Solistenkwartet stelt teleur in Verdi's requiem AVRO weet al wie publieksprijs wint BS öüeï 'Die Zauberflöte': speels en braaf M IfflgfflgiCr Masai KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam Eeuwfeest Concertgebouworkest AMSTERDAM (GPD) - Precies honderd jaar geleden, op 3 novem ber 1888, presenteerde het Concert gebouworkest zich aan het publiek bij de opening van het eerste abon nementsconcert van het Concert gebouw. Het orkest, 65 man sterk en nog naamloos, speelde onder zijn eerste orkest-directeur, Willem Kes, muziek van Beethoven, Brahms, Saint-Saëns, Wagner, Stanford. Gisteren werd dit feit herdacht door de uitvoering van slechts één werk: Verdi's Messa di Requiem. Waarom deze dodenmis op een feestelijke herdenking? Riccardo Chailly zei op die vraag: "Als nieu we chefdirigent wilde ik mijn iden titeit prijsgeven met een Italiaans meesterwerk". Hij had eraan toe kunnen voegen dat de katholieke kerk op 2 november, Allerzielen, de afgestorvenen gedenkt, onder -_wie de velen die in de loop van hon derd jaar hun krachten aan ons na tionaal orkest hebben gegeven. De dramatiek van Verdi's Requi em is Chailly inderdaad op het lijf geschreven. Verdi behandelde de Latijnse teksten van de uitvaartmis zoals hij zijn operateksten behan delde. Zijn muziek is bepaald niet bestemd voor liturgisch gebruik, wel behorend bij een zuidelijke be grafenis met al haar pathetische uitschieters. De fluisteringen wa eeuwige rust voor de doden wordt afgesmeekt, worden gevolgd door harde paukenslagen die ons de vrees voor het laatste oordeel inpe peren. Het vertrouwvol bezingen van die rust wordt verstoord door een rappe vrouwenstem die om be vrijding roept alsof het huis in brand staat. Het is met dit soort contrastwerkingen dat de dramati cus Verdi de spanning er in houdt tussen vertrouwen en paniek. Aan het jubilerende orkest had Chailly natuurlijk een soepel reagerend en prachtig klinkend ensemble en ook het Groot Omroepkoor was ge disciplineerd en sonoor. De vocale solisten, die zo'n pro minente rol in dit Requiem spelen, stelden echter danig teleur. Ze kwamen alle vier uit het buiten land, maar gisteren bleek dat daar niet altijd de kwaliteit vandaan hoeft te komen. De Russische bas Georgi Selez- neevv heeft een mooie maar luie stem, waarmee hij zijn noten als het ware van onderen opschept. De Italiaanse tenor Pietro Ballo 'knijpt' zijn stem vaak lelijk en heeft in elk register een ander tim bre. De Russische mezzosopraan Tamara Sinjawskaja laat een gefor ceerde klank in de laagte horen en zingt veel binnensmonds. De Ar- sopraan Araxia Davtian 'Postzakken moeten nog worden uitgepakt' Chefdirigent Riccardo Chailly met lijk. was even moeilijk verstaanbaar als haar collega's maar wat stemge bruik betreft was ze bepaald de uit blinkster van het viertal. In de en sembles had het solistenkwartet soms duidelijk problemen met de intonatie. Je vraagt je af: waarom moesten deze zangers in hemelsnaam uit het buitenland worden gehaald, en dan nog wel voor een nationale ma nifestatie als deze? Iedereen die een beetje thuis is in de Nederland se zangerswereld had gemakkelijk een beter solistenkwartet van ei gen bodem kunnen samenstellen. Het publiek applaudiseerde na afloop enthousiast maar ik kon er Anefo) echt niet aan meedoen. Ik had me er zo op verheugd getuige te mogen zijn van een grandioze gebeurtenis dat ik alleen maar een gevoel van teleurstelling had, ook al was de prestatie van Chailly, van het jubi lerende orkest en het koor zeker een warm applaus waard. ALBERT BRUGGEN DEN HAAG (GPD) - De stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) is woe dend op de AVRO omdat deze om roep gisteren via teletekst heeft ge publiceerd dat Annie M.G. Schmidt de CPNB-publieksprijs Koninklijk voor Concertgebouworkest AMSTERDAM (ANP) - Het Con- certgebouworkest mag zich in het vervolg Koninklijk noemen. Ko ningin Beatrix heeft het orkest de ze onderscheiding verleend in ver band met zijn 100-jarig bestaan. De commissaris van de koningin in Noord-Holland, R. de Wit, maak te dit bekend tijdens een ochtend bijeenkomst ter gelegenheid van het eeuwfeest van het orkest. Hij verleende daarbij vertegenwoordi gers van het orkest de bij het predi kaat behorende oorkonde en de Koninklijke beschikking. Dit ge beurde precies op de dag dat hon derd jaar geleden, op 3 november 1888, het Concertgebouworkest onder leiding van Willem Kes zjjn eerste uitvoering gaf. r poëzie 1988 heeft gewonnen. Directeur Henk Kraima: "Onze ac tie liep tot en met woensdag 2 no vember. Van de ongeveer 25.000 in zendingen zijn er nog maar 15.000 geteld. Ik wil wel kwijt dat Schmidt in de top meedraait maar er zijn nóg twee kanshebbers op de prijs van 15.000 gulden". Zondag wordt tijdens een recht streekse tv-uitzending van de VARA vanuit de stad Groningen bekend gemaakt welke dichter(es) door het publiek is uitverkoren. Kraima is vooral kwaad omdat de AVRO het doet voorkomen dat het om een officiële bekendmaking van de CPNB gaat. "Hoe kan dat in vredesnaam! Op onze tafels liggen de postzakken nog onuitgepakt. Het is absoluut niet onmogelijk dat een ander dan Annie Schmidt wint". De AVRO was gisteren niet be reid het bericht te corrigeren. "Als ze halsstarrig blijven, dan onder neem ik stappen, bijvoorbeeld in de vorm van een open brief aan de pers, waarin het gedrag van de AVRO aan de kaak wordt gesteld. Wat ze hebben gedaan, is ongeloof lijk hinderlijk, de telefoon staat hier roodgloeiend!". HEUSDEN/NOORDWIJK- Ter gelegenheid van de negentigste verjaar dag van de Noordwijkse beeldhouwster Charlotte van Pallandt wordt in galerie 'Tegenbosch' een expositie van haar werk gehouden. Gisteren bracht zij in gezelschap van de Haarlemse schilder Kees Verwey (88) een bezoek aan haar eigen tentoonstelling. Het tweetal liet zich fotograferen bij een beeldje van koningin Wilhelmina. (foto anp> 'Die Zauberflöte' van W.A. Mozart door De Nederlandse Opera m.m.v. het Nederlands Philharmonisch orkest. Regie: Nicholas Hytner. Decors en kostuums: Bob Crowley. Dirigent: Donald Runnicles. Gezien in het Muziektheater op 3 r AMSTERDAM - Is 'Die Zau berflöte' een sprookje of een ope ra over de vrijmetselarij? Heeft Mozart onder een luchtig opper vlak inderdaad een overvloed aan diepzinnigheden verborgen of hebben latere generaties er meer uit willen halen dan er in zit? Zijn de hoofdpersonen ver wikkeld in een strijd tussen goed en kwaad of fungeren zij louter als symbolen? Op die vragen blijft regisseur Nicholas Hytner, die zijn produktie eerder dit jaar al in Londen bij de English Na tional Opera presenteerde, het antwoord schuldig. Slechts op één punt neemt hij stelling: hij verzet zich tegen de vrouw-on vriendelijke tendens in het oor spronkelijke libretto. Aan de tekst kon hij niets veranderen (wat hij wel deed om Monostatos van zijn zwarte huidskleur en daarmee de opera van racisme te bevrijden), maar in zijn regie maakte hij dankbaar gebruik van een al door Mozart gegeven voor zet. Tegen de tot voor kort algeme ne interpretatie van 'Die Zau berflöte' als vrijmetselaarsopera zijn twee essentiële bezwaren in te brengen. Eerst blijkt al dat Ta- mino de kracht om de beproevin gen in het tweede bedrijf te door staan minder vindt dan in zijn streven naar wijsheid dan in zijn liefde voor Pamina, maar Mozart, die grote invloed op het libretto had, ging een stapje verder. Ook Pamina moet beproevingen doorstaan, op een gegeven mo ment zelfs zij aan zij met Tamino, en deze emancipatie van de vrouw was in de kringen van de vrijmetselarij hoogst ongebrui kelijk. Die draad werd door Hyt ner opgepakt, eerst in een afwij zende reactie van het priester koor als Pamina zich bij Tamino voegt, en vervolgens als zij, en niet Tamino, tijdens de laatste beproevingen de toverfluit be speelt. Daarmee slaat zij een bres in de rigide mannengemeen schap die tot dat moment in de wijsheidstempel geheerst heeft en Hytner onderstreept dat door in de koorscène daarna mannen en vrouwen tot een verbroede ring te laten komen. Daarmee werd alsnog een die pere laag gegeven aan een regie die verder braaf maar speels het verhaaltje navertelde. Over de ware aard van zowel het rijk van Sarastro als het rijk van de Ko ningin van de nacht wordt wei nig meegedeeld, maar in enorme schuifdecors met betoverende doorkijkjes ontrolt zich een amusante voorstelling, waarin menig memorabel moment de aantrekkelijkheid verhoogt. De grote kracht van de pro duktie ligt echter op het muzika le vlak. De Schotse dirigent Do nald Runnicles is een man met theatergevoel die over het alge meen opteert voor vlotte, elasti sche tempi, maar die opeens met een vertraging een indrukwek kend effect weet te bereiken. Het centrale element werd aldus de aria van Pamina 'Ach, ich fühl es'. Een doorleefde treurzang in een ongewoon breed maar nooit slepend tempo en zonder enige sentimentaliteit. Dat Runnicles dit kon bereiken moet echter vol ledig worden aangemerkt als verdienste van de jonge Ameri kaanse Dawn Upshaw, een lyri sche sopraan met een timbre vol leven en kleuren, die van Pamina een mens van vlees en bloed wist te maken. Als Tamino bewees Hans-Peter Blochwitz eens te meer dat hij op het ogenblik een van de beste Mozart-tenoren ter wereld is en de bas Erich Knodt groeide na een houterig begin uit tot een sonore, vaderlijke Sa rastro, Papageno blijft de dank- baarse rol en ook de Finse bari ton Petten Salomaa profiteerde daarvan, maar zijn vogelvanger iiwHHUlMIÊ*» bleef een naïeve boerenjongen met iets te weinig humor, gevat heid en timing in de dialogen. De koningin van de Nacht was toe vertrouwd aan de Amerikaanse Amanda Halgrimson, heel mooi in de lyrische lijnen van haar eer ste aria, enigszins dun en mecha nisch (maar technisch vrijwel probleemloos) in de beruchte co loraturen van 'Der Hölle Rache'. PAUL KORENHOF Acht Nederlandse kunstenaars kregen de opdracht om een groepstentoonstelling sa men te stellen die in relatie staat tot de bouwkunst. Het resultaat is vanaf 5 novem ber tot en met 4 december te zien in de ga lerie Ars Amemula Naturae aan de Pieters- gracht 9. in Leiden. De creaties van de zes Dordtse en twee Rotterdamse kunstenaars hebben behalve het thema verder geen gemeenschappelij ke overeenkomsten. Iedere kunstenaar koos een klein element uit de veelomvat tende architectuur en werkte vanuit een ei gen visie. Zo liet Peter van de Eijnden ver geten ornamenten herleven in de vorm van opmerkelijke raamlijsten, creeërde Carry Blase transparante gezeefdrukte lappen en maakte Rob Maingay houten spiralen en zitmeubels. Verder is er werk aanwezig De expositie is op dinsdag- en donderdag ochtend van tien tot twaalf uur te bezichti gen en maandag- tot en met donderdag- i tot v Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, Tekeningen voor Japanse prenten. Kuniyoshi Authentiek' van Utagawa Ku- niyoshi t/m 8/1 '89; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Tweehonderd jaar verza melen' en 'Schepen met geld', t/m jan 1989; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 13- Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Klein maar fijn', met werk van Gerrit Dou, Frans van Mieris, en andere Leidse fijnschilders, t/m 8/12, di. t/m za 10- 17 uur, zondag 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, perma nente expositie; Vijf eeuwen mode in mini atuur, di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt. o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre- do. 12-21 uur. vr. 12-18 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel:146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, Oostaziatische kunst: basiscollectie van Ir ma Roefs-de Wit, Japanse rolschilderingen en Chinees porcelein; wo. t/m zo. 11-17.30 Lak-Galerie - Cleveringaplaats 1fotower ken van Ritz Vooijs en tekeningen van Wa- bi, t/m 22/10; Jim Chasan, recente schilde rijen: 'Allusions of Japan', en Joshua Ro- zenman, tekeningen: 'English Blues', tot 26/11; ma. t/m vr. 10-22 uur. Intermezzo - Haarlemmerstraat 226, mari tiem schilderes Jenny Buikhuizen (uit Kat wijk) met aquarellen over onderwerpen als: schepen, zee en strand. Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10. re cente foto's van Eric Hamelink, van 30/10 t/m 26/11wo. t/m za. 14-17.30 uur, do. tot 21 uur en op afspraak, tel: 143655. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, Willem Zeegers - tekeningen - schilderijen, Marie ke van Diemen - objecten, van 4/11 tot 27/11woe t/m za van 12-18 uur. 'Caecilia' Caeciliastraat 18, werk van An ne Bakker, Coby Eykelenboom, HéLène Penning en Jeanette Wittermans, zo. 13- De Waag - Aalmarkt, schilderijen, kera miek en wandkleden van Mieke Gulde naar. Li Hulst, Klazien Juffermans, Tina van Krogten, Gre Metz en Ankie de Reus. van 2/11 t/m 8/11van 10-17 uur, do. 19-21 Foto-galerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1keuze uit het vrije werk van Thed Lens- sen, t/m 30/11ma t/m za 10-22 uur, zo 12- Art Centre Droomfabriek - Oude Singel 56, tekeningen en schilderijen in 'Neo-Symbo- listische'-stijl van Corina Zuiderduin, gedu rende november. Praktijk - Rijnsburgerweg 7. expositie van de Argentijnse textielvormgever Luis Acos- ta. tot 31/12: ma. t/m do. 9-17 uur. vr 10-14 Alphen aan den Rijn Stichting Expressie 70 - Hooftstraat 210, werk van José Calsina, Wim van der Meij en Han van Hagen, t/m 12/11; ma t/m vr 9.30-12 uur en 14-16 uur, ma t/m do 19.30- 21.30 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro menade 12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab. van oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. t/m vr. 9-18 uur, za. 10-17 uur. Leiderdorp Elisabeth Ziekenhuis - Simon Smitweg, Marianne Vetter met werken in houtskool, gemengde techniek en aquarel, t/m 20/11 dag. 8-17 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, Noordwijkerhout do e 1 10-12.30 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns- burg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Restaurant Meerrust - Dorpsstraat 5, Mari anne Vetter met aqquarellen, monotypes, gemengde techtnieken en portretten, t/m 22/11; dag. vanaf 10 uur. Het Oude Raadhuis - Margreet Maas - Po- lanen. schilderijen (gemengde technie ken), tot 17/11, woe. do en zo 14-16 uur. za 11-16 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - Katwijkseweg 33, pas tels van de Delftse kunstenaar Ted Licht van voornamelijk landschappen, t/m 1/12. Klassiek Het Stalker trio brengt zondagmiddag om half vier muziek ten gehore uit de klassieke en romantische periode in Sociëteit De Burcht. De talentvolle formatie bestaat uit violiste Corine van Ephema Hommes, pia nist Carl van Reenen en cellist Pascal. Het programma van het derde n neconcert dat het Residentie Orkest onder auspiciën van K&O morgenavond geeft in de Leidse Stadsgehoorzaal, bestaat ge heel uit Russische muziek. De hoofrol wordt vervuld door de Bulgaarse pianist Emille Naoumoff die onder meer een uit voering geeft van het zelden gespeelde pianoconcert opus 20 van Alexander Scria- bin. Verder staan op het programma wer ken van Liadoff en Tsjaikowski. De musici staan onder leiding van dirigent Hans Vonk. Het concert begint om 20.15 uur. Erik Otte en Juun Voorhoeve, de leden van het Nederlands Gitaarduo. geven van avond om kwart over acht een concert in de Kapelzaal van de K&O. Zij beschikken over een breed repertoire en zullen onder meer composities uitvoeren van Bach, Debussy, Gnatalli en Grieg. Het muzikale samenspel van Neyire Ashworth en Jan Gruithuysen is donder dagmiddag om kwart voor één te beluiste ren tijdens het lunchconcert dat klarinettis- te en pianist geven in de Kapelzaal van de K&O volksuniversiteit. Het tweetal zal on der meer muziekstukken uitvoeren van Messiaen, Berg en Stockhausen. Het Bachkoor Holland brengt vanavond om half acht enkele composities van groot meester Bach ten gehore in de Pieterskerk in Leiden. Solisten zijn de alt Bêrbel Muller, de sopraan Ute Frühhaber. de tenor Hein Meens en bas Klaus Mertens. Zij worden begeleid door organist Hans Broekman en het Amsterdams Kamerorkest. Hans Vonk, morgenavond met het Residentie-Orkest in de Leidse Stadsae- hoorzaal. urchieffou» In de Lokhorstkerk in Leiden is zondagmid dag om drie uur een concert te verwachten van achttien zangers die een franstalige programma ten gehore brengen. De koor leden zijn bijeengebracht door de Stichting Koorprojecten Rotterdam, die enige malen per jaar een koor samenstelt uit zeer gevor derde amateurs, conservatoriumstudenten en proffessionele zangers. Zij worden' steeds uitgenodigd voor de duur van één project. De Randstad Stringband speelt diezelfde middag de zelden uitgevoerde zwanenzang van Gabriêl Fauró; diens strijkkwartet opus 121. Jazz In de Waag is er morgenavond voor Hot House een concert door Bentje Braam, een groep die bestaat uit de volgende leden Mi chel Braam (piano), Peter Haex (tuba). Ton van Erp (bas), Fred van Duynhoven (drums). De formatie maakt veelal gebruik van de technische veelzijdigheid en com- poneercapaciteiten van Braam. Hij maakt gebruik van de gehele jazztraditie van voor Tatum tot na Taylor. De tubaïst Pater Haex heeft een eigen klank en behoort tot de meer oorspronkelijke Nederlandse jazz musici. Het optreden begint om 21.30 uur. Onder vocale begeleiding van Greetje Kauffeld treedt zondag het naar haar ge noemde trio op in café 'Cheers' aan de Doelensteeg 11 in Leiden. De zangeres wordt bijgestaan door gitarist Peter Nieu- werf en saxofonist Jam Menue. Van het trio zijn onlangs een elpee en cd verschenen onder de titel: The Song is You'. Het con cert begint om 15.00 uur. Pop Felle city-beat met invloeden van TC Matic. Dat is de omschrijving van de muziek die de Leidse band Tropical Reptiles van avond om half twaalf speelt in het zolderca fé van het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat 28 in Leiden. Reggaezanger Eek-A-Mouse treedt vol gende week donderdag op in het Leids Vrij etijds Centrum aan de Breestraat 28 in Lei den. Als voorprogramma en begeleidings band de band Rhapsody. Daarna trakteert de lange zanger uit Jamaica zijn publiek op grappen, vermommingen en op een muzi kale mix van moderne reggae, funky calyp so en soca. Aanvang 21.30 uur. De Leidse Vereniging van Popmuzikanten houdt morgenavond om negen uur een groepspresentatie in het Leids Vrijetijds Centrum. Dit centrum is gevestigd aan de Breestraat 28 in Leiden. Aanwezigen kun nen een optreden verwachten van de Haagse formatie Cool9Chool en de Leidse bands S.M.A.S.H., The Big Room en The Pumphouse Gang. Oekraine. do 10, 20.15 uur; Paul van Vliet met' Een gat in de lucht'. Lak-theater vr 4 en za 5.20.30 uur; Het Zuidelijk Toneel met 'De sapeurloot'. woe 9 en do 10,20.30 uur; Griftheater met 'Beet naar de maan'. Appeltheater vr 4, za 5. woe 9, do 10,19.30 uur; Toneel groep De Appel met: 'Hamlet', van Shake speare, met o.a. Carline Brouwer, Aus Greidanus en Geert de Jong. Circustheater vr 4. 20.15 uur; Les Ballets Trocadero de Monte Carlo. za 5, 20.15 uur; Molukse dansgroep Siwa Lima olv Bob Tutupoly. zo 6. 12.15 uur; Pia Beck's One Woman Show. di 8. 20.15 uur; 'An evening with Stanley Bovett' mmv Shirley Zwerus, De Sisters. Grand and Forsyth. Mariska v.d. Kolck en The New Sonny Boys. Diligentia vr 4, za 5, 20.15 uur; Herman Finkers met: 'Het meisje van de slijterij'. za 6, 14.30 uur; Jeremy Menuhin (piano); werken van Debussy en Schubert. di 8. 12.45-13.30 uur: Coen Vrijberghe en Jaap Vrenegoor met 'Biljart' van Marsha Norman. KoninkBjke Schouwburg vr 4, za 5, do 10,18.00 uur; Het Nationale Toneel met: 'Eerste liefde', van Samuel Beckett. vr 4. woe 9. do 10.20.15 uur; Het Nationale Toneel met: 'Alkestis', van Euripides, met o.a. Gaston van Erven. Joke Last en Wim van Rooy. za 5. 20.15 uur; Het Nationale Toneel met: "Woyzeck', van George Büchner. ma 7, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam met Titus, geen Shakespeare' met o.a. Ja- ques Commandeur, Kitty Courbois, Hugo Koolschijr Koolschijn e. MuzJektheal Leidse Schouwburg vr 4, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Ons dorp, de schoonheid en het le ven', van Ischa Meijer, di 8. 20.15 uur; De terugkeer van Henny iter o 6.19.30 uur; 'Music for a wile' van Tom Houwing-Allergren en Wouter van den Braak, mmv BBC Singers, Concertgebouw Kamerorkest, slagwerkensemble Den Haag en The MFAW Band met werk van Bach. Mitchell, Mozart, Reich en Crosby, do 10. 20.15 uur; NDT-2 met 'Chansons Madécasses' werk van Ravel, Britten, Ho- che/O'Connor en van Manen. Ned. Congresgebouw vr 4, 20.15 uur; 'Hofdansen van Yogyakar- Carré dag. beh. ma. 20.15 uur. en zo. ook 13.00 Cats' van Andrew Lloyd Webber. mmv Araxia Davtian sopraan, Tamara Sin jawskaja mezzosopraan, George Gray te nor, Paata Burculadze bas, Groot Omroep- Universiteitskoor Tokyo met werk van Ber lioz. za 5.15.00 uur; Marjana Lipovsek mezzo sopraan. Geoffrey Parsons, piano met werk van Brahms, en Schönberg. zo 6, 14.15 uur; Rudolf Serkin piano, do 10.20.15 uur; Concertgebouworkest olv Riccardo Chailly mmv Jaap van Zweden viool, met werk van Bernstein, Stravinsky en Schnittke. C.C. Amstelveen vr 4. 20.15 uur; Jenny Arean en George Groot 'Neem je een apie voor me mee?', za 5, 20.00 uur; Operette Vereniging Am sterdam met 'lm Weissen Rössl' di 8 en woe 9,20.15 uur; John Kraaykamp sr. en Donald Jones. Lejo Dijkgraaf en Mar- tine Crefcour met 'De Fantast', do 10,20.15 uur; Seth Gaaikema met 'Seth op naar 90'. Muziektheater d. 8 en do 10. 20 00 uur; De Nederlandse Opera met 'Die Zauberflötevan W.A. Mo zart. mmv NedPho olv Donald Runnicles met Hans Peter Blochwitz, Charlotte Mar- giono, Erich Knodt en Amanda Hal grimson. Nieuwe de la Martheater vr4 en za 5,20.15 uur, zo alleen 14.00 uur; Mary Dresselhuys en Ton Lensink met 'Een gelukkige hand', ma 7. 20.15 uur: üesbeth List met 'List nu' mmv Rob van Dijk. di 8 t/m do 10. 20.15 uur; De Hollandsche Comedie met The Mousetrap', Eric van In- gen, Flip Bolluyt, Elsje Scherjon, Peter Hoeksema e.a. Stadsschouwburg zo 6. 20.15 uur; Les Ballets Trocadero de Monte Carlo. d. 8 t/m do 10; 20.15 uur; William Mary - of The roses - The English Shakespeare Company. De Doelen vr 4 en za 5, 20.15 uur; The Young Verdi, The New Londen Chorale olv Tom Parker mmv Madeline Bell. Vicky Brown, Gordon Neville en groot koor en orkest. zo 6. 20.15 uur; Muziek en Dans uit alle windstreken, een Vorstelijk' gezelschap met hofdansen theater en een gamelanor kest. zo 6. 11.00 uur; Bagatellen - Strings-pub, balletvoorstelling door het Scapino Ballet, woe 9,12.45 uur; Lunchconcert met Ruud van der Meer, met vocaal ensemble. Lux ort heater za 5, 20.15 uur; Eenakterfestival, di 8 en woe 9, 20 15 uur; 'Een fijn span' klucht met Joop Doderer en Leontien Ceu- lemans. Rotterdamse Schouwburg di 8 en do 10,20.15 uur; 'Een zaak van de familie' door het RO Theater. Theater Zuidplein zo 6, 14.00 uur; 'Het eeuwig ritueel' door het Folkloristich Danstheater, di 8,20.15 uur; 'Siwa lima' dans en muziek groep uit de Molukken olv Bob Tutupoly.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23