Torun: minder auto's, maar meer woningnood Wachttijd zwakzinnigenzorg loopt na 2000 op tot 12 jaar Nieuwe borden langs Ringvaart: 'Maar het bijft een lapmiddel' Leiderdorps Kamerkoor: apart 'Verklaring van geen bezwaar' gaat geld kosten Poolse zusterstad ontvangt delegatie uit Leiden Vong^week legde een groep Leidenaars een bezoek af aan Torun. de Poolse stad waarmee Leiden een Stedenband wil aangaan. Luuk Obbink was erbij en geeft zijn indruk ken van de stad van Copernicus. De 'Breestraat' van Torun: ook autovrij. door Luuk Obbink "Ik geloof dat er sprake is van een misverstand". Joost de Rooy van de Holland Poland Express zit in een sjieke club in Torun in Polen aan een lange tafel te wachten op een groep Nederlanders. Maar niet op de delegatie van het Leids Vre- desplatform en de gemeentelijke .werkgroep Stedenband Torun die zojuist binnenkwam. De ober, die ook niet beter wist, stuurde de groep naar de tafel van De Rooy. "Ik heb gezegd dat hij alle Neder landers naar mij door moest stu ren, maar dit had ik niet verwacht", aldus een verbaasde De Rooy in plat Utrechts. Polen is blijkbaar in. De Rooy was bezig met een uitwisselings programma tussen Nederlandse schoolkinderen en kinderen uit To ruri. De delegatie uit Leiden was in Toruri om contacten te leggen voor de stedenband die Leiden met To ruri wil aangaan. Want hoewel er al geruime tijd informele contacten zijn tussen de twee steden, is die er nog niet. Kort geleden heeft de ge meenteraad van Leiden een voor stel aan de burgemeester van To ruri overgebracht om een steden band aan te gaan onder het motto: "Vriendschap tussen de volkeren dient de vrede". Het wachten is nu op een antwoord uit Toruri. De zusterstad in spe is een mooie oude stad, gelegen aan de rivier de Wiswa. Toruri kreeg in het begin van de dertiende eeuw zijn stads rechten. Inmiddels wonen er ruim anderhalf keer zoveel mensen als in Leiden. De beroemdste inwoner die Torun ooit heeft gehad is waar schijnlijk wel de sterrenkundige Copernicus, die hier in 1473 is ge boren. De stad blijkt trots op deze be langrijke burger. Wie door de oude binnenstad van Torun lóópt, komt de herinnering aan deze beroemde sterrenkundige overal tegen. Een Copernicushuis, een Copernicus- standbeeld, en een Copernicus- straat. Ook de universiteit van To ruri. die ruim zesduizend studen ten telt, is vernoemd naar deze be roemde sterrenkundige. Autovrij De 'Breestraat' van Toruri, die het oude centrum in tweeën deelt, is autovrij. Grote verkeersproble men geeft dat niet, want er zijn in Toruri veel minder auto's dan in Leiden. Dat neeemt overigens niet weg dat het er regelmatig stinkt. Niet naar auto's, maar naar de grote hoeveelheden kolendamp die uit de schoorstenen komt. Want zuinig met kolen zijn de Polen niet. Een thermostaat op de verwarming is in Polen een zeldzaamheid; wie het warm heeft zet gewoon een raam open. De woningnood in Torun is zo mogelijk nog groter dan die in Lei den. Voor de tienduizend flatwo ningen die in de 'Merenwijk' van Toruri zijn gebouwd en nog wor den gebouwd, bestaat een wacht lijst van twaalf tot vijftien jaar. De inschrijving is dan ook voorlopig gestopt. Veel jonge echtparen blij ven noodgedwongen jaren bij ou ders wonen. Ook wonen er, als tij delijke oplossing, gezinnen in het hotel waar de Leidse delegatie lo geerde. De groep was in Toruri op uitno diging van de plaatselijke afdeling van het platform van officiële vak bonden in Polen (OPZZ). Omdat de delegatie ook op niet-officieel niveau contacten wilde leggen, was er voortdurend een spanning tus sen het officiële programma dat de vakbond aanbood en de wens van de groep om zelf op stap te gaan. Toch zijn er veel niet—officiële con tacten gelegd met gewone burgers van Toruri. Op de laatste dag van het bezoek kwam haarscherp naar voren hoe de gastheer de delegatie wenste te ontvangen. Op het programma stond een bezoek aan Brodnica, een stadje dat ruim een uur rijden van Toruri verwijderd ligt. Burge meester Krysinski, die afgelopen 3 oktober Leidens ontzet meevierde, legde uit waarom. "Leiden is bezig met een stedenband met Toruri, maar Toruri is niet alleen een stad, het is ook een provincie. Brodnica doet dus eigenlijk ook mee aan de stedenband". Zo kon het gebeuren dat de groep 's ochtends om half elf sa men met de plaatselijke notabelen aan het bier zat in de raadszaal van Brodnica, in angstige afwachting van een overvol programma dat geen centimeter ruimte zou laten voor contacten mqfc gewone men sen. "Ze hebben het apparaat op ons losgelaten", zo was dan ook het nuchtere commentaar van één van de bezoekers. Als het aan de gastheer had gele gen, de officiële vakbond, was de hoofdmoot van de vorige dag ook een toeristisch uitstapje naar een ver weg gelegen oord in de provin cie Toruri geweest. De heren ble ken voornamelijk geïnteresseerd in het uitwisselen van cadeaus en beleefdheden en hadden weinig behoefte aan een gesprek over de medezeggenschap van arbeiders en de rol van de vakbond. Dat werd pijnlijk duidelijk toen twee vak bondsvertegenwoordigers uit Grudziadz bij een bezoek aan een textielfabriek in Toruri vroegen waarom de groep had afgezien van een bezoek aan dit wonderbaarlijk mooie stadje. Van een heel ander kaliber wa ren de gesprekken die een paar mensen hadden met studenten die zijn aangesloten bij de onderder- grondse studentenorganisatie NZS (Onafhankelijke Studenten Organisatie). Gesprekken die op gedempte toon plaatsvonden in één van de weinige cafés die Toruri rijk is en die bemoeilijkt werden door de taalbarrière. De plaatselijke afdeling van deze studentenbeweging, die verbon den is met het verboden vakver bond Solidariteit, had zojuist een manifestatie achter de rug die door de autoriteiten oogluikend was toe gestaan. In mei was er ook al een dergelijke bijeenkomst geweest. Robert Erdmann, student Pools: "Twee van de zestien leden van de afdeling van de universiteit van To ruri werden toen gearresteerd en een paar uur vastgehouden, terwijl hun woning door de politie werd doorzocht. Toch is het ledental van de NZS sindsdien gestegen tot over de vierhonderd". De studenten verklaren de op merkelijke stijging, waar de Leidse Studenten Bond jaloers op zou kunnen zijn, uit het vrijer worden de politieke klimaat in Polen. Vol gens hen heeft deze groeiende vrij heid alles te maken met de pe restrojka bij de buren. "Niet lang geleden waren de mensen veel banger om voor hun mening uit te komen en er wordt door de autori teiten nu veel meer getolereerd dan vroeger", laat Erdmann weten. Studentenacties Toch lijken de studenten niet veel reden te hebben tot ongebrei deld optimisme. "De nieuwe mi nister van onderwijs Fisiak heeft kort geleden laten weten dat hij er niets voor voelde om onze organi satie te legaliseren. We moeten ons nog beraden op acties, maar als de ze uitspraak een officieel rege- ringsstanpunt wordt, is het zeer waarschijnlijk dat er studentenac ties komen", aldus de 21-jarige stu dent Pools. Naast de legalisering van de NZS is de afschaffing van de militaire training op de universiteiten één van doelstellingen van de verbo den studentenorganisatie. Elke student ondergaat gedurende één jaar een militaire training van één dag in de week. Plaatselijk NZS voorzitter Ma- ciej Romanivk: "De lessen zijn een regelrechte politieke indoctrinatie, propagandalessen. Officieren ko men studenten militaire dicipline bijbrengen en soms wordt er les ge geven in wapens schoonmaken. Kort geleden is er op de universi teit van Warchau actie gevoerd te gen deze lessen. Van de studenten kwam negentig procent niet opda gen, tot ze van onderwijsminister Fisiak de toezegging kregen dat hij zou bezien of de lessen afgeschaft kunnen worden". Weinig positieve woorden heeft Romanivk over voor de officiële vakbond OPZZ, die de delegatie uitnodigde. "De bond is door de partij opgericht toen Solidariteit werd verboden. Het enige doel was het zaaien van verdeeldheid. Ze zeggen nu dat ze zeven miljoen le den hebben, maar Solidariteit had er wel tien miljoen. Bovendien is veertig procent van de leden van de OPZZ gepensioneerd. Veel men sen sluiten zich aan bij de bond om dat ze dan betere carrièremogelijk heden hebben en omdat de bond allerlei excursies organiseert. Dat de bond onafhankelijk zou zijn van de partij is onzin; de landelijke voorzitter. Alfred Miodowicz, is ook een hoge baas binnen de com munistische partij", aldus de NZS- voorzitter. Onafhankelijk Een heel ander geluid laat Zbig- niew Czerwinski horen. Hij bege leidde namens de officiële vak bond de Leidse delegatie. "De offi ciële vakbond OPZZ is onafhanke lijk van de communistische partij van Polen". De 60-jarige begeleider kon het bij de ontvangst van de Leidse delegatie in de Poolse zus terstad Torun niet nadrukkelijk ge noeg zeggen. Ook liet hij tijdens het bezoek geen gelegenheid voorbij gaan om te klagen over de partij, de econo mie en de beperkingen die de Po len hebben als ze naar het buiten land willen reizen. "Ik heb de ande re tijden nog meegemaakt, ik weet hoe het is. Als scheidsrechter heb ik veel met jongeren te maken. Ook tegen hen houd ik mijn mond niet meer over wat er fout zit in Polen. Vroeger ben ik bang geweest en ik heb ook wel carrièrekansen misge lopen. Het systeem van Polen steunt nu alleen nog op een elite die privé ook een afwijkende me ning heeft, rriaar daar niet voor uit durft te komen omdat ze bang zijn voor hun baantje", meent Czer winski. Maar het gaat beter in Polen, ver telt de vakbondsman tijdens een wandeling door een nieuwbouw wijk in Toruri. Hij wijst op de vele katholieke afbeeldingen die voor de ramen hangen. "Vroeger zag je dat zelden, tegenwoordig durven meer en meer mensen voor hun mening uit te komen." Rapport Provinciale Raad voor de Volksgezondheid DEN HAAG Vooral jongere zwakzinnigen in Zuid-Holland dreigen de dupe te worden als niet snel de capaciteit van ge zinsvervangende tehuizen wordt uitgebreid. Omdat het aantal oudere zwak zinnigen in de komende jaren met tweehonderd procent stijgt, res teert er voor de jongeren weinig plaats. De wachttijden zullen der halve snel oplopen. Nu al bedragen ze driejaar. Over twintig jaar is dat ruim twaalf jaar. Tot die onthutsende conclusie komt de provinciale raad voor de vólksgezondheid in Zuid-Holland in een onderzoek naar wat in de toekomst aan gezinsvervangende behuizing noodzakelijk is om zwakzinnigen binnen redelijke ter mijn op te vangen. De bevindingen van de raad worden als bijzonder ernstig omschreven. Er wordt zelfs van een noodsituatie gesproken. Wordt het beleid niet omgebo gen. dan stijgt Zuidhollandse wachtlijst dit jaar met 900 zwakzin nigen. Over twintig jaar, aldus de conclusie van het onderzoek, wachten er 3.300 geestelijk gehan dicapten op een plaatsje in een ge zinsvervangend tehuis. Uit een vergelijking van Zuid- Holland met de rest van Nederland blijkt dat tot 2001 de situatie in de provincie aanzienlijk slechter is. Na dat jaar wordt het beeld verge lijkbaar. Wil men de wachttijd tot twee jaar terugbrengen, dan zal de capaciteit van de gezinsvervangen de tehuizen in het jaar 2006 zeven tig procent (ongeveer 1.800' plaat sen) groter moeten zijn dan waar van nu sprake is. Wordt de capaci teit met tachtig procent uitgebreid, dan zal de wachttijd tot één jaar worden beperkt. Uitbreiding van alleen de capaci teit is echter onvoldoende. Het ef fect van de zeer forse vergrijzing is, dat zwakzinnigen die zijn aangewe zen op intensieve verpleging in de twee komende decennia explosief toeneemt. De 50-plussers zullen ruim verdubbelen en de 65-plus- sers zelfs ruim verdrievoudigen. Daarom spreekt men in het rap port de vrees uit dat nieuwe 'be werkelijke' zwakzinnigen steeds moeilijker kunnen worden ge plaatst. Capaciteitsuitbreiding kan alleen voldoende effect hebben als tevens met de personele bezetting uitdrukkelijk rekening wordt ge houden. Plaatsen overhevelen van zwak zinnigeninrichtingen naar de ge zinsvervangende tehuizen biedt volstrekt geen oplossing. Het te kort aan plaatsen in de gezinsver vangende tehuizen is nog ernstiger dan die van de inrichtingen, aldus het rapport. HAARLEMMERMEER - Langs de dijken van de ring vaart van de Haarlemmermeer zijn onlangs zeer opvallende waarschuwingsborden ge plaatst. Onder een bord met daarop een auto die te water raakt staat de aanduiding 'elke week'. Een ander bord wijst de automobilisten erop dat maar liefst elke dag een fietser wordt aangereden. Uit de statistieken van de poli tie blijkt dat ook daadwerkelijk veel ongevallen plaatshebben op de bijna 70 kilometer lange dijk. "Op de smalle dijken wordt door automoblisten veel te hard gere den. waardoor inderdaad zeer regelmatig een auto in de ring vaart terecht komt. Ook fietsers zijn vaak de dupe van het drukke verkeer op de smalle dijken", ver duidelijkt de politiewoordvoer ster. De nieuwe actie is opgezet door een werkgroep waarin zit ting hebben de politie, de ge meente Haarlemmermeer, Veilig Verkeer Nederland en het water schap Groot Haarlemmermeer. Op initiatief van het waterschap zijn de borden met de opvallende teksten geplaatst. De actie is met name gericht op het doorgaande autoverkeer. De bewoners langs de Ringdijk we ten al uit de praktijk hoe gevaar lijk het op de dijken is. "Een der gelijke actie blijft een lapmiddel. Echte maatregelen om in het bij zonder voetgangers en fietsers te beschermen worden door de ge meente niet genomen", oordeelt mevrouw Lammerse van de in middels opgeheven Verkeers- groep Ringdijk Haarlemmer- Uit protest tegen het uitblijven van maatregelen heeft de werk groep zich enkele maanden gele den opgeheven, nadat voor de laatste keer bij het gemeentebe stuur een overzicht van de meest gevaarlijke plaatsen op de Ring dijk was overhandigd. "We heb ben zeven jaar actie gevoerd voor een veilige dijk. We'hebben daar bij zeer weinig bereikt. Als de plannen toch steeds worden afge wezen door de gemeente, dan heeft het toch geen zin meer om verder te gaan?", verklaart Lam merse de opheffing. Volgens Lammerse is het groot ste probleem het feit dat de ring dijken steeds vaker als sluiproute worden gebruikt. Vanaf Hille- gom en Lisse wordt de Ringdijk gebruikt als alternatieve route naar de snelweg Amsterdam- Den Haag. "Bovendien neemt het inwonertal van de polder steeds verder toe, terwijl de gemeente nauwelijks nieuwe wegen aan legt of verbreedt. Onze voorstel len voor banpassingen op de dij ken zijn steeds door de gemeente afgewezen met het argument van dat er geen geld voor is. Dat is dan echt vechten tegen de bier kaai", stelt Lammerse teleurge steld Vast. (foto's Wim Dijkman) Concert door het Leiderdorps Kamerkoor en -orkest m.m.v. Wendela Bronsgeest - sopraan. Fiekojan Hoolboom - alt. Paul van den Bemt - tenor. Peter Dijkstra - bas/bari ton en Piet Hulsbos - orgel. Het geheel on der leiding van Wim van Meeuwen. Uitge voerd werden de cantate "Ich hatte viel Be- kummerms" van J.S. Bach en het Requiem van W.A. Mozart. Gehoord op 2 november in de Oudshoornse kerk te Alphen aan den Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Leiderdorps Kamerkoor is een koor apart. Tijdens de uit voering lijken de zangers eerder de dirigent te dirigeren dan an dersom. Soms luister je naar een uitvoering, waarbij de koorleden zich gedwee, afwachtend gedra gen. Men doet wat de dirigent zegt. Dan lijkt het of de vaart er uit is; het is duwen en trekken geblazen. De dirigent is dan een soort atlas-figuur die een zware last te torsen heeft. Ik kan me nauwelijks voorstel len dat dirigent Wim van Meeu wen deze ervaring ooit bij het Leiderdorps Kamerkoor heeft gekend. De aanwijzingen wor den als het ware uit zijn armen getrokken. Stuk voor stuk zien de leden eruit als zangers die we ten wat ze doen. Bovendien ziet het er van een afstand uit alsof ie dereen de nodige weet heeft van zangtechniek. Géén gesloten monden, de resonantie straalt als het ware uit de gezichten, de arti culatie van de vocalen komt als één duidelijke klank naar voren, consonanten krijgen een eenslui- tende behandeling. En ieder zingt of zijn leven ervan afhangt. Het is dan ook niet verwonder lijk dat er - na de Bach cantate die als 'opwarmer' fungeerde - een prachtige uitvoering van Mo- zarts Requiem werd gegeven, zo een die je op je eigen begrafenis graag zou horen. Na de uitvoe ring hoorde je zo links en rechts in de gelederen nog wat schoon heidsfoutjes bespreken, maar dat mocht in de oren van de luis teraars toch geen naam hebben. Als je als ensemble goed op dreef bent - er helemaal in - dan vang je een foutje soepeitjes op en gaat onbevangen weer verder. Eigenlijk alle omstandigheden waren gunstig. De solisten zon gen mooi en geïnspireerd. De akoestiek van de kerk was stra lend zonder te galmen. Jammer alleen dat de verschillende klankkleuren - bv. van hobo. strijkers en later sopraan Wende- la van Bronsgeest - zó verschil lend van timbre bleven dat ze eerder naast elkaar dan mét el kaar klonken. Voor een uitvoering 'buiten de deur' was er een redelijke op komst. Het Leiderdorps Kamer orkest met zijn kopersectie en bassethoorns mocht af en toe dan eens wat ongelijk gespeeld hebben, maar leverde toch een prima instrumentale grondslag zonder welke de solisten en het koor nooit zo'n inspirerende prestatie hadden kunnen leve ren. Liefhebbers van een sfeer volle en mooie uitvoering kun nen zaterdag 5 november hun hart ophalen in de Leiderdorpse .Dorpskerk, waar hetzelfde pro gramma wordt gespeeld. MONICA SCHIKS DEN HAAG/REGIO Het gebruik van de arti kel 19-procedure, waarmee in de ruimtelijke ordening vrij snel plannen kunnen worden ge realiseerd, heeft in Zuid-Holland zó'n vlucht genomen, dat de provincie zint op maatrege len. Te vaak grijpen gemeenten naar dit wapen en omzeilen zo een langdurige bestemmings planprocedure. Invoering van een leges is een van de maatregelen die wordt overwogen. Vorig jaar werden 3.000 artikel 19-procedu- res gevoerd in Zuid-Holland en slechts 300 be stemmingsplanprocedures. "We kunnen spre ken van een wanverhouding", zo zei PvdA-ge- deputeerde L. Stolker-Nanninga (ruimtelijke ordening) gisteren tijdens een commissiever gadering. „Zeker als je weet dat artikel 19 een bijzondere procedure is en het bestemmings plan de normale procedure". Artikel 19 wordt toegepast bij bouwplannen die in strijd zijn met het geldende bestem mingsplan, waarin het (grond)gebruik van een deel van de gemeente is vastgelegd. Via artikel 19 kan op een snelle manier toestemming wor den verkregen voor het afwijkende bouwplan. Het enige wat is vereist, is een verklaring van geen bezwaar van het dagelijks bestuur van de provincie, gedeputeerde staten. Als een artikel 19-procedure wordt toege past, kunnen belanghebbenden wel bezwaar maken, maar de rechtsbescherming is door de beperkte procedure minder dan bij een herzie ning van het bestemmingsplan. Ook moet het toepassen van artikel 19 altijd worden gevolgd door een herziening van het bestemmingsplan. Het op steeds grotere schaal toepassen van artikel 19 leidt op het Zuidhollandse provincie huis tot steeds meer werk. "Een groot deel van de ambtelijke capaciteit gaat op aan het beoor delen van de artikel 19-aanvragen", aldus Stol- ker. Terwijl de gemeenten steeds vaker nalaten bestemmingsplanen te herzien. En als gevolg daarvan een zorgvuldige afweging in de ruim telijke ordening achterwege blijft. In een poging de gemeenten wat af te rem men bij het gebruiken van artikel 19 willen ge deputeerde staten een heffing invoeren. Het voorstel is om per 1 januari 1990 voor elke arti kel 19-procedure honderd gulden in rekening te brengen bij de gemeenten. Maar honderd gulden is veel te weinig, zo vond de overgrote meerderheid van de staten commissie voor ruimtelijke ordening. Er moet worden gedacht aan een heffing die wordt ge relateerd aan de bouwkosten van het project, werd voorgesteld. Gedeputeerde Stolker beloofde een notitie over de invoering van de heffing te maken waarna er in de loop van volgend jaar een defi nitieve beslissing valt. DONDERDAG 3 NOVEMBER Alkemade overzicht tentoonstelling Jose phine Broekhuizen. Zuidemde, Roelofarendsveen. van 17.00 tot 20.30 uur. Afphen speelgoedbeurs in gebouw Elckerlyc, Havixhorst 254. ver koop tussen 20.00 en 21.30 uur. bezoek Afghaanse hoogleraar Batinsha" Safi aan het Ahsram College. Marsdiep i.v.m. lespro gramma. Leiden bingo in buurthuis Groenoord, aanvang 20.00 uur. lezing door dr. E. Vervaet over de ontwikkelingen binnen de mo derne psychologie, aanvang 20.15 uur in de kapelzaal van K&O. Oude Vest. voorstelling 'Hond op het ijs' door Youp van 't Hek. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling 'Die Möwe', van Tsjechow, door De Drust, aan vang 20.30 uur in het Lak-theater. Cleveringaplaats. try-out-voorstellmg Margreet Dolman, aanvang 22.00 uur, LVC, Breestraat. optreden Kees Ouwejan met Ierse. Nederlandse en Britse lie deren, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek. Oude Singel. inloop-spreekuur PvdA, van 19.00 tot 21.00 uur in Het Gulden Vlies, Breestraat. tel: 254547. 1 lezing over 'De geo-politieke si tuatie van Japan: kansen en be dreigingen'. door prof.dr. C.W. 3m, aanvang 20.30 uur, Cen trale Voorzieningengebouw, Cle veringaplaats. klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur. clubgebouw, Splinterlaan. klaverjassen, rummykub en yathzee bij de Buitengewonen. 20.00 uur in de Muzenhof. voorlichtingsbijeenkomst voor agrarische ondernemers uit de re gio, thema: 'Europa zonder gren zen'. aanvang 19.45 uur in het VRIJDAG 4 NOVEMBER Alkemade toneelvoorstelling 'Oscar', een klucht in drie bedrijven, door St. Theodulfus. aanvang 20.00 uur in De Alkeburcht. Alphen film 'Hail! Hpil! Rock 'n Roll' in het Hooftstraat Filmhuis. Hooft- straat 210, aanvang 20.30 uur Boskoop expositie Cobra-werken. Kerk plein 1. van 17.00 tot 22.00 uur. Leiden jaarmarkt in Huize Roomburgh, met rad van avontuur, rommel markt en andere attracties, van 10.00 tot 18.00 uur. bazar met verkoop van o.a. zelfgemaakte schilderijen, pop ieraden. Verplee :k, Aaltje Noorde i 14.00 tot 17.00 l van 19.00 tot 21.00 uur. voorstelling 'Ons dorp, de schoonheid van het leven' van Ischa Meijer, door Toneelgroep Amsterdam, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de gitaarseri Enk Otte Juun Voorhoe taar, aanvang 20.15 uur in pelzaal K&O, Oude Vest. in het clubgebouw, sportpark De Bloemerd Nieuwkoop film The Dead in het Regthuys, Regthuysplem 1. 21.00 uur. Rijnsaterwoude eerste paal de Kinderarcke, aanvang 15.00 uur. uitvoering van het blijspel 'Privé voor twee', van Noël Coward, aanvang 20.15 uur in Cultureel Centrum Warenar, Kerkstraat 75.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18