Snel gesprek Van Dijk en gemeenteraad Ramp Anna Broere zal altijd raadsel blijven Verzekeraar vraagt aids-test voor arbeidsongeschiktheidsverzekering Stadsvernieuwing meer gericht op stad WD: 25 miljoen voor politie genoeg Volgens WD-fractievoorzitter Van Pelt is iedereen gebaat bij een snelle beslissing van de minister. Over de inhoud van de brief wil hij niets zeggen. "We willen deze kwestie in vertrouwen afhande len". Van Pelt liet verder weten er geen bezwaar tegen te hebben de advocaat van Smallenbroek de brief te laten lezen, zoals deze heeft gevraagd. Volgens advocaat Mentink moet commissaris der koningin Wiegel Smallenbroek de kans geven om op de brief te reageren. De brief is op verzoek van Wiegel opgesteld, terwijl Wiegel op zijn beurt weer het verzoek van Van Dijk had ge had om nadere informatie bij de ge meenteraad in te winnen. In ver band met de grote belangen die er voor Smallenbroek op het spel staan moet ook hij aan het woord worden gelaten, aldus Mentink. Volgens hem staat Smallenbroek er juridisch gezien nog altijd goed Van Pelt vraagt zich wel af of een nader commentaar van Smallen broek op zijn plaats is. "Hij is toch al een paar keer bij minister Van Dijk op bezoek geweest", aldus de WD-fractievoorzitter. Wiegel had gisteren nog geen commentaar op het schriftelijke verzoek. Wel besloten Gedeputeerde Sta ten van Friesland dat Smallen broek weer als voorzitter van het Smallingerlandse college van bur gemeester en wethouders moet Binnenland kort CDA Het CDA is vervallen tot een opge tuigde KVP waarin de protestantse christenen slechts nog een onder geschikte rol spelen, aldus RPF- fractieleider Leerling gisteren op een partijbijeenkomst in Gouda. Volgens hem zijn alle strategische posten in het CDA bezet door ka tholieken, wat leidt tot oppervlak kig en niet te rechtvaardigen opti mistisme over de mens en zijn toe komst. Bovendien wordt geen dam opgeworpen tegen het liberale en socialistische denken. Hoteldiefstal Ruim de helft van de hotels met drie of meer sterren in de grotere steden (vanaf 100.000 inwoners) was afgelopen jaar doelwit van die ven. Zij hadden het gemunt had den op spullen van gasten, tv's, wekkerradio's, telefoons, video-ap- paratuur, linnengoed en schilderij en. Ook gasten en werknemers ma ken zich soms schuldig maken aan diefstal, zo zeggen hoteliers n.a.v. een onderzoek dat is gepubliceerd in het blad Missets Horeca. Schiermonnikoog De Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten gaat een deel van Schiermonnikoog" beheren. Het gaat om 1400 hectare natuurge bied die nu nog in handen is van Staatsbosbeheer. Schiermonni koog is 5400 hectare groot. De vere niging heeft al terreinen op Texel, een eendenkooi op Terschelling, een gebied van 4000 hectare in de Dollard en een belangrijk ganzen- gebied bij het Lauwersmeer. Regenwoud Het Wereld Natuur Fonds (WWF) heeft op een vergadering van de In ternationale Tropisch Hardhout Organisatie (ITHO) een oproep ge daan om tropische regenwouden duurzaam te beheren. In minder dan 1 procent van de wouden wordt op dit moment selectief ge kapt. De resterende 828 miljoen hectare regenbos wordt bedreigd met ontbossing. Nederland heeft vorig jaar een half miljoen gulden gegeven voor het bosbesparende projecten van het ITHO. Smokkel Een op Schiphol werkend echtpaar heeft de afgelopen tijd Indiërs ons land binnengegebracht. De twee gebruikten de personeelsdoorgang in het stationsgebouw om de illega len weg te voeren. Het is nog niet bekend hoeveel mensen op deze manier zijn binnengesmokkeld en hoeveel geld het tweetal hieraan hebben verdiend. Ze liepen vrijdag tegen de lamp toen ze Indiërs bege leidden die eerder waren aange houden met valse papieren. Ontsnapping Een 18-jarige verdachte is vorige week in Zwolle ontsnapt na een voorbereidingsgesprek voor opna me in een psychiatrische kliniek. Hij liet zijn begeleider weten met kerst en oud en nieuw vrij te willen zijn. De jongeman werd onder an dere verdacht van een overval op een supermarkt. De officier van justitie in Zwolle eiste bij verstek vier jaar tegen hem. functioneren. Vorige week beslo ten de wethouders van Smallinger- land om burgemeester Smallen broek buitenspel te zetten. Ze na men alle taken van de burgervader over. GS vinden nu dat minister Van Dijk dat besluit bij de Kroon ter vernietiging moet voordragen. Volgens GS betekent het besluit dat de invloed van de burgemees ter als voorzitter van B en W op de besluitvorming niet tot zijn recht komt. Volgens GS wordt daarmee in strijd gehandeld met de wezen lijke en dwingend voorgeschreven gemeentelijke bestuursstructuur. 'Nederlands op etnische school matig' ZOETERMEER (ANF) - Het on derwijsbeleid voor kinderen uit et nische minderheden heeft niet aan de verwachtingen voldaan. De ver wachting dat in ons land geboren en opgegroeide kinderen van bui tenlandse ouders het in het Neder landse onderwijs wel zullen red- deh, is te optimistisch gebleken. Minister Deetman (onderwijs) en zijn staatssecretaris Ginjaar-Maas concluderen dit in een ontwerp-be- leidsnotitie die volgende week met de onderwijsorganisaties wordt be sproken. De bewindslieden willen voorrang geven aan verbetering van het onderwijs van het Neder lands als tweede taal. Beheersing van het Nederlands door leerlingen uit etnische minderheidsgroepen blijkt hun kans op goede schoolre sultaten te vergroten. Het ontstaan van witte en zwarte scholen noemen de bewindslieden zorgwekkend, onder meer omdat de kwaliteit van het onderwijs in de discussie wordt betrokken. Zij schrijven ervan overtuigd te zijn dat de kwaliteit op scholen met veel kinderen uit etnische minder heden niet minder is en hoeft te zijn dan op andere scholen. Een gezamenlijke aanpak van rijk, gemeenten en schoolbesturen wordt onontbeerlijk geacht. Die moet ertoe leiden dat het onderwijs daar beter wordt, zodat deze scho len ook aantrekkelijk worden voor blanke kinderen. Als de zwarte scholen beter dan andere bekend komen te staan is dat de beste re clame, aldus de notitie. AMSTERDAM (GPD) - De oor zaak van de aanvaring tussen de chemicaliëntanker Anna Broere en de Zweedse vrachtvaarder Atlantic Compass zal waarschijnlijk nooit worden opgehelderd. De Rijns- burgse stuurman Van Egmond, die bij de botsing op de Noordzee het leven verloor, heeft het antwoord op die vraag meegenomen in zijn graf. Niemand kan verklaren waar om hij met de Anna Broere niet uit week toen een van de grootste con tainerschepen ter wereld op 27'mei van dit jaar recht op hem afsteven de. De Raad voor de Scheepvaart be handelde gisteren de scheeps ramp, waarbij twee opvarenden van de Anna Broere om het leven kwamen. De berging van de gezon ken tanker, die het milieugevaarlij ke en explosieve acrylonitril ver voerde, beheerste maandenlang het nieuws. Pas op 8 augustus was de klus geklaard. Het boven water halen van de Anna Broere kostte het rijk ruim 13 miljoen gulden. Op het moment dat de aanvaring in de namiddag plaats vond, was het zicht op zee een kleine drie mijl. Ruim voldoende. De Atlantic Com pass voer een kruisende koers op de Anna Broere die volgens de re gels van de zeevaart behoorde uit te wijken. De tanker reageerde ech ter niet. Ook na indringende fluitsigna len van de Zweedse vrachtvaarder nam de stuurman van de Anna Broere onvoldoende maatregelen om een aanvaring te voorkomen. Een drastische koerswijziging had den de andere opvarenden moeten opmerken. Onderzoek heeft uitge wezen dat de Anna Broere tech nisch in orde was. Kapitein Simon Batenburg uit Vught sluit uit dat de stuurman is bedwelmd door de giftige gassen van de lading. De ultra-moderne Atlantic Com- UTRECHT (ANP) - Hoewel de verzekeraars nog overwegen om een aidstest in te voeren voor men sen die een arbeidsongeschikt heidsverzekering voor meer dan 60.000 gulden per jaar willen slui ten, wordt in de praktijk al om zo'n test gevraagd. Het blad Aids Info signaleert hier eenzelfde ontwikke ling als bij levensverzekeringen voor meer dan twee ton, waarvoor ook al werd getest voordat het in april verplicht werd. Aids Info noemt als voorbeeld een homoseksuele kleine zelfstan dige die samen met zijn levenspart ner een eigen bedrijf heeft. Voor een levensverzekering bij Nationa le Nederlanden moest hij zich eer der dit jaar al laten testen omdat het om een bedrag boven de 200.000 gulden ging. De test viel gunstig uit, evenals een test die de man anderhalfjaar daarvoor al had ondergaan. Bij de aanvraag van een arbeidsongeschiktheidsverze kering bij dezelfde verzekeraar, in juli, vulde de man naar waarheid op het formulier in dat hij wel eens op aids was getest. Vervolgens WEERT (GPD) - WD-fractie voorzitter Voorhoeve denkt dat 25 miljoen gulden extra voldoende voor de politie. Voor de lange ter mijn ziet Voorhoeve wel iets in het voorstel van premier Lubbers poli tietaken over te dragen aan mare chaussee en douane. Voorhoeve zei dit gisteravond in Weert, waar hij een bijeenkomst van zijn partij be zocht. Een bedrag van 150 miljoen, zoals de politiebonden eisen, is vol gens hem teveel gevraagd. oorhoeve bepleitte verder invoe ring van prestatiebeloning bij de politie. Daarnaast vindt hij dat ook gekeken moet worden naar de mo gelijkheden om de politiezorg voor de burger uit te breiden. De VVD'ers werden in Weert onthaald op een luid fluitconcert van enkele Noordlimburgse poli tiekorpsen. In het kader van de lan delijke actiedag van de politie wer den de politici warm onthaald. De politieambtenaren kregen van Voorhoeve een willig oor. Ook hij vond dat er wat gedaan moest wor den aan de sterkte van de politie. Het rapport van de commissie her verdeling politiesterkte noemde de liberale leider bespreekbaar. De politiebonden wijzen dat rapport pass had de Anna Broere op ruime afstand reeds opgemerkt. Het schip voer 18 knopen. Die vaart bleef het houden, ondanks dat de Zweedse stuurman opmerkte dat de Nederlander de koers niet ver legde. Op andere wijze werd even min ingegrepen. Inspecteur Ko- nink van de Scheepvaartinspectie meldt dat de Zweedse autoriteiten, die kapitein van de Atlantic Com pass hoorden, daarover geen be vredigende uitleg hebben gegeven. Kapitein Batenburg wil zich niet wagen aan theorieën over de oor zaak van de ramp wagen. Hij be grijpt er niets van. Van Egmond nauwgezet. Batenburg vertrouwde volledig op hem. Waarom ging het deze keer zo verschrikkelijk mis? Voorzitter Roggen van de Raad voor de Scheepvaart, suggereerde dat Van Egmond wellicht niet goed met de radar overweg kon, omdat de stuurman geen diploma van een radarcursus zou hebben gehad. Ka pitein Batenburg wees dat van de hand. Later zei hij: „Ik wilde niet brutaal zijn, maar moetje perse een rijbewijs hebben om een auto te kunnen berijden? Deze man was 48 jaar en zat vanaf zijn vijftiende op zee. Die hoefde je niets te vertel len". Klap Batenburg zat in zijn hut te werken %toen hij de trimmotor hoorde uit vallen. Hij ging naar boven, naar de brug. Op de trap liep hij een ge schrokken derde machinist Remco Poth uit het Zeeuwse Philippine tegen het lijf. Deze had bij het te rugbrengen van een poetsmiddel naar de brug een totaal verstijfde stuurman naar de aanstormende Atlantic Compass zien staren en wilde meteen de bemanning voor de op handen zijnde ramp waar schuwen. Op de brug zag Batenburg dat de Atlantic Compass al op een vier- kreeg hij te horen dat het voor de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring opnieuw moest. Hij werd kwaad 'omdat de inkt op het laatste testformulier nog maar nauwelijks droog was' en in formeerde bij Centraal Beheer in Apeldoorn, waar hij ook op het for mulier vermeldde dat hij al eens op aids was gestest. Daar kreeg hij zonder test en zonder verdere pro blemen zijn polis. De geneeskun dig adviseur van Nationale Neder landen, De Raadt, erkent in hetzelf de blad dat er iets fout is gelopen. Een aidstest voor een arbeidsonge schiktheidspolis wordt volgens hem nog steeds alleen maar over wogen. Wel verwacht hij dat die overigens van de hand. „Enige her verdeling van de sterkte naar de middelgrote en grote gemeenten zal zeker nodig zijn, ter versterking van de korpsen die onder zeer zwa re werkdruk staan", aldus Voor hoeve. „Maar die verschuiving mag niet te ver gaan en de politiezorg in kleine gemeenten aantasten". Voorhoeve vindt een verbetering van de loopbaanperspectieven voor de agenten op straat geboden. Hij riep kabinet en politiebonden op redelijkheid te betrachten bij de onderhandelingen van morgen. „Een oplossing vraagt concessies van beide zijden". De WD-leider kritiseerde het dreigement van met name Leen van der Linden, voor zitter van de Nederlandse Politie bond (NPB). Deze riep de proteste rende agenten gisteravond op har dere acties te voeren als het overleg tussen de bonden en het kabinet geen compromis oplevert. Voor hoeve vond.dat niet de juiste bena dering. „De politie moet wel instru ment en symbool blijven van rechtsorde en handhaving van de wet". In december komt de WD met een eigen plan om de problemen bij de politie op te lossen. Vooral honderd meter afstand was. Hoe wel hij wist dat het geen zin meer had, duwde hij de motor van zijn ruim tachtig meter lange tanker van de stand 'Stop' in 'Vol achter uit'. Hij schreeuwde naar zijn stuurman, maar het antwoord ont ging hem. Vrijwel direct daarna test dit jaar nog zal worden inge voerd. Volgens het blad Aids Info heb ben organisaties die zich met aids bezighouden grote problemen bij het vinden van huisvesting. „Aids blijkt nog steeds een vrijwel onbe spreekbaar taboe dat tot regelrech te discriminatie aanleiding kan ge ven". Een mogelijke verhuurder weigerde omdat dan 'meteen ook die andere 6.000 vierkante meter besmet is'. De Belangenvereniging voor Mensen met Aids (BMA) zoekt al anderhalf jaar naar onderdak. Ze wil er ook een ontmoetingspunt vestigen voor leden en sympathi santen. Na enkele vergeefse pogin gen wendde ze zich op advies van het Amsterdamse gemeentebe- over de financiering van het WD- plan moet dan duidelijkheid ko men. De WD denkt aan uitbrei ding van de totale sterkte met 'en kele honderden' agenten, herver deling tussen de verschillende po litiekorpsen en een omscholing van douane en marechaussee, die in 1992 overbodig worden als de controle aan de grenzen wordt ver minderd. De voorzitter van de christelijke politiebond ACP, Koffeman, bood Voorhoeve een petitie aan. Hij vroeg de WD daadwerkelijk de wensen van de politie te steunen. „Er moet extra geld komen voor een goede politiezorg", aldus Kof feman. Volgens CDA-fractievoorzitter Bert de Vries wordt de politie niet echt slecht betaald, maar ook niet overbetaald. Er moeten, zei De Vries gisteravond op een spreek beurt in Horn bij Roermond, nog andere zaken bij de politieacties spelen. Volgens hem is de druk op de politie bijzonder toegenomen door alle mogelijke rapporten en voornemens. Hij zei dat zijn fractie gelooft in een oplossing van de hui dige moeilijkheden, omdat zij nog mogelijkheden ziet het overleg voortgang te doen vinden. boorde de Zweedse vrachtvaarder zich in de stuurboordzijde van de Anna Broere. De klap was enorm. Kapitein Ba tenburg werd door een deur gesla gen. De stuurman moet getroffen zijn door de boeg van de Zweed. stuur naar de dienst voor het grondbedrijf. Die zag volgens Aids Info al op voorhand problemen bij andere klanten. Die bleken ook toen de BMA een beperkte ruimte kon krijgen in het voormalige Wil- helmina Gasthuis: de andere ge bruikers wilden de BMA er niet in hebben. De problemen blijken helemaal onoverkomelijk als het om panden gaat waarin ook commerciële in stellingen zijn gevestigd. De BMA heeft haar hoop nu gevestigd op een gebouw waarin andere door de gemeente Amsterdam gesubsidi eerde instellingen zijn onderge bracht. Het Aids Fonds kampte volgens Aids Info de afgelopen maanden DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer gaat akkoord met de door staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) voorgestelde herverdeling van het fonds voor de stads- en dorpsvernieuwing ten gunste van de steden boven de 50.000 inwoners. Dat bleek gister avond tijdens de behandeling in de kamer van het Meerjarenplan stadsvernieuwing 1989-1993. De herverdeling van het stads vernieuwingsfonds vloeit voort uit de invoering van het zogenaamde bedrijvencriterium. Voortaan zal bij de verdeling van de stadsver- nieuwingsgelden ook rekening worden gehouden met de aanwe zigheid van bedrijven met min stens tien personeelsleden. De invoering van dat bedrijven criterium leidt ertoe dat een groter deel van het fonds voor de stads- en dorpsvernieuwing bij de steden te rechtkomt. De vier grote steden gaan er gezamenlijk ruim 3 procent op vooruit. De steden met meer dan 100.000 inwoners krijgen ruim 2 procent meer. De gemeenten tus sen de 50.000 en 100.000 inwoners winnen nog 0,2 procent, en de klei nere gemeenten leveren bijna 7 procet in. De gemeenten die het meest van de herverdeling profiteren, zijn Amsterdam ca. 8,5 miljoen), Utrecht ca. 5,7 miljoen), Nijme gen 1,2 miljoen), Tilburg 1,12 miljoen) en Deventer 1,16 mil joen). De kleinere gemeenten op het agrarische platteland in vooral Groningen, Friesland, Drenthe, Limburg en Zeeland moeten het meeste inleveren. Overigens hebben de fracties Ontslag brigadier ALMELO (GPD) De Almelose rechtbank heeft vanmorgen een 49- jarige brigadier van de gemeente politie veroordeeld tot drie maan den voorwaardelijk en een boete van 1000 gulden. Hij had bij een privéruzie een jongen van 16 jaar mishandeld en vervolgens in het proces-verbaal de feiten verdraaid. De man is al 30 jaar bij de politie. Vorige maand werd hij geschorst. Omdat hij wordt ontslagen, heeft de rechtbank afgezien van onvoor waardelijke celstraf. Gedurende een klein kwartier hing de Anna Broere op de bulbsteven van de Atlantic Compass. De eerste minuten was de positie nog zo gun stig dat Batenburg met vier matro zen en de kok via het dak van het gedeukte stuurhuis op de vracht vaarder kon klimmen. met dezelfde problemen. Het zocht een kantoortje voor zijn drie man sterke bureau. Vier medewerkers van een makelaarskantoor slaag den er niet in de nodige ruimte te vinden. Uiteindelijk ging de com mercieel directeur van het kantoor zich er zelf mee bemoeien. Hij be machtigde tenslotte de gevraagde vierkante meters in een kantoren complex in Amsterdam Zuid-Oost. De makelaar zei later dat het pro bleem alleen in het woord aids zit. De eigenaar van het kantoorge bouw wilde eerst de mensen van het Aids Fonds zien en hij wilde weten wat ze er kwamen doen. Als er ook aids-patiënten om een finan ciële bijdrage zouden komen vra gen zou het niet gelukt zijn. De ma kelaar: „Daar wind ik geen doekjes om. Dan hadden ze beter op een an dere plek kunnen gaan zitten. Dan hadden ze een stuk in een zieken huis moeten huren. Of anders in een op zichzelf staand gebouw. In alle andere gevallen zouden er pro blemen kunnen ontstaan voor de andere duizenden vierkante me ters". van PvdA en D66 gepleit voor een algehele verhoging van het budget voor de stadsvernieuwing. Daar is nu jaarlijks ca. een miljard gulden voor beschikbaar. Maar de werke lijke behoefte van de gemeenten bedraagt volgens PvdA en D66 1,5 tot 2 miljard gulden. De kamerle den mevrouw Netelenbos (PvdA) en Tommei (D66) dienden gister avond moties in waarin een grotere bijdrage wordt gevraagd van de an dere ministeries aan de stads-en dorpsvernieuwing. WVC ten slotte zou 10 miljoen moeten stor ten in de kas. Deze moties maken echter weinig kans op steun van een kamermeerderheid. KEP: proef met paspoort kan doorgaan DEN HAAG (ANP) - De invoering van een nieuw paspoort hoeft vol gens interim-manager Van Dijk van producent KEP niet te worden uitgesteld. Volgens hem kan de praktijkproef die op 21 november in een aantal gemeenten moest be ginnen gewoon doorgaan, zei hij vanmorgen voor de radio. Technici van KEP hebben gisteren een aan tal fouten verholpen. Minister Van den Broek (buiten landse zaken) liet de Tweede Ka mer vrijdag weten dat de invoering van het nieuwe paspoort per 1 ja nuari er niet in zit, omdat bij de produktie bij KEP bij tests bleek dat 20 procent van de paspoorten fouten vertoonde. Volgens Van Dijk gaat het deels om fout ingevulde formulieren. Daarnaast zijn er fouten die onvol doende bij de eindcontrole zijn on derkend. "Het is dus niet een fout, maar een aantal kleine foutjes, die op zichzelf onaccepetabel waren, maar die gelukkig heel gemakke lijk te verhelpen zijn", aldus Van Dijk. Het ministerie van buitenlandse zaken onthoudt zich van commen taar tot het verschijnen van het de finitieve evaluatierapport van de projectgroep paspoort over onge veer twee weken. Op dat moment waren nog vijf andere bemanningsleden aan boord, van wie de tweede machi nist in vlammen stond. Batenburg: „Het schip was een drijvende bom. Op zo'n moment is het ieder voor zich". Machinist Remco Poth bleef wel aan boord. Hij vond dat hij bij zijn zwaar verbrande, maar nog le vende collega moest blijven die in middels op het achterdek lag. Vol gens hem viel het risico van een ex plosie wel mee. Raadsvoorzitter Roggen vroeg, 'allerminst in verwijtende zin', waarom Batenburg 'de benen had genomen', omdat in het algemeen een kapitein als laatste van boord gaat. Batenburg verklaarde dat hij vanaf de voorsteven van de Atlan tic Corrtpass beter de reddingsope ratie kon regelen. Via een portofoon van een Zweedse matroos had hij overleg met zijn collega van de vrachtvaar der. Toen de reddingssloepen wa ren gestreken, beval hij zijn eigen bemanningsleden die niet meer zoals hij hadden kunnen overstap pen, in het water te springen, Rem co Poth werd meegesleurd door een van hen. Hij mocht niet bij zijn collega blijven, die later door een helikopter werd opgepikt en op weg naar het Brandwondencen trum in Beverwijk overleed. Poth kreeg van de Raad voor de Scheepvaart lof toegezwaaid voor zijn optreden. De Zeeuw zegt dat zijn inzet slechts een reactie was, waarover hij niet heeft nagedacht. Kapitein Batenburg gaat met het nieuwe jaar weer naar zee. Sedert het ongeluk heeft hij niet meer ge varen. Hij zei die tijd op land hard nodig te hebben gehad voor het verwerken van het ongeluk. Het meest frustrerende voor hem is nu dat hij niet weet hoe de ramp kon gebeuren. De Raad voor de Scheepvaart doet over twee maan den uitspraak. Smallingerland schrijft klachtenbrief DRACHTEN (ANP) Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) praat donderdag met een delegatie van de gemeen teraad van Smallingerland over burgemeester Smallen broek. Vandaag of morgen krijgt hij de officiële klachten lijst van de gemeenteraad over de burgemeester. Zaterdag kregen de zeven fractievoorzitters een klachtenbrief aan de minister onder ogen die was opgesteld door de ambte naren. Die brief hebben ze zelf met voorbeelden aange vuld. Rotterdamse politieagenten dragen symbolisch hun motiviatie en loyaliteit ten grave op de grote actiedag. Als de eisen niet worden ingewilligd, volgen er harde acties, aldus de voorzitters van de politiebonden gisteren. (foto ANP) De Anna Broere tijdens de berging. Het zal wel altijd een raadsel blijven waarom het schip niet uitweek voor de Zweedse Atlantic Compass, die de giftanker in tweeën voer. <ioto anp>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3