'Welzijnsvoorzieningen in omgeving Muzenhof ONDERNEMERS: ALS U EEN TELEVISIESPOT LAAT MAKEN, DAN WILT U TOCH ZELF RESLISSEN HOE EN WANNEER DEZE WORDT UITGEZONDEN? DEL DE LEIDSCH DAGBLAD KABELKRANT! 071-161363 Vrees voor verkeersoverlast na plaatsing van wasstraat Goede verstandhouding politie te paard in Wassenaar ver te zoeken 'Nadere studie naar uitbreiding aantal milieu-ambtenaren' Rijnklievers naar nieuw onderkomen Politie houdt autokraker aan !a| Lj Lj f :Gj a| a| PAGINA 14 l;l=Ult»dl.ld?l DINSDAG 25 OKTOBER 1988 WASSENAAR - Het klikt niet bij de bereden politie (tien man sterk) in Wasse naar. De onderlinge verhou dingen staan op een laag pit je. Om achter de oorzaak daaraan te komen is de Ber- kelse adjudant J. Fuijkkink voor een periode van drie maanden aangesteld als waarnemend-commandant van het korps. Fuijkkink moet in dat kwartaal zien te achterhalen wat er schuilgaat achter de verstoorde verhou dingen. Vooralsnog weet ook mevrouw S. Appels, luitenant van het dis trictsbureau van de rijkspolitie in Leiderdorp, niet wat er nu pre- cies aan schort. Zij heeft op dit moment nog niet voldoende in zicht in de kwestie. "Het onder zoek is wel puur op het menselijk vlak gericht", vertelt ze. "Over het korps op zich valt geen enke le aanmerking te maken. Dit functioneert voortreffelijk". Mevrouw Appels ontkent dat er rare dingen zouden zijn ge beurd. Indien daarvan sprake zou zijn geweest, zou het dis trictsbureau zeker maatregelen hebben genomen, verzekert ze. Over het waarom er dan toch ie mand van buiten het korps is be last met het onderzoek, zegt de luitenant: "Uit diverse kanalen hebben ons klachten bereikt. Klachten die zodanig waren dat wij het gerechtvaardigd vonden ze nader te onderzoeken. En door wie kun je dat beter laten doen dan een buitenstaander. Want als je écht wilt weten wat er leeft, dan kun je daar beter een vreemde voor vragen dan ie mand uit het korps zelf. Een be kende zal vermoedelijk nooit he- Drie maanden Een onderzoek dat zich uit strekt over drie maanden. Dan móet er toch wel wat aan de hand zijn? Luitenant Appels: "Die tijd is niet extreem lang. Je hebt zeker één of anderhalve maand nodig om met de mensen, in dit geval van het bereden korps, een ver trouwensband op te bouwen. Pas dan kan hij gaan kijken wat er leeft, waarom het eventueel niet klikt en wat eraan gedaan zou moeten worden. Rond de .jaarwisseling zal hij zijn bevin dingen op papier hebben gezet en de districtscommandant daar van op de hoogte hebben ge bracht". De tien man sterke bereden groep telt zeven of acht politie mensen die te paard dienst doen. De groep wordt in drie districten (Middelburg. Dordrecht en Den Haag) ingezet. De werkzaamhe den bestaan onder meer uit het verzorgen van surveillances te paard op het strand, maar zij pre senteert zich ook bij grootschali ge evenementen als Prinsjesdag en bloemencorso's. Verder assis teert de groep zich op plaatsen waar de aanwezigheid van de Mobiele Eenheid is gewenst. LEIDERDORP Nagenoeg alle fracties in de Leiderdorpse ge meenteraad zijn voorstander van een nadere studie naar het eventu eel uitbreiden van aantal milieu ambtenaren. Dat bleek gister avond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning. WD'er J. de Waard legde intus sen al een concreet voorstel op ta- Uitbreidingsplannen Leiderdorp nader onder de loep LEIDERDORP Nieuwe welzijnsvoorzieningen aan de noordkant van Leider dorp moeten worden gecon centreerd rond het muziek centrum De Muzenhof. Dat althans vindt wethouder J. den Boeft. De wethouder deed deze uitspraak gister avond tijdens een vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening bij de behandeling van de verdere bebouwing van het gebied Buitenhof-Midden/West. Bij het opzetten van welzijnsvoor zieningen (zoals een gezondheids centrum en faciliteiten voor de jeugd) wordt tevens gedacht aan een locatie aan de noord-westkant van Buitenhof-Midden/West, nabij de molen, waar een 'markante be bouwing' is gepland. Op tafel liggen momenteel diver se plannen voor dit gebied, waar toe behalve welzijnsvoorzienin gen, ook woning- en scholenbouw behoren. Den Boeft liet gisteren weten dat de mening van het colle ge nog niet is 'uitgekristalliseerd' en dat er nog uitvoerig zal worden gesproken over het bestemmings plan voor dit deel van Leiderdorp. Duidelijk is sinds gisteren wel dat ernaar wordt gestreefd om in de nieuwe wijk enkele winkels (bij voorbeeld een zogeheten vers markt) te openen. Wethouder Den Boeft zei dat hij na aanvankelijke aarzelingen er inmiddels alle ver trouwen in heeft dat voor het open stellen van dergelijke winkels be langstelling bestaat bij onderne mers en ook niet te twijfelen aan de levensvatbaarheid. Ouderen De commissie ruimtelijke orde ning kon zich gisteravond in grote lijnen vinden in de globale opzet van het plan. "Al moet er rekening mee worden gehouden dat aan de totale opzet nog flink kan worden gesleuteld. Dit is in feite nog een eerste gedachte", benadrukte een van de betrokken ambtenaren. Bij het ontwikkelen van het ge bied Buitenhof Midden/West zal waarschijnlijk extra aandacht wor den besteed aan woningbouw voor ouderen. Het zal daarbij voorname lijk gaan Raad Wassenaar akkoord met aanstellen sociaal-rechercheur WASSENAAR - De gemeenten net fraudebestrijding tot een van Wassenaar, Voorburg en Nootdorp de hoofdpunten van zijn beleid willen fraude onder uitkeringsge- heeft gemaakt en er ook geld voor rechtigden gezamenlijk bestrijden, beschikbaar stelde, werden de mo- De gemeenteraad van Wassenaar gelijkheden verruimd, keurde gisteravond het voorgestel de samenwerkingsverband una niem goed. CDA-raadslid M. van Rijn noemde de aanstelling van een sociaal-rechercheur met op sporingsbevoegdheid noodzakelijk". Wassenaar heeft al twee periodes een sociaal-rechercheur in dienst gehad. Van 1983 tot 1985 specifieke bejaarden- jeugd en de opening agentschap woningen met de 'natte cel' op de begane grond en seniorwoningen voor mensen vanaf 55 jaar. Den Boeft liet eerder tijdens de vergadering al weten de bouw van zogeheten groepswoningen voor ouderen niet uit te sluiten in nieuwbouwwijken. Door de lande lijke Vereniging Groepswonen van Ouderen is daar onlangs in een brief aan de gemeente voor gepleit. Concrete suggesties van Leider dorpers zijn op dit punt nog niet binnengekomen, aldus Den Boeft. B en W van Leiderdorp zijn be reid extra aandacht te besteden aan woningbouw voor ouderen omdat de verwachte leeftijdsop bouw daartoe aanleiding geeft. Een en ander wordt gestaafd door een recent bevolkingsoverzicht. Bo vendien is het aantal woningen dat voor ouderen geschikt is in Leider dorp op dit moment zeer beperkt. Postkantoor Tot de verdere suggesties die in middels zijn indiend voor de be bouwing van Buitenhof-Midden- AVest behoort onder meer het neer zetten van een gezellige kroeg, de aanleg van speelveldjes voor de post fel. Hij stelde voor een milieu-amb tenaar aan te stellen die alle werk zaamheden op dit gebied coördi neert. In zijn algemene beschou wingen over de begroting voor vol gendjaar zal hij daar eveneens voor pleiten, liet de liberaal al doorsche meren. Die algemene beschouwin gen worden komende vrijdag ge houden. De Waard wees in zijn pleidooi niet alleen op de samenwerking die Leiderdorp bij het uitvoeren van milieutaken binnenkort aangaat met een aantal buurgemeenten, maar ook op de openstelling van de nieuwe vuilstort bij het Elisabeth- ziekenhuis. Verwacht wordt dat met de stort medio volgend jaar al een begin kan worden gemaakt. Wethouder J. den Boeft zei de opmerkingen van de commissiele den serieus te nemen, maar wilde nog geen enkele toezegging doen. Hij onderschreef de opmerkingen dat de werkdruk alsmaar toeneemt op het gebied van milieu, maar voegde daar wel aan toe dat ook op andere afdelingen het personeels bestand 'krap' is. "Niettemin wil len wij bekijken in hoeverre een oplossing voor dit probleem moge lijk is", aldus Den Boeft. Dief grist tas weg OEGSTGEEST - Een inwoonster van Oegstgeest wilde gistermiddag na het doen van de boodschappen even bijkomen met haar man met een kopje thee. De volle bood schappentas liet ze even voor wat die was in de keuken van haar wo ning aan de Warmonderweg. Toen ze even later de boodschappen wil de opruimen, was de portemonnee gestolen. Ze had de keukendeur niet op slot gedaan. In de porte monnee zat volgens de politie on geveer honderd gulden. i Win- Het rijk stelt voor de volledige formatieplaats een bedrag van tachtig mille beschikbaar. Wasse naar (421), Voorburg (1192) en helaas Nootdorp (72) tellen in totaal onge veer 1700 uitkeringsgerechtigden. In de regel wordt op elke duizend uitkeringsgerechtigden één full-ti- sociaal-rechercheur gezet. De r per week. Doordat het kabi- proefperiode. Van het postagentschap keihof wordt momenteel goed ge bruik gemaakt. Vertegenwoordi gers van de Vrouwen Adviescom missie (VAC) stelden gisteravond vast dat er dikwijls lange rijen wachtenden zijn. Met name de VAC pleit er dan ook voor om de opening van een nieuw agentschap in de verdere discussie te betrek ken. Wethouder Den Boeft zegde dat toe. Onduidelijk blijft nog in hoever re er in het nieuwe woongebied een school wordt gebouwd. Becijferd is dat voor een nieuwe basisschool wel belangstelling zal bestaan. Om dat onbekend is of van de zijde van de rijksoverheid financiële steun te verwachten is en ook de gevolgen voor de bestaande scholen nog na der moeten worden bekeken, is een besluit daarover op korte ter mijn niet te verwachten. Beschikbare ruimte op Persant Snoep weg onvoldoende' LEIDERDORP Bij het benzine station aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp mag alleen een zoge heten wasstraat worden geplaatst als de verkeersveiligheid daarmee niet in het gedrang komt. Dat vindt de gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening. Texaco, eigenaar van het tank station, meent dat er een grote be hoefte bestaat aan een speciale wasstraat voor auto's. Bovendien is een dergelijke straat noodzakelijk voor een gezonde bedrijfsvoering, zo werd gisteravond door een ver tegenwoordiger van Texaco toege licht. De commissieleden hebben te- LEIDERDORP De postduiven vereniging de Rijnklievers in Lei derdorp krijgt naar alle waarschijn lijkheid binnenkort de beschik king over een nieuw onderkomen. Burgemeester en wethouders zijn bereid het voormalige AOC-ge- bouw aan de Kom van Aaiweg 4 over te dragen aan de duivenvere- niging. Met de overdracht van het pand is een bedrag van 30.000 gulden ge moeid. De gemeenteraad van Lei derdorp moet nog akkoord gaan met de transactie. Overigens is een wijziging van het bestemmings plan. waarin staat beschreven wat wel en niet is toegestaan in een be paald gebied, niet noodzakelijk. Discussiepunt vormde aanvanke lijk nog de eventuele aanpassing van de verkeerssituatie bij de Kom van Aaiweg vanwege het ophalen van duiven die aan wedstrijden deelnemen. Volgens het bestuur van de Rijnklievers is een dergelij ke aanpassing evenwel niet nodig. In een brief aan de gemeente wordt erop gewezen dat in de maanden april tot en met septem ber de wedstrijdvluchten worden georganiseerd en de duiven met een speciaal daartoe uitgeruste vrachtauto worden opgehaald. Dat gebeurt volgens een vast schema veelal op de vrijdagavond om streeks 21.30 uur. gen de wasstraat als zodanig geen bezwaar, mits wordt voldaan aan de diverse richtlijnen die daartoe in de hinderwetvergunning wor den opgenomen. Wel ongerust toonde de commissie zich over de mogelijk lange rijen wachtende au tomobilisten. "Dat kan gevaarlijke situaties opleveren", betoogde PvdA'er A. Verhoog. Er is op de be staande tekeningen een ruimte van 39 meter voor wachtende automo bilisten opgenomen. "Te weining", was de mening van de commissie. Wethouder J. den Boeft trok uit eindelijk de conclusie dat in over leg met Texaco de verkeerssituatie bij het tankstation (aan de zijde van het Elisabethziekenhuis) opnieuw onder de loep zal worden geno men. De gewijzigde plannen zullen vervolgens opnieuw aan de com missie worden voorgelegd. Fietsstrook De aanleg van een fietsstrook tussen de Florijn en de Gallaslaan is voorlopig van de baan. Een rui me meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening voelt niets voor de aanleg. Bij de meeste com missieleden bestaat de vrees dat een en ander tot ongelukken kan leiden. Momenteel maken al veel (brom- )fietsers gebruik van de reeds voor voetgangers bestaande doorsteek. Om dat gebruik te legaliseren wil len burgemeester en wethouders een speciaal fietspad aanleggen. "Dat betekent dat bromfietsers met hoge snelheid de Gallaslaan kunnen oversteken. Ik sluit niet uit dat er dan nog eens doden vallen", sprak R.D. Stam (D66). WD'er J. de Waard pleitte ervoor om obsta kels neer te zetten, zodat het (brom fietsers onmogelijk wordt ge maakt van de sluiproute gebruik te maken. Hij dacht daarbij aan het plaatsen van betonnen blokken. Wethouder Den Boeft zei nog R.D. Stam (D66): Als dat fiets pad wordt aangelegd, vallen er nog eens doden". (foto Wim Dijkman» een poging te willen doen om naar een 'zinnige oplossing' te zoeken. WASSENAAR - De politie Wassenaar heeft gisteren een Hage naar aangehouden die op het die venpad was. Een aan de Wasse- naarse Santhorstlaan woonachtige vrouw zag gistermiddag dat de Ha genaar een tas haar tuin inslinger- de. In de tas bevonden zich twee ra dio-cassetterecorders en een horlo ge. De vrouw belde de politie. Deze kon de jongeman enkele minuten later aanhouden. Een kwartier eerder was bij de politie al een telefoontje binnenge komen van een Wassenaarse aan de Deylerweg die had gezien dat een man bezig was haar auto open te breken. Hij zou zijn zinnen heb ben gezet op de compact disc in haar auto. Toen zij naar buiten kwam, maakte de Hagenaar zich uit de voeten. De Hagenaar heeft tegenover de politie verklaard dat hij vermoedde dat hij gezien was. Hij wilde zich dan ook snel ontdoen van de tas. De spullen die daar inzaten, vorm den de buit van twee inbraken in auto's die op de Maaldrift stonden geparkeerd. Ook de fiets die de jon geman bereed, was gestolen. De tweewieler is eigendom van een andere Hagenaar. GEWOND Een 23-jarig meisje uit Sassenheim is gistermiddag met hoofdklachten naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden over gebracht na een aanrijding met een Noorówijkse (16) op het fietspad van de Abtspoelweg in Oegstgeest. De Sassenheimse wilde met haar bromfiets linksaf slaan, de Presi dent Kennedylaan in, maar ver zuimde volgens de politie achter om te kijken. VVD in actie De WD-Wassenaar houdt dinsdag 25 oktober een openbare bijeenkomst in restaurant De Schaapskooi Duinrell. Het motto van de vergadering, die om 20.30 uur begint, luidt: de fractie in actie. Fractie-voorzitter Ch. Aptroot houdt een korte inleiding waarna belangstellenden van gedachten kunnen wisselen over elk onderwerp met ieder lid van de frac tie. Duinkonijn In hei Voorschotense P°PP®"1?®?®' Wellus Nietes speelt woensdag 26 okto ber het poppentheater Thi|e het stuk Duinkonijn' voor kinderen van drie tot acht jaar. Aanvang is_t Het toekomstige onderkomen Door de leden van de vereniging worden de boxen met duiven te voet op een speciaal wagentje naar de Hoogmadeseweg getranspor teerd. Het uit- en inladen neemt hooguit vijf minuten in beslag. De vrachtwagen kan gebruik maken van de aanwezige parkeerstrook. Het is dus niet de bedoeling dat de wagen het verenigingsgebouw via de Essenweg aandoet, onder streept de postduivenvereniging haar mening dat een verandering van de verkeerssituatie niet nood zakelijk is. De commissie ruimtelij ke ordening kon zich gisteren daar in vinden. Aanrijding bij ingang ziekenhuis LEIDERDORP - Een 38-jarige vrouw uit Rijpwetering is gisterochtend aangereden bij de ingang van het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. De vrouw, die licht gewond raakte, liep op het voetpad toen een voor een invalide, aangepaste auto, bestuurd door een 34-jarige mevrouw uit Hoogmade, ineens het trottoir opreed. De auto was uitgerust met een dubbele gasbediening. De vrouw vergiste zich volgens de politie toen zij haar rempedaal wilde intrappen. De aangereden vrouw kon direct wor den geholpen in het ziekenhuis. 14.30 uur. Prin- Marijkelaan 4. Reserveren via 01717-8361 Bergsport De Nederlandse Bergsportvereniging houdt woensdag 26 oktober een diale zing, getiteld "Kanadia". Boudy en Ar nold Hoven trokken met de auto, te voet en per kano door de nationale parken van Alberta en British Columbia. De tocht voerde van de Rocky Mountains en het kustgebergte tot aan de stranden van de Stille Oceaan. Tot de bedwongen toppen behoren die van de Mount Rob- son en die van de Mount Athabasca. Met de dialezing in het Leiderdorpse Muzenhof, aanvang 20.00r, brengen zij verslag uit van hun belevenissen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14