NSF beschouwt economisch rapport als een breekijzer 1 L 1 II S"°ÏÏTV De Postbank biedt nu ook het gemak van een creditcard. 'Gewoon een kwestie van hardlopen' Zaalvoetbalmissionaris Spreij sceptisch over naderend WK a - -V. Karpov en Kasparov delen titel POSTBANK Boete voor videobeelden DINSDAG 1 NOVEMBER 1988 SPORT redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden, Jaap Visser Nuchtere Jos Sasse verbaast het marathonwereldje HARREVELD (GPD) - Een dag na de voortreffelijke prestatie in de marathon van Frankfurt staat de telefoon roodgloeiend in huize Sas se. Familie, vrienden, atleten en journalisten willen allemaal even*, praten met Jos Sasse, de atleet die na zondag plotseling landelijke be kendheid geniet. „Allemaal leuk natuurlijk", zegt de 31-jarige tim merman uit Harreveld. „En ik ben best wel een beetje trots op mijn tijd van 2.13.15, maar ik probeer er nuchter onder te blijven". Jos Sasse, net teruggekeerd uit Frankfurt, doet 24 uur na zijn op treden in West-Duitsland, een aan val op het wereldrecord relative ren. De media mogen hem dan be wieroken, Sasse blijft er onbewo gen onder. Zelfs de toekenning van de NSF-prijs brengt hem niet uit zijn evenwicht. „Het is 'gewoon' een kwestie hardlopen", zegt Sas se, „Vandaag loop ik 2.13, volgende keer 2.18 en dan praat niemand over je". Geldbuidel Ook zonder LFC in de gelederen gaat het leven van de Belangen vereniging Amateurvoetbal Lei den (BAVL) gewoon verder. Het opstappen van de Leidse club is door vele collega-verenigingen daarom voor kennisgeving aan genomen. Het is meer de reden van het vertrek die voetballend Leiden aan het denken heeft ge zet. In dat opzicht heeft de even korte als krachtige brief van het LFC-bestuur zijn uitwerking dus niét gemist. "De Leidse voetbalclubs heb ben tijdens de afgelopen over schrijvingsperiode de geldbui del opengetrokken en spelers (ook uit de jeugd) weggehaald bij onze vereniging. Dit kan ons in ziens de belangen van het Leidse amateurvoetbal niet dienen". Behalve de (toch nog) vriende lijke groeten, is dat de hele in houd. Hoewel de brief al een hele poos terug is geschreven, kwam het episteltje vorige week pas in de openbaarheid. De BAVL ver gadert nou eenmaal niet elke week en buiten die bijeenkom sten heeft die belangenvereni ging weinig te melden aan de buitenwereld. \"lk begrijp al die commotie niet over een briefje dat wij een half jaar geleden al hebben ge schreven reageert LFC-voorzitter Mart van der Linden. Hij zal toch ook wel beseffen dat de brief bepaald vreemd overkomt en tal van vra gen oproept? Welke clubs be doelt LFC hier? Kan de club de aantijgingen hard maken? Is de zondagvierdeklasser zelf wel schoon? Om maar eens een paar voor de hand liggende branden de kwesties aan te stippen. Vragen zat, maar antwoorden blijven uit. Alsof de brief aan dui delijkheid niets te wensen over laat, weert Van der Linden alle toenaderingen om opheldering af: Als ik reageer, wil ik daar eerst met mijn mede-bestuursle den over praten", houdt de praeses de boot in eerste instantie af. Een halve dag later blijkt hij de 'speciale bestuursvergadering' al te hebben belegd. De uitkomst: "Wij zien als LFC-bestuur geen enkele aanleiding om iets toe te voegen aan de brief. Misschien dat wij in de toekomst nog eens op de zaak terugkomen. Dat hoort u dan wel als wij de tijd daarvoor rijp achten", zo eindigt het 'communiqué' kort verslag van het verhandel de waar de pers niet is toegela ten, aldus het Groot woorden boek der Nederlandse taal van Van Dale)). Al even kort als de brief. Hoe klein de bewuste brief ook is, hij lijkt toch redelijk zwaar op de maag van LFC te liggen. Tij dens de vorige week gehouden vergadering van de BAVL is door vrijwel alle aanwezige clubs - LFC ontbrak - verontwaar digd gereageerd. Nog afgezien van het feit dat de BAVL zei "niet uit de voeten te kunnen" met de summiere en vage brief, kreeg de vierdeklasser een paar flinke vegen uit de pan van de collega-clubs. Amateurvoetbal en geldbui dels horen eikaars tegenpolen te zijn, maar iedereen weet dat het tegendeel zo langzamerhand waar is. Maar als een 'herenak koord' geldt zo'n beetje dat daar over niet wordt gezeurd. Nie mand behoeft zich roomser voor te doen dan de paus, dus ook LFC niet. VNA-voorzitter Gé van de Hoed durfde te stellen dat ook LFC zelf bepaald niet zuiver op de graat is. Van der Linden daar op: zitter". De brief van LFC kan mis schien ook uitgelegd worden als een manhaftige poging om de wanpraktijken in het amateur voetbal aan de kaak te stellen. Dit soort vage beschuldigingen en de bijbehorende krokedille- tranen zijn echter allesbehalve overtuigend. Het lijkt op deze manier op een kinderfeestje waar alle genodig den elkaar met taarten beko gelen. Zodra LFC een taart in het gezicht krijgt, loopt de club hui lend weg... LFC moet maar uit de schulp komen. Onzekerheid (1) Zaalvoetballer Mario Faber ver keert in grote onzekerheid. Als vaste kracht van het Nederlands team werd hij onaangenaam ver rast toen bondscoach Ron Groe- newoud hem op 17 september meedeelde dat hij tot de afvallers behoorde van de nationale selec tie, die tot twaalf man was terug gebracht. De klap voor Faber was groot, ook al wist hij dat aan de selectie uiteindelijk nog een dertiende speler zou worden toe gevoegd. Voor die plaats zou evenwel ook een profvoetballer van het kaliber Gerald Vanen burg, Arnold Mühren of Brian Roy in aanmerking kunnen ko- Helemaal moeilijk kreeg Faber het toen hij tijdens de eerstvol gende wedstrijd van zijn vereni ging Bax de bondscoach in eigen persoon op de tribune zag. „Die wedstrijd speelde ik als een krant, dat had Groenewoud toch moeten aanvoelen. Zo'n te genvaller verwerk je natuurlijk niet zo snel. Hij had beter een weekje later kunnen komen", vond Faber, die zich na de on prettige mededeling van Groene woud weer bij UVS had gemeld en intussen weer speelt bij de re- Onzekerheid (2) Het voorval maakte wel duide lijk dat de bij zijn medespelers bijzonder populaire Faber op al les voorbereid moest blijven. De afgelopen dagen hakte Groene woud al enkele knopen door, wat de situatie er voor de Leidenaar niet ongunstiger op maakt. Groe newoud zag donderdag definitief af van de mogelijkheid om een prof aan zijn selectie toe te voe gen. Vrijdagavond in Hoorn, bij de eerste oefeninterland tegen Italié, had hij Faber nog niet no dig, maar een dag later in Kat wijk stond de verraste aanvaller plotseling in de basis. „De bondscoach heeft mij pas op het allerlaatste moment opge roepen. Ook in eerdere instanties heeft hij mij nooit laten weten wat er aan mij schortte. Daarom was ik zo overdonderd toen ik buiten de groep viel". In de loop van de komende week wijst Groenewoud de der tiende speler definitief aan. Tot die tijd weet Faber absoluut niet waar hij aan toe is. „Ik weet niet et Groenewoud het besluit neemt, dat zou inderdaad wel eens op korte termijn kunnen zijn. Maar aan die onzekerheid ben ik in middels wel gewend geraakt". 'De mensen komen alleen op grote namen af De atleet van AVA'70 uit Aalten, die zondag de tweede marathon uit zijn carriere liep, begon vier jaar geleden pas met atletiek. Samen met zijn jongere broer Guido - hij liep al langer - toog hij destijds naar een wedstrijd en raakte onder de indruk. De voetbalschoenen ver dwenen vervolgens na negentien jaar trouwe dienst bij afdelings club KSH (Harreveld) in de kast. ALMERE (GPD) Met de uitkom sten van het onderzoek naar de economische betekenis van de sport in de maatschappij meejit vice-voorzitter Jan Barteling van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) 'een koevoet' in handen te hebben. Hoewel de tweede man van de overkoepelende organisatie gisteravond na de overhandiging van het 290 pagina's tellende rap port aan WVC-staatssecretaris Dees niet direct om meer geld vroeg, was hij ervan overtuigd dat de onderzoeksresultaten op lange re termijn heel belangrijk zijn voor de NSF. „Want dit rapport", zo refereerde hij aan het onderzoek dat door de Stichting Economisch Onderzoek van de universiteit van Amsterdam in opdracht van WVC is vervaar digd, „maakt duidelijk dat sport Winst voor Jos Sasse in Frank furt. (foto ANP) „Ik heb jarenlang in het eerste ge speeld, als middenvelder, lekker veel lopen dus. Ik heb eigenlijk al tijd al graag gelopen. Als zevenjari- economisch gezien uiterst belang rijk is voor onze samenleving. „Het toont de hardheid van de sport als economische waarde aan. Je mag je afvragen wat de gevolgen voor onze economie zouden zijn als er plotseling geen sport meer is. Dat gegeven is voor ons een belangrijk wapen in de onderhandelingen met de staatssecretaris". Barteling treedt binnenkort in overleg met de voor het sportbeleid verant woordelijke Dees. De belangrijkste uitkomsten van de studie, die anderhalf jaar in be slag heeft genomen en waaraan drie onderzoekers onder leiding van drs. Van Puffelen hebben ge werkt, zijn de grote bedragen die er in de sport blijken om te gaan. Vol gens het rapport, waarin alleen is gekeken naar de beoefening in vrije tijd en waarin 1985 als maat staf is genomen, blijken Neder- ge liep ik vaak naast mijn fiets naar school, voor de gein". Jos Sasse bleek een groot talent te zijn en onder leiding van de trai ners/begeleiders Hans Prinsen en Gerard Terbroke timmerde hij aan de weg. Vorig jaar werd hij bijvoor beeld bij het Nederlands wegkam- pioenschap 25 kilometer in Winschoten vierde. De 60-jarige trainer Hans Prinsen uit Aalten praat liever niet over talent, maar over „een zekere aanleg". „Hij heeft dat meegekregen van zijn va der", meent hij. „Die man is 65 jaar en twee maanden geleden pas ge stopt met voetballen. Nee, ik vind Jos geen laatbloeier. Jos is iemand die voor alle sporten aanleg heeft, wielrennen, schaatsen, turnen, hij kan alles". Plafond Wat hij kan op de marathon, maakte hij zondag dus duidelijk. Na zijn teleurstellende optreden (2.31) in Amsterdam („toen was ik niet in vorm en kreeg ik last van maagkrampen") zegevierde hij in Frankfurt in een tijd van 2.13,15. Na Marti ten Kate, Gerard Nijboer en John Vermeule zorgde Sasse voor de vierde Nederlandse presta tie van dit seizoen op de marathon. De Achterhoeker miste zondag overigens op een paar seconden de premie van een luxe auto ter waar- landse huishoudens, bedrijven en overheid in 1985 ruim 7,6 miljard aan sport te hebben uitgegeven. Dat bedrag komt neer op 1,9 pro cent van de bestedingen in ons land. Maar ook de export (waarbij aan transfers kan worden gedacht red.) speelt een belangrijke rol. Het buitenland besteedde in 1985 in Nederland dank zij de sport 250 miljoen. De 'bedrijfstak' sport le vert in Nederland een werkgele genheid op van 66.000 arbeidsja ren. Dat is bijna anderhalf procent van de totale werkgelegenheid. De zogenaamde sector sportin- dustrie, de handel in kleding, schoeisel en sportbladen, levert daarvan 17.700 arbeidsplaatsen per jaar op, terwijl de overheid in dat totaal 6750 arbeidsplaatsen per jaar biedt. De in het rapport onder de noemer 'overige bedrijfstakken' aangeduide post, waaronder toele vering van grondstoffen, materia len en diensten, leverde 32.000 ar beidsplaatsen per jaar op. Uit de overheidsinkomsten van 3 miljard en de uitgaven van 1,6 miljard in 1985 moet volgens dr. Van Puffelen niet worden geconcludeerd dat het rijk aan de sport verdient. „Absoluut niet", aldus de onder zoeker. „Bij de inkomsten is alles inbegrepen zoals btw, loon en in komsten, onroerend goed en socia le premies. In het rapport is bij de uitgaven echter puur rekening ge houden met geld dat ten goede komt aan de sport. De beveiliging in stadions, de waterhuishouing van sportvelden en meer van dat soort zaken zitten er niet in. Het is dus beslist niet zo dat staatssecre taris Dees plotseling meer geld te besteden heeft. Het rapport geeft ook niet aan of het goed of slecht gaat met de sport. Het geeft slechts een inzicht in de geldstroom". Onmogelijk Dat is voor Dees voldoende om 'zeer veel waarde' te hechten aan de uitkomsten. „Het onderstreept de belangrijke plaats die de sport in onze samenleving inneemt. Mijn ministerie pleit dan ook voor een gezonde sportsector. Iedereen moet naar eigen keuze sport kun nen beoefenen en ik zal graag borg staan voor de continuïteit in de breedte. Dat moet de voedingsbo dem zijn voor de top. Een beleids aanpassing is zonder dergelijke rapporten onmogelijk". Waarmee hij niet wilde zeggen meer geld be schikbaar te zullen stellen. Volgens de staatssecretaris is er geen geld om het sportbudget van 46 miljoen te verhogen. „Sinds mijn indiensttreding als staatssecretaris streef ik er naar de sport te ontzien van bezuinigingen. Ik tracht het budget op peil te hou den. Maar het verhogen van de sportbegroting in zijn geheel is on mogelijk. Wel kunnen we enkele accenten aanbrengen. Zoals we volgend jaar zes ton extra aan top sport gaan besteden. Ook komt er meer geld voor de gehandicapten sport, waarbij ik hoop op samen werking van de diverse bonden". de van 30.000 gulden, die voor een tijd onder de 2.13 was uitgeloofd. „Je kan niet alles hebben", rea geert hij daarop laconiek. „Ik ben blij dat ik eerste ben geworden en dat ik een tijd van 2.13,15 heb gelo pen". Sasse neemt de komende perio de even wat gas terug. Daarna gaat de Achterhoeker, wiens broer Guido zondag de halve marathon in Etten-Leur in een tijd van 1.04,04 uur op zijn naam schreef („we had den er allebei zin in"), zich weer richten op een nieuwe marathon. De AVA-atleet lijkt nog niet aan zijn plafond te zitten, er moet nog meer inzitten. „Ik probeer nog har der te gaan, maar het blijft afwach ten. Ik denk dat ik 2.12 moet kun nen lopen, maar de vraag is of je heel blijft. Ik wil best naar de Olympische Spelen in Barcelona, maar of dat lukt, dat weet je nooit. Omdat ik vrij laat ben begonnen, heb ik een mindere ondergrond dan veel andere atleten. Ik kan sneller geblesseerd raken. Nee, spijt dat ik zo laat ben begonnen, heb ik niet. Ik heb genoeg andere leuke dingen gedaan". Trainer Hans Prinsen heeft tot slot nog wel een advies voor zijn pupil. „Jos is soms een driftkikker. Hij wil soms over een heleboel slo ten tegelijk springen. Zaak is dat hij rustig blijft, anders pleegt hij roofbouw op zijn lichaam". Dees sprak in dat verband ook zijn vreugde uit over de toenadering van het Nederlands Olympisch Co mité en de NSF. Bij monde van Jan Barteling, vice-voorzitter van laatstgenoem de organisatie, hoopte de NSF dat Dees in de toekomst een beleid zal gaan voeren waarin de topsport een belangrijke rol inneemt. „We weten dat er geen goed topsportkli maat is. Daarvoor is gewoon geen geld beschikbaar: daarvoor heeft de NSF alle begrip. Toch helpt dit rapport onze bond om tot een afge wogen beleid te komen. Het heeft immers het belang van de sport in onze maatschappij aangetoond. Ik denk dan ook dat het geld elders vandaan moet komen. Het zou heel goed zijn als er een verruiming van de wet zou komen voor loterijen. De toto- en lotto-opbrengsten blij ken immers terug te lopen. Ook denken we aan meer mogelijkhe den voor sportreklame op televisie en bijvoorbeeld voldoende gym- nastiek-onderwijs. Ik ben blij met de toezeging van de staatssecreta ris hierover met ons in overleg te treden. En in de vorm van dit rap port nemen we daarbij een soort breekijzer mee". MOSKOU (DPA) - Schaak-wereld- kampioen Gari Kasparov en rivaal Karp-ov delen de Russische titel. Dat heeft de nieuwe voorzitter van de nationale schaakbond, Vitali Se- vastjanov, in een gisteren versche nen vraaggesprek met het partij blad Pravda gezegd. Met de beslis sing komt een einde aan maanden durende discussies over het verge ven van het kampioenschap. De strijd om de titel eindigde de ze zomer met Kasparov en Karpov op de gedeelde eerste plaats. Om. toch een kampioen te kunnen aan wijzen, kwam de schaakbond met een wat vreemde oplossing: dege ne die zich voor een bepaalde da tum als eerste bereid verklaarde verder te spelen, zou tot kampioen worden uitgeroepen. Als beiden zich zouden melden, werd verder gespeeld. Liet niemand van zich horen, dan mocht geen schaker zich landskampioen noemen. Op de afgesproken dag had alleen Kar pov van interesse blijk gegeven, maar de bond week af van de toe zegging en onthield hem de titel. Uiteindelijk werd een salomons- oordeel over de titelstrijd geveld: zowel Karpov als Kasparov is Rus sisch kampioen schaken. BREDA (GPD) - Zaalvoetbal in Zimbabwe. Met een tas vol video banden en een fikse brok ervaring als zaalvoetbaltrainer/coach streek Nico Spreij half augustus neer in Harrare, de hoofdstad van Zimbab we. Spreij (35) ging als ontwikke lingswerker. In januari wordt in Nederland het eerste officiële WK zaalvoetbal gehouden en de we reldvoetbalbond FIFA koos Zim babwe uit als Afrikaanse deelne mer. Daarom reisde Nico Spreij amper een half jaar voor de start van dat evenement naar Afrika om de topspelers van Zimbabwe de eerste beginselen van het zaalvoet bal bij te brengen. Twee weken lang gaf de Bra bantse zaalvoetbalkenner onder richt aan spelers, coaches en scheidsrechters. „Een sporthal? Nee, dat kennen ze daar niet. We hebben getraind in een zogenaam de drill-hal van de militaire politie. De belijning was met kalk aange bracht", aldus Spreij, die straks tij dens het WK ook de coaching van de ploeg voor zijn rekening neemt. De stoomcursus van de uit Den Bosch afkomstige zaalvoetbaltrai ner was hard nodig om het presti gieuze object van de FIFA enig aanzien te geven. Een wereldkam pioenschap met ploegen uit alle werelddelen, daar ging het de FI FA om en daarom werden er uitno digingen gestuurd naar alle Afri kaanse landen. Algerije, Marokko en Zimbabwe reageerden. Zimbabwe bleef over, maar daar brak gelijk paniek uit. Zaalvoetbal bestaat er niet en via de FIFA en de KNVB werd Nico Spreij uitverkoren voor het geven van een cursus in een notedop. „Ik heb ze de basisprincipes aange reikt en elke dag hebben we video banden bekeken, die ik had meege nomen. Ik heb elke dag met de coaches gesproken in de hoop dat ze iets vasthouden van wat ik ze vertelde". Veertien dagen lang trok de Bos sche legerkapitein op met het ge zelschap zaalvoetballers-in-spé. Hij confronteerde ze met taktische problemen en gaf zelf de antwoor den. Herhalen, herhalen en nog eens herhalen. Of het genoeg is ge weest valt te betwijfelen. De onder grond ontbreekt en daarom moest Spreij tijdens zijn verblijf in Afrika nogal eens tot tien tellen. „Als ik op een gegeven moment terugkwam op een oefening, die we een paar dagen daarvoor hadden doorgeno men, bleken ze alles al weer verge ten te zijn". Met deelnemers als Zimbabwe lijkt het eerste WK zaalvoetbal niet V 1 w t- r Nico Sprey <foto gpd> veel meer dan een kind met een wa terhoofd. Het land (elf keer zo groot als Nederland, 6 miljoen inwoners) is arm. De accommodaties zijn te verwaarlozen. Zaalvoetbal onder die omstandigheden is ten dode opgeschreven. Het veld voetbal kan zich in Zimbabwe verheugen op een hoge mate van populariteit. „Er zitten al gauw 25.000 man naar een competitiewedstrijd te kijken en de spelers zijn erg enthousiast en leergierig. Die jongens kunnen alles met een bal, alleen taktisch hebben ze nog veel te leren". Hoop Nico Spreij heeft de hoop nog niet opgegeven dat het zaalvoetbal in Zimbabwe straks van de grond komt. „Het klimaat is zodanig dat er gemakkelijk buiten gespeeld kan worden. Waarom niet gewoon op een plein? Jeugd, daar doen ze niets aan. Waarom zouden die jon ge gasten niet vier-tegen-vier kun nen spelen, zoals de KNVB in Ne derland geïntroduceerd heeft? De spelers willen wel en ik ben best bereid om nog eens terug te gaan". De als sportinstructeur in het le ger werkzame Nico Spreij is een zaalvoetbaldier. Hij is coach van het militair zaalvoetbalteam, de Brabantse selectie, de Oranje- jeugd, de Oranje-vrouwen en het Roosendaalse Molier/Inpac. De KNVB polste hem als eens voor een functie als parttime-trainer, maar de Brabander weigerde. „Ik voelde er niet zoveel voor om het vuile werk op te knappen en zodra er een ploeg over de grens gaat, thuis te blijven". Toch is Spreij ook in eigen land als ontwikkelingswerker actief. Ook in Nederland staat het zaal voetbal nog in de kinderschoenen. Met bondscoach Ron Groenewoud ontwikkelde Spreij een cursus voor zaalvoetbaltrainer. Een nieuw fenomeen. Het zaalvoetbal loopt nog altijd hand in hand met het veldvoetbal en getraind wordt er nauwelijks. „Je kunt het zaal- en het veldvoetbal niet los van elkaar zien. Veel spelers kunnen de keuze niet maken en bovendien is er vaak onvoldoende accommodatie om te trainen". Ondanks dat is de sport in ont wikkeling. Dit seizoen zijn er voor het eerst zes regionaal getinte klas sen en Spreij is er heilig van over tuigd dat er binnen niet al te afzien bare tijd drie landelijke klassen bij komen. „Dan moeten we nog stre ven naar een vaste speelavond. Spelers ontkomen straks niet aan een keuze". Over het naderende WK heeft Ni co Spreij nog de nodige twijfels. „Het is voor velen toch een vraag hoe het zich straks ontwikkelt. De Brazilianen komen met profs, Hongarije komt met het A-elftal, maar ik ben toch bang voor een te leurstellende opkomst van het pu bliek. De mensen komen af op gro te namen. Die zijn er nog te weinig in het zaalvoetbal". DINSDAG 16.30-17.25 BBC 2: UK Indoor Bowls. 20.00-21.00 TV 5: Sports magazine. 20.10-21.30 BRT 2: ECC-Tenn.stoernoo. te Antwerpen. 20 30-21.30 Super: Sportsworld: schoonspringen en volleybal. 21.30-22.00 Super: Soccer Scene: inter nationaal voetbalnieuws. 21.30-22 00 BBC 1 A Question of Sport: sportquiz. 22.00-23.05 Super: Super Dutch Foot ball: wedstnjden uit de Nederlandse com petitie. 22.20-23.23 SKY Men's Golf: toernooi in Valderma. 23.25-00.25 SKY: NFL American Foot ball. 00 20-01.35 BBC 2: UK Indoor Bowls. de PostbankCard De Postbank heeft haar assortiment verder uit gebreid met de PostbankCard, de creditcard speciaal bestemd voor mensen met een girorekening. De PostbankCard kan u prima diensten bewijzen in het buitenland, op liefst 6 miljoen adressen, waarvan 1,8 miljoen in Europa Maar hij is ook ideaal voor met name de grotere aankopen in Nederland. En wel op zo'n 20.000 adressen. Het enige dat u hoeft te doen is uw kaart tonen en uw handtekening zetten. U komt eerder in aanmerking voorde Postbank Card dan u wellicht denkt Zo ligt bijvoorbeeld de minimum inkomens grens op f35.000,- bruto per jaar, naast enkele andere criteria De kosten van deze creditcard bedragen slechts f 40,- per jaar. Voor wie van dit nieuwe Postbankgemak wil profiteren, geeft de folder 'PostbankCard' alle informatie. Die folder kunt u meenemen op het post kantoor of thuis aanvragen via 06 -0400. BERN (SID) - De Zwitserse voetbalkampioen Xamax Neuchatel moet ruim 20.000 gulden boete betalen aan de UEFA, omdat de club tijdens het Europa Cup-duel van woensdag tegen Galatasaray (3-0) op een video scherm beelden van het duel vertoonde. Daarnaast raakt de vroegere club van René van der Gijp 15.000 gulden kwijt omdat toeschouwers voorwer pen op het veld gooiden en de genomen veiligheidsmaatregelen niet streng genoeg waren. De Turkse kampioen, vorig seizoen in de eerste ronde uitgeschakeld door PSV, is gedwongen tot het betalen van zo'n 28.000 gulden. In de tweede helft bestormden Koerden het veld. Zij maakten met spandoeken de Zwitsers er op attent dat hun volk in Turkije zou worden onderdrukt. De wedstrijd moest door de actie worden onderbroken. De trainers Gil bert Gress (Neuchatel) en Mustafa Denizli (Galatasaray) mogen één Euro pees duel niet op de bank zitten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15