Motor Quick Boys hapert nog steeds RB in mineur ondanks zege Noordwijk ook uit nu onderuit Lisse kan druk niet aan Katwijk rukt op naar boven Verlies (5-3) bij Excelsior M. Kurver geeft af op selectie Thuisnederlaag tegen Umuiden: 2-3 RKAYIC pakt punt op Nieuw Zuid (2-2) Leiden haalt flink uit: 6-0 MAANDAG 24 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 17 MAASSLUIS - Met zes uit zes behoort Noordwijk voorlo pig tot de grijze middenmuizen in de Eerste Klasse A, iets wat de club in jaren niet is overkomen. De kustbewoners verliezen tegenwoordig zelfs hun uitwedstrijden. In Maas sluis klopte Excelsior de tobbende equipe van trainer Eel- man vrij gemakkelijk. Werd doelman Dick Dortmundt in de voorgaande vijf competitieduels slechts drie keer ge passeerd, zaterdag kreeg hij maar liefst vijf goals om zijn de zich halverwege de eerste helft toén hij onder het wakend oog van Hondebrink een natrappende be weging maakte in de richting van zijn achtervolger Sander Tous- saint. Het was geen doodschop die Van Duyn uitdeelde, maar de Kat- wijkse aanvoerder raakte zijn te genstander en kon onmiddellijk vertrekken. Volgens Van der Zee was dek resolute beslissing van Honde brink typerend voor de leiding van de arbiter uit Almelo. "Die man heeft absoluut geen kijk op het spel", foeterde de getergde trainer na afloop. "Natuurlijk was het een domme actie van Van Duyn, maar een scheidsrechter met een beetje gevoel voor voetbal volstaat met een boeking. Het was nota bene Floors eerste overtreding. Die Hon debrink heeft een ongelukkige naam voor een voetbalscheids rechter, maar ik moet zeggen dat hij die volledig verdient. Als je zo fluit, mag je niet eens een trein la ten vertrekken". Hoewel hij in zijn kritiek op de leiding enigszins doordraafde, was het een juiste constatering van Van der Zee dat Hondebrink in Katwijk weinig 'balgevoel' aan de dag leg de. De man in het zwart floot vol gens de regels, maar sloeg lang niet altijd de juiste toon aan. Stipt om kwart voor vijf blies hij de aftocht, terwijl er alle reden was om nog een paar minuten te laten doorspe len. Mede daardoor was de spelleider zaterdag weer eens de gebeten hond op Nieuw-Zuid en dat was zwaar overdreven, want de schuld van het puntverlies moest de titel- pretendent in eerste instantie bij zichzelf zoeken. De overbezette strafbank en goed gevulde zieken boeg ten spijt, had Quick Boys op eigen veld gewoon moeten afreke nen met RKAVIC. De in Amstel veen gevestigde Rooms Katholie ke Amsterdamse Voetbalvereni ging Ignatius College heeft de Kat- wijkers in het recente verleden her haaldelijk in het nauw gedreven. Alle reden dus om te verwachten dat de thuisploeg van kruin tot voetzool geladen zou zijn. Maar tot hun stomme verbazing stuitten de in het oranje gestoken gasten op een nauwelijks vooruit te branden Quick Boys dat bij vlagen leek te slaapwandelen. Met uitzon dering dan van de geconcentreerd en uiterst gemotiveerd spelende Leonard Pluimgraaff en Kees Haasnoot, in de basiself opgeno men als gevolg van schorsingen van Hans van der Plas en Johan Jonker. En met uitzondering van Gert Aandewiel, die na nog geen tien minuten eenbuitenkansje kreeg van Peter Kalse. De voor stopper van RKAVIC had zich ken nelijk in slaap laten sussen en dacht op zijn gemak te kunnen uit verdedigen. Maar Kalse werd ruw wakker geschud door de alerte MARKEN - Eigenlijk mogen alleen insiders het weten, maar het hoge woord moet er toch maar uit: het gaat helemaal de verkeer de kant op met Rijnsburgse Boys. De club haakte zaterdag koplo per Marken vakkundig pootje via een 2-0 overwinning, nestelde zichzelf aan de kop van de eerste klasse en zag vrijwel alle naaste concurrenten punten verliezen. Maar ondanks de uiterlijke schijn zit er een hoop scheef bij de geel-zwarte formatie. Aldus trainer Arie Kurver, de 'bedenker' van al het leed. Lisse-aanvoerder Peter Schalk (midden) baant zich een weg naar het doel van IJmuiden. Zijn ploeg verloor de thuiswedstrijd met 2-3. (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN- Rob Bink en Arjan Wilting waren de grote uitblin kers in de derde klasse-topper tussen Leiden en Honselersdijk. De Leidenaren wonnen met 6-0 dankzij vier treffers van Rob Bink en vijf voorzetten van Wil ting. Door deze zege gaat Leiden nu samen met 's Gravenzande op kop met 11 punten uit zeven wedstrijden. De thuisploeg stond bij rust al met 2-0 voor door doelpunten van Rik en Rob Bink. In beide gevallen was het voorbereidende werk van Wilting. In de tweede helft ging de Lei- den-machine onverdroten voort met het creëren van kansen. Rob Bink scoorde een zuivere hat trick na aangeven van wederom Wilting zodat Leiden uitliep tot 5-0. Paul Kerkhof deed ook een duit in het zakje en tekende 6-0 aan wat tevens de eindstand in hield. Trainer Henny Beerenfenger: "Deze zege geeft zelfvertrouwen voor de zware uitwedstrijd tegen 's Gravenzande volgende week". De ontmoeting was pas een kwar tier oud of Noordwijk stond al met 2-0 achter. Na vier minuten kopte centrumspits Robert de Reus (voor wie RBC interesse schijnt te heb ben) de bal na een voorzet van links met een boogje over Dortmundt en elf minuten later was het Gert-Jan Bunt die een voorzet van de rech terkant achter de sluitpost knikte. Noordwijk had in die beginfase de grootste moeite om zijn defensie te organiseren. Vooral op rechts, waar Leonard van utrecht in de rol van vleugelverdediger werd ge dwongen, klopte er niets van. Ex celsior, acterend met een vooruit geschoven centfumaanvaller en twee hangende spitsen aan de zij kanten, kwam er keer op keer door en verdiende de voorsprong dan ook ten volle. Herstel Naarmate de eerste helft vorder herstelde Noordwijk zich enigszins, zonder obverigens een moment te imponeren. Tien minu ten voor de pauze leidde dit niette min tot een tegentreffer. Nochalant verdedigen in de Maassluiser de fensie leverde Noordwijk een inter ceptie van Ivan Hermans op. Rene van Hensbergen mocht het karwei afmaken: 2-1. De Noordwijkers kikkerden hier duidelijk van op én waren via Her mans warempel dicht bij de gelijk maker. Maar vlak voor rust even wel kregen zij een nieuwe tegen slag te verwerken. De bal smoorde na een schot van Edwin Berveling in de Noordwijker defensie, be landde voor de voeten van Ron Berveling die zonder aarzelen uit haalde voor 3-1. Nog voor het rustsignaal had Van Hensbergen 3-2 en Rob van der Meer 4-1 op de voet, maar beide faalden in de afwerking. Van Hens bergen deed dat direct na de her vatting opnieuw toen Geert-Jan SCHAKEN - De schaakfedera tie van de Sovjetunie heeft zater dag beslist dat Karpov en Kaspar ov samen landskampioen zijn. Bei de spelers eindigden gelijk in het onlangs gehouden titeltoernooi. Er werd gevraagd om een herkamp De federatie achtte dit nutteloos in een vergadering, waarin de kosmo naut Sevatianov tot voorzitter werd gekozen. KATWIJK - Met een hape rende motor liep Quick Boys zaterdag binnen. Na een half uur op volle kracht vooruit te zijn gestoven, viel het Katwijkse vlaggeschip plotseling stil. RKAVIC maakte daar dankbaar ge bruik van en de drager van de rode lantaarn in de eerste klasse kwam onverwacht langszij: 2-2. Dat in het zicht van de haven toch nog ave rij werd opgelopen, kwam bij de thuisploeg hard aan. Maar ondanks de teleurstel lende deling daalde Hans van der Zee na het laatste fluitsingaal van scheids rechter Hondebrink niet ge heel ontevreden de tribune af. De Amsterdamse oefenmeester, door de tuchtcommissie van de KNVB verbannen uit de dug-out van Quick Boys, had zijn elftal na een erbarmelijke eerste helft een ware metamorfose zien ondergaan. "Ik kan niemand een verwijt ma ken", deelde Van der Zee een com pliment uit, "want na de pauze is ie dereen tot op het bot gegaan". Wat hard nodig was, want Quick Boys moest het karwei zonder Floor van Duyn zien te klaren. De linker middenvelder vergallopeer- Bakker hem in scoringspositie bracht. Hij kopte vrij voor doelman Van Eijk in, maar zag het leder net naast het doel verdwijnen. Hoewel ijver de Noordwijkers niet ontzegd kon worden, misten hun acties net als in de eerste helft overtuiging. Eelman, die met Kees Smit als vervanger voor de gebles seerde Mare Vink was begonnen, dirigeerde Bakker naar de linker spitspostitie en bracht tevens de net van een blessure herstelde Ti- mo Gerlof binnen de lijnen voor de onzichtbare Piet Hazenoot. Gerlof, die de duels nog schuw de, was halverwege de tweede helft toch verantwoordelijk voor de 3-2. Andries Wendt, opgeschreven door arbiter De Ruyter, bracht de bal voor het doel en Gerlof was ter plekke om raak te koppen. Nog geen minuut later echter herstelde Excelsior de marge van twee doelpunten. Wendt, die eer der al zijn doelman onnodig in de problemen bracht, verdedigde fou tief uit en het ijverige (maar niet meer dan dat) Excelsior profiteer de onmiddellijk met een rake kop bal van De Reus. Wanhoop Die klap kwam Noordwijk niet meer te boven. Met de moed der wanhoop trokken de roodwitten nog wel ten aanval, waarbij het be sef dat het hier een gelopen wed strijd betrof toch overheerste. Een counter, besloten met een knal in de bovenhoek van Van Bunt, bete kende nog wat meer zout in de wond. Dat Hermans er uiteindelijk nog 5-3 van maakte, kon voor Noordwijk nauwelijks een troost zijn. "We waren opnieuw' niet agres sief genoeg", keek aanvoerder Dortmundt op het gebeuren terug. "Niet in de verdediging en ook niet in de aanval. Daar wachten we ei genlijk al jaren op een sterke jon gen die er eens de beuk ingooit. Qua voetbal zullen we nooit pro blemen hebben bij Noordwijk. Al leen als het voetballend niet lukt, moetje wat anders in huis hebben. Deze week gaan we daarover pra ten, dat was trouwens als eerder af gesproken. Feit is wel dat we nu de betere tegenstanders krijgen. De op papier zogenaamd zwakkere ploegen hebben we gehad. En dan kan ik niet ontkennen dat zes pun ten uit zes wedstrijden voor Noord wijk een mager resultaat is". CHRIS HARTMAN LISSE- FC Lisse heeft andermaal aangetoond de druk die gepaard gaat met de koppositie niet aan te kunnen. Twee weken geleden was dat al het geval toen er onnodig ver loren werd van Huizen en zaterdag was het opnieuw raak. In een overi gens goede wedstrijd gaf Lisse an dermaal de punten weg. Ditmaal profiteerde middenmoter IJmui den ervan door de ploeg van Wim Eilander met 2-3 te verslaan. Lisse vatte zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen IJmuiden de zaken te licht op. Als koploper dacht Lisse over IJmuiden heen te kunnen lopen. Niets was minder waar. De kustbewoners lieten van af het beginsignaal zien dat ze naar Lisse waren gekomen om zo moge lijk de volle buit binnen te halen. Hun spelletje had in de 16e minuut al succes toen een door Paul Veen- boer gepareerd schot van Arjan Wolvers in de rebound werd inge schoten door rechterspits Cees Breumink. Lisse leek te zijn wakker ge schud en had slechts acht minuten nodig om de achterstand ongedaan te maken. Na een sublieme aanval met aan de basis Arnold Vermeu len en Peter Schalk kwam Richard Mulder aan de linkerkant oog in oog met IJmuiden-keeper Anton van Duin. Mulder faalde niet en schoot beheerst 1-1 binnen. Iedereen dacht toen dat Lisse het karwei zou klaren. Maar de Lisse- naren maakten geen gebruik van de ruimte die ze in die fase van de wedstrijd kregen. De kansen die Lisse kreeg werden onder andere door Richard Mulder en Ron de Keizer niet benut zodat bij rust de stand nog steeds in evenwicht was. In de beginfase van de tweede helft was Lisse opnieuw de betere ploeg maar kwam wederom niet aan scoren toe. Dit zinde trainer Wim EWilander geenzins zodat hij noodgedwongen een beroep moest doen op de nog niet helemaal fitte spits Mark Ens. De goed op het middenveld spelende Aad de Roode moest daarom het veld rui men. Ens' eerste balcontact lever de halverwege de tweede helft ge lijk de verdiende 2-1 voorsprong op Aandewiel die op de solotoer ging, doelman Remco de Jong omspeel de en subtiel voor 1-0 zorgde. Na deze toevalstreffer kabbelde de wedstrijd rustig verder totdat Toussaint het acht minuten later op zijn heupen kreeg. De bedrijvi ge middenvelder speelde zich vrij op de rechter flank en mikte de bal in één keer voor het Katwijkse doel waar Jan Albert Velhuizen zijn hoofd er bij hield: 1-1. Na die twee de, ook volledig op zichzelf staan de, treffer betekende de uitsluiting van Van Duyn het derde 'hoogte punt' in de verder slaapverwek kende eerste helft. Onvolwassen De voormalige amateurinterna tional schoot onvolwassen uit zijn slof en trok daarmee een streep door de rekening van zijn trainer. Die had namelijk vurig gehoopt dat Van Duyn zijn op vier plaatsen gewijzigde elftal tegen RKAVIC op sleeptouw zou nemen. Behalve de geschorsten ontbrak ook nog de geblesseerde Dennis-Jan Mieras. Bovendien moest doelman Tom van der Niet 'in burger' toekijken omdat hij, net als Van der Zee ove rigens, onlangs in de fout was ge gaan in de LD Cup-wedstrijd tegen Alphen. Maar zonder Floor van Duyn (Van der Zee: "Bij ons toch de spe ler met de meeste actieradius") leek Quick Boys in het eerste half uur van de tweede helft juist met toen na een corner van Mulder de bal door alles en iedereen werd ge mist. Ens liet dit kansje niet onbe nut en bevestigde zijn reputatie als goaltjesdief. IJmuiden probeerde met snelle uitvallen terug in de wedstrijd te komen en die opzet slaagde. Door een beoordelingsfout van Lisse keeper Veenboer kon Sjaak Sprin ger ongehinderd 2-2 inkoppen na een voorzet van Henk Zeegers. Ei lander haalde de moegestreden spelmaker Leon van der Zwet naar de kant en hoopte met Laurens van der Voort in zijn plaats alsnog bei- de punten naar zich toe te trekken. Het tegendeel geschiedde. Acht minuten voor tijd kwamen de gas ten weer op een voorsprong toen een fraaie IJmuiden-aanval werd afgerond door Theo Tervoort. In de zinderende slotminuten kwam Lisse niet verder dan een schot van Rob Vermeulen op de lat zodat Lisse voor de tweede achter eenvolgende keer op eigen veld verslagen werd. Natuurlijk was Wim Eilander na afloop een teleurgesteld man. "We zijn nog veel te wisselvallig. Van daag liet de achterste linie het dui delijk afweten. Bij het tweede doel punt ging Paul Veenboer in de fout. Als een speler van 1 meter 50 koppend kan scoren dan vraag ik mij af waar mijn keeper is. Ik hoop dat mijn team deze nederlaag goed kan verwerken zodat ze volgende week weer geladen op het veld zul len verschijnen". JAN BROUWER DE KONING een man meer op de vlekkeloze grasmat te staan. De 'rode kaart' voor hun aan voerder wekte kennelijk inspire rend op de overige tien Katwijkers van wie de debuterende vleugel- verdediger Ben Geyteman in de rust moest plaatsmaken voor aan valler Kees Varkevisser. De inval ler dreef zijn tegenstander Mikel Lindhout tot wanhoop en zorgde op de rechter vleugel voor de nodig aanvallende impulsen. Gelanceerd door Aandewiel stond Varkevisser in de 63ste minuut aan de basis van de 2-1 die Quick Boys op dat mo ment volledig verdiende. Centrum spits Theo van Rijn, die dit seizoen voor het eerst een plaats in de basis had gekregen, sloeg de bal met zijn granieten hoofd onhoudbaar langs De Jong. Ondanks de numerieke minder heid bleef het met slechts drie ver dedigers opererende Quick Boys (Cees Ruis, Leonard Pluimgraaff en Kees Haasnoot) de aanval kie zen. In opdracht van Van der Zee, die zijn uitgeholde elftal zo ver mo gelijk van het eigen doel wilde la ten spelen. Dat lukte uitstekend to- dat de vermoeidheid ging meespe len. Het angstige RKAVIC kroop prompt uit zijn schulp en Kees van de Heuvel sloeg genadeloos toe op het moment dat doelman Dirk Var kevisser en libero Ruis elkaar even niet begrepen: 2-2. De vastgelopen motor van de Katwijkse 'vechtma chine' was vervolgens niet meer aan de praat te krijgen. JAAP VISSER Aan de nietsvermoedende suppor ters van Rijnsburgse Boys is de zwartgalligheid wellicht niet be steed, maar Kurver weet wel beter. "Het is de laatste weken een giller bij ons. Bijna iedereen is met ande re zaken dan voetbal bezig. De een moet zijn buurman verhuizen ter- wijl-ie op de training hoort te zijn en de ander zit de hele week in Duitsland voor zijn baas. Om ieder een nog een beetje de kans te geven om te kunnen trainen, hou ik te genwoordig vijf doordeweekse avonden open voor de jongens. Dat is leuk voor een week, maar dit gaat de verkeerde kant op. Het wordt tijd dat de neuzen weer eens één kant op gaan wijzen bij Rijnsburg se Boys", tierde de oefenmeester na afloop. Afgeserveerd Dat zijn ploeg zojuist nadrukke lijk de lijstaanvoerder in eigen huis had afgeserveerd, interesseerde Kurver geen moer. "Schei uit. We hebben sinds Cambuur (RB gooide bijna een maand geleden de eerste- divisionist uit het KNVB-beker- toernooi, red.) niks fatsoenlijks meer laten zien. Vorige week gin gen we af tegen Heerjansdam. Van daag was het niks beter. Alle duels gaan verloren. We trekken steeds het pootje terug. De enige winst is dat we hier hebben gewonnen, maar als we weer tegen Heerjans dam hadden gemoeten, waren we wéér op onze bek gegaan. Dit Mar ken stelde natuurlijk niks voor". Dat laatste klopte in elk geval als een zwerende vinger. Sinds de en kelblessure van spits Wim Tol en de liesblessure van middenvelder Dick de Groot zijn de schiereiland bewoners weer terug bij af. De weelde van het ongeslagen leider schap in de zaterdagamateurtop kan door de rest van de ploeg niet worden getorst, hetgeen zaterdag wel erg overdreven werd gedemon streerd. Aanvankelijk leken de vanwege een file laat gearriveerde bezoekers de thuisclub te vergezellen in de malaise. Libero Huug Aandewiel liet in opdracht van zijn trainer zijn avonturen op de vijandelijke helft voor wat die waren (Kurver: "We wilden hier hoe dan ook een resul taat neerzetten") en het gevolg was dat de opbouw bij de Rijnsburgers na de verdedigende linie te wensen overliet. Vreemd genoeg begon de opbouw vaak bij Wim Driebergen die meer dan eens over zestig me ter de bal inleverde. Middenvelder Wim Hooymans wilde zich nog wel onttrekken aan het statische spel van zijn ploeg. De kleine dribbe laar stond dan ook aan de basis van de voor rust verkregen voorsprong. Toen Marken-libero Henk Zeeman de bal tijdens de opbouw te ver voor zich uitspeelde, was Hooy mans er als de kippen bij om hem af te troeven. Met een uitgekiend hakballetje stuurde hij Gijs Collé alleen op keeper Ad Raven af. De Leidenaar maakte het karwei be hendig af: 0-1. Toen scheidsrechter Van Putten het doelpunt noteerde nam hij al schrijvende ook Marken-speler Harry de Waart mee in zijn boek houding. Het verbale geweld van de verdediger, die als enige buiten spel meende te hebben gezien, werd door de arbiter dus met gelij ke munt terugbetaald. Behalve De Waart werden er in de loop van de wedstrijd nog twee Marken-spelers bekeurd voor wat minder onschul dige handelingen: Martin Boes en Eric Teerhuis. Voor Rijnsburgse RCL voelt zich 'genomen' door scheidsrechter LEIDEN - RCL had het zaterdag moeilijk in de thuiswedstrijd te gen topper 's Gravenzande. Met scheidsrechter Van Silfhout in de hoofdrol werd het 1-2 voor de bezoekers die door dit resultaat aan de leiding blijven in de derde klasse A. In de eerste helft was RCL sterker en dat werd in een doel punt van Dave Frederiks uitge drukt. In de tweede helft kwam 's Gravenzande terug in de race door een doelpunt van uitblinker Patrick Fieret die na vier man te hebben gepasseerd ook keeper Ron Sinteur kansloos liet. Daar na achtte scheidsrechter Van Silfhout de tijd rijp om de gasten een handje te helpen. Eerst legde hij de bal op de stip nadat Fieret zich theatraal had laten vallen, 's Gravenzande benutte via Henny Langeberg deze kans. Net toen RCL aanzette voor een offensief speelde Van Silfhout weer een dubieuze rol. Wegens aanmer kingen op de leiding moest Bert van Meurs vertrekken. Met tien man lukte het RCL niet de ver diende gelijkmaker te forceren. Boys deed Wim Hooymans een duit in het zakje, na een forse over treding op Edward Teerhuis. Behalve het verbale geweld, werd dus ook het fysieke geweld niet geschuwd. Vooral in de begin fase rolden er om de haverklap spe lers over het gras. De beide verzor gers waren niet weg te slaan uit het veld en de wedstrijd leek maar niet op gang te komen. Het doelpunt van Collé opende gelukkig de weg voor alsnog een duel, al was het niet om over naar huis te schrijven. Rijnsburg bereikte nimmer zijn 'normale' niveau, maar zo zwart als Kurver het zag, was het ook weer niet. Marken kwam kort voor de pau ze voor de eerste keer gevaarlijk dicht in de buurt van RB-keeper Jan Blankenspoor. Wim Drieber gen verkeek zich lelijk op een diep tepass van Harrie de Waart en moest Arnold Teerhuis vrije door gang verlenen. Blankenspoor red de bekwaam. Op slag van rust had Leon Vonk de 0-2 op zijn schoen. Na een pass van uitblinker Ron Carli verscheen de spits alleen voor het Marken-doel. Hij wilde met de buitenkant van zijn schoen Raven omspelen, maar raakte slechts de vangnetten achter het doel. Vonk was kort voor deze actie ingebracht voor Hans Zwaan, die een blessure opliep aan zijn voet. Maatregelen Zwaan en Vonk zijn weer na drukkelijk in beeld bij Kurver. Het tweetal maakt dankbaar gebruik van de strenge maatregelen die de trainer deze week nam. Zowel Fred Arroyo als Hennie Koet is voorlo pig uit de gunst geraakt, omdat hun trainingsopkomst te wensen overlaat. Arroyo hoefde niet eens op de bank plaats te nemen. Koet wel en de kleine middenvelder mocht zelfs in de slotfase nog ko men voor de geblesseerd uitgeval len Gijs Collé. Op dat moment had Vonk zijn ploeg al aan de veilige 0-2 gehol pen. Na een loepzuivere dieptepass van Fred Bodaan - die speelde rechtsback, omdat Johan de Kroon met een rugblessure tobt - gleed hij de bal over het vallende lichaan van keeper Raven. De koers was gelopen, al pro beerde de thuisclub het tij nog te keren. Meer dan een paar verwaai de voorzetten en slappe schoten voorlangs vielen er aan Marken-zij de niet te noteren. Rijnsburgse Boys had via Carli, de goed spelen de rechtshalf Martin de Louw en Vonk nog verder afstand kunnen nemen. Het trio faalde echter hope loos en liet de tenen van Kurver nog iets verder krullen. ROB VAN DER ZANDEN TENNIS - De Westduitse tennis ser Boris Becker heeft gisteren het met 1,25 miljoen gulden gedoteer de indoor-toernooi van Tokyo ge wonnen. In de finale versloeg de tweevoudig Wimbledon-kampioen de Australiër John FitzgeraJd in twee sets: 7-6, 6-4. WIELRENNEN - De wielerwed strijd Parijs-Moskou eindigt op 25 mei op het Rode Plein. Dit werd za terdag in de hoofdstad van de Sov jetunie bekend gemaakt. Parijs - Moskou is een nieuwe koers, voor eenmaal op de datum van de Vre- deswedstrijd, waaraan zowel ama teurs als profs meedoen. De start is op 7 mei op het Place de la Bastille in Parijs ter gelegenheid van de 200ste verjaardag van de Franse Revolutie. LEIDEN - Katwijk blijft het goed doen in de twee de klasse. De promovendus won de uitwedstrijd te gen Zwaluwen Vlaardingen en bezet achter Capelle nu de tweede plaats in de rangschikking. Ook zon der de met een rugblessure kampende trainer Arie Lagendijk wordt dus succes geboekt. Katwijk ging zoals gebruikelijk strijdlustig van start. De ploeg van hulptrainer Cees du Prie pro beerde de thuisclub op eigen helft vast te zetten. Deze opzet slaagde aardig en er onstonden enkele goede mogelijkheden op de openingstreffer. Nadat Jaap Guyt naast had geschoten was het in de 20e minuut Wim Guyt die na een voorzet van Jan Ver loop de bal in de handen van Zwaluwen-keeper Arie Kleynjan kopte. Halverwege de eerste helft ging Zwaluwen wat harder voetballen. Katwijk werd daardoor kenne lijk beïnvloed want het overwicht werd uit handen gegeven. Met nog tien minuten te spelen besloot scheidsrechter Storm de bal op de stip te leggen toen Zwaluwen-speler Danny Molendijk na een botsing met Adri Nijgh onderuit ging. Molendijk wilde zelf het vonnis voltrekken maar miste zodat het bij de rust nog altijd 0-0 stond. In de tweede helft deelde Katwijk de lakens weer uit. Met pressievoetbal werd Zwaluwen andermaal met de rug tegen de muur gezet. In de 15e minuut na rust kreeg Katwijk eindelijk loon naar werken. Marco van der Plas mocht ter hoogte van de mid denlijn een vrije schop nemen en bracht de bal hoog voor de pot. Wim Guyt probeerde bij de bal te ko men maar liep er onderdoor. Keeper Kleynjan die dat niet verwacht had liep er vervolgens ook onder door zodat de bal in het net rolde. Drie minuten la ter was het weer raak toen Wim Guyt een voorzet van Jan Verloop naar de vrijstaande Cees Kraayen- hof kopte die er 0-2 van maakte. Zwaluwen leek nog terug te komen doordat Nico Konijnenburg een misverstand tussen Cees Guyt en Teun van Duyvenbode uitbuitte. Tien minuten voor het eindsignaal schoot Piet van Duyn de Vlaar- dingse illusies aan diggelen via een schitterende vrije trap: 1-3.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17