AZC heeft lesje geleerd Jones op dreef in marathon New York Witteboon naar Alphen Ehrens redder van Jumping Amsterdam Wegadeten twijfelen nog (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 7 NOVEMBER 1988 SPORT PAGINA 21 VEENENDAAL - AZC heeft zijn lesje gehad en geleerd. Na de uitglijder (7-3 verlies) in de eerste wedstrijd tegen Cataluna, won de Alphense waterpoloploeg in de return van de kwartfinales van de Europa Cup weer aan prestige. Maar de gevreesde uitschakeling kon gistermiddag in Veenendaal niet meer voorkomen worden. Na de 4-4 moest de nationale kampioen erkennen dat het leed in Spanje al was geschied. VEENENDAAL - AZC blijft naarstig speuren naar versterking omdat de ploeg in de breedte niet sterk genoeg wordt geacht. Manager Jaap Sonneveld kondigde na de uitschakeling door Cataluna in Veenen daal de komst van David Witteboon, spelbepaler van de Belgische kampioen Royal Gent, aan. Na de eerste EC-ronde in Alphen, waar Witteboon van de partij was, werden de eerste contacten gelegd. Twee dagen voor de return tegen Cataluna kwam AZC met Witteboon rond. "We willen hem in januari op het Van Haslen-toernooi in Amersfoort presenteren", aldus Sonneveld. AZC ontmoet op dat tqernooi Szeged (Hongarije), CN Barcelona (Spanje), Kosice (Tsjechoslowakije), De Robben en AZPC. NEW YORK (ANP) - Steve Jènes en Grete Waitz hebben gisteren de negentiende editie van de mara thon van New York gewonnen. Voor beide winnaars was het de be loning voor het na een moeizame weg van blessures terug te komen. Voor Steve Jones duurdè het bles sureleed langer dan voor de Noor se, de ongekroonde koningin van de marathon van New York, die in haar tiende start in The big apple" haar negende overwinning boekte. Jones legde de 42 kilometer en 195 meter tussen de start onderaan de Verrazano Narrows Bridge door de vijf burroughs van New York naar de finish in het Central park af in 2 uur 8 minuten en 20 seconden. Gre te Waitz had daarvoor 2 uur 28 mi nuten en 6 seconden nodig. Steve Jones, die na de Europese titelstrijd van 1986 in Stuttgart geen marathon meer liep, legt zich sedert juni van dit jaar volledig op het lopen toe. De 31-jarige Welsh man kocht toen zijn contract bij de Engelse luchtmacht af, waar hij als korporaal zijn brood verdiende met repareren van straalmotoren. Ik wil in New York bewijzen, dat ik nog steeds een grote marathon kan winnen", had Jones enkele dagen verklaard. De Welshman, die in 1984 en 1985 drie marathons onder de 2 uur en 9 minuten liep, waarvan de snelste op 20 oktober 1985 in Chicago. Jones bleef toen met zijn 2.07.13 slechts één seconde verwij derd van het officieuze wereldre cord, dat Carlos Lopes (Por) dat zelfde jaar op 20 april in Rotterdam had gevestigd. Met zijn tijd van New York bezet Steve Jones momenteel de vijfde plaats op de wereldseizoenranglijst achter officieus wereldrecordhou der Belaneh Densimo (Eth, 2.06.50) Achmed Saleh (Dji, 2.07.07), Abebe Mekonnen (Eth, 2.07.40) en Hiromi 1 Taniguchi (Jap, 2.07.40). Steve Jo nes werd in New York totaal niet bedreigd. Zijn naast concurrent was de Italiaan Salvatore Bettiol, die met 3 minuten en 21 seconden als tweede over de eindstreep kwam ondanks het feit dat hij in de laatste kilometers werd geplaagd door kramp. Grete Waitz, die op 4 juni van dit jaar in 2.28.24 de marathon van Stockholm op haar naam bracht, kreeg daarna met blessures te kam pen. In augustus moest de Noorse nog een kijkoperatie in de rechter knie ondergaan, waardoor zij in de voorbereiding op de Olympische marathon van Seoul vier weken voorbereiding miste. In de Zuidko- reaanse hoofdstad zag Waitz dat zij geen schijn van kans had. Dat was ook de reden waarom zij halverwe ge de Olympische marathon de strijd staakte. In New York had Grete Waitz, net als Jones geen concurrentie te vrezen. De Noorse onderwijzeres nam op weg naar haar negende overwinning in haar tiende marathon van New York na ruim twintig kilometer de leiding en werd daarna niet meer be dreigd. AMSTERDAM (GPD) - Als dé ve dette kreeg Rob Ehrens na Helsin ki ook Amsterdam aan zijn voeten. Onnavolgbaar joeg hij zijn merrie Olympic Sunrise over de hinder nissen in de RAI en testte daarna met de hoofdprijs (een stevige wa gen) voor het laatst de zo veel be sproken concours-bodem van Jumping Amsterdam. Als een bra ve werknemer leverde de springruiter vervolgens de kostba re autosleuteltjes en paard bij zijn bazen in. „De derde auto is mis schien voor mij", grapte de twee voudig winnaar van een wereldbe ker-wedstrijd bescheiden. Maar of Ehrens met Sunrise dat kunststuk je volbrengt is twijfelachtig. „Ik heb gehoord dat er Amerikaanse kopers zijn, maar kan er niets zin nigs over zeggen. Ik rij alleen paard, punt uit". Voorlopig mogen Ehrens en paardminnend Nederland hopen dat het aandeel van de stichting Nederlands Olympiade Paard, met de eigenaren Zoer en Klaver be langhebbende, voldoende is voor het behoud van de 11-jarige merrie. „Mijn sponsor en ik hebben er in elk geval iets over te zeggen", deel de Ehrens diplomatiek mee. „Zo lang ze er is, rij ik voor honderd procent met haar, dat is mijn vak". Dat daarmee zijn positie bij de we reldbeker-finale in Florida, die hij met twee zeges op rij zeker stelde, aan waarde verliest, het zij zo. „Na zo veel succes krijg je kapers op de kust. Voorlopig heb ik geen aspi rant-koper bij de stal zien staan. Sunrise kan over veertien dagen, twee maanden of misschien wel nooit worden verkocht". De combinatie Ehrens/Sunrise groeide in drie jaar uit tot de suc cesvolste van Nederland. In 1985 vond de merrie, ooit als veulen voor tweeduizend gulden verpatst, na tal van omzwervingen onderdak in stal 'De IJzeren Man' in Weert. „Een dienstverlenend bedrijf', al dus Ehrens, „dat andermans paar den uitbrengt". De relatie tussen "Voor de toekomst is dat een goede les", nam aanvoerder Eric Noordegraaf zich de misrekening van Sabadell nu wel ter harte. "Daar zijn de meeste fouten ge maakt en achteraf is Cataluna toch een goede ploeg". De Alphense for matie probeerde die feiten aanvan kelijk nog te verdoezelen, maar kon daar na de geforceerde poging om de schade te herstellen niet meer om heen. "We hebben hier een klasse beter gespeeld dan in Spanje en als het verschil daar niet zo groot was geworden, was dit een perfecte wedstrijd geweest. We man en paard kon in alle rust groei en. „Het is nu twee zielen, één ge dachte", zegt de ruiter, nog warm van zijn rally-rit in de gewonnen auto. „We voelen elkaar helemaal aan. Dat moet ook wel als je in zo'n tempo een barrage wilt rijden. Dan gaat het om vertrouwen. Nee, mijn tegenstanders heb ik niet rond zien gaan. Ik wist hoe dan ook dat ik met deze zware concurrentie alles op alles moest zetten". De toeschouwers braken de tent af, toen Ehrens met die instelling zo waar de vlijmscherpe tijd van John Wittaker met Ne,xt Milton verbeterde. Ook de ervaren Frans man Michel Robert en de complete Schockemöhle-school waren kans loos tegen zo veel durf. Ehrens was gelukkig met de eer en stond groot hebben gedaan wat we konden. Maar het kostte ongelooflijk veel energie en je krijgt dan toch niet het resultaat dat je beoogt", sprak Noordegraaf berustend. De Alphenaren deden hun uiter ste best, zwommen alles uit de kast en vertrokken hoopvol. Met de 1-0 voorsprong van Remco Pielstroom lag AZC na één periode precies op het schema dat er op was geba seerd één doelpunt per deel in te lo pen. Door twee treffers van de dit keer wat meer ontlaste John Jan sen verscheen er in de tweede fase van zeven minuten zelfs een 3-0 moedig de auto af. „Ik hou er hoog uit een bonus aan over. Maar je hoeft geen medelijden met me te hebben". In een goed gevulde RAI deed de combinatie Ehrens/Sunrise daar mee een olympisch trauma defini tief vergeten. Met geen woord wordt nog gerept over de doping- affaire, die door procedure-fouten in de doofpot raakte, of over het vormverlies in Seoul. Maar het was niet alleen voor Ehrens een uit komst dat de trouwhartige merrie in de laatste barrage warempel vleugels kreeg. Ook voor het zo moeizaam verlopen evenement be tekende het een bevrijding. Na de leuzen van tegenstanders op de aanplakbiljetten ('Afgelast wegens dierenmishandeling') bij het begin van Jumping Amsterdam, werd er twee dagen nauwelijks gespron gen, maar vooral gemopperd over de slechte ondergrond. In één nacht (van vrijdag op zaterdag) werd een nieuwe bodem gestort a dertig duizend gulden. Jumping Amsterdam was toen al zo aange slagen door de harde teksten van stakingsleider Schockemöhle, dat alleen een klinkende Grote Prijs het leed kon verzachten. voorsprong op het scorebord van het met 400 toeschouwers gevulde Valleibad. Op dat moment betrok het ge zicht van Cataluna-coach Ventura, die op zoveel veerkracht van de Alphenaren niet gerekend had. "AZC vond een goede combinatie van zijn sterke punten. Dat verras te mij, maar ik had er wel respect voor", feliciteerde de Spanjaard zijn collega Reedijk na afloop. Zijn ploeg sloot dat partje overigens af met een doelpunt van Pedrerol: 3- 1. Ventura nam echter wel maatre gelen. Cataluna verliet zijn verde digende stelling (Noordegraaf: "Ze hebben ons heel slim eerst laten komen en wij hebben daar veel energie in gestoken") en zocht een uitweg uit de benarde positie door het accent meer op de 'counter' te leggen. Dat had onmiddellijk suc ces. AZC had veel van zichzelf ge vergd en moest in de derde periode de tol betalen. Een aanvallende fout van Pielstroom leverde Spaans balbezit op en Pere Garcia liet iedereen zijn hielen zien. De 3-2 kon de formidabel kee pende Ruud Misdorp ook niet ver ijdelen. "Dat was het breekpunt. We moesten toen weer helemaal opnieuw beginnen en dat konden we niet meer opbrengen", vond Noordegraaf. Cataluna zag dat en maakte zich daarna moeiteloos op voor de kwalificatie. De Spanjaar den gunden het moegestreden AZC zelfs de overwinning niet meer omdat Jordi Neira in de laatste seconde van de wedstrijd de gelijkmaker liet aantekenen: 4-4. Cataluna speelt nu over twee we ken in de halve finales tegen de Hongaarse kampioen Ferencvaros, de oude bekende uit de eerste ron de, die het Italiaanse Posillipo ver rassend uitschakelde. Dat biedt volgens Gaspar Ventura perspec tief voor de eindstrijd omdat al van Ferencvaros gewonnen (10-9) werd. De andere halve eindstrijd gaat tussen Spandau '04 en Parti- zan Belgrado. AZC - Cataluna: 4-4 (1-0, 2-1, 1-1, 0-2). Scores AZC: John Jansen 3. Remco Pielstroom 1. Man meer: 3 uit 3 (100 Scores Cataluna: Ser- gi Pedrerol, Pere Garcia, Antoni Aguilar, Jordi Neira. Man meer: 1 uit 3 (33 Arbiters: Panagakos (Griek.) en Hammerström (Zweden). Toeschouwers: 400. WIM VAN WANROOY DEN HAAG (GPD) De nationale marathonselectie weet zich nog geen houding te geven tegenover de nieuwe bondscoach Bob Boverman. In Den Haag overlegde een aantal wegatleten gisteren met elkaar na afloop van een wedstrijd over tien Engelse mijl. „Concrete afspraken hebben we nog niet gemaakt", liet Cor Lambregts weten, „maar het is duidelijk dat we ons niet prettig voelen in de huidige situatie". Lambregts, die in Den Haag negende werd en de 16 kilometer en 90 me ter aflegde in 48 minuten en 37 seconden, doelt op dè manier waarop Bo verman de plaats heeft ingenomen van Wim Verhoorn. De bij de atleten zeer populaire Verhoorn is door de Atletiekunie ontslagen als fulltime kracht op het bondsbureau en wordt per 1 januari als bondstrainer opge volgd door oudgediende Boverman. Lambregts: „We hebben niets tegen de persoon Boverman, maar de manier waarop Verhoorn door de bond naar buiten is gewerkt, bevalt ons niets. Gerard Nijboer heeft al laten we ten dat hij met Verhoorn verder gaat en niets meer van de bond wil weten, de rest twijfelt nog". Ook Lambregts zelf, die gisteren in Den Haag de Deen Henrik Jörgen- sen zag winnen in exact 47 minuten, weet nog niet of hij de wegselectie de rug zal toekeren om aansluiting te zoeken bij de 'alternatieve kernploeg' van Verhoorn. „Daarvoor is het nog te vroeg. Ik wil eerst wel eens weten wat Boverman voor beleid wil gaan voeren en of hij denkt te gaan samen werken met Verhoorn en Nijboer. Ik denk dat we als marathonselectie binnen afzienbare tijd nog een keer bij elkaar komen om ons standpunt te bepalen". Voetbal, voetbal en nog eens voet bal. Vanaf zijn elfde ("Ik pikte een jaartje want je moest toen twaalf zijn") tot zijn veertigste waren dat de trefwoorden bij Sam den Os thuis. In de praktijk en vertaald in daden betekende dat: trainen, spelen en training geven, vijf, zes, eventueel zeven keer in de week. En dan natuur lijk nog het zaalvoetbal, het kij ken er naar en het praten er over. Ook dat ging continu door. "Gek werd ik er soms van", kijkt zijn eega terug op die tijd. Maar haar misnoegen daarover ten spijt zié je de voormalige topschutter van Roodenburg denken dat gedane zaken toch echt geen keer nemen. Het was nou eenmaal niet an ders", zegt hij simpel. Godzijdank voor haar is de in middels 46-jarige Sam den Os eindelijk tot rust gekomen. Zijn werk in ploegendienst laat zelfs niet toe dat hij elke zondag zijn balletje trapt met het twaalfde elftal van Docos - in welk team ook zijn oud-Roodenburg-maten Nier Verkuylen en Hans Han- naart acteren - en derhalve kan hij in de Stevenshof nu eens echt tijd besteden aan vrouw en kin deren. Trouwens, het (amateur- )voetbal van heden ten dage inte resseert de topper van toen geen malle moer meer. "Treinen en draven, dat is wat het is. Niet leuk meer om naar te kijken". Vroeger, ja vroeger was alles beter. Misschien niet het voet ballen", kijkt Sam den Os om, aar in elk geval wel de menta liteit en sfeer". De eerlijkheid ge biedt hem te zeggen dat de tijden uiteraard zijn veranderd. "Toen had je geen auto, geen video, geen tv", weet hij ook. "En geen mon dige of buitenshuis werkende uwen", vult zijn echtgenote "Een bal kon je als kind nog net krijgen", neemt hij over. "Voetballen was-het enige, be taalbare vermaak. Voor de rest had je alleen Rutecks en af een toe een bioscoopje". Het was de tijd dat een derby als UVS Roodenburg tiendui zend toeschouwers trok, dat voor verkoop gewoon was. De tijd ook dat Gerard Désar, Sam den Os en Leo Pluijmgraaff wedijverden dat jaar weer de titel 'topsco- van Leiden en omstreken' )r zich opeiste. "Twintig goals seizoen, dat was inderdaad jn gemiddelde", bladert hij n imposante verzameling plakboeken door. "Snelheid het voornaamste wapen. Een lange littrap van Mat Keereweer, en pats. raak. Of een combinatie t Aat Heijmans door het cen- m. We vonden elkaar blinde lings, ook al trainden we nauwe lijks samen. Plezier in het spel, dat stond voorop. Hard werken en niet zaniken. Dat zie je toch niet meer. Ik vind het niet zo gek dat er tegenwoordig geen hond meer gaat kijken. Nee, bij Roodenburg - Lugdunum heb je mij niet aangetroffen". Het hoogtepunt. "Dat zijn dochter op vrijdagavond werd geboren, zodat-ie zaterdag kon trainen en zondag kampioen kon worden", lacht zij. Hij grijnst mee. "Dat klopt. De hele week in spanning of het kind maar op tijd zou komen. En ja hoor, van het ene op het andere moment was het daar. Ik kom terug van de telefooncel om de dokter te waarschuwen, staat zij al met de baby in haar handen. Een paar uur later zat de hele ploeg bene den, de vrouwen boven. Twee da gen later werden we tegen RVC kampioen. De nacompetitie om het lands kampioenschap was een ander hoogtepunt. Uit tegen Elinkwijk 3-3, thuis tegen Eilermark 1-0. Lobje van mij. Prima team met Verkuylen, Van Kooperen, De Groot, Tisseur, De Roode, De Klerk, Ooyendijk, Keereweer, Klinkhamer, Hannaart, Dubbel- deman en Smits als trainer. Ach, daar kan ik nog wel uren over praten". Over voetbal, voetbal en nog eens voetbal dus. AD VAN KAAM I Sam den Os. (foto Wim Dijkman) Reünie Ze basketballen nu in IJmuiden, Weert, Delft of Urk, maar verloo chenden voor die ene keer hun af komst toch niet. Toen een beroep op ze werd gedaan om nog een keertje onder de noemer te spelen, die ze in elk geval gedurende een jaar een zeer specifieke plaats bin nen de gesponsorde sport had doen innemen, kwamen ze zonder aarzelen. Met zichtbaar plezier draafden derhalve Jerry Beck, Bert Kragtwijk, Toon van Helfteren, Hans Heijdeman, Sander Kales, John Emanuels en Daan van Eg- mond nog een keertje gezamelijk - en meteen toch weer voor flink wat publiek - over het plankier van de Vijf Meihal. Het BS Leiden van nu versus het BS Leiden van toen. "Met dit ploegje zouden we nu nog bij de top van Nederland horen", was de stellige mening van laatko mer Emill Hagens. De aanvoerder van toen had 's middags competi tie-verplichtingen met Akrides, maar wilde hoe dan ook niet ont breken bij het traditionele 'nakaar ten'. Dat kreeg nog een beetje serieuze ondertoon omdat ook Ruud Harre wijn uiteraard aanwezig was. De Haarlemmer was toentertijd coach van het stel dat zonder sponsor en als vriendenploeg alleen Den Bosch in de eredivisie basketbal voor zich moest duider». Harrewijn is inmiddels al weer een jaar of wat bondscoach en hoewel ook hij gis termiddag ontspannen achterover leunde - per slot van rekening be trof het hier een 'gezttlige' bijeen komst die de 'oudjes' overigens met bijna dertig punten verschil wonnen - hield hij wel zijn ogen open. En die dan vooral gericht op de oudste van het span, Delftenaar Toon van Helfteren. De 37-jarige routinier immers had na 'een akke fietje' met DAS-coach Charis Side- ris al veertien dagen niet meer ge speeld. Met aan het eind van de maand twee kwalificatiewedstrij den voor het EK voor de boeg gaf dat bij Harrewijn enige reden tot ongerustheid. Zijn leeftijd ten spijt is Van Helf teren immers nog altijd een onmis bare schakel binnen Oranje. Hij had goed nieuws voor Harrewijn. De controverse bij DAS was zo goed als zeker uit de wereld (er moest nog een afrondend gesprek volgen) en derhalve stelde hij zich ter plekke beschikbaar voor het team. "Ja, wat mij betreft houden we dit soort wedstrijdjes meer", glunderde Harrewijn daarop breed. Imitatie Scheidsrechter Nulle maakte za terdag de tongen los in Katwijk waar 2700 toeschouwers getuige waren van de regionale voetbal- klassieker Quick Boys - Noord- wijk. De man in het zwart uit Rijs wijk riep herinneringen op aan scheidsrechter Biguet die ander halve week geleden bij PSV - Porto een Portugees, die over de schreef was gegaan, pas ter verantwoor ding riep nadat een Eindhovense aanval was afgerond. De primal leidende Nulle greep zaterdagmiddag in de slotfase van de overigens tamme derby naar pen en papier om de naam van Ivan Hermans te noteren nadat deze en kele minuten eerder Floor van Duyn ten val had gebracht. Quick Boys bleef na die overtreding in balbezit en dat was voor Nulle aan leiding pas een boeking uit te delen op het moment dat het spel stil lag. Hermans kon voor die actie geen enkele waardering opbrengen. „Zoiets slaat toch nergens op?", vroeg de Noordwijkse uitblinker zich na afloop hardop af. „Ik was het hele geval al bijna vergeten toen ik alsnog die boeking kreeg. Bovendien vond ik het helemaal geen boeking waard, want ik maakte zuiver een sliding op de bal. Je ziet vaak dat spelers in het amateurvoetbal acties proberen na te doen die ze op televisie hebben gezien. Scheidsrechters beginnen daar nu kennelijk ook al aan. Als je het van dereglijke goedkope imita ties moet hebben, ben je in mijn ogen geen persoonlijkheid". Plassen Herpians was zaterdag in de door Quick Boys met 1-0 gewonnen wedstrijd nogal eens het mikpunt van Katwijkse verdedigers. Zo liep zijn bewaker Hans van der Plas in de eerste helft een 'bekeuring' op toen hij Hermans wat aJ te hard handig opving. „Een terechte be slissing", wist de robuuste Katwij- ker zich na afloop van de prins wel degelijk kwaad. „Maar ik dacht de dans nog te kunnen ontspringen door alleen mijn achternaam op te geven,, aldus de linker vleugelver dediger die voor de vierde keer bin nen een jaar tijd werd geboekt en dus een schorsing van twee wed strijden wacht. „Misschien hadden we er dan na afloop wel een andere van der Plas van kunnen maken. Maar even later schoot me opeens te binnen dat dat geen enkele zin had, want ik ben tegenwoordig de enige Van der Plas in het eerste. Niet te geloven, twee seizoenen ge leden liepen we nog met vijf 'Plas sen' in 1: Leen, Mart, Marco, Teun en ik". „Het is hier vreselijk, maar ik bouw mijn eigen feestje wel. Zo lang er betaald wordt maak ik me nergens druk om". (Haarlem-speler André Staf- leu over de sfeer- en kleurloos heid van de club, in Het Parool). „Ik ben geknipt voor dat baan tje". (Ruud Geels, Telstars nieuwe bureau-manager, in Het Parool). „Als je bij een wereldkampioen schap in een kopgroep mogelijkhe den hebt en die andere jongens ver trouwen niet op zichzelf, dan moet je onmiddellijk de onderhandelin gen openen. Wereldkampioen word je maar een keer in je loopbaan. Dat mag best een paar centen kos ten. Het is natuurlijk ook een kwestie van inschatten. Als je het gevoel hebt datje ze ook zo wel aan kunt ben je gek als je gaat betalen. Het eenvoudigste is natuurlijk om met zijn tweeën voorop te zitten. Dan spreek je af om samen naar de streep te rijden en er om te sprinten. De winnaar betaalt dan aan de verliezer bij voorbeeld vijftigdui zend gulden". (Steven Rooks in Vrij Neder land). „Neem nu Kessler, die vond mij helemaal niets. Ik ben één enke le keer naar die man toegestapt om dat ik met een serieus probleem zat. Hij liet me welgeteld één minuut aan het woord, onderbrak me en stak zelf een speech af die een half uur duurde. En waarin hij onder meer vertelde dat Johan Cruijff al tijd naar hem zwaaide als hij hem zag. Het verband met mijn pro bleem ontging me". (Pascal de Wilde, voetballer bij KV Mechelen, in het Belgische weekblad Sport 90). „Tegen Porto was PSV voor het eerst gelijkwaardig aan die grote elftallen uit het verleden. Dat Euro- pacupje van het vorige seizoen be tekende natuurlijk weinig. Hij werd gewonnen met matig en voor al saai voetbal waarin voor schijn beweging, dribble of fantasie geen plaats was". (Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu). „Het moet komen van individue le acties, maar die zijn er te weinig. Bottse doet te veel alleen". (Verslaggever Andy Houtkamp tijdens de basketbalwedstrijd Den Bosch-Köln). „Ach, wat is professioneel? Bij Nashua Den Bosch moest iedereen altijd een uur en een kwartier voor de wedstrijd in de kleedkamer zit ten. Toevallig ben ik wereldkam pioen snel omkleden. Nou, dan zitje gewoon drie kwartier te wachten. Daar word ik zo suf als een konijn (Basketballer Kees Akerboom, inmiddels terug bij Den Bosch, in Panorama). „Ik word al moe als ik alleen maar naar Cruijff kijk. Die onrus tige ogen, heen en weer schietend als kolibri's in een volière, dat vroegoude lampekappen-vel, door- lijnd als een natweerband in de for mule I. Die schraal belichaamde wijsheid-in-pacht. De praktijk heeft uitgewezen dat iedere vedette er doodmoe van wordt. En dan die volstrekte humorloosheid, die ver beten ego-visie. Cruijff. Voetbal profeet naast God, met dat verschil dat echte profeten er geen complete hofhouding op na houden". (Columnist Cor Snel in Panora ma). „Mart Smeets is een hoer met een (Ex-volleybalinternational Bram Vermeulen en ex-cabare tier Bram Vermeulen in Sport In ternational). „Er is bijna geen trainer meer bij zijn eerste vrouw, die prestatie heb ik in elk geval wel geleverd". (Sparta-trainer Rob Baan in Voetbal International). „Ik vind Westerhof een te goede trainer om kwaad op te zijn". (FC Groningens voetballer Jan van Dijk in Loeks). "Rob Jacobs heeft hier in het ver leden vaak genoeg blijk gegeven to taal geen verstand van voetbal te hebben". (Veendam-trainer Henk Nien- huis bij Radio Noord). „Als alleen een lik met een spons voldoende is weer op de been te ko men, dan valt het allemaal nogal (Go Ahead-trainer Fritz Kor- bach over incasseringsvermogen van voetballers in Aktueel).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21