BUITENLANDS ♦-«TBAL Kramer doorbreekt vast stramien ^Kleintjes' blijven het goed doen Haan: Tk weet genoeg' Geen bezwaar terugkeer van Engelse clubs Tweemaal rood voor Unitas L Wilaarts terug op oude nest BE Doiiadoni weer snel op de been MILAAN - Roberto Donadom de speler van AC Milan die don derdag bijna stikte na een onge lukkige botsing op het voetbal veld. heeft zaterdag aangekon digd dat hij binnen tien dagen de training hei-vat. Tijdens de Euro pa Cup-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado moest de dokter van de Joegoslaven Donadoni's kaak breken om zijn in de keel geschoten tong te bevrijden. De speler bleef na een botsing met Rode Ster-verdediger Vasilijev bewusteloos liggen. De Italiaanse international herstelt momenteel in een Mila- nees ziekenhuis Donadoni: voel me goed. De doktoren heb ben gezegd dat ik niet geope reerd hoef te worden aan de ge broken kaak. Volgens hen mag ik over ongeveer tien dagen weer trainen. Als ik dat vergelijk met wat me eerder gezegd is. is dat Jorge keert bij FC Porto terug LISSABON - FC Porto heeft Ar- tur Jorge, die de club vorig jaar naar de Europa Cup voor lands kampioenen leidde, als trainer teruggehaald. De Portugees onmiddellijk beschikbaar, dat hij vorige week bij Racing Club de Paris ontslag had geno men. Na de nederlaag van 0-5 te gen PSV in de Europese beker competitie van dit seizoen rea geerde FC Porto zich af op trai ner Quinito, die de schuld kreeg van het slechte resultaat in Eind hoven en opzij werd geschoven. De 42-jarige Artur Jorge, een Portugese oud-international die lange tijd voor Benfica speelde, deed er vier jaar over om FC Por to aan de top van het Europese voetbal te brengen. Na de over winning met 2-1 op Bayern Mun- chen van 27 mei 1987 in Wenen werd hij trainer bij bij Racing de Paris. Daar bleef succes uit. De club uit Parijs bezet in de Franse competitie de bescheiden vijf tiende plaats. Vechtpartijen na duel Offenbach OFFENBACH - Na de wedstrijd in de tweede Bundesliga tussen Kickers Offenbach en Fortuna Düsseldorf is het in de binnen stad van Offenbach tot hevige vechtpartijen gekomen. Twee politiemensen en een vrouw, die niets met de rellen te maken had, raakten gewond. Een ordebewa ker brak een scheenbeen. De politie arresteerde 31 sup porters. van wie 26 uit Düs seldorf. Politie-woordvoerder Schikowski verklaarde dat zich onder de vijfduizend toeschou wers circa duizend mensen uit Düsseldorf. Kaiserslautern. So- lingen en Aschaffenburg bevon den. Meteen na de wedstrijd schoten de Düsseldorfer fans vuurpijlen af en gooiden ze met Molotov-cocktails. die soms een drie meter hoge steekvlam ver oorzaakten. Drie maanden voor Brugge-supporters MONACO - Twee Belgische sup porters van de voetbalclub FC Brugge zijn in Monaco veroor deeld tot drie maanden gevange nisstraf wegens wangedrag tij dens het Europa Cup-duel tus sen Monaco en Brugge (6-1) op 10 november. De Belgen, 24 en 25 jaar oud. werden ervan beschuldigd recla meborden in brand te hebben ge stoken. Politie en brandweer moesten tijdens de wedstrijd met de waterslang in actie ko men om een groep Belgische supporters uiteen te drijven en het vuur te blussen. Behalve ge vangenisstraf hebben de twee een boete opgelegd gekregen van ieder 5.000 franc (ongever 1.700 gulden). Tribune van Celtic compleet afgebrand GLASGOW - Kort na afloop van de wedstrijd Celtic - Glasgow Rangers in de Schotse voetbal competitie is de hoofdtribune van het Parkhead-stadion vrij wel compleet afgebrand. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Voor het begin van de derby in Glasgow stortte eén van de mu ren- van het stadion in. Hierbij werden veertien toeschouwers een politie-agent licht ge wond. Celtic won met 3-1. DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst dit seizoen was in het betaald voetbal dit weekeinde ook buiten de wedstrijd het één en ander te beleven. Een beschaafde striptease van een proteste rende politie-agent en - agente verlevendigde de rust van Feyenoord - Ajax en bij Haarlem - Roda JC lieten Cubaanse handbal lers zien hoe van de straf schopstip doeltreffend kan worden gegooid. Voorts na men in Rotterdam de uit Ita lië overgekomen Van Bas ten, Gullit en Been op de tri bune plaats. Twee drukbezochte wedstrijden. PSV - RKC (5-2) van zaterdag en het ouderwets sfeerrijke Feye noord - Ajax zorgden met respec tievelijk 26.000 en 50.000 toeschou wers. dat de slechte kijk-cijfers van het huidige seizoen wat werden omgebogen. Volendam en Haarlem, de ver rassingen van dit seizoen, delen vooralsnog niet in die vergrote be langstelling. Als gevolg van het verlies van Twente in Groningen (0-2) en de eigen winst op Veendam (3-1) belandde Volendam op de tweede plaats van de ranglijst. Zes punten achter het met 23 punten uit 14 wedstrijden leidende PSV, maar met twee wedstrijden minder gespeeld. Fortuna en Haarlem slo ten met overwinningen op Den Bosch (0-3) en Roda JC (1-0) aan met eveneens 17 punten uit 13 wed strijden. Bij de winst van Groningen op Twente (2-0), was een door Twente gescoord doelpunt van cruciaal be lang. Scheidsrechter Bakker keur de de gelijkmaker van Keur op ad vies van zijn grensrechter af. De duw, die de ontgoochelde Keur daarna aan de scheidsrechter uit deelde. werd bestraft met een rode kaart. Met elf tegen tien voegde Meijer in de voorlaatste minuut een treffer toe aan die v Arie Haan op spionage- keikamp in de vijftiende minuut de score had geopend. Volendam kweekt dit seizoen zo veel punten, dat zelfs een slechtere tweede periode de plaats in de ere divisie niet in gevaar kan brengen. De overwinning met 3-1 op Veen- dam kwam enigszins moeilijk tot stand, omdat verdediger Stelten pool met een schot in eigen doel het effect van de openingstreffer van Duif teniet deed. In het laatste kwartier betaalde het technisch overwicht van de Volendammers via doelpunten van Steur en Bur leson toch uit (3-0). Sparta werkte zich door een ge lijkspel (2-2) in de uit-wedstrijd te gen FC Utrecht uit de degradatie zonel die thans wordt bemand door de zuidelijke clubs RKC, VW en MVV. De gehele produktie werd verzorgd door twee spelers: Beu kers voor rust voor Sparta, Linford na de hervatting voor Utrecht. MVV en VW bleven op de on derste twee plaatsen ondanks het feit dat VW een punt (1-1 in de uit wedstrijd tegen Willem 2) binnen haalde en de Maastrichtenaren zelfs twee (4-2 tegen PEC Zwolle). Het uitvallen van Verbeek en Vin cent bij MW deed de weer herstel de trainer Körver uitkijken naar versterking. Hetzelfde doet Zon derland bij BW Den Bosch, dat met de 0-3 tegen Fortuna Sittard de derde nederlaag op rij leed. Eerste divisie De terugkeer van Jeroen Boere bij De Graafschap is niet onopge merkt gebleven. Na het kortstondi ge. weinig succesvolle bezoek aan VW, was de spits er veel aangele gen in Doetinchem van zich te doen laten spreken. Dat lukte hem gisteren ook, maar niet op een ma nier die hij gedacht had. De aanval ler kreeg in het duel tegen DS 79 van scheidsrechter Blom twee gele kaarten en kon daardoor na zeven tig minuten het veld verlaten. De gasten hadden niet lang plezier van het numerieke overwicht. Nog geen tien minuten later kreeg DS- speler Kulsdom van Blom direct de rode kaart. De Graafschap won het voetbalduel overigens met 2-1, mede door een doelpunt van ex- Quick Boys speler Frenk van der Kleij. Het treffen in Doetinchem was niet het enige dat ontsierd werd door kaarten. Bij Heerenveen-Den Haag trok scheidsrechter Luyten zes gele kaarten, keurig verdeeld over beide partijen. GRONINGEN (ANP) - Arie Haan, trainer van FC Groningens tegenstander in de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi VfB Stuttgart, bekeek in het Oosterpark de wedstrijd tegen FC Twente (2-0) en wist na die ene spionage voldoende. Zijn in druk was: ,,Ik vond het een zeer offensieve wedstrijd. Beide ploe gen speelden in feite met vier spitsen en achterin één op één Dat vond ik opmerkelijk. Gro ningen had natuurlijk veel meer kansen moeten benutten. Natuurlijk ken ik Groningen wel. Ik heb vorig seizoen Gronin- gen-Feyenoord nog gezien. Er staan alleen enkele nieuwe spe lers in de ploeg en sommigen staan op een andere plaats. Tijd om Groningen nogmaals te be kijken, heb ik niet. Maar ik weet genoeg". LONDEN (AFP)- De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft geen be zwaar meer tegen de terugkeer van Engelse clubs in het toernooi om de Europese voetbalbekers. Dit hebben Engelse voetbalbestuur ders zaterdag in Londen verklaard. Graham Kelly, de nieuwe direc teur van de Engelse voetbalbond, zei in Londen dat hij de UEFA in januari officieel zal verzoeken de ban, die in mei 1985 na de Heizel- ramp in Brussel over het Engelse voetbal werd uitgesproken, op te heffen. Volgens een rapport van de UE FA zou binnen de organisatie geen bezwaar meer bestaan tegen het opnieuw toelaten van Engelse clubs in het Europese bekervoet bal. Dat zou ook de wens van de meeste nationale bonden zijn. De Poolse international Andrej Rudi is vrijdag verdwenen in Mil aan. Rudi verliet 's morgens hotel Leonardo da Vinei, waar de Poolse selectie logeerde. De 23-jarige voet baller is niet teruggekeerd. Volgens diverse bronnen is de middenvelder van plan politiek asiel aan te vragen in Westduits- land of Oostenrijk. Rudi wordt ge zien als een van de grootste talen ten in Polen. Hij was op het laatste moment aan de selectie toege voegd omdat een andere speler ontbrak. De Polen speelden zater dag een oefenduel tegen een selec tie uit de Italiaanse liga gelijk: 2-2. Bennie Wijnstekers groet voor de laatste keer het Feyenoord-pnbliek in de Kuip. De Rotterdamse verdediger is n u actief voor RC Mechelen, het kleine broertje van het KV van Aad de Mos. (foto anpi LEIDEN - De derby Docos-Unitas Leiden in de zondagvierdeklasse is bij een 1-0 voorsprong voor Docos in de zeventiende minuut van de tweede helft een kwartier lang ge staakt. Nadat Unitas-speler Wally Gallert voor de tweede maal in het boekje van arbiter Sijnke geno teerd werd wegens onreglementair spel, moest hij vervolgens de kleedkamer opzoeken. Dat schoot keeper Kijk in de Vegte van Unitas in het verkeerde keelgat. De doel man gaf in woord en gebaar (met het bekende vingertje in de lucht) van zijn afkeuring blijk, waarna de sluitpost evenals Gallert de kleed kamers mocht opzoeken. Na twintig minuten werd de strijd weer hervat - mede door een spoedoverleg van beide besturen en aanvoerders- met 11 man voor Docos en 9 man voor de bezoekers. De Morsbewoners wonnen uitein delijk met 8-0. 'Dit heb ik in mijn voetbalcarière nog nooit meegemaakt", sprak een opgewonde Gallert na afloop. "De eerste overtreding die ik beging was terecht en ben daarvoor ook juist bestraft. Maar bij de tweede boeking plaats ik grote vraagte kens. Toen ik die overtreding be ging snelde de scheids naar onze aanvoerder Jan Kromwijk en vroeg hem of het niet beter was dat ik gewisseld werd. Waarna de scheidsrechter door de Docos-aan- voerder geattendeerd werd op het feit dat het misschien mijn tweede kon zijn. Vervolgens brandde er een lampje bij hem en sloegen ver volgens de stoppen door binnen HEERENVEEN (ANP) - Yep Kramers schaatsverleden wordt gekenmerkt door twee de plaatsen. Dat gold voor zijn periode als all- rounder. en bleef zo in zijn eerste jaren als ma rathonrijder. Topklasseringen waren er ge noeg. het hoogste platform werd nooit bereikt. Vorig jaar eindigde hij achter Richard van Kempen als tweede in de strijd om de KNSB- Cup. Zaterdagavond op zijn thuisbaan. het overdekte Thialf-kunstijs in Heerenveen, door brak Kramer zelfverzekerd het vaste stramien van tweede plaatsen. De knokker uit Oude- schoot won niet alleen de honderd ronden-ra ce, hij was de snelste van een viermans kop groep, maar nam ook de leiding in het alge meen klassement over van Van Kempen. De bekerhouder kijkt nu tegen een achterstand van vijf punten aan. Na twee wedstrijden om de KNSB-trofee leek er voor Van Kempen geen vuiltje aan de lucht. Een zege in Amsterdam en een vijfde stek in Deventer, beide keren éen plaats voor Kramer, leverde hem de leiderspositie in het klassement op. Maar van enige oppermacht was geen sprake. Want wie de marathon op het overdekte Thialf-ijs heeft gezien, moet vast stellen dat de drievoudig winnaar van de KNSB-bokaal duidelijk inhoud te kort lijkt te komen als de omstandigheden wat zwaarder zijn. Op het zware ijs werd Van Kempen in de be ginfase van de race door de equipe van Kramer gedwongen nogal wat gaatjes dicht te rijden. Na talrijke uitlooppogingen plaatste halverwe ge de boeiende wedstrijd de Hopman een krachtige demarrage. Zeven man volgden de „hulk" van weleer. Onder hen Kramer. Pronk, Boon en Wedman. In een tijdsbestek van ne gen rondjes ringeloorde het achttal het pelo ton. „Ik zat twee rondjes achter in het peloton te slapen en weg waren ze. Ik moest op dat mo ment eventjes rusten want ik had net verschei dene gaatjes dichtgereden. Daar verknal je dan mooi je wedstrijd mee", concludeerde Van Kempen. Het 4000-koppige publiek zag na 75 van de 100 rondjes een 22-man sterke groep (wederom met Kramer, Pronk, Wedman en Boon) het peloton dubbelen. Voor de overige rijders was het pleit toen beslecht. Want het viertal controleerde vervolgens de wedstrijd. Duidelijk was dat de winnaar van de marathon in Heerenveen uit de kopgroep van vier moest komen. Toen de groep van achttien rijders sprintte voor de vijfde stek, gewonnen door Van Kempen, reageerde Kramer alert. Zijn drie metgezellen hadden het nakijken, Met een indrukwekkende voorsprong van zo'n 200 me ter sleepte Kramer zijn eerste seizoenszege bin nen. „Dit is een gevoelige tik voor Van Kem pen", grijnsde Kramer. „Richard feliciteerde mij wel, maar het ging niet van harte. Ik hoorde zelfs dat ie om z'n nederlaag huilde. Dat ver wondert me niets. Vorig jaar toen ik periode kampioen werd, deed hij dat ook Bij de vrouwen ging de zege naar de 25-jarige Groningse Erna Uitham. Zii versloeg in de eindsprint klassementsleider Tineke Hoogen- dijk. die slechts enkele centimeters te kort kwam. Christine Aaftink, Ingrid Haringa en Petra Moolhuizen hebben zich in Haarlem geplaatst voor het team van het gewest Noord-Hollan- d/Utrecht, dat volgende week meedoet aan de strijd om de IJsselcup in Deventer. Marieke Stam is reserve. Grote afwezige is drievoudig Olympisch kampioene Yvonne van Gennip. Zij schaatste in Frankfurt en zette zichzelf daarmee, volgens de regels van het gewest, bui tenspel. Het mannenteam bestaat uit Dirk Jan van Hameren, Jan van der Ploeg, Jan Nieuwenhui- zen, Huub Peters en Pieter Pieterse. Martijn Kroonenberg is reserve. Jan Roelof Kruithof (52) zal toch deel gaan uitmaken van de Begeleidings Commissie Ma rathon (BCM). De vroegere koning van de alter natieve Elfstedentocht krijgt binnen de BCM tot taak een internationale marathoncyclus op touw te zetten. Voor de architect uit Havelte is het nog even wennen als schaatsbestuurder door het leven te gaan. „Ach, ik maak nu ge woon deel uit van een begeleidend groepje. En verder niks. Ze noemen het geloof ik de BCK, niet? Oh nee, dat is voor kernploegen. Het moet volgens mij BCM zijn", aldus Kruithof. De BCM. een onderdeel van het nieuwe KNSB- beleidsplan. bestaat uit drie man. Behalve Kruithof maken LTC-voorzitter Hans Brandt en voorzitter Dick Lindhout van het gewest Zuid-Holland deel uit van de commissie. ENGELAND Norwich City heeft zaterdag twee punten van zijn voorsprong op Arsenal prijs moeten geven. De lijstaanvoerders, die in de eerste divisie nog nooit hoger zijn geëindigd dan de vijfde plaats, speelden op eigen veld gelijk tegen het middelmatige Sheffield Wednesday (1-1) en hoorden later dat rivaal Arsenal bij het onderaanstaande New castle juist had weten te winnen (1-0). Norwich heeft nu nog vier punten over, met een wedstrijd meer gespeeld. Southampton schoof op naar de derde plaats na de winst van 3-1 op Aston Villa. Millwall zakte naar de vierde po sitie, maar demonstreerde toch in goede doen te zijn met een ge lijkspel tegen het gerenommeer de Liverpool (1-1). Norwich kan maar niet wen nen aan de toonaangevende plek, die de club momenteel be zit. Volgens de teamleiding speelt de ploeg niet anders dan vorig jaar en toch werden acht van de twaalf wedstrijden voor de eerste divisie gewonnen. Ook zaterdag leek winst in het ver schiet toen middenvelder Put ney met zijn eerste doelpunt van het seizoen na een half uur Nor wich tegen Sheffield Wednesday de leiding gaf. De thuisclub hield die voordelige marge tot twee minuten voor het einde vast. Toen zorgde de aanvoerder van Sheffield, Sterland, voor droefe nis bij de meeste toeschouwers door doelman Gunn met een van richting veranderd schot kans loos te laten (1-1). Arsenal greep in Newcastle de kostbare zege door een treffer van Bould in de 73ste minuut. Dat was eigenlijk het enige ver meldenswaardige in dit voor het overige matige duel. Southamp ton maakte een einde aan een reeks van zeven wedstrijden zon der nederlaag van Aston Villa. Le Tissier gaf Southampton de leiding en herstelde de voor sprong na de gelijkmaker van Daley. Negen minuten voor het einde zorgde Wallace voor de be slissing (3-1). Vleugelspeler Paul Step henson maakte tegen Liverpool een droomdebuut voor het dit seizoen zeer strijdlustige Mill wall. De aanvaller, die eerder in de week voor circa een miljoen gulden overkwam van New castle, scoorde al na tien minu ten met een machtig afstands schot. De vreugde bij de 4.000 meegereisde 'supporters van Millwall was van korte duur. Vijf minuten later was het al 1-1 door een doelpunt van Nicol. Onderaan de ranglijst boekte Tottenham Hotspur, de miljoe nenploeg van Terry Venables. een nuttige overwinning van 3-2 op zijn concurrent in nood Wim bledon. Verdediger Stevens van de Spurs moest met een bran card worden weggebracht na een met twee benen uitgevoerde tackle van Jones. WESTDUITSLAND VfB Stuttgart heeft een dag na de koppeling aan FC Groningen voor de derde ronde van' het toer nooi om de UEFA-beker, zijn grootste seizoennederlaag gele den. De ploeg van trainer Arie Haan verloor de uitwedstrijd te gen Kaiserslautern met 1-6, waardoor de achterstand op Bayern Munchen drie dagen voor de onderlinge confrontatie tot drie punten opliep. De Zuid duitsers wonnen de klassieker tegen FC Köln met 2-0. De vierde nederlaag van VfB Stuttgart tekende zich af nadat de Joegoslavische verdediger Srecko Katanec zeven minuten voor de rust uit het veld was ge stuurd. Op aanraden van de grensrechter, die een ongeoor loofde actie van Katanec tegen Hartmann had gezien, kreeg de Joegoslaaf rood van scheids rechter Mierswa. De stand was op dat moment 1-1. Maurizio Gaudino had Stuttgart na ruim een kwartier op voorsprong ge bracht. Kohr maakte zes minu ten later met een kopbal gelijk. Na het wegsturen van Katanec nam de spanning, zowel op het veld als de tribunes, nog verder toe. Pas na een onderbreking van minuten kon het duel worden hervat. In de tweede helft profi teerde Kaiserslautern optimaal van de man-meer situatie. Kohr scoorde nog twee keer, Hart mann, Hoos en Emig zorgden voor de overige doelpunten. Spits Jürgen Klinsmann had het moeilijk tegen Olympisch inter national Schulz en viel een kwar tier voor tijd licht geblesseerd Hartmann: doelpunt Bayern München en FC Köln maakten het stempel topper voor 34.000 toeschouwers in het Olympiastadion niet waar. Wel was het treffen hard en soms zelfs gemeen. Slachtoffer van de onvriendelijkheden werd Giel- chen van Koln. De middenvelder werd van het veld gedragen met een diepe wond in het dijbeen, die in de kleedkamer proviso risch werd gehecht. Aan Beierse kant ging Grahammer op de brancard, nadat hij door een overtreding van de Deen Povl- sen aan de enkel geblesseerd raakte. Gescoord werd pas na de rust: eerst door Wegmann, later door Pflugler uit een hoekschop van Thon. Leverkusen, de ploeg van Ri- nus Michels, hield de aansluiting met de top door een zege van 1-0 in eigen huis tegen Karlsruher SC. De treffer voor de thuis ploeg, die al acht keer gelijk speelde, werd gemaakt door de Koreaan Tcha. Verder miste Le verkusen handenvol kansen, vooral via de Pool Lesniak. HSV, Borüssia Mónchenglad- bach en kampioen Werder Bremen stegen door zege's éen of meer plaatsen op de ranglijst. Jusufi, Bein, oudgediende Kaltz, Klaus en Jakobs maakten het vijftal voor de vroegere kam pioen uit Hamburg vol tegen Mannheim (5-1). SCHOTLAND Celtic heeft in de Schotse ere divisie revanche genomen voor de eerder dit jaar met 1-5 geleden nederlaag tegen lijstaanvoerder Glasgow Rangers. Ditmaal werd het 3-1 voor Celtic, dat nog wel vijf punten achterstaat en een wedstrijd meer heeft gespeeld. Tweede op de ranglijst is Aber deen, dat grossiert in gelijke spe len. De ploeg van doelman Snel- ders en oud-Groninger Mason speelde zaterdag voor de negen de maal onbeslist, nu 1-1 thuis te gen de nummer drie van de lijst Dundee United. Rangers nam nog wel de lei ding tegen Celtic, door Walters in de 18e minuut. Even later was het echter gelijk toen Butcher zijn eigen doelman passeerde met eerr kopbal. Nog voor rust zorgden McGhee en Stark voor zekerheid bij Celtic, 3-1. UTRECHT (GPD) - Erik Wil- laarts (27) maakt in de bekerwed strijd tegen RBC, komende zon dag, zijn rentree bij FC Utrecht. Trainer Han Berger is niet van plan om de van Borrusia Mön- chengladbach teruggekeerde goaltjesdief te laten acclimatise ren. „Hij zal hier snel zijn draai vinden, omdat de entourage van Galgenwaard hem daarbij zal helpen. In de Bundesliga is Wil- laarts niet in zijn waarde gelaten. Daarom is hij daar mislukt. Bij ons moet iedereen in het elftal hem helpen om hier snel te wen nen. We hebben Erik niet ge haald om het gras u. maaien, hij moet hier zo snel nogelijk voet ballen". Tegen RBC gaat FC Utrecht vrijwel zeker met het duo Lin- ford-Willaarts in de spits van start. Berger: „Met John van Loen klikte het destijds ook goed, daarom heb ik er alle ver trouwen in. Willaarts heeft trou wens bewezen dat-ie ook zonder bliksemafleider in de buurt tref zeker kan zijn, dus ik zie geen speltechnische problemen. Wan neer de medische keuring (van daag, red.) geen bezwaar ople vert gaan we deze week lekker trainen en maken we hem zo snel mogelijk speelklaar". Willaarts is opgelucht dat de transactie met Borrussia einde lijk gerealiseerd is. „Ik had al zo vaak het gevoel dat de partijen elkaar gevonden hadden, maar steeds kwam er een kink in de kabel. Nu wil ik mijn Duitse pe riode zo gauw mogelijk vergeten en weer in een echt voetbalsfeer tje aan de slag. Ik ben niet zo bang voor een afgang, want ik weet dat het publiek op mijn hand is en me de eerste wedstrij den zal steunen. De toestand bij Borussia was onhoudbaar ge worden, dit is de beste oplossing voor alle partijen". Ook voorzitter Theo Aalbers is die mening toegedaan. „Erik wil de graag terug, wij wilden hem graag terugnemen. Alleen waren de financiële eisen van Borussia aanvankelijk te pittig. Nu heeft die club zich een stuk redelijker opgesteld. We huren Willaarts tot eind april, dan beslissen we of we hem terugkopen. FC Utrecht heeft de eerste optie, volgend jaar bekijken we of we daar ge bruik van maken". Met de huur van Willaarts is een bedrag van een ton gemoeid. Wanneer FC Utrecht besluit hem in te lijven, moet de club ongeveer een half miljoen aan Borussia overma ken. Anderhalfjaar terug vertrok de topscorer naar Gladbach voor 700.000 Duitse marken. Willaar ts: „Blijkbaar heeft FC Utrecht toch nog behoorlijk veel vertrou wen in me om een dergelijk be drag op tafel te willen leggen. Dat wil ik zo gauw mogelijk waarmaken".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14