Oranje met tweede keus naar eeuwfeest van Italiaanse bond Schaakploeg staat op winst Hiele langdurig buitenspel Ykema duikt de bob in Judobond legt coach De Korte het zwijgen op Van Gennip: 'KNSB doet kinderachtig WINTERBERG (DPA/ANP) - Jan Ykema is van plan na dit sei zoen. als hij zijn schaatsloopbaan heeft beëindigd, serieus aan bob sleeën te gaan doen. Hij nam het afgelopen weekeinde voor het eerst deel aan een officiële wed strijd in deze wintersport. De zil veren medaille winnaar op de 500 meter van de Olympische Spelen fungeerde in Winterberg (WD1) als remmer in de twee per- soons bob van Rob Geurts. Ykema, die tijdens de Olympi sche Spelen geïnteresseerd raak te in het bobsleeën, kwam twee keer over de finish. Daarna stap te hij af, met een lichte kniebles sure. „Ik wil geen risico's nemen. Op de eerste plaats ben ik schaat ser". aldus de sprinter. Ykema verklaarde dat dit sei zoen bij hem nog in het teken zal staan van het hardrijden. „Ik heb na Calgary overwogen te stop pen. Inmiddels heb ik besloten nog een jaar voluit te gaan. Bij het toernooi om het wereldkam pioenschap voor sprinters, dit seizoen in Heerenveen, wil ik op een waardige manier afscheid nemen. Daarna wil ik me op het bobsleeën gaan richten." Jan Ykema blij met zilver. Eenvoudige zege Van der Wiel tijdens Olympiade SALONIKI (ANP) - Na de i ning op Hongkong staat de Neder landse schaakploeg in de tweede ronde van de Olympiade in Grie kenland tegen Mexico op winst. Van der Wiel en Van der Sterren wonnen, Sosonko zorgde voor een half punt tegen Espinoza. De partij tussen Douven en Hernandez werd afgebroken, maar de Nederlander zal er waarschijnlijk wel in slagen het halfje te redden waardoor de eindstand op 3-1 komt. De Neder landse vrouwen verloren met 1/2- 2 1/2 van Polen, dat tot de favorie ten wordt gerekend. De Olympiade is vooral een toer nooi tussen reuzen en dwergen, waarbij de kleintjes soms voor leu ke uitschieters kunnen zorgen. Zo liet Kortsjnoi, die voor Zwitserland DEN HAAG (GPD) Yvonne van Gennip noemt het „kinderachtig" dat de KNSB geen plaats voor haar inruimt op de deelnemerslijst van de IJsselcup, de traditionele ont moeting tussen de schaatsgewes- ten in Nederland. De winnares van drie gouden medailles op de Olym pische Winterspelen van Calgary kon het afgelopen weekeinde niet deelnemen aan de selectiewed strijd voor de IJsselcup omdat zijn met de alternatieve kernploeg on der leiding van Tjaart Kloosterboer deelnam aan wedstrijden in Frank furt. Voorzitter Van Hameren van het gewest Utecht-Noord-Holland, waaronder Van Gennip valt, wenste de selectiestrijd niet naar een andere datum te verschuiven. „Formeel gezien hebben ze daar in natuurlijk gelijk", moest Van Gennip toegegeven, „maar ik vind dat de KNSB soepeler had moeten optreden. Die aanvraag voor de wedstrijd in Frankfurt hadden we veel eerder binnen dan de uitnodi ging voor de selectiewedstrijd voor de IJsselcup", aldus Van Gennip. KNSB-bestuurslid Van Hame ren vindt het „bijzonder jammer" dat Nederlands beste schaatsen- rijdster zaterdag niet van de partij is in Deventer. „We hadden graag gehad dat zij daar zou deelnemen, maar het verschuiven van de selec tiewedstrijd was niet mogelijk. De kalender van dit seizoen was op tijd in het bezit van alle belangheb benden. Pas het afgelopen week einde werden wij plotseling gecon fronteerd met de deelname van de alternatieve kernploeg in West duitland. Van Hein Vergeer (de be langenbehartiger van Van Genni- p/red.) heb ik vernomen dat Yvon ne liever in Frankfurt wilde rijden. Dan houdt het voor ons op". OSS (ANP) Motocrosser Dave Strijbos staat volgend seizoen bij de Japanse motorgigant Suzuki onder contract. De Brabander, die dit jaar voor de tweede achtereen volgende keer naast de wereldtitel in de 125cc-klasse greep, is de eni ge Nederlander onder Japans con tract. Strijbos doet in 1989 opnieuw een poging het wereldkampioen schap in de 125cc-klasse te be machtigen. 16.00-17.00 Did 3. Tennis: Masters-toer- nooi vrouwen in New York. 18.45-19.10 RTL Sport. 20.00-21.45 RTL Rechtstreekse uit zending van de voetbalwedstrijd FC Bayern-VfB Stuttgart (onder voorbe houd). 20.30-21.30 slag van ei strijd. 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport: quiz. 21.30-22.00 Super- Soccer Scene: inter nationaal voetbalnieuws. 22.00-23.05 Super Super Dutch Foot ball: samenvattingen van voetbalwed strijden uit de Nederlandse competitie. 22.25-23 28 SKY NFL American Foot ball 1988/89. 22 40-23.05 Ned 1Liever sportiever se rie programma's, waarbij met betrekking tot de verschillende sporten adviezen, kosten voor- en nadelen van van die sporten worden gegeven. 16.50-18.50 BRT 2: Voetbal: rechtstreek se reportage van de wedstrijd Tsjechos- lowakije-België in de voorronde van de WK-voetbal. 16.50-19.00 BBC 2: Voetbal: interland Engeland-Saoedi Arabië. uitkomt, zich gisteren verrassen door de vrijwel onbekende Portu gees Antunes. Voormalig wereld kampioen Karpov moest de Fili- pijn Maskarinas remise toestaan. De Chinezen hielden het team van de Verenigde Staten voorlopig op 11/2-11/2. Engeland moest tot gro te vreugde van het Griekse publiek het gastland anderhalf punt af staan. Nederland bevindt zich na de winst op Mexico in de subtop van het klassement. John van der Wiel trof het aan het eerste bord tegen Sinsiega, die ruim vijftig minuten te laat de speelzaal binnenstapte. In de Schots opgezette partij kreeg de Leidenaar snel voordeel. De Mexicaan kwam in hevige tijdnood en gaf vervolgens op. Aan het twee de bord speelde Sosonko met zwart tegen Espinoza. De gesloten Siciliaan eindigde zonder opwin dende momenten in remise. Van der Sterren haalde het tweede volle punt voor Nederland door tegen Martin het toreneindspel van het Konings-Indisch perfect af te wik kelen. Douven stond lang met zijn rug tegen de muur in het duel tegen Hernandez. De moeilijke stelling bood bij het afbreken voldoende mogelijkheden voor remise Voor de vrouwenploeg verliep het duel tegen Polen minder voor spoedig. Van der Mije verloor aan het eerste bord van Brustman. De Greef scoorde een halfje tegen Jo- zwiak. Debutante Drewes redde het niet tegen Szmacinska. DEN HAAG (ANP) - De Judo- bond Nederland heeft bondscoach Chris de Korte op non-actief ge steld. Die maatregel is genomen naar aanleiding van de gebeurte nissen fond het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Daarnaast is De Kor te een spreekverbod opgelegd. De judobond heeft een onder zoek ingesteld naar de gang van za ken rond de Europese titelstrijd in Visé. Twee weken geleden trok Ne derland, nadat de loting al was ver richt, de mannenploeg voor het toernooi terug. Bestuur en bonds coach verwijten elkaar die beslis sing te hebben genomen. De Korte zou lang in onzekerheid zijn gehou den of Nederland kon meedoen. De ultieme afzegging kan de JBN een geldboete van maximaal 8000 gulden opleveren. De vaderlandse judotop zal zich donderdag beraden over situatie. „Het is niet de fout van de judoka's noch die van De Korte dat Neder land niet in Visé was", verklaarde Theo Meijer maandag. De judoka liet weten dat Ben Spijkers, win naar van Olympisch brons, en de voormalige Europese kampioen Wil Wilhelm tijdens het beraad aanwezig zullen zijn. Halfzwaarge- wicht Meijer, tweede bij de wereld titelstrijd van 1987 in Essen, stelt zich in principe op achter bonds coach De Korte. Waarnemend voorzitter Toon Harks wilde gisteren niets loslaten over de vergadering van het hoofd bestuur, die vrijdag heeft plaatsge vonden. Ook op het JBN-bureau in Nieuwegein onthield men zich van commentaar. De judobond is van plan tijdens de najaarsvergadering van de bond, aanstaande zaterdag, uitsluitsel te geven. Dan moet de bondsraad, het hoogste orgaan in de JBN, ook een nieuwe voorzitter kiezen. Sinds juni verkeert de judobond in een bestuurscrisis. De tijdens de voorjaarsvergadering gekozen voorzitter, Jan-Willem Dompeling, haakte al na twee maanden af. Vice-voorzitter Harks, tevens ver antwoordelijk voor het topsportbe- leid, nam in de afgelopen maanden de leiding waar. De JBN heeft be stuurslid Frans Hoogendijk als kandidaat-voorzitter naar voren geschoven. Hij verloor de vorige verkiezingsstrijd tegen Dompe ling, die opstapte omdat de finan ciële mogelijkheden van de judo bond te gering waren. Naast Hoog endijk zijn Goos ter Schegget en Tonny Wagenaars kandidaat. Evenals Dompeling, begin dit jaar, is Ter Schegget pas tijdens de ver kiezingsrace lid van de judobond geworden. „Hoogendijk is de enige van de drie die we kennen", zegt Meijer. „Door de afwezigheid van een voorzitter zijn veel zaken blij ven liggen en geen knopen doorge hakt." De Korte heeft zich de laatste maanden voortdurend geër gerd aan het gebrek aan besluit vaardigheid. Hij noemde het top- sportbeleid vorige maand een „trieste puinhoop." Voor het inter mezzo-Dompeling werd de Judo bond Nederland gedurende elf jaar met stevige hand geleid door Henk van Oosten. ZEIST (GPD) - Het oor spronkelijke plan van Thijs Libregts voor de voetbalin terland tegen Italië is volle dig in duigen gevallen. Bles sures (Van Aerle, Wouters, Kieft, Van Tiggelen, Hiele), preventieve afzeggingen (Erwin Koeman, Bosman) en een negatief advies van Ted Troost, waardoor Ruud Gullit zich vanmiddag in Milaan moet melden, heb ben van het Nederlands elf tal een farce gemaakt. Van een representatief Oranje is morgenmiddag in Rome geen spra ke meer. Ter opluistering van het eeuwfeest van de Italiaanse voet balbond verschijnt de Europees kampioen nu met slechts vijf spe lers in het veld, die dit voorjaar in München de voetbalwereld aan zich verplichtte. De reeks van afmeldingen die Li bregts de laatste dagen op zijn bu reau kreeg, noopten de bonds coach gistermiddag tot kort voor de persconferentie spelers her en der op te trommelen. Zo werd PSV-trainer Guus Hiddink om kwart over twee van het trainings veld geroepen met het verzoek of hij bezwaar had legen de selectie van Adick Koot. Eerder op de mor gen had hij ook al overleg met Hid dink over de komst van Hendrie Krüzen, die van de ene bank naar de andere verhuist. Al even pikant is de selectie van Rob Reekers, in wie Libregts het twee maanden ge leden in het geheel niet zag zitten, maar die nu debuteert in Oranje. Net als Adick Koot en René Eykel- kamp. Pijnlijk Het meest pijnlijk trof Libregts echter de plotselinge afmelding van Ruud Gullit, die in de morgen uren nog samen met Adrie van Tig gelen en Marco van Basten had ge traind op het sportcentrum in Zeist. Een telex vanuit Milaan, dat de bondscoach vijf minuten voor de persconferentie in handen werd gedrukt, bracht het aantal afvallers uit de oorspronkelijke groep van 17 op zeven. In dje telex liet clubarts Tavana van AC Milan de KNVB weten, dat Gullit woensdag beter niet kon spelen en dat hij zich dins dagmiddag moest melden in 'Mila- nello'. De telex sloot met de mede deling dat de aanvoerder van Oran je zondag tegen Atalanta vermoe delijk ook niet in actie zal komen. Zonder het met zoveel woorden te zeggen, legde bondsarts Frits Kessel de 'schuldvraag' bij de Ted Troost, de begeleider van Gullit. „Ik neem aan", aldus Kessel, „dat er contact is geweest tussen AC Milan en Troost, die het kennelijk beter oordeelt dat Gullit woensdag niet speelt". De bondsarts vindt die gang van zaken 'hoogst merkwaar dig'. Hij heeft echter geen poot om op te staan, omdat de clubarts be paalt of een speler wel of niet bles- surevrij is. Volgens Kessel, die de speler in de ochtenduren had ge keurd, is Gullit weliswaar niet hon derd procent fit, maar was het knietje in het dijbeen niet op voor hand een beletsel om in actie te ko men. „We hadden hem twee dagen kunnen behandelen. Als de zwel- Ruud Gullit in de zevende hemel nadat hij de score heeft geopend in de EK-finale. Morgen in Rome is de Europees voet baller van het jaar de grote af wezige bij Italië- Nederland. (archieffoto AP) ling en ontsteking dan weg zouden zijn, had Gullit kunnen spelen". Vraagteken Het is een publiek geheim, dat Frits Kessel geen fan is van de Rot terdamse para-medicus. De bonds arts vindt de invloed van Troost te groot, al voegde hij er meteen aan toe, dat de hulp van een als psycho therapeut opererende haptonoom soms onontkoombaar is. Het stoort Kessel vooral dat de diagnose van Troost 'vermoedelijk een dag oud is'. „Met gewricht- en liesblessures moet je voorzichtig zijn. Daarom hebben we Van Tiggelen (liesbles sure) ook linea recta teruggestuurd naar Brussel. Maar een spierbles sure zoals Gullit die heeft, kan nau welijks verergeren en bovendien van dag tot dag sterk verbeteren". „Zaterdag was hij zo stijf', vulde Libregts aan, „dat hij nauwelijks de trap op kon, vanmorgen ging het al een stuk beter". Thijs Libregts zit met de gebak ken peren en ervaart nu als zoveel ste bondscoach hoe weinig zinvol het is in november een vriend schappelijke interland op de agen da te plaatsen. Voorkomend als de opvolger van Rinus Michels is, wil de Libregts bij de eerste zes afzeg gingen nirvan kwader trouw uit gaan, maar plaatste hij wel een vraagt'Ken bij de hoeveelheid af meld _-rs. Hij erkent grif dat dit aan tal bij een kwalificatiewedstrijd veel minder groot zou zijn geweest. De bondscoach verweet Erwin Koeman en Bosman min of meer dat zij de 'sneeuwbal aan het rollen hebben gebracht' door al af te zeg gen voor de uitnodigingen ver stuurd waren. Libregts probeerde desondanks begrip op te brengen voor de 'vermoeidheid' van Erwin Koeman. Datzelfde deed hij voor Jan Wouters. „Hij slaat bij Ajax trainingen over om maar op zon dag fit te zijn". Bondselftal De ploeg die Libregts in Rome nu noodgedwongen in het veld brengt, heeft meer weg van het bondselftal, dat hij nieuw leven wil inblazen en dat op 14 december een eerste oefenwedstrijd speelt. Dat elftal wordt het opvangstation van spelers, „die te oud zijn voor Jong Oranje en die dicht tegen het Ne derlands elftal aanzitten. We willen op deze manier voorkomen", aldus de bondscoach, „dat die spelers tussen de wal en het schip vallen. De spelers die ik nu aan de selectie heb toegevoegd behoren tot die groep. Daarmee wil ik ook naar Is raël, aangevuld met wat anderen". Aan het begin van zijn ambtster mijn beloofde Libregts voorname lijk te putten uit de totale a-selectie van 23 man, maar in Italië behoren spelers als Gillhaus, Koevermans, Van 't Schip en Winter niet eens tot de ter Huistra (FC Twente) of Rob Wit- schge (Ajax). Wisselspelers: Stanley Menzo (Ajax), Fred Rutten (FC Twente), Hendrie Kruzen (PSVj, John van Loen (Roda JC). Albert Klunder (links) houdt zich groot tijdens de najaarsvergadering van de KNVB afdeling Leiden. Zijn buurman Karei Meeuwenberg VOelt Zich groot. (archieffoto Loek Zuyderduln) Zwarte Piet Diederik van der Veen Meerstadt hanteerde gisteravond voor de( eerste keer de voorzittershamer' van de afdeling Leiden van de KNVB. Het Alphense WD- raadslid nam het vergaderge reedschap vorige week maandag over van Jan Persoon. Dat ge beurde tijdens een bewogen na jaarsvergadering van de afdeling in het congrescentrum Leeu wenhorst in Noordwijkerhout. Daar moest Van de Veen Meer stadt, als kandidaat naar voren geschoven door het afdelingsbe stuur, het opnemen tegen Albert Klunder, de gemoedelijke Leide naar van Limburgse komaf. Klunder zit al jaren in het be stuur van de afdeling en besloot zich op het allerlaatste moment als tegenkandidaat te presente ren. Albert, zoals de 54-jarige af delingsbestuurder door iedereen werd genoemd, zag de heer Van de Veen Meerstadt niet zo zitten. Met hem een flink aantal clubbe stuurders, vooral uit Leiden, en toen Klunder ook nog eens een 'monsterverbond' wist te sluiten met de grote bollenstreekclubs Quick Boys, Rijnsburgse Boys en Katwijk leek de gedoodverfde opvolger van Persoon een hele kluif te gaan krijgen aan zijn po pulaire opponent. Maar toen de spanning op de chaotische vergadering ten top steeg, stond Noordwijk-voorzit- ter Leen Korbee op en vroeg of het klopte dat een aantal be stuursleden zou opstappen als Klunder zou worden gekzoen. Persoon schorste daarop de ver gadering en toen bleek dat vice- voorzitter Karei Meeuwenberg niet onder Klunder wilde 'die nen', trok de tegenkandidaat zich prompt terug met de mede deling, dat hij de eer aan zichzelf wenste te houden en narigheid binnen het bestuur wilde voor komen. De weg lag dus vrij voor Van der Veen Meerstadt die Klunder dankte voor zijn sportieve daad en vervolgens op de stoel van Persoon ging zitten. Dat het in Noordwijkerhout niet tot een stemming kwam speet niet aleen Klunder, maar ook vele clubbe stuurders. Teun Rietveld, sinds jaar en dag secretaris van RCL, drukte zijn onvrede met de gang van zaken in de Leeuwenhorst als volgt uit: „Je gaat daar naar toe met een zak vol stemmen en als je die dan niet mag gebrui ken, voel je je behoorlijk besode mieterd". Groter dan de kater van Riet veld was uiteraard die van Klun der, de tegenkandidaat die zich terugtrok, maar niet opstapte als afdelingsbestuurder. Hij werd de afgelopen week bedolven onder reacties. „De meningen liepen uiteen", aldus Klunder, „sommi gen zeiden dat ik had moeten op stappen. anderen waardeerden het dat ik de moed kan opbren gen om door te gaan. Uit opinie peilingen is gebleken dat ik een aardige kans had gehad om te Dat blijkt ook uit de door ons gehouden peiling. Een telefo nische ronde langs de velden leerde dat het een nek-aan-nek- race zou zijn geworden tussen Klunder en Van der Veen Meer stadt. Omdat niet alle clubs wil den meedoen aan een enquet e belandden wij uiteindelijk op een dood spoor. Een einduitslag kwam dus niet uit onze stembus, wel de indruk dat het er om zou hebben gespannen. Klunder: „Voor mij is dat in elk geval voldoende om door te gaan als bestuurslid. De beslis sing die ik vorige week heb geno men was er één van een scheids rechter die in een fractie van eens seconde moest beslissen of hij wel of geen strafschop geeft. Ik denk dat ik de juiste keuze heb gemaakt". Uit de reacties van clubbe stuurders, die wij tijdens ons rondje door de regio konden op tekenen, blijkt dat de Zwarte Piet in de 'kwestie-Klunder' massaal wordt toegespeeld aan Karei Meeuwenberg. Peter van kesteren, de voorzitter van Fore- holte, bij voorbeeld: „Meeuwen berg had Klunder tijdig een sein tje moeten geven en zijn bezwaar niet pas op het allerlaatste mo ment kenbaar moeten maken. Dat is onsportief en onfatsoen lijk ten opzichte van Klunder. Dat verdiende deze man niet". Klunder noemt de actie van zijn mede-bestuurslid „een min ne daad". „Daar ben ik behoor lijk kapot van geweest. Hij heeft nooit laten blijken dat hij mij niet als voorzitter wilde, zelfs niets tijdens de bestuursvergadering die vier dagen voor de verkiezin gen was gehouden. Ik was er dus totaal niet op voorbereid. Het was net alsof er een dolk in m'n rug werd gestoken". Maar de verwonding van klun der was niet zo ernstig dat hij gis teravond op de door Van de Veen Meerstadt bijeengeroepen verga dering verstek liet gaan. „Ben je gek. Ik laat me niet wegsturen, door niets en niemand. Boven dien heb ik niets tegen de voor zitter. Er is slechts één iemand die ik nooit meer zal vertrouwen. Maar er blijven nog zeven be stuursleden over met wie ik wel kan samenwerken". Ze hebben me verzekerd dat de blessure zal genezen' Voor alles is echter een verkla ring, zo ook voor de verrassende keus van Reekers. Libregts: „Voor de linker kant liggen de spelers niet voor het oprapen. Ik wil daar om wel eens zien hoe Reekers het daar doet. In de Bundesliga maakt hij een aardige ontwikkeling door en blijkt hij links in de zone goed te functioneren. Dat mag hij nu laten zien". Met voor hem afwisselend Pieter Huistra en Rob Witschge, die ieder een helft mogen strijden om de erfenis van Rob de Wit. Het was het enige experiment dat Thijs Libregts in Rome had willen uit proberen. In plaats daarvan ging hij vanmorgen op pad met een ver edeld b-elftal. De vermoedelijke opstelling is: Doel: Hans van Breukelen (PSV). Verdediging: Adick Koot (PSV), Ronald Koeman (PSV), Frank Rijkaard (AC Milan), Sonnie Silooy (RC de Paris). Middenveld: Wilbert Suvrijn (Roda JC), René Eykelkamp (FC Groningen), Rob Reekers (VfL Bochum). Aanval: Gerald Vanenburg (PSV), Marco van Basten (AC Milan), Pie- ROTTERDAM (GPD) - Feye- noord zal Joop Hiele waarschijn lijk langer moeten missen dan aan vankelijk werd gedacht. De bot sing met medespeler Paul Nortan in het afgelopen weekeinde heeft de 29-jarige doelman de zwaarste blessure in zijn loopbaan bezorgd. Hiele, die scheuringen in het kap sel en de kruisbanden van zijn rechterknie heeft opgelopen, moet nog minimaal drie weken in het ziekenhuis blijven en zal volgens de doktoren onmogelijk na de win terstop in januari al weer onder de lat kunnen plaatsnemen. Hiele. „De enige troost die ik heb, is dat men mij in het zieken huis heeft verzekerd dat de blessu re voor 100 procent zal genezen. Dat vind ik het allerbelangrijkste. Ik heb geen idee wanneer ik weer kan spelen. Voorlopig lig ik hier in het Sint Franciscus Ziekenhuis drie weken plat met een hele stella ge om mijn bed". - Een jaar geleden zou je met Oranje tegen België spelen en raakte je geblesseerd. Morgen zou je tegen Italië onder de lat hebben moeten staan en ben je er niet bij. Hiele: „Ik had van de trainer in derdaad begrepen dat ik zou mee doen tegen de Italianen. Het zit me niet mee de laatste jaren. Vorig sei zoen scheurde ik mijn enkelban den in een belangrijke periode en nu gebeurt dit weer. Een paar jaar geleden heb ik twee meniscusope raties gehad, maar daar had ik min der last van. Die vonden in de zo mer plaats waardoor ik nauwelijks wedstrijden miste. En twee jaar ge leden schoot mijn schouder uit de kom, waardoor Ajax—Feyenoord aan mijn neus voorbij is gegaan. Maar ook na die blessure was ik snel weer op de weg terug". Hiele: „Nee, maar het feit dat ik die band had gekregen zie ik wel als een blijk van waardering voor mijn kwaliteiten en prestaties dit seizoen. Rob Jacobs kwam vorige week naar mij toe nadat hij uitvoe rig met John Metgod had gespro ken. Het was voor het eerst in mijn carrière dat ik tot aanvoerder werd benoemd. Zelf heb ik het idee dat ik aan een sterk seizoen bezig was. Die lijn hoop ik straks weer door te zetten. Ik beleef dit jaar veel meer plezier aan het voetballen. Dat ik er vorig jaar een beetje de pest in had, had niets met de trainer te maken. Ik had problemen met de structuur binnen de club, had kleine con- flictjes met het bestuur en daar irri teerde ik me mateloos aan. Met als gevolg dat ik met mezelf overhoop lag en me moeilijk kon concentre- - Je bent al elf jaar prof bij Feyenoord. Hoelang ga je nog door bij deze club? Je hebt al eens eerder belangstelling voor het buitenland getoond. Hiele: „Wat Ajax voor Jan Wou ters heeft gedaan, vind ik helemaal niet zo gek. Als Feyenoord mij een meerjarig contract aanbiedt, wat met de huidige mogelijkheden bin nen de club heel goed is te realise ren, hoef ik niet weg uit Rotterdam. Ik kan nog makkelijk tot mijn 35ste in de top mee. Het bestuur en Hans Kraay hebben al vaak genoeg ge zegd dat ze een goed elftal willen neerzetten en dat ik daarin een be langrijke schakel ben. Ik vind dat ze dan de daad een keer bij het woord moeten voegen. Als het fi nancieel aantrekkelijk wordt ge maakt, zoals bij Jan Wouters, wil ik tot in lengte van dagen in de Kuip blijven". En als dat niet gebeurt? Hiele: „Na het volgend i ben ik transfervrij, dan vangt Feye noord niets meer voor me. Als ik opstap moet de club een ander zoe ken en dat kost ook veel geld. Een goede keeper koop je niet voor een paar ton. Theo Snelders is bij voor beeld voor een miljoen aan Aber deen verkocht".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17