Alecto blijft overeind tegen lijstaanvoerder KRV krijgt koploper klein Knap gelijk spel De Sleutels Voorschoten lijdt zware nederlaag UVS rekent in slotfase af met Quick Boys Eerste nederlaag Hazerswoudse Boys Randstad na zege op VNA weer op kop Daan Gijzenij overleden PAGINA 16 sport MAANDAG 7 NOVEMBER 1988 LEIDEN Alecto blijft het als eerste-klassedebutant goed doen. Na het 2-2 gelijkspel gister middag op De Bloemerd tegen lijstaanvoerder Ring Pass staan de Leiderdorpers halverwege de competitie (met één punt achter stand) op de tweede plaats. Fo- rescate won van FIT (1-0) en kwam in de tweede klasse B weer aan kop nadat Bennebroek een steek had laten vallen. De vrouwenteams van Alecto en. Noordwijk zijn na verliespartijen in de eerste klasse B in de geva renzone gekomen, terwijl de LM- HC-vrouwen in de eerste klasse A zelfs op de laatste plek staan. De mannenploeg van LMHC kwam de snelle 0-2 achterstand in zijn thuisduel met Rotterdam niet meer te boven en leed een 2- 3 nederlaag. Het eerste Rotter damse doelpunt werd met een push gescoord, terwijl de topsco rer in de overgangsklasse Mi- chiel van Houten zijn faam waar maakte met de tweede goal. Vlak voor de pauze scoorde LMHC'er Friso van Deursen nog uit de re bound: 1-2. Van Houten echter herstelde de marge weer: 1-3. Harmen Jansen Schoonhoven schoot slechts eenmaal raak uit de totaal zeven strafcorners: 2-3. De vrouwen van LMHC deden zichzelf de das om met een on zorgvuldige dekking in en tegen Rosmalen dat al na tien minuten op 2-0 voorsprong kwam. In de tweede 35 minuten verkreeg LM HC een overwicht, maar het kwam pas twee minuten voor het einde aan de tegentreffer van Eiske Dorresteijn die daarvoor de paal raakte. Zo sterk als Roomburg in de eerste helft was, zo zwak ope reerden de Leidenaars in het tweede deel. De 2-2 ruststand werd ook de einduitslag van het duel met Etten Leur, dat de score opende met een tip-in uit een kei hard geslagen lange corner. Roomburg drukte zijn overwicht halverwege het eerste part uit met twee strafcornergoals van Rutger van Schaik (2-1), maar verzuimde bij zeer goede kansen verder afstand te nemen. De Bra banders verzilverden een straf- bal (2-2), die in de tweede helft niet veranderde. De vrouwen van Roomburg kwamen uit Rijswijk van een koude kermis thuis. Het was niet het 1-0 verlies dat hen droef stemde in de ontmoeting met Te Werve, maar wel de scheidsrechters die Roomburg consequent benadeelden. Snel na de hervatting werd een harde Rijswijkse inzet van richting ver anderd, waarop keepster Dorine van Gorp geen kijk had. In een aantrekkelijke wed strijd die in hoog tempo werd ge speeld duelleerden Alecto en Ring Pass tot de laatste minuut om de volle winst. De Delftse be zoekers kwamen tien minuten voor rust op achterstand tegen het tot dan toe behoudend spe-' lende Alecto. Wout van der Meu- ien scoorde 1-0 uit een vrije slag De gelijkmaker ontstond na rust uit een strafcorner, die Ludo Mennes vijf minuten later beant woordde met eveneens een tref fer uit de korte hoekslag: 2-1. Ring Pass drukte daarna hevig en verdiende enkele strafcorners waaruit vier minuten voor tijd de gelijkmaker ontstond. Door bankstraffen opereerden de Lei derdorpers de laatste minuten met negen man, maar ze hielden ondanks een Delftse strafcorner stand. De Leiderdorpse hockeysters raakten in Velsen al na één mi nuut op achterstand, die nog tot 2-0 werd uitgebreid door Straw berries. Maria Mattheussens be nutte één van de dertien strafcor ners om nog voor rust 2-1 te sco ren. De ex-international Mat theussens sloeg Alecto op dat on derdeel zelfs nog langszij: 2-2. Een met de voet meegenomen bal werd niet opgemerkt door de arbiter, terwijl Alecto wachtte op het fluitsignaal (3-2). Een push over Hester de Kuiper leidde tot de 4-2 eindstand. Hoewel Forcscate weer aan kop staat in de tweede klasse B, wa6 er van een kampioensvorm volstrekt geen sprake in de ont moeting met FIT. Hoewel Fores- cate beter speelde dan de Am sterdammers, verwierf het nau welijks kansen. De Voorschote naren hadden acht minuten na rust geluk dat de scheidsrechter niet floot voor afhouden. Nol van der Steen pakte het cadeau en schoot fraai de enige en winnen de treffer in met omgekeerde stick. De Forescate-vrouwen kwa men met 1-1 terug uit Benne broek, waardoor beide ploegen de tweede plaats delen achter Hudito. Forescate startte goed met fel spel en vier korte hoek- slagen, die echter niets oplever den. Na 20 minuten lukte het de thuisploeg wel zo'n kans te ver zilveren: 1-0. De wissels in de Voorschotense aanval hadden geen effect. Ook Forescate had een strafcorner nodig om te sco ren en deed dat een kwartier na rust door Brechje Vriend. De rollen waren een keer om gedraaid: Rood Wit maakte het spel, terwijl Noordwijk de winst (1-2) opstreek. Fred Beuk pushte uit een strafcorner 0-1 voor Noordwijk, dat snel daarna 1-1 moest incasseren uit eenzelfde situatie. Vlak na de hervatting benutte Erik Verdoorn voor Noordwijk echter een rebound, waardoor het op voorsprong kwam. Die werd niet meer uit handen gegeven door het sterk verdedigende Noordwijk, dat ge holpen werd door een arbiter die het tempo uit de wedstrijd floot. De Noordwijkse vrouwen ont vingen de ongeslagen koploper Qui Vive en kregen klop met 0-5. De ploeg uit Uithoorn blonk uit in snelle combinaties. Ondanks goed doel werk van Liesbeth Nie zen toch vijf treffers, waarvan één uit een strafcorner. Vierde klasse De belangrijke zege van Leid- se Studs in de uitwedstrijd met Nieuwkoop (0-1) bracht de Lei denaars terug in de kopgroep met Fletiomare en Catwijck, ter wijl Nieuwkoop op de vierde plaats belandde in de vierde klasse B. Maarten Heybroek werd matchwinner voor Leidse Studs dat een constant over wicht had. De vrouwelijke stu denten hadden het moeilijk in Den Haag tegen VCL, maar ble ven koploper met 2-1 te winnen. Anneke Verheul en Ninette Kok- ke sloegen raak in de voortdu rend spannende wedstrijd. De vrije slag tegen in plaats van mee, brak het moreel van de hockeysters van Catwijck in hun duel in en tegen Woerden. Na 20 minuten werd het 1-0 voor de thuisploeg die verder door sloeg naar 7-0. Hisalis verloor met 1-2 van Fletiomare. Flip Janssen zag zijn openingstreffer uit een rebound teniet gedaan in de tweede helft door een buitenspeltreffer van de Vleutenaren die sterk aan drongen. Hisalis-keeper Frede- rik Huitinga hield de schade be perkt, maar moest nog een tref fer toestaan. De vrouwen van de bollenstreekploeg speelden in hun thuiswedstrijd 1-1 tegen Uit geest. Anoesjka Levendig zag haar openingstreffer in de twee de helft teniet gedaan. NIEK FAAS LEIDEN In de interregionale klasse behaalde Ter Leede zater dag weer een gemakkelijke over winning. Het werd 5-1 tegen Rijn mond/Hoogvliet. Oegstgeest ging het in de eerste klasse tegen Escher Girls nog beter af: 15-1. Hoofdklas ser De Sleutels behaalde een knap gelijkspel tegen koploper VCS: 1-1. Ook SJZ deed het niet slecht tegen NSV'46 (2-2). In de eerste klasse won Foreholte met 2-1 van Iduna 2 en verloor Stompwijkse Girls met 1-6 van Alkmania. vrouwenvoetbal Ter Lecde ondervond weinig te genstand van het thuisspelende Rijnmond/Hoogvliet. De Sassen- heimse formatie had weinig moeite met scoren. Jenny van der Mark (2x), Marion van der Ploeg, Gaby Knol en Annet Berendonk schoten raak. Barbara IJperen verzorgde de enige treffer voor de gastvrou- Ocgstgeest had in de wedstrijd tegen Escher Girls vrij spel. Één doelpunt van de thuisploeg stond tegenover vijftien Oegstgeestse doelpunten. Die werden verzorgd door Anneke Amir, Anja van Bors- sum (beiden 6x), José van der Beek en Renee Mok. Valken'68 trok aan het langste eind in de derby tegen Katwijk: 3-2. De Valkenburgse gasten openden de score via de voet van Carolien Roem. Door een treffer van Sylvia Soeverein werd de stand gelijk ge trokken en nog voor de pauze bracht Joyce Ligthart de thuis ploeg op voorsprong. In de tweede rondgang begon Valken druk uit te oefenen op de Katwijkse verdedi ging, wat twee doelpunten van Ma rian Boogert opleverde. Daarna kreeg Soeverein nog de kans haar ploeg op gelijke hoogte te brengen, maar die miste zij. Ter Leede 2 behaalde een 3-1 overwinning op Maasdijk, dat voor de rust het betere van het spel had. De gastvrouwen hadden echter een eigen doelpunt van de Sassen- heimse Marion de Groot nodig om op voorsprong te komen. Na de rust waren de rollen omgedraaid. Coba Eikerbout (2x) en Natasja Boer bezorgden Ter Leede 2 uitein delijk de overwinning. De Sleutels haalde het onderste uit de kan tegen koploper VCS. De Leidse ploeg speelde met hartver warmende inzet. Het grootste pro bleem van De Sleutels was om het veldoverwicht om te zetten in goals. VCS nam de leiding door een eigen doelpunt van de Leidse An- gelique van der Broek. Zij speelde de bal verkeerd naar haar keepster Arina Benning terug en bracht zo de gasten op voorsprong. De Sleu tels vocht echter door en werd voor die houding beloond toen uitblink ster Corinne Galjaard de gelijkma ker scoorde. De wedstrijd tussen SJZ en NSV'46 ging gelijk op. Voor de pauze tekende/ de Zoeterwoudse Wanda Splinted voor de opening treffer. Maar Carla van Koert trok de stand voor NSV gelijk. De twee de treffer van Splinter bracht de gasten nogmaals op voorsprong, maar de thuisploeg kwam door een treffer van Carola van der Hoorn wéér langszij. UDO dolf het onderspit tegen een sterker Stolwijk: 0-3. Sorina Loren de Jong tekende voor het eerste doelpunt van de thuisspe lende formatie. Daarna scoorde UDO nog bijna de gelijkmaker, maar keepster Sylvia de Kwaadste- niet hield het schot van de Oegst geestse Coby van Trigt uit het doel. Kitty Boers en nogmaals Loren de Jong verzorgden de rest van de Stolwijkse treffers. Randstad Sport verloor met 1-3 van De Spartaan'20. In de eerste helft hadden de Voorschotense vrouwen het beste van het spel. maar ze kwamen op achterstand door een treffer van Ingrid Sparre- boom. Henny Steensma verzorgde voor de pauze nog de gelijkmaker, maar na rust bracht Sparreboom de gasten weer op voorsprong. De gastvrouwen moesten toen risico's nemen en lieten daardoor in de ver dediging te veel ruimte open. Bian- ca Manglie maakte daar dankbaar gebruik van en scoorde de beslis sende treffer voor De Spartaan. Foreholte en Iduna 2 waren in de eerste rondgang aan elkaar ge waagd, maar de Ter Aarse vrouwen LEIDEN - Alle staartploegen in de vierde klasse B hebben een over winning geboekt, waardoor de competitie onderaan spannend blijft. De topper tussen De Jodan Boys en Voorschoten liep uit op een debacle voor de ploeg van Leo Holl. De Voorschotenaren werden met maar liefst 4-0 geklopt. Oegst geest is daardoor alleen aan de lei ding gekomen, hoewel de Voscuyl- bewoners tegen Reeuwijk niet ver der kwamen dan een 1-1 deling. vierde klasse zat. De Jodan Boys - Voorschoten 4-0 De Goudse ploeg is traditioneel een lastige tegenstander voor de Voorschotenaren die in deze wed strijd daar nogmaals mee werden geconfronteerd. Na de 0-3 tegen Oegstgeest dus weer een zware ne derlaag voor Leo Holl. ,,De klad zit er goed in", bevestigde de Voor- LEIDEN - UVS heeft het in de der by tegen Quick Boys in de aan vangsfase niet gemakkelijk gehad, maar won ten slotte ruimschoots met 6-2. landelijke jeugd UVS - Quick Boys 6-2 Het betere voetbal werd in het eerste half uur door de Katwijkers gespeeld en de Leidenaars moch ten blij zijn dat slechts Jan Jeroen Schaap het'net wist te vinden. Na dat Alex Leeflang zijn reservebeurt had uitgezeten bracht hij direct daarop de stand in evenwicht, ge volgd door treffers van Richard Onstenk en Ronald van Delft. Van Delft scoorde na rust nogmaals en twee strafschoppen van Onno La- man en een doelpunt van Katwij- ker Hugo van Duyvenbode bepaal den de eindstand op 6-2. RVC - Roodenburg 0-1 De Leidenaars hadden wel het initiatief maar moesten op hun hoede zijn voor de voorwaartsen van RVC, die door hun snelheid voor gevaar zorgden. De verdedi ging van de gastheren gaf Rooden burg daarbij weinig ruimte om tot aanvallende acties over te gaan en dat resulteerde in een klein aantal kansen aan beide zijden. Pas diep in de tweede helft werd het pleit in Leids voordeel beslecht. Een vrije trap van Patrick Kamperveen stel de Paul Pikaar in staat de winnen de treffer te scoren. Ajax 2 - FC Lisse 4-1 De Lisser ploeg gaf de Amster dammers knap partij, maar Detlev Veelenturf en Sergio van Eeuwijk aarzelden te lang met de hun gebo den mogelijkheden. Nadat Ajax naar 3-0 was uitgelopen nam Lisse het heft in handen. Marcel de Boer bracht op een prima voorzet van Maarten Alders de achterstand naar 3-1 terug. Nadat echter Ron van Kesteren uit het veld was ge stuurd was het Lisser verzet gebro ken en liepen de gastheren uit tot 4- schotense oefenmeester. „Het ge luk dat we in het begin hadden hebben we nu niet meer. We zitten duidelijk in het pechhoekje". Henk Merbis (ex-Rijnsburgse Boys) stond aan de basis van de ze ge van de thuisclub. Eerst stelde hij Teus de Kruyff in staat de 1-0 aan te tekenen en na een treffer van Wilco van Wensveen nam hij zelf de 3-0 voor. zijn rekening. Voorschoten kreeg nog kansjes via Pieter Te- brugge en Perry Berk maar een fout van Jan Boogerd stelde Art Keus in staat de stand naar 4-0 te tillen. Oegstgeest - Reeuwijk 1-1 Direct na de aftrap kreeg Oegst- geestenaar Han Willem Kotterman een uitgelezen kans op de ope ningstreffer, maar hij miste voor open doel. Een schot strak in de kruising van Willem Jan Pott Hof stede betekende wel een 1-0 voor sprong die echter niet werd uitge breid omdat Rick Abma en Rein Grooters hun kansen om zeep hiel pen. Een offensief van Reeuwijk werd tien minuten voor tijd be kroond met een doelpunt van Per ry, de Lange. Koudekerk - De Sleutels 3-0 De Leidse doelman Rob Groe nendijk was niet te spreken over het spel van zijn ploegmakkers. „Het was gewoon slecht. Jongens die veel beter kunnen spelen onder de maat. Er is geen agressie en het is allemaal veel te week", spuide hij zijn gal. Het enige positieve was het heroptreden van Afrim van Es, die na een lange blessureperiode in de plaats van Robert van der Mark weer een uurtje mocht opdraven. Maar evenals Groenendijk kon ook hij niet verhinderen dat Koude kerk door treffers van Peter van Asch, Artjan van Bokstel en weer Van Asch de volle winst naar zich toetrok. Ter Leede - Nootdorp 1-3 Ook bij Ter Leede loopt het niet zo lekker. Tegen Nootdorp werden de Sassenheimers overrompeld door het openingsspel van de te genstander die echter voor rust al leen een treffer van Roel Bekkers mocht begroeten. Bekkers deed het na de doelwisseling echter nog een keer dunnetjes over (0-2), maar Ter Leede liet een kans op de aan sluiting liggen. Rob de Ruiter zag een aan hem toegewezen straf schop door doelman Wim van der Brink gestopt. Aanvoerder Johan Verloop had even later echter wel succes (1-2), maar Ton van der Helm maakte tien minuten voor tijd de zaken voor Nootdorp af (1- 3). Zwammerdam - Kagia 4-0 Een kwartier lang kon Kagia do mineren, maar in die periode werd slechts de paal getroffen. Zwam merdam wist zich onder de druk uit te worstelen en stond het initia tief niet meer af. Voor en vlak na rust scoorde Johan van Asselt tweemaal en waaraan A-junior Re- né van Veen een treffer toevoegde. Op aangeven van Rinus de Keijzer die een vrije trap van Willem Lafe- ber verlengde scoorde Van Asselt zijn derde treffer (4-0). Hoofddorp - SMS 3-0 (West I) De inzet en het combinatiespel van SMS waren goed, maar voor het doel bleek plotseling niets meer te lukken. Dat speelde Hoofddorp in de kaart dat uit twee vrije trappen en een penalty een ruime 3-0 zege boekte. Een typerend beeld tijdens de wedstrijd KRV-Hazerswoudse Boys (2-0). Hazerswoudenaren rollen van ellende over elkaar heen in het eigen straf schopgebied. (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN - Hazerswoudse Boys heeft zijn eerste nederlaag te pak ken. Het Katwijkse KRV kwam de eer toe de schier ongenaakbare koploper op een 2-0 nederlaag te tracteren. De achtervolgers Valken '68 (3-3 tegen Woubrugge) en TAW (0-0-tegen MVKV) profiteer den echter maar half van de Ha zerswoudse misstap, zodat de mar ge slechts tot vier punten werd te ruggebracht. afd. leiden zaterdag KRV - Hazerswoudse Boys 2-0 In de eerste helft keek KRV de kat uit de boom en beperkte zich John Kuyvenhoven tweede in veldrit LEIDEN - Leidenaar John Kuy venhoven is zaterdag tweede ge worden in een veldrit te Stolwijk. De Swift-renner moest twee minu ten prijsgeven op winnaar Peter Voshol uit Schiedam. Tom de Jong (Roelofarendsveen) eindigde als achtste. Bij de tweede zondagrit op het parcours van Swift ging de zege wederom naar Hans Schoelink. Hans Wubben en Jean Paul van Brunsveld bezetten de tweede en derde plaats. tot het ontregelen van de Hazers woudse aanval. Dat lukte redelijk, want de bezoekers kwamen niet tot uitgespeelde kansen. Na rust zette de thuisclub de koploper vast op eigen helft en die aanvallende speelwijze werd in de 60e minuut beloond. Humphrey Naarendorp brak door en kwam in een kansrij ke schietpositie. De Katwijker bleek echter niet zelfzuchtig en speelde Cornée van Duyvenbode aan die er iets beter voor stond. Van Duyvenbode beschaamde het vertrouwen van Naarendorp niet: 1-0. KRV bleef de aanval zoeken en verkeerd uitverdedigen van de Boys was de inleiding tot 2-0. René Houwer ving de bal met de borst op, deed nog een paar stappen naar voren en scoorde. Valken'68 - Woubrugge 3-3 De Valkenburgers hebben een riante kans laten liggen om het vol le pond uit dit duel te slepen. Een vrije trap van Michel Schrok, een kopbal van Albert van de Haas en een schitterend diagonaal schot van Mark Duindam zetten Valken (zonder Richard Blikman, Ton Gruyters en Hans Vijgeboom) op 3- 0. Woubrugge veerde echter knap op. Nadat Dirk van Dorp en Arno Roosemalen de aansluiting hadden verzorgd bracht Berteljoris van Oorschot in de blessuretijd de stand weer in evenwicht. TAW - MVKV 0-0 Zonder de door de club ge schorste gebroeders Gijsbert en Martin Oudshoorn bleek MVKV een aardig potje te kunnen voetbal len. Zonder geharrewar met scheidsrechters waren de Katwij kers zelfs de evenknie van het hooggenoteerde TAW. De lucht macht van de thuisclub, Kees en Dick Hoogenes, werd aan banden gelegd en MVKV kreeg zelfs aardi ge kansen die tweede elftalspeler Henk van Iterson en Hans Brussee echter niet benutten. GWS - Meerburg 0-0 Bij dit duel was enig tumult te melden rond de door arbiter De Graaf gegeven strafschop. Een kwartier voor tijd een GWS-speler bij een vrije trap Wim van Swieten vast, waarvoor de Meerburger werd geboekt en een strafschop te gen kreeg. Hoewel Gijs van der Meij het buitenkansje verprutste bleef Van Swieten 'mekkeren' te gen De Graaf die daarop de Leider dorper in Zoeterwoudse dienst het 'rood' voor de neus toverde. Met de geschorste coach Hans Ruitenberg buiten de hekken kon Meerburg geen vuist maken, maar GWS kwam ook niet verder dan de ge miste kansen van Charles Hanny. SVOW - LSW 2-7 De studenten namen voor rust al een 0-3 voorsprong, maar SVOW mocht op meer hopen toen het door doelpunten van Tino Snaterse en Leo Verhaar tot 2-3 terugkwam. Snelle uitvallen van LSW sloegen die hoop echter snel de bodem in, want de voorspong van de Leide naars groeide uit tot de alleszeg gende cijfers van 2-7. De Leidse treffers werden gemaakt door Ro nald Hoogendoorn, Marius Hartel (2x), Ronald Pilmeijer (3x) en Hein Bijl. ZLC - SVLV 2-1 Eindelijk kan ZLC weer een overwinning koesteren, zij het dan op het onderaanstaande SVLV. Ook hier vertolkte de 'bejaarde' routinier Piet van Hal weer een be langrijke rol en zwichtte de Leidse doelman slechts voor een inzet van Aad Zonneveld. Daarvoor hadden Peter van Tol en Sjaak Nefkens de Leidse zege al vastgelegd. Alphia - Abbenes 3-1 Driemaal knullig balverlies le verde Abbenes in de eerste 45 mi nuten een 3-0 achterstand op. Jean Paul Versluis, Peter Verheul en Kees van Raamsdonk profiteerden van de Abbenesser missers. Nadat Leen Baay zijn tegenstander Mar cel Korsuize had gevloerd mocht Peter Kattenberg vanaf elf meter de eer van de bezoekers redden. Baay miste overigens een straf schop voor Alphia. kregen meer kansen. Eén van die mogelijkheden benutte Jolanda Barends. Maar de Voorhoutse for matie liet zich niet uit het veld slaan. Wendy Exel bracht beide ploegen eerst op gelijke hoogte en verzorgde daarna, in de tweede helft, de winnende treffer. Stompwijkse Girls was duide lijk de mindere ploeg tegen Alkma nia. Conny Bouwmeester (4x), Sa bine Kuipers en Linda van Veen scoorden voor de Oude Weteringse formatie. Mieke Duyvestijn redde de eer voor de thuisploeg. Roodenburg rondde het duel met Meerburg winnend af: 1-0. In de eerste helft werd niet gescoord. Vlak na het begin van de tweede helft scoorde de Leidse Brenda de Wit het enige doelpunt van de wed strijd. Birgit Goddijn miste veel kansen voor Meerburg. UVS was de betere ploeg tegen Kickers'69: 3-0. Voor de pauze kwam de Kikkerpolderploeg op voorsprong door een treffer van Jo ke Bosman. Na de rust benutte Tanja de Jong een penalty, die werd toegekend na een overtre ding op Bosman. Zij tekende ook nog voor de derde Leidse treffer. LEIDEN - Randstad Sport heeft met een 3-0 overwinning niet al leen VNA een halt toegeroepen, maar ook de leiding weer overge nomen van het niet spelende ZLC. MMO kwam na vier weken weer eens aan scoren toe en won met 1-0 van Warmunda. Oranje Groen ging met maar liefst 4-1 de mist in bij Bemardus. ASC en Teylingen deel den de buit (1-1). Alkmania blijft goed volgen en won met 2-1 van VNL. De wedstrijd ZLC-Leidsche Boys ging niet door wegens het overlijden van Leidsche Boys ere lid Daan Gijzenij. zondag eerste klasse MMO - Warmunda 1-0 Eindelijk, na vier weken, wist MMO weer het vijandelijke doel te vinden. In de eerste helft had de ploeg uit Hoogmade door Jack van der Poel en Paul Wolvers al op voorsprong kunnen komen, maar het vizier van de Hoogmadèse voorwaartsen stond duidelijk niet op scherp. Door de ballen steeds diep te spelen kwam Warmunda toch nog gevaarlijk in het doelge bied van MMO-doelman Jan van Leeuwen. Maar de doelman redde een paar keer bekwaam. Uit een hoekschop van junior Ed Borst kwam Hans van Goozen in sco- ringspositie en de laatste faalde niet (1-0). Bemardus - Oranje Groen 4-1 „Misschien iets geflatteerd, maar zeker verdiend", was de mening van Oranje Groen elftalbegeleider - Gerard Ouwehand. „We kregen veel kansen, maar Bemardus liet ons zien hoe je moet scoren". Zo kon het gebeuren dat Bemardus al met de rust een 2-0 voorsprong had. Robbert Valk was met twee doelpunten de produktieve man bij de thuisclub. Peter de Groot en Coen van Dam voegden daar ieder nog een treffer aan toe, terwijl voor Oranje Groen alleen Alan Ruben het Hazerswoudse doel kon vinden (4-1). VNL - Alkmania 1-2 In de eerste helft was VNL de ge lijke van het bezoekende Alkma nia. Maar toen Ed Muller een ver dedigingsfoutje in een doelpunt omzette, was voor Alkmania de ban gebroken. Muller zette zijn club zelfs op 2-0 op het moment dat VNL er alles aan deed om op gelij ke hoogte te komen. André de Jeu schoot tenslotte van elf meter wel raak maar meer dan die treffer zat er in (1-2). Teylingen - ASC 1-1 ASC domineerde vrijwel de ge hele wedstrijd, maar tot het maken van doelpunten kwam de 'Good Old' amper. Ver in de tweede helft schoot Wilco van Elk toch raak, maar in dezelfde minuut was het al weer gelijk door Robert van Leeu wen. De kans om de zege mee naar Oegstgeest te nemen kreeg ASC toen Peter van Heukelum een strafschop mocht nemen, maar de routinier maakte geen gebruik van dit buitenkansje. VNA - Randstad Sport 0-3 De thuisclub, zonder Edwin de Roo en Henk van Berkel, kon wei nig uitrichten tegen een goed spe lend Randstad Sport. Paul Politiek opende de score voor de Voorscho tenaren in de eerste helft. Een doel treffende kopbal van Jan van de Reyden bracht de beslissing (0-2). Peter Hogewoning scoorde vlak voor tijd nog een derde treffer voor Randstad Sport. LEIDEN - Op 73-jarige leeftijd is de in Leidse voetbalkringen bekende 'Ome' Daan Gijzenij overleden. Hij was zestig jaar lid van Leidsche Boys, vervulde bij die club talloze functies en ontpopte zich in die hoedanigheid als een echte ambas sadeur voor de Boshuizerkade-ver- eniging. In verband met zijn over lijden werd het competitie-duel tussen ZLC en Leidsche Boys gis teren uitgesteld.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16