Ste eds Acties van Reinwardt-studenten tegen plannen minister Deetman Raad stemt in met flink duurdere kinderopvang Sloop na rustige ontruiming Subsidie voor veertien leerlingbouwplaatsen LEIDEN Leerlingen van de Reinvvardt Academie gaan in de week van 14 tot en met 18 november stakingsacties voe ren tegen de harmonisatiewet van minister Deetman (onder wijs), waarin onder meer de studieduur tot zes jaar wordt beperkt. Elke dag zullen leer lingen van deze hbo-instelling 's middags om vier uur vanaf of rond het Stadhuisplein ken baar maken dat zij het niet met de plannen eens zijn. De Reinwardt Academie is de eni ge in Leiden die aan de oproep van de Landelijkse Studentenvakbond (LSVb) om tot stakingsacties over te gaan, gehoor geeft. De LSVb heeft de stakingsweek uitgeroe pen, omdat het overleg tussen mi nister Deetman en de studentenor ganisaties geen enkel resultaat heeft opgeleverd. Leerlingen van de Leidse Acade mie voor gezondheidszorg hebben het actiecomité Harpoen van de Reinwardt laten weten niet te zul len meedoen. Zij geven als reden op dat stakingsacties moeilijk in hun praktijkprogramma zijn in te passen. Ook de studenten van de Leidse universiteit laten het afwe ten. De Leidse Studenten Bond is wegens gebrek aan belangstelling praktisch uit elkaar gevallen. Bij net Middelbaar Beroeps Onderwijs kreeg 'Harpoen' ook al weinig bij val voor de actieweek. Als er al stu denten of mbo'ers aan de acties zul len meedoen, zal het om individue le gevallen gaan. In de stakingsweek zal er op de Reinwardt Academie een alterna tief onderwijsprogramma worden gegeven. Dit is met steun van de di rectie tot stand gekomen. Onder meer zal een historicus een inlei ding over de harmonisatiewet ge ven. Ook zal een forumdiscussie over de kwaliteit van het onderwijs binnen de Reinwardt worden ge houden en zal directeur Schouten LEIDEN - De gemeenteraad heeft gisteravond in principe ingestemd met een voor een aantal mensen forse verhoging van de eigen bij drage voor de kinderopvang. Voor al voor ouders die meer dan één kind op een kinderdagverblijf of buitenschoolse opvang hebben is de stijging groot, met name zij die een hoog inkomen hebben. Die gaan tot bijna het dubbele betalen van wat zij nu bijdragen. Maar ook van de lagere inkomensgroepen wordt een extra bijdrage verlangd. Wethouder Van Dongen meent op deze wijze een ton extra binnen te halen die weer moet worden ge bruikt voor verbetering van de kin deropvang. Hoe de nieuwe tarie ven er precies uit komen te zien is Werkzaamheden in de Merenwijk LEIDEN De afdeling bestratin gen van de gemeente begint op maandag 14 november met het her- bestraten van de Hazezegge en de Voszegge in de Merenwijk. In verband met deze werkzaam heden moeten de bewoners hun auto tijdelijk ergens anders parke ren. Verder heeft de gemeente de betrokkenen verzocht om hun mi ni-containers met huisvuil op de hoek van de straat te zetten. De huisvuilwagens kunnen geduren de de uitvoering van de herbestra ting niet voor de deuren komen. De hele operatie duurt naar schatting zes weken. De straatmakers begin nen bij de Veluwemeerlaan en wer ken zo verder aan de Voszegge in de richting van de Zandzegge. nog niet duidelijk omdat het colle ge nog studeert op een voorstel van de WD dat het hoogste tarief maximaal zes maal het laagste ta rief mag zijn. In de huidige voor stellen bedraagt deze verhouding 1:10. Tot nu toe geldt dat ouders met kinderen in de kinderdagverblij ven en buitenschoolse opvang bij volledige dagopvang, voor het tweede en volgend kind een stan- daardbijdrage van 45 gulden beta len. Volgens de nieuwe tarieven moeten zij straks voor hen 25 pro cent van het bedrag voor het eerste kind neerleggen. Volgens de huidi ge voorstellen betekent dat bij voorbeeld voor mensen met een maandinkomen van 3600 gulden met twee kinderen dat zij in plaats van 654 gulden per maand een be drag van ongeveer 750 gulden kwijt zullen zijn. Voor ouders met inkomens van meer dan 4400 gul den loopt dat bedrag op van 654 tot 1000 gulden. De nieuwe tarieven worden ove rigens pas in 1990 ingevoerd. Het CDA pleitte er daarom voor een be slissing uit te stellen maar Van Dongen weigerde dit omdat zij meent dat er voldoende gegevens bekend zijn. Onder meer de stichting Werkge meenschap Kinderopvang Leiden is niet gelukkig met de tariefsver hogingen. Men is bang dat ouders vanwege de hoge bedragen zullen uitwijken naar het grijze circuit, zoals een oppas thuis. Een enquête onder ouders van kinderdagcen trum De Draaimolen heeft uitge wezen dat ongeveer tien van de zes tien ouders met meer dan één kind hun kroost van De Draaimolen zal afhalen. van de academie enige gedachten over een nieuwe opzet voor deze academie spuien. De actieweek wordt geopend door bestuurslid P.Sonke van de Amsterdamse Hogeschool voor de Schone Kunsten (AHK), waarmee de Reinwardt Academie is verbon den. In samenwerking met de AHK wordt ook de actieweek op touw gezet. Maandagmiddag om vier uur zullen ongeveer 100 van de 300 Reinwardt-studenten naar Am sterdam afreizen om daar mee te doen aan een fakkeloptocht. Dinsdagmiddag 15 november zal een stoet vanaf het Stadhuisplein naar het Stationsplein vertrekken om vervolgens op het Stations plein een sit down-actie te houden. Woensdagmiddag, eveneens vanaf vier uur, zullen demonstrerende leerlingen met spandoeken door de stad trekken, terwijl donderdag middag om vier uar in de Rijn bij het Stadhuis zes roeiboten van wal steken, gevolgd door een stoet op de kant. Vrijdagmiddag sluit een 'lawaaidemonstratie' vanaf het Stadhuisplein de actie af. Het actiecomité Harpoen van de Reinwardt Academie heeft het ini tiatief tot de actie genomen, "om dat de LSB niets doet", aldus Carin Terpstra, Aletha Steijns en Hen drik-Jan Bakker van Harpoen. "Zij is bedoeld om individuele studen ten hun ongenoegen te laten spui en. Het is de bedoeling dat de de monstraties een kettingreactie te weegbrengen. Dat ook van andere hbo- of mbo-instellingen en van de universiteit studenten gaan mee doen". Het drietal maakt, evenals de meeste studenten, bezwaar tegen de maatregel van Deetman om de studieduur tot zes jaar te beperken. "Dat plan overvalt een heleboel mensen, omdat het plotseling en met terugwerkende kracht werd ingevoerd. Hier op de Reinwardt Academie zijn juist veel leerlingen die eerst een andere studie hebben gedaan en nu in de knoop komen. Het gevolg is dat volgend jaar veel mensen hun studie moeten afbre ken, zonder een diploma op zakte hebben". Eerste paal voor project Maresingel LEIDEN - De wethouders Van Dongen en Tesselaar slaan donder dag 17 november om 16.00 uur de eerste paal voor de bouw van een pand voor Basis- en Volwas seneneducatie en 18 woningen na bij de Maresingel/Marnixstraat. Het gebouw komt tot stand door samenwerking van de gemeente Leiden en Woningbouwvereniging De Sleutels. Het project wordt ge realiseerd door aannemersbedrijf Du Prie uit Leiden. LEIDEN - De ontruiming van het pand Narmstraat 2 is van ochtend rustig verlopen. In het gebouw was het taxibedrijf Koot (voorheen Kerkhof) ge vestigd. De eigenaar, N. Blonk, heeft het pand aan de gemeente verkocht. Die wil woningen re aliseren op de plaats van het ga ragegebouw. De deurwaarder hoefde van ochtend niet werkelijk in actie te komen. Om 11.00 uur van ochtend bleek het garagepand echter zo goed als leeg. Slechts enkele spullen werden onder toeziend oog van de deurwaar der verwijderd. Het gebouw is onmiddellijk daarna door eigenaar Blonk aan de gemeente overgedragen. Beide partijen ondertekenden onder toeziend oog van notaris Teenstra de notariële akte. De ze formaliteiten hadden plaats in het kantoortje van de garage. Na de ondertekening ging de gemeente onmiddellijk over tot het 'onklaar' maken van het pand. Het dak werd door mede werkers van civiele werken ver wijderd. Daarmee wordt voor komen dat Koot het gebouw opnieuw betrekt. Het is overi gens nog niet bekend wanneer de gemeente met de bouw van woningen gaat beginnen. Vol gende week gaat het gebouw volledig tegen de vlakte. Omtrent het garagebedrijf aan de Narmstraat bestond al jaren een conflict tussen de on dernemers Koot en Blonk. Blonk stelde het pand aan Koot te hebben gekocht, die beweer de echter huurder te zijn. Na verschillende gerechtelijke procedures bepaalde de rechter onlangs dat Koot het pand moest ontruimen. In het gebouw was onder Een laatste stoel wordt uit het pand van taxibedrijf Kerkhof gehaald. Ei genaar Blonk heeft het pand in de loop van de dag overgedragen aan de gemeente. (foto Wiro Dijkman) meer de telefooncentrale van het taxibedrijf ondergebracht Deze is nu geïnstalleerd in een caravan in het pand Narmstraat 5. Deze loods is overigens ook eigendom van Blonk. De ruim te wordt door Koot van hem ge huurd. Lezers schrijven Agaatlaan Hierbij wil ik reageren op het arti kel over de problemen van de Agaatlaan in de krant van woens dag 2 november. Geërgerd heb ik me aan de uitspraken van de heer Van Egmond. Met name aan zijn uitspraak dat er een hoop drukte wordt gemaakt en er eigenlijk niets aan de hand is. Hoe kan deze man zich voorzitter noemen van de bewonerscommis sie als hij niet eens wil luisteren naar de klachten van bewoners en als bewoners bij hem aanbellen worden doorgestuurd naar een bouwkeet (zie brief bij hr. Van Eg- mond op het slaapkamerraam), Daarbij word je van de ene uitvoer der naar de ander doorgestuurd. Wij bewoners kunnen onder hand wel een boek schrijven over de toestanden die wij hier rond de verbouwing al hebben meege maakt. Van dagen lang in de kou zitten, verwarmingsbuizen die ka pot springen, afspraken die niet zijn nagekomen tot ontoegankelij ke ingangen en kapotte liften. Maar volgens de heer Van Eg- mond is er weinig aan de hand. Jammer vind ik ook zo hij zich over de SP uitlaat. Ik vind het optreden van de SP hier een steun in de rug voor de bewoners in de Agaatlaan. J. Holswilder, Agaatlaan 125, Leiden. Agaatlaan (2) In het artikel over de Agaatlaan in deze krant van woensdag 2 novem ber zegt de heer Van Egmond van de bewonerscommissie dat er met de aanleg van de verwarming wat problemen zijn geweest, maar dat &MÊÊËÈ0Ê& MM x: Redactie: Simone van Driel en Meindert van der Kaaij, telefoon 161422. Afbraakbeleid (1) Soms moet je over een verdomd goed geheugen beschikken om de politiek op nalatigheid dan wel onzorgvuldigheden in het beleid te kunnen betrappen. Her innert u zich bijvoorbeeld nog van een paar jaar geleden toen enkele monumentale panden aan de Oude Singel (behorende tot het voormalige Zoutkeetcom plex) met de grond gelijk werden gemaakt door de laksheid van het college van burgemeester en wethouders? Wat was het geval? De monu menten (aangetast door het zout) werden destijds gesloopt met toestemming van de rijksdienst voor de monumentenzorg. Het moet gezegd: géén instelling springt zo zuinig om met sloop vergunningen als deze rijks dienst. De toestemming werd dan ook alleen verkregen onder de voorwaarde dat er weer nieu we gebouwen zouden worden neergezet die getrouwe kopieën zouden zijn van de vroegere pan den. "Je moet maar zo denken: het doek wordt even voor de zon getrokken. De gebouwen wor den volledig nieuw opgebouwd en niemand ziet dat ze er even niet gestaan hebben", zo lichtte de rayonarchitect van monu mentenzorg destijds toe. Gaat u nu eens kijken aan de Oude Singel. Momenteel wordt er namelijk de laatste hand ge legd aan een complex keurige driekamer-appartementen. En inderdaad: niemand ziet meer wat er ooit heeft gestaan! Het doek is definitief gevallen. Nu ligt het voor de hand de referen daris van monumentenzorg daarvan de schuld te geven. Neemt u maar van ons aan dat het aan deze beste man niet heeft gelegen. Hooguit is hij een tik keltje te goedgelovig van aard. Maar het is het college van B en W geweest dat destijds heeft na gelaten de toenmalige eigenaar van de grond en de panden tijdig in te lichten over de voorwaarde van monumentenzorg. Dat dat pas drie jaar later gebeurde mag in meer dan één opzicht in strijd met de beginselen van behoor lijk bestuur worden genoemd. Afbraakbeleid (2) Een soortgelijk afbraakbeleid lijkt zich nu opnieuw af te teke nen. Het houdt verband met het volgende: door het aannemings bedrijf Ooyevaar is een plan ont-, wikkeld voor de bouw van 6 nieuwe woningen aan de Volmo lengracht. Drie bestaande wo ningen zullen daarvoor worden gesloopt. Het nieuwbouwplan moet uiteraard in overeenstem ming zijn met het bestemmings plan voor de wijk Noordvest. Maar wat blijkt? Het bouwplan is juist op tal van punten in strijd daarmee. Burgemeester en wet houders mogen daarom niet zo maar een bouwvergunning afge ven, maar moeten een speciale procedure volgen die omwonen den in de gelegenheid stelt hun bezwaren kenbaar te maken. Dat is een eerlijke zaak, nietwaar? Per slot van rekening mogen u en ik ook niet zomaar een honde- hok in de achtertuin neerzetten. Dus wat doet het college van B en W. U begrijpt het al: die geven het goede voorbeeld en hebben stiekem toch geprobeerd het bouwplan door te drukken. Pas toen buurtbewoners begonnen te piepen kwam het het college terug op haar schreden en be wandelt ze thans de officiële weg. Toch merkwaardig dat een stadsbestuur zich eerst van slinkse streken tracht te bedie nen om een bouwplan gereali seerd te krijgen. Nu even het plan zelf. De buurtbewoners zijn van mening dat dit helemaal niet past aan de Volmolengracht. Niet omdat zij iets tegen moderne architectuur hebben, maar omdat het nieuwe gebouw te groot wordt en ver bo ven de kleine pandjes aan weers zijden uitsteekt. De architect van het bouwplan pareerde die kri tiek in deze krant met de opmer king dat mettertijd op de braak- De hoek van de Volmolengracht/Langegracht voordat de monumenten werden afgebroken. Bij de (nood- )sloop ging men er vanuit dat de panden in dezelfde stijl zouden worden herbouwd. (archieffoto) liggende grond aan de Volmolen gracht/Langegracht (naast het politiebureau) ook een flink uit de kluiten gewassen woonge bouw zal verrijzen. Met het on derhavige bouwplan zou hij daar vast op inspelen. Afbraakbeleid (3) En toen moesten we even een flink eind in ons geheugen afda len. Ooit stonden op de hoek Vol molengracht/Langegracht name lijk vier panden waarvan er drie op de rijksmonumentenlijst voorkwamen. Omdat ze in slech te staat verkeerden en gevaar voor instorting bestond mochten de panden van de rijksdienst voor de monumentenzorg wor den gesloopt. Maar wel, u be grijpt het al, onder de uitdrukke lijke voorwaarde dat de nieuw te bouwen panden een exacte ko pie zouden worden van de ge sloopte panden. Dat is het Leidse college, dat de bescherming van het historisch stadsgezicht hoog in het vaandel heeft, best toe te vertrouwen zullen ze bij de rijks dienst gedacht hebben. De afdeling monumentenzorg van de gemeente heeft de pan den vooraf aan de sloop dan ook van onder tot boven opgemeten en beschikt over prachtige gevel tekeningen zodat niets het volle dig nieuw opbouwen van de mo numenten in de weg lijkt te staan. Lijkt, want het college van B en W blijkt opnieuw onzorg vuldig in de procedure te zijn ge weest. Voor de herbouw van mo numenten stelt de rijksdienst na melijk als eis dat de oorspronke lijke funderingen gehandhaafd blijven. Anders hoeft het van de rijksdienst niet meer. Welnu, volgens de gemeente lijke monumentenzorgers heb ben de slopers destijds geen half werk verricht en is (in opdracht van wie?) alles weggesloopt dat weg te slopen viel. Ook de funde ringen. Zeg dus maar 'dag met je handje' tegen de monumenten. De afdeling monumentenzorg van de gemeente heeft zich er in elk geval al stilzwijgend bij neer gelegd dat de monumenten defi nitief aan hun einde zijn geko men. Vanavond spreekt de politiek over de toekomst van de Volmo lengracht. De 'niet-lullen-maar- bouwen-wethouder' van Leiden (Tesselaar) laat desgevraagd we ten dat zijn geheugen hem in de steek laat wat de vroegere gang van zaken betreft. U kunt er don der op zeggen dat vanavond ook geen mens zich meer iets herin nert van monumenten of de gang van zaken toentertijd. Het geheu gen van uw raad is een vergiet. Afbraakbeleid (4) En dan nog even dit: de braaklig gende grond op de hoek van de Volmolengracht is sinds jaar en dag eigendom van de firma Berk (ja, die van de Kaasmarkt). Sa men met Shell wilde Berk des tijds een benzinestation aan de Langegracht vestigen. Na ver loop van tijd zag de oliegigant evenwel van dit plan af maar zat intussen wel vast aan een 20-jarig contract met de firma Berk. Shell betaalt nog tot 1992 een ge ïndexeerde huur aan Berk dus nu begrijpt u ook waarom de grond al jaren braak ligt en tot ze ker 1992 onaangeroerd zal blij ven. Shell helpt en de firma Berk wordt daar in elk geval niet slechter van. JAN RIJSDAM er voor de rest niets aan de hand is. Ik weet niet wat Van Egmond on der 'wat problemen' verstaat, maar niets aan de hand is er zeker niet. Wij - alle Agaatbewoners die ik ken en zeker de afvaardiging, die is meegeweest naar een vergadering van de heer Jansen van de woning bouwvereniging Leiden - hebben niet weken, maar maanden lang in een grote puinhoop moeten leven. Ik ken iemand die in ploegendienst werkt en waarbij het 'warm water' al is aangesloten. Die man komt soms thuis en kan niet douchen, omdat het warm water het niet deed. Er is zelfs een vrouw, die twee ge broken vingers en een geschuurde pols heeft opgelopen als gevolg van een valpartij omdat de verlich ting 's avonds in de portiek niet werkte. De heer Van Egmond is zelf misschien een week of wat met vakantie geweest zeker toen bij ons de spullen van tafel en uit de kast trilden door drilboren. Ook werd er gesproken in het stuk dat we maar een paar dagen in de kou hebben gezeten. Maar ze vergeten zeker de koude zomer avonden. Veel meer mensen heb ben meer schade geleden dan de heer Jansen in het artikel zegt, on der meer kapotte pompen van aquaria, ontdooide inhoud van vrieskisten, enzovoorts. De heer Jansen beweert in het stuk dat er fouten gemaakt zijn door de WBL, wat inderdaad waar is. Maar als er op een vergadering met een afgevaardigde van de be woners beterschap beloofd wordt, moet ik daar hard om lachen, want men gaat op de oude voet verder. Vorige week namelijk werd de klachtenlijn van de WBL gebeld i.v.m. een lekkage van de cv. Daar kreeg ik te horen dat ik de bouw keet maar moest bellen als er klachten waren. Dat heb ik gedaan en werd weer terugverwezen naar de klachtenlijn. Ik heb dat dus wéér gedaan en werd wéér terug verwezen naar de bouwkeet. In plaats daarvan heb ik de heer Jan sen weer gebeld, die mij vertelde dat hij om 16.00 uur 's middags geen cv-monteur meer kon vinden en dat we er maar een bakje of iets dergelijks onder moesten zetten. Ik ben heel blij met het werk wat de SP voor ons als bewoners doet. De heer Van Egmond geeft name lijk niet thuis als men met proble men komt. Velen met mij uit de Agaatlaan zijn blij dat de SP pro beert het (veel te lage) bedrag van 750 gulden te verhogen, wat gezien de doorstane ellende van vele me debewoners heel erg goed is. P.C. van Leeuwen, Agaatlaan 273, Organisaties homoseksuelen vieren jubileum LEIDEN De organisaties voor homoseksuelen in Leiden vieren hun jubilea op 19 november in de Stadsgehoorzaal. De Leidse Werk groep Homoseksualiteit (LWH) be staat 20 jaar; zustervereniging Les bische Vrouwen Leiden viert haar koperen jubileum. Ter gelegenheid daarvan en omdat het jaarlijkse congres van het COC, de Neder landse Vereninging tot Integratie van Homoseksualiteit, in Leiden wordt gehouden, vieren de geza menlijke groepen dit met een feest vol culturele activiteiten. De band DDO (Door Dorst Ont staan) begint de feestelijkheden om 21.00 uur met een optreden. Zij leiden het publiek al lopende naar de eerste verdieping waar potret- ten van travestieten van de hand van Aat van Rijn worden tentoon gesteld. Daar is ook een diavoor stelling te zien die Jan Steen en fo tograaf Henk Rijtsma samenstel den. Om tien uur een muziek-theater- act van de band La Pat met de zan geres Patty Trossél en aansluitend een ronde acrobatiek door Gé en Spierd. Later op de avond staat er een optreden van de vrouwenvand The Shapiro's op het programma en zingt Videomaribella haar le venslied. Ten slotte een optreden van de Romantic Bones. Na dit concert is ér disco tot vier uur in de morgen. Kaarten zijn tegen betaling van 12,50 gulden verkrijgbaar de boek handels Gaia (Pieterskerkchoor- steeg Manifest (Hooglandse Kerkgracht 4), Kooreman Stolk (Nieuwe Rijn 9) en bij de LWH/L- VL op donderdag van 21.00 tot 24.00 uur. Tentoonstelling in bibliotheek LEIDEN Het Gemeente-archief van Leiden en de Stichting Indus trieel erfgoed Leiden hebben een tentoonstelling opgezet over het verleden van deze stad op het ge bied van industrie. Onder de titel 'Industrieel erfgoed, resten van een werkend verleden' is de expositie de afgelopen wekjen te zien ge weest in het gemeente-archief. Vanaf vrijdag 11 november tot 3 de cember is de tentoonstelling te be kijken in de openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat. De nadruk ligt op de textiel-, de metaal-, de grafische- en de voe- dings- en genotmiddelen-indus trie. Sommige van deze fabrieken zijn inmiddels verdwenen, maar de gebouwen uit de periode 1850-1940 die er ook nu nog zijn, krijgen de aandacht. Aan de tentoonstelling is ook een teken- en fotowedstrijd verbonden. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur. De bibliotheek is verder open op maandag-, woensdag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Diefstal van bouwterrein LEIDEN Vanaf een bouwterrein in de Stevenshofpolder is in de nacht van dinsdag op woensdag voor ruim 11.000 gulden aan mate rialen meegenomen. Het betreft hier een diefstal van steigeronder delen, een stroomkast en 380 volt kabels. Vermoedelijk is de buit op een vrachtwagen geladen en zo vervoerd. Bingo In het clubgebouw van voetbalvereni ging VTL wordt zaterdag 12 november een bingo-avond gehouden. Het com plex van de vereniging is gelegen nabij zwembad de Vliet aan de Voorschoter- weg. De bingo begint om 20.00 uur. Kaarten De Kontaktcomissie van Lugdunum or ganiseert vrijdag 11 november voor le den, donateurs en supporters een kaart en sjoelavond in het clubhuis aan de Oegstgeesterweg in Leiden. Entree 3,50 per persoon. Aanvang 20.00 uur. Rock 'n roll De jubileumcommissie van Lugdunum organiseert zaterdag 12 november een rock 'n roll-avond in het clubhuis aan de Oegstgeesterweg. Onder het motto 'Back to the fifty's' kan men swingen op de muziek van de Jumping Strings. En tree 5.= per persoon. Aanvang 21.00 DEN HAAG/LEIDEN - De provin cie Zuid-Holland wil volgend jaar 14 woningbouwprojecten als leer lingbouwplaats laten uitvoeren. Via die projecten zullen ongeveer 120 meisjes en jongens die een op leiding volgen in de bouw, de mo gelijkheid hebben om praktijker varing op te doen. Het gaat onder meer om projec ten in Leiden (15 woningen aan de Herensingel), Rijnsburg (12 wonin gen in Centrum II) en Waddinx- veen (10 woningen in de Prins Alexanderstraat). De 14 projecten tellen samen 190 woningen. Gedeputeerde Staten hebben hiervoor ruimte gereser veerd in het contingent gesubsidi eerde woningbouw. Het is de eer ste keer dat een provincie op deze manier leerlingbouwplaatsen mo gelijk maakt. Voor 1989 waren 25 projecten aangemeld, goed voor 334 wonin gen. Bij de selectie is vooral gelet op een goede spreiding over de provincie en op de aard van de pro jecten in verband met de techni sche uitvoerbaarheid. Opvallend is dat uit de Haagse regio géén pro jecten waren aangemeld. Ook in 1990 houdt de provincie Zuid-Holland ruimte vrij voor leer- lingbouwplaatsen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15