Kamerleden praten met nabestaanden Rugbyraad wijst contact ANC af McEnroe op voorsprong SPOoTTV Toernooi bij Dekker een traditie Kweekreactor Kalkar loopt op laatste benen Pacemaker op kernenergie PAGINA 23 De backhand van John McEnroe in zijn partij tegen Ivan Lendl. De Amerikaan kwalificeerde zich in Stuttgart bij de laatsie vier, <foto ANP)- Amerikaan verslaat Ivan Lendl WARMOND - Het vierstenen ten nistoernooi bij Dekker in War mond moet uitgroeien tot een tra ditie. Het evenement, dat wordt ge houden tussen Kerst en Nieuwjaar, is mede dankzij de sponsoring van het bedrijf Orap in elk geval voor drie jaar veiliggesteld. Hoewel de begroting van rond de veertigduizend gulden nog niet sluitend is (Dekker-directeur Van der Kwast: "Daar wordt momen teel hard aan gewerkt") verhoogde de organisatie desalniettemin het prijzengeld tot vijftienduizend gul den bij de mannen en zesduizend bij de vrouwen. Inmiddels stromen de aanmeldingen binnen. Het hoofdtoernooi staat open voor 32 spelers en 16 speelsters. Respectievelijk 30 en 14 plaatsen worden door de organisatie verge ven, terwijl de nummers één en twee van het vooraf te houden kwa lificatietoernooi de resterende twee 'toegangsbewijzen' in handen krijgen. Bij de mannen schreven tot nu toe 92 spelers in, onder wie Freddie Sauer en Paul Haarhuis, de num mers acht en negen van de nationa le ranglijst. Zeker van de partij zijn ook de regionale toppers Jan Sie- merink en Michael van den Berg. Bij de vrouwen meldden zich 64 speelsters. De nummer zes van Ne derland, Hellas ter Riet, is de be kendste. Uit de regio komen in elk geval Margot van Overloop en Jac queline van Wijk in aanmerking voor deelname. De organisatie, in handen van wedstrijdleider Anne- Jan van der Meer, rekent erop dat zich nog enkele topspelers zullen aanmelden. Voor hen houdt hij èen paar 'wildcards' achter de hand. Van Bracht in de kwartfinale ANTWERPEN (ANP) - Rini van Bracht heeft gisteren de kwartfina les van het toernooi om de wereld beker driebanden in Antwerpen bereikt. De Waalwijker versloeg de Amerikaan Allen Gilbert met 3-0. Ook titelverdediger Raymond Ceulemans plaatste zich voor de volgende ronde. Hij versloeg zijn landgenoot Raymond Steylaerts eveneens met 3-0. Van Bracht ont moet in de kwartfinales Ceule- De kamerleden wilden de informa tie van Adjodhia niet prijsgeven. Hun gezamenlijke verklaring vol bezorgdheid over het exclusieve toezicht van de militaire autoritei ten, waaronder ex-gedoogden (naar Nederland gevluchte Surina- mers die geen politiek asiel genie ten) vallen, trokken ze niet in. De delegatievoorzitter De Boer heeft inmiddels een gesprek gehad met familieleden van de man. Ook de andere delegatieleden hebben een afspraak gemaakt met de familie om zich op de hoogte stellen van de klachten en vragen die er zijn over de dood van Gangaram-Panday. Zowel de burgerpolitie als de mi litairen zijn met een onderzoek be gonnen naar de doodsoorzaak van de Surinamer. Bij de ondervraging door de militaire politie hadden fa milieleden veel tegenvragen die niet werden beantwoord. Over de riem waarmee de man zich opge hangen zou hebben en die volgens de familie veel te kort is, zeiden de militairen dat deze is doorgesne den bij het losknopen. Omdat er gezegd is dat er geen foto's gemaakt zijn in het arrestan ten verblijf waar de man dood werd aangetroffen, heeft de familie een reconstructie geëist. Volgens de procureur-generaal Reeder heeft de patholoog-anatoom wel sectie verricht. "De conclusie' is dood door ophanging, omdat uit sectie •nooit lean blijken dat het om zelfop- hanging ging", aldus Reeder. De Hoge Commissaris voor STUTTGART (SID/DPA) - John McEnroe heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het inter nationale tennistpernooi in Stuttgart. De Amerikaan won in zijn laatste partij voor groep 1 voor 5000 toe schouwers in twee sets (7- 6,7-6) van Ivan Lendl (Tsj). McEnroe bleef daarmee on geslagen in de groep. Door het verlies van Lendl werd de Westduitser Carl-Uwe Steeb de tweede halve fina list uit groep 1. McEnroe vond de overwinning op Lendl meer waard dan het be reiken van de halve Finales. De Amerikaan wilde in het duel der gi ganten revanche voor de nederlaag in vier sets tijdens de strijd om de Open Franse kampioenschappen van dit jaar. In de onderlinge con frontaties sinds 1980 heeft McEn roe weer een voorsprong op de Tsjechoslowaak: 15-14. vluchtelingenzaken Gordon Len nox, die in Paramaribo is voor be sprekingen over de evacuées in Frans-Guayana, heeft het VN-kan- toór in Genève op de hoogte ge bracht van de dood van Gangaram- Panday. Genève heeft via het Haagse VN-kantoor de Nederland se regering opheldering gevraagd. Ook is Lennox benieuwd naar de uitslag van de onderzoeken die door justitie en de krijgsraad zijn ingesteld. Vrijwillig Volgens de Nederlandse staats secretaris Korte-Van Hemel (justi tie) is Gangaram-Pènday op 5 no vember vrijwillig uit ons land ver trokken. De man had zijn verzoek om politiek asiel ingetrokken. Kor te-Van Hemel heeft dat meege deeld in antwoord op vragen van het PvdA-Kamerlid Van Traa. Zij heeft bij haar antwoord een verkla ring van de man gevoegd waarin deze zegt vrijwillig terug naar Suri name, naar vrouw en kinderen te willen. Gangaram-Panday had in zijn paspoort een stempel van de vreemdelingenpolitie dat hij ille<- gaal in ons land verbleef. Volgens de bewindsvrouwe is dat stempel geplaatst nadat de man zijn ver zoek om politiek asiel had inge trokken. Zij ziet geen reden om het beleid ten aanzien van de ex-ge- doogde Surinamers te wijzigen. In middels zijn inmiddels 100 Surina mers vrijwillig naar hun vaderland teruggekeerd. Voor 5000 toeschouwers in Stuttgart had McEnroe 59 minuten nodig om de eerste set met 7-6 naar zich toe te trekken. De betere op slag en het spel aan het net gaven de doorslag in het voordeel van de Amerikaan. Lendl kon zijn 29-jarige tegen stander ook in de tweede set lang bijhouden, hoewel hij wist dat de halve finales voor hem buiten be reik waren. De beslissing viel, toen Lendl bij een 1-2 stand in de tie break een dubbele fout sloeg. In groep 1 won Olympisch kam pioen Mecir in twee sets van de Westduitser Jelen: 6-4, 7-6. Marianne van der Torre is in de kwartfinales van het tennistoer nooi Rotterdam Open uitgescha keld. Ze verloor in Kralingen in drie sets van Gabi Coorengel, 7-5,3- 6, 5-7. Naast Coorengel plaatsten zich ook Van Dierendonck, Wil mink en Warringa voor de halve fi nales. Huub van Boeckel bereikte de halve finales bij de mannen. Hij versloeg Veenstra in twee sets, 7-6, 7-5. Dogger had tegen Kok drie sets NEWARK (AP) - Artsen in de Ver enigde Staten hebben deze week de eerste, met twee kamers uitge ruste, pacemaker op kernenergie ingeplant bij een 47-jarige patient. Het apparaatje kan volgens de art sen zeker veertig jaar mee. "Theoretisch gaat deze pacema ker een leven lang mee", zei dokter Victor Parsonnet, die de operatie dinsdag uitvoerde in het medisch centrum Beth Israel in Newark. Pacemakers, apparaatjes die de hartslag regelen, bestaan al heel lang. Zij lopen op batterijtjes, die om de vijf tot acht jaar met behulp van een operatie moeten worden vervangen. Pacemakers op kern energie, die ongeveer 16 jaar mee gaan, zijn ook al langer in gebruik. Tot nu toe zijn echter alleen exem plaren met een enkele kamer toe gepast. Het apparaat dat thans bij de 47- jarige patient John Sniffen is inge bracht kan met zijn twee kamers de in twee fasen verlopende hartslag op een veel natuurlijker wijze regu leren. De nieuwe pacemaker, de Pulsar N-l, is een apparaatje van 6,3 bij 2,5 nodig de halve eindstrijd te berei ken, 1-6, 6-3, 6-4. Zweden heeft zich gisteren in Nantes gerevancheerd voor de ne derlaag van 1-2, die het donderdag tegen Nederland leed in de strijd om het Europees kampioenschap tennis voor landenteams (dames). De Zweedsen versloegen West- Duitsland met 3-0. De gedetailleer de uitslagen waren: Dahlman (Zwe) - Pfaff (WD1) 6-1,6-4, Lundq- vist (Zwe) - Cueto (WD1) 6-4,7-6, Lundqvist/Lindström (Zwe) - Mei er/Probst (WD1) 6-1,6-2. Vandaag komt Nederland uit te gen West-Duitsland. De Zwitser Jakob Hlasek en de Australiër John Fitzgerald hebben gisteren de halve finales van het in ternationale tennistoernooi in Lon den bereikt. De als vierde geplaatste Hlasek won met 4-6,6-3 en 6-2 van de Israë liër Amos Mansdorf, die zesde op de plaatsingslijst stond. De als achtste geplaatste Fitzgerald ver sloeg de Amerikaan Robert Seguso met 6-3,3-6 en 6-0. Michiel Scha pers kwam in Londen niet door de eerste ronde. centimeter, dat tussen de huid en de borstspier wordt geplaatst. De krachtbron, plutonium 238 vervat in een huls van titanium, geeft geen schadelijke straling af. Les mensenrechten DEN HAAG (GPD) - De ministers Deetman (onderwijs) en van den Broek (buitenlandse zaken) heb ben gisteren het eerste exemplaar van een handleiding voor docenten om het thema 'mensenrechten' bij 10 tot 14-jarige leerlingen aan de or de te stellen. De ministeries heb ben elk een ton bijgedragen in de totstandkoming van de handlei ding Auteur Aspeslagh van het insti tuut voor internationale betrekkin gen Clingendael was beide be windslieden niet alleen erkentelijk voor het geld (100.000 gulden per departement), ook voor hun terug houdende opstelling bij het bepa len van de inhoud van de handlei ding. De handleiding 'Recht op recht'wordt komende week aan al le lagere en middelbare scholen in Nederland verstuurd. JOHANNESBURG (GPD) - De Zuidafrikaanse Rugbyraad (SARB) heeft gisteren alle con tacten afgewezen met „organi saties die geweld voorstaan". Dit betekent dat de SARB of zijn bestuursleden geen nieu we gesprekken meer kunnen voeren met vertegenwoordi gers van de bevrijdingsbewe ging ANC, zoals dat de afgelo pen maanden een aantal keren is gebeurd. Ondanks deze op stelling van het bestuur her haalde de SARB-voorzitter dr. Danie Craven zijn eerdere uit spraak, dat „de enige manier om het Zuidafrikaanse rugby weer terug in de internationale competitie te krijgen via het ANC en het Afrikaanse conti nent is". De beslissing van de SARB om van verdere ontmoetingen met het ANC af te zien, moet als een neder laag voor president Craven en de voorzitter van de Transvaalse rug- byunie, dr. Louis Luyt, worden be schouwd. Craven en Luyt hadden vorige maand in de Zimbabweaan- se hoofdstad Harare een ontmoe ting met een ANC-delegatie onder leiding van Thabo Mbeki, nadat de Transvaalse voorzitter reeds twee maal eerder ontmoetingen had ge had met ANC-vertegenwoordigers. Deze ontmoetingen waren aanlei ding tot felle kritiek op met name Craven, zowel binnen de SARB als door de Zuidafrikaanse apart heidsregering. Waarnemers menen dat de 78-ja- rige Craven nadrukkelijk door zijn overige bestuursleden is terugge floten. Dit blijkt onder meer uit het feit dat de ondervoorzitter van de SARB, prof. Fritz Eloff, nu belast is met verdere contacten met de in ternationale rugbywereld. Eloff zal zich ook moeten gaan bezighouden met pogingen om uit drie bestaan de 'apartheidsbonden' een multi- raciale rugbybond in Zuidafrika te creëren, zoals Craven en Luyt eer der met het ANC waren overeenge komen. Craven sprak zijn teleurstelling uit over de beslissing van het be stuur om van verdere contacten met het ANC af te zien. „Ik heb me nooit met de politieke implicaties van het praten met het ANC ingela ten. Ik wil Zuidafrika weer terug HANNOVER (AP) - Het West- duitse parlement heeft de staatsbij- drage van 35 miljoen mark voor 1989 in het onderhoud van de snel le kweekreactor in Kalkar geblok keerd. Als het geld er niet komt gaat de reactor definitief dicht.De staat, de fabrikant en het Nordr- heinwestfalische elektriciteitsbe drijf RWE betalen samen ieder jaar zo'n 105 miljoen. De Duitse regeringspartijen ei sen dat de stroomproducent RWE eerst zelf zijn aandeel op tafel legt. Directeur Eitz van de kerncentrale wacht tot andere stroomproducen- ten deelnemen in het Kalkar-pro ject. Gebeurt dat niet, dan zal de kweekreactor nooit elektriciteit le veren, zo zei hij gisteren in de Han- noverschen Allgemeinen Zeitung. De kerncentrale in Kalkar heeft inmiddels meer dan zeven miljard Duitse mark gekost en is daarmee de duurste kerninstallatie in de Bondsrepubliek. Er wordt al zes tien jaar aan gesleuteld en de cen trale heeft nog geen Watt aan stroom geleverd. Bovendien is de reactor al lang geen snelle kweekreactor meer. Door een verandering in de reac torkern zakte het 'kweekpercenta- ge' wat betekent dat de reactor meer splijtbaar materiaal verbuikt dan produceert. In plaats van elek triciteit te leveren, vreet de reactor stroom: het op temperatuur hou den van de koelvloeistof van de re actor, vloeibaar uranium dat niet mag stollen, kost per maand 800.000 mark aan elektriciteit. De plannen voor Kalkar, code naam snr300, werden halverwege de jaren zestig gemaakt. De snelle kweekreactor, was voor de technici toen de oplossing voor een drei gend energietekort. In theorie kan Transnuklear BONN (DPA) - De Westduitse on derneming Transnuklear heeft zich volgens het openbaar ministe rie in Bonn schuldig gemaakt aan oplichterij op grote schaal. Dit heeft de Westduitse minister van milieuzaken, Klaus Töpfer, giste ren gezegd tegenover de milieu commissie van de Bondsdag. Transnuklear raakte begin dit jaar in opspraak door illegale atoomafvaltransporten. Volgens Töpfer heeft Transnuklear perso neel van Westduitse kerncentrales omgekocht om zijn omzet en zijn marktaandeel te vergroten. Hij noemde geen bedragen, maar het zou gaan om ruim 17,5 miljoen gul den. zien in de internationale rugbywe reld en als dat kan gebeuren via het ANC, heb ik daar geen enkel pro bleem mee". Craven waarschuwde zijn onder voorzitter Eloff ook, dat deze voor dezelfde problemen komt te staan als hijzelf: „Hoe men het ook wendt of keert, zonder het ANC is er geen toekomst voor het Zuid afrikaanse rugby. De hele wereld sympathiseert met het ANC en haar vertegenwoordigers zitten overal. Dat is de realiteit". Door het besluit van de SARB om van nieuwe ontmoetingen met het ANC af te zien, lijkt een geplan de komst van een wereldteam naar Zuidafrika voor komend jaar hoogst twijfelachtig geworden. De SARB bestaat volgend jaar een eeuw en Craven hoopte met zijn ge sprekken met het ANC een toernee van een wereldteam door Zuidafri ka mogelijk te maken. Officieel is de SARB nog steeds lid van de In ternationale Rugbyfederatie, maar feitelijk speelt Zuidafrika daar geen enkele actieve rol meer in. Zo kan Zuidafrika niet deelnemen aan internationale wedstrijden en zijn trips door Zuidafrika van niet- Zuidafrikaanse teams verboden. Elfde editie Schipholloop LEIDEN - De elfde uitgave van de Schipholloop moet het doen zon der de winnaar van vorig jaar, Henk van Hoek. Morgen zijn een andere oud-winnaar, Henk Brons wijk, en de nummers twee en drie van 1987, Wim van Dijcke en Wim Akkermans, favoriet voor de su permarathon van 61 kilometer rondom de Haarlemmermeer, die om 9.30 uur vanaf De Elzenhof op luchthaven Schiphol van start gaat. Van de drie favorieten baarde Akkermans onlangs opzien met zijn overwinning op de 100 kilome ter van Winschoten, met de Schip holloop het enige evenement in Nederland op dit gebied. Ook uit België, Frankrijk en de Bondsre publiek Duitsland komen lange-af- standlopers naar Schiphol. De or ganisatie van de Schipholloop, waaraan grondlegger Ad Ulijn uit De Zilk voor de elfde keer deel neemt, is in handen van AV Hol land Leiden en AV Haarlemmer een kweekreactor uit natuurlijk uranium tot zestig maal zoveel energie halen als een lichtwaterre actor. Bovendien produceert een kweekreactor plutonium dat in de kernenergie en in atoomwapens kan worden gebruikt. Omdat een wereldwijd tekort aan uranium werd gevreesd was de snelle kweekreactor een gouden vondst. In 1969 werden de bouwkosten voor de reactor in Kalkar, net over de grens bij Nijmegen, nog ge raamd op 517 miljoen mark. Toen de bouwcontracten in 1972 werden getekend was dat al opgelopen tot 1,3 miljard mark. Intussen heeft de kolos al meer dan zeven miljard Duitse mark opgeslokt. In 1972 werd nog optimistisch gedacht dat de snelle kweekreactor in 1978 in gebruik kon worden genomen. Lezers Schrijven Burgemeestersrel De burgemeester van Smallinger- land is met een collega in Zwolle gaan stappen en heeft daar de weg gevraagd naar een sexclub. (so what, dacht ik). Het pleit voor de burgemeester dat de weg naar de club hem onbekend was en mis schien wist hij niet eens of er in het nette Zwolle zo'n instelling zou zijn. Hoe dan ook, hij is er blijkbaar niet geweest, maar desondanks werd Nederland wekenlang door de media getracteerd op een regen van onbenulligheden, aangewak kerd door de gemeenteraad die zijn kans schoon zag om de burgemees ter te wippen. Dit stelletje, schijn heilige, nooit stappende, moraal predikende geheelonthouders nam de burgemeester het uitstapje niet in dank af en een en ander werd opgeblazen tot een wereldrel. De Rijksrecherche stelde een on derzoek in en wat bleek? Minister Van Dijk kwam met een zuinig kij kend gezichtje en met een ernst of hij de ondergang van de wereld ging aankondigen mededelen dat er eigenlijk niets schokkends was gebeurd en in prachtige volzinnen over het aanzien van het ambt deel de hij mede dat de zaak was afge daan met een berisping en daar ligt in Nederland niemand van wakker. Bij de behandeling van de ABP- affaire, het paspoortschandaal, de ZATERDAG 13.00-16.40 Did 1ARD-Sport extra: ten nistoernooi Stuttgart Classics (halve fina le mannen enkel). 13.15-18.00 BBC 1: Grandstand. Met tennis: internationale Benson Hedges kampioenschappen op Wembley, paar- derennen: op Cheltenham, en rugby. 13.55-14.55 Super: Sportsworld: sport nieuws uit Amerika. 14.45-16.30 RAI UNO: Sport. 15,30-16.30 Super: Pro Celebrity Golf: verslag van een wedstrijd. 15.30-16.30 SKY: The Bi-Centennial Gold Cup: internationaal voetbaltoernooi met de nationale teams van Australië, Brazilië, Argentinië en Saoedi-Arabië. 16.30-17.30 Super: American College Football. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesligavoetbal. 18.10-18.15 BBC 1: Sport. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.15-23.00 BRT 2: Biljart: WK drieban den in Antwerpen (halve finales). 21.47-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.15-22.30 BBC 1: Sport. 22.30-23.35 SKY: Eye on Sport. 23.10-23.40 BRT 1Sport op Zaterdag. 01.25-02.20 BBC 2: Tennis: samenvat ting van de internationale Benson Hed ges kampioenschappen op Wembley. ZONDAG 13.10-15.45 Did 1ARD-Sport extra: ten nistoernooi Stuttgart Classics (finale mannen enkel) en de Grand Prix van Australië voor formule l-wagens. 13.30-14.25 Super: Motor Cycling Events. 14.00-18.10 RAI UNO: Sport en amuse ment. 14.30-15.30 Super: Gaelic Football: ver slag van een wedstrijd hurling of Gaelic football vanuit Ierland. 14,30-15.30 SKY: Rotterdam Soccer: hoogtepunten van het indoorvoetbaltoer- nooi vanuit Rotterdam. 15.00-15.35 BBC 2: Grand Prix Australië: verslag van de WK-races voor formule I- wagens om de Grand Prix van Austrlië in Adelaide. 15.00-17.00 Ned 2: Jumping Indoor Maastricht. 15.00-17.30 BRT 2: Biljart: rechtstreekse reportage van de finale van de WK drie banden in Antwerpen. 15.30-16.30 Super: World Sport Special: het laatste sportnieuws. 15.30-16.30 SKY: Eye on Sport. 15.35-18.05 BBC 2: Tennis: verslag van de internationale Benson Hedges kam pioenschappen op Wembley. 16.30-17.00 Did 3: Sport im Westen ex- 17.00-17.55 TV 5: Sports Magazine. 17.35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen. 18.05-18.50 BBC 2: Rugby Special. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.25-18.55 Super. Soccer Scene: het laatste voetbalnieuws. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport I. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- &50 BRT 1: Sportweekend. 20.10-20.25 Ned 3: Studio Sport 2. 21.50-22.05 Did 2: Sport am Sonntag. 22.10-00.00 RAI UNO: Domenica Sporti- va: Italiaanse Sport. 22.30-00.30 Super Sportsworld: hoogte punten uit de sport. 00.45-01.40 BBC 2: Tennis: samenvat ting van de internationale Benson Hed ges kampioenschappen op Wembley. MAANDAG 10.30-10.55 Super: Play Golf: golftips door professionele spelers. Dollar daalt AMSTERDAM (Rtr/UCN/ANP) - De dollarkoers is gisteren verder gedaald. Op de wisselmarkt in Am sterdam lag de koers bij het slot van de handel op 1,9590 gulden, 2,5 cent minder dan de slotkoers van 1,9840 gulden op donderdag. Sinds George Bush dinsdag de Ameri kaanse presidentsverkiezingen won is de dollarkoers met ruim vijf cent gedaald tot het laagste niveau sinds half juni. Handelaren schrij ven dit vooral toe aan de onzeker heid over de maatregelen tegen de enorme tekorten op de begroting en de handelsbalans van de VS. miljoenenblunders bij defensie en het vrijlaten van criminelen na een procedurefoutje, enz. enz. heb ik nooit één berisping horen uitspre ken, maar wie ben ik? In iedere ge val, het verlossende woord was ge sproken en ik dacht: punt uit, het zal wel een gecamoufleerde recla mestunt zijn geweest voor het nachtleven in ZWolle. Niets was minder waar. Barber tje moest hangen en wat durfde de woordvoerder van de gemeente raad te zeggen? Het uitstapje was niet van invloed geweest op de houding van de raad. Fijne heren! Wekenlang een burgemeester met naam en toenaam door het slijk ha len, zonder rekening te houden met diens gezin en het nu over een andere boeg gooien. Het bleek de kleinburgerlijke hetze van men sen, die geen enkel respect of be grip hebben voor de kleine schoon heidsfoutjes van hun medemen sen. Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen. De heer Smallen- broek kan beter voortaan gaan stappen in Amsterdam of Parijs en dan liefst met baard en zonnebril, dan kraait er geen haan naar en een burgemeester in een uithoek van het land wil ook wel eens stappen en wie niet, behalve dan de raad van Smallingerland. Rest mij, myn respect te betui gen voort de moed van de burge meester om maandag j.l. gewoon aan het werk te gaan. Daar kunnen de raadsleden nog iets van leren. H.J. Maas Burggravenlaan 114 Leiden BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE Ophanging Surinamer onderzocht PARAMARIBO (GPD) De Surinaamse minister van jus titie Adjodhia heeft de Nederlandse kamerdelegatie inge licht over de aanhouding van de 28-jarige Ashok Ganga ram-Panday door de militaire-politie. Gangaram-Panday werd deze week dood aangetroffen in het cellenblok van de MP op het vliegveld Zanderij. 'Daar zit-ie', gebaart John Sniffen, de eerste patiënt die et met twee kamers op kernenergie kreeg ingebouwd, tijdens t rentie in het ziekejihuis van Newark.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23