Sprinkhanenplaag Crescendo net langs de Eibers Lisse overtuigt tegen Velsen 2 Lisse ontregelt spel Lokomotief Saturnus opent met grote winst Fides Pacta ten onder tegen DTV Korfbalteam is Belgen nog de baas Molina: een man van staal Handbalteam alleen te sterk voor IJsland Grasshoppers springt naar derde plaats eredivisie: MAANDAG 24 OKTOBER 1988' PAGINA 19 LEIDEN Vier Leidse ploegen kwamen het afgelopen weekeinde in actie om hun eerder dit jaar afge laste wedstrijden in te halen. Fides Pacta ging na een zwakke eerste helft met 11-7 ten onder tegen kop loper DTV. De Danaïden boekte een 13-15 overwinning in het be langrijke duel tegen Blauw Wit '51. De Algemene en Crescendo sloten de eerste helft van het veldseizoen eveneens succesvol af door respec tievelijk Ons Eibernest (8-9) en Stormvogels (12-10) te verslaan. KORFBAL "Wij hebben de eerste twintig mi nuten bijzonder zwak gespeeld. Ons spel was gelardeerd met zo veel fouten dat je gewoon kon wachten op tegendoelpunten. Dat gebeurde dus ook", concludeerde coach John Tims na het verlies van Fides Pacta tegen DTV (11-7). Het lijkt een traditie te worden bij Fi des om zich de eerste helft aan de wedstrijd te onttrekken. "Je moet gewoon toch weer constateren dat niet iedereen vanaf het begin voor de volle honderd percent gemoti veerd is. Ze kunnen die motivatie niet uit zichzelf op brengen en dat vind ik gezien de stand toch erg on logisch", aldus Tims. Pas laat in de partij toonden de Leidenaars aan DTV enigszins te genstand te kunnen bieden. Alleen Mieke Selier trof voor die tijd twee maal doel. De 8-2 achterstand was echter niet meer in te halen. Fides verkleinde het verschil tot 8-4, maar de marge van vier doelpun ten bleef tot het eind gehandhaafd (11-7). Jan-Willem Meyer (2x), Rene van der Vooren, Nico Pikaar en Pa tricia Gottmer namen de overige treffers voor hun rekening. De Danaïden pakte twee belang rijke punten in een hard duel tegen Blauw Wit '51: 13-15. De strijd in de onderste regione van de over gangsklasse kenmerkte zich door een niet bijster vriendelijke sfeer binnen de lijnen. Erik Kromhout opende de score voor de Leidse ploeg, maar het antwoord van de thuisploeg volgde in drievoud. Erik Peeters en Sandra Slinger land wisten het gat te dichten en de strijd ging tot de rust gelijk op (6-5). Halverwege de tweede helft bouwde De Danaïden een voordeli ge marge op, die niet meer uit han den werd gegeven. Binnen vier mi nuten veranderde de stand van 8-8 in 8-11. Blauw Wit haalde nog op tot 11-12, maar topscorers Erik Peeters en Erik Kromhout (beiden 3x) maakten een eind aan de illu sies van de Dordrechtse formatie. De Algemene sloot de eerste helft van de veldcompetitie even eens op een hoopvolle manier af. Het Leidse twaalftal behaalde te gen Ons Eibernest de eerste over winning in een uitwedstrijd. De LEIDEN BV Leiderdorp heeft zich zaterdagavond aardig verslikt in het onberekenbare ASVU. De Amstelveense studentenploeg liep in de slotfase van de wedstrijd uit naar een riante 86-72 overwinning. Luba had het tegen Racing Bever wijk veel gemakkelijker. De wed strijd was al na acht minuten be slist: 27-0 voor Leiden, dat uitein delijk met 91-70 won. Lisse verras te de ongeslagen koploper Loko- motief: 79-85. BASKETBAL Leiderdorp liet zich net als vorig jaar inpakken door het uitgekookte ASVU. Coach Bert Samson: "Het is een club zonder visie, er zit niks achter, er zit niks voor. Ze spelen voor de lol. Als de ploeg nou nog tot vermaak van de studenten zou dienen en in Uilenstede volle zalen trekt, maar ook dat niet". Samson baalde daarom extra van de neder laag. "De spelers lopen provoce rend door het veld, onze zwakte is dat wij daar geen antwoord op heb ben. ASVU had vooral in de twee de helft vrij spel. Ze missen maar vijf keer, dat betekent dat wij niet verdedigd hebben". Leiderdorp kende een goed be gin, maar op het moment'dat AS VU onder leiding van routinier Si mon Bruin de weg naar de basket had gevonden, moesten de rood- hemden terrein prijs geven. De tien punten voorsprong verdween en bij rust leidde ASVU met drie pun ten. Dat verschil bleef in feite de gehele tweede helft op het bord staan. Leiderdorp offerde Erik Huybens en Loet de Ruijter op aan de bewaking van Bruin, maar bei de spelers moesten vroegtijdig naar de bank. Frank Altink nam de verdediging knap over, maar Bruin wist zijn lengte-voordeel goed te gebruiken. In de slotfase had Lei derdorp nog altijd winstkansen, maar in het eindoffensief liep AS VU uit naar een duidelijke over winning: 86-72. Zitmeubel De recordboeken zijn er nog niet strijd werd pas vijf minuten voor tijd definitief in het voordeel van De Algemene beslist. Ons Eibernest kon ondanks tijdrekken een 8-7 voorsprong niet behouden en uitte het ongenoegen daarover op een niet al te sportieve wijze. De grimmige sfeer van het laatste kwartier resulteerde dan ook in twee gele kaarten voor Haagse spelers. De Algemene hield het hoofd koel en kwam door een doelpunt van Ramon Terwiel op gelijke hoogte. Marcel van Duy- Venbode bleef ook zijn zenuwen de baas en zorgde vlak voor tijd vanaf de strafworpstip voor de eindzege: 8-9. Zuiderkwartier keerde na een half uur wachten op de scheids rechter onverrichter zake huis waarts. OSCR had de leidsman we ten te bereiken en die was met spoed onderweg naar het Rotter damse veld. Erik en Els van Lunte- ren moesten echter wegens andere verplichtingen vroegtijdig weg. Zuiderkwartier wilde het duel niet in een verzwakte opstelling aan gaan en nam dus na dertig minuten het recht in eigen hand. Een zoekgeraakte lens zorgde voor langdurig oponthoud in de wedstrijd van Crescendo tegen Stormvogels. Bij de stand 2-1 ver loor Carolien van Noort één van haar optische hulpmiddelen. De broederlijke zoekactie van vriend en vijand had helaas voor haar wei nig effect en de strijd werd na een klein kwartier voortgezet. Crescen do nam voortdurend het intiatief, maar kon in de eerste helft toch niet echt loskomen van Stormvo gels (6-5). Na de spelhervatting leek de strijd snel beslist. De ploeg van coach Lenie Slegtenhorst liep door treffers van Arno Kooloos en Ca rolien van Noort uit naar 9-6. Cres cendo kon echter niet voldoende rust opbrengen om de tegenstan der definitief van het lijf te houden de bezoekers naderden nog maals op tot 10-9. De marge werd opnieuw vergroot tot drie doelpun ten en nadat Stormvogels twee maal faalde vanaf de strafworpstip was de strijd gestreden: 12-10. JETSKE GOUDSMIT Bruno naar Vegas LAS VEGAS - Volgens de Ameri kaanse manager Bill Cayton is overeenstemming bereikt het ge vecht om de wereldtitel tussen Mi ke Tyson en de Brit Frank Bruno te verplaatsen van Londen naar Las Vegas. Het boksduel, dat aanvan kelijk deze maand zou plaats heb ben, wordt nu op 14 januari gehou den. Cayton heeft alleen nog de hand tekening van Tyson, die voor de partij twaalf miljoen gulden krijgt, nodig. op nageslagen maar ook zonder die handeling is het duidelijk dat de opening van Luba tegen Racing Beverwijk tamelijk uniek is. In acht minuten wisten de bezoekers uit Noordholland geen punt te sco ren, sterker nog de ploeg kreeg maar een handvol scorekansen. Toch had René de Ruiter de hatelij ke nul al na drie minuten kunnen wegwerken, maar de Beverwijker miste tweemaal vanaf de vrije worplijn. Voor Leiden-coach Paul Ros- dorff kwam de geringe tegenstand van Beverwijk eigenlijk wel goed uit. Hij kon daardoor de licht ge blesseerde Tom Gussen en Erik Paul van Weeren lange tijd aan de kant houden. Gussen werd deson danks topscorer (27 punten) en maakte indruk met een serie van 13 uit 13 vanaf de vrije worplijn. Van Weeren volgde de Amerikaan op de voet met 22 punten. Bij rust leid de Leiden met 52-25, Beverwijk kwam daarna niet verder dan 91- 70. In de tweede helft zorgde alleen Ben de Jong voor wat (onnodige) opwinding door zijn woede over een technische fout te koelen op een zitmeubel. BVO Alphen, dat in de eerste di visie de koppositie deelt met Lei den, bleef op de been tegen Rowic: 72-70. De Alphenaren ontmoeten zondag Leiderdorp. Lisse heeft de smaak te pakken. Lokomotief, dat achter rayonkam pioen Voorburg 2 via de achter deur in de eerste divisie belandde, is ondanks het vertrek van René Ferrageau (naar DAS) het seizoen ijzersterk begonnen. Lisse leek dan ook een makkelijke prooi te wor den voor de ambitieuze Rijswij- kers, maar de trein werd een halt toegeroepen door de 1-3-1 zonever dediging. De Rijswijkse schutters (Pronk, Wareman) kwamen niet los, waardoor de oranjehemden aansluiting behielden met de kop groep: 79-85. MSV wacht in de rayoncompeti tie nog altijd op de eerste overwin ning. Het bepaald niet sterke Voor- ne bleef de Noordwijkers zaterdag ruim de baas: 99-82. Leiderdorp 2 ging in Delft ondetuit tegen de re serves van DAS: 74-68, terwijl Grasshoppers flink onderuit ging tegen debutant New Stars: 83-56. DEURNE De toonaangevende positie van Nederland in de korf balsport is gisteren niet in gevaar gekomen. Het 93ste duel tegen Belgie leverde Oranje met 7-10 de 74ste zege op. Het ziet er ech ter naar uit dat het honderste du el niet in drie vakken zal worden gespeeld. In tegenstelling tot de Nederlanders lijken de Belgen ook op het veld naar het aantrek kelijker systeem van twee vak ken te willen overgaan, waardoor de ontmoeting in Deurne mis schien zelfs de laatste in zijn soort is geweest. Belgié beslist komend voor jaar over het voortbestaan van de drie vakken in de veldcompeti tie. International Jerry Aerts: "België heeft veel minder top- spelers dan Nederland en voor drie vakken ontbreekt speler- spotentieel". De beslissing die volgens Belgische bondsvoorzit ter VandenBreede waarschijn lijk in het voordeel van het twee vakkensysteem zal uitvallen, wordt in Nederland met span ning afgewacht. "Het is de keuze tussen fol klore en topsport", verklaart KNKV-voorzitter Geutjes, die tijdens de afgelopen algemene vergadering een ruime meerder heid van voorstanders van drie vakkenkorfbal telde. "Vergeet niet dat het korfbal een historie KATWIJK De wraakactie van Petra van der Oever pakte zaterdagavond in de goed gevulde Katwijkse sporthal Cleijn Duin pijn lijk uit voor het bezoekende Midland: 70-36. De getalen teerde Grasshoppers-speel ster kreeg een schorsing van vier wedstrijden aan de broek en koelde haar woede met een ijzersterk optreden. Van der Oever leidde haar ploeg met 19 punten. Na vijf wedstrijden bevindt Grasshoppers zich in de eredivisie op een ongekende (gedeelde) derde plaats. Coach Han Wallaart is de eerste die kanttekeningen plaatst bij de succesvolle start van de Kat wijkse debutant. "De stand geeft een vertekend beeld omdat wij met uitzondering van Den Helder ('een klasse apart') nog niet te maken hebben gehad met de ploegen die ik vooraf als de sterksten heb inge schat". Dat neemt niet weg dat Grasshoppers, dat handhaving als uitgangstelling heeft, de laatste we ken goede zaken doet. Concurren ten als Canadians en Cheetah staan al op zes punten. Zonder de soms licht ontvlamba re Petra van der Oever, die in de openingswedstrijd van het seizoen uit het veld werd gestuurd nadat zij een slaande beweging maakte naar een tegenstander, wordt het de ko mende weken juist tegen 'sterkere' opponenten als Flash, Groningen en RZ een stuk moeilijker. Van der Oever maakte dat zaterdag tegen het dit jaar sterk gestarte Midland nog eens duidelijk. De Utrechtse vrouwen werden ondanks hun lengte-overwicht (Irene Wouters) al snel op achter stand gezet. De zone-verdediging werd door Grasshoppers eenvou dig gepasseerd en halverwege de eerste helft was er al een fors gat geslagen: 20-9. De taai verdedigen de en hard werkende thuisploeg sloeg meteen na rust zijn slag. Van 30-17 liep het verschil op tot 46-19. Daardoor was Midland definitief verslagen. Grasshoppers wilde echter van geen ophouden weten en deed met succes aan klanten binding. Voor Midland kwam bij 70-36 een einde aan de sprinkha nenplaag. heeft van 85 jaar. Maar als ook de Belgen voor twee vakken kiezen, komt Nederland internationaal gezien op een eilandje te staan. Het hoofdbestuur zal dan een nog geprofileerder standpunt moeten innemen en de leden nog nadrukkelijker moeten wijzen op de gevolgen." In Deurne bleek gisteren over duidelijk, dat de Nederlandse veldspecialisten de Belgen nog altijd de baas zijn. "Het vakken- systeem is zeker aan verandering toe, maar vandaag hebben we de slag in het middenvak gewon nen", was de verklaring van bondscoach Ben Crum. De basis werd in het eerste kwartier ge legd, toen Nederland met snel en gevarieerd spel de Belgen over rompelde. Bondscoach De Rudder voel de zich na het dramatische begin (0-4) geroepen zijn spelers vanaf de zijlijn met verbaal geweld te ondersteunen. De druktemakerij MSV verloor gisteravond in de promotiedivisie net aan van Landslake Lions uit Landsmeer. De Noordwijkse vrouwen hikten de gehele wedstrijd tegen een al snel opgelopen achterstand aan. De ploeg van coach Rick Driessen had de eerste helft veel moeite met de strakke verdediging van de te genstander. Dit resulteerde in veel balverlies en tien punten achter stand in de rust. Een felle press in de tweede helft bracht de ploeg had succes en het verschil werd teruggebracht tot één punt. De enthousiaste Belgen droomden van de gelijkmaker, die echter niet viel. Ivo Goossens liet direkt na de rust (3-5) een uitstekende moge lijkheid liggen België weer in het spoor van de tegenstander te brengen. Daarna bepaalde Ne derland het spelbeeld, al was er enige zorg over de geblesseerde Arianne van Leeuwen. Ruim twintig minuten mocht Sassen- heimse Karin Westerbeek warm lopen, voordat Crum haar alsnog naar de bank terugverwees. Met clubgenoot Anne van der Zaag mocht zij daar de negentig minu ten volmaken. De zekere winst kwam in de slotfase toch in gevaar. Bij 8-6 kreeg België een strafworp, die Robaye verknoeide. De Belgen hadden wel tyet laatste woord (7- 10) en wachten nu op de kans Ne derland in twee vakken te pak ken. Leidenaar Edward Dekker kwam zaterdag in het Belgische Houthalen bij de junioreninter land niet van de bank. Vooral omdat het verzuimde de kansen af te maken was het Belgische twaalftal niet opgewasssen tegen de Oranje ploeg. De Nederlandse junioren wonnen het vrij harde duel daardoor met 7-15. nog wel terug tot één punt, maar Landslake Lions gaf de voor sprong niet meer uit handen: 65-68. Bij Lisse kon eindelijk de vlag in top. In Amsterdam werd vrijdag de eerste overwinning geboekt. Ra cing Amsterdam werd op de val reep met 64-66 verslagen. Net op tijd, want met vier achtereenvol gende nederlagen was de dit sei zoen toch aanmerkelijk versterkte 'ploeg van Martin Feitsma ver van het gestelde doel beland. LEIDEN Voor de meeste ploe gen die uitkomen in de landelijke competitie was er geen reden tot juichen. Negen van de elf team be traden het afgelopen weekeinde de arena, slechts vier hiervan haalden de winst binnen. BADMINTON Lisse was het meest produktief. Het team dat verleden week de koppositie had ingenomen moest in eigen huis tegen het onderaan- staande Velsen 2. De enkelpartijen leverden geen problemen op. Den nis Versteegh speelde op overtui gende wijze J. Eggers van de baan 15-4, 15-9. Christien van Santen deed het nog een haartje beter, zij won van Droste met 11-5,11-1. Ook in de dubbelpartijen toonde de ploeg zich heer en meester. Niet één game stond het team af, waar door de volle winst (8-0) binnen werd gehaald. Lisse is daarmee duidelijk op de weg terug naar de eerste klasse. Leiden, dat eveneens uitkomt in de tweede klasse, moest de eerste verliespunten incasseren. Metro 2 bleek te sterk voor de Leidenaars, die niet lekker in het ritme zaten en onvoldoende geconcentreerd wa ren. Na de single partijen keek de ploeg al tegen een 4-0 achterstand aan. Bram Segijn moest hierin zijn meerdere erkennen in R. Seine 15- 0, 15-6. De gemengddubbels wer den gewonnen waardoor de achter stand verkleind werd naar 4-2. Ver der kwam de ploeg niet, waardoor de eindstand op 6-2 werd bepaald. In de eerste klasse moest Vlietwijk bij Velo 3 op bezoek. Beide ploegen staan onderaan de ranglijst. De Voorschotenaren, die zonder Henk Westerbeek aantra den, keken al na de enkelpartijen tegen een 5-1 achterstand aan. Al leen Erik Bokhorst kon tot winst LEIDSCHENDAM - De mannen van Saturnus zijn de zaalhandbal competitie begonnen met een da verende winst op EHC: 24-13. Dat moet de Leidenaars vertrouwen geven voor het verloop van de com petitie want EHC is in het verleden altijd een lastige tegenstander voor de Leidse handballers geweest. Bij de vrouwen maakten Olympia'72 een lelijke misstap tegen HVS: 10-5 (5-2). EHC was tegen Saturnus al na tien minuten aangeslagen. De Leidse defensie met Wim van Leeuwen in de hem zo langzaam aan vertrouw de rol van libero in de 3-2-1 defen sie had geen kind aan de onsamen hangende aanval van EHC. De on zeker gestarte Leidschendammers kregen ook nauwelijks de kans om zich nader te bezinnen. Saturnus deelde de ene na de andere dreun uit met breakouts, afstandschoten en cirkeltreffers. Het was voor EHC om radeloos van te worden. Zelfs toen Wim van Leeuwen even voor rust door een bikkelharde charge van een Leidschendamse verdediger licht gewond het veld moest ruimen, bleef saturnus de wedstrijd bijna gênant gemakke lijk onder controle houden. De sco re viel uiteindelijk voor EHC nog redelijk uit. Als met de gecreëerde kansen wat zorgvuldiger zou zijn omgesprongen zou EHC voor iede re tegen Saturnus gescoorde treffer zeker drie tegentreffers hebben ge ïncasseerd. Nu bleef de schade be perkt tot 13-24. "Het liep voor geen meter", al dus trainster Wil Geurds na de wedstrijd van haar ploeg Olym pia'72 in Leidschendam tegen HVS. Defensief ging het overigens niet slecht, maar aanvallend speel den de Wassenaarse handbalsters waarschijnlijk de slechtste pot'van hun hele optreden in de derde divi sie. HVS staat niet bekend om de breakouts maar in deze wedstrijd scoorden de Stompwijkse hand balsters daar vaker mee dan Olym- pia'72 dat juist met de breakout sterkere tegenstanders herhaalde lijk op de knieën kreeg. En niet al leen op de breakout faalde Olym- pia '72. Het schot liet gisteren ook veel te wensen. HVS daarentegen speelde een slim spelletje. De aan vallen werden uitgesponnen en dat leverde tijdwinst op. Olympia'72 bleef tegen een achterstand aankij ken en dat was niet bevorderlijk voor de rust in de eigen gelederen. HVS won daardoor verdiend. De vrouwen van HW'70 verlo ren van de reserves van UVG, maar dat zou niet zijn gebeurd als in de aanval niet zo ontstellend veel bal verlies was geleden. Defensief wa ren beide ploegen tegen elkaar op gewassen. De UVG-reserves kre komen 15-7, 15-5. Vlietwijk faalde in de gemengdubbels die dit keer niet goed uit de verf kwamen en beide verloren gingen. Door ook nog de winst in het mannendubbel uit handen te geven was de strijd gestreden, uitslag 8-3. Lisse 2, derde klasse, kon geen vuist maken tegen het sterk spe lend Leyton. Hellen Broersen was voor de ploeg nog het best op dreef. In een driesetter versloeg zij op overtuigende wijze I.Oostendorp 11-8, 0-11, 0-11. Diezelfde Broersen zorgde in het gemengdubbel met partner Ron Kolmus voor nog een punt, echter verder kwam het team niet en moest de winst 6-2 aan Ley ton laten. Merenwiek toonde zich opper machtig tegen Nivo 2. Nieuweling Sandrina Leemans haalde twee winst punten voor de ploeg binnen door een gemengddubbel en het vrouwendubbel te winnen. Bert van Eijk was de meest ongelukkige speler.,In een sidderende driesetter moest hij uiteindelijk zijn meerde re erkennen in M. Eygenrook die de laatste klap in zijn voordeel be slechtte: 18-17. Desondanks won Merenwiek met 6-2. Sylvia Groeneveld kon vanwege een blessure niet meespelen in de wedstrijd Vlietwijk 2 tegen Flori da. Doordat het team niet over een invalster beschiktte was de ploeg op voorhand al kansloos doordat er drie partijen gewonnen moest ge ven. Het verlies van 7-1 is hierdoor gefiatteerd. Anneke Steenvoorden zorgde voor de enige overwinning (0-11, 12-10, 10-12). Het Leiderdorpse De Spotvo gels keek al snel tegen een 3-1 ach terstand aan na de single partijen. Trudie Koets zorgde voor een over winning. Ook werd het mannen- dubbel en een gemenddubbel in, winst omgezet. Daar bleef het bij: 5-3. gen de kansen ook maar mondjes maat toegediend maar zij maaktèn daar beter gebruik van dan hun Voorschotense tegenstandsters. Zelfs vanaf de zeven meter kon HW'70 maar twee van de vier strafworpen benutten. Met die we tenschap is de nederlaag met 6-7 niet zo simpel te verteren. De handbalsters van Oase waren volledig kansloos tegen Saturnus- Ridderkerk. Ook hier schortte het vooral in aanvallend opzicht. Het aanvallend onvermogen werkte tenslotte door naar de defensie die m de tweede helft enkele lelijke steken liet vallen. Het zal voor de ploeg uit Oud Ade erg moeilijk worden om in deze competitie het hoofd boven water te-houden. In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van Saturnus met 15-11 van HEC. Datateam Fo- reholte 2 pakte uit tegen Hellas 3, 15-7. Bij de Haagse ploeg werd oud- internationaal Hannie de Kok goed in bedwang gehouden. De mannen van Olympia'72 speelden gelijk te gen de reserves van Hermes, 18-18. HW'70 maakte korte metten met Hercules, 17-8. FRANK BONTE HONOLULU (DPA) - De Ameri kaan Scott Molina heeft de be roemde Ironman-triathlon op Hawaii gewonnen. Voor de tiende editie van het evenement was een prijzenpot beschikbaar met 320.000 gulden. Molina haalde er 40 mille uit door de klassieke triathlon (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,195 km lopen) te volbrengen in 8 uur en 31 minuten. Hetzelfde bedrag werd gereser veerd voor Paula Newby-Fraser, die na ruim negen uur als eerste vrouw de streep passeerde. De atle te uit Zimbabwe werd elfde in het totaal klassement. Molina profiteerde van de afwe zigheid van titelverdediger Dave Scott en Europees kampioen Axel Koenders. De Nederlander, met 8.13.11 sinds eind juni wereldre cordhouder, moest afzien van deel neming wegens zijn arbeidsver- plichtingen als sportleraar. Scott, die de Ironman-triathlon al zes keer eerder won, trainde nog wel op Hawaii maar moest een paar uur voor de start afhaken omdat hij te veel hinder ondervond van een knieblessure. Molina had alleen concurrentie te duchten van zijn landgenoten Michael Pigg en Ken Glah. Pigg kon het spoor nog het best volgen en ging met ruim twee minuten achterstand als tweede over de eindstreep. De Westduitser Dirk Aschmoneit was de beste buiten lander. Hij werd zevende. LICHTENVOORDE (ANP) - Als derde heeft het Nederlands vrouwenhandbalteam afscheid genomen van het kortste en meest sfeerloze Holland-toer nooi uit de geschiedenis. Geheel overeenkomstig de verwachtin gen moest voorrang worden ver leend aan winnaar Hongarije en Polen. Alleen IJsland, komende week opnieuw tegenstander van Nederland in het Europese kwa lificatietoernooi in Frankrijk, kon de vaderlandse handbalelite niet bijhouden. Nederland zegevierde in de sterkste formatie - dus met Laura Robben in het doel - zaterdag in Amstelveen met 21-16. In de eer ste helft leek de ploeg van trainer Ton van Linder af te gaan op een monsterzege (rust 14-3). Het krachtsverschil bleek toch min der dan werd vermoed; onlangs wonnen de IJslandsen nog een toernooi in Portugal. De nederlagen tegen Polen (19- 21) en Hongarije (25-27) zijn in overeenstemming met de inter nationale verhoudingen. Van Linder waagde het tegen de Oos- teuropese formatie zijn sterkste team in het veld te brengen. Dat Ursula Dekeling is haar IJslandse verdedigster Katrin Fredriksen gepasseerd en scoort voor het nederlands handbalteam. (foto anp> was uitsluitend toe te schijven aan de vrees dat Robben een blessure zou oplopen. Als gevolg van andere blessu res (Cecile Leenen en Carla Kleintjens) heeft Van Linder voor het woensdag in Chartres tegen Zwitserland startende toernooi een aantal nieuwelin gen gekozen. Vooral de veelzijdi ge Diana Mouton (Aalsmeer) liet een aantal aardige acties zien. Van Linder: "De toekomst zal uitwijzen of zij aan een groot toernooi toe zijn. Ik wil die speel sters een kans geven; ik kan niet blijven putten uit de verouderde archieven". Mar ja van Duijn (midden) heeft Midland-speelster Irene Wouters goed uitgeblokt en staat klaar om de bal te ontvangen. Ada Hoek (links) en Pe tra van der Oever rechts) kijken gespannen toe. (foto Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19