Forescate haalt genadeloos uit Ter Leede ten onder tegen nummer twee Beslissing blijft uit in boeiende topper Oegstgeest duwt De Sleutels in de put ZLC lonkt naar de leiding ehhhee™ Roodenburg houdt zicht op kopgroep totht MAANDAG 14 NOVF.MBER 1988 LEIDEN Tweede-klassekoploper Forescate heeft gistermid dag zijn doelsaldo stevig opgekrikt door zeer ruim (11-0) van Noordwijk te winnen. Bij Noordwijk evenwel stonden na blessu res en een rode kaart op een gegeven moment nog slechts acht spelers in het veld. Thuisploeg Roomburg en Alecto hielden el kaar in de andere streekderby met 1-1 in evenwicht. In de vierde klasse B haalde Catwijck met 0-8 uit tegen het op eigen veld spe lende Hisalis. In de overgangsklasse A speelde LMHC 2-2 in zijn uitwedstrijd te gen Den Bosch. De uitslag werd als terecht ervaren, daar de Bossche naren de eerste helft domineerden en de ploeg van Martijn Drijver daarna het initiatief overnam. Na tien minuten scoorde Den Bosch 1- 0, nadat Niels Eegdeman zijn klomp verkeerd tegen de bal had gezet. Tien minuten later was het al 2-0 voor de thuisclub. Vlak daarna pushte Onno te Rijdt echter raak voor LMHC uit een strafcorner: 2- 1. De te laat gearriveerde Bernard Iiolsboer kwam in het tweede deel voor Friso van Deursen in het veld en speelde Harmen Jansen Schoonhoven knap aan wat 2-2 op leverde. Een mooie kans op de vol le winst schoot Holsboer in de laatste minuut rakeling in de re bound naast. De vrouwenploeg van LMHC kwam ondanks goed spel niet ver der dan 0-0 in Oss tegen Rapidity. Eugenie Dumoulin en Willemijn Kruytzer waren de uitblinksters in de Oegstgeester ploeg. Beide teams kwamen te weinig in de cir kel om aanspraak te maken op vol le winst. LMHC-speelster Carmen van der Pol had pech met het bre ken van haar middenhandsbeentje in de laatste minuut. Alecto ontpopte zich als de bete re ploeg in het eerste-klasseduel met Roomburg. Nadat in de tien aanvangsminuten aan twee kanten slordig was gespeeld, kwam er meer lijn in het spel. Na ruim een kwartier bracht de beste Room burg-speler Johan Biekart zijn ploeg met een fraaie tip-in op 1-0, nadat Bas Koning de bal keihard in de cirkel had gebracht. Alecto drong wel aan, maar verwierf wei nig goede kansen. Na een kwartier in de tweede helft gebruikte Eric Brabander een lange corner om Enno Schets van dichtbij te passe ren en Alecto op gelijke hoogte te brengen: 1-1. In de wat matte wed strijd bleven de verdedigingen van beide ploegen verder overeind. De in de middenmoot van de tweede klasse B vertoevende Roomburg-vrouwen waren goed op dreef in Zoetermeer tegen de ge lijknamige club die onderaan staat. Inge Oudkerk Pool kwam als cen trumspits goed uit de verf en scoor de vijfmaal, waarvan tweemaal uit een strafcorner. Heieen Gerritsma tekende voor 0-6, wat ook de eind stand werd. Sandra Venselaar vier de met succes haar rentree na een voetblessure. Eugenie Westerduin schoot uit de rebound van de derde strafcor ner voor Alecto 1-0 in tussen de leg- guards van de Voordaan-keepster. Dat gebeurde na zo'n 15 minuten in een goede wedstrijd met veel kan sen. Na de doelwisseling was Alec to aanvallender dan zijn opponent uit Maartensdijk, die niet verder kwam dan counters. Met nog tien minuten te spelen zou de Leider- dorpse doelvrouw Hester Kuiper een inzet met de bolle kant hebben weggeveegd, wat een strafbal en 1- 1 opleverde. Forescate kwam in zijn ontmoe ting met Noordwijk in het eerste deel al op ruime voorsprong. Twee gescoorde strafballen van Bern- hard Thieme, een strafcornergoal van de stick van Patrick Melis en een veldtreffer van Nol van der Steen zorgden voor de 4-0 rust stand. Hoewel Noordwijk zich her stelde werd het toch 6-0 door Van der Steen en Eric Kruysmulder (strafcornergoal). F orescate-aan- voerder Melis schoot uit een re bound van een strafcorner zo hard in het kruis van keeper Noel Min nes dat deze zich moest laten ver vangen door een wisselspeler die slechts handschoenen aandeed. De reboundactie leverde Forescate nog een strafbal op die Thieme be nutte (7-0). Noordwijk-speler Hans Wingerden kreeg na een 'praatje' met één van de arbiters rood, waar na de Noordwijkse gasten nog ern stiger in problemen kwamen door uitvallers met blessures. Kruysmulder benutte in het ver- LEIDEN - TAW heeft in de topper tegen Hazerswoudse Boys geen voordeel kunnen behalen. In een ongemeen fel le pot werden uiteindelijk de punten door de nummers één en twee broederlijk gedeeld (1-1). ZLC behaalde de tweede zege op rij. Meerburg, tot afgelopen zaterdag nog met vier punten voorsprong op de Leidenaars, legde met 1-3 het loodje. Vier wedstrijden vonden in deze klasse geen door gang. Aanvoerder Patrick Melis van Forescate claimt met de hand omhoog Minnes komt krimpend van de pijn np de bal terecht die hij daarvoor ze kreeg uit een schot van Melis. volg nog viermaal een strafcorner op de onbeschermde keeper, wat 11-0 tot gevolg had. Goede combinaties lagen ten grondslag aan de 2-0 zege van de Forescate-vrouwen op Cartouche. Halverwege de eerste helft trok de snelle Saskia Hoyng richting doel en 'versloeg de Voorburgse keeps- ter: 1-0. Forescate bleef met sterk middenveldspel op eigen veld do mineren en nam definitief afstand in de tweede helft met een hoge push van Danielle Engelen die van af de achterlijn werd bediend door Hoyng: 2-0. Noordwijk was 75% van de wed strijd in de aanval en nam dertien strafcorners, waarvan Brigitte van der Vlugt er vijf minuten voor tijd één benutte. Daarvoor had hekke- sluiter Xenios tweemaal gescoord uit twee strafcorners. Noordwijk, sn straf push. Noordwijk-doelman Noël r hard en van dichtbij in de onderbuik dat trainer/coach Floor Smilde ont sloeg en Ruud Bróring aanstelde als verantwoordelijke man, sloeg vele malen rakelings langs en ook nog op de paal. Xenios benutte een paar kansen en streek de 1-2 zege Leidse Studs won met zowel de mannen- als de vrouwenploeg. Het mannenteam stuurde Mijdrecht met 4-0 naar huis. Pieter Hengel (2x), Jurriaan Penninck en Maar ten Heybroek scoorden voor de Leidse ploeg. De vrouwen van Leidse Studs verbeterden hun doelsaldo als lijstaanvoerster door vele malen raak te schieten in hun duel met Schoonhoven, dat met 11- 0 klop kreeg. Josien van der Feltz, Florien Bausch, Sabine Radema kers (2x), Mariska van der Klis en Anneke Verheul (5x) troffen doel. Catwijck zegevierde met beide teams. De KatWijkse mannen bezochten Hisalis en kwa men met 0-8 terug. Cees Wendt (3x), Hanne Houwaard (2x), Kees Zwaan (2x) en Dirk-Jan van Leeu wen verzorgden de treffers tegen het nog puntloze Hisalis. De Kat- wijkse vrouwenploeg versloeg in haar uitwedstrijd HLC met 0-5. Au- ketien Dijkstra (2x), Petra Doelen (2x) en Cherry Nienkemper scoor den. De Lissese hockeysters behaal den een goed resultaat in de vierde klasse C door koploper Purmerend op 1-1 te houden. Dat was voor een groot deel te danken aan keepster José van der Eist die goed op dreef was en ook nog een strafbal stopte. Miëtta Groeneveld scoorde voor Hisalis. NIEK FAAS Hazerswoudse Boys - TAW 1-1. Alles wat voetbal interessant maakt was in dit duel terug te vin den. Beide ploegen kletsten er met groot enthousiasme in met als ge volg dat de supporters een leuk en spannend duel kregen voorgescho teld. In een wedstrijd die op het scherp van de snede wordt uitge vochten vielen ook de boekingen als rijpe appelen uit de boom. Vier Hazerswoudenaren werden ge boekt tegenover twee spelers uit Ter Aar. De doelpunten waren er echter in beduidend mindere mate. Na een misverstand in de TAVV- verdediging zette Gerard van de Haas de Boys op 1-0 waarna Koen Warnau wat kansjes verloren liet gaan. TAW nam na rust meer ini tiatief. Wilco Bakker trok de bal voor het doel van Leo van de Pot die hem niet klemvast kreeg. Frank Aartman scoorde daarop de gelijkmaker. Bij het scheiden van de markt zette de thuisclub nog al les op alles maar doelman Frank Ubink hield het gelijke spel voor TAW knap vast. Meerburg - ZLC 1-3 Gezien het huidige potentieel van de Morschbewoners werd de opponent voorzichtig tegemoet ge- LEIDEN - Oegstgeest heeft De Sleutels in een 'Leidse' derby nog dieper in de put geduwt door de Vlietbewoners met een 4-0 neder laag op te zadelen. Een andere streekderby verliep voor het even eens in moeilijkheden verkerende Kagia ook al niet rooskleurig. Ter Leede, iets beter op dreef dan de laatste weken, versloeg de ploeg uit Lisserbroek met 1-2. VIERDE KLASSE ZATERDAG zeer rommelig en beperkten beide ploegen zich vooral tot het aftasten van eikaars kracht. Jack Beekhuis stond voor Oegstgeest aan de basis van het doorbreken van de status quo door met een vrije trap de val lende Alex Strating te bereiken die met een gerichte kopstoot de ope ningstreffer fabriceerde. Dat noop te de Leidse trainer Jan van Bem- melen tot maatregelen. "Na de 1-0 ben ik met drie spitsen gaan spelen want van een achterstand word ik ook niets wijzer", sprak hij. Na rust bracht hij achterin Wim van Luyk in het veld. Met die wissel werd echter het eigen graf gegraven. Nadat Leidenaar Matty Polman een strafschop was onthouden pas seerde Van Luyk op een hoek schop van Ed Strijk zijn eigen doel man (2-0) en ook bij de derde treffer van Oegstgeest hielp Van Luyk 'een handje'. Een ongelukkige handsbal van de invaller werd be straft met een penalty die door Beekhuis werd benut. De eind stand werd ten slotte door de bij Oegstgeest ingevallen Joris van Benthem bepaald die. koud in het veld, de 4-0 aantekende. Kagia - Ter Lccdc 1-2 Zonder de spitsen Leon van Leeuwen en Jan van Harskamp speelde Ter Leede één van de beste wedstrijden van de laatste weken. Aanvoerder Johan Verloop was opgtogen over het vertoonde spel. "We speelden een grandioze eerste helft", juichte hij. "We hebben van de week de koppen bij elkaar ge stoken met deze wedstrijd als re sultaat". Het toch al door blessures geplaagde Kagia (zonder Gert van der Hulst, Ferry Kortekaas en doel man Frank Roubos) raakt na de 0-1 van Rob Enthoven nog meer ge handicapt. De treffer van Entho ven was daartoe de directe aanlei ding want in de ogen van Kagia was het buitenspel. Met name Alf red de Kooker liet zich daarbij gel den en mocht daarom direct het veld verlaten. Opvallend genoeg kwam de thuisclub toch nog langszij door Emiel van Maris die een vrije trap van Jos Ditmar tot doelpunt pro moveerde. In de counter kreeg Ka gia nog wat mogelijkheden en werd een kopstoot van Marcel Wes- stein van de doellijn gehaald. Na dat de Lisserbroekse invaller-doel man Ron Scheepmaker een voor zet van Enthoven niet onder con trole had kunnen krijgen liep John Kroese de lang verbeide zege voor Ter Leede binnen (1-2). LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal speelde zich zaterdag in Sassenheim een topduel af: Ter Leede-Rijsoord. De Sassenheimse koplopers dolven, on danks een veldoverwicht, met 1-2 het onderspit tegen het als tweede geplaatste Rijsoord. De vrouwen van eerste klasse-ploeg Valken'68 hebben hun wedstrijd tegen KMD niet uit gespeeld. Het duel werd na een kwartier in de tweede helft bij een stand van 0-2 gestaakt. Hoofdklasser van de zondagafdeling De Sleutels behaalde een 1-0 overwinning op SJZ en UDO hield het op een gelijkspel tegen NSV'46: 0-0. Zowel Ter Leede als Rijsoord nam in het eerste gedeelte van de wed strijd een afwachtende houding aan. Na een kwartier kwamen bei de ploegen in hun spel. De Sassen heimse gastvrouwen kregen een veldoverwicht en blonken uit door goede combinaties. VROUWENVOETBAL Halverwege de eerste helft bleek dat dat niet genoeg was. Toen pluk te keepster Jolanda Zonderop de bal uit de lucht, maar ze had hem niet klemvast. De Ridderkerkse Petra Huwae stond vlakbij, pikte de bal op en rondde af: 0-1. Daarna begon Ter Leede nog meer druk uit te oefenen op de verdediging van de gasten, waardoor Jenny van der Mark en Annet Berendonk de kans kregen om te scoren. Zij verzuim den echter om van hun mogelijk heden gebruik te maken. Na de pauze hetzelfde beeld: een sterk aanvallend Ter Leede en een verdedigiend spelend Rijsoord. De Sassenheimse vrouwen slaagden er echter nog steeds niet in om door de verdediging van de Ridderkerk- se formatie heen te dringen, omdat die de gelederen goed gesloten hield. Na een kwartier moest de thuisploeg met tien speelsters ver der omdat Tineke Datema na een overtreding het veld uit werd ge stuurd. Aan aanvalskracht boette Ter Leede echter niet in. Arnar el Bali wint op punten LEIDEN Zwaarwelter Amar el Bali heeft een internationaal suc ces geboekt. In Kortrijk versloeg de Leidse bokser de Fransman Jean Houdtsen op punten. Fran klin Leget leverde ook een knappe prestatie geleverd. De 15-jarige bokser (55 kilo) van Boksvereni ging Leiden won niet alleen zijn wedstrijd tegen Van Klaveren uit Rotterdam op punten, maar werd gisteren in Breda ook tot bokser van de dag uitgeroepen van het as- pirantentoernooi. Clubgenoot Eric Rademaker, wiens partij tegen de Limburger Gerards vandaag in Den Haag niet doorgaat, slaagde zaterdag voor zijn examen bonds- trainer. Met nog tien minuten te spelen werden de gastvrouwen voor hun moeite beloond. Na een voorzet van Gaby Knol schoot Annet Be rendonk de verlossende gelijkma ker in het doel. De vreugde was echter van korte duur, want drie minuten voor tijd scoorde Rijsoord alsnog de winnende treffer, via de voet van Yayam Ruhuputti. Nadat de Sassenheimse Bianca Vonk de bal had verspeeld soleerde zij fraai en lobde ze het leder over keepster Zonderop heen: 1-2. Ter Leede gaat na dit verlies nog steeds aan kop, met 15 punten uit 9 wedstrijden. Rijsoord volgt met twee wedstrij den minder gespeeld en 13 punten. De wedstrijd tussen Valken'68 en KMD werd na een kwartier in de tweede helft gestaakt. Scheids rechter De Klein nam die beslis sing omdat hij zich bedreigd voel de door de Valkenburgers. "Daar van was echter geen sprake", aldus grensrechter Klaas Varkevisser van Valken. De moeilijkheden ont stónden toen Marlies van Egmond zich blesseerde en een vrije trap te gen kreeg. Doordat vlak daan-oor al een doelpunt van haar was afge keurd, werd er geprotesteerd tegen de beslissing van de arbiter, die daarop de wedstrijd staakte. KMD had op dat moment de leiding door treffers van Franceliene Birnie en Jannie Drenth. De Sleutels domineerde in de wedstrijd tegen SJZ, maar de Leid se vrouwen hadden moeite om te scoren. Halverwege de eerste helft lukte het Natasja Kruts de bal uit een vrije trap in het doel te bren gen. Daarna bleef het veldover wicht van De Sleutels gehand haafd. Mariélle Bavelaar kreeg nog enkele mogelijkheden, maar de Leidse vrouwen slaagden er niet meer in hun voorsprong uit te brei den. UDO werd in de verdediging ge drongen door NSV'46. De Oegst- geestse formatie liet echter geen ruimte open voor een Noordense treffer. Bovendien reageerde doel- verdedigster Paula de Hollander attent op elk schot dat door NSV op haar doel werd gelost. In de tweede helft creëerden beide ploe gen nog enkele kansen, maar het bleef bij een gelijkspel. Randstad Sport behaalde een 3- 0 overwinning op Altior, dat in de eerste helft een licht veldoverwicht had. De ploeg uit Langeraar wei gerde echter van de kansen ge bruik te maken. Na rust ging het de Voorschotense vrouwen beter af. Zij schoten tweemaal raak, door fouten van de Langraarse keepster. Daarna zakte Altior in elkaar en kwam Randstad Sport steeds beter in het spel, wat uiteindelijk nog een derde treffer opleverde. ■ÉHiMiMÉ Een belangrijk moment in de topper tussen Ter Leede en Rijsoord (1-2). Annet Berendonk geeft de Ridderkerkse keepster Sjanie Verveer het nakijken en scoort de gelijkmaker. Jenny van der Mark juicht op de achtergrond. treden. Meerburg bevond zich vrij wel de gehele wedstrijd op de helft van de tegenstander maar het slim counterende ZLC trok de volle winst naar zich toe. Peter Krouwel opende de score voor de Leide naars die even later Meerburg via Eric Carré langszij zagen komen. De thuisclub volhardde echter in de aanvallende spelwijze waardoor Koos Oeverne en Sjaak Nefkens in de counter het Leidse feest com pleet maakten. LSVV'70 - Alphia 2-4 Met veldspeler Ronald Kraayen- vanger in plaats van Marcel Visser in het doel waren de Leidenaars ei genlijk al bij voorbaat geslagen. Kraayenvanger deed wel zijn best maar hij was niet meer dan een goedwillende invaller. Daarvan profiteerde Alphia dankbaar want LSVV had veruit het beste van het spel. Het manco van de Leidenaars is echter dat er goed wordt ge speeld tot de zestienmeterlijn maar dat het daarna meestal over is, on danks de twee treffers van Ronald Hodgendoorn, waarvan één uit een strafschop. De doelpunten van Al phia werden gescoord door Koos Disseldorp, Paul van Niekerk, Pe ter Verheul en Leen Baay. Woubrugge - GWS l-Ö Woubrugge-speler Marco Kui ken (ex-UVS) en arbiter Van Ren- esse waren de onbetwiste uitblin kers in dit duel dat een enigszins turbulent verloop had. Nadat Wou brugge-speler Johan Vaneman door doelman Dick Dorresteijn on deruit was gehaald mocht hij een strafschop nemen. Vaneman ver prutste het buitenkansje echter. Dorresteijn, die voor de actie tegen Vaneman werd geboekt, werd even later toch nog gepasseerd. De doel man gooide de bal bij een spelher vatting naar zijn voorstopper Jo han van Leeuwen die, zonder te genstander in de buurt, de bal niet naar maar langs zijn eigen doëlman speelde (1-0). Van Leeuwen be loonde daarmee ongewild het grote overwicht van de thuisclub. Tegenslag voor veldrijder Guyt LEIDEN Veldrijder René Guyt is bij de internationale veldrit van Gieten op een 21e plaats geëindigd. Guyt had de pech dat hij achterin het rennersveld moest starten en kreeg op de koop toe nog pech in de tweede ronde. De Belg Pol de Brauwer kwam met 20 seconden voorsprong op Matin Hendriks als eerste aan. De derde rit in de Open veldrit- competitie bij Swift is gewonnen door Tjako Jansz uit Leidschen- dam. Tom de Jong kwam op de tweede plaats nog voor Martien Kokkelkoren (volgend jaar zonder sponsor omdat zijn ploeg Moone er mee stopt). Joop cle Wit en Hans Schoelink. De zondagcompetitie werd een prooi voor Jan Hendrik Lagerweij. De amateur uit Woubrugge liet Er- win van 'Diest en Kees Kerkvliet achter zich. Liefhebber John Kuyvenhoven uit Leiden behaalde in Tilburg een tweede plaats. BOKSEN - De Zuidkoreaan Kim Yong-kang heeft zaterdag in Chongyu zijn wereldtitel boksen in het vlieggewicht (versie WBA) met succes verdedigd door op punten te winnen van zijn Japanse uitda ger Emil Matsushima. De drie Amerikaanse juryleden hadden na het gevecht over twaalf ronden al len een score 119-109 in het voor deel van de Zuidkoreaan. S JC was duidelijk de beste tegen Meerburg: 8-0. Voor de Noord wijkse vrouwen scoorden respec tievelijk Helène van der Weijden (4x), Wendy Smit, Carla van der Niet, Jolanda Zuidhoek en Jacque line Satter. Roodenburg verloor met 1-4 van Kickers'69, dat in de eerste helft het heft in handen had. Dat resul teerde in treffers van Marinka van der Voort (3x) en Karin Vogelaar. Na de pauze voerde Roodenburg de boventoon, wat een doelpunt van Brenda de Wit opleverde. De Leidse Wil Ras schoot ook nog raak, maar haar doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd. LEIDEN ZLC heeft na de 2-0 overwinning op stad genoot Oranje Groen een uitstekend uitzicht op de eer ste plaats. Die koppositie wordt nu nog ingenomen door Randstad Sport dat de buit deelde met Teylingen (1-1). MMO en Kickers '69 zijn begonnen aan een in haalrace. MMO won met 4-0 bij ASC en Kickers bleef Bernardus met 2-1 de baas. Door met 3-1 te winnen van VNL gaf Warmunda de rode lantaarn over aan de Leid se ploeg. LEIDEN - Roodenburg heeft de aansluiting met de kopgroep be houden door in een vierpun tenduel met Ajax 2 op eigen veld met 2-0 te zegevieren. Quick Boys kon na lange tijd eindelijk weer eens een zege boeken. De Katwijkers versloegen Elink- wijk met 2-1. LANDELIJKE JEUGD Roodenburg - Ajax 2 2-0. "Als je Ajax goed voor de voe ten kan lopen dan heb jo al een groot deel van de wedstrijd ge wonnen", stelde trainer Hans Tisseur na afloop van de kracht meting. Dat deed Roodenburg met succes maar ook de Amster dammers konden er wat van. In de 15e minuut werd Patrick Kamperveen beentje gelicht waarna Michael Verver een straf schop mocht benutten. De Am- sterdammmers namen na de ach terstand meer risico waardoor Roodenburg in de counter wat mogelijkheden kreeg. De bal werd echter te vaak iets te laat gespeeld waardoor de Ajax-ver- dediging steeds op tijd kon in grijpen. Aan de andere kant hoefde doelman Marcel IJzen- doorn zich slechts eenmaal druk te maken om een inzet van de be zoekers. Na rust drong Ajax meer aan maar Roodenburg hield de zaak achterin goed op slot. IJzen- doorn schrok alleen toen een knal van afstand op de lat be landde. Met nog een kwartier te spelen drong Paul Pikaar het Amsterdamse strafschopgebied binnen en zijn inzet werd net nog aangetikt door de Amstedamse sluitpost. In de rebound stelde Henk Buyn de terechte Leidse zege definitief vast. Quick Boys - Elinkwijk 2-1 Nadat Kees Balemans met het hoofd vol de paal had getroffen kwam Elinkwijk via een penalty op 0-1. Dat was jammer want de Katwijkers speelden weer eens eejd' uistekende wedstrijd. Het recht zou echter zegevieren want op een vrije trap van Theo van Iterson hield Balemans er dit maal wel zijn hoofd goed bij (1-1). De zege werd uiteindelijk vastge legd door een prachtig doelpunt van Marco Kleine, die na een af geslagen hoekschop van Elink wijk vanaf 25 de bal ineens op de sjbfnam (2-1). Oranje Groen - ZLC 0-2. Een verdiende overwinning voor de bezoekers die in invaller Marcel Gubler een waardevolle speler hadden. Tweemaal stond hij op de juiste plaats x>m Oranje Groen-doelman Chris Tisseur te verschalken. In de eerste helft was ZLC de betere ploeg. Vooral Ronald Hendrikse was moeilijk af te stoppen. Behalve in een doelpunt van Gubler resulteerde dit slechts in een af standsschot van uitblinker Gé Tegelaar die op het houtwerk uiteen spatte. Het eerste kwartier van de tweede helft was voor de thuisclub. Alan Ruben schoot nipt over en een doelpunt van Johan de Ridder werd afgekeurd omdat de bal ineens bij een indirecte vrije trap in het doel werd geplaatst. Toch waren de meningen hierover verdeeld omdat ZLC-doelman Ri- cardo Verwey de bal aangetikt zou hebben. Nadat Tis seur het publiek had vermaakt door een bal met één hand uit de lucht te plukken, nam ZLC het initiatief weer over. Gubler stond weer eens op de goede plaats en de goed leidende arbiter Versluys kon weer naar het midden wijzen (2-0). Randstad Sport - Teylingen 1-1 Er heerste de laatste tijd grote onvrede in het Rand stad-kamp over de negatieve wijze waarop de tegen standers de Voorschotenaren bestreden. Ook nu was trainer Cor Pennenburg niet erg enthousiast over het spel van de bezoekers en de leiding van scheidsrechter Hage. "Wilco Penseel speelt, via een sliding, wel dege lijk de bal en dan legt hij hem op de stip". Ruud Joos- ten nam voor Teylingen dan ook dankbaar gebruik van de gelegenheid om vanaf elf meter te scoren (0-1). Piet Sloos kopte zijn ploeg tien minuten voor tijd toch nog naast de Sassenheimers (1-1). ASC - MMO 0-4 MMO herstelde zich prima na een doelpuntloze pe riode van enkele weken. Voorstopper John van der Poel werd met succes naar de spits gedirigeerd, wat re sulteerde in twee doelpunten. Ook bij de derde treffer was Van der Poel nauw betrokken. Zijn voorbereiden de werk werd door Paul Wolvers doeltreffend afge rond. Jan Hogenboom was verantwoordelijk voor de vierde Hoogmadese treffer. Kickers '69 - Bernardus 2-1 De wedstrijd begon geruime tijd te laat omdat scheidsrechter Collé niet bij Kickers arriveerde. De in Leimuiden woonachtige arbiter Malipaard was bereid om in te vallen en zag tevens hoe zijn zoon Riny Kic kers in de tweede helft op voorsprong bracht (1-0). Jos van Velsen besliste de pittige wedstrijd door 2-0 aan te tekenen. Coen van Dam redde voor Bernardus de eer (2-1). Leidsche Boys - VNA 1-0 In de eerste helft had VNA met gemak een 2-0 voor sprong kunnen opbouwen, maar het vizier van de aan vallers stond duidelijk niet op scherp. Tien minuten voor het einde liet Ton van Berkel voor Leidsche Boys zien hoe het wel moest door doelman Bey te passeren (1-0). Warmunda - VNL 3-1 Nadat Bert Mulder VNL op 1-0 had gezet kreeg An- dré de Jeu de kans om de Leidse ploeg op een nog gro tere voorsprong te zetten. Maar bij de elf metertrap bleek Warmunda-doelman Ralph van der Hulst niet te passeren. Joost van der Zwet zorgde een kwartier voor het einde voor de ommekeer. De Warmondse ploeg (in acht wedstrijden slechts één doelpunt) mocht einde lijk weer eens juichen. Ted van Velzen en Theo Wan ders maakten ieder met een doelpunt de feestvreugde nog groter.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16