Minder Katwijkers met bus naar Leiden Kemp in actie tegen negatieve publiciteit Provincie fors gekort op wegenaanleg Provincies in opstand Geen herverdeling portefeuilles college van B en W Zoeterwoude ROTTERDAM - De voor malige afvaltransporteur S. Kemp is de negatieve publiciteit rand zijn activi teiten zat. Zijn advocate, mr. Y. van Boxel, deelde gisteren mee dat zij een kort geding wil aanspan nen tegen dagblad De Tele graaf. dat Kemp deze week opnieuw beschuldigde van de stort van zeer giftig afval op de voormalige vuilstort plaats in de Alphense Cou pépolder. Dat gebeurde naar aan leiding van het rapport van ingenieursbureau Iwaco. Van Boxel: "Ik heb dat rap port inmiddels ook gelezen en vastgesteld dat het on derzoek geen enkele basis geeft voor de actie tegen Kemp. De Telegraaf legt een link naar dat rapport en dat is schadelijk voor mijn cliënt". Van Boxel en Kemp vin den dat het 'tijd wordt om aan wat remmen te trek ken'. Eerst wordt een brief geschreven naar het och tendblad waarin wordt ver zocht de beschuldigingen in te trekken. "Ik verwacht niet dat ze dat doen. Ze hebben een bepaald idee over deze zaak en dat dra gen ze uit", aldus de advo cate, die daarom overweegt een kort geding aan te spannen. "Kemp heeft toch geen naam meer te verliezen", aldus Van Boxel. Eerder zei ze al dat 'Kemp geestelijk kapot gaat. "Hij wordt afgeschil derd als vuilkoning, terwijl hij maar een kleine trans porteur was. In zijn hoog tijdagen had hij twee auto's en achttien personeelsle den. Het wordt allemaal zo vreselijk opgeklopt". Over de mensen die zijn gearresteerd omdat ze er van worden verdacht smeergeld van Kemp te hebben aangenomen, zegt Van Boxel: "Ik weet daar van niets inhoudelijks. Ik hoor alleen dat ze zijn aan gehouden en ik weet dat Kemp ze kent. Alle trans porteurs kennen die na men omdat ze werkten op de vuilstortplaatsen". Kemp ontkent dat er steek penningen zijn aangeno men. "Hij weet daar niets van", aldus zijn advocate. Overigens is Kemp al leen nog maar verhoord over de mogelijke illegale stort van chemisch afval in België. Over de Alphense zaak zijn hem nog geen vra gen gesteld. "Deze week hebben we een brief ge stuurd naar justitie waarin staat dat Kemp beschik baar is voor het beantwoor den van vragen", aldus Van Boxel. De strafzaak dient in januari. Het is nog niet bekend of die alleen over België gaat, of dat ook Alphen daarbij wordt be trokken. Van Boxel vraagt zich verder af of het nog wel te recht is dat er beslag is ge legd op geld en andere be zittingen van Kemp. Als het justitieel onderzoek geen nadere aanwijzingen geeft over de stort van che misch afval in Alphen, dan moet worden bekeken of dat rechtvaardig is, vindt de Rotterdamse advocate. "Kemp heeft niets meer. Er is beslag gelegd op 1.3 mil joen gulden. Hij leeft nu ring Bovendien heeft het mi nisterie van VROM een schadeclaim ingediend van 3,3 miljoen gulden, het bedrag dat nodig zou zijn om de Alphense belt schoon te maken. "Die claim is in mei al inge diend. Toen wees het mi nisterie Kemp al aan als schuldige, terwijl de onder zoeken nog volop bezig wa ren. Drie weken geleden heb ik mijn repliek inge diend en gesteld dat we eerst alle uitslagen moeten afwachten", aldus Van Boxel. DEN HAAG (GPD) - De provin cies weigeren volgende week het bestuursakkoord met het ministe rie van binnenlandse zaken te on dertekenen uit protest tegen de on evenredige bezuinigingen op het provinciefonds. Het dagelijks be stuur van het Inter Provinciaal Overleg (IPO) heeft dit gisteravond tijdens een vergadering besloten. Eerder op de dag was een overleg met de staatssecretarissen D. de Graaff-Nauta (binnenlandse za ken) en H. Koning (financiën) gro tendeels mislukt. Het is voor het eerst dat de provincies daadwerke lijk in opstand komen tegen het rijksbeleid. De feestelijke ondertekening van het bestuursakkoord met bin nenlandse zaken stond voor vol gende week maandag op de agen da. Het gaat om een overeenkomst waarin allerlei algemeen bestuur lijke zaken worden geregeld. De Leidse winkeliers zouden gratis koffie moeten schenken KATWIJK/LEIDEN Het aantal buspassagiers tussen Katwijk en Leiden is het afgelo pen jaar met zeven procent gedaald. De oorzaak hiervoor wordt door busmaatschappij NZH vooral gezocht in de vele omleidingen die de routes van buslijnen 31 en 41 de afgelo pen anderhalfjaar hebben gehad. Inmiddels heeft de NZH de chauffeurs van deze lijnen gevraagd suggesties te leveren voor verbeteringen die de Katwijkers weer in de bus moe ten lokken. Als belangrijkste reden voor de da ling in het aantal busreizigers noemt woordvoerder B. Leeuwen- burgh de grote overlast die lijn 31 en 41 hebben ondervonden van de vele wegomleggingen op de route. "Het begon anderhalf jaar geleden met het opbreken van de Sandt- laan, waardoor we de bussen naar Katwijk bijna over Noordwijk moesten laten rijden. Vervolgens werd in Leiden de Rijnsburgerweg een tijdlang afgesloten, zodat we moesten omrijden over de Wasse- naarseweg. En onlangs nog werd in Katwijk de Koningin Wilhelmina- straat geasfalteerd, zodat we daar ook niet doorheen konden rijden. De reizigers op bus 31 en 41 hebben daardoor een tijdlang aanzienlijk langer in de bus gezeten dan ze voorheen gewend waren. Dat jaagt mensen de bus uit en die moeten we nu weer terug zien te krijgen. Wanneer dat niet zou lukken dan heeft dat consequenties voor het aantal buslijnen op deze routes, want wij moeten onze normbezet ting halen. Een daling van zeven procent is niet dramatisch, maar wel iets om je zorgen over te ma ken. Vandaar dat wij de chauffeurs suggesties gevraagd hebben om de service aan het reizigerspubliek wat te verbeteren." aldus Leeu- wenburgh. De chauffeurs van de NZH heb ben inmiddels de nodige ideeen aangedragen. "Een bron van irritatie voor zo wel chauffeurs als passagiers zijn de lange wachttijden bij het Vuur baakplein in Katwijk. Die wacht tijd hebben we vorig jaar inge bouwd omdat we meer speling no dig hadden om vertragingen door omleidingen op te kunnen vangen. Nu ons voorlopig geen opgebroken wegen meer staan te wachten, gaan we kijken wat we daaraan kunnen doen." Ook het lage rijtempo Waarover we denken is om samen met de winkeliers te organiseren datje door met de bus naar Leiden te gaan ergens gratis een kopje kof fie kunt drinken. Daarmee hopen we dan de beeldvorming over bus 31 en 41 weer wat positiever te be hoeden. Daarvoor zijn best mo- busseri s avonds en op zondag zal gelijkheden, zeker w binnenkort worden bijgesteld. "Ook dat is iets geweest waar we ons op verkeken hebben en waar we wat aan willen doen. Een andere veelgehoorde klacht is de lange reistijd die bus 31 's avonds nodig heeft om van Kat wijk naar Leiden te komen. Sinds de winterdienstregeling van vorig jaar doet de bus zowel de oude dorpskern van Katwijk, de wijk Hoornes als Frederiksoord in Rijnsburg aan. Hieraan valt vol gens Leeuwenburgh weinig te doen. Servicebewust Naast deze practische aanpassin gen streeft de NZH ernaar de chauffeurs wat meer servicebe wust te maken. Woordvoerder Leeuwenburgh: "Dat is een kwes tie van mentaliteit en niet iets wat je van de ene op de andere dag ver andert. Een ander plan om de buslijnen 31 en 41 weer wat populairder te maken richt zich vooral op de win keliers in de Leidse Breestraat. "De winkeliers daar zien de bus nog te vaak als bron van overlast, maar wij brengen wel de klanten naar hen toe. Wat dat betreft heb ben we een gezamelijk belang. je be denkt dat je overdag met de bus nog altijd sneller van Katwijk r Leiden kunt dan met de auto." weigering het akkoord te tekenen heeft overigens geen concrete ge volgen. ,,Het moet worden gezien als een signaal", verklaarde de Zuidhollandse gedeputeerde J.H. Boone (PvdA/financiën) gister avond op een persconferentie. De gedeputeerde, die aanwezig was bij het overleg met de staasse- cretarissen, zei dat de maat voor het IPO vol was. „We hebben de staatssecretarissen voorgesteld de kortingen uit het verleden te verge ten. De afgelopen vijf jaar is het provinciefonds met twintig pro cent gekort, in totaal met 200 mil joen gulden. We wilden dat laten rusten omdat we het over die kor tingen toch niet eens worden. Voorwaarde was dan wel dat er op jaarbasis minimaal 16,2 miljoen gulden meer in het provinciefonds zou worden gestort door het rijk", aldus Boone. Voor Zuid-Holland zou dat 2,3 miljoen gulden beteke- Voor 100.000 gulden aan horloges gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit de woning van een Alphense verte genwoordiger in horloges zijn gis ternacht vier koffers met 555 merk- horloges gestolen. De waarde van de buit bedraagt 100.000 gulden. Uit onderzoek van de politie bleek dat de daders eerst in de kofferbak van de auto van de vertegenwoor diger hebben gekeken. Toen die leeg bleek, drongen zij de woning binnen door een raam te forceren. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag oin 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld. de Ruiter, Janssen, Mans n Schie Zuid-Holland dreigt bijdrage aan oplossen fileprobleem in te trekken DEN HAAG/REGIO - Zuid- Holland zal haar financiële bij drage aan het oplossen van de files in de Randstad intrekken derhoud van wegen gaan op dit moment nog via allerlei stromen naar provincies, gemeenten, water schappen en Vele andere wegbe- heerders. In gezamenlijk overleg als minister N. Smit-Kroes fors hebben het rijk, de provincies, de bezuinigt op het geld dat de gemeenten en de waterschappen provincie krijgt voor wegen aanleg en -onderhoud. Gede puteerde Th. Jansen (VVD) zei gisteren dat er plannen bestaan om de bijdrage aan de provin cie te korten met een bedrag tussen de 17 en 27 miljoen gul den per jaar. "Dat is voor ons onaanvaardbaar", aldus Jan sen. De rijksgelden voor aanleg en on besloten het mes te zetten le regelingen en het wegbeheer op simpelere leest te schoeien. Af spraak was dat het totale budget gelijk zou blijven. Maar in de huidige plannen krij gen de provincies veel minder en de gemeenten en waterschappen 'juist meer. Het totale bedrag is wel gelijk, maar niet op dezelfde wijze verdeeld. Alle partijen toonden zich daarover gisteren tijdens een vergadering van de statencommis sie voor verkeer en vervoer ernstig bezorgd. In het gunstigste geval zou Zuid-Holland 17 miljoen per jaar minder krijgen, in het slecht ste scenario zou het zelfs om 27 mil joen gaan. Een deel van de provinciale poli tici wilde dat Jansen de minister van verkeer en waterstaat duidelijk maakt dat de huidige voorstellen onaanvaardbaar zijn. Volgens hen zou de provinciale medewerking aan de aanpak van de files in de Randstad in het kader van het Randstadmobiliteitsscenario af hankelijk moeten zijn van de uit komst van het overleg. Gedeputeerde Jansen vertelde de commissieleden dat Zuid-Hol land minister Smit-Kroes dat in- middels had meegedeeld. "Toen bleek wat de gevolgen voor de pro vincies waren, hebben we direct geweigerd nog verder met de mi nister te onderhandelen. We zullen pas verder praten als er nieuwe voorstellen op tafel liggen", aldus Jansen, die er ook aan toevoegde dat Smit-Kroes niet op de 35 mil joen voor het mobiliteitsscenario hoeft te rekenen als ze aan het hui dige plan vasthoudt. "Wij hebben tegen de minister gezegd dat we bereid zijn 35 mil joen gulden bij te dragen aan de aanpak van het fileprobleem. Maar alleen onder voorwaarde dat het bedrag voor de aanleg en het on derhoud van de wegen niet wezen lijk verandert", zei de provinciaal bestuurder. "Maar als we echt zul ke grote bedragen minder krijgen, dan zullen wij de overeenkomst tussen het rijk, de drie Randstad provincies en de vier grote steden niet tekenen". r: H. Meijer, Stokroos 1Tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur M. Zwijnenburg, Rosmolen 2. Tel. 412166. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Wasstraat 2a, Tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: Dr. Vlasveld, tel. 149289. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens, 8urggra- venlaan 102, Tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: M.E.T.C. v.d. Muysen- bergh, de Sitterlaan 18, Tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- mt, Nieuwenhuis. Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur. dr. Witpaard, Tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr. Zoeterwoudsesin- gel 11, Tel. 120347. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, Haagweg 60, Tel: 310420. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandt- straat 29, Tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel- 315900; via doktersteletoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel: 893139, M. Landsmeer, Gro- tiuslaan 57, Tel: 413913, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E.HJ. Roelants, Frans Halslaan 10, tel: 153747. Voorschoten F. Koopmans, Churchilweg 19, tel: 6352. ZOETERWOUDE - Een herver deling van portefeuilles door het Zoeterwoudse college van burge meester en wethouders zit er niet in. Dat zegt het college in antwoord op de algemene beschouwingen die eind vorige maand werden ge houden. Progressief Zoeterwoude (PZ) uitte toen felle kritiek op de werkwijze van burgemeester en wethouders. Met name het beleid van burgemeester Houdijk, die de portefeuilles openbare werken, milieu en volkshuisvesting in be heer heeft, werd 'bedroevend' ge noemd. Begroting '89 Zoeterwoude Het college stelt nu vast dat vanuit de fracties van CDA en WD geen klachten zijn gekomen. "Het is bovendien niet gebruikelijk om portefeuilles opnieuw te verdelen tijdens een lopende zittingsperiode van de raad. De suggesties van PZ zullen we dan ook niet opvolgen". Verkeer Op de kritiek die het college kreeg te verduren op het verkeers- Zoeterwoude hoopt de problemen bij het opknappen van de Weipoortse- beleid, met name van PZ en WD, weg maart 1989 te hebben opgelost. Verwacht wordt dat de onteigening gaan burgemeester en wethouders van de benodigde grond dan een feit zal zijn. (foto wim Dijkman) in hun beantwoording uitvoerig in. Ze ontkennen dat initiatieven tot het treffen van verkeersmaatrege len steeds moeten komen van in woners of buurgemeenten. "Bij voorbeeld de 'actie-25 procent' is op initiatief van ons college tot stand gekomen. Deze actie leidt tot terugdringing van het aantal ver keersslachtoffers". De problemen bij het opknappen van de Weipoortseweg hoopt het college in maart 1989 te hebben op gelost. Verwacht wordt dat dan de onteigening van de benodigde grond een feit zal zijn. De suggestie van PZ om de Papeweg tijdens spitsuren af te sluiten, legt het col lege naast zich neer. "Het sluipver- keer zal dan nog meer gaan probe ren via Zoeterwoude-Dorp zijn weg te vinden." De opmerking van de WD-frac- tie dat de verkeerssituatie op de Europaweg en de kruising Burg. Detmersweg/Dirk van Santhorst- weg bij de verbreding van de A4 problemen zal geven voor de be reikbaarheid van Zoeterwoude- Dorp, noemen burgemeester en wethouders terecht. Zij willen hier over overleg gaan plegen met de provincie en rijkswaterstaat. Ook het kruispunt burg. Det- mersweg/Van Santhorstweg/Pape- weg wordt als knelpunt erkend. "Overleg met de provincie heeft geleerd dat alleen door het plaat sen van verkeerslichten kan wor den bevorderd dat het verkeer zich makkelijker invoegt. Nadeel hier van is echter de filevorming, die automobilisten verleidt tot het zoe ken van sluiproutes". Op vragen van het CDA ant woordt het college dat de Geerbrug is geïnspecteerd door een specialis tisch bedrijf. Dit bedrijf heeft in derdaad geadviseerd de brug te vervangen of te renoveren. Het col lege wil nu onderzoeken op welke wijze dit zou moeten gebeuren. Zorg Tijdens de algemene beschou wingen op de begroting 1989 spra ken WD en PZ hun zorg uit over de ontwikkeling van de begro tingspositie op langere termijn. Zij concludeerden dat een aantal be zuinigingen onontkoombaar zal zijn. Het verwijt van PZ, dat het college zelf geen ideeën daarover heeft, worden nu van de hand ge wezen. "Wij zijn met de nodige voorstellen gekomen. In het kort komen deze neer op het actualise ren van de begrotingscijfers en de planningen voor 1989. Vanzelfspre kend zullen daarbij ook de bezuini gingsvoorstellen ter sprake ko- Bezuinigen op de vergoedingen van raadsleden wil het college ken nelijk niet. Zowel WD als PZ had gevraagd om een korting van deze vergoedingen met twintig procent. Het college zegt nu hierover geen voorstel te willen doen. Openbaar vervoer De meeste partijen vonden dat minister Smit-Kroes in haar aan pak van de files in de Randstad te veel nadruk legt op de aanleg van nieuwe wegen. Tijdens de behan deling van het hoofdstuk verkeer en vervoer uit de provinciale be groting pleitte alleen de WD voor de autobezitter. "We moeten het aantal auto's accepteren als een maatschappelijk feit. Het stimule ren van het fietsgebruik zal geen wezenlijk effect hebben op het au togebruik", meende de liberale woordvoerster G. Slob-Minkema. Maar de WD stond duidelijk al leen in dit standpunt. Alle andere fracties hielden pleidooien voor het terugdringen van het gebruik van auto's en het bevorderen van het openbaar vervoer. Niet alleen is er in de Randstad te weinig ruimte voor de aanleg van steeds maar meer wegen, een stijging van het autogebruik zou het milieu ook al leen maar verder aantasten, zo meenden de fracties. J. Wolf (PvdA) vroeg speciale aandacht voor het goederenver voer over het spoor. Volgens hem kan daarmee een deel van de druk te op de wegen worden tegenge gaan. "Bovendien", zei Wolf, "biedt een uitbreiding van bijvoor beeld het busvervoer op korte ter mijn meer soelaas dan de aanleg van nieuwe wegen. Voordat die wegen er zijn, is er toch weer een fors aantal jaren verstreken, terwijl bussen gewoon meer kunnen wor den ingezet". Wassenaar za J. Huls, Hofcampweg 65, Tel: 13027, zo J. Vonk, Wittenburgerweg 106, Tel: 79676. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614. verneemt u welke huisarts de weekend- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 4 tot vr. 11 door- Apotheek Reyst. Steenstraat 35, Tel: 12Ö136, Apotheek van Breest-Smallenburg, Loevestein 6. Tel 890000, Apotheek De Meidoorn, Voorstraat 59. Tel: 01717-3350 Voorschoten. Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Tel: 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 173266; of D.J. Brandt. Homans- traat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L. Monas, Lokhorst 1, Tel: 895980. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts Van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar T. Sprey, Voor straat 36. Tel: 01717-2477. film 'Hail! Hail! Rock 'n Roll' in het Hooftstraat Filmhuis. Hooft- straat 210, aanvang 20.30 uur 'Ons dorp. de schoonheid van het leven' van Ischa Meijer, door Toneelgroep Amsterdam, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg concert in de gitaarserie door Erik Otte Juun Voorhoeve, gi taar, aanvang 20.15 uur in de Ka pelzaal K&O, Oude Vest. uitvoering van 'Hghe Messe' door het Bachkoor Holland olv Charles de Wolft, aanvang 19.30 uur in de Pieterskerk. concert Leids Kamerkoor met 'Koormuziek 1890-1990', aan vang 20.30 uur in het Rijksmuse um van Oudheden. verkoopdag van zelfgemaakte poppen, sieraden. Verpleeghuis Zuydtwijck, Aaltje Noorderwier- laan, van 19.00 tot 21.00 uur. Leiderdorp klaverjassen bij supportersver eniging RCL, aanvang 20.00 uur Noël Coward, aanvang 20.15 uur in het Cultu reel Centrum Warenar, Kerkstraat 75. ZATERDAG 5 NOVEMBER Alphen country music jamboree in zwembad De Thermen met o.a. Tony Willé en Freddy Fender, aanvang 20.30. uur. Bonifacius in De Bron, Trou- badourweg, aanvang 20.15 uur. tentoonstelling rond Willem III in de Oudshoornse Kerk, van 11.00 tot 16.00 uur. werkvoorstelling Arjan Eder- veen en Tosca Niterink (Theo en Thea) in het Hooftstraattheater, Hoofdstraat 210, aanvang 20.30 optreden formatie I Spy in jon gerencentrum Het Kasteel, Con- certweg 1. aanvang 21.00 uur. natuurwandeling IVN door het park Rijnstroom, vertrek om 14.00 Gebouw nabij, Lauraplein 2, 'Stuck with a fantasy' door De Meisjes, aanvang 20.15 uur. optreden poppentheater Jaco- met 'Gesprek met St. Stek. Jongerencentrum Stek, at 254, aanvang 14.00 extra rommelmarkt van drum band Matilo in het buurthuis, Zaanstraat van 10.00 tot 15.00 concert in de Meesterserie door het Residentie Orkest olv Hans Vonk met Emile Naoumoff, piano, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. postzegelbeurs van Philateli- ca-Leiden, Lyceum Visser 't Hooft. Kagerstraat, van 10.00 tot 16.30 jazzclub Hot House Waagge bouw, 21.30 Bent|e Braam. Groenoordhallen, Vlooien markt van 10.00 tot 16.00 uur. Droomfabriek, Buikdansen en Turkse Muziek, aanvang 22.00 IJshal Vondellaan, Molen wan deltocht over 10 en 15 km. start tussen 10.00 en 13.00 uur. VW (Stationsplein) Molenwin- inname van 10.00 tot 1 verkoop van 14.00 tot 16.30 u bingo bij Con Bravura, aanv 20.00 uur in het clubgebouw Beu kenschans. concert Leiderdorps Kamer koor, aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk. optreden 'Jazz-O-matic Four' bij jazzclub De Wagenschuur in de Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24, aanvang 21.30 uur. Oegstgeest ruildag van Postzegelvereni ging Oegstgeest, van 10.00 tot 16.00 uur in gebouw 't Groot Pro-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16