Kobayashi de sterkste Schiphollöop weer voor Jan Ooyen Wie zei dat eigenlijk? (NIET) VAN GISTEREN Bekerstrijd driebanden weer spannend MAANDAG 14 NOVEMBER 1988 Anti-dopingplan 'grootmachten' MINNEAPOLIS (SID) - De natio nale Olympische Comités van de Verenigde Staten en de Sovjetunie willen komen tot een gezamenlijk doping-bestrijdingsplan. De be doeling is dat in de toekomst atle ten in beide landen het gehele jaar door op anabole steroïden kunnen worden onderzocht Robert Hel- mick, de voorzitter van het Ameri kaans Olympisch Comité bracht dit weekeinde het voorstel ter spra ke tijdens een bestuursvergade ring van de USOC in Minneapolis. Een uit drie personen bestaande USOC-delegatie, onder wie Edwin Moses, de wereldrecordhouder op de 400 meter horden, zal volgende week voor nadere besprekingen naar Moskou vliegen. "Ik zeg al sinds 1983 dat er het ge hele jaar door moet worden gecon troleerd," aldus Moses, "maar pas na het doping-geval van Ben Johnson beginnen vele landen voor deze maatregel te voelen." Volgens Moses zijn heel wat lan den pas bereid hun sporters het he le jaar door aan controles te onder werpen, als eerst de Verenigde Sta ten en de Sovjetunie de weg heb ben gewezen. Volgens Helmick waren het de Sovjets, die op de laatste dag van de Spelen in Seoul het initiatief voor dit opmerkelijk initiatief na men. De Sovjetrussische minister van sport Marat Gramov wilde in Seoul een garantie, dat ook de Amerikanen zich aan een dergelij ke controle zouden onderwerpen. LEIDEN - Ze kan mét pijn en moeite een uurtje vrijmaken voor een terugblik en voor het volgen van de finaleavond van de Leidsch Dagblad Cup heeft Lenie Niesing al helemaal geen tijd. De nu 43-jarige en eenmalige oud international houdt namelijk meer van daden dan van woor den. En dus is de organisatie en begeleiding van een play-back avond voor de jeugd bij haar club Fides Pacta belangrijker dan het kijken naar de verrich tingen van het eerste. Dat ze trou wens toch weinig ziet, want ze speelt nog altijd. In het vijfde. Met de andere voormalige ster ren uit haar 'eerste'jeugd. De slogan: 'eens een korfballer, 'altijd een korfballer', gaat dus ook in haar geval op. Op haar tiende jaar begonnen bij het later ter ziele gegane Morskwartier ("Ik stam niet uit een korfbal nest, maar ging met een klasge nootje mee naar die speeltuinver eniging") gooit de enige vrouw uit Leiden die het tot de selectie van het nationale team schopte nog altijd een balletje. "In de zaal, hoor", voegt ze daar la chend toe. "Buiten is het mij te koud. Die tijd heb ik gehad. Ik heb op het veld genoeg moeten af zien, dat mogen anderen nu maar doen. Ik ben bij Fides wat je noemt een klapstoel-lid. Eentje die lekker vanaf de kant toe kijkt". Al op haar vijftiende jaar, en inmiddels bij Vicus Oriëntis, de buteerde Lenie Niesing in het eer ste. "Je had in die tijd nog geen junioren", legt ze uit. "Je werd na de adspiranten dus zo in het die pe gegooid. Ik kwam wel meteen in het eerste. Maar daar hoef je je niet al te veel bij voor te stellen. Je was vakvulling, meer niet. Ik kwam erin omdat Cock Meijer in verwachting was. Ja, zo gaat dat bij korfbal". Saillant détail hierbij is dat een zwangerschap van één van haar twee zoons ("Die korfballen inmiddels ook, vanzelfspre kend") haar haar plaatsje in Oranje kostte. Nadat ze eerst met Vicus en later met de fusieclub Fides Pacta in de eerste klasse - toen de hoogste afdeling - was be land, viel het oog van de nationa le keuzeheren op haar. "Ik maak te de hele oefencampagne mee, speelde in de voorbereiding ook. maar moest helaas tegen België in Deurne aan de kant zitten. Omdat je toen qlleen maar mocht vervangen als er iemand gebles seerd raakte, kwam ik er ook niet in. Jammer, want het jaar daar op was ik zwanger. En dat bete kende dat het voor wat betreft het Nederlandse team meteen over was. Nee, het shirt heb ik niet. Dat mocht je toen niet houden. Meteen na afloop inleveren. Alleen de schoenen kreeg je cadeau". Wat overigens niet impliceerde dat Lenie Niesing ook bij haar club was uitgerangeerd. "Nee, ik heb na de geboorte van mijn zoons nog jaren in het eerste ge speeld. Met mijn man Ruud. Er was altijd wel iemand te vinden die even een uurtje met de kin derwagen wilde rijden. Bij het korfbal is dat geen punt. Op mijn 32ste ben ik gestopt voor het eer ste. Toen vond ik het welletje. Ik train nu alleen nog als ik zin heb. Maar spelen in de zaal natuur lijk wel. Daar kwam mijn spel beter tot zijn recht als op het veld. Ik was niet zo'n loper, maar had wel een goed schot. Scoorde toch altijd wel een paar goaltjes per wedstrijd". De part-time medewerkster bij Sport en Rekreatie vindt dat het korfbal er in vergelijking met 'haar' tijd niet beter op is gewor den. "Er wordt nu meer taktisch gespeeld waardoor het spel stati- scher is. Je ziet dan ook minder individuele en spectaculaire ac ties. De mentaliteit is ook niet be paald ten goede veranderd. Vroe ger had je er alles voor over, ging je vroeg naar bed voor een wed strijd. Daar krijg je de jeugd van tegenwoordig niet meer voor. Die zakken gewoon rustig door tot diep in de nacht. De tijd is na tuurlijk ook anders. Je hebt nu veel meer keuze-mogelijkheden dan toen. Ik vond het destijds leu ker. Gezelliger vooral". AD VAN KAAM. ANTWERPEN (ANP) - Nobuaki Kobayashi heeft de strijd om de wereldbeker driebanden in Ant werpen nieuw leven gegeven. Het professionele clubje van de West duitser dr. Bayer had zich dit sei zoen eigenlijk al neergelegd bij de suprematie van de Zweed Torbjórn Blomdahl, die met een duidelijke overwinning vorige week in Parijs al zijn eerste vinger om de World Cup had gelegd. Kobayashi voorkwam zaterdag avond in de halve eindstrijd via een miraculeuze inhaalrace dat de Zweed in Antwerpen de concur renten op een beslissende achter stand kon zetten. Gistermiddag moest Kobayashi opnieuw al zijn vechtlust aanspreken om de drei gende nederlaag tegen zijn landge noot Komori af te wenden. Na een achterstand van twee sets en ruim twee uur biljarten kon Kobayashi zijn eerste zege sinds Valkenburg '86 laten bijschrijven. Door zijn overwinning naderde de Japanner de als derde geëindigde Blomdahl tot twee punten. Antwerpen had gisteren een pri meur. Voor het eerst in de drie-jari ge geschiedenis van de wereldbe ker was de finale een Japanse aan gelegenheid. Tot grote teleurstel ling van de Belgen bleven Blom dahl en de Belg Ceulemans, res pectievelijk de nummers één en twee van de driebandenwereld, buiten het gevecht om de hoofd prijs van 25.000 gulden en twintig punten voor de wereldbeker. Ceu lemans, die zich in de kwartfinales van de Nederlander Rini van Bracht ontdeed, kon de hoge ver wachtingen in zijn partij tegen Ko mori helemaal niet waarmaken. De 51-jarige Belg, die jarenlang het driebanden regeerde, heeft zich al neergelegd bij de machtsoverne ming van Blomdahl maar wilde op een steenworp van zijn eigen woonplaats nogmaals schitteren. Komori bood hem echter geen en kel uitzicht op succes. De stoïcijn se Japanner kende geen medelij den met de promotor van de biljart- sport. Met de nadelige cijfers van 3- 15, 8-15, 9-15 en het voor hem be schamende gemiddelde (0.909) kon Ceulemans zijn keu weer inpak ken. Even later leek Blomdahl zich net zo gemakkelijk voor de finale te plaatsen. De jonge Zweed won de eerste set tegen Kobayashi in een recordtempo. De Japanner deelde in de tweede reeks zijn eerste waar schuwing uit door de stand met 15- 8 gelijk te trekken. Blomdahl zette zijn tegenstander onder druk en stond veertig minuten later met 15- 9 en 14-6 op de rand van de finale. Een explosie van Kobayashi voorkwam een snelle beslissing. Met een serie van negen dwong hij een beslissende set af. De tegen stand van Blomdahl was daarmee gebroken. De arm van de Zweed wilde wel, maar het hoofd niet. "Ik heb in die beslissende set te angstig opgesteld. Ik ging, tegen mijn gewoontes in, nadenken bij de stootbeelden. Dat kostte me de kop", aldus de niet bijster teleurge stelde Zweed. Met een gemiddelde van 1.891 over het hele toernooi was hij veruit de sterkste speler. Uitslag finale: Kobayashi (Jap) - Ko mori 3-2 (8-15, 0-15, 15-9, 15-8, 15-5). Eindstand: 1. Kobayashi (Jap), 2. Ko mori (Jap, 3. Blomdahl (Zwe), 4. Ceule mans (Bel), 5. Müller (WD1), 6. Dielis (Bel), 7. Connesson (Fra), 8. Van Bracht (Ned). Stand: 1. Blomdahl (Zwe) 30, 2. Kobayashi (Jap) 28,3. Müller (WD1) 22,4. Ceulemans Bel) 18,5. Komori (Jap) 15,6. Lieberkind (Den) 7, 7. Weingart (Oos) en Dielis (Bel) 6. 9. Connesson en Bitalis (beiden Fra) 5, 11. Zanetti (Ita) en Van Bracht (Ned) 4. De Belg Paul de Brauwer heeft gisteren de internationale veldrit van Gieten gewonnen. Voor 6000 toeschouwers heerste De Brauwer net als een jaar eerder op het fraaie parkoers, waar de organisatie in 1991 graag de wereldti telstrijd wil huisvesten. Achter De Brauwer duelleerden de Nederlanders Hendriks (zie foto) en Stamsnijder om de tweede plaats. Hendriks bleek de sterkste. De blonde Drent reed de oud-wereldkampioen uit Enter op negentien seceonden. (foto ANP» TEL AVIV (ANP) - De mannen van Animo hebben zich zaterdag geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup 3. De Friese formatie won in Tel Aviv ook het tweede duel tegen de Israëlische vertegenwoordi ger Hapoel Haamapil. Animo hoefde alleen de derde set maar af te staan (14-16), de andere drie reeksen leverden duidelijke winst op: 15-11, 15-11, 15-12. Het serste duel had de Nederlandse ploeg met 3-0 gewonnen. Ook de tweede vertegenwoor diger in het Europa Cup 3-toer- nooi. Zevenhuizen, won voor de tweede keer. Na de winst in Por tugal op Espinho met 3-1, werd het zaterdag in Nieuwerkerk aan de IJsel 3-0. De Zuideuropese mannen waren te zwak om van een wedstrijd te spreken. In de tweede ronde speelt ZVH tegen de Russische vertegenwoordiger Leningrad. De nationale volleybalkam pioen bij de vrouwen, Olympus uit Sneek, heeft ook de tweede westrijd voor de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup 1 ge- Volleybalclubs succesvol in Europa Cup wonnen. De Finse titelhouder Vaasan Vasama werd voor 600 toeschouwers verslagen met 3-0. Na de winst van de eerste set wist de Friese ploeg zich geplaatst voor de tweede ronde. Coach Van Wijnen, die Martje de Vries op de tribune liet, besloot daarna zijn reserves te laten spelen. Veel maakte het niet uit, met 15-9,15-7 en 15-8 waren er weinig twijfels over het verschil in sterkte. Het eerste duel had Olympus ook met 3-0 gewonnen. Longa'59 plaatste zich zater dag voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese vol leybalbeker voor bekerwin naars. De club uit Lichtenvoorde won in Salzburg de tweede wed strijd voor de eerste ronde tegen Wustenrot met 3-1. De setstan den waren 15-7, 15-7, 9-15, 15-12. Longa'59 had een week eerder de thuiswedstrijd al gemakkelijk met 3-0 gewonnen. De volgende tegenstander is Galatasaray uit Turkije, dat eerst op 3 december in Istanboel moet worden bestre den. De vrouwen van DVO, deelne mend aan het toernooi om de Eu ropa Cup 3, hebben de beide ont moetingen tegen de Italiaanse vertegenwoordiger Modena ver loren. De Oudbeijerlandse vrou wen slaagden er ook niet in een set op hun naam te schrijven. Za terdag werd het in de eigen hal 0- 3, en dag later in Dordrecht ston den de zelfde cijfers op het score bord. Maar in tegenstelling tot zaterdag, toen in de tweede reeks een voorsprong van 10-2 uit han den werd gegeven, had DVO zondag geen kans op setwinst. Met 15-10, 15-8 en 15-12 maakten de Italiaanse vrouwen het karwei professioneel af. Wekker UVS'ers hebben kennelijk moeite met opstaan. Kwam eerst Marcel Valk (tegen Papendrecht) te laat* binnenvallen voor de wedstrijdbe spreking, gisteren tegen AFC ver keerde Richard van Polanen te lang in dromenland en miste daar door de bus naar Amsterdam voor het uitduel tegen AFC. Evenals destijds Valk mocht Van Polanen plaatsnemen op de bank, waar aan vankelijk een basisplaats voor hem was gereserveerd. Vaste bankzitter Hans van Leeuwen mocht vervol gens zijn 'kloffie' uittrekken. Van Polanen gaf de schuld aan de wekker. "Die liep een uur te laat af', verklaarde de ex-prof van Sparta. Maar was het niet Van Po lanen zelf die de wekker een uur te laat instelde? Daarop moest de gril lige 'linkspoot', die tien minuten voor tijd nog even mocht opdraven tegen AFC, het antwoord schuldig blijven. Overigens probeerde UVS nog van alles om Van Polanen van zijn bed te lichten. Zonder resultaat evenwel. "Als ik eenmaal slaap, ben ik met geen mogelijkheid meer wakker te krijgen", aldus de slaap- vaste UVS'er. Na de wedstrijd te gen AFC (1-1) wilde De Groot niet zeggen of Van Polanen een lange schorsing in het vooruitzicht wordt gesteld. De trainer moest er nog een paar nachtjes óver slapen. Valse tonen Indien een club in de fout gaat kan dat een flinke boete opleveren van de zijde van de KNVB. Gaat het machtige voetbalorgaan echter zelf in de fout dan staat daar maar zel den een sanctie tegenover. Een aar dig voorbeeld waar door een fout van de KNVB voetbalelftallen de dupe wordt deed zich voor in Nieuw-Vennep. Het tweede elftal van de plaatse lijke voetbalvereniging SMS (re serve derde klasse KNVB West I) diende afgelopen zaterdag om twaalf uur een wedstrijd te spelen. Die wedstrijd zou geleid worden door arbiter Stern, die echter al een maand van te voren had opgegeven wegens nachtdienst die wedstrijd niet te kunnen fluiten. De KNVB verzuimde echter dit te melden aan SMS dat om half één nog geen scheidsrechter zag opdagen. Na kontakt met de Bond werd gezegd dat de scheidsrechter onderweg was, maar daarbij werd verzuimd te melden wie dat was. Een scheidsrechter van de onderbond werd toen bereid gevonden het du el te leiden maar toen de man goed en wel verkleed op het veld stond meldde zich een KNVB scheids rechter uit Heemstede, waarop zijn 'lagere' collega mocht inrukken. Valse tonen (2) Dat nam allemaal behoorlijk wat tijd in beslag en toen het er naar uit zag dat het tweede elftal van SMS niet voor de aanvangtijdstip van het eerste team (dat tegen Zand- voort'75 moest spelen) klaar zou zijn kwam een ander probleem naar voren. SMS beschikt namelijk maar over één terrein dat volgens de KNVB-normen is omrasterd en een KNVB-elftal mag ook alleen maar op een dergelijk terrein te spelen. Aangezien het tweede elftal al ver gevorderd was met de twee de helft en de scheidsrechter noch de aanvoeders van de reserve-elf tallen bereid waren op het niet-om- rasterde terrein te gaan spelen stel de de arbiter van de eerste elftallen, mevrouw Van Ooyen, een (volgens de regelementen) termijn van en half uur. Die termijn werd echter met tien minuten overschreden waarop Van Ooyen het duel SMS - Zand voort '75 (vierde klasse A West I) nog voor de aanvang dus af blies. Secretaris Kroon van SMS heeft een brief naar de KNVB gestuurd, waarin het aanstellingsbeleid van scheidsrechters door de Bond wordt gehekeld. Volgens Kroon is het niet een op zichzelf staand ge val. "Dit gebeurt wekelyks", aldus de secretaris. "Maar we kunnen er vrijwel niets aan doen want we hebben al zo'n gebrek aan scheids rechters. Die kunnen er ook niets aan doen. We zijn afhankelijk van de Bond". Niet om blij mee te zyn dus. "Scheidsrechters zijn volgzaam, omdat ze de top willen halen, reis jes willen maken". (Ex-scheidsrechter Henk van Ettekoven in Vrij Nederland). "Scheidsrechters durven niet voor hun mening uit te komen, om dat ze bang zijn dat hun uitspra ken directe gevolgen hebben voor de aanstellingen. Helaas is die angst terecht". (Scheidsrechter Ignace van Swieten in Vrij Nederland). "Charles Corver had dus nooit moeilijkheden, die had zijn haar keurig geknipt, gaf altijd be schaafd antwoord. Of neem Jan Keizer, geloof maar dat bij de Ne derlandse clubs de vlag uithing toen die ophield. Keizer was bang voor de Coopertest, nergens anders voor. De maximale slijmbal, ik ben blij dat-ie opgesodemieterd is. Dat soort types hoort niet in de voetbal lerij". (Voormalig scheidsrechter Frans Derks in Vrij Nederland). "Ik zorgde er tijdens die spelre- geltoetsen wel voor dat ik tussen Luinge en Van Swieten zat, dan zat ik goed als ik af en toe met een schuin oogje even spiekte. Dat kon ik op de HBS ook al goed. Je krijgt ook van die rare vragen: u ziet dat een speler een trouwring draagt en u gebiedt hem die af te doen. Dat lukt niet. Wat moet u doen? Ja, weet ik veel! Staken, heb ik opgeschre ven. Dat bleek nog goed te zijn ook". (Egbert Mulder, afgelopen sei zoen gestopt met fluiten, in Vrij Nederland). "Het G-voetbal, oftewel voetbal voor gehandicapten, groeit lang zaam maar zeker. Natuurlijk zijn er wat kinderziekten te overwin nen, maar we zijn op de goede weg". (Voorzitter Henk Duinker tij dens de najaarsvergadering van de KNVB afdeling Haarlem). "Op een gegeven moment maakte ik een sliding over de hand van mijn tegenstander. Nou, reken maar dat hij dat voelde. En toen een ander vlak voor tijd zijn arm brak, heb ik hem even recht in het gezicht uitgelachen". (Roda JC-spits John van Loen tegenover een ANP-verslagge- ver). "Ik eet wat ik wil. Een dieet is er uiteindelijk voor volwassen men sen. En niet voor kinderen zoals ik". (Tennisser André Agassi in Sport 90) "Ik had het liefst tegen Inter Mil aan geloot. Omdat Lothar Matt- haus daar speelt. Die had ik de les wel even willen lezen". (FC Groningen-aanvoerder John de Wolf in de GPD-bladen). "Over de toekomst van de sport maak ik me geen illusies. De sport zal in dit land van dorpelingen, snobisten, blaaskaken, confessione len, krukken en kleingeestigen al tijd een ondergeschoven kind blij ven. Een traditie van eeuwen is niet zo maar weg te wissen". (Volkskrant-verslaggever Hans van Wissen tijdens het sym posium ter gelegenheid van 40 jaar CIOS Overveen). "Als een socioloog u opbelt met de vraag wat u zoal in uw vrije tijd doet en u antwoordt: 'Ik laat twee maal in de week mijn kanarie aan een touwtje in de Kennemerduinen vliegen', dan wordt u onmiddellijk geregistreerd als regelmatig beoe fenaar van de wandelsport". (Idem). "Alles wat ik wilde heb ik altijd heel makkelijk bereikt, al mijn dro men zijn uitgekomen, maar ik heb er nu nog drie. Eerst wil ik een kindje, dan wil ik in het Neder lands elftal spelen bij de WK en als ik klaar ben met voetbal, dan wil ik om de hoek bij het Feyenoordsta- dion een cafeetje, waar dan alle maal foto's hangen van mij samen met alle grote voetballers. Met Maradona heb ik er al een. En dan ga ik 's zondags met de kleine bij Feyenoord op de tribune zitten kankeren: "Zakkenvulleeeeeeeers! (Pisa-middenvelder en voor malig Feyenoord-speler Mario Been in Panorama). "Humor, dat mis ik hier ook. Bij Utrecht was het bijna altijd lachen, maar hier.... Het ergste is nog datje zelf ook zo wordt. Je gaat je net zo gedragen. En dat loopje van ze, dat ga je ook overnemen". (Erik Willaarts over zijn voor malige werkgever, Borussia Mönchengladbach in Nieuwe Re- vu). "Voor Erik is het op het voetbal veld geen oorlog, maar vrede. Hij geeft bij wijze van spreken zij te genstander nog liever een hand en nodigt hem uit om te komen eten, dan dat hij hem een kegel verkoopt en de bal tegen het net trapt". (Mönchengladbach-manager Helmut Grashoff over Erik Wil laarts in Nieuwe Revu). "Met Gullit win je eerder de ver kiezingen dan met Kombrink". (Elske ter Veld. lid van de Tweede Kamer-fractie van de PvdA, in De Volkskrant). LEIDEN Voor de tweede keer in zijn atletiekloopbaan is Jan Ooyen er in geslaagd om de Schipholloop te winnen. Ondanks regenbuien en veel tegenwind liep de atleet van GAC Hilversum deze monster- tocht gisteren over een afstand van 61 kilometer in een acceptabele tijd van 3 uur 48 minuten en 20 secon den. De overige ereplaatsen gingen naar Henk Bronswijk (Olympus 70) en naar Wim Westerholt (Holland Haarlem). Al vrij vlug na de start van de 1 le Schipholloop, die gisteren traditie getrouw weer door de Leidse AV Holland georganiseerd werd, ging een tweetal favorieten, Wim Wes terholt en Wim Akkerman, ervan door. Een groepje andere kansheb bers met Jan Ooyen en Henk Bronswijk in het voorste gelid gun de het leidende tweetal niet meer dan maximaal vijftig meter voor sprong. Na vijf kilometer sloten Bronswijk, Ooyen en Bram Hei- komp (Veteranen Nederland) bij het duo aan zodat er een kopgroep van vijf man ontstond. Rond de twintigste kilometer kwam Akkerman, nog maar net ge nezen van een zware blessure aan zijn enkelbanden, inhoud tekort en haakte af. Hiermee was de afval race begonnen. Het overgebleven kwartet bleef tegen de wind in een drachtig samenwerken zodat de 'voorsprong op de rest van het deel nemersveld onoverbrugbaar werd. Na 40 kilometer achtte Wester holt de tijd rijp om te gaan versnel len. Bronswijk ("Als ik mee was ge gaan had ik me wellicht geforceerd en later was ik in elkaar gestort") liet een gaatje vallen en ook Hei- komp kon niet volgen. Ooyen dichtte in z'n eentje het gaatje en ging samen met Westerholt verder. Op het marathonpunt had het duo al 40 seconden voorsprong op Bronswijk en 51 seconden op Hei- komp. Tijdens de 44e kilomter ver snelde Ooyen en Westerholt had daar geen antwoord op. Ooyen liep regelrecht naar zijn tweede zege toe en kwam in de resterende 16 ki lometer niet meer in de problemen. De 41-jarige Naaldwijker passeer de na 3.48,20 als winnaar de finish. Achter hem schoof Bronswijk nog voorbij Westerholt ("Ik verzuurde en kreeg last van mijn bovenbe nen") en pakte hij de tweede plaats in 3.50,31. Westerholt behield de derde plaats (3.52,31) terwijl Hei- komp vierde werd in 3.57,35. Kees Hermans die na een langzame start in de slotkilometers nog veel atle ten inhaalde eindigde in 4.03,58 als vijfde en bleef Akkerman (4.04,34), vluchter van het eerste uur, voor. Na afloop verklaarde de winnaar dat zijn zege niet als een verrassing kwam. "Ik deed mee om te winnen. Ik was al een tijd in goede vorm en wist dat het moest kunnen. Ik ben natuurlijk verschrikkelijk blij dat het lukte". Ook Bronswijk was in zijn nopjes met de door hem gele verde pretatie. "Na blessure peri kelen loop ik pas vanaf september pijnloos. Dat ik nu al weer tweede word in zo'n wedstrijd had ik eer lijk gezegd nog niet verwacht. Toen ik eenmaal tweede lag heb ik nog even gehoopt dat Ooyen in zou klappen maar dat gebeurde niet." Van de streekatleten was Ad Ulijn de snelste. De NSL-er eindig de als 21e in 4.40,55. De Spartaan duo Kees van Ruiten (4.42,15) en Leo Warmerdam (4.43,17) eindigde op respectievelijk de 23e en 24e plaats. Van NSL liepen ook Jan de Zwart, Theo Heemskerk, Kees van Gerven en Wimpie Turnhout de ra ce uit terwijl Wim van Vliet als eni ge AV Hollander de monsterace voltodide. Bij de vrouwen ging de zege naar Corry Boumeester van AV Waterweg voor Corry Brons wijk van Olympus 70. Jan Kortekaas van heeft giste ren de 'Dopperbloemloop' in Zoe- termeer opzijn naam geschreven. De Bataaf legde de halve marathon (ruim 21 kilometer) af in 1.11,06. De tweede plaats ging eveneens naar een streekatleet. Peter van der Sluis van NSL finishte na 1.12,40.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21