LD Meijer verlost FC Groningen Geen verrassingen in strijd om de LD Cup Molenaar toch SVV naar Miskende Voller neemt AS Roma op sleeptouw Korfballers voldoen aan verwachtingen Koploper Bax wijst Datagold terug Monaco en Galatasaray halen uit Scylla heeft weinig moeite met Avanti DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 SPORT PAGINA 19 GENEVE (GPD) - Het leek de ac tie van een overrompelingscom mando, zoals FC Groningen in Zwitserland neerstreek. Even 31 uur in Genève om een voorsprong van 2-0 te verdedigen. En die mis sie slaagde wonderwel, want voor de tweede keer in de historie haal den de noorderlingen de derde ron de van de UEFA Cup. De plaatsing moest echter voor de hellepoort worden weggesleept, want de Gro ningers balanceerden lange tijd on zeker op de rand van de afgrond. Hennie Meijer zorgde uiteinde lijk voor de verlossende treffer, ter wijl reserve-doelman Tukker voor kwam dat Groningen niet bezweek onder de Zwitserse druk. De 33-ja- rige keeper, die zijn tweede wed strijd op Europees niveau beleefde, verrichtte een aantal reddingen en hield zijn ploeg in de race, nadat Servette in de 31-ste minuut de lei ding nam. De noorderlingen zagen de Zwitsers keer op keer op zich af- stottfeen, omdat niemand voorin in staat bleek de bal vast te houden. Tukker bezweek geen moment. „Dat je zoiets nog op je oude dag mag meemaken", aldus een nage nietende Tukker. Het eerste kwartier leek er nog geen vuiltje aan de lucht. Servette trachtte wel een vroege openings goal te verwezenlijken, maar drei ging was er alleen maar wanneer Rummenigge en Sinval in balbezit kwamen. Uitblinker Van Dijk gaf echter perfecte rugdekking aan Roossien en Boekweg en de Zwit serse storm leek snel over te waai en. Juist toen Groningen de wed strijd onder controle leek te heb ben, sloeg de vlam in de pan. Over en weer vielen kansen en de 12.000 toeschouwers zaten op het puntje SCHIEDAM (GPD) - SW presen teert Keje Molenaar zaterdag als debutant in de thuiswedstrijd te gen Telstar. De bij Feyenoord op een zijspoor geraakte Volendam- mer tekende gisteren een contract voor de duur van anderhalf sei zoen. Daarna is hij transfervrij. Feyenoord bedong aanvankelijk een forse huursom voor Molenaar, maar manager Hans Kraay liet gis teren telefonisch weten bereid te zijn de verdediger definitief van de hand te doen. De hoogte van de vergoedingssom werd niet bekend gemaakt. van hun stoel. Alleen Schallibaum vond echter met een gelukkig, maar wonderschoon afstandsschot het net. Tukker was volslagen kansloos op de kanonskogel, die vanaf 25 meter in de bovenhoek eindigde. Groningen mocht niet mopperen dat het tot de rust bij die ene treffer bleef. Eriksen en Bonvin kopten nog voorlangs, Tukker verwerkte moeizaam een omhaal van Eriksen en scheidsrechter Lanese moest zelfs te hulp schieten, toen Eriksen vlak voor de pauze nummer twee achter Tukker werkte. De Italiaan se arbiter negeerde grensrechter Frigario, die net als enkele Zwit sers in de Groninger buitenspelval stonk. Cacciapaglia mocht tot stomme verbazing van de appelle rende Groningers op Tukker af stormen, waarna hij de eer aan de meegelopen Eriksen liet. De Deen stond eveneens in verdachte pqsi- tie, maar Frigario liet de vlag Op nieuw naar beneden hangen. Lane se lkeurde de goal echter af. Groningen had zelf ook kansen om die o zo gewenste treffer te sco ren. Eykelkamp en Meijer hadden zelfs een vrij schootsveld, maar mikten in riante positie ruim naast, terwijl Servette-doelman Kobel tot twee keer maximale rekkings-oefe- ningen moest verrichten om scho ten van Regtop uit de kruising te tikken. Kobel moest zich echter in de 64-ste minuut gewonnen geven. In eerste instantie kon hij een van richting veranderd schot van Ten Caat nog pareren, maar had assis tentie van Eriksen nodig om op te ruimen. Meijer dook als een duvel tje uit een doosje op voor de voeten van de Deen en prikte de bal in het net. Op dat moment was de strijd ge streden. Bij Servette brak het mo reel en de Zwitsers zetten met ge bogen hoofden nog eens aan voor een offensief. De overtuiging ont brak en Groningen kreeg via Koor man en Regtop zelfs de beste kan sen. Ze mikten beiden echter op de paal. „Pas na de 1-1 kwam er meer oveïleg", oordeelde Westerhof, die volop complimentjes uitdeelde aan zijn defensie, waarin Tukker en Van Dijk de hoofdrol vervulden. „Nu is de lof voor de achterhoede, maar dat is normaal in een uitwed strijd". En over de tweestrijd Tuk ker-Storm was zijn veelzeggende reactie: „Een luxe probleem. Als Storm honderd procent fit is, mag hij de concurrentie met Tukker aangaan". DEN HAAG (ANP) - In het belang rijkste Europese bekertoernooi, dat van de landskampioenen, haal den AS Monaco en Galatasaray gis teren fors uit. Monaco, dat veertien dagen geleden in de uitwedstrijd met 0-1 verloor van Club Brugge, strafte de Belgische kampioen fors af: 6-1. Het Turkse Galatasaray, dat met een schijnbaar hopeloze ach terstand van 0-3 aan de return te gen Neuchatel Xamax begon, scoorde in Istanbul liefst vijf maal. Bij AS Monaco en Club Brugge was de strijd in feite na een half uur beslist. De Fransen stonden toen reeds met 5-0 voor door treffers van Fofana (2), Touré (2) en Sonor. Au- door deed voor de Belgen na ruim een uur iets terug, waarna Fofana, een speler uit Ivoorkust, het ver schil van vijf doelpunten herstelde. Wanneer Monaco de kansen in de tweede helft op dezelfde wijze had benut als voor de rust dan waren er dubbele cijfers op het scorebord gekomen. volkomen overklast door de Tur ken. De Zwitsers die de eerste ont moeting met 3-0 hadden gewonnen waanden zich een kwartier voor het eindsignaal van de Franse scheidsrechter Quiniou zeker van een plaats in de kwartfinales. Gala- tasary stond toen weliswaar met 2- 0 voor door treffers van Ugur en Tanju Colak, vorig jaar Europees topscorer, maar de verdediging van de Helveten, die zeer defensief speelden, hield goed stand. Xamax kon tot de ,75e minuut aan de Turk se furie weerstand bieden. Toen Ugur echter voor 3-0 zorgde brak het verweer. Door twee treffers van Colak, die zijn faam als konings- schutter waar maakte, in de 80e en 87e minuut werd het tenslotte 5-0. De dapperste man bij Spartak Moskou - Steaua Bukarest was de Westduitse scheidsrechter Werner Föckler. Bij een temperatuur van min twaalf graden was de arbiter de enige die geen maillot droeg. Föckner kreeg voor zijn moed een applaus van de 40.000 toeschou wers. De Russische voetballer had den zichzelf met mutsen getooid om zich tegen de bittere koude te beschermen en verloren met 1-2 na de eerste wedstrijd al met 3-0 te hebben verloren. In een dramatische wedstrijd heeft FC Barcelona in Poznan toch de plaats in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars veilig gesteld. De door Johan Cruijff geleide Spanjaarden speelden net als in het eigen Nou Camp met 1-1 gelijk, waarna er verlengd moest worden. Toen doelpunten verder uitbleven moesten strafschoppen de beslis sing brengen. Barcelona toonde zich iets bedrevener in deze zenu wenoorlog, die ook na de eerste reeks van vijf strafschoppen nog niet was beëindigd (3-3). Renato begon met een misser voor Bar celona, Araszkiewicz miste de vier de strafschop voor de thuisclub, Alexanco en Pachelski misten ver volgens ook, waardoor de reeks verlengd moest worden. Toen Lukasik de zevende penalty van Lech tegen de lat schoot was het pleit in het voordeel van Barcelona beslecht en dropen de 25.000 toe schouwers teleurgesteld af. LEIDEN - Verrassingen-bleven uit in de voorronden van de strijd om de Leidsch Dag blad Cup. Na De Danaïden plaatsten gisteravond Fides Pacta, Pernix en TOP zich voor de zaterdag te verspelen eindronden. Daarmee is geheel aan de verwachtingen beantwoord, want ook in de zaalkorfbalcompetitie vormt dit viertal clubs de Leidse korfbaltop. Zuiderkwartier had in Oegstgeest nog de beste kans de competitie-hi- erarchie te doorbreken. Dat zag er na de openingswedstrijd tegen KNS nog allerminst naar uit. De thuisclub, KNS, opende furieus (4- 1) en alleen met een uiterste krachtsinspanning voorkwam de ploeg van coach Wim van Huis een nederlaag: 5-5. De eerste verassing was daarmee een feit. In het slotduel tussen Pernix en Zuiderkwartier zat het venijn even eens in de staart. Na twee overwin ningen had Pernix voldoende aan een gelijkspel om de eindronden te bereiken. Een 2-3 voorsprong hal verwege leek daartoe een prima uitgangspunt en na een vierde tref fer van Marco van der Lugt leek het duel gestreden. In de allerlaatste minuut vlamde het duel plots fel op toen Erik van Lunteren en Kitty van der Mark de achterstand goed maakten. Van Luntèren op zijn beurt ging echter nog in dezelfde minuut in de fout en gaf Marco van der Lugt vrije doorgang: 4-5. Verder bracht de strijd in poule A geen verrassingen. Het enige voorproefje van de competitie, het duel tussen afdelingsploegen Ons Eiland en KNS eindigde in een zwaarbevochten 4-5 zege voor de Oegstgeestenaren. Edwin van Leeuwen nam maar liefst vier van de KNS-treffers voor zijn rekening. In poule B was van enige span ning om de eerste plaats geen spra ke. TOP stak met kop en schouders boven Crescendo, Velocitas en Madjoe uit. Aan het wedstrijdsche ma lag het niet. De spannendste wedstrijd was volgens de planning tot het laatste bewaard. Crescendo en TOP, beide vier winstpunten uit twee wedstrijden, mochten ter af sluiting om de hoogste eer gaan strijken. Voor eigen publiek bleken de Sassenheimers echter ook voor Crescendo een maatje te groot. De hoofdklasser ondervond in het eer ste kwartier niet veel tegenstand. Crescendo kon, ondanks de twee overtuigende overwinningen op Madjoe en Velocitas, vooral in aan vallend opzicht geen potten bre ken. TOP liep onder andere door doelpunten van Ron van der Willik (3x) en Gerco Langelaan (2x) uit naar een 7-1 voorsprong. Na de paalwisselling kwamen de Leidenaars even terug in de wed strijd. De 9-1 nadelige marge werd verkleind tot 9-5. Verder liet het achttal van Jasper Engel het niet komen. De eindsprint werd ingezet en TOP eindigde op een ruime 12-5 zege. De winnaar van poule D was eveneens voorspelbaar. Te midden van derdeklassers Tempo, De Al gemene en Vriendenschaar®) was in Alphen aan de Rijn alleen de sco re van Fides Pacta van belang. „Ik heb ze lekker laten ballen", ver klaarde coach John Tims na drie overwinningen, waarvan alleen die op Tempo (7-4) een betrekkelijk klein verschil te zien gaf. „Dit soort tegenstanders is geen maatstaf, daarvoor zijn ze veel te zwak. De ploeg is bovendien nu veel te wei nig gemotiveerd, zaterdag zien we wel weer verder". Wat betreft de motivatie spande Tempo de kroon. De ploeg wilde het thuispubliek wel wat laten zien, vooral in het duel met de over- gangsklasser uit Leiden. Daarbij liepen de Alphenaren in de haast soms zichzelf voorbij. Een domper was het wegvallen van Ron Zwaan, die al na enkele minuten krimpend van pijn met een enkelblessure de kleedkamers moest opzoeken. Fi des Pacta profiteerde van de ont stane verwarring in de gelederen en nam een 3-0 voorsprong door Mieke Selier, Nico Pikaar en Jan Willem Meijer. Eenmaal over de eerste klap kwam Tempo sterk terug (4-3) door treffers van Maijan Wielinga en Eric Pons. Een verrassing bleef uit, want daarvoor was het klassever- schil toch te groot. Maar de 7-4 in het voordeel van Fides Pacta kon Tempo toch als morele zege clai- De thuisploeg bleef de overige tegenstanders De Algemene en Vriendenschaar wel de baas. In de openingswedstrijd werd De Alge mene volledig afgebluft door het spel van de ploeg van coach Janko Breedveld. Vooral het ruime scala van vrije ballen waarvan Tempo zich bediende, stelde de Leidena- ren voor grote problemen. Voordat De Algemene, waar dienstplichtig militair Alfred Lambooy op het ap- Hoewel volledig uit balans zal Bram van Tongeren hier de bal bemachti gen voor Ons Eiland. André de Winter trok met Pernix wel aan het langste einde: 8-0. (foto Loek Zuyderduin) pèl ontbrak, het goed en wel besef- Vriendenschaar, dat puntloos on- te was het al 4-1De basis voor de 6- deraan eindigde, te kloppen: 8-3. 3 zege van Tempo was daarmee ge- JETSKE GOUDSMIT legd. De Algemene wist alleen BRAM VAN GENT LEIDEN - In de landelijke zaal voetbalcompetitie blijft Glasber gen de Best goed presteren. Nu werd Den Dam met 5-3 verslagen. Koploper Bax wees FC Datagold met 3-0 terug en Van der Plas BMW moest de zege bij FV Snoekie laten (5-2). Interregionaal was het Dordt- se IFC net iets beter dan Menken- /Landbouw (4-6). De koploper van de hoofdklasse THB Bgys maakte geen fout tegen Sloos Sport en be haalde een 6-4 overwinning. De wedstrijd Boerenburg-Van Eg- mond ging niet door omdat de af deling Leiden in Noordwijk om 20.00 uur ook de wedstrijd van Menken/Landbouw had gepland. BAX - FC Datagold 3-0 De thuisclub rekende in de twee de helft met concurrent Datagold af. In de eerste helft had alleen Hennie Koet het houtwerk geraakt. Daarna wees Marten Bax de Voor- houtse ploeg de goede weg. Twee maal deponeerde hij de bal achter doelman Raymond Huka. Hans van Leeuwen zorgde voor de derde Bax-treffer. Inmiddels heeft Mario Faber een definitieve toezegging van bondscoach Ron Groenewoud dat hij als nog is toegevoegd aan de selectie voor de WK zaalvoetbal. FV Snoekie - Van der Plas BMW 5-2 De Katwijkse ploeg kon het bij de 'Familievereniging' niet bolwer ken. Peter Hakkaart, Rob Vrolijk (2), André Groenevelt en Martin van der Knoop voltrokken het von nis voor Van der Plas. Slechts Henk Langemaat en Marco van der Plas konden ieder met een doel punt iets terug doen. Menken/Landbouw - IFD 4-6 De Noordwijkers moesten het pas in de slotfase tegen de bezoe kers afleggen. Al in de eerste helft werd een 3-1 voorsprong weggege ven, zodat de Dordtse ploeg met een 3-5 voorsprong ging rusten. Door fouten van de keeper en ver dediging ging IFD met de winst naar huis. Cees Nulkes (2), Berend van der Linden en Eric Groene woud scoorden de Noordwijkse treffers. Sloos Sport - THB Boys 4-6 De Leidse ploeg liep steeds ach ter de feiten aan. Al snel kwam THB Boys op een 0-3 voorsprong. Even kwam Sloos tot 2-3 terug, maar de Lissese ploeg was toch duidelijk productiever. De routi niers Leo van Kampen (4), Gerard van Beek en Jan van Slooten scho ten de bezoekers naar de overwin ning. Martin de Jong (3) en Marco Moenen waren de schutters voor Sloos. ROAC '79 - Eigeman 3-8 Onder leiding van invaller coach Jan van Bemmelen liep Eigeman naar een simpele zege. Tegenover de doelpunten van Wilco van der Meer (2) en Ruud Weenenk (ROAC) stonden de Voorschotense treffers van Hein de Graaff (3), Perry Berk (2), Hans Douw (2) en Jan Boogerd. Landwer Johan - Jan de Kuy- per 1-2 Pas in de laatste minuten trok het laaggeplaatste De Kuyper met 1-2 aan het langste eind. Harry van der Zwet was daar verantwoorde lijk voor. Eerder hadden Frans Bouckaert (Landwer) en Lau van der Voort (De Kuyper) het vijande lijke doel gevonden. DEN HAAG (ANP) - Rudi Voller heeft zijn beste wedstrijd in ander half jaar Italië aangewend om het één helft met tien man opererende AS Roma langs Partizan Belgrado bij de laatste zestien van het UE- FA-bekertoernooi te brengen. De Westduitse international is meestal bankzitter in Rome, maar moest gisteren aan de slag wegens de schorsingen van zijn teamgenoten Renato en Rizzitelli. De miskende Voller bleek een voortdurende plaag voor de Joegoslaven, die door de 2-0 van Roma hun voor sprong van 4-2 uit de eerste wed strijd verloren zagen gaan. Vóller maakte één doelpunt en dwong de strafschop af, die Gian- nini achttien minuten voor tijd de gelegenheid tot de beslissende tref fer gaf. Giannini was de speler, die in Belgrado kort voor tijd door een aansteker werd gevloerd. De Itali aanse international werd toen per brancard afgevoerd, maar alle po gingen van Roma om bij de rechtsprekers van de UEFA de 4-2 omgezet te krijgen in een regie- mentaire 0-3 mislukten. Alle na sleep gaf bij AS Roma de inspiratie i de zaak op het veld recht te zet ten. Partizan had geen schijn van kans tegen de ontketende Romei nen, in wier kansen slechts 20.755 stadgenoten geloofden. In de 21ste minuut was het Vóller, die een pass van de Braziliaanse uitblinker An- drade keihard achter de Joegosla vische doelman schoot. Daarna was de Westduitser één van de drie Roma-schutters, die de paal raak ten. Kort na rust kreeg AS Roma de tegenslag van de rode kaart we gens herhaalde overtredingen voor centrumverdediger Manfredonia. Roma was echter niet uit zijn even wicht te brengen en het was Vóller die in de 72ste minuut de straf schop afdwong, die de beslissing betekende. AS Roma zette de toon voor de Italiaanse clubs. Liefst een kwart van de overgebleven ploegen in het UEFA-bekertoernooi komt uit Ita lië: Juventus, Napoli en Inter Milan sloten zich bij Roma aan. Het Westduitse clubvoetbal eve naart de inbreng van Italië bijna. De Bundesliga kent drie vertegen woordigers in de achtste finales, Vfb Stuttgart, 1. FC Köln en Bayern München. Marco Schaellibaum heeft vernietigend uitgehaald en Johan Tukker het nakijken gegeven. De bal 'hangt' al in de kruising en FC Groningen wankelt, maar zal uiteindelijk overeind blijven. (foto ag/stf> AS Monaco (Fra) - CJUb Brugge (Bel) 6-1 (SO) (uitslag eerste wedstrijd: 0-1). 5. Fofana 1-0.0. Sonor20,24. Touré 30.27. Fofana 4-0,30. Tou ré 50.62. Audoor 5-1,73. Fofana 6-1. Scheids rechter: Gatier (Zwi), toeschouwers: 16.000. AS -Monaco naar naar kwartfinales. Galasataray (Tur) Neuchatel Xamax (Zwi) 5-0 (1-0) (eerste wedstrijd: 0-3). 19. Ugur 1-0,52. Cuneyt 2-0.75. Ugar 3-0.80. Tanju 4-0.07. Tanju 5-0. Scheidsrechter: Quiniou (Fra). toeschou wers: 35.000. Galatasaray naar kwartfinales. Spartak Moskou (Sov) - Steaua Bukarest (Roe) 1-2 (1-1) (eerste wedstrijd: 0-3). 11 lakatus 0-1. 44. Tsjerenkov 1-1. 90. Balint 1-2. Scheidsrechter: Föckler (WDI), toeschouwers: 40.000. Steaua Bukarest naar kwartfinales. IFK Göteborg (Zwe) Nentori (At)) 14) (1-0) (eerste wedstrijd 34)). 30. Forsberg 14). Scheidsrechter: Smith (Sch), toeschouwers: 4434. IFK Göteborg naar kwartfinales. Porto (Por) - PSV 24) (eerste wedstrijd 0-5). 44. Aquas. 03 Domingos 2-0. Scheidsrechter Cortney. Toeschouwers 15.000 EUROPA CUP 2 v(Sov)- F (eerste wedstrijd: 0-1). Scheidsrechter: Germa- nakos (Gri), toeschouwers: 36.000 (uitverkocht). Metallist: Koetepov; Derkatsj, Ramantsjoek, Pantsjisjin, Soeslo; Derevinski. Jakoebovski, Ral- joetsjenko; (55. Ivanov); Adzojev, Baranov en Jesipov (46. Tarassov). Roda JC: Nederburgh; Hansen, Brandts. Fröser, Drost; Suvrijn, Boerebach, Dilliberto; Sanchez Torres, Van Loan en Van de Luer. Roda naar kwartfinales. Anderiecht (Bel) - KV Mecheien (Bel) 0-2 (0-1 (erste wedstrijd: 0-1). 17. Koeman 0-146 Oha- na 0-2. Scheidsrechter: Tritschler (WDI), toe schouwers: 30.000. Gele kaarten: Musonda (An deriecht), Bosman, Koeman (KV Mecheien). Mecheien naar kwartfinales. Aarhus (Den) Cardiff City (Wal) 44) (24)) (eer ste wedstrijd 2-1). 15. Pingel 1-0,25. Andersen 24), 75. Andersen 3-0,82. Stampe (strafschop) 4- 0. Scheidsrechter: Natri (Fin). Toeschouwers: 3.700. Aarhus naar kwartfinales. Panathinakos (Gri) - Sredets Sotto (Bul) 0-1 (04)) (eerste wedstrijd 0-2). 85. Penev (straf schop) 0-1. Scheidsrechter: Hackett (GBr), toe schouwers: 60.000. Sredets zich voor de kwartfi nales. Lech Posnan (Pol) FC Barcelona (Spa) 1-1(1- 1) na verlenging, Barcelona wint na straf schoppen (5-4). 30. Kruszczynski (strafschop) 1-0, 38. Fernandez 1-1. Scheidsrechter: Deda (Tur), toeschouwers: 25.000. Barcelona naar kwartfinales Dtnamo Bukarest (Roe) - Dundee United (Sch) 1-1 (0-0) (eerste wedstrijd: 1-0). 79. Bauwman 0-1, 83. Mateut 1-1. Scheidsrechter: Thomas (Ned), toeschouwers: 20.000. Dinamo naar kwartfinales. Sampdoria (Ka) - Carl Zeiss Jena (OOf) 3-1 (2- 0) (eerste wedstrijd: 1-1). 25. Vierchowod 14). 43. Cerezo 24), 53. Vialfc 34). 69. Raab 3-1. Scheidsrechter: Valentine (Sch), toeschouwers 20.000. Sampdoria naar kwartfinales. Sakaryaapor (Tur) Bntracht Frankfurt (WDI) 0-3 (0-2) (eerste wedstrijd: 1-3). 9. Severs 0-1 32. Binz 0-2,66. Schulz. Scheidsrechter: Forefin ger (Oos), toeschouwers: 10.000. Eintracht naar Servette (Zwi) - FC Groningen (Ned) 1-1(14)) (eerste wedstrijd: 0-2), 30. Schallibaum 14). 64. Meijer 1-1. Gele kaart: Besnard (Servette) en De Wolf (Groningen). Scheidsrechter: Lanese (Ita). Toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd 2-0 voor Groningen. Groningen naar achtste finales. Servette: Kobel; Hasslaer (Hertig), Bamert, Be snard en Schallibaum; Sinval. Cacciapaglia. Fa- vre en Bonvin; Rummenigge en Eriksen. Groningen: Tukker; De Wolf. Van Dijk en Boek weg; Olde Riekerink, Koorman. Regtop. Roos sien en Ten Caat; Eijkeikamp en Meijer. Gronin gen naar derde ronde. Inter Mfen (Ka) Matmö FF (Zwe) 1-1 (14)) (eerste wedstrijd: 14)), 12. Diaz 14), 66. Ntslson 1-1. Scheidsrechter: Bouillet (Fra). Toeschou wers: 45.000. Gele kaart: Matteoli (Inter), Agren en Schwarz (Malmö). Eerste wedstrijd: 1-0 voor Inter. Inter naar derde ronde. Napoli (Ita) - Lokomoüv Leipzig (OOI) 2-0 (1-0) (eerste wedstrijd: 1-1). 2. Francini 1-0, 62. De Napoli 2-0. Scheidsrechter: Sandoz (Zwi). Toe schouwers: 55.000. Napoli naar derde ronde. Athletic de Bfceo (Spa) - Juventus (Ka) 3-2 (0- 1) (eerste wedstrijd: 1-5). 35. taudrup0-1,51. Uralde 1-1. 57. en 69. Andrinua 2-1 en 3-1,76. Gallia 3-2. Scheidsrechter: Fredriksson (Zwe). Toeschouwers: 25.000. Juventus naar derde ron de. Glasgow Rangers (Sch) -1FC Köln (WDI) 1 -1 (04)) (eerste wedstrijd: 0-2), 76. Drinkell 1-0, 90 Janssen 1-1. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 44.000 (uitverkocht). Rode kaart: Drinkell (Rangers. 2 keer geel). Gele kaart: Jan sen (Köln). Köln naar derde ronde. SV Waregem (Bel) Dynamo Oreeden (OOf) 2- 1 (14)) (eerste wedstrijd: 1-4). 9. Niederbacher 14), 49. Van Backel 24). 54. Gütschow (straf schop) 2-1. Scheidsrechter: Cooper (Wal). Toe schouwers: 7.000. Dresden naar derde ronde. Vfb Stuttgart (WDI) - Dynamo Zagreb 1-1 (OO) (eerste wedstrijd: 3-1). 66. Mihajlhovic 0-1,68. Walter 1-1. Scheidsrechter: Correia (Por). Toe schouwers: 17.600. Gele kaart: Mihajlovic (Za greb). Stuttgart naar derde ronde. Austria Wien (Oos) Heart of Midlothian (Sch) 0-1 (04)) (eerste wedstrijd: 0-0). 58. Galloway 0-1. Scheidsrechter: Negreira (Spa), toeschouwers: 15.000. Hearts naar derde ronde. Real Sodedad (Spa) - Sporting Lissabon (Por) 04) (eerste wedstrijd: 2-1). Scheidsrechter: Schmidhuber (WDI). toeschouwers: 25.000. So- öedad naar derde ronde. AS Roma (Ka) - Partizan Belgrado (Joe) 2-0 (14)) (eerste wedstrijd: 2-4) 20 VöHer 1-0. 72. Giannini 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: San chez Arminia (Spa), toeschouwers: 25.000. Rode kaart Manfredonia (Roma). Roma gaat over naar derde ronde. Turun Paioseura (Fm) Vienna (Oos) 14) (OO) (eerste wedstrijd: 1-2). 69 Suionen 14) Scheidsrechter: Savtsjenko (Sov). Toeschou wers: 4000. Palloseura naar derde ronde. Benfica (Por) - FC Luik (Bel) 1-1 (eerste wedstnjd 1-2). 10. Malbasa 0-1.50. üma 1-1, scheidsrech ter Habermann (OD). toeschouwers 60.000. Dunajska Streda (Tsj) - Bayern Munchen (WDI) 0-2 (0-2) (eerste wedstrijd 1-3). 4. Thon 0-1 (strafschop), 28. Thon 24). Scheidsrechter: Donelly (N.Ier), toeschouwers: 13.000 (uitver kocht). Gele kaart: Dorfner (Bayern), rode kaart: Szaban (Dunajska Streda). ZAALKORFBAL Poule A: KNS-Zuiderkwariier 5-5, Ons Eiland- Pernix 0-8, Pemix-KNS 6-3, Zuiderkwartier-Cns Eiland 9-3. Ons Eiland-KNS 4-5. Zukterkwartier- Pernix 4-5 Zuiderkwart. 3-3 Ons Eiland 3-0 Poule B: Madjoe-Crescendo 3-12, Velocitas- TOP 3-13, TOP-Madjoe 12-3, Crescendo-Veloci- tas 8-4, Madjoe-Velocitas 3-3, TOP-Crescendo f»oute D: Tempo-De Algemene 6-3. Vrienden- schaar(B)-Fides Pacta 3-9, De Algemene-Vrien- denschaar(B) 8-3, Fides Pacta-Tempo 7-4, Vrien denschaars-Tempo 2-6, De Algemene-Fides Pacta 4-10 Fides Pacta 3-6 De Algemene 3-2 Tempo 3-4 Vr'schaar(B) 3-0 PAARDEKOERSEN Duindigt EERSTE KOERS. 2000 m.: 1. Crack Weetland (G.W. Van Eykelenborg) 2.47.3 1.23.7.2. Chita Buitenzorg. 3. Betsie B. Buiten mededinging 2. Cum Laude Star. Toto: winnend 2,20, plaats 1,30. 1,50,1.70, koppel 15.10, trio 152.30. TWEEDE KOERS. 1600 m 1 Leut.nk Mau (J H- .Smith) 1.58,3. 2. Moonlight Shadow. 3. Sammy Jo. Niet gestart: Staten Jesterboy. Toto: winnend 12,60, plaats 5,40. 2,70, koppel 40,30, trio 243.10. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Claswn Westland (G.W van Eykelenborg) 2.45.1 1.22.6.2. Bea V. 3. Chris Wieling. Niet gestart: Baron Aldorp. Toto: winnend 3.60, plaats 1,80,2,10, koppel 10,30, trio 68.20. VIERDE KOERS. 2000 m.: 1 Arno Oostland (M L. Louwersheimer) 2.44.8 -1.22,4,2. Belüane. 3. Zippora Dale. Niet gestart Barb* del Sol. Zarat- hoestra en Belinda W. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00,1,10, koppel 1,40, trio 7.60. VUFDE KOERS. 1300 m -1 Kentuckey (A. A. de Vries) 1.23.8.2. Bono. 3. Grandiflorus. Toto: win nend 3.80. plaats 1.30,1,20,1.20, koppel 14.10. trio 29.90. ZESDE KOERS. 1609 m 1. Anne V (F. A. Otters- berg) 2.08.1 -1.19.6.2. Baron Randaks. 3. Carli- na d'Almere. Niet gestart: Andre Hazes. Toto: winnend 5.40. plaats 3.70, 3,90, 2,40, koppel 55.20. trio 699,90. kwartet reet geraden. ZEVENDE KOERS. 2100 m.: 1. Acajou K (G. W. v. Eykelenborg) 2 49.3 -1.19.8.2. Glad Uurelton. 3. Zyca More Bluff. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10,1,60,1,80. koppel 7.70, trio 65.70. ACHTSTE KOERS. 1000 m.: 1. Ros.ta Ridge(M. J. Riley) 2.05,3,2. Boldcott Tiger, 3. Ballora. Niet gestart: King Sailor en Bright Hollow. Toto: win nend 2,90, plaats 1,40,1,70,2,00, koppel 21,00, trio 213,80 NEGENDE KOERS. 2000 m.: 1. Cortoz Crown (G. W. v. Eykelenborg) 2.38,5-1.19.3.2. Blitz Uit huizen, 3. Zachery Baker. Niet gestart: Ylanda Faune. Toto: winnend 2.50, plaats 1,70, 3,00, 2,30, koppel 11,30, trio 69,70. TIENDE KOERS. 2000 m 1. Ygor Peterhof (G. W. v. Eykelenborg) 2 36.7 -1.10,4.2. Wenri Prin cess, 3. Way to Fortuna. Toto: winnend 7,90, plaats 2,70,6.70, koppel 39.30, trio 341,10. ELFDE KOERS. 2000 m. 1. C.nanne N (M. Bouwhuis) 2.41,0 -1.20,9, 2. Action K, 3. Char meur A. Toto: winnend 2.60. plaats 1,50, 2.00, koppel 6.60, trio 55.60. Totalisator-omzet: 254.418.00. HAZERSWOUDE-DORP - Scyl la heeft gisteravond opnieuw wei nig moeite gehad met Dextro/A- vanti. Het midweekse competitie- treffen in Hazerswoude-Dorp le verde de Leidse ploeg een eenvou dige 5-13 overwining op. Danny Heister en Peter Paul de Vrind ble ven ongeslagen. Sjoerd Meijer en Mirjam Kloppenburg moesten twee partijen afstaan aan het nau welijks geinspireerde Avanti, dat wederom zonder Bettine Vriese- koop aantrad. WUco Lucas trad als vervanger aan, maar kon volgens verwachting niets winnen. Gerard Bakker jr. was met overwinningen op Kloppenburg en Meijer de beste Avanti-speler. Robert de Groot en Rob Turk zegevierden elk één keer. De punten van dubbelspelen werden eerlijk verdeeld. Bakker en Turk pakten winst voor de thuis ploeg en Kloppenburg en Meijer 5 de bezoekers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19