'Ze gingen als beesten tekeer' SpootTV 'Het liefst rechtstreeks terug naar Zaandam' Zabrze jaagt Real stuipen op het lijf )WMb /t Silooy is het zat bij Racing Club de Paris Tennisvrouwen openen met winst Troost komt speciaal over voor Gullit AC Milan ronde verder tegen hard spelend Rode Ster LEIDEN-J.A.C. SLUITER Moeizame overwinning Beenhakker MADRID (ANP) - Real Madrid heeft met pijn en moeite de laatste acht van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen gehaald. Real won gisteren in eigen huis door een wanhoopsof fensief in het laatste kwartier met 3-2 van de Poolse kampioen Gornik Zabrze, dat tot de 78ste minuut plaatsing voor de kwartfi nales in handen had. Real was in gunstige uitgangsstel ling aan de wedstrijd gewonnen. De eerste wedstrijd in Polen was met 1-0 gewonnen door de Madrile- nen, die in het eigen Bernabeu bij na negentig minuten angstvoetbal lieten zien. Gornik imponeerde maar kon de vroeg in de tweede helft veroverde voorsprong van 2-1 niet vasthouden. Real begon voor 35.000 toeschou wers ontspannen aan het karwei te gen de Polen, maar toen Hugo San chez in de 27ste minuut een flater van Zabrze afstrafte (1-0) was er al een serie kansen aan de Gornik- aanvallers voorbij gegaan. Vier mi nuten voor rust kwam toch de zeer verdiende tegentreffer. Verdediger Jegor had Butragueno ver achter gelaten en schoot raak: 1-1. Na rust greep de ploeg van Leo Beenhakker wel het veldover- wicht, maar de Spanjaarden speel den zonder overleg. Teveel zocht architect Michel het centrum. In de 54e minuut kwam Gornik verdiend op voorsprong. Bazam bekroonde een counter. Real verkeerde in gro te problemen en het was joker Paco Llorente, die zijn ploeg uit de misère haalde. Beenhakker zette hem in de 68ste minuut in, tien mi nuten later had de wissel zoveel verwarring gesticht dat Butrague no de 2-2 kon inschieten. Vier mi nuten later zorgde Hugo Sanchez na een ren van Paco Llorente voor de veilige 3-2. Onmiddellijk na die treffer werd aanvaller Butragueno gewisseld voor de verdediger Julio Llorente, een broer van Paco. In de slotfase beperkte het geschrokken Real zich tot vele terugspeelballen op Buyo. Vitoria Bukarest heeft zich gis teren geplaatst voor de derde ron de van de strijd om de UEFA-be- ker. De Roemeense ploeg versloeg op eigen veld Dinamo Minsk uit de Sovjetunie met 1-0. De eerste wed strijd had Vitoria Bukarest met 1-2 verloren. Door dit resultaat is de Sovjetunie na twee ronden niet meer vertegenwoordigd in de Eu ropese bekertoernooien. Dinamo Minsk was de zesde en laatste ploeg, die werd uitgeschakeld. Het bestuur van de Zwitserse voetbalclub Xamax Neuchatel heeft bij de Europese Voetbal Unie (UEFA) protest aangetekend tegen de geldigheid van de tweede wed strijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen van woens dag tegen Galatasaray. De Turkse club won met 5-0 na een nederlaag van 0-3 in Zwitserland, waardoor een plaats in de kwartfinales werd bereikt. Xamax diende protest in omdat het werpen van projectielen vanuit het Turkse publiek het ver loop van de wedstrijd zou hebben beïnvloed. Spelers en het arbitrale trio werden getroffen door diverse voorwerpen. De tuchtcommissie van de UEFA zal zich donderdag 17 november over de kwestie buigen. PARIJS (GPD) - Sonny Silooy wil weg bij Racing Club de Paris en wel zo snel mogelijk. De verdediger ziet het niet meer zitten bij de Franse voetbalclub nu trainer Arthur Jorge is opgestapt, sponsor Matra heeft aangekondigd er op korte termijn mee te zullen stoppen en er geen premies meer worden uitgekeerd. Silooy: „Ik baal hier de laatste weken verschrik kelijk. De problemen stapelen zich op. Ik wil weer bij een echte topclub voetballen. Het maakt me niet uit waar". Silooy: "Ik baal hier de laatste weken verschrikkelijk". De resutaten van Racing Club de Paris, waar de Franse multinatio nal Matra vanaf 1982 vele miljoe nen francs in heeft gepompt, vallen zwaar tegen. Ondanks het aantrek ken van topspelers als Littbarski, Fernandez, Bossis, Francescoli en Silooy, is het nooit wat geworden met de club. Vorig seizoen miste RC de Paris Europees voetbal en deze competitie is het team gezakt tot een vijftiende plaats. Matra heeft er inmiddels genoeg van en heeft aangekondigd de sponsoring stop te zetten, waar door de toekomst van de club ui terst onzeker is geworden. Silooy: „We weten niet waar we aan toe zijn. Ze proberen nu een andere geldschieter te vinden, maar de huishouding van Paris is zo duur NANTES (ANP) - De Nederlandse tennisvrouwen zijn het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams in Nantes voort varend begonnen. De eerste wed strijd leverde tegen Zweden een onverwachte overwinning van 2-1 op. Manon Bollegraf, pas hersteld van de ziekte van Pfeiffer, won haar partij met tweemaal 6-4 van Cecilia Dahlman. Nadat Brenda Schultz een nederlaag had geleden tegen de sterke Catarina Lindqvist zegevierden Bollegraf en de voor de geblesseerde Nicole Jagerman ingevallen Caroline Vis in het dub belspel over Lindqvist en Maria Liridström. De wedstrijd in het universitaire sportcentrum nam in totaal zes uur in beslag. Coach Marian Laudin toonde zich na afloop aangenaam verrast: „Eerlijk gezegd had ik tevoren niet gedacht, dat we Zweden zouden verslaan'", zei hij. „Met het opstel len van Bollegraf namen we een ri sico. We hebben het toch gedaan Rahn naar Köln KEULEN (SID) - De veertienvou- dige Westduitse international Uwe Rahn gaat van Borussia Mön- chengladbach naar 1. FC Köln. Gis teren werden vertegenwoordigers .van beide Bundesliga-clubs het eens over die transfer. De 26-jarige aanvaller wordt tot het eind van het seizoen verhuurd aan Köln. Aansluitend krijgt hij BELGRADO (GPD) Het kostte een tweejarig contract. De som ge- handenvol geld en een nachtrust moeid met de huur en de aankoop van een groot aantal officials, maar is niet bekend gemaakt. Ruud Gullit moest en zou er bij zijn. De avond voor de derde afle vering uit de serie AC Milan-Rode Ster kon de sterspeler bijna niet lo pen. Met kunst en vliegwerk werd hij uiteindelijk toch op de bank en later op het veld gebracht. „Omdat", verklaarde Gullit, „om dat ik dat gekke gevoel had dat we zouden winnen als ik er bij zou zijn". Gullit begon op de bank, maar moest aan het einde van de eerste helft toch opdraven toen interna tional Roberto Donadoni zwaar ge blesseerd raakte. Hij werd na een botsing met Vasilijevic met een kaakfractuur en in bewusteloze BELGRADO (GPD) - Tweehonderdenzevenenzestig mi- toerd naar Zlekenhms ver' nuten en acht strafschoppen lang konden Rode Ster en AC Milan geen genoeg van elkaar krijgen. Totdat uiteindelijk Om aan GuUits gevoel tegemoet Frank Rijkaard met een droge harde knal een einde maak- Rotterctamse te 33n deze inniSe voetbalrelatie. Milan dus door naar de Troost opgeroepen Of hij wel even derde ronde van het Europa Cup 1-toernooi. Toch nog, direct naar Belgrado wilde komen, want in de onderbroken return van woensdag was de Itali- Over het vervoer hoefde hij zich aanse kampioen nog kansloos. Stevende het recht op de Saenn ZES.? MSK uitschakeling af. vanwege haar ervaring. En ze heeft zich er uitstekend doorheen gesla gen." Door de zege speelt Nederland morgen voor dezelfde groep tegen West-Duitsland. Bij nieuwe winst komt Nederland zondag in de Fina le uit tegen de winnaar van de an dere groep, bestaande uit Frank rijk, Sovjetunie en Engeland. De Westduitser Eric Jelen en de Amerikaan John McEnroe heb ben zich gistermiddag vrijwel ze ker gesteld van een plaats in de hal ve finales van het met 350.000 dol lar gedoteerde invitatietoernooi van Stuttgart. Beide spelers won nen voor de tweede keer. Jelen ver sloeg de Amerikaan Jimmy Con nors met 3-6, 6-4, 6-2, McEnroe bleek met 6-3, 6-2 te sterk voor zijn landgenoot Tim Mayotte. In de slotpartij van gisteren zorg de Carl-Uwe Steeb voor een grote verrassing door de Tsjechoslowaak Ivan Lendl met 7-6 (7-3), 7-5 af te troeven. Het duel vergde ruim twee uur. Na afloop brachten de 3.000 toeschouwers hun landgenoot een staande ovatie. Steeb is nu na twee overwinningen en een nederlaag (tegen McEnroe) dichtbij een plaats in de halve finales. Daarvoor is noodzakelijk, dat McEnroe van daag van Lendl wint. Winst Den Bosch KEULEN (ANP/SID) - De basket- balploeg van Den Bosch heeft zich geplaatst voor de finalepoule van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De ploeg van coach Jan Dekker won ook de tweede wedstrijd tegen BSC Sa- turn Köln. In Keulen werd het gis teravond 86-73 in het voordeel van Den Bosch. Bij rust stonden de Westduitsers al op nadeel: 34-37. De eerste wedstrijd was door de Noordbrabanders met de magere marge van 90-87 gewonnen. dat dat wel moeilijk zal worden. Als er geen ander bedrijf met veel geld op de proppen komt zit het er dik in dat de club opgeheven wordt. Ik zou echt niet weten wat er dan gebeurt. Ik heb zelf nog een contract tot en met het seizoen 90/91. Maar als er geen geld meer is houdt het op. Misschien dat ik transfervrij ben als de club er mee stopt. Maar door al die toestanden heb ik er wel mooi genoeg van en wil ik zo snel mogelijk weg. En dan naar een topclub, want ik heb geen zin om nog een keer in een team als Paris terecht te komen". Jorge Racing Club nam Silooy vorig jaar voor 2,4 miljoen gulden over van Ajax. „In het begin had ik het hier echt wel naar mijn zin. Er werd niet goed gevoetbald, maar ik had wel vertrouwen in trainer Arthur Jor ge, die mij naar Racing Club toe haalde. Die man was een prima trainer en had goede ideeën, maar hij slaagde er niet in het één en an der op de spelers over te brengen. Dat lag niet aan Jorge, maar aan de spelers. Die Fransen zijn zo vrese lijk eigenwijs, dat houd je echt niet voor mogelijk. Ze denken dat ze de wijsheid in pacht hebben en han delen daar ook naar. Ze voetballen op de manier waarvan ze zelf den ken dat het goed is. Door die men taliteit is Jorge ook opgestapt. Ra cing Club heeft individueel hele goede voetballers, maar als team stelt het niks voor. De meeste jon gens lopen maar een beetje voor zichzelf te rommelen. Tactisch is het niks, nul komma nul. En dat kan je die gasten niet aan hun ver stand brengen. Als ik aanwijzingen loop te geven denken ze 'laat maar lullen, want dat is toch een domme Hollander'. Daar kan ik me kapot aan ergeren". De spelers van Paris ontvangen vanwege de slechte resultaten sinds kort geen premies meer. Silooy: „Pas als we bij de eerste ze ven staan krijgen we weer premies. Een dag later moest Milan tot en ven. met de strafschoppenserie wach ten eer het eindelijk die lastige klit „Zie je wel", kraaide Gullit in de- uit Belgrado van de peperdure re- kleedkamer, „zie je wel dat ik ge- vers kon plukken. Ten koste van lijk had? Ik voelde het gewoon", een rode kaart (Virdis), een tweede En serieus: „Goed, ik wist dat ik gele (Ancelotti), een zware blessure een enorm risico nam. Voor het- (Donadoni) en het enorme risico zelfde geld zit ik nu met een spier- van een langdurige absentie van scheuring en ben ik minstens zes sterspeler Ruud Gullit. weken zoet. En het was ook gevaar- Frank Rijkaard had eigenlijk lijk omdat de jongens van Milan niet achter die laatste en beslissen- mij als een soort verlosser zagen. Ik de bal mogen staan. De piepjonge moest gewoon meedoen. Komt na- invaller Masimilian Capelini was tuurlijk wél bij dat ik na die blessu- door trainer Sacchi naar voren ge- re van Donadoni wel moest. We duwd. „Als iemand die strafschop hadden gewoon geen spelers moest missen, laat ik dat dan zijn meer". en niet een jochie van zeventien", 'vaderde' Rijkaard en hij nam de Gullit blijft samen met Van loodzware verantwoording van de Basten voorlopig onder behan- tengere schouders, deling van Troost. De sterspeler zei o _i_ Q n j gistermiddag de vriendschappelij- oCnanae ke wedstrijd tegen zijn gastland Het kan verkeren, ook met een top- Italië, woensdag in Rome, niet te club als AC Milan. Woensdag wachtte het duurste elftal uit Italië nog de schande om als enige club van het trotse voetballand te wor den uitgeschakeld. De kampioen nog wel. Een dag later was alles an ders. Hoewel Milan de strafschop pen niet kon ontwijken, was het de hele wedstrijd de betere ploeg. Zoals het hoorde in dit tweege vecht met de taaie Joegoslaven. Maar het betere voetbal wil nog niet altijd het beste resultaat ge ven. „We moeten", concludeerde Marco van Basten, „de schuld ook een beetje bij ons zelf zoeken.. Iers van ons begonnen te huilen. Ik Goed, ze gingen als beesten tekeer, dacht écht dat hij doodging". Ik moest de gekste capriolen uitha- zitten. „Ik zeg nog niet af', v klapte Gullit, „maar zoals de zaken er nu voorstaan speel ik niet. Ik hou een slag om de arm, want de si tuatie kan natuurlijk nog verande- De toestand van Donadoni was gisteravond stabiel. De internatio nal raakte na een botsing met Vasi lijevic een elleboogstoot volgens de Italianen buiten westen. Van Basten: „Ik heb nog nooit zoiets ge zien. Hij lag daar maar te draaien met z'n ogen. Een stuk of drie spe- ADVERTENTIE Sportcomplex "Morsch II" Smaragdlaan Zaterdag a.s. aanvang 14.00 l 3" klasse KNVB SCI SCHILDERWERKEN BV 071-120666 len om die tackles te ontwijken. Maar ze waren er voornamelijk op uit om het spel kapot te maken. Daar heeft niet alleen de scheids rechter, maar ook wij aan meege werkt. Te veel overtredingen. Domme overtredingen. Ik denk dat we in dergelijke wedstrijden nog te nerveus zijn". Het derde en laatste deel van de dramaserie vormde zeker, zoals het ook hoort, het hoogtepunt. Vielen er woensdag negentigduizend toe schouwers bijkans om van de slaap, gistermiddag moest datzelf de legioen op de tenen om maar niets van het schouwspel te mis sen. „We hebben direct na die afge broken wedstrijd afgesproken dat we het nu anders zouden aanpak ken", stelde Van Basten. „Meer druk uitoefenen, ons eigen spel spelen". Voedingsbron Dat stond Milan beter dan de weg der voorzichtigheid, die een dag eerder tot niets leidde. Om meer druk op de Joegoslavische defen sie te krijgen, werd Frank Rijkaard naar het middenveld doorgescho ven. De Nederlander controleerde daar niet alleen, hij was ook de voornaamste voedingsbron van de twee spitsen. Naast Van Basten was Graziano Mannari opgedoken, omdat de UEFA de rode kaart van Virdis direct in een schorsing om zette. Ook Ancelotti, die woensdag zijn tweede gele kaart kreeg, ont brak. Het sterke spel van Rijkaard bracht niet alleen meer ballen bij Van Basten, maar ook doelman Stojanov.ic kreeg eindelijk iets meer dan de warming up voor de wedstrijd. Rijkaards schoten ble ken de doélman eigenlijk te mach tig. Tot twee keer toe liet Stojano- vic de bal los. Maar Mannari en la ter Donadoni bleken niet alert ge noeg. Op dat moment had Milan al met 1-0 moeten leiden. Het stadion was muisstil, de spelers van Rode Ster lieten het hoofd zakken en Milan was in alle staten. Er was ge scoord, een eigen inzet van Rado- vanovic. Voor iedereen zichtbaar, niet voor arbiter Dieter Pauly. De Duitse veelfluiter, per jaar goed voor minimaal een dozijn erwtjes, haalde slechts zijn zakdoek tevoor schijn. Wellicht dat zijn kouwtje hem parten speelde. „Die bal", vertelde Pietro Paolo Virdis later, „was zeker een halve meter over de doellijn. Onbegrijpe lijk". De geschorste aanvaller stond er op dat moment met zijn neus bovenop. Totdat Pauly hem bij de spelerstunnel wegstuurde. Toch kreeg Milan het doelpunt. Een vrije trap in de 34-ste minuut, het gegoochel van Donadoni en zijn krullende voorzet. Net genoeg om Marco van Basten even los te weken van zijn schaduw. De kop bal was zoals het boekje voor schrijft - naar de grond gericht en daardoor doeltreffend. De vreugde duurde niet meer dan vier minuten. Daarvoor al was Milan gewaarschuwd voor het for midabele aanvalsduo van Rode Ster. Dejan Savicevic, een meer dan voortreffelijke voetballer, dol de weer eens een paar Milanezen en zette in bijna dezelfde voetbe weging collega Dragan Stojkovic vrij voor doelman Galli. De oplos sing van het laatste probleem was niet minder geniaal (1-1). Hoewel ook de tweede helft voor Milan was, kon het de verlossende treffer niet produceren. Ook niet nadat Ruud Gullit de zwaar gebles seerde Donadoni moest vervan gen. Gullit gaf wel een extra di mensie aan het spel van Milan, maar Rode Ster wilde botweg van geen wijken weten. Het bleef de Milanese vedetten volgen, waar ook op het veld. Tot de Joegosla ven hun tegenstanders wel los moesten laten. Bij de strafschop pen, de specialiteit van Rode Ster. In de eigen competitie immers, is een gelijk spel voortaan uit den bo ze, Een strafschoppenserie beslist over winst en verlies. Rode Ster werkte daar dus gestaag naar toe. Het was de ploeg wellicht even ont gaan dat het in eigen land al vier keer door diezelfde strafschoppen had verloren. Ook dit keer. Met als schlemiel van het jaar de gewelde naar Savicevic, die zijn strafschop gestopt zag. Eén troost voor de Joe goslaaf: volgend seizoen zit de aan- Nou, dat kan dan nog lang duren. In Nederland zijn de premies alle maal keurig contractueel geregeld. Zoveel bij een overwinning en zo veel bij een gelijkspel. Bij Paris staat daar niks van op papier. Gaat het goed, dan krijg je extra geld, gaat het slecht dan krijg je niks. Er gens kan ik dat nog wel billijken. Geen prestaties, geen premies. Zo simpel ligt dat. Je gewone salaris gaat natuurlijk wel door". Aanrommelen Silooy vindt niet dat zijn spel in Frankrijk minder is geworden. „Maar het maakt natuurlijk wel verschil of je in een goed draaiend elftal speelt, of datje in een team zit waarvan de meeste spelers maar wat aanrommelen. Ook daarom wil ik naar een topclub. Bij zo'n club zijn mijn kansen op een vaste plaats in het Nederlands elftal ook veel groter. Via Oranje kun je jezelf in de picture spelen en daarnaast vind ik het nog altijd een eer om voor het Nederlands elftal uit te ko- Het leven in Parijs bevalt Silooy en zijn vriendin Simone Jonker ook niet bijster goed. „Het liefst zouden we rechtstreeks naar Zaan dam rijden. Die Fransen liggen ons helemaal niet. De meeste van die gasten zijn zo vreselijk arrogant. Als jij niet als eerste goedendag zegt, houden ze hun kaken stijf op elkaar. Voor mij valt het allemaal nog wel mee. Ik heb het voetbal en de.trainingen, maar Simone heeft niet zo gek veel om handen. Met de spelersvrouwen heeft ze weinig contact, omdat ze geen Frans spreekt. En die andere vrouwen kunnen weer geen Engels, of ze hebben gewoon geen zin om het te spreken" Speler krijgt klap CHARKOV (ANP) - Manager Leonid Katsjenko van Metallist Charkov heeft de frustraties over de uitschakeling van zijn ploeg door Roda JC op een ei gen speler afgereageerd. Woensdagavond laat, toen hij en enkele spelers het feest van Roda bezochten, sloeg hij mid denvelder Sergej Raljoetsjenko met een welgemikte vuistslag tegen de vlakte. De reden voor de afranseling was volgens ooggetuigen - het feit dat Ral- •joetsjenko het had gewaagd van de overvloedige champag ne te nippen. Oefenduel UVS tegen militairen LEIDEN - UVS speelt woensdag een oefenwedstrijd tegen het Ne derlands Militair Elftal. De wed strijd in de Kikkerpolder begint om half vier 's middags en is gratis toegankelijk. Bij de militairen - getraind door Dick Buitelaar - speelt Ajaeied Rob Witschge mee. De selectie bestaat verder uit spelers die bijna allen in de ere- en eerste divisie uitkomen. zware botsing met Rode Ster-verdediger Vasilijevic (rechts liggend, half zichtbaar) krijgt Milanees Do nadoni verzorging. De Italiaan liep een hersenschudding, een gebroken kaak en verrekte nekspieren op. Frank Rijkaard en Marco van Basten komen informeren naar de toestand van hun ploegmaat. (foto anp> 18.30-18.55 Ned 2: Sport met een por tret van Anderlecht-voetballer Wim Kooy- man, een reportage rond Nederlands eerste profbasketballer in de Verenigde Staten Rik Smits, historische beelden van wedstrijden van Ajax-Feyenoord en het sportoverzicht. 22.35-23.30 TV 5: Sports Loisirs. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage. valler zonder twijfel bij een Eu ropese topclub. Misschien wel een Italiaanse... Knol ontvangt alsnog uitkering SOEST (ANP) - Wielrenster Moni que Knol krijgt alsnog een uitke ring van de sociale dienst Soest voor de periode waarin zij deelnam aan de Olympische Zomerspelen in Seoul. Na terugkeer uit Zuid- Korea kreeg Knol, die goud ver overde bij het wielrennen, van de sociale dienst een brieQe waarin werd gemeld dat haar uitkering was stopgezet omdat zij langer dan vier weken in het buitenland had vertoefd. Op initiatief van de gemeente Soest werd gistermiddag het con flict met Monique Knol bijgelegd. Volgens een woordvoerder van de gemeente was sprake van een mis verstand, dat snel de wereld uit is geholpen. „De ministeriële richtlij nen zijn te strak uitgevoerd", aldus de woordvoerder. „De computer had al een uitdraai gemaakt, waar door niet meer te verhinderen was dat Monique een briefje kreeg waarin werd meegedeeld dat de uitkering was stopgezet. Wij be treuren dat omdat wij natuurlijk ook wel aanvoelen dat in dit geval een uitzondering had moeten wor den gemaakt. Tenslotte heeft Mo nique Knol niet alleen Nederland daar in Seoul vertegenwoordigd, maar heeft zij door haar gouden plak ook nog eens de naam van Soest in binnen- en buitenland uit gedragen".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17