Docos en Foreholte flink op schot Verhelderende discussie werkt heilzaam voor UVS Prins draait SJC de nek om Altior heeft het laatste woord. LDWS loopt 'rood' aan.. Invaller bezorgt Roodenburg zege in streekderby MAANDAG 14 NOVEMBER 1988 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Met een monsterzege op stadgenoot Unitas deed Docos gis teren goede zaken in de vierde klasse A. Koploper WSB bleef na melijk op een gelijkspel steken te gen ROAC- 1-1 DOCOS - Unitas L. 8-0. Deze aanvankelijk boeiende wedstrijd werd met name in de tweede helft ontsierd door het uit sluiten van twee Unitas spelers. Docos beet zich in het eerste part met overtuigende combinaties vast op de helft van Unitas. Dit leidde tot vele scoringskansen, die echter onbenut bleven. Na rust verander de dat. In de derde minuut werd een toegekende vrije trap via Hans van Marwijk verzilverd: 1-0. Na een onderbreking van 15 mi nuten (rood voor Gallert en Kijk in de Vegte van Unitas) moest Unitas met slechts negen man verder en werd het doel een schietschijf. Na diverse gemiste kansen wist de thuisclub de wedstrijd met een waar doelpuntenfestijn te beëindi gen. Het was Peter Hoogenboom die met een hard schot in de 28ste minuut 2-0 aantekende. Een mi nuut later tilde Erik Roos de stand met een kopbal naar 3-0. Kort daar na was Peter Hoogenboom met een kopbal en een schot tot tweemaal toe succesvol: 5-0. Broer Ronald schoot vervolgens de 6-0 binnen. Rob Reizevoort en Erik Roos maakten de acht vol. Alphen - SJZ 1-3 In dit matige duel was SJZ de do minerende ploeg. Op een kopbal van SJZ-er Joost Vink diende Jan Peter de Vreede in de zesde minuut op de lijn te redden. In de twaalfde minuut was Joost Vink op een pass van Ronald van der Poel met een hard schot wel succesvol:0-l. Een tegenoffensief van Alphen zorgde er in de 24ste minuut voor dat Cock Verweij met een hard schot de 1-1 kon aantekenen. Vervolgens wa ren René van Engelen, Gerrit van der Berg en Marcel Verkerk na mens de thuisclub ongelukkig in het afronden van de kansen. Na de thee was het Rob Retel van SJZ die het harde werken van zijn ploeg met een kopbal in de touwen beloonde: 1-2. Het Alphense slotof- fensief bleek daarna tevergeefs. In blessuretijd bediende invaller Car lo van Nierop aan de andere zijde Joost Vink op maat en was het zelfs nog 1-3. Roac - WSB 1-1 In dit aantrekkelijke duel waren beide ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. Het goed gestarte WSB strandde op goed keeperswerk van Jan van der Poel. Een kwartier voor rust leidde een prima combi natie tussen Guus Bisschop en Per Veilbrief aan de andere zijde tot de openingstreffer. Veilbrief zorgde daarbij met een droge schuiver voor de afronding: 1-0. In de tweede helft vocht WSB verbeten terug, maar kon niet echt gevaarlijk worden. Toch werd in de 65ste minuut de bal na een aanval over links goed voorgegeven door Ad van der Tocht, waarna door een misser van George Straathof John Jansen de kans kreeg om zijn ploeg toch nog langszij te brengen: 1-1. Vierde klasse LFC - Foreholte 1-7 De bezoekers totaal geen genade met de Kanaries, die in een andere opstelling het veld in kwamen dan ze gewend waren. Omdat Dick van der Walle voorstopper speelde en Cen de Bolster naar voren was ge schoven, bleek de ploeg van Mart de Groot uiteindelijk vleugellam te zijn. Nico van Rijn wist zich zowel i° de 21ste als in de 25ste minuut vrij te spelen en beide keren sluit post Van der Wal te passeren: 0-2. Na de rust hield LFC open huis, hoewel de thuisclub met spaarza me aanvallen toch ook af en toe ge vaarlijk werd. Goaltjesdief Ton Ar royo omspeelde na zeven minuten de Verdediging' uit en gaf keeper Peter van der Wal voor de derde keer het nakijken: 0-3. Nog geen drie minuten later ontweek Cock van Leeuwen de buitenspelval en scoorde 0-4. André van der Berg hapte mee in de gatenkaas en schoot 0-5 binnen. Ton Arroyo schoot zijn ploeg vervolgens naar 0-6. Daarna redde de neergehaalde Ties Seebrechts zelf de eer vanaf elf meter: 1-6. André van der Berg tilde de score naar 1-7. VTL - UDO 1-2 VTL operereerde in dit duel voor de rust sterk, maar ook ditmaal wisten de Vlietbewoners de gebo den kansen niet doeltreffend af te ronden. UDO speelde een zwakke eerste helft, maar kwam na de pau ze goed terug. De doorgebroken Gert-Jan van Rijn zag in de 55ste minuut kans om de bal op een rom melige manier in het VTL-goal te werken: 0-1. Tien minuten later be diende Oscar Massee de vrijstaan de Peter Stuifzand die het leder op de grond liggend in de touwen kop te: 0-2. Kansen van Wally van Ha ver en de gebroeders Stuifzand hadden de score een nog dramati scher aanzien kunnen geven. In de slotfase deden zich echter plots enkele vreemde situaties voor voor het doel van Michel van Haaren. Een eigen doelpunt van Ronald Veldhoven, hij maaide over de bal heen, betekende 1-2, maar verder kwamen de Vliet-bewoners toch niet. Stompwijkse Boys - SVLV 1-2 De bezoekers toonden in dit aar dige duel aan mee te willen draaien in de top en toonden veel inzet. Een goede pass van René Klaassen op Steef Roodakkers betekende in de 16de minuut de openingstreffer: 0- 1. Rob Lamboo van SVLV en na mens de thuisclub Sjaak van der Zalm misten vervolgens goede kansen. Een counter van SVLV be tekende in de 75ste minuut 0-2 door André Belman. Edwin Deve- ling verkleinde middels een in de 32ste minuut toegekende penalty de marge nog tot 1-2. Van Nispen - De Brug 3-0 De Zilkers waren een stuk doel treffender dan in de streekderby van vorige week tegen Hillegom. Toch lieten de doelpunten tot in de tweede helft op zich wachten. Het was daarbij René Ras die in de 60ste minuut raak schoot: 1-0. Vijf minuten later was het opnieuw prijs toen Ruud de Klerk raak schoot op aangeven van Mart Meij- land en John van Eeden: 2-0. John van Eeden bepaalde de einstand in de 70ste minuut vanaf de penalty stip op 3-0, nadat de doorgebroken Marcel van Haaster onderuit was gehaald. Zandvoort Meeuwen - Hille gom 0-0 Een matig duel van de Hillegom- mers bij de eveneens weinig impo nerende hekkesluiter. Doelman Henk Peeters behoedde zijn team met een fraaie safe in de slotmi nuut voor een nederlaag. Celeritas - Wassenaar 2-1 Wassenaar ging in dit duel te on zorgvuldig met de geboden moge lijkheden om. Nadat de thuisclub snel op voorsprong was gekomen, zorgde Arie Nieuwpoort halverwe ge de eerste helft voor de verdiende gelijkmaker. Na gemiste kansen van Hans Wessel en een schot op de lat van Berry Vrijburg, kwam Cele ritas in de tweede helft alsnog op een winnende 2-1. LEIDEN - Opnieuw een verras sing van derdeklasser Meerburg. Het ontfutselde ongeslagen kop loper Gouda een punt: 0-0. LDWS verloor niet alleen het vier punten duel bij Soccer Boys met 3-1, maar werd ook nog met twee uitsluitingen geconfron teerd. FC Lisse bleef hekkeslui ter Alblasserdam met 2-0 de baas. Meerburg-Gouda: 0-0 In de eerste minuten van de wedstrijd had Gouda goede mo gelijkheden om de score te ope nen. Zowel Peter Saueressig als Wilfred Moons schoot echter hoog over. Daarna kreeg Meer burg steeds meer greep op het spel en slaagde erin Gouda op middenveld vast te zetten. De beste kans op een treffer was zelfs voor Meerburg, maar ook Fred Hagenaars schoot over. Na rust drong Gouda weliswaar meer aan, maar het tempo van de aanvallen lag te laag om de Meer- burger verdediging in verlegen heid te brengen. Bijna had Meer burg de verrassing nog compleet gemaakt. De inzet van Ronald Vermont werd echter door de Goudse keeper uitstekend ge stopt. Trainer Henny de Klerk gaat de KNVB verzoeken voortaan alle wedstrijden uit te mogen spelen, thuis heeft Lugdunum immers al leen in de eerste ronde gewonnen van Quick. Het elftal kwam ook gisteren niet toe aan het controle ren van het spel. Achterin ging al in de tweede minuut letterlijk de deur open. Doelman Rob Plu keek de "indirecte" vrije trap van Peter Ou- werkerk de hoek in. Tot verbazing van alles wat Lugdunum heette, keurde scheidsrechter Jan de Ron de het doelpunt goed. Hij had zijn arm in de lucht gestoken zodat ie dereen ervan uitging dat de vrije bal indirect was. De Ronde had echter alleen maar zijn grensrech ter willen gebaren naar de achter lijn te gaan, en daarbij "eventjes" met zijn arm opzij of omhoog gewe- Het was Edwin Verhoogt die de sportieve wraak inleidde door Edward van der Jagt de bal te ont futselen en een hoge voorzet te ver sturen. Doelman Ronald Möllers bleef, net als Plu vlak daarvoor, aan de grond genageld en Harm de Vos kon tot zijn eigen verbazing de ge lijkmaker inknikken. Het spekta kel kreeg direct een vervolg. Altior viel vrij aan over rechts en linker spits Aad Egberts kroop voor Harm de Vos om de bal met een fraaie volley in de rechterhoek te ploffen: 1-2. VOETBAL - Eerste divisieclub Helmond Sport speelde zaterdag gelijk in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Cercle Brugge, dat uitkomt in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. Het werd in Helmond 3-3. BOKSEN - Napa Kaitwanchai is gisteren wereldkampioen in het papiergewicht volgens de WBC- versie geworden. De 21-jarige uit dager uit Thailand versloeg in Osa ka de Japanse titelverdediger Hiro- ki Ioka op punten. GOLF - Severiano Ballesteros heeft het met 1.600.000 gulden ge doteerde Masters Golftoernooi van Gotemba (Jap) gewonnen. De Spanjaard had een totaal van 281. Yasuhiro Funatogawa werd twee de. DERDE KLASSE Soccer Boys-LDWS: 3-1 Het waren fouten in de verde diging, die LDWS de das om de den. Na een kwartier spelen werd in de Leidse verdediging balverlies geleden. Geert Wou ters strafte dit slippertje af en bracht Soccer Boys op 1-0. LDWS trok onmiddellijk ten aanval om de zaken weer recht te zetten. Tien minuten later waren de Leidenaars daarin succesvol. Dick Maree scoorde uit een voor zet van Erik van der Weijden. Het was echter korte vreugde, want nog in dezelfde minuut ging de LDWS verdediging opnieuw in de fout en het was weer Geert Wouters die van situatie gebruik maakte. Na rust bleef Soccer Boys aandringen om de score uit te bouwen. Halverwege de twee de helft gebeurde het voor LDWS fatale incident. LDWS keeper Marcel van Leeuwen zag Altior verdedigde de voorsprong met leeuwenmoed. De spelers uit Langeraar oogden wat sullig, maar de inzet en verbetenheid compen seerden alles. Vooral de voortreffe lijke Altior-'as', met spelverdeler Ouwerkerk en laatste man Rene van der Hoorn en centrum-spits Wilco van Riethoven, speelde re gelmatig de Lugdunum-verdedi- ging zoek. Ton de Rooij slaagde er niet alle gaten te vullen, die de tra ge Kees van Tongeren en Jeroen Brussee lieten vallen. Lugdunum verloor te veel per soonlijke duels om een stempel op de wedstrijd te drukken. Vorige week, tegen Roodenburg, was ie dereen tot in de punten van zijn te nen geladen, dit keer leidden ein deloze dribbels tot veelvuldig bal verlies. Het derde doelpunt van Al tior ontstond toen Robert de Roo wat ongelukkig een duel verloor van Steef van der Hoorn, die ver volgens knap inschoof. Na de rust slaagde Lugdunum in de opdracht om de achterstand weg te werken. Weliswaar vlagden beide grensrechters voor alles wat maar enigzins naar buitenspel rook, toch kwam de thuisploeg aan aanvallen toe. Eerst tikte Ton de Rooij van dichtbij in, nadat Möllers een schot van Schouten slecht ver werkt had. Daarna onderschepte de naar voren gestuurde Van Tong eren een schot van Schoten om de bal zelf in de hoek te knallen. Bij de 3-3 had Lugdunum de rust moeten vinden om een punt veilig te stellen. In de blessure-tijd mocht Van der Jagt echter ongestoord een vrije trap terug leggen naar de tweede paal, waar Egberts de bal binnenliep. De kansloze doelman Plu kon vervolgens zijn handen niet thuis houden en liep tegen een boeking op. Een tevreden coach van Altior, Frank van Dam. zag zijn ploeg voor de eerste keer een volwaardige wedstrijd spelen in de tweede klas se. Het heeft voor de promovendus lang geduurd om aan het hogere tempo te wennen, maar Altior moet je niet onderschatten. Dat heeft Lugdunum de kop gekost en stelde Altior in staat evenveel doel punten te maken als in de eerste acht wedstrijden bij elkaar. REMMELT OTTEN geen andere uitweg dan de door gebroken Onno Jacobs voor zijn strafschopgebied ten val te bren gen. Scheidsrechter Boerman nam deze overtreding zo hoog op, dat hij Van Leeuwen uit het veld stuurde. De consternatie bij LDWS was groot en er werd fel geprotesteerd. Ook Cees de Roode werd weggestuurd en Boerman staakte het duel voor tien minuten. Linksachter Dick Maree werd als doelman in het resterende deel van de wedstrijd slechts een keer gepasseerd. FC Lisse-Alblasserdam: 2-0 In een matige eerste helft slaagden geen van beide ploegen erin aanvallend uit de verf te ko men. Een kwartier na rust luidde een kopbal van Ron Kuilboer op de lat een wat betere periode voor FC Lisse in. Wim Bouckaert schoot een vrije trap van vijf en twintig meter rechtstreeks in de bovenhoek. Kees de Beste tikte de inzet er nog wel uit, maar Paul Pijpers kopte de stuiterende bal binnen. In de tweede helft bouw de Ruud Warmerdam de score naar 2-0 uit. Frans Bouckaert werd wegens natrappen wegge zonden. AMSTERDAM - De Kikkerpolder werd in de afgelopen week voor één keer omgedoopt in een praat huis. 'Discussieleider' Ruud de Groot legde de voetballers van UVS haarfijn uit wat er in de afge lopen weken allemaal mis was ge gaan met het aanvankelijk goed ge starte elftal. De nederlagen tegen ADO'20 en Stormvogels waren nog tot daar aan toe, maar de verslech terde sfeer binnen het team noopte oefenmeester De Groot tot een ver helderend gesprek met de betrok kenen. Tegen AFC moest het an ders. De 'neuzen moesten weer de zelfde kant opwijzen', heet dat in voetbaljargon. Het leek er in Amsterdam aan vankelijk veel op dat de ronde ta felconferentie hoegenaamd niets had opgeleverd, want tegen de nieuwe club van Pim van der Meent (althans, de ex-trainer van Den Haag vervult de functie van elftalbegeleider) volgde UVS vro lijk de negatieve lijn. Een 1-0 ach terstand was het logische gevolg. Pas in de tweede helft kwam UVS pas aan voetballen toe. Het leverde de blauwwitten uiteindelijk een verdiend gelijkspel op. Het punt verblijdde Ruud de Groot zichtbaar. "Wat wil je met zo'n gehavend team", wees de trai ner op de absentie van Fred Filippo (hamstring), Léon Meijs (enkel). Marcel Valk (geschorst) en Richard van Polanen (disciplinair ge schorst). "Vooraf tekende ik voor een punt. Zo goed speelde de ploeg de laatste weken niet. En als bo vendien de betere verdedigers ge blesseerd zijn, moet je eieren voor je geld kiezen". Het aantal doelpunten tegen (18) en de gevulde ziekenboeg hadden Ruud de Groot tot een aanpassing van de speelstijl genoodzaakt. Aan vallend had UVS de dit seizoen aangestelde trainer zeker niet te leurgesteld, maar defensief liet de Kikkerpolderploeg té veel steken vallen. Tegen AFC stuurde De Groot daaron) twee verdedigend ingestelde middenvelders het (hobbelige) veld in: de inmiddels al 38-jarige Cock van Weerlee en Jan Hevel. De laatste fungeerde bij UVS doorgaans als puntspeler, maar de van Wilhelmus gekomen voetballer kan ook op andere posi ties uit de voeten. Omdat de 'buitenste' middenvel ders, Marcel Tolsma en Gerry Jan sen, geen kans zagen hun tegen standers in verlegenheid te bren gen, schoot UVS in de eerste helft aanvallend tekort. De spitsen Hans van Leeuwen en Hans de Kruys kwamen nauwelijks in het stuk voor. De laatste kreeg na 13 minu ten de enige échte mogelijkheid, maar op alleen op weg naar de Am sterdamse sluitpost Thomas werd de Leidse spits weer bevangen door het angstvirus, dat hem de laatste weken in een wurgende om klemming heeft. De door Thomas gekeerde simpele inzet illustreerde het gebrek aan zelfvertrouwen van de toch goede voetballer. AFC, dat twee weken geleden trainer Vlietman inruilde voor het duo Henny Kottmann/Pim van der Meent, pakte de zaken beter aan. Zonder tot imponerende acties te komen, was de Amsterdamse ploeg dank zij een agressievere in stelling vaak voor het doel van Chris Hoogeweij te vinden. De doelman deed zijn werk naar beho ren; keerde probeersels van de bal- vaardige flankspelers Van Zwee- den en Wiegman, maar had in de 39ste minuut een black-out. De Scheveninger kreeg de ogenschijn lijk makkelijke inzet van Martin Verburg niet onder controle. De bal rolde vervolgens voor de voe ten van Mike van Eijk, die van dichtbij raak schoot: 1-0. "Natuurlijk was dat een blunder van Hoogeweij", nam De Groot zijn doelman niet in bescherming, "maar ook de ploeg had schuld aan het doelpunt. De organisatie klopte niet en dat heb ik de heren in de rust verteld. Er moest veel scherp er worden gespeeld". Die raad nam UVS ter harte, zonder overigens tot grootse daden te komen. Ted van Berkel, ditmaal fungerend als laatste man, probeerde het mid denveld te ondersteunen, maar de verdediger kon geen stempel op de wedstrijd drukken. Erger, zijn af wezigheid had een aantal (door Hoogeweij verkwanselde) AFC- aanvallen tot gevolg. Die 1-1 kwam dan ook als een ge schenk uit de hemel. De wijze waarop Marcel Tolsma de gelijk maker achter Thomas schoot (een schitterende lob), verzachtte het leed dat de Leidse aanhang (onge veer vijftig, bijna de helft van het aantal aanwezigen) tot op dat mo ment moest ondergaan. De gelijk maker werkte verfrissend en toen de uitgebluste Van Weerlee plaatsmaakte voor Mario Faber, was er zowaar enige lijn in het Leidse spel te bespeuren. Hinderlijk obstakel vormde evenwel scheidsrechter Den Har- togh. De leidsman verkeerde ken nelijk in de veronderstelling dat de toeschouwers en voetballers alleen voor zijn optreden naar sportpark Goed Genoeg waren getogen. Den Hartogh vond alleen zichzelf be langrijk en liet dat merken. De strafschop die hij in de 70ste mi nuut de thuisclub (waarbij Theo van Seggelen een kwartier voor tijd nog werd ingebracht) offreer de, ondersteepte zijn slechte en bo venal irritante leiding. Na een bot sing tussen Hoogeweij en Wieg man legde de fluitist de bal zonder een spier te vertrekken op de stip. Hoogeweij keerde evenwel de inzet van Van Eijk en daarmee kreeg het recht zijn beloop. Vijf minuten later verscheen Hans van Leeuwen in vrijstaande positie voor AFC-goalie Thomas, maar de uitgebluste zaalvoetbalin ternational schoof het leder precies in de handen van de Amsterdamse sluitpost. Dat was evenzeer gerech tigheid, want met twee punten was UVS wel erg rijkelijk beloond ge weest. "Ik ben ik elk geval blij dat we niet hebben verloren", toonde De Groot zich na afloop ingeno men met de deling. "Weer een ne derlaag had ik héél slecht kunnen gebruiken. Ik hoop dat het punt een aanzet is tot betere tijden. We hebben een tijdlang de show gesto len met aantrekkelijk voetbal. Nu hebben we een wat mindere perio de en daar moeten we zo snel mo gelijk een streep onder zetten". ROB ONDERWATER Harrie van de Ven beste kadrist GORSSEL (ANP) - Harrie van de Ven is gisteren in Gorssel Neder lands kampioen biljarten in het an ker kader 71/2 geworden. Hu ver sloeg in de vijfde en beslissende ronde zijn laatste concurrent Dick Jaspers met groot verschil. Van de Ven had voor de 250 caramboles acht beurten nodig, Jaspers kwam tot het schamele totaal van tachtig. Van de Ven behaalde ook het hoog ste moyenne van de zes deelne mende biljarters: 34,72. Titelverde diger Jos Bongers kwam niet ver der dan de vierde plaats met vier punten. Hij zorgde wel voor de hoogste serie: 211. Nederlaag Lugdunum in slotfase LEIDEN - Lugdunum was vast van plan de tweede plaats op de ranglijst luister bij te zetten met een snel doelpunt. In de Kikkerpolder kreeg het troosteloos onderaan staande Altior uit Langeraar er inderdaad al in de vierde minuut één om de oren. Daarmee was voldaan aan de opdracht van de trainer, maar... in de tweede en in de zesde minuut had al verrassend toegeslagen met twee tegentreffers. Na de rust slaagde Lugdunum er nog in een 3-1 achterstand recht te zetten, maar het was wederom Altior dat in de blessure tijd aan het langste eind trok en uiteindelijk met 4-3 Lugdunum onderuit haalde. Eén van de weinige keren dat Glenn Helder zijn directe tegenstander Peter Alkemade te snel af is. NOORDWIJK Met Marcel Prins is Rooden burg meer mans. Dat ondervond SJC gister middag op eigen terrein in de slotfase van een wedstrijd die in een bloedeloze 0-0 leek uit te monden. De thuisclub kon niet beter en de be zoekers wilden niet, tot de lichtvoetige invaller zijn clubgenoten in het laatste kwartier van de wedstrijd van extra impulsen voorzag. Zo won nen de Leidenaars uiteindelijk nog met 2-0. SJC had eigenlijk een beter lot verdiend. Niet zozeer op grond van het vertoonde spel, want Roodenburg voetbalde in elk geval beter dan de Noordwijkers. Maar de inzet waarmee het gelegenheidselftal (zonder Kees en Ruud Alkemade, Peter Ruygrok en Peter Marijnen) van trainer Jan Faas speelde, was op het koude sportpark in Noordwijk hartverwarmend. Aanvankelijk leek de positieve instelling van de gastheren (Faas: "Zo zie ik ze veel liever dan vorige week") niet voldoende om het Rooden burg heel erg lastig te maken. Toen de Leidse aanvalsgolven wegebden, bleek SJC echter een serieuze tegenstander. Tegenover enkele schoten van Marcel van der Burg in het eerste half uur stelden de ijverige Erik Groenewoud en John Peschier in het laatste kwartier voor rust doelpogingen voor de Noordwijkers. De verwachting was dat Roodenburg in de tweede helft orde op zaken zou stellen, maar de technisch superieure ploeg slaagde er ook toen niet in dicht bij het doel van Chiel Smit te ko men. Met name Glenn Helder bleef ver van zijn normale vorm en van de Noordwijkse veste verwijderd. Toch dreigde er nog wel eens ge vaar in de achterhoede van SJC, maar dat had den de mannen van Faas dan aan zichzelf te danken. Van het paniekerig uitverdedigen en slecht uittrappen van de thuisclub profiteerde Roodenburg echter in het geheel niet. Het gevaarlijkste moment voor de komst van Prins kwam dan ook bij toeval tot stand. Vanaf de zijlijn deponeerde Richard Gottmer de bal op de binnenkant van de paal, zonder dat één SJC-er ook maar een lichaamsdeel uitstak. "Het ging om een indirecte vrije trap", betoog de Faas achteraf, "dus was het logisch dat Smit niet reageerde". Nadat Prins de plaats van Robert Goodway had ingenomen kon SJC zich zo'n ontspannen houding niet meer permitteren. Dat bleek al bij de eerste actie van de snelle invaller. Zijn voor zet op de naar het centrum van de aanval ver huisde Ronald Jansen was panklaar, maar aan de wendbare spits net niet besteed. Even later kwam een vrije trap van Prins in de doelmond terecht, waar de opgekomen Roodenburg- stopper Rob Pret de bal achter Smit wurmde: 0-1. SJC had toen nog negen minuten om weer naast de Leidenaars te komen, maar in aanval lend opzicht kwam het zichtbaar tekort tegen de equipe van Wim Rijsbergen. Dat Prins op de valreep nog profiteerde van een misverstand tussen Arjan Alkemade en zijn doelman om met een frommeldoelpunt Roodenburg op 0-2 te brengen, deed niet meer ter zake: de strijd was toch al gestreden. "Ik heb nog in een gelijk spel geloofd", be kende Faas na afloop. "Als er één ploeg had moeten winnen, was dat natuurlijk Rooden burg, maar wij hebben vooral in de eerste helft het hoofd koel gehouden. Dat vind ik knap van het onervaren elftal dat ik noodgedwongen het veld in moest sturen. Alleen jammer dat die scheidsrechter zoveel floot; hij mag daarvoor voortaan wel een rugzak meenemen. Met extra boekingen voor kleine overtredingen zijn wij zeker niet geholpen". De fluitsignalen van arbiter De Wit waren in derdaad niet van de lucht. De Haagse leidsman boekte de sterke verdedigers Peter Alkemade en Jan van der Berg (SJC) en Duncan Alberga en Luc Kok van Roodenburg, die hun handen vol hadden aan René en Marco de Ridder. Bo vendien vond De Wit. die tussen het fluiten door veel op de spelers inpraatte, het aan het einde van de pauze nodig de lijnen te laten bij- kalken, waardoor de tweede helft later begon. Toch kon niemand de nederlaag van de Noordwijkers de man in het zwart in de schoe nen schuiven. SJC ging uiteindelijk voetbal lend ten onder tegen Roodenburg-met-Prins. "Ik heb Marcel bewust wat rust gegund", legde Rijsbergen uit. "Dan blijkt hij opeens weer goed te voetballen en pakken wij twee punten op een winterse dag. Wij moeten er alleen steeds weer voor zorgen dat wij wakker blij- TIM BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15