Leython zakt steeds dieper Philidor valt ver terug Gelijk spel valt LZ tegen Stunt en blunder van grillig Scylla DIOK na zege op RCH alleen aan de leiding Teleurstellende nederlaag Gemini Het Ravijn komt in slotfase langszij NI JVERDAL De Zijl/LGB behoefde dit weekeinde niet in actie te komen. De voor zondag vastge stelde wedstrijd tegen Het IJ uit Amsterdam ging niet door omdat de Amsterdammers zoals ver wacht niet kwamen opdagen. Door voor de tweede keer in successie weg te blijven zal Het IJ ko mende week door de waterpolocommissie uit de competitie verwijderd worden. Alle door hen ge speelde wedstrijden worden dan ongeldig. LZ'86 speelde in Nijverdal tegen Het Ravijn. De wed strijd eindigde in een 10-10 gelijkspel. LEIDEN - Na drie ronden spelen in de landelijke KNSB-competi- tie weten de schakers van Phili dor waar zij in de hoofdklasse aan toê zijn. Het 6-4 verlies tegen het Hilversumse HSG, een spon sorteam in opkomst, maakte na melijk in één klap duidelijk dat de Leidenaars zich, althans voor lopig, op de onderste helft van de ranglijst moeten richten. SCHAKEN Gedoodverfd kampioen Volmac deed het ditmaal met een 7-3 ze ge rustig aan tegen het Bussum- se BSG. In vooruitgespeelde par tijen lieten de drie Leidse Olym- piade-gangers Jeroen Piket, John van der Wiel en Rinie Kuijf zich met overtuigende overwin ningen van hun beste kant zien. Marcel Piket zag zich echter in uitstekende positie pardoes mat in één gezet. De Volmac-reserves verrichtten in dezelfde ronde baanbrekend werk voor het eer ste team, door Desisco-Water- graafsmeer van de laatste kam pioensaspiraties te beroven. Ge volg was, dat alleen Groningen zich nu nog in het voetspoor van de Rotterdammers weet te hand haven. Philidor had in Hilversum lan ge tijd zicht op een beter resul- LEIDEN - Scylla lacht en Scylla huilt: dat gold zo ongeveer voor het Scylla-kwartet na het afgelopen weekeinde. Tegen koploper De Blaeuwe Werelt/De Veluwe werd met 9-9 gestunt. Een dag later ging het team met 7-11 onderuit tegen het lager geklasseerde Bruns/Shot. Oegstgeest bleef tegen Chrom- pack/Middelburg Zuid stevig over eind: de tegenstander werd met 4- 14 gevloerd. TAFELTENNIS Driemaal Van Spanje (Ron, Henk en Jaap) en Edwin Angenent lijkt wel een zeer stevige kluif. Toch bleek het 'mannenteam-met één vrouw' van Scylla in staat de Apel- doornse tegenstander voor de helft te verorberen. Zeker een opvallen de prestatie. Sjoerd Meijer was de meest in het oog springende klui ver: hij won maar liefst driemaal te gen de kandidaat-landskampioen. Slechts ex-Duitslandganger Henk van Spanje lag de rechtenstudent wat te zwaar op de maag. Mirjam Kloppenburg had niet zo'n stevige trek: alleen reus Angenent peuzel de ze op. Danny Heister scoorde driemaal. Hij verloor slechts van de jongste, maar tevens sterkste Van Spanje: Henk. De Vrind heeft de laatste tijd wat moeite om tot winst te komen; winst was er voor hem tegen Angenent en Jaap van Span je. Beide dubbels gingen verloren. Een dag later bleek de boog niet altijd gespannen te kunnen zijn. Wat onverwacht werd met 7-11 te gen Shot verloren. Alleen Heister kon zich als 16-jarige de rots in de branding noemen. Meijer voelde zich duidelijk minder standvastig tegen de Wageningse golfslag: vier maal ging hij kopje onder. Ook Pe ter Paul de Vrind moest veel water Ruime zege Dekker Squash LEIDEN - De mannen van Dek ker Squash hebben in de eerste di visie met 3-1 gewonnen van Pa- pendrecht. Alleen Carel de Bruyn verloor in vijf games van Schaap. Brian Witherden klopte Frits Groe nendijk zonder problemen in drie games en Graeham Smith deed dat ook tegen Bruno van der Poel. Pe ter Buitendijk moest hard werken tegen Mutsaers, nummer 65 op de. nationale ranglijst. Maar ook het jonge Warmondse talent won (3-1). Met dat resultaat is Dekker Squash nu als debutant in de eerste divisie opgeklommen naar de tweede plaats in de rangschikking achter de zekere kampioen, Dicky Squash SQUASH Ook Casino, doet het als debutant uitstekend. In de derde divisie staan de Noord wijkers nu op de derde plaats. Dat is meer dan aan voerder Anton Will van Zoelen durfde hopen. Tegen Sluipers werd het 4-0. De Noordwijkse nummer één, Jan van Duin, vorige week winnaar van een sterk bezet C-toernooi in Rotterdam, speelde Kuiper met 9-3,7-9, 9-7, 9-2 vakkun dig stuk. Anton Will van Zoelen nam het na 9-3, 9-0 wat te gemakke lijk op tegen Waterman, maar was net op tijd weer bij de les om te voorkomen dat hij nog een vierde game zou moeten spelen. Een 1-7 achterstand zette hij om in 10-9. Ib- boel pakte Noordergraaf met 3-9,9- 3, 9-3 en 9-0 en Piet Veentjer gaf te gen Brohn alleen de derde game af omdat hij even moest ademhalen: 9-0, 9-6, 8-10 en 9-5. De vrouwen van Casino wonnen met 3-1 van Alphen. Alleen Mandy Asselb'ergs verloor. Janine Junger, Rosemarie Verdegaal en Renate van der Bent hielden zich in drie games staande. taat dan de uiteindelijke 6-4 ne derlaag. Tijdens vooruitgespeel de partijen hadden drie man al voor een redelijk uitgangspunt gezorgd. Invalster Heieen de Greef kwam daarbij tot een ver dienstelijke remise met Ween- ink, terwijl Henk van Maaren een even verrassende als uitstekende winstpartij tegen nationaal kam pioen Rudy Douven voor zijn re kening nam. Peter Gelpke kwam er weliswaar in het geheel niet aan te pas tegen Paul van der Sterren: 1 1/2-1 1/2. Omdat Joop Piket en Hans Kuijf al vrij snel in de wedstrijd meer dan comforta bele posities bereikten, was enig Leids optimisme gerechtvaar digd. Die perspectieven werden echter al snel een stuk minder gunstig, toen Piet Bakker een stevige flater beging in zijn tref fen met de Belg Meulders: 2 1/2-1 1/2. Dat beeld verslechterde nog, toen Hein-Piet van der Spek ten onder ging met een slecht afge wikkelde partij tegen Zagema. RAG de Graaff trok vervol gens Philidor tijdelijk weer in het rechte spoor door Paul Boersma in 26 zetten met een fraaie zege een stevig pak slaag te bezorgen: 3 1/2-2 1/2. Van crucia le betekenis was daarna het ver lies van Hans Kuijf tegen de grootmeesterlijke kopman van de Hilversummers, Kudrin. Op het moment dat zijn voordeel slikken: slechts eenmaal bleef hij boven, door middel van winst op Geert Verhaegh. Mirjam Kloppen burg bleek eenmalig in staat te winnen, en het zevende punt werd gescoord door het dubbel Heister- /De Vrind. Misschien een wat katerige af sluiting van het weekeinde voor de Leidse vereniging. Toch mag men heel blij zijn met de huidige ont wikkeling; Scylla heeft namelijk een riant uitzicht op de derde posi tie in de eredivisie na De Veluwe en Tempo Team. Reden genoeg voor dikke tevredenheid. Wat voorzichtiger in zelfgenoeg zaamheid lijkt de ploeg uit Oegst geest. Hoewel er alle reden toe is blij te kunnen zijn met de huidige situatie kenmerkt de Oegstgeester houding zich nog het beste met de woorden 'afwachten maar'. Mis schien wel terecht, wanneer be dacht wordt dat ook het eindigen op de eerste plek in de eerste divi sie nog geen direct recht geeft op promotie. Strijd wacht er dan nog met de nummer één van de andere eerste divisie. In ieder geval deed Oegstgeest het afgelopen weekeinde wederom goede zaken. Gespeeld werd tegen Middelburg Zuid. Na vier uur spe len vertrok het team weer uit het Zeeuwse met een 4-14 overwin ning. Helaas deed concurrent De Verenigde Spaarbank net zulke goede zaken, waardoor de voor sprong van vier punten onveran derd bleef staan. In Arnhem ontmoette het man- nenteam van Docos tegenstander Treffers. Ron van Veen was ver vangen door vaste stand-in Ronald Rijsdorp. Meestal vervult de krul lende Rijsdorp de functie van joker met dubbele punten. Ditmaal ech ter kon hij slechts eenmaal scoren. Kish Prashad zorgde voor twee punten, en Walter Englebert liet een nul achter zijn naam noteren. Inmiddels bezet Docos de voor de gradatie levensgevaarlijke vijfde positie. En hoewel de verschillen binnen deze groep klein zijn lijkt het lot van Docos al vrijwel beze geld. De vrouwelijke afdeling zorgde voor wat compensatie. De tweede positie in de eerste divisie werd verstevigd door een 9-1 overwin ning op Schimmert/Moonen. Het enige schoonheidsfoutje zat hem in het dubbel. Ook de vrouwen van Scylla ontmoetten een afvaardi ging van het Wageningse Shot. Het tweede vrouwenteam van deze club verloor in eigen huis met 4-6 van de Leidse ploeg. Heidi de Haas won alles. Judith Lepelaar pakte twee punten, en het dubbel werd in winst omgezet. WOUTER LANGEVELD was vervlogen, bleef Kuijf in zijn winststreven volharden. Een misrekening die hij in de tijd noodfase met een toen onaf wendbare nederlaag moest be- kopen: 4 1/2-2 1/2 voor HSG. De regelmatige winstpartij van Joop Piket op Tolk en een zwaar be vochten remise van Nico Kuijf bleken toen onvoldoende om Philidor nog naar een gelijkspel te tillen. Coen Stehouwer ver zuimde namelijk om het in ruime mate behaalde voordeel tegen Leon Pliester uit te buiten. De tijdnood speelde de Leidse Rot- - terdammer traditiegetrouw zo parten, dat de eerder behaalde kansen als sneeuw voor de zon verdwenen. Toen Stehouwer tenslotte ook nog een (het half punt reddende) eeuwig schaak combinatie miste, was de strijd beslist: 6-4 voor HSG. LSG lijkt er alles aan gelegen om na het stevige verlies tegen Utrecht in de eerste klasse zoveel mogelijk in het voetspoor van de titelrivaal te blijven. Dit in de hoop op een eventuele latere misstap aan Utrechtse zijde. Bij Groningen 2 zorgden de Parle- ment-bewoners ervoor in deze achtervolgings-race weer enkele bordpunten in te lopen door de wedstrijd met maar liefst 1-9 naar zich toe te trekken. LEIDEN De mannen van Leython zakken steeds die per weg in de tweede divi sie. Door de nederlaag tegen AMVJ (0-3) bezetten ze nu de voorlaatste plaats. Gemi ni verloor met dezelfde cij fers van het laaggeklasseer de VONO. De vrouwen van Gemini deden het beter met een 3-2 overwinning op het sterke Molenwiek. Leython bereikte dankzij een 3-2 ze ge op Thornax en de neder laag van koploper VSC bij AV'40 (1-3) de (gedeelde) eerste plaats. VOLLEYBAL Leython ondervond aan den lijve dat elke fout onbarmhartig wordt afgestraft. De spelers verkeren mo menteel niet in een constante vorm en zitten in de hoek waar de slagen De Groningse reserves kregen zaterdag de rekening gepresen teerd voor het feit dat zij van de Leidenaars op vrijwel alle bor den remises poogden te bietsen. Die remise-offertes werden door de meeste LSG-ers hardnekkig afgeslagen. Alleen kopman Theun van der Vorm en René Duchêne konden zich bij rede lijk dode posities vinden in het vredesaanbod van de respectie ve tegenstanders. Daarvoor al had Leon Konings met een half uurtje denkwerk zijn opponent plat gekregen. Een actie die na volging kreeg van Henk van Put ten die in tijdnood eenvoudig kon toeslaan. Adriaan Clemens, Charles Kuijpers, Wim Heems kerk en Joan Baart tekenden eveneens probleemloos zeges aan. Iets meer tijd en moeite kostten de overwinningen van Tom Whiley en Aad van Moorsel: 1-9. De Nederlandse mannenploeg is de 28e schaakolympiade in het Griekse Thessaloniki gisteren begonnen met een maximale overwinning van 4-0 op Hong kong. Van der Wiel, Van der Ster ren. Piket en Kuijf hadden geen enkele moeite met hun tegen standers. Sosonko en nationaal kampioen Douven werden nog achter de hand gehouden. Tim man doet in verband met zijn drukke programma niet mee. De vrouwen startten met een zege van 2-1 op de Dominicaanse Re publiek. Jessica Harmsen ver loor, de winstpartijen kwamen op naam van Cathy van der Mije en Heieen de Greef. RUUD DOBBELAAR vallen.- Tegen AMVJ startte Ley thon met een 1-5 systeem met Don van Hal als spelbepaler. Zijn pass was te onzuiver en de aanvallers bleken niet in vorm, zodat de eerste set snel verloren was (2-15). In de tweede set kon Leython tot 6-8 bij blijven, maar daarna zorgden drie foute opslagen en een serie stop- fouten voor verlies met 6-15. Na een voorsprong in de derde reeks (5-4) ging het ook toen snel mis met Leython: 9-15. Gemini had bij VONO in Am sterdam een off day. In de eerste twee sets ontbrak de agressie volle dig (7-15, 10-15), maar in de derde set ging het aanvankelijk beter. Na een voorsprong van 7-0 en 9-5 kwam de Wad er weer in. Gemini kreeg nog wel een setpoint, maar winst leverde dat niet op: 14-16. NOVO speelde thuis tegen koplo per Tonegido een prima wedstrijd. Een uitstekend blok lag aan de ba sis van twee gewonnen sets (de tweede 15-5 en de vierde 16-14). In de andere sets gaf Tonegido de toon aan: 7-15, 8-15, 4-15 (2-3). Voor LZ'86 begint de competitie eigenlijk nu pas. Zeker nu de wed strijd tegen Het IJ hoogstwaar schijnlijk ongeldig wordt ver klaard, heeft de Leidse formatie al leen nog maar toppers ontmoet. Nu zullen in de wedstrijden tegen de 'zwakkeren' de punten gehaald moeten worden. Vol goede moed was men afgereisd naar Nijverdal. WATERPOLO De ploeg geloofde in een overwin ning. De uiteindelijke 10-10 stemde dus niet tot volle tevredenheid. Ze ker gezien de 8-10 tussenstand zo'n anderhalve minuut voor tijd had er voor LZ meer ingezeten. Ondanks de tien goals was vooral het werk van de voorwaartsen niet optimaal. De zone-verdediging van Het Ra vijn met aan het hoofd de sterke keeper Brinkman stelde de Leide naars voor grote problemen. Tegen In de promotieklasse speelden VCS en Leython 2 een vijfsetter. Leython leverde de eerste twee sets in door concentratiegberek op beslissende ogenblikken (10-15, 9- 15). Met de invallers Leo Torn (spelverdeler) en Rogier Schalk wijk (aanvaller) voor respectieve lijk Robert Maassen en Renee Leeflang en een uitblinkende Er- win Sikkema ging het veel beter: 15-6 en 15-12. Op conditie pakte Leython ook de vijfde set: 15-8 (3- 2). Ook Donar en Leython 3 bestre den elkaar op het scherpst van de snede. Om elk punt werd verwoed gevochten, wat resulteerde in een spannende viersetter. Na 15-8, 11- 15 en 15-9 trok Donar met 19-17 de finitief aan het langste eind. Bij LUSV wil het nog steeds niet lukken. Alleen in de eerste set te gen Punch lukte de pass. De verde diging van LUSV had op de aanval len door het midden van de tegen standers helemaal geen vat: 6-15, 11-15, 13-15. NOVO 2 speelde een constante wedstrijd tegen Tornado de afspraken in werd er veel te snel en van te ver geschoten. Het Ravijn veroverde zo gemakkelijk balbezit en kon veelvuldig richting LZ-kee- per Rob de Wit trekken. Zo stond het halverwege de tweede periode 5-2 in Nijverdals voordeel en leek een Leidse zege ver weg. In de tweede helft kwam de ommekeer. Onder leiding van Wilco van der Zeeuw (met vijf treffers topscorer) werd met meer overleg de aanval gezocht. Prompt bleek Het Ravijn kwetsbaar. Toen vlak voor het ver strijken van de derde periode LZ 7- 9 liet aantekenen lag de zege bin nen handbereik. Het Ravijn toonde karakter en kwam toch nog langs zij. LZ incasseerde zo het eerste winstpunt, maar liet tevens een punt liggen concludeerde René van der Zeeuw na afloop. Periode standen: 3-1, 5-4, 7-9, 10-10. Doel punten: Wilco van der Zeeuw 5x, Bob Brebde 2x, Ruud Muusse 2x en René van der Zeeuw lx. 2. Alleen de tweede set ging nipt verloren (13-15), maar in de overige sets hield NOVO onder leiding van uitblinker Kees van der Meent het hoofd er goed bij: 15-10, 15-10, 15- 13. Vrouwen Gemini kwam er tegen Molen wiek in de eerste set in het geheel niet aan te pas (3-15) en leek af te gaan op een kansloze nederlaag. De vrouwen uit Voorschoten her stelden zich echter voorbeeldig: binnen tien minuten stond het 1-1 (15-9). Vanaf de derde set werd het spannend. Gemini verloor met 12- 15, kwam vervolgens met 2-11 ach ter, maar draaide daarna de rollen om. Molenwiek liep achter de fei ten aan (15-12 en 15-13 voor Gemi ni). Een gehandicapt Leython (zon der spelverdeelster Ineke Snelting en de geblesseerde Gerdi Ver- woert) had zijn handen vol aan Thornax. Dat won de eerste met 15- 9, waarna Leython via aanvallen door het midden met Tine de Bloois en Carolien vn Gendt terug sloeg: 15-11,15-10. Ondanks een 8-6 voorsprong ging de vierde set nog verloren (11-15), maar dankzij een sterke opslag leverde de vijfde Leython geen enkel probleem meer op: 15-3 (3-2). In de promotieklasse werd Ge- mini 2 gedurende twee sets wegge slagen (7-15, 6-15) door ZVH 2, dat sneller speelde en harder serveer de. Gemini vocht in het derde spel- deel knap terug (17-15), maar kwam in de vierde set op onover brugbare achterstand (0-8). Dat be tekende via 8-15 definitef verlies (1- 3). Gemini 3 blijft wisselvallig spe len. Be Fair 2 had bijna niets in te brengen tegen de geconcentreerd spelende vrouwen uit Voorscho ten, die met 15-10, 15-9, 8-15 en 15- 10 zegevierden. NOVO liet middenmoter Acco- /DOS 2 geen kans (8-15, 2-15, 5-15). Liusna wordt door pech achter volgd. Als kersverse promotieklas- ser moet het beide hoofdaan- valsters wegens blessures missen, wat de nodige omzettingen met zich meebrengt. Nummer twee van de ranglijst, DVC, werd deson danks twee sets lang goed partij ge geven, maar winst leverde dat niet op: 11-15, 10-15, 3-15(0-3). GER RENES In de tweede klasse gaat Kat wijk door op de goede weg. In Den Haag werd DSZ met 8-13 versla gen. De ploeg van coach Jan Mid dendorp was veel te sterk voor de Hagenaars. Als men wat zorgvuldi ger met de kansen was omgespron gen had de overwinning nog veel groter uit kunnen vallen. Vooral in de laatste periode die inging met een 6-13 stand werd aan Katwijkse zijde slordig gespeeld. Hierdoor ontliep DSZ een afstraffing. Goals: Ronald Heemrood 6x, Martin Jon ker 2x, Hans Schaap 2x, Lucienne Vieveen 2x en Eddie Hoek. Vivax zit een beetje in de hoek waar de klappen vallen. De Oegst- geestenaren verloren nipt met 12- 13 van De Amer. "Gebrek aan zelf vertrouwen", analyseert trainer Wim Groen. "In de eerste periode zijn we stukken sterker maar het staat slechts 5-4, je ziet dan de twij fel binnen sluipen". De Amer profi teerde maximaal en stond de twee de wedstrijdhelft voortdurend op winst. Vivax, dat Jeroen Piasmeier geblesseerd zag uitvallen, verloor met 12-13. Topscorer: Jack Frauen- felder 4x, Serge Dietz 3x. In de derde klasse de derde zege op rij voor Sassenheim. BZC werd met 5-4 verslagen. De twee punten kwamen wat gelukkig in Sassen- heims bezit omdat tot twee keer toe een geldige BZC-goal door de arbi ters werd gemist. Goals: Rob Burg meier 3x en Harold Geurds 2x. DKD speelde 6-6 tegen Koude kerk. Vooraf had het Leiderdorpse kamp voor een dergelijk resultaat getekend, achterafhad men het ge voel een punt te hebben verloren. Na de 6-6 van Sjouke Kuiper liet men nog vele kansen onbenut. Topscorer: Kuiper 3x. De vrouwen van De Zijl/LGB kenden geen medelijden met DJK- /ZAR. Na één periode was het al 5- 0. De einduitslag in deze ongelijke wedstrijd werd bepaald op 9-1. Topscoorsters: Marion Rijsbergen en Pamela Tegelaar (ieder 3x). De vrouwen van LZ'86 speelden wel een goede wedstrijd maar kwa men tegen HPC niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Dit betekende het tweede verliespunt voor de equipe van Roel Veenstra dit sei zoen. Doelpunten LZ: Tanja Wienk 2x. DIRK KLOOS Jongens LZ'86 winnen estafette LEIDEN - De jongens van LZ'86 zijn eerste geworden tijdens de Ne derlandse estafettekampioen schappen. Stadgenoot De Zijl- /LGB bemachtigde zaterdag in Den Haag de tweede plaats. Bij de meisjes moest LZ, evenals vorig jaar, de Dinkel voorlaten in het to taal klassement. ZWEMMEN LZ86 greep, op de totaalprijs bij de jongens na, net naast de hoofdprij zen. Bij de meisjes onder de 10 werd een tweede positie behaald, 0,4 seconde achter de Dolfijn. De Zijl/LGB werd in deze leeftijdsca tegorie negende. Bij de meisjes on der de 12 en 14 jaar behaalde LZ86 beide keren een derde plaats. De jongens onder de 10 van L286 zwommen, evenals de meisjes, naar een tweede plaats. De Zijl- /LGB haalde hier zijn beste positie met een vierde plaats. De zesde plaats bij jongens onder de 12 en de negende bij onder de 14 jaar lever de LÉ86 in totaal de jongensbeker op. De Zijl/LGB kwam in deze leef tijdsklassen niet verder dan twee keer een elfde plaats. Bij limietwedstrijden in het Vijf Meibad werden gisteren twee Ne derlandse jaargangsrecords ge zwommen en één geëvenaard. Bo vendien werd er nog een nieuwe li miet en een kringrecord behaald door de zwemmers van L286. Den nis Schouten zwom een nieuwjaar- gangsrecord voor jongens van 12 jaar. Hij zwom op de 50m school in 33,5 sec. en zwom zo het oude re cord van Stan Steegeling, 33,9 sec, uit de boeken. Bianca Hocks deed hetzelfde op de 50m rug. Nadat zij al eerder op de 100m rug een kring- record had gezwommen in 1,12.2 min., behaalde Bianca hier een nieuw jaargangsrecord in 33,2 sec (was 33,37 sec). Mark Schouten evenaarde het record op de 50m vlinder voor jongens van 12 jaar met 29,5 sec. Danny van Klink zwom op de 200m schoolslag naar een uitste kende tijd van 2,46.9 min. Dit was ruim vier seconden onder de li miet. Verschillende zwemmers van LZ realiseerden uitstekende tij den, maar bleven net boven de li miet steken. Nancy Kijk in de Veg- te (2,52.1 min.), Olga Bouwmeester (3,01.0 min.) en Andrea Hoenselaar (3,03.4 min.) lieten zien dat er in de nabije toekomst nog meer limieten gehaald kunnen worden door LZ. Bij de allerjongsten zwommen Natasja Sierag( LZ) en Micha Prins naar goede tijden op de 200m wis sel in respectievelijk 2,53.6 min. en 2,56.7 min. Remco Singeling deed hetzelfde op de 100m wissel (1,21.6 min.). HILVERSUM - DIOK heeft gisteren voor de achtste keer op rij gewonnen. Ditmaal was oud-landskampioen Rugby Club Hilversum (RCH) het slachtoffer van de Leidenaars: 12-26. Door deze overwinning staat de ploeg nu alleen aan de leiding in de ereklasse. RUGBY De Leidenaars moesten het gisteren zonder trainer-coach Theo Snijders stellen. De Hage naar, die tevens trainer van de nationale ploeg is, verblijft momenteel samen met de andere Oranjetrainer, Piet Paul, in Schotland. Zij lo pen daar stage lopen bij de technische staf van het Schotse rugbyteam. Aanvankelijk werd de trainer echter niet ge mist. DIOK begon furieus en de Leidse voor waartsen waren in de eerste helft oppermach tig. RCH kreeg geen enkele gelegenheid om in de wedstrijd te komen en dreigde volledig weg gespeeld te worden. Godfried Bos opende de Leidse score vanuit een penalty (0-3) en vlak daarop rondde Gidion van der Born sterk werk van het Leidse pack doeltreffend af: 0-7. Mark Michielsen had met de eenvoudige conversie geen moeite en vergrootte de voorsprong tot 0- 9. Op dat moment in de wedstrijd waren de Leidse driekwarten eigenlijk nog geen enkele keer aan de bal geweest, omdat de voorwaart sen al het werk opknapten. Met name in de scrum en in het losse werk domineerde DIOK en meer punten bleven dan ook niet uit. Robert Broers drukte na een goed opgezette aanval de bal over de achterlijn: 0-15. In plaats van door te gaan en de wedstrijd al in de eerste helft definitief te beslissen ging DIOK een tempo lager spelen en gaf RCH daar door de gelegenheid om terug in de wedstrijd te komen. Vanuit een ingestudeerde beweging brachten de Hilversummers vlak voor rust de stand op 6-15. In de tweede helft bracht Bert Wisse de Leid se ploeg al gauw op 6-19, maar in plaats van de wedstrijd rustig uit te spelen ging er bij DIOK ineens van alles mis. Het tackelen was bij vla gen bijzonder slecht, de balbehandeling onvol doende en de organisatie was weg. RCH profi teerde hier goed van door de achterstand tot 12-19 te verkleinen en verder aan te dringen. Het was echter tekenend voor de vechtlust van de Leidenaars dat zij overeind bleven en zich langzamerhand aan de Hilversumse ontwor- stelden. Met weinig fraai maar wel effectief rugby werd de strijd verplaatst naar de aan- valshelft en liet de driekwartlijn zien dat ook zij kan rugbyen. Na een mooi uitgespeelde aanval scoorde Evert-Jan van Seggelen in de hoek: 12- 23. Hierna gaf RCH de strijd op en kon DIOK de wedstrijd vrij rustig uitspelen. Michielsen had het laatse woord en bracht zijn ploeg uit een penalty definitief in veilige haven: 12-26. The Bassets-AAC 6-22 Door deze nederlaag staat de Sassenheimse ploeg nu op de laatste plaats in de ereklasse. De ploeg wordt geplaagd door talloze blessures en is niet in staat om de open plaatsen goed op te vullen. Tegen het Amsterdamse AAC werd er helemaal niet slecht gespeeld maar de Sassen heimse ploeg kwam niet tot scoren. Alleen de weer in het eerste team spelende Martin Groe- neveld benutte voor The Bassets twee straf schoppen. RRC-LSRG 17-0 Een dure nederlaag voor de Leidse studen ten tegen mede-koploper RRC. LSRG had in de tweede helft geen verweer tegen het vele kicken van de Rotterdammers. De studenten zagen een try afgekeurd en misten teveel straf schoppen om goed in de wedstrijd te komen. Links van het net duelleren voor Gemini/K Anja van der Meer en Linda Gommans met twee Molenwiek-speelsters om de bal. Op de achtergond kijkt Petra van Wisse toe. (foto Loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18