoerder zijn negentien terreurgroepen opgerold op de houden met president Reagan, voordat deze op 20 januari plaats maakt voor zijn opvolger Bush. Gorbatsjov zal vrijwel zeker bij de ze gelegenheid ook met Bush be sprekingen voeren. Op de agenda zullen volgens Amerikaanse functionarissen on derhandelingen staan over een ver drag voor de beperking van nucle aire strategische wapens en de te rugtrekking van Russische troe pen uit Afganistan. Het is onzeker of president Reagan op de valreep een tweede akkoord over wapen beperking met Gorbatsjov zal kun nen tekenen. Er zijn nog zeer veel technische details die de onderte kening van een verdrag in de weg staan. Het gaat echter Gorbatsjov met name om de situatie in Afganistan, die voor Gorbatsjov een heet hang ijzer is, zo menen politieke waarne mers in Washington. De Sovjetunie heeft de terugtrekking van troepen uit Afganistan, die op 15 februari 1989 moet zijn voltooid, twee we ken geleden met tegenzin opge schort, omdat volgens de Russen de Verenigde Staten en Pakistan op grote schaal de Afgaanse rebel len bewapenen in strijd met ge maakte afspraken. Gorbatsjov heeft echter de mo gelijkheid niet uitgesloten dat de ontruiming alsnog volgens schema zal worden voltooid. De Amerika- expert in het Politbureau, Arbatov, had vórige week op de Amerikaan se televisie al gezegd dat de Sov jetunie op korte termijn met de Verenigde Staten wil praten over de situatie in Afganistan. De belangrijkste reden dat Gor batsjov haast heeft met Afganistan is volgens waarnemers in Washing ton de ernstige economische situa tie in de Sovjetunie. Perestrojka, de herstructurering van de Russi sche maatschappij, heeft tot dus ver geen vruchten afgeworpen. Gorbatsjov wil al zijn aandacht aan de binnenlandse economische si tuatie, en dan vooral de landbouw, kunnen wijden. Daarom wil hij buitenlandse problemen tot een minimum beperken en de betrek kingen met de Verenigde Staten verder aanhalen, zo menen politie ke waarnemers in Washington. De Russische dissident en kernfysicus Sacharov 1 gistereii op bezoek in het Witte Huis. Hij werd daar ont vangen door de Amerikaanse president Reagan, die de vraag of het land niet sterker zal worden door de hervormingen. Zondag had Sacharov aan een diner van de Ameri- GENT (AP) In hoger beroep is de vrijspraak van 15 mensen die_ be trokken waren bij het uitvoeren van abortussen in een kliniek in Gent, ongedaan gemaakt. De 15 Belgen kregen lichte straffen. Met de uitspraak zal de abortus- discussie in België waarschijnlijk weer in alle hevigheid losbarsten. Abortus is officieel nog illegaal in België en tot legalisering hebben de door christen-democraten be heerste kabinetten nooit kunnen besluiten. De drie patiënten en 12 gezond heidswerkers werden in februari door een lagere rechtbank vrijge sproken, net als 35 andere verdach ten. Het openbaar ministerie be sloot in 15 gevallen beroep aan te tekenen. Buitenland kort Zuidafrika Zuidafrika heeft uitgesloten dat de huidige gespreksronde in Genève een akkoord oplevert tussen Zuid afrika, Cuba en Angola. De drie landen probeerden een tijdschema op te stellen voor de terugtrekking van de 50.000 Cubaanse militairen uit Angola. Overeenstemming daarover is een voorwaarde voor onafhankelijkheid van Namibia, dat nu nog door Zuidafrika wordt bestuurd. Noordkorea Noordkorea heeft zijn ambassa deur uit Hongarije teruggeroepen uit protest tegen het besluit van Budapest een permanente missie te openen in Zuidkorea. Dit heeft de woordvoerder van het Hongaar se ministerie van buitenlandse za ken verklaard. Dubcek Dubcek kan ongehinderd terugke ren naar Tsjechoslowakije. Dit ver klaarde de Tsjechoslowaakse rege ringswoordvoerder, Pavel, in Praag in het bijzijn van vijf minis ters. Hij is een Tsjechoslowaaks staatsburger en heeft het recht te rug te keren naar zijn land, wan neer hij dat wenst, aldus de woord voerder. Afghanistan Enkele duizenden Sovjet-com mando's en Afghaanse militairen zouden chemische wapens hebben gebruikt om een belangrijke grens plaats tussen Afghanistan en Pakistan te heroveren op de Af ghaanse rebellen. Dat hebben de rebellen gezegd. Colombia Gewapende mannen hebben in het noorden van Colombia zeven boe ren gedood. Het voorval gebeurde slechts enkele uren na een bloed bad waarbij 43 doden vielen, aldus de politie. De politie zei dat de boe ren werden gedood in een afgele gen dorpje in de noordelijke pro vincie Cordoba. België Op verscheidene plaatsen in Vlaan deren is de lucht meer met zware metalen verontreinigd dan de nor men toestaan. Dat blijkt uit een rapport van de Vlaamse minister voor milieuzaken, Kelchtermans. Het rapport berust op metingen die zijn verricht in de periode van 1 april 1987 tot 3 maart van dit jaar. Het hof van beroep bleek niet ge voelig voor het argument dat de drie betrokken vrouwen die abor tus ondergingen in psychische nood verkeerden door hun onge wenste zwangerschap. De gewone rechtbank aanvaardde dat argu ment wel. De drie betrokken artsen kregen een maand voorwaardelijk en de drie vrouwen en zes ver pleegkundigen kregen een voor waardelijke boete. Er worden in België jaarlijks 10.000 abortussen uitgevoerd. De rechtbank besloot tot een voor waardelijke straf op basis van de verklaring over de rechten van het kind van de Verenigde Naties, waarin wordt gezegd dat kinderen moeten worden beschermd vanaf het moment van de bevruchting. ANALFABETISME VS - De Amerikaanse minister van volks gezondheid, Koop, heeft onlangs gezegd dat de voorlichting aan minderheden als zwarten en Spaanstaligen over de virus-ziekte aids faalt, mogelijk door analfabe tisme. t dat de mensenrechten een twistpunt in de Sovjet- kaanse Academie van Wetenschappen al gezegd dat de Amerikaanse betrekkingen zullen blijven zolang niet gevolgen alle politieke gevangenen zijn vrijgelaten. Sacharov baar zullen zijn. zei daarop dat er "alleen nog individuele personen" ge- Sommigen vangen zitten. de perestrojka in de hele wereld merk- slaagt de Sovjet-maatschappij te veranderen dan over luking. Dat dat de Sovjetunie gevaarlijker kan worden voor het Westen als de Sovjet-economie sterker wordt, aldus Sacharov. "Het gevaar dat de pe restrojka voor het Westen vormt, ligt echter niet in het eventuele succes maar in een eventuele bloedige mis- i catastrofe zijn". MOSKOU (AP) Het ruimteveer Buran van de Sovjetunie heeft van daag zijn ruimtedoop gehad. Het veer keerde na een onbemande vlucht van ruim 200 minuten, of iets meer dan twee omwentelingen rond de aarde, vanmorgen vroeg weer veilig terug, aldus Radio Mos kou. Het ruimteveer Buran, Russisch voor Sneeuwstorm, werd vanoch tend volgens schema om vier uur Nederlandse tijd gelanceerd vanaf de basis Baikonoer in de Centraal- aziatische Sovjetrepubliek Ka- zachstan. Direct daarna bevestigde het officiële persbureau Tass de ge slaagde lancering. Deze werd uit gevoerd met behulp van de krach tigste draagraket ter wereld, de Energiya. Aanvankelijk zou de Buran op 29 oktober worden gelanceerd, maar 51 seconden voor de start werd de proef afgelast wegens technische problemen. Bij de tweede poging verliep alles vlekkeloos. Eenmaal op juiste koers namen de twee ei gen motoren van het ruimteveer het werk over. Volgens Radio Mos kou duurde de vlucht lang genoeg om het ruimteveersysteem uitge breid te testen. Gisteravond had de Sovjet-tele visie gezegd dat de lancering in ge vaar was gekomen door de opko mende wind en het gevaar dat het ruimteveer en de draagraket met ijs zouden worden bedekt. Ameri kaanse functionarissen verklaar den dat zij het Amerikaanse ruim teveer nooit zouden lanceren als er PEKING (Rtr) In verscheidene delen van centraal-China is een winstgevende handel in baby's ontstaan, waaraan wordt deelgeno men door partij- en regeringsfunc tionarissen. Dit heeft een officieel Chinees dagblad gisteren gemeld. De 'Women's Daily' beschuldig de boeren in een achtergebleven gebied in de provincie Anhui ervan opzettelijk kinderen te verwekkeq om die te verkopen aan kinderloze echtparen, wat veel winstgevender zou zijn dan het land te verbouwen. "Natuurlijk heeft het zin kinde ren te verkopen", citeerde het blad een plaatselijke functionaris. Deze zei dat een zoon ongeveer 1.100 gul den opbrengt, terwijl de boeren voor een varken niet meer krijgen dan ruim 250 gulden. In een bepaalde regio van Anhui (slechts aangeduid met de letter 'L') waar 72 gezinnen wonen, zou den in de afgelopen jaren 75 baby's zijn verkocht, aldus de krant. Vol gens haar letten de ouders extra goed op de gezondheid van hun kinderen om er voor te zorgen dat die een goede prijs opbrengen als ze, meestal op de leeftijd van één maand, worden verkocht. Jongens brengen daarbij meer op dan meis jes, voegde het 'Vrouwen Dagblad' toe. "Velen zien de babyhandel als een weg naar rijkdom", aldus de krant. "De buik van de vrouw is voor hen zoiets als een kleine bank". Volgens haar zou een echt paar in 'L' zelfs zo veel hebben ver diend met de verkoop van zijn tweeling, dat het zich kon veroorlo ven een nieuw huis te bouwen. In de Woman's Daily staat verder dat bij de verkoop wordt bemid deld door professionele babyhan delaren. Dezen zoeken in ruil voor een commissie klanten in de nabu rige provincie Shandong. Het gaat daarbij veelal om echtparen die al één of meerdere dochters hebben en vertwijfeld uitzien naar een zoon, aldus het blad. Het meldt verder dat partijfunc tionarissen erop zijn betrapt geld te verdienen aan de handel, maar het voegde daaraan toe dat die daar voor slechts lage boetes kregen. Volgens de functionarissen is de le vendige handel in baby's de schuld van de kopers, die zulke hoge be dragen bieden dat vele boeren zon der enige scrupules afstand doen van hun nageslacht. "Wij verkopen alleen maar ons eigen vlees en bloed", laat de krant een van de inwoners van 'L' zeggen ter verdediging van de handel. "Wij stelen geen kinderen van andere mensen". SAN SALVADOR - George Shultz, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft de Organisatie van Amerikaanse Sta ten (OAS) opgeroepen om meer druk uit te oefenen op 'ondemocra tische staten' in haar midden. door Rob Sprenkels Shultz noemde daarbij letterlijk Nicaragua, waar, zo stelde hij, niets terecht is gekomen van de beloof de democratische hervormingen. Shultz deed zijn oproep voor de in El Salvador begonnen jaarlijkse Algemene Vergadering van de OAS. Hij verklaarde dat het hoog tijd is dat de 'democratieën' hun rij en sluiten tegenover de 'niet-demo- cratieën'. "Er moet meer druk ko men op regeringen die doelbewust de democratie onderdrukken en hun volk niet de vrijheid gunnen waarvan anderen wel genieten", zei hij. Afgaande op de woorden van Shultz mag Latijnsamerika de ko mende jaren van gekozen presi dent George Bush meer van het zelfde verwachten. De Nicaragu aanse Contra's blijven 'vrijheids trijders' en Washington zal geen ac tieve rol spelen bij de pogingen om de Middenamerikaanse vredesak koorden nieuw leven in te blazen. Ook wat betreft andere voor de regio uitermate belangrijke pun ten, zoals het bestrijden van de drugshandel en de problematiek rond de schuldenlast van 420 mil jard dollar, liet Shultz weinig nieuws horen. Verscheidene Latijnsamerikaan- se landen hebben Washington er van beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor de huidige crisis bin nen de OAS. De Amerikanen wordt verweten dat ze de organisa tie in het verleden hebben gebruikt om hun wil in het subcontinent op te leggen. Nu er bij de meeste lidstaten ech ter steeds meer oog is gekomen voor de regionale belangen, die in de praktijk vaak met die van de Verenigde Staten botsen, probeert Washington de organisatie te on dermijnen, zo heet het. Dat zou de reden zijn waarom Washington dit jaar heeft gewei gerd zijn contributie te betalen. De Amerikanen zouden op die manier iedereen weer netjes in het gelid willen brengen. De OAS heeft op het ogenblik een tekort van 20 mil joen dollar. Bij wijze van compromis heeft Shultz aangekondigd dat de Ame rikanen hun lidmaatschap alsnog zullen betalen. Daarvoor zou het dagelijkse bestuur van de OAS de huidige top in El Salvador moeten hebben organiseren, een soort van verhulde steunbetuiging aan de door de Amerikanen in het zadel gehouden Salvadoraanse regering van de op sterven na dood zijnde Duarte. Voor de ministers van buiten landse zaken van Mexico, Peru en Ecuador is dat een reden geweest om thuis te blijven. Uiteindelijk zijn er van de in totaal 31 ministers slechts 19 komen opdagen. Presi dent Duarte maakte van de gele genheid gebruik om de OAS te vra gen om een resolutie tegen terroris me. Ook wil Duarte dat de organi satie een scherpe veroordeling uit spreekt over iedereen die de poli tieke macht met vuurwapens pro beert te veroveren. ijs aan de draagraket of het ruimte vaartuig zou zitten. De lage tempe ratuur was mede verantwoordelijk voor de ramp met het ruimteveer Challenger in 1986. De Sovjetunie zal geen bemande vluchten uitvoeren eer het hele systeem met onbemande vluchten volledig is getest, zo zeiden func tionarissen. Volgens hen is het ver mogen om het ruimteveer volledig vanaf de aarde te sturen veel veili ger dan het Amerikaanse systeem, dat na de explosie van de Challen ger een vertraging van 2,5 jaar had opgelopen. Als het Sovjet-ruimte veerprogramma eenmaal goed op gang is gekomen, krijgen de kos monauten door het vanaf de aarde te besturen systeem meer tijd voor hun wetenschappelijke experi menten, aldus functionarissen. Per jaar zouden niet meer dan twee tot vier vluchten op stapel staan. Het ruimteprogramma van de Sovjetunie zal voor het grootste deel blijven bestaan uit het gebruik van gewone raketten en ruimtecap sules, onder andere om satellieten in de ruimte te brengen of te repa reren, aldus de Sovjetfunctionaris sen. DÜSSELDORF - De Westduitse douane heeft bij de grensovergang bij het Limburgse Beek een lading van 27 kilo pure heroïne onder schept, met een marktwaarde van minstens zeven miljoen gulden. De lading was bestemd voor Neder land. Dit hebben de autoriteiten in de Westduitse stad Düsseldorf gis teren meegedeeld. Een woordvoerder van de doua ne in Düsseldorf zei dat deze op een na grootste heroïnevangst die ooit aan de Nederlands-Duitse grens een toevalstreffer was. De lading bleek, vorige week vrijdag, in bezit te zijn van een twee mensen, een 29-jarige Duitse vrouw en een 24-jarige Turkse man, beiden afkomstig uit de Bondsrepubliek. Zij zouden 's nachts gebruik hebben gemaakt van een normaal gesproken onbe mande grensovergang. Zij werden toch aangehouden en spraken elkaar al direct tegen toen hen werd gevraagd waar de reis naartoe ging. De woordvoerder zei dat beiden koeriers waren van een grotere smokkelorganisatie en dat zij niets meer hebben losgelaten. De Westduitse politie sprak de mo gelijkheid uit dat de organisatie in Nederlandse handen is. De Turkse verdachte weigert te praten en zijn Duitse begeleidster beweert niets van de heroïne te we ten. De lading zat in een koffer in de kofferbak van de auto. In okto ber vorig jaar werd de grootste he roïnevangst aan de Duits-Neder landse grens gedaan, toen een la ding van 28 kilo werd onderschept. TEL AVIV De Israëlische rege ring blijft volhouden dat de resolu tie van de Palestijnse Nationale Raad van gisteravond geen aanlei ding vormt voor wijzigingen in het beleid van Jeruzalem. Maar de offi ciële verklaringen ten spijt groeit in Israël de ongerustheid over de reactie van de rest van de wereld, de Verenigde Staten voorop, op de gebeurtenissen in Algiers. door Ad Bloemendaal Niemand in de Israëlische rege ring verwacht dat Europese lan den, laat staan Amerika, de uitge roepen Palestijnse staat zullen er kennen. Maar de druk op Israël om akkoord te gaan met deelname aan een internationale vredesconferen tie, zal zonder twijfel toenemen. Vertegenwoordigers van de Li kud, zowel als de Arbeiderspartij, doen in hun reacties hun best het te doen voorkomen alsof er niets aan de hand is. Zo verklaarde premier Shamir gisteravond vol vertrou wen: "Onze positie ten aanzien van de PLO is bekend. Wij zullen niet onderhandelen met die organisa tie. Het is niet een kwestie van defi nities en formuleringen. We zijn heel goed op de hoogte met de filo sofie en de ideologie van dit soort bewegingen en daarom kan er geen sprake zijn van onderhandelingen. Ze zijn tegen vrede met Israël". Minister van defensie Rabin (Ar beiderspartij) zei dat Palestijnen die zich dezer dagen willen overge ven aan demonstraties goed duide lijk moet worden gemaakt dat de resoluties van Algiers "geen enkele betekenis" hebben. De bijeenkomst van de Palestijn se Nationale Raad zal weinig of geen invloed hebben op Shamirs kabinetsformatie, althans niet zo lang een rechts-religieuze coalitie de meest waarschijnlijke uitkomst is. De Likud en de rechtse partijen zijn het in grote lijnen eens over een mogelijk vredesproces. Ze wil len onder geen voorwaarde deelne men aan een internationale vredes conferentie en zijn niet bereid land op te geven in ruil voor vrede. De ultra-nationalistische Te- chiya-partij heeft er weliswaar een punt van gemaakt dat Shamir zijn steun voor de Akkoorden van Camp David opgeeft en de bezette gebieden zonder meer moet inlfi- Premier Shamir. ven, maar zolang zich geen con creet vooruitzicht op vrede of auto nomie voor de Palestijnen aan dient, is die kwestie van later zorg. Een Palestijnse staat, zoals gis teravond uitgeroepen in Algiers, komt niet in het rechts-religieuze woordenboek voor en hetzelfde geldt voor onderhandelingen met de PLO. Daar moet onmiddellijk aan worden toegevoegd dat de Ar beiderspartij evenmin iets voelt voor besprekingen met Arafat en een Palestijnse onafhankeijke staat. Wat dat betreft, bestaat er dus brede overeenstemming in Is raël. Mochten de besprekingen over een regering van nationale een heid, zoals Shamir die gisteren me de op aandrang van president Her zog heeft aangekondigd, een seri eus stadium bereiken, dan zal het vredesproces zonder twijfel een rol gaan spelen. De verkiezingscamp- gane vormde daarvan een voor proefje. Maar de Likud heeft al duidelijk gemaakt dat een eenheidskabinet geen voortzetting kan zijn van de uitgaande regering en dat de Arbei derspartij alleen kan deelnemen onder leiding van de Likud. Het moet uitgesloten worden geacht dat Shamir in zo'n kabinet zal be sluiten alsnog deel te nemen aan een internationale vredesconferen tie. En daarmee lijkt de rest van de discussie over vooruitzichten van vrede tamelijk futiel. De wereld, in clusief Europa, Egypte, Jordanië en in wat voorzichter mate ook de Verenigde Staten via het Shultz- initiatief, beschouwen een interna tionale conferentie als het enige re alistische middel tot het doel. Het is verder onwaarschijnlijk dat Shamir akkoord zal gaan met Peres als minister van buitenland se zaken in een coalitie, zeker na de problemen tussen die twee in het uitgaande kabinet. Met andere woorden: de Arbeiderspartij kan alleen deel uitmaken van een door de Likud geleid kabinet als ze be reid is het actieve streven naar vre desonderhandelingen voorlopig op een zacht pifje te zetten. Een en ander betekent niet dat Shamir in een rechts-religieus ka binet de toekomst vol vertrouwen tegemoet kan zien. De resolutie van Algiers is niet aanvaard als een tegemoetkoming aan Israël, maar als een uitdaging aan de Verenigde Staten. Zal Washington in de tekst voldoende aanleiding vinden om contacten met de PLO aan te gaan in enigerlei officiële vorm? Dat is de vraag die het PLO-leiderschap op dit moment bezighoudt. Want de Palestijnse leiders zijn er vast van overtuigd dat de weg naar Je ruzalem via Washington loopt. Het is duidelijk dat Shamir liever een regering van nationale eenheid in aanvaring ziet komen met de Amerikanen dan een rechts-reli gieuze coalitie, die toch al het imago zal hebben te zijn gericht te gen de vredesinspanningen van de Arbeiderspartij en de rest van de wereld. Maar ook dit is eerder een theoretisch dan een praktisch pro bleem. De regering van de Verenigde Staten en de Arbeiderspartij zijn het in grote lijnen eens over de te volgen weg naar vrede in het Mid den-Oosten. Men kan moeilijk ver wachten dat in het geval van Ame rikaanse druk op een kabinet van nationale eenheid, de Arbeiders partij deel zal blijven uitmaken van de regering om zich te verzetten te gen een beleid waarmee het ak koord gaat.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5