Biograaf schept leesgenot voor fans van Achterberg Hans Vonk verlamd in ziekenhuis 'Al Jarreau van de reggae' Dans als belediging voor het oog Vraagtekens rond Pinters 'Old Times' KIJKUIT Exposities Concerten SS Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam UTRECHT (GPD) - Wim Hazeu, de auteur van de eerste biografie over de dichter Gerrit Achterberg, heeft gisterenavond in de Utrechtse Janskerk het eerste exemplaar overhandigd aan Bep van Laar- Achterberg, een zuster van de dich ter en zelf ook dichteres. Dit gebeurde voor ruim driehon derd Achterberg-bewonderaars, die ademloos luisterden naar de in leiding van de biograaf en na af- DEN HAAG (ANP) - De dirigent van het Residentie Orkest, de 46-ja- rige Hans Vonk, ligt gedeeltelijk verlamd op de intensive-care-afde- ling van een Amsterdams zieken huis. Dat heeft een woordvoerster van het orkest vanochtend meege deeld. Vonk lijdt aan de ziekte van Guil- lain Barré, een zeldzame kwaal waarbij de zenuwwortels, die uit het ruggemerg komen, ontsteken. Herstel is mogelijk, maar duurt meestal lang. De ziekte openbaarde zich afge lopen woensdag bij Vonk, vlak voor een concert in het Westduitse Levêrkusen. Volgens de woordvoerster zullen er nauwelijks of geen concerten vervallen, maar wordt er driftig naar vervanging voor Vonk ge zocht. •loop bijeenbleven in een gezellige sociëteitssfeer van ons kent ons: Achterbergfans onder elkaar. Ha zeu, zelf dichter en romanschrijver, heeft twintig jaar gewerkt aan dit levensverhaal van Achterberg. Hij citeerde met instemming professor Dresden, die van mening is dat onzekerheden over sommige delen in het leven van de gebiogra- feerde gehandhaafd moeten wor den. De auteur meent dat hij zijn werk 'met onbevangenheid' heeft gedaan, zonder illusies, zonder ver heerlijking en zonder agressie. Achterberg wilde niet dat er een biografie over hem geschreven werd, aldus zijn vrouw. Hazeu: "Ik zeg er dan achter: bij zijn leven". Na de dood zijn de omstandighe den totaal veranderd. De schrijver meldde ook, hoe moeilijk de psychiaters het had den, die Achterberg moesten on derzoeken, toen hij na het doden van zijn hospita in het Utrechtse huis van bewaring terecht kwam. Zij waren onmachtig om de wereld van de dichter te betreden. Even later stelt Hazeu, dat hij als biograaf dankbaar gebruik heeft gemaakt van de gedichten, soms om er feiten in bevestigd te zien, soms ook om er feiten uit te halen. Hij wees in deze ook op de verza melde gedichten van Guillaume van de Graft, die door de dichter zelf chronologisch gerangschikt zijn. Na afloop bij een glas wijn werd hier en daar toch wel getwijfeld of je nu wel met zoveel zekerheid har de feiten uit gedichten kunt aflei den. Men is dus nieuwsgierig naar .die feiten en de bijbehorende ge dichten. Hazeu was voorts van mening, dat het terechtkomen in het huis van bewaring in 1937 voor Achter- Schrijver Wim Hazeu overhandigt het eerste exemplaar van de Achter berg-biografie aan Bep van Laar-Achterberg, de zuster van Gerrit. berg weliswaar een hele grote straf is geweest, maar dat het ook een keerpunt ten goede is geweest, hij is langs die zware weg los van de druk van de maatschappij geko- Wim Hazeu pretendeert geens zins de definitieve Achterberg-bio grafie geschreven te hebben, maar wel dat hij geen enkel hem bekend feit heeft achtergehouden. Hij besloot zijn voordracht met een lang fragment voor te lezen uit de biografie, en wel de episode die begint met de aankomst van Ach terberg op het politiebureau om te vertellen, dat hij zijn hospita heeft doodgeschoten. Het Utrechtsch Nieuwsblad meldde het nieuws met de zware kop: Kostganger schiet hospita neer. Hazeu brengt hier vele bespiegelingen en verge lijkt Achterbergs situatie onder meer met Dostojewsky's romanfi guur Raskolnikow en met Kafka. Dit soort uitwijdingen hebben het boek een omvang van ruim zeven honderd pagina's gegeven. Die be vatten het verhaal dat voor elke Achterbergliefhebber een indrin gend lees-avontuur zal worden, of hij het nu altijd eens zal zijn met Hazeu of niet. LEIDEN Ongeveer twee me ter lang, met een natuurlijke gra tie en een indringende 'persona lity', die met iedere lichaamsbe weging steeds overweldigender leek te worden, stond hij daar gisteravond in het LVC: Eek-A- Mouse, één van de prominenten van de hedendaagse reggae-mu- ziek. Na een fantastisch en mee slepend optreden was een war me ovatie zijn deel. Eek-A-Mouse, alias Ripton Jo seph Hylton, brak door in 1981 op het Reggae Sunsplash Festi val, het grootste reggae festival ter wereld, jaarlijks gehouden op de bakermat van alle 'groten der reggae, Montego Bay, Jamaica, geholpen door het grote single succes 'Wa do Dem'. Hij is een op en top showman, een echte büh- qepersoonlijkheid, die gister- Eek-A-Mouse in LVC avond moeiteloos het werkelijk tot aan de nok gevulde LVC voor zich wist te winnen. Hij is een idealist, en hoopt met z'n songs (een van zijn grootste wensen is om ooit een gesprek met de paus en de Engelse koningin te heb ben over het grote belang dat reggae-muziek kan hebben bij het verspreiden van de vredes boodschap) de ellende in de we reld te kunnen verzachten. In het voorprogramma stond zijn begeleidingsgroep Rhapso dy, die de zaal alvast voor hem opwarmde. Dit 8-koppige, zeer internationale gezelschap speel de een aantal nummers van het dit jaar uitgebrachte album 'Sunsplash Party'. Bekend ge worden van het gelijknamige fes tival en van toernees met Bob Marley's Wailers en Ziggy Mar- ley is hun muziek voornamelijk gebaseerd op moderne reggae, gemixed met funky calypso en soca, het Caraïbische ritme, waaruit de levensstijl op Bar bados spreekt. Na een goed uur werd Eek-A- Mouse geïntroduceerd, die, in Ali Baba kostuum gehuld, het publiek onmiddellijk voor zich won. Zoals hij zelf zegt: hij is geen echte dee-jay, hoewel hij min of meer 'rapt' over achter grondmuziek, maar hij is ook niet een echte zanger. Hij is meer een 'dub-sound' poëtisch specia list die z'n typische stemgeluid steeds in verschillende muziek instrumenten kan laten over gaan. Als uitvinder van de zoge naamde 'sing-jay' een combina tie van zingen en dee-jay-en heeft de 'Al Jarreau van de reggae' met z'n percussie-achtige nasale stemgeluid een bijna Afrikaans en Braziliaans timbre. Humoris tisch, zich nog twee keer verkle dend, bespeelde hij het LVC werkelijk met handen en voeten met die pakkende mid-beat, die bijna net zo betekenisvol leek te worden als zijn politiek geënga geerde teksten. Eek-A-Mouse (de bijnaam is afkomstig van een onsuccesvol renpaard waar hij op placht te wedden) is een en al ritme: z'n stemtiming en z'n bewegingen, alles is werkelijk één met de 'drumkit'. Reggae is momenteel razend populair en hij was schit terend. THOMAS DE LEEUW Nederlands Dans Theater 2 met Chansons Madecasses van Nacho Duato/Maurice Ravel; U should have left the light c Britten; reprise van Situation van Hans van Manen. Gezien op 10 november in het Haagse Danstheater, alwaar nog tot en met zondag. Daarna tournee. DEN HAAG - Een week of twee geleden ging bij het Nederlands Dans Theater Raptus van NDT- danser en huischoreograaf Na cho Duato in première. Gister avond ging opnieuw een choreo grafie van hem in première, dit maal bij de junioren van het NDT. Of het debet is aan de volle agenda van Duato weet ik niet maar Chansons Madecasses haalt op geen enkele manier het niveau van zijn vorige balletten. Op de gelijknamige liederen- compositie van Maurice Ravel, de man van de Bolero, heeft Dua to geprobeerd "...de ontwikke ling te schetsen van naïeve blij heid, uitgelatenheid naar melan cholie, weemoed over de verlo ren gegane vrijheid". Hier en daar pik je er wel een dergelijk symbool uit op: zo wórdt in een pas-de-trois de vrouw over de vloer gesleept door twee mannen aan wie zij letterlijk en figuurlijk met handen gebonden is. Maar die melancholie en blijheid ko men verder niet zo sterk uit de verf omdat Duato slechts een verzameling bewegingen toont die nog altijd de hand van zijn leermeester Jiri Kylian verraadt. Terwijl hij in Raptus aanzet gaf tot een eigen idioom. Van struc turen, patronen of andere aange name zaken voor het oog, blijft het publiek deze keer helaas ver stoken. Dit geldt ook voor de twee an dere premières van het program ma. U should have left the light on van, ook al NDT-danser, Lio nel Hoche wil laten zien "...hoe zeer emoties, gevoelens de drijf veer zijn vart een relatie". Op de ijle stem van popzangeres Si- nead O'Connor staan een man en een vrouw elkaar beurtelings theatraal aan te trekken of af te stoten. Soms is de balletvloer een echtelijk bed waarin het stel harmonieus ligt te rollebollen, dan weer is de vloer het strijdto neel zelve. Bewegingen en han delingen laten niets aan onduide lijkheid over en Hoche presteert het de clichés nog clic hématiger uit te drukken dan clichématig. Van spanning is geen sprake om dat er niets 'gebeurt'. Slechts één beeld heeft mijn oog mogen be koren: de vrouw hangt, wild spartelend met haar benen, aan zijn nek terwijl hij door de ruim te draait. Even een moment van schrale troost. Choreograaf Philip Taylor komt ook voort uit de NDT stal. Maar ook hij blijkt niet in staat meer te tonen dan een allegaartje aan niet eens fraaie bewegingen. Zes solo's op muziek van Benja min Britten zyn "...impressies, pogingen een bepaalde sfeer weer te geven. Het is geen af gerond geheel. Er is niet echt sprake van een doorlopende lijn". Nee inderdaad, in After Ovid, After Britten wordt allengs de choreografische armoede zichtbaar. Zes dansers staan om de beurt in die prachtige weidse ruimte een beetje pas op de plaats te maken, maar die navel staarderij heeft geen enkele zeg gingskracht. Dat dansen en choreografieën maken twee vakken zijn wordt deze avond maar weer eens be wezen. Met name de balletten van Hoche en Taylor zijn onder maats, ook al worden ze gepre senteerd door de junioren. Het verbaast me dat de artistieke lei ding dit op het programma heeft gezet. Wat een slappe hap! Zelfs Hans van Manens klassieker Si tuation uit 1970 kan deze bele dingen voor het oog niet meer goed maken. 'Old Times' van Harold Pinter door de To neelgroep Amsterdam. Vertaling: Robert Bogaerts Co. Vormgeving: Hans Klasema en Wim de Vos. Regie: Sam Bo- AMSTERDAM - Vraagtekens zijn bij een beschouwing van Pinters stukken eerder regel dan uitzondering en dat geldt zeker voor 'Old Times'. In dit geval gaat Pinter zelfs zover, dat hij het bestaan van één van zijn perso nages in twijfel trekt. Een echt paar, dat zich in de provincie heeft teruggetrokken, krijgt op eens bezoek van een vroegere vriendin van de vrouw, maar de gesprekken nemen geleidelijk een steeds merkwaardiger wen ding. De vrouw en de vriendin lijken zich bij vlagen in het verle- den of in een fantasiewereld te bevinden, de man, die de vrien din vroeger ook gekend blijkt te hebben, lijkt nu in een soort machtsstrijd te geraken met zijn vrouw als inzet, maar uiteinde lijk wordt gesuggereerd dat de vriendin al twintig jaar dood is. De machtsstrijd wordt daardoor een krachtmeting tussen de man en de vrouw, en de laatste be heerst triomfantelijk glimla chend het slotbeeld, terwijl de man gebroken in een stoel zit. Andere 'raadsels' in de stuk ken van Pinter hebben in de loop der jaren ook verklaringen opge roepen, maar vooralsnog lijkt het onmogelijk in 'Old Times' de grenzen van de realiteit te trek ken. Elk woord, elke bewering kan deel uitmaken van een schijnwereld en Pinter onder streept dat zelf met de grootste nadruk. Sam Bogaerts heeft dat laatste kennelijk als uitgangs punt gebruikt voor een voorstel ling, waarin hét irreële de speel stijl bepaalt. De personages blij ven verstrikt in hun eigen we reldje en uiten zich op een enigszins gechargeerde wijze, die suggereert dat zij niet met el kaar communiceren, doch slechts hun eigen gedachten for muleren om er zelf naar te kun nen luisteren. Dat lukt hem mede door het werken met drie mensen die in speelstijl allesbehalve een homo geen ensemble vormen: Joop Admiraal (de man), gedreven en waar nodig emotioneel ver krampt, Petra Laseur (de vrien din) met een overvloed aan geba ren en intonaties, en Catherine ten Bruggencate (de vrouw), schijnbaar zweverig en ongrijp baar. Waar Bogaerts daarbij de uitersten niet schuwt, krijgt ook het banale zijn kans en de vraag is of dat de voorstelling ten goe: de komt. Teveel worden nu dé vraagtekens achter de feiten ge accentueerd ten koste van de on derlinge relaties (of het gebrek daaraan). Pinters visitekaartje, de 'buitenstaander' die een be staande relatie ontwricht, krijgt daardoor iets anekdotisch, en uiteindelijk slaat zelfs het melo drama toe als in de slotscène Jac ques Brei opdraaft met zijn 'Laat me niet alleen'. PAUL KORENHOF Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, Tekeningen voor Japanse prenten. Kuniyoshi Authentiek' van Utagawa Ku- niyoshi t/m 8/1 '89; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Tweehonderd jaar verza melen' en 'Schepen met geld', t/m jan 1989; di. za. 10-17 uur, zon- en leestd. 13-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal Oude Sin gel 28-32, 'Klein maar fijn', met werk van Gerrit Dou, Frans van Mieris, en andere Leidse fijnschilders, t/m 8/12, di. t/m za 10-17 uur, zondag 13-17'uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, perma nente expositie; Vijf eeuwen mode in mini atuur, di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56. exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel:146024. Sociëteit Quintus Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie Amber - Hooglgndsekerkgracht 8, Oostaziatische kunst: basiscollectie van Ir ma Roefs-de Wit, Japanse rolschilderingen en Chinees porcelein; wo. t/m zo. 11 -17.30 Lak-Galerie - Cleveringaplaats 1, Jim Chasan. recente schilderijen: 'Allusions of Japan', en Joshua Rozenman, tekeningen: 'English Blues', tot 26/11ma. t/m vr. 10-22 Galerie Stelling - Burgsteeg 14, Willem Zeegers - tekeningen - schilderijen, Marie ke van Diemen - objecten, tot 27/11, woe t/m za van 12-18 uur. 'Caecilia' - Caeciliastraat 18, werk van An ne Bakker, Coby Eykelenboom, HéLène Penning en Jeanette Wittermans, zo. 13-17 uur. Foto-galerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1keuze uit het vrije werk van Thed Lens- sen, t/m 30/11; ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. Art Centre Droomfabriek - Oude Singel 56, tekeningen en schilderijen in 'Neo-Symbo- listische'-stijl van Corina Zuiderduin, gedu rende november. i, tot 31/12; ma. t/m do. 9-1 n 31/12; vr. 13.30-18 u thur v.d. Hoek. Pascale Robers. Karla Ka per, Henk Dicke, Peter v.d. Eijnden, Ton van Dalen, Rob Maingay en Carry Blase. Galerie van der Vlist - Botermarkt 3, olie verfschilderijen van H. Bezemer en J.D. Bakhuizen van den Brink, t/m eind 31/12; di.t/m za. tijdens openingsuren. Alphen aan den Rijn Stichting Expressie 70 Hooftstraat 210, werk van José Calsina, Wim van der Meij en Han van Hagen, t/m 12/11; ma t/m vr 9.30-12 uur en 14-16 uur, ma t/m do 19.30- Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro- menade12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab, van oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. t/mvr. 9-18 uur, za. 10-17 uur. Leiderdorp Elisabeth Ziekenhuis - Simon Smitweg, Marianne Vetter met werken in houtskool, gemengde techniek en aquarel, t/m 20/11 dag. 8-17 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, Hotel Pension „Eikenloof" - Koepelweg 26, Astrid Kok wandkleden, tot 17/12, werk dagen van 14-17 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek- W. de Zwijgerlaan, Hans Bui- ning, kleuretsen, Nolly Comet, gedraaide keramiek, tot 29/11ma, woe, vr van 14-17 en van 19-21 uur, do en za van 10-12.30 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns burg', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Warmond Restaurant Meerrust - Dorpsstraat 5, Mari anne Vetter met aqquarellen, monotypes, gemengde technieken en portretten, t/m 22/11; dag. vanaf 10 uur. Het Oude Raadhuis - Margreet Maas - Po- lanen, schilderijen (gemengde technie ken), tot 17/11, woe, do en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Klassiek Chopin staat centraal op de twee recitals, die de Argentijnse pianiste Martha Nogue- ra vanavond en volgende week vrijdag avond in de Kapelzaal van K&0 geeft. Het programma van het eerste concert bestaat uit twee Polonaises, de Fantasie opus 49, zes Mazurka's, het Rondo opus 16 nr. 3, drie Nocturnes, drie Walsen, de Fantaisie- Impromptu opus 66, de Tarantella opus 43 en 24 Preludes opus 28. Aanvang 20.15 Het Brabant Koperspel concerteert zon dagmiddag in het Groene Kerkje in Oegst- geest. Dit vijftal zal werken uitvoeren van o.a. Bach, Scheidt, Grieg, Praetorius, Ho- rovitz en Sjostakovitsj. De vijf zijn: Tiny v.d. Weideveen (trompet), Rob Ysebaert (trom pet), Lenno de Ruiter (hoorn), Martin v.d. Kamp (trombone) en Frans Hendrikx (bas tuba). Aanvang 14.00 uur. Het koor Wassenaar Vocaliter geeft dins dagavond een concert in de Wassenaarse Dorpskerk. Uitgevoerd zal worden het ora torium 'Die Schöpfung' van Joseph Haydn. Mederwerkenden zijn: Barbara Borden (sopraan), Robert Coupe (tenor), Jelle Drayer (bas), Tijn van Eijk (clavecimbel). Het Randstedelijk Begeleidingsorkest is ook van de partij. Aanvang 20.00 uur. De violiste Theodora Geraets geeft woens dagavond een recital in de Kapelzaal van K &0. Theodora Geraets, winnares van het Oskar Back Concours In 1979 en en van het in 1980 in Colorado gehouden Interna tionale Bartok Concours, zal aan de vleu gel worden begeleid door Alan Weiss. Het programma vermeldt de Sonate KV 380 van Mozart, de Sonate opus 115 van Prok- ovjev, de Sonate opus 18 van Richard Strauss en de Poème opus 21 van Ysaye. Aanvang 20.15 uur. Martha Noguera, twee vrijdagavonden met Chopin in de Kapelzaal van K&O. (foto pr) woensdagavond in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden Concerto 85 onder leiding van Jankees Braaksma. Het gezelschap bestaat uit Ronald Moelker (blokfluit). Jankees Braaksma (blokfluit), Mieneke v.d. Velden (viola da gamba), Jo hannes Boer (viola da gamba), Wilma v.d. Wardt (violoncello), Peter Rikkers (violone) en Vincent van Laar (clavecimbel). Er zul len werken worden uitgevoerd van Bach, Vivaldi en Handel. Aanvang 20.15 uur. Het wekelijkse lunchconcert in de Kapel zaal van K&O wordt donderdagmiddag verzorgd door de harpiste Ellen Versney. Op het programma staan werken van Hën- Jazz Dick de Graaf treedt zaterdagavond op bij jazzclub Hot House in de Waag. De Utrechtse saxofonist neemt dan niet zijn bekende kwartet mee. maar zijn sinds ver leden jaar opererende septet. Dit septet bestaat, naast de leider op tenor- en alt saxofoon, uit Michael Gustorff (viool), Da vid Rothschild (trombone), Onno Kelk (gi taar), debbie Poryes (piano), Arnold Dooyeweerd (bas) en Pieter Bast op drums. Aanvang 21.30 uur, Aalmarkt 21, Leiden. Gilius van Bergeyk geeft zondagmiddag in de Burcht een concert met klassieke elek tronische muziek. Aanvang 15.30 uur, r. Breestraat 66. Leiden Zaterdag beklimt de Amsterdamse groep L'Attentat het LVC-podium. In het voorpro gramma de Limburgse band Rud-A-Dub dub. Aanvang 22.45 uur, Breestraat 66, De Schotse groep The Tannahill Weavers geven dinsdagavond een folk-concert in de Waag. De vijd bandleden bespelen fiddle, bodhran, doedelzak, gitaar, whistle, spons en buzuki. De organisatie is in handen van Folkclub Horus. Aanvang 20.30 uur, Aal markt 21, Leiden Donderdag zullen Herman Brood en Bart Chabot in het LVC voorlezen uit eigen werk. Aanvang 22.00 u Leiden In de Droomfabriek is donderdagavond het combo 'And Friends' te beluisteren. Zij spe len nummers van The Ronnettes and Carol King. Aanvang 22.00 uur. Oude Singel 56, Leiden. Burgsteeg 3, Leiden. Pop In oude In het zoldercafé van het LVC is vanavond Leidse Schouwburg vr 11, za 12, 20.15 uur; Nieuwe show van Paul van Vliet: 'Een gat .n de lucht', ma 14. 14.30 uur (project Theater-over- dag). 20.15 uur (première); The Young Vic - Londen met "Waiting for Godot' van Sa muel Beckett. di 15. 20.15 uur; Het Scapino Ballet met Goreografieën van Nils Christe. wo 16. 14.30 uur; kindervoorstelling 'Dieet voor twee', door Theatergroep Maccus. Noorden Reflex olv Yoka van Brummelen. Appeltheater vr 11za 12, wo 16, do 17.20.15 uur. zo 13. 14.00 uur; Toneelgroep De Appel speelt 'Hamlet' van Shakespeare, met Carline Brouwer, Sasha Bulthuis e.a. Circustheater vr 1120.15 uur; Pianist Claudio Arrau met werken van Beethoven en Liszt. za 12. zo 13. 20,15 uur; optreden Wall Street Crash. zo 13, 12.15 uur; gedeelten uit de show 'Sprakeloos' van Mini Maxi, presentatie: Pim Jacobs. ma 14. di 15. wo 16. do 17. 20.15 uur; Freek de Jonge met 'De goeroe en de dis sident'. Diligentia vr 11, 20.15 uur; Toneelgroep Spelegast met 'Polyester Polka', zo 13, 11.30 uur; Else Krijgsman (piano), 14.30 uur; Melos Kwartet, 20.15 uur; Ag nes Narciso (gitaar). di 15. 12.45 -13.30 uur; Marjol Flore mmv Martijn Breebaart (piano), 'Marjol op han den en voeten'. do 17,20.15 uur; Borodin Kwartet met wer ken van Borodin, Sjostakovitsj en Tsjaik- ovski. Koninklijke Schouwburg vr 11. za 12, 20.15 uur, zo 13.14.00 uur; solomusical Jasperina de Jong Victoria' van Ivo de Wijs en Joop Stókkermans. Muziektheater vr 11, za 12, 20.15 uur; Residentieorkest olv Hans Vonk. mmv Bruno Leonardo Gel- ber (piano), werk van Brahms en Schön- berg. vr 11, za 12. 20.15 uur; balletvoorstelling Nederlands Dans Theater 2. di 15. 20.00 uur; Chr. Gem. Koor Asaf olv Rien Verbeek, mmv Residentie Orkest, Prinsenstad Mannenkoor Delft en Leo Bur gerhout (orgel):'Requiem van Dvorék'. wo 16,20.15 uur; Leden Residentie Orkest met werken van Martinu, Caplet, Damasse en Mendelsohn. Nederlands Congresgebouw vr 1120.00 uur; Opera- en Operettekoor Scheveningen mmv Marco Bakker en Rijkspolitiekapel. ma 14.20.15 uur; optreden Bany Manilow. Concertgebouw za 12,15.00 uur; Orkest van de 18e eeuw olv Roger Norrington, werk van Mozart en Schubert. za 20.15 uur, zo 13. 14.15 uur; Chamber Orchestra of Europe olv Claudio Abbado, werk van Schönberg en Brahms, zo 13. ma 14. di 15.20.15 uur; NedPhoolv Ken-Ichiro Kobayashi mmv Jard van Nes (alt). Nederlands Concertkoor en kinder koor, werk van Mahler, do 17,20.15 uur; NedPho kamerorkest olv Gilbert Varga, mmv Dezso Ranki (piano), werk van Bloch, Mozart en Schönberg. C.C. Amstelveen zo 13. 16.00 uur; Pia Beck met Happy song are beck again', mmv Tony NUsser (drums) en Frank Noya (bas), di 15, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam met: Titus, geen Shakespeare', met Jac ques Commandeur, Kitty Courbois, Margo Dames e.a. Muziektheater za 12. di 15. wo 16. do 17. 20.15 uur; Het Nationale Ballet met 'Het mystische voor wendsel', 7e Symfonie' en de première van een nieuw ballet, mmv Nederlands Balletorkest olv Jac van Steen, zo 13, 13.30 uur; De Nederlandse Opera met 'Die Zauberflöte', van Mozart. Nieuwe de la Martheater vr 11. za 12. 20.15 uur. zo 13. 14.00 uur; Hollandse Comedie met The Mousetrap' van Agatha Christie, met Eric van Ingen, Peter Hoeksema, Kees van Lier e.a. di 15. wo 16. dó 17. 20.15 uur; Paul Hae- nen in 'Frappant' mmv Dammie van Geest en Willem Jeths (piano). Stadsschouwburg Engelstalige voorstellingen door The Eng lish Shakespaere Company, vr 11. 19.30 uur; Henry V' van Shake speare. za 12, 10.30 uur; "Henry Vl-House of Lan caster', 15.00 uur; 'Henry Vl-House of York', 19.30 uur; 'Richard III' van Shake spaere. zo 13, 20.15 uur; Opera Forum 'Rigoletto' van Verdi. ma 14,20.15 uur; Nederlands Dans Thea ter 2, balletvoorstelling, wo 16, do 17. 20.15 uur; Stagedoor Festi val De Nieuw Amsterdam met 'De koop man van Amsterdam' naar De koopman van Venetië van Shakespaere, met Alida Neslo en Victor Bottombly. De Doelen vr 11, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv Hartmut Haenchen mmv Dimitri Alexejev (piano) met werken van Mendelsohn en Schumann, zo 13,11.00 uur; Platters Golden Hit Show. ma 14,20.15 uur; Les Ballets Trocadero de Monte Carlo, 8 balletdansers in travestie die een persiflage geven van klassieke bal letten. di 15, wo 16.20.00 uur; Marinierskapel olv Majoor G.D. Buitenhuis, met werken van Tsjaikowski. na de pauze amisementspro- gramma met o.s. Mac-Arthur Park en Stan Kenton in concert. Luxort heater vr 11. za 12. di 15, wo 16. do 17.20.15 uur. klucht: 'Een fijn span' met Joop Doderer, 11za 12, do 17.20.15 uur: RO Theater met 'Een zaak van de familie', di 15. 20.15 uur; concert The Nits. wo 16. 20.15 uur; balletvoorstelling Scapi no Ballet met 'Sem Tituto' en 'Pulcinella'. Theater Zuidplein vr 11. za 12. 20.15 uur; Nieuwe theater show van Martine Bijl. zo 13, di 15. wo 16. do 17.20.15 uur; Josi- ne van Dalsum, Henk van Ulsen en Lex Goudsmit in 'Jean d'arc', van George Bern- hard Shaw.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21