Toestand bos wordt niet beter NEEM HET LOTINEIGEN 'Van Dijk blameert zich in affaire Smallenbroek' Ontvoerder Heijn hoort opnieuw levenslang eisen in hoger beroep Kabinet gaat weer om tafel met specialisten Mist zorgt voor recordchaos DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 i PAGINA 3 Kamer: Braks doet te weinig DEN HAAG (ANP) Er is nog geen sprake van enig her stel van de levensvatbaarheid van de Nederlandse bossen. Uit het jongste onderzoek blijkt het percentage ten dode opgeschreven bos niet verminderd. Wel lijkt een aantal nog slechts licht aangetaste bossen zich iets te herstellen. Minister Braks (landbouw) heeft de eerste, nog globale ge volgtrekkingen uit dit onderzoek gisteren bekendge maakt. AMSTERDAM (ANP) - Advo- caat-generaal Korvinus heeft giste ren levenslang geëist tegen de 45- jarige Ferdi E. wegens de ontvoe ring en moord op Ahold-topman Gerrit-Jan Heijn, en afpersing van het Ahold-concern en de familie Heijn. Hij werd in juli dit jaar door de Haarlemse rechtbank veroor deeld tot 20 jaar en tbr na een eis van levenslang, een vonnis waarte gen zowel hijzelf als het openbaar ministerie in beroep gingen. In tegenstelling tot Ferdi E., die tegen tbr weinig bezwaar heeft maar juist in hoger beroep ging om wat van de 20 jaar cel af te krijgen, achtte de advocaat-generaal tbr niet zinvol. "Het is niet ondenk baar dat psychiatrische behande ling niet werkt en de samenleving daarmee dus voldoende be schermd zou worden. Bovendien moet een dergelijke levenslange gevangenisstraf toekomstige mis dadigers van dergelijke delicten af schrikken", aldus Korvinus. Hoewel zij het rapport van het Pieter Baan Centrum over de psy chische gestoordheid van Ferdi E. in grote lijnen onderschrijft, blijft hij volgens toch in grote mate ver antwoordelijk. "Vele keren had hij hulp kunnen inroepen. Er zijn mo menten geweest waaruit blijkt dat zijn gevoelsleven op een kier stond", aldus de advocaat-gene raal. De psychiaters die hem onder zochten zien hem echter als een volstrekt gevoelloze robot. Het hof besteedde gisteren nau welijks aandacht aan de ontvoe ring zelf, ook al omdat Ferdi E. zijn bekentenis handhaafde. Op 9 sep tember vorig jaar wachtte hij in Bloemendaal zijn slachtoffer op. Vandaar reed het tweetal naar de bossen bij Renkum, waar ze samen uren rondwandelden en praatten over koetjes en kalfjes. Het dood vonnis van Heijn echter was toen al geveld. Twaalf uur na de ontvoe ring werd hij bij het al gegraven graf door het hoofd doodgescho ten. Geld was het belangrijkste mo tief. E. wilde wraak nemen op vier vroegere collega's in Nijmegen, die hem een banenproject dat hij op zette hadden ontnomen. Veel geld zou hem daarbij hoe dan ook hel pen. Het accent van de behandeling door het hof lag vooral op de gees testoestand van Ferdi E. Een hoog begaafd, intelligent en gevoelloos persoon", zo typeren de psychia ters hem. Hij is het daar zelf wel mee eens. Op vragen van het hof over zijn gevoelsleven en vooral over hetgeen hij Heijn en zijn fami lie heeft aangedaan reageerde E. bijna apathisch. Psychiatrische behandeling ziet hij als nuttig, maar vooral voor zichzelf. "Als het me helpt lekker der in mijn vel te zitten zie ik daar van het nut wel in", aldus E. Het dreef hofpresident Cornelissen bij na tot wanhoop: "Tbr-behandeling dient om de maatschappij te be schermen en u begint steeds bij uzelf', aldus de rechter. Ferdi E. heeft inmiddels berouw over hetgeen hij gedaan heeft. Eer der al, bij de politie, zei hij het jam mer te vinden dat de doodstraf niet meer in Nederland wordt opge legd. Eigenlijk wil hij niet meer ge confronteerd worden met wat hij deed. De pogingen van het hof om door het pantser van E. heen te dringen mislukten jammerlijk. Bij iedere zinspeling op het vreselijke en gruwelijke misdrijf kwam E. niet verder dan een simpel 'ja'. Slechts een van zijn advocaten voerde gisteren het woord. Van moord was volgens hem geen spra ke, omdat de voorbedachte rade ontbrak. E. is volgens de raadsman volledig ontoerekeningsvatbaar. Het hof doet op 21 november uit spraak. Uit het onderzoek vorig jaar bleken vooral inlandse boomsoorten in vi taliteit achteruit te zijn gegaan. Voor wat de beuk betreft was die teruggang zelfs dramatisch. Braks hield bij de eerste cijfers maandag een slag om de arm. Per boomsoort en per regio kunnen de uitkomsten sterk afwijken van het landelijk ge middelde. Hij ziet geen aanleiding voor ontheffing van de plicht voor gekapt bos jonge bomen te herin- planten. Wel zal er naar zijn mening rekening moeten worden gehou den met de keuze van de soort bo men. Verscheidene bosbouwers willen van de herinplantplicht af zolang er geen sprake is van verbe tering van het milieu. Volgens Braks is er voor dit en komend jaar genoeg geld voor het instandhouden van bestaand bos en uitbreiding van het bestand. Voor uitbreiding is jaarlijks 34 mil joen gulden beschikbaar. Via het ministerie van economische zaken komt daar tot '92 nog eens 13 mil joen gulden bij. De doelstelling voor het jaar 2000 23.000 hectare nieuw bos aan te leggen wordt vol gens Braks gehaald. Een meerderheid van de Tweede Kamer zet daar de nodige vraagte kens bij. Kamerbreed is de opvat ting dat de minister te weinig geld heeft uitgetrokken voor bosbouw. Braks kreeg gisteren tijdens een uitgebreide commissievergadering opnieuw het verwijt dat het hem aan visie ontbreekt en dat zijn al lang toegezegde Nationaal Natuur beleidsplan pas in het eerste kwar taal van '89 komt. Volgens PvdA- kamerlid mevrouw Swildens is de toestand van onze natuur misera bel en extra kwetsbaar door voort gaande versnippering. Volgens Es- selink (CDA) is de afnemende soor tenrijkdom een signaal dat.de kwa liteit van het milieu nog steeds te rugloopt. Staatsbosbeheer houdt sinds 1983 jaarlijks een on derzoek naar de levensvatbaarheid van het Nederlandse bos. Nadat er ieder jaar sprake was van een ver slechtering, was er vorig jaar lande lijk voor het eerst sprake van een stabilisatie. Bijna vijf procent was volgens de cijfers van '87 ten dode opgeschreven, 16,6 procent was weinig vitaal. Van de Nederlandse bossen was vorig jaar 42,6 procent vitaal. Het resterende bos was min der vitaal. Incest Twee broers uit Maurik zijn van morgen veroordeeld tot vijfjaar cel wegens de jarenlange gruwelijke incest met hun nu 22-jarige zus. Te gen beiden was de maximale straf van twaalf jaar geëist, maar de rechter besloot tot een lagere straf omdat een langere straf haar kan sen op psychisch herstel - de vrouw voelt zich verantwoordelijk voor haar familie - ernstig zou vermin deren. Die op herstel kans wordt al erg klein geacht. Computers Een aparte wettelijke bescher ming van computerprogramma's tegen piraterij is vooralsnog uitge steld. Minister Korthals Altes (jus titie) heeft dat besloten omdat zo wel binnen de Tweede Kamer als de EG geen eenstemmigheid heerst. Wel zal een werkgroep van ambtelijke en externe deskundi gen in Brussel meewerken aan een Europese richtlijn. Automatisering Zeven ministeries hebben in de afgelopen jaren 33,6 miljoen gul den besteed aan een mislukt geza menlijk automatiseringsproject. Het project, dat bekend- stond als centrale automatische financiële administratie (CAFA), is inmiddels gestopt. Volgens minister Ruding (financiën) kunnen onderdelen van het project nog wel worden ge bruikt bij de automatisering. Politie Bij de ministeries van justitie en binnenlandse zaken bestaan geen plannen om de korpsen van rijks- en gemeentepolitie samen te voe gen, zo heeft een woordvoerster la ten weten in reactie op pleidooien in die richting van de districtscom mandant van Nijmegen en de voor- liters van beide politiebonden. i rgelijke plannen zijn de afgelo- n tientallen jaren' bij herhaling i met de grootste kracht door de rantwoordelijke ministers van hand gewezen en daarin komt n verandering, aldus de woord voerster. Volgens de onderzoekers zit het minder vitale bos in de wachtka mer: de toestand kan verbeteren, maar kan even zo goed verslechte ren. Bij de presentatie vorig jaar van de cijfers kondigde Braks na dere maatregelen aan om de verzu ring aan te pakken. De verzurings- nota, waarin hij en zijn collega Nij- pels (milieu), die maatregelen ge stalte zullen geven, is er nog steeds niet. De nota komt volgens de be windslieden begin volgend jaar. Meer accountants bij rijk dankzij Voor een afgeladen raadszaal legt burgemeester Smallenbroek een verklaring af. (foto ai salarispremie Smallenbroek: moedigdom of tragisch? DEN HAAG (GPD) - Een eerder dit jaar ingevoerde toeslag van maxi maal 10.000 gulden om de rijks overheid aantrekkelijker te maken voor met name accountants, is een groot succes. Op alle ministeries wordt het personeelstekort bij de accountantsdiensten snel ingelo pen. Met de extra toeslag is de rijks overheid concurrerender gewor den bij de vacatures voor het mid denkader. Voor hooggeschoolde fi nanciële experts is de toeslag nog niet aantrekkelijk genoeg. De mi nisteries blijven daar problemen houden met het aantrekken van ge noeg mensen. In het interdepartementale over leg over accountantsdiensten is in middels afgesproken dat de minis teries geen financiële deskundigen bij elkaar zullen weglokken. Ook is een akkoord bereikt over het voor leggen van vacatures tijdens het overleg. Er wordt dan bekeken of binnen de rijksoverheid iemand voldoet aan de gevraagde eisen. Is dat het geval, dan zal deze persoon worden benaderd. Op deze manier behouden financiële experts bin nen de rijksoverheid carrière-kan - DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zelf weer met de specialisten ziekenfondsen, verzekeraars en ziekenhuizen om de tafel zitten over de specialistentarieven. Het voelt niet zoveel voor het inschake len van een nieuwe bemiddelaar of wijze mannen, zoals de WD heeft gevraagd. Minister Brinkman (WVC) zei dat gisteren tijdens een commissievergadering in de Twee de Kamer. Brinkman bleef vaag over de ma nier waarop het overleg gestalte zal krijgen, de voorwaarden die eraan worden gesteld en de onderwerpen die tijdens het beraad aan de orde zullen komen. Dit tot teleurstelling van CDA'er Lansink, die vorige week concrete voorstellen heeft ge daan. De minister zei niet te voelen voor het nu al vaststellen van een gedetailleerde procedure. "We moeten voorkomen dat er al in de Tweede Kamer wordt onderhan deld zonder dat de rechtstreeks be trokkenen er bij zijn". Hij sloot overigens niet uit dat in het overleg zaken aan de orde komen als een nieuwe tariefstructuur (waarbij be paalde verrichtingen onder een abonnementstarief gaan vallen), de problematiek van de goodwill- sommen die bij het overnemen van een praktijk moeten worden be taald en een uurtarief voor kosten en honorarium. Ook zei hij dat de voorgenomen verlaging van de ver goeding voor praktijkkosten van 107.000 naar 100.000 gulden per 1 januari 1989 in ieder geval door gaat. Het overleg met de specialisten, dat vorige week werd voorgesteld door CDA, WD en D66, moet voor 1 januari zijn afgerond. De Lande lijke Specialisten Vereniging heeft nog niet formeel gereageerd op dit initiatief uit de Tweede Kamer. Wel liet ze in een eerste reactie weten, dat het overleg open en reëel moet zijn. DRACHTEN - Moedig, dom of diep-tragisch? Dat is de vraag die gisteravond nog lang nagalmde in de gangen van het gemeentehuis in Drachten. Het verschijnen van de omstreden burgemeester maakte heftige emoties los bij de naar schatting 400 belangstellenden op de publieke tribune. Of waren het eerder toeschouwers, die hun be- door Herbert van Weerdenburg wondering of afkeer uitten in ap plaus en boegeroep toen 'gladiator' Bert Smallenbroek even voor ach ten de arena betrad? Het spektakel was kort maar hevig. Het zoveelste bedrijf in een tragi-komedie, waar in hoofdrolspelers en figuranten het nog lang niet moe zijn en het publiek gretig vraagt om steeds Het is nog maar net acht uur 's morgens, als tientallen journalis ten zich verschansen in de hal van het gemeentehuis. Regelmatig proefflitsen verraadt flinke nervo siteit bij de fotografen, die niet wil- hoe de burgemeester na vier weken ziekteverlof zijn do mein weer binnentreedt. Terwijl de tijd met koffie gedood wordt, ver slapt echter stilletjes de aandacht. Dan, om half tien, gebeurt het. Smallenbroek past de overrompe lingstactiek toe. Niet schuin over het plein voor het gemeentehuis nadert hij de poort, maar langs de korte hoek schiet hij pijlsnel door de hoofdingang naar binnen. On der de fotografen breekt paniek uit. Ook de NOS-cameraploeg ziet geen kans hem staande te houden. Smallenbroek maakt gebruik van de verwarring en beent in hoog tempo door de gangen op weg naar de trap, die naar zijn kamer voert. Verbouwereerd Later, zo tegen de lunchpauze, wordt de jacht hervat. Om beurten klauteren fotografen en de camera man van de NOS op een tegen de deur geschoven stoel om via het ruitje boven de deur toch een plaat te schieten van de man in het nauw. Verslaggevers kijken wat gege neerd om zich heen. 's Avonds, bij het begin van de raadsvergadering, herhalen de ta ferelen zich, maar de rollen lijken nu omgedraaid. Tien minuten lang Leidse bestuurskundige Derksen: LEIDEN - "Een ongelofelijke bla mage". Dat zegt directeur dr. Wim Derksen van het Centrum voor Sturing en Samenleving van de Universiteit van Leiden over de be slissing van minister Van Dijk (bin nenlandse zaken) om de affaire rond burgemeester Smallenbroek af te doen als een futiliteit. Van Dijk heeft volgens hem de fout be gaan alleen aandacht te schenken aan het uit de hand gelopen Zwolse uitstapje. door Harm Harkema "Het essentiële punt van de hele kwestie had voor Van Dijk van het begin af aan moeten zijn: heeft de gemeenteraad nog voldoende ver trouwen in haar burgemeester? Is er nog een basis voor samenwer king? De minister wist immers van het begin af aan al dat de raad het vertrouwen in de burgemeester had opgezegd. De gebeurtenissen in Zwolle hadden ondergeschikt gemaakt moeten worden aan die vraag. En als Smallenbroek zich in Zwolle schuldig had gemaakt aan een strafbaar feit, dan had het openbaar ministerie zich over de zaak moeten ontfermen", aldus Derksen. Hij vindt dat de minister op het verkeerde paard heeft gewed. "Hij heeft zwaar aangezet dat er in Zwolle geen strafbare feiten zijn gepleegd, dat het een futiele en miezerige kwestie is geweest, en heeft op basis daarvan gehoopt dat de raad het wel weer met de burge meester zou willen proberen. Hij had gelijk met de gemeenteraad in gesprek moeten treden en moeten zeggen: dit is het beeld dat ik van de gebeurtenissen in Zwolle heb. Ik vind ze niet zo belangrijk, maar ik zie jullie gebrek aan vertrouwen in de man. Ik beslis uiteindelijk, maar vertel me nu maar wat jullie op je lever hebt". Beschamend Nu heeft Van Dijk de indruk in de hand gewerkt dat er niks aan de hand is, met als gevolg hectische tonelen in de gemeente Smallin- gerland. "Dan krijg je de vreemde situatie dat een gemeenteraad op zondagochtend om half tien gaat vergaderen en heel Nederland ge tuige is van de op zichzelf onbenul lige maar eigenlijk beschamende taferelen die zich daar afspelen. Met een arme Smallenbroek die zich manmoedig aan zijn bureau zet. Kan de minister dan nog een onafhankelijk en zakelijk oordeel vormen over een kwestie die hij zelf uit de hand heeft laten lopen?" Van alle nieuwe burgemeesters die tussen 1948 en 1980 zijn be noemd, zijn volgens Derksen zo'n vijftig weer zijn ontslagen door de Kroon. Dergelijke gebeurtenissen voltrekken zich meestal in het schemerdonker, aangezien de ge meenteraad er geen enkele stem in heeft. Vaak is er jarenlange onvre de over een burgemeester en uit eindelijk verdwijnt hij op onduide lijke wijze, bijvoorbeeld door be noeming (degradatie) in een andere gemeente. Of de burgemeester wordt onder druk gezet om zelf ontslag te nemen, liefst zo stilletjes mogelijk. De aankondiging van Smallen broek dat hij bij de ambtenaren rechter in beroep zal gaan tegen zijn eventuele ontslag doet Der ksen af als onverstandig. "Pure bluf', zegt hij. "De allereerste vraag die de rechter zich stelt is of een burgemeester wel een ambte naar is. Dat is een grote vraag, waarover de meningen onbeslist zijn in kringen van deskundigen. Mocht Smallenbroek al als ambte naar aanvaard worden, dan wil de ambtenarenrechter ongetwijfeld weten of Smallenbroek op tijd is gewaarschuwd dat hij niet meer functioneerde: is er jaarlijks een rapport over zijn functioneren ver schenen, is hem verschillende ma len jaar na jaar duidelijk gemaakt dat hij niet functioneerde?" Beoordeling "Een ambtenarenrechter eist nu eenmaal een zorgvuldige perso neelsbeoordeling, alvorens er ont slagen wordt. En ach, ongetwijfeld heeft Smallenbroek vorig jaar nog een voortgangsgesprek met Wiegel gehad. Maar kan Wiegel ook de uit gebreide dossiers laten zien die een ambtenarenrechter nu eenmaal wil hebben, wanneer hij over het ont slag van een ambtenaar moet oor delen? Ik betwijfel het. Als het gaat om burgemeester schort er heel wat aan de personeelsbeoordeling. Je ziet heel vaak dat commissaris sen alleen maar een hoopje kran tenknipsels kunnen laten zien en hun mening verkondigen. Maar daar neemt een rechter geen ge noegen mee". Niet alle burgemeestersperike len ontrekken zich aan de aan dacht, maar nog nooit is een burge meesterskwestie zo extreem in de publiciteit geweest als nu. Een goe de zaak, vindt Derksen. Eindelijk wordt nu eens goed duidelijk hoe veel haken en ogen er zitten aan het regentisme rond burgemeestersbe noemingen en -ontslagen. Dat re gentisme is inherent is aan de macht die de wetgever de Kroon in deze zaken heeft gegeven. "Het systeefn werkt een geniepi ge benadering in de hand", vindt Derksen. "De enige lijn die ik kan ontdekken is die, welke oud-com missaris van de koningin Molly Geertsema van Gelderland eens heeft genoemd: wil je als burge meester ontslagen worden dan moet je er of met de gemeentekas vandoor, of met de vrouw van de gemeentesecretaris. Geld of zeden dus". baadt Smallenbroek gewillig in het flitslicht. Het lijkt een spel met de media. Hij ondergaat de foto- en filmsessie opmerkelijk kalm en er speelt zelfs een glimlach om z'n mond. De vergadering opent hij op de van hem bekende formele ma nier, deftig formulerend. Als hij de motie voorleest, waarin het ver trouwen van de raad in hem offi cieel wordt opgezegd, klinkt z'n stem vlak. Heel even stokt de bur gemeester als hij voorleest dat ook het personeel van het Cevan - min of meer zijn passie - hem niet meer moet. Een opgetrokken wenk brauw verraadt enige emotie. Verdrietig Onbewogen, de lippen wat ster ker getuit dan normaal, hoort Smallenbroek aan hoe Jan van Poeteren namens de hele raad sa menvat wat er allemaal aan de bur gemeester mankeert. De ene hand gebald oogt hij verdrietig. Hij laat zich niet verleiden tot een reactie maar stelt simpel vast dat de motie voldoende wordt ondersteund. Ui terlijk onaangedaan sluit hij de bij eenkomst. Het kan hem niet ontgaan zijn dat in de motie genoemd wordt dat nu ook de politie geen vertrouwen meer in hem heeft. Desondanks verkeert korpschef Henk Bosveld in de bijzondere positie dat inge volge de gemeentewet hij vrijwel de enige is die nog verantwoording schuldig is aan Smallenbroek. "Hij heeft me in zijn hoedanigheid van korpsbeheerder gevraagd vanmid dag bij hem te komen en dat heb ik dan maar te doen. Met tegenzin, ja. We hebben alleen wat dingetjes doorgesproken". De hoofdcommissaris denkt lang na over de vraag wat voor in druk de mens Smallenbroek daar bij op hem heeft gemaakt. Bosveld: "Het spijt me, ik kan daar alleen za kelijk iets over zeggen, want tot de mens Smallenbroek dring je nööit door". (vervolg van pagina 1) DEN HAAG (ANP)-De grootste verkeerschaos deed zich voor op de A16 van Rotterdam in de rich ting Breda. Door een serie ernstige kettingbotsingen klapten even ten noorden van de Moerdijkbrug meer dan vijftig auto's op elkaar. Vrachtwagens kantelden en her en der woedde brand. De Moerdijk- brug moest in de richting Breda worden afgesloten. Pas rond een uur of negen 's avonds kon de brug weer worden vrijgegeven voor het verkeer. De autoweg Eindhoven-Tilburg werd 's morgens rond elf uur in ver band met een groot aantal aanrij dingen afgesloten. Het verkeer richting Tilburg werd omgeleid via Den Bosch. Er deden zich op deze route kettingbotsingen voor waar bij enkele tientallen auto's op el kaar botsten. Bij een van de botsin gen was een vrachtwagen betrok ken die was geladen met varkens. De wagen kantelde, waardoor een aantal dieren om het leven kwam. Na het wegslepen van de wrakken kon de weg omstreeks twee uur in de middag weer voor het verkeer worden vrijgegeven. Doden Op de weg Reusel-Tilburg onder Lage Mierde deden zich in de och tenduren twee dodelijke ongeval len voor. De auto van een 48-jarige inwoner van Lage Mierde werd van achteren geraakt door een tankwa gen met melk, toen hij samen met andere automobilisten stilstond omdat twee vrachtwagens linksaf wilden. Het tweede dodelijke onge luk gebeurde enkele minuten later op dezelfde weg toen een 21-jarige vrouw uit Lage Mierde frontaal te gen een trekker met oplegger met mais reed. Bij deze aanrijdingen raakten negen auto's zwaar bescha digd. Een 69-jarige man uit Deventer ramde maandagmiddag met zijn auto een woning op de Raalterweg in Wesepe (gem. Olst) en reed daar een hoek vanaf. Dichte mist was er vermoedelijk de oorzaak van dat de man eerst tegen twee personen auto's reed die voor een verkeers licht stonden te wachten, aldus een politiewoordvoerder. Door de klap die dit veroorzaakte, raakte de au tomobilist voor hij tegen het huis tot stilstand kwam, ook nog een derde (geparkeerde) auto. De man raakte zeer ernstig gewond. Omstreeks half negen was het fi le-leed voor alle automobilisten ge leden. Alleen op de A16 stond toen tussen Zwijndrecht en 's- Graven deel nog een file van drie kilome ter, maar een half uur later was de ze opgelost, aldus een woordvoer der van de Algemene Verkeers dienst. De dienst moest zoals gewoon lijk bij deze weersomstandigheden constateren dat veel automobilis ten veel te hard reden en te weinig afstand hielden. "Hopelijk hebben de weggebruikers er toch lering uit getrokken", aldus de woordvoer der. De mist heeft ook een vertragen de invloed gehad op het verloop van het vliegverkeer. Vanaf de och tenduren schommelde het zicht steeds tussen de 250 en 1000 meter. Als het zicht minder is dan 250 me ter, kunnen ook de grotere vliegtui gen niet meer op Schiphol landen. De vertragingen in het binnen komende luchtverkeer waren niet noemenswaard, een uitzondering vormde echter een vertraging van twee en een half uur. Bij het uit gaande luchtverkeer vertrokken 33 vluchten te laat. Rond vier uur in de middag waren wel zestien regio nale vluchten van en naar Schiphol geannuleerd. ADVERTENTIE Wie slim is koopt meteen een lot. Want ook deze maand zijn er meer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aanprijzen. Vaneen tientje king volgende week woensdag. MËËRKANS IN DE STAATSLOTERIJ

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3