RB pakteerste prijs' Quick Boys worstelt en komt boven FC Lisse weer vleugellam Sportlust vloert Leiden Ook tegen Jonathan verlies op eigen veld Katwijk in het spoor van Zwaluwen Noordwijk machteloos na voortvarende start in derby Hard SVPTT ontregelt aanvallend spelRCL MAANDAG 7 NOVEMBER 1988 PAGINA 17 RIJNSBURG - Alleen een mon sterscore van Quick Boys in de op 24 december af te werken inhaal wedstrijd tegen Rozenburg kan Rijnsburgse Boys nog van de eer ste periodetitel afhouden. De Kat- wijkers moeten in dat duel een ne gatief doelsaldo van acht wegwer ken, hetgeen normaal gesproken een onmogelijke opgave is. Rijns burgse Boys sleepte het begeerde toegangsbewijs tot het 'grote' be kertoernooi zaterdag in de wacht via een 4-1 zege op Vitesse Delft. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden, kwam die overwinning bepaald niet vlotjes tot stand. Zestien minuten voor het einde was de stand nog 1-1. Een bevlie ging van invaller Gijs Collé, die di rect na rust de plaats had ingeno men van middenvelder Emiel Waayer, hielp de Rijnsburgers over het dode punt heen. Na een verre trap van Wim Driebergen nam hij de bal wat gelukkig mee, passeerde twee tegenstanders en liet ook de goede doelman Hans Schot kans loos. Wil Kwast, trainer van de Delftenaren, reageerde hierop met het inbrengen van twee extra spit sen. Het gevolg van die wijzigingen was dat Vitesse de deur achter wijd openzette, waarvan Martin de Louw en opnieu Collé gretig profi teerden. De Louw werd vier minuten voor het einde de ruimte inge stuurd door Wim Hooymans en Collé scoorde twee minuten later op aangeven van Arie van Dijk. De opleving in de slotfase vergoedde veel. Daarvoor was de trouwe sup- portersschare van de thuisclub ze ker niet verwend door de leden van het vlaggeschip, die kennelijk last hadden van zenuwen. En dat ter wijl ze de wedstrijd nog wel zo voortvarend waren begonnen. On danks de afwezigheid van Johan de Kroon, Fred Arroyo en Hennie Koet nam Rijnsburgse Boys al na negen minuten de leiding. De Louw speelde op rechts een man uit, zette voor en zag Leon Vink zijn voorbereidende werk met het hoofd afronden. WOERDEN - Leiden heeft niet lang kunnen genieten van de vori ge week verworven voorsprong op de concurrenten. In de uitwed strijd tegen de nummer vier Sport lust werd met 1-0 verloren waar door de spanning in de derde klas se A weer helemaal terug is. Leiden en Scheveningen delen de koppo sitie en staan twee punten voor op Sportlust dat nog een duel tegoed heeft. Het zeer defensief ingestelde Sportlust trok zich vanaf het eerste fluitsignaal terug op eigen helft en beperkte zich tot countervoetbal. Leiden kreeg daardoor wel een veldoverwicht, maar had moeite om door de Woerdense muur te dringen. Toch kreeg de ploeg van Hennie Beerenfenger in het eerste bedryf de beste kansen. Rik Bink was tweemaal dicht bij de ope ningstreffer, maar keeper René Spanjerberg behoedde zijn team voor een achterstand. In de zeventiende minuut van de tweede helft werd Leiden een straf schop onthouden toen de doorge broken Fred Kanbier in het straf schopgebied werd neergelegd werd. Scheidsrechter Letterman zag geen overtreding en liet door spelen. De bal kwam bij rech terspits Aijan Heikoop terecht die de bal op het hoofd van spits Jos de Groot en dat betekende tegen de verhouding in 1-0. JUDO - Tijdens een goéde bezet judotoernooi in Hoek van Holland hebben Jeroen Verjaal en Erick Vis van sportschool Arashi respec- tevelijk een tweede en derde plaats behaald. Zij deden dat in de catego rie tot 36 kilogram. Jimmy Ver- kooien en Lars van der Marck vie len net buiten de prijzen. VOETBAL - Alphense Boys speelt dinsdagavond een oefen wedstrijd tegen Zevenhoven. De wedstrijd begint om 19.00 uur. VOLLEYBAL - Landskampien Brother/Martinus komt dinsdag 15 november een demonstratie in Nieuwkoop verzorgen. De leiding is in handen van oud-international Bert Goedkoop. De clinic begint om 19.00 uur in sporthal De Steu- pel. In plaats van door te gaan gingen de Rijnsburgers echter op hun lau weren rusten, wat Vitesse de gele genheid bood de rijen te sluiten. De Delftenaren slaagden er zonder al teveel problemen in verdere goals te voorkomen en verschenen, hoe wel een gebrek aan voetballend vermogen hun parten speelde, zelfs af en toe in de buurt van doel man Jan Blankespoor. Die kon een schot van Leon Burckens voor de pauze nog onschadelijk maken, maar was zes minuten na de her vatting kansloos toen Harry Gra naat, net als Burckens vorig sei zoen nog DSVP-er, een fout van Fred Bodaan afstrafte: 1-1. De gelijke stand noopte trainer Arie Kurver halverwege de tweede helft tot het inzetten van de niet fit te Hans Zwaan. Met Ron Carli aan de linkerkant, de van het midden veld opgeschoven De Louw aan de rechterzijde en Collé naast Zwaan betekende dat een voorste lijn van vier man. Eindelijk kregen de toe schouwers spektakel te zien. Vites se trachtte nog even de vaart uit het spel te halen, maar bezweek uitein delijk onder de druk. Dat het met een alles of niets-speelwijze nog trachtte een punt te veroveren was moedig, maar niet verstandig. Ge zien het aanwezige potentieel lijkt de enige manier om te overleden een verdedigende speelwijze, met af en toe een countertje via Burc kens of aanvoerder Ron Vermeu len, de beste Delftenaar. Voor Kurver is het intussen lek ker werken bij Rijnsburgse Boys. Één prijs is alvast binnen. "En dan te bedenken dat we nog steeds in het bekertoernooi van de afdeling betaald voetbal zitten", sprak Kur ver tevreden. "Dat is uniek voor een amateurclub. Die periodetitel zie ik als een bekroning voor het harde werken in de laatste maan den. Maar om nu te zeggen dat het seizoen niet meer stuk kan, gaat me net even te ver. Er zit meer in dan een periodetitel, we hebben een ploeg die voor het kampioenschap kan strijden. Feit is wel dat we nu even nergens achteraan hoeven te jagen. Dat is geen onplezierig ge voel". CHRIS HARTMAN LISSE - "Dit Lisse heeft gebrek aan goede vleugelspitsen, dat kost veel doelpunten en dus punten". Woorden van Jonathan-trainer Elt- jo Kapenga die zaterdag na de ge wonnen topper in en tegen Lisse (0- 1) het manco van de tegenstander analyseerde. FC Lisse bleef voor de derde achtereenvolgende keer op eigen veld puntloos en zag zo de naaste concurrenten, Candia '66 en Jonathan, van zich weglopen. LEIDEN Katwijk blijft boven aan meedraaien in de tweede klasse. Na de veel te laag uitge vallen 0-1 overwinning op Ever stem klom de ploeg van Cees du Prie en Arie Lagendijk naar de tweede plaats met slechts één punt achterstand op leider Cap- pelle dat een halve misstap maakte tegen Zwaluwen Vlaar- dingen. Met de van een hernia operatie herstellende Arie Lagendijk weer langs de lijn probeerde Kat wijk na het puntverlies van vori ge week een aansprekende pres tatie neer te zetten. Na de eerste vijf minuten met aan beide kan ten een afwachtende houding kwamen de kustbewoners weer in hun ritme. Met pressievoetbal kwam Katwijk steeds gevaarlij- Al in de 15e minuut leverde dat resultaat op. Na een combinatie tusssen Piet van Duyn en Kees Kraayenoord kwam laatsge- noemde alleen voor keeper An ton den Braven, die geen lastig obstakel vormde en schoot ver volgens de bal door de benen van een verdediger in het Everstein- doel. Katwijk, met de van MVKV overgekomen Henk Langemaat als uitblinker, ging in het eigen tempo door en kreeg enkele uit stekende kansen om de wed strijd al voor rust te beslissen. Wim Guyt en Piet van Duyn von den de goed keepende Den Bra ven op hun weg zodat bij rust nog alles mogelijk was. Everstein probeerde na rust de wedstrijd een andere wending te geven. Het ging harder spelen en zag prompt twee spelers geboekt worden door de goed leidende scheidsrechter Rosier. Katwijk werd teruggedrongen en beperk te zich tot counteren. Deze coun ters leverden stuk voor stuk ge vaar op. Fred Eysberg kwam een keer oog in oog met Den Braven maar kon niet de bevrijdende treffer scoren. Ook Van Duyn, Kraaienoord en Jaap Guyt profi teerden niet van de gaten die er in de Everstein-defensie vielen. Ondanks het uitvallen van voor- stopper Cees Guyt slaagde de Katwijk defensie er in om de nul vast te houden zodat niet op nieuw onnodig een punt verlo ren werd. Zowel FC Lisse als Jonathan liet in de openingsfase niet het ware gezicht zien. Met pretentieloos voetbal leken beide ploegen al op voorhand tevreden met een pun- tendeling. Na een kwartier kwam daar plotseling verandering in toen de linkerspits van Jonathan, Maar ten Schep, eerst Aad de Roode en vervolgens Gerard van Rooyen uit speelde om vanaf de achterlijn loepzuiver Rob Weber te bedienen die 'blind' uithaalde en daarmee de 0-1 op het scorebord bracht. Een wakker geschud Lisse werd al snel de betere ploeg en creërde enkele goede kansen op de gelijk maker. Leon van der Zwet vuurde een vrije trap op het vijandelijke doel, maar keeper Barry Buunk was op zijn hoede. Ook de van een blessure herstelde Mark Ens en middenvelder Aad de roode kre gen goede kansen, maar misten precisie. De gasten uit Zeist vonden dat Lisse te sterk kwam opzetten en gingen over tot het plegen van zwa re overtredingen. Dat kostte John van Boerop en Paul van Riemsdijk een boeking. Nadat Lisse nog mo gelijkheden van Richard Mulder en Rob Vermeulen onbenut had gelaten, floot scheidsrechter Zwaans voor rust. In het tweede bedrijf zette Lisse- trainer Wim Eilander, Marcel Bremmer in de plaats van Peter Schalk, in de hoop dat de druk op het Jonathan-doel nog meer zou toenemen. Eilander had het gelijk Tel. 071-177158 Komsteeg Auto Rental Vestigingen: Oegstgec KATWIJK - Met een dave rende knal schoot Gert Aandewiel tien minuten voor de pauze Quick Boys - Noordwijk 'open'. De zesde seizoentreffer van de aanvallende midden velder leek het startschot voor een spectaculaire op voering in de Katwijkse duinpan. Maar vreemd ge noeg negeerde Noordwijk het sein van de tegenstan der om hartstochtelijk te gaan aanvallen. Quick Boys op zijn beurt weiger de het karwei af te maken waardoor het uiteindelijk bij die ene, wonderscho ne, treffer van Aandewiel bleef. De machteloze indruk die Noordwijk na een flitsende start wekte, was schrijnend en deed vooral John Eelman pijn. De oe- fenmeester moest langs de kant lijdzaam toezien hoe zijn ploeg in de tweede helft fout op fout sta pelde en zichzelf volledig over de kop liep. „We speelden veel te ge haast waardoor we in de opbouw al dikwijls simpel balverlies le den", sprak Eelman na afloop hoofdschuddend. „Mijn meest ervaren spelers hebben ver zuimd het elftal op sleeptouw te nemen. Zelfs zij hadden steeds drie, vier handelingen nodig om de bal onder controle te krijgen en hebben de onrust alleen maar groter gemaakt". Kritiek die vooral Timo Gerlof en Geert-Jan Bakker zich moch ten aantrekken, want geheel te gen hun gewoonte in verzuim den beide routiniers zich als spelverdelers te melden op het moment dat hun ploeggenoten daar behoefte aan hadden. Ger lof en Bakker konden geen mo ment uit de schaduw van hun be wakers Arie van Duyn en Cees Haasnoot stappen en doken ón der in de anonimiteit. Slechts doelman Dick Dortmundt, libero Andries Wendt, Rob Vermeer, die dienst deed als afweerge schut tegen het luchtgevaar Theo van Rijn en de uitblinken de spits Ivan Hermans sprongen er uit aan Noordwijk-zijde. Furieus Vooral in de beginfase was Hermans een doorlopend gevaar voor de thuisploeg, die een paar keer aan de noodrem moest trek ken om de Katwijker in Noord- wijkse dienst aan banden te leg gen. Hans van der Plas maakte het daarbij wat al te bont door zijn directe tegenstander na twintig minuten te torpederen. Dat kostte Hermans een blessu rebehandeling en Van der Plas een volledig verdiende boeking. Zijn vierde binnen een jaar tijd zodat de noeste arbeider een paar zaterdagen werkloos mag toekijken. Met de hardhandige ingreep van Van der Plas kwam een eind aan de Noordwijkse overheer sing op Katwijks grondgebied.' In de wetenschap dat winst pure noodzaak was om aansluiting te vinden met de aloude rivaal schoten de gasten furieus uit de startblokken. Hermans kopte de bal al na drie minuten op de lat boven de aan de grond genagel de Dirk Varkevisser (Tom van der Niet zat tussen de 2700 toe schouwers het laatste deel van Floor van Duyn (rechts) zoekt e< mens Quick Boys een oogje in het z zijn schorsing uit) en libero Cees Ruis omarmde ten koste van een boeking de doorgebroken René van Hensbergen. In de openings fase manifesteerden ook Gerlof en Bakker zich, maar die twee verdwenen onmiddellijk uit beeld toen Hans van der Zee zich aan de zijlijn meldde om Van Duyn en Haasnoot als hun bewa kers aan te wijzen. Gestuntel Mede door die zet van de Am sterdamse oefenmeester ontwor stelde Quick Boys zich aan de greep van Noordwijk, dat bijna op achterstand kwam toen Floor van Duyn met een lobje Dort mundt verschalkte. Maar Cees Smit slaagde er vlak voor de doellijn in de bal de duinen in te rammen. Datzelfde deed Bakker tien minuten later aan de andere kant van het veld waarmee hij zijn enige en Noordwijks mooi ste kans van de wedstrijd ver prutste. Aandewiel gaf Bakker daarop het juiste voorbeeld door de bal in één keer vol op de wreef te ne men en daarmee voorbereidend werk van Cees Varkevisser doel- treffertd af te ronden. De voor sprong van het ijverige Quick Boys, dat in de derby traag op gang kwam, was op dat moment geflatteerd en had zelfs verdub beld kunnen worden als Theo van Rijn twee minuten het kalen de hoofd er bij had gehouden toen Vermeer hem zomaar in staat stelde om met de bal aan de voet op Dortmundt af te gaan. De centrumspits omspeelde welis waar de Noordwijkse sluitpost, t uitweg tussen de Noordwijkers Cees Smit midden en Leonard van Utrecht. Rob Kraan houdt t maar schoof de bal vervolgens in het zijnet. Daardoor bleef Noordwijk in de wedstrijd, althans in theorie, want in de praktijk maakte de fa lende elf van Eelman geen mo ment meer aanspraak op een puntendeling, laat staan op de volle buit. Slechts van Hermans, die zijn trouwe 'volgeling' Van der Plas steeds beter in de wed strijd zag komen, ging nog enige dreiging uit. Maar halverwege de tweede helft werd de beste 'Noordwijker' in kansrijke posi tie over het hoofd gezien door Van Hensbergen, die de niet vrij staande Gerlof aanspeelde. Deze volledig mislukte aan- valsactie was illustratief voor het gestuntel van Noordwijk in de tweede helft en voor Eelman aanleiding Gerlof in te wisselen voor de jeugdige Piet Hazenoot. Effect sorteèrde deze ingreep niet, maar dat had de lijdzaam toekijkende oefenmeester ook niet verwacht. „Als bijna het hele elftal beneden de maat blijft, kun je met een paar omzettingen na tuurlijk niet zo gek veel berei ken". Onbesuisd Na het vertrek van Gerlof mocht Noordwijk nog slechts van geluk spreken dat het door een naar hartelust counterend Quick Boys niet over de knie werd gelegd. Rob Kraan, tot twee keer toe, Floor van Duyn, Van Rijn en de weer veelvuldig op het middenveld opduikende voorstopper Johan Jonker maakten in de laatste twintig mi nuten geen gebruik van de mo gelijkheden om het doelsaldo wat op te vijzelen. Tot groot ge noegen overigens van buur Rijnsburgse Boys, want Quick Boys dient nu de inhaalwedstrijd tegen Rozenburg (19 november) met minimaal negen doelpunten verschil te winnen om de koplo per in de eerste klasse A de eerste periodetitel nog te kunnen ont futselen. Hoewel de strijd op Nieuw- Zuid eigenlijk al lang was gestre den, dreigde de tamste klassie ker sinds tijden op de valreep toch nog uit de hand te lopen. Oorzaak was een aanslag van in valler Leonard Pluimgraaff op de geirriteerde Hermans, die even daarvoor was geboekt voor een overtreding op de langs hem snellende Floor van Duyn. Nadat de alert fluitende arbiter Nulle de onbesuisde Pluimgraaff op de bon had geslingerd, deelde Her mans aan zijn belager een origi nele elleboogstoot uit. Op het moment dat Nulle (ver geefs) verhaal ging halen bij zijn grensrechter was Eelman zo slim om Hermans pijlsnel plaats te la ten maken voor René van der Meer. Maar wat de scheidsrech ter, die Bakker nog noteerde voor aanmerkingen op de lei ding, en zijn secondant was ont gaan, hadden de Katwijkse tribu neklanten haarscherp waargeno men, zodat Hermans onder een stortvloed van scheldwoorden de warme douche opzocht. Na zijn trieste aftocht stak de uit blinker onmiddellijk de hand in eigen boezem door de conclusie te trekken, „dat de huidige spe lersgroep van Noordwijk welis waar wat ouder, maar niet vol- wassener is geworden. En dat moet ik ook mijzelf kwalijk ne- JAAP VISSER aan zijn zijde. Al in de vijfde mi nuut leek Lisse langszij te komen, maar Ens raakte na een voorzet van Mulder tot ontsteltenis van 'heel' Lisse de lat raakte. Lisse vertoefde steeds langer op de Jonathan- speelhelft maar gaf de bezoekers met de gevaarlijke spitsen Maarten Schep en Leon Byron ook meer counterkansen. Zo'n counter deed Lisse in de 10e minuut bijna de das om toen weer Maarten Schep de broers Arnold en Rob Vermeulen uitspeelde, maar vervolgens niet tot scoren kwam. Met behulp van arbiter Zwaans, die zichzelf in de tweede helft het etiket 'thuisfluiter' op plakte, zorgde Lisse ervoor dat Jo nathan niet meer van eigen helft af kwam. Tpch kwam de ploeg uit Zeist niet echt in de problemen omdat de Lisser spitsen vrijwel nooit de achterlijn haalden. Slechts afstandsschoten van met name Van der Zwet vormden het groot ste gevaar voor Buunk, die echter geen krimp gaf en samen met zijn ploeggenoten de punten mee naar huis nam. Natuurlijk was Trainer Eilander na afloop een teleurgesteld man, maar in tegenstelling tot vorige ne derlagen vond hij het optreden van zijn team goed. "Ze hebben er alle maal hard voor gewerkt. Méér kun nen ze niet doen. Ik mis inderdaad goede vleugelspitsen. Als ik de be schikking had over jongens als Schep en Byron dan had ik nu on geslagen bovenaan gestaan". JAN BROUWER DE KONING LEIDERDORP - In een slechte wedstrijd, die met name in de twee de helft nauwelijks het aankijken waard was, heeft RCL zaterdag een punt moeten laten aan opponent SVPTT. Het duel, dat ontsierd werd door vele overtredingen, ein digde na achtentachtig minuten onbeslist 1-1 In eerst instantie zag het er niet naar uit dat de Leiderdorpers de punten zouden moeten delen met de Haagse hekkesluiter in de derde klasse. RCL begon energiek aan de wedstrijd en de ene na de andere aanval rolde op het doel van keeper Jan Heskes af. Grote animator was middenvelder Ben Heemskerk die een sterke partij speelde. Al na vijf minuten stelde hij Hes kes op de proef met een afstands chot dat echter geen doelpunt ople verde. Op het middenveld combi neerde RCL goed, maar omdat de tegenstander zich erg verdedigend opstelde, waren er nauwelijks doel kansen voor de Racing. Regelma tig speelde de SVPTT-defensie te rug op Heskes, waardoor het goede spel van RCL enigszins ontregeld werd. In de vierentwintigste minuut kwam de thuisploeg dan toch tot scoren. Ben Heemskerk gaf een lange pass van naar de op links staande Marcel van de Blom. Deze tikte de bal fraai door naar de inko mende Rik Bolink en deze schoot de bal hard in de rechterhoek. De openingstreffer was voor de gasten het sein om wat terug te doen. De Hagenaars gingen meer in de aanval, maar meer dan enige hoekschoppen leverde dit niet op. Keeper Ron Sinteur hoefde nauwe lijks in te grijpen. In deze fase van de wedstrijd moest scheidsrechter Boeter steeds vaker fluiten voor onderbrekingen. Met name SVPTT maakte zich schuldig aan geniepige overtredingen, waar door RCL niet echt meer aan het goede spel van de eerst twintig mi nuten toekwam. Dit beeld zette zich in de tweede helft voort en het was jammer dat de scheidsrechter verzuimde om strenger op te treden. Veelvuldig moest het spel in de tweede helft onderbroken worden voor blessu rebehandelingen. Dit maakte de wedstrijd erg onaantrekkelijk en met name scheidsrechter Boeter moest het bij de supporters van RCL ontgelden. De Hagenaars voelden zich ken nelijk wel thuis in deze sfeer en gin gen zelfs wat meer in de aanval. In de zestigste minuut greep de ver dediging van RCL te traag in, om dat een fluitsignaal werd verwacht voor buitenspel. Maar dat kwam niet en Rolf Rombout maakte van de verwarring gebruik door de bal achter Ron Sinteur te schuiven 1-1. Het laatste half uur werd voorna melijk gevuld door scheidsrechter Boeter, die veel floot maar het boekje in de zak hield. Daardoor ir ritatie in en om het veld en nauwe lijks meer voetbal. Een teleurge stelde trainer Theo de Waard na af loop: "De scheidsrechter heeft de wedstrijd heel erg beinvloed en de tegenstander een doelpunt cadeau gedaan." GERARD KUIJPERS VOETBAL - Veendam en Heerenveen zijn tot overeenstem ming gekomen over het 'verhuren' van linksbuiten Lubbe van Dijk (23). De Fries, die vorig jaar bij Drachten speelde, koos vóór het seizoen voor Veendam, hoewel er toen ook een aanbieding van Heerenveen was. Bij de eredivisie- ploeg heeft hij zich echter geen vas te plaats in het eerste elftal verwor-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17