PORT Geen klantenbinding in De Kuip umm u mmm iyuu SP0STV Reekers op drempel Nederlands elftal Romario treedt in schijnwerpers Trainer op non-actief Amateurduels gestaakt Metgod beleeft dieptepunt in carrière TOP wint de LD-Cup Ajax de minst slechte in honderdste Idassieker PAGINA 13 - BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 19.25-20.00 Ned 2: Sporlpanorama: met een portret van voetballer Keje Molenaar, een reportages rond de Nederlandse schaatsers die deelnemen aan internatio nale wedstrijden in Frankfurt en het Doel punt van de Week. 20.15-20.45 BRT 2: Extra Time. 21.15-21.55 Ned 3' Sport Studio. 21.50-21.55 Ned 2: Van thuisschaker tot clubschaker: voorlichting over de 12-delige schaakcursus. 21.55-22.23 SKY: Motorsports News. 22.20-23.20 Super: English League Soccer: Engels voetbal. 23.30-00.30 SKY: Autosport. Grand Prix van Miami DINSDAG 14.30-15 00 SKY. Motor Sports News 16.00-17.00 Did 3: Tennis: Masters-toer- nooi dames in New York. LEIDEN - Het bestuur van de Leidse afdelingsclub ZLC heeft de trainer van de zondag- tak op non-actief gesteld. Dat gebeurde nadat een voetballer van de club bij de Leidse poli tie een aanklacht wegens dief stal tegen de oefenmeester bad ingediend. De recherche heeft de aanklacht in behandeling genomen en dat is voor het be stuur van ZLC aanleiding geen nadere informatieover de kwestie te verstrekken. „We willen op dit moment slechts bevestigen dat de be trokken trainer op non-actief is gesteld", aldus penningmees ter Ron van de Broek. „Voorlo pig hebben we daar niets aan toe te voegen omdat we willen dat de hele zaak eerst goed wordt uitgezocht". De trainer in kwestie ontkent dat hij geld van één van zijn spelers zou hebben gestolen. Hij overweegt op zijn beurt naar de politie te stappen om een aanklacht wegens smaad in te dienen. De Leidse oefen- meester weigert vooralsnog elk commentaar. „Voor informatie moet je bij de club zijn. Ik heb niets te zeggen, misschien over een paar weken", aldus de trai- ALMELO (ANP) - Het topduel in de vierde klasse B van het dis trict Oost, La Première-Enter, is gistermiddag zeventien minuten voor tijd gestaakt. Scheidsrech ter Huissteden onderbrak het duel voor een afkoelingsperiode, maar Enter verzocht van een ver der optreden verschoond te blij- Supporters van La Première, de door de ex-Utrechter Jan van Staa getrainde koploper, hadden bij de gang naar de kleedkamer de speler Gerard Geels van Enter het ziekenhuis ingeslagen. De neus en kaas van Geels vereisten een medische ingreep. Het oproer ontstond in de vol gens arbiter Huissteden sportie ve wedstrijd toen La Première in de 73ste minuut op 2-0 kwam. Bij die treffer was een overtreding tegen Kuipers van Enter over het hoofd gezien. Grensrechter Jo- han Geels vroeg de scheidsrech ter naar de zijlijn te komen. Heet hoofden van La Première be moeiden zich met het protest, waarbij links en rechts rake klap pen vielen. Huissteden besloot tot een afkoelingsperiode, bleef zelf buiten het geweld dat bij de kleedkamers opnieuw opleefde en zette even later definitief een punt achter de wedstrijd. Het hoofdklasseduel tussen Rheden en Appingedam heeft gisteren 87 minuten geduurd. Toen achtte scheidsrechter Da- men het, na overleg met beide aanvoerders, niet langer verant woord verder te spelen. De cap tain van de gasten wilde zelf wel verder spelen, maar liet de scheidsrechter weten dat hij niet kon instaan voor het gedrag van enkele van zijn medespelers. De winnende treffer van Rhe den zorgde voor problemen bij enkele spelers van Appingedam. Er ontstond een geirriteerde sfeer op het veld. Scheidsrechter Damen achtte het beter een af koelingsperiode in te lassen. Die bleek niet het gewenste resultaat op te leveren waarna Damen be sloot het duel als beëindigd te be schouwen. Zware straf voor Neumann ROME (Reuter) - John Neu mann. coach van de Griekse bas- ketbalploeg PAOK Saloniki, is voor twee jaar uitgesloten van in ternationaal basketbal. De Ame rikaan vloerde de Italiaanse scheidsrechter Alberto Grosso tijdens de Europa Cup-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado. PAOK Saloniki is uit het toer nooi om de Korac-beker gezet. Het incident in de eerste se conden van de verlenging tussen Rode Ster en Saloniki. Grossi stond meteen op en na kort over leg met de andere scheidsrech ter, de Sovjet Moehin, staakte hij de wedstrijd. - QQ' ISA (3Pi rnu'.a Stefan Petersson bejubelt de tweede treffer van Ajax, van de voet van Brian Roy. Amsterdamse openingstreffer ver vangen door Mitchell. Door een verdediger voor een aanvaller in te ruilen, kwam Brian Roy in luilekkerland terecht. De publieksvriendelijke balgooche laar mocht van Kohn en Van Gaal na een lange afwezigheid weer eens in de spelersbus stappen. Roy, die twintig minuten voor de laatste fluitstoot van de pover lei dende Van der Laar Witschge uit zijn lijden verloste, bewees de wed strijd een goede dienst. De eerste twee keer dat Monkou gedold werd, kwam Feyenoord met de schrik vrij, de derde keer was het, via het been van de Rotterdamse verdediger, wel raak (0-2). Feyenoord deed alleen in een zeer laat stadium nog iets aan klan tenbinding. De eindspurt leverde niet meer op dan de zesde competi tietreffer voor Van Geel, die vanaf elf meter mocht aanleggen nadat Smolarek uit een omstrengeling met Blind een penalty had weten te peuren. Het goedmakertje van Van der Laar, die voor rust bij een over- het zwalkende Feyenoord evenwel treding tegen Hofman nog een oog- te laat. je toe .had geknepen, kwam voor Boze Witschge wil verhaal halen bij Kohn ROTTERDAM (GPD) - Rob Witschge wil op korte termijn een gesprek hebben met trainer Spitz Kohn. De Ajacied vindt dat zijn trainer hem gistermiddag in de Kuip voor schut heeft gezet door hem halverwege de tweede helft naar de kant te halen. Witschge rekende erop dat hij overmorgen in Italië zijn debuut zou maken in het Nederlands elf tal. Hij meent dat door de maat regel van Kohn zijn kansen zijn geslonken. "Libregts zat op de tribune en ik vond dat er abso luut geen reden was om mij te wisselen. Ik werkte keihard en vond het heel lullig om te moeten vertrekken. Het was raar en niet fair. Daarom ga ik deze week bij Kohn verhaal halen", aldus de Amsterdammer. De Rotterdamse politie heeft rond Feyenoord-Ajax elf perso nen gearresteerd wegens ge welddadig gedrag. De arrestaties hadden zowel in als buiten het stadion plaats. ROTTERDAM (GPD) - Zijn eer ste Feyenoord-Ajax zal Johnny Metgod niet gauw vergeten. De ex- international, die vanwege zijn er varing afgelopen zomer door Hans Kraay naar Rotterdam werd ge haald, beleefde gistermiddag in een volle Kuip een dieptepunt in zijn carrière. Hij werd door het gros van de 55.000 mensen uitgejoeld en, toen het rumoer eenmaal was verdwenen, door zijn trainer gewis seld. "Op een rotter moment", liet de 30-jarige verdediger teleurgesteld weten, "had dit niet kunnen gebeu ren. Voor mij was dat na alle ge beurtenissen van de afgelopen week heel vervelend. Ik ben bezig uit een diep dal te klimmen door keihard te knokken en dan gebeurt er zoiets met je". Dat de libero van de Rotterdam mers sinds gisteren zijn aanvoer dersband kwijt is, heeft hem, zo zegt hij, niet uit zijn evenwicht ge bracht. Al meent Rob Jacobs dat het leiderschap in het veld op dit moment een te zware belasting voor Johnny Metgod is. "Jacobs", aldus Metgod, "heeft me gevraagd of ik er bezwaar tegen had de band af te staan. Ik kon me volgens hem dan beter op mijn eigen spel con centreren, waardoor ik beter voor de dag zou komen. Ik heb duidelijk gemaakt dat die band mijn spel niet beïnvloedt, maar dat ik het niet erg vond om het ding aan Joop Hiele te geven". Hoewel Johnny Metgod zich naarmate de 'topper' vorderde steeds beter herstelde van zijn ner veuze start, was het massale gejoel hem gisteren een doorn in het oog. "Het is al niet prettig als 5000 men sen tegen je tekeer gaan, maar het is helemaal erg als 55.000 toeschou wers het doen. Ik was er niet op voorbereid, was volledig verrast en was daardoor in het begin zenuw achtig. Ik werd gedwongen sober te gaan spelen om te voorkomen dat ik in de fout zou gaan. Ik ben blij dat ik het hoofd boven water heb kunnen houden en na die angstige beginfase een goede wed strijd speelde. Die wissel was gelet op de stand logisch, al kwam het voor my slecht uit". LEIDEN - Korfbalclub TOP heeft eindelijk aan de verwach tingen voldaan. De hoogst spe lende club uit de Leidse regio legde zaterdag, na driemaal mis te hebben gegrepen, voor het eerst beslag op de Leidsch Dag blad Cup. In de finale van de vierde editie van dit toernooi ver sloeg de hoofdklasser met speels gemak De Danaïden. Op de foto (Loek Zuyderduin) reikt Ruud Paauw, adjunct-hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, de tro fee uit aan de Sassenheimse aan voerder Anne van der Zaag. Drie doelpunten van Braziliaan ENSCHEDE (GPD) - Rob Reekers staat op de drempel van het Nederlands elftal. Assistent- bondscoach Nol de Ruiter liet de 22-jarige verdedigende middenvel der van VfL Bochum zaterdagmid dag na afloop van het duel bij Wer- der Bremen weten, dat hij morgen met Oranje meereist naar Rome. "Dat heb ik tenminste uit z'n woor den opgemaakt", aldus Reekers. "Ik krijg vandaag een telefoontje vanuit Zeist en hoor dan waar en hoe laat ik mij moet melden. Tenzij de bondscoach op het laatste mo ment iets anders beslist". Voor de voormalige jeugdspeler van FC Twente, die in zijn contract geen clausule heeft dat de Duitse club hem voor interlandwedstrij den moet afstaan, kwam de mede deling van De Ruiter als een don derslag bij heldere hemel. "Dit is" wel het laatste waar ik op had gere kend. Aan het begin van de compe titie zat Libregts op de tribune bij Bochum-Uerdingen. Tegen Duitse verslaggevers heeft hij toen ge zegd, dat hij over een half jaartje wel eens terug zou komen, omdat hij van mijn spel niet erg onder de indruk was. Dat kan ik me voor stellen, want ik speelde toen cata strofaal slecht. Ik vond het echter wel vreemd dat hij afging op één wedstrijd". De door afzeggingen van Bos man, Erwin Koeman, Kieft, Hiele en Wouters en blessures van Gullit en Van Tiggelen geplaagde bonds coach stuurde De Ruiter op het al lerlaatste moment naar Bremen. De indruk die Libregts' assistent van de Twentenaar kreeg was 're delijk goed'. "Ik ben bij Bochum begonnen als mandekker, maar sinds de tweede helft van vorig sei zoen speel ik links op het midden veld. Dat gaat me aardig af. Alleen als de nood aan de man komt en de tegenpartij met drie spitsen gaat spelen, sta ik in de mandekking. Dat was zaterdag het geval, toen Rehagel na de rust met Riedle een derde spits inbracht". Reekers is in Bochum bezig aan zijn derde seizoen, het jaar daar voor speelde hij bij amateur-hoofd klasser Schöppingen, dat hij eer der verruilde voor FC Twente. In Enschede lonkte hij vergeefs naar een a-contract, waarop de zoon van b-international Dick Reekers de grens overtrok. In Bochum wordt hij op handen gedragen en stond hij vorig seizoen zelfs in de belang stelling van FC Köln als opvolger van Morten Olsen. "Als ik de Duit se nationaliteit had gehad, zou ik nu vermoedelijk in Keulen heb ge speeld". Dit voorjaar verlengde Reekers zijn contract bij het finan cieel armlastige VfL Bochum tot medio 1990, maar legde hij een ver zoek tot naturalisatie naast zich neer. "Ze hebhen me gevraagd of ik Duitser wilde worden, maar fi nancieel stond daar te weinig te genover. Bovendien had ik eerst willen weten wat daarvan de con sequenties zouden zijn geweest als ik terug wilde naar Nederland. Want ik wil absoluut geen Duitser blijven". ROTTERDAM (GPD) Dank zij het bijprogramma voel den de bijna 55.000 mensen die de honderdste editie van de koningsklassieker Feyenoord-Ajax een bezoek waard von den, zich niet helemaal bekocht. Het afscheid van Ben Wijnstekers, een balgoochelaar, een beginnend zanger (ene René Froger) en als klap op de vuurpijl een ondeugen de striptease van een tweetal politieagenten (m/v) als pro test tegen de bezuinigingswoede van minster Van Dijk, het kon er allemaal best mee door. Jammer dat de jyedstrijd, op het laatste half uur na, nauwelijks om aan te zien was. De lekker volle Kuip leek beide ploegen gistermiddag merkwaar dig genoeg niet te kunnen inspire ren. Het hoofdprogramma draaide uit op een uiterst schamele (en kwalitatief ondermaatse) verto ning, met Ajax, net zoals dat trou wens ook in de afgelopen twee sei zoenen het geval was, als winnaar (1-2). Ook PSV mag trouwens over het resultaat niet klagen. Dank zij het verlies van Feyenoord hoeven de Eindhovenaren zich nagenoeg geen zorgen meer te maken over de prplongatie van de landstitel. Interim-leider Spitz Kohn van Ajax meende na de honderdste confrontatie met de sportieve erf vijand zijn pupillen maar weer eens een hart onder de riem te moe ten steken. Dat getuigde van moed, want Ajax, de minst makke ploeg van de twee, liet nogal wat steken vallen en had te veel zwakke pion nen om voor complimenten in aan merking te kunnen komen. Met na me rechtervleugelverdediger Blind en de Amsterdamse vleugel spitsen Van 't Schip en Witschge maakten het bont. Blind wist de schade in de lijf aan lijf-gevechten tegen de provoce rende Smolarek zowaar te beper ken tot een strafschop op een 'vei lig' moment, maar leverde opbou wend slechts gestuntel af. Van 't Schip en Witschge, gekoppeld aan respectievelijk Heus en Monkou, maakten het nog bonter en werden door Kohn halverwege de tweede helft tegelijkertijd naar de kant ge haald. "Om tactische redenen", meldde Kohn, die kritische noten bij voor keur niet kraakt en na het gekra keel van september en oktober nieuwe interne twisten ten koste van alles wenst te vermijden. Ook Kohn zal het echter niet ontgaan zijn dat vooral Van 't Schip zich niet bovenmatig wenste in te span nen en elk risico uit zijn spel heeft verbannen. Middelmaat was ook troef aan de andere kant van het veld, waar Houtman zich eenvou dig in de luren liet leggen door de van linksback tot voorstopper ge transformeerde Verkuyl en Hof man zijn meerdere moest erkennen in jongeling De Boer. Verlammend De volle tribunes leken alleen niet verlammend te werken op Feyenoorder Smolarek en de Aja- cieden Petterson en Bergkamp, die zich als middenvelder met een vrije rol kiplekker voelt en gister middag zijn vijfde doelpunt in vijf achtereenvolgende wedstrijden liet aantekenen. Bergkamp, negen tien jaar pas en twee jaar geleden als rechterspits in het Europa Cup duel tegen Malmö FF voor de eer ste maal op de voorgrond tredend, brak na 57 minuten de ban door in valler-doelman De Jongh na een snuggere schijnbeweging te passe ren (1-0). De afgelopen maand moesten VW, FC Groningen, FC Utrecht en MW ook al tegentreffers incas seren van de voet van Bergkamp, gisteren geschaduwd door Barend- se. "Ik mag dus niet klagen", klonk het na afloop vrolijk uit de mond van de man die de wedstrijd tot le ven bracht. "Die vrije rol op het middenveld ligt me wel. Daardoor ben ik ook meer gaan scoren. In de spits is het toch vaak centimeter- werk. Als middenvelder krijg je lekker veel ruimte". Tegenover de vreugde van Berg kamp stond het verdriet van Met god. Het optreden van de laatste man, die de aanvoerdersband heeft moeten afstaan aan de gisteren al na een kwartier geblesseerd uitge vallen Hiele, riep louter medelijden op. Ook al "om tactische redenen", zoals Feyenoord-baas Jacobs na derhand zonder blikken of blozen meldde, werd Metgod even na de EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense publiek heeft za terdag kennis gemaakt met de specialiteit van de Brazi liaanse aanwinst Romario: doelpunten maken. Met drie treffers tegen het overigens verdedigend erg zwakke RKC, dat vijf invallers telde, legde de Zuidamerikaan de basis voor de met 5-2 te klein uitgevallen overwinning van de landskampioenen. leek in het verschiet te liggen, maar zoals eerder in deze competitie werkte PSV hierna de eerste helft af als een verplicht nummer. Na rust was de inspiratie bij de thuisploeg weer terug. Dat kwam vooral door Romario. Na twee mi nuten stond de Braziliaan op de goede plaats om een voorzet van Heintze af te ronden (3-0). Tien mi nuten pikte Koeman weer een doelpuntje mee. Na een solo werd hij in het strafschopgebied aangetikt door Schapendonk. De libero benutte zelf de door scheids rechter Hobé toegekende penalty. Schapendonk revancheerde zich nog in dezelfde minuut door met een fraai afstandsschot te profite ren van een onachtzaamheid in de PSV-defensie, 4-1. Met vertragend spel probeerde RKC daarna de nederlaag beperkt te houden. De Waalwijkers konden echter niet voorkomen, dat Roma rio in de 63ste minuut zijn derde doelpunt liet aantekenen. De Bra ziliaan reageerde attent op een merkwaardig carambolerende bal van Gillhaus, die met de hak een half afgeslagen vrije trap van Koeman verlengde (5-1). Gillhaus was na een half uur in het veld ge komen voor de geblesseerde Kieft. die last had van de kniebanden. PSV geloofde het daarna wel weer. Het kwam niet meer tot scoren en moest zelfs nog een tegentreffer toestaan. De vrijstaande Van der Wiel liet Van Breukelen kansloos. r de mooiste treffer i De waarde, die aan de sterke zater dagavond van Romario moet wor den gehecht, mag door de matige tegenstand van de Waalwijkers niet worden overdreven. Zijn ge voel voor de juiste positie is na tweeëneenhalve wedstrijd voor PSV, waarin hij vier keer succesvol was, echter zonneklaar. Trainer Hiddink had voor de Braziliaan een plaats in de basis in geruimd door Janssen op de bank te zetten. Ellerman werd linker spits, terwijl Kieft en Romario naast elkaar in de punt van de aan val opereerden. PSV ging agressief van start en kwam al in de elfde mi nuut op voorsprong. Ellerman tik te een voorzet van Vanenburg sim pel in. Twee minuten later zorgde Romario voor de mooiste treffer van de wedstrijd. Van twintig me ter liet hij RKC-doelman Vonk kansloos, 2-0. Een monsterscore

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13