Forescate blijft aan de leiding Valken'68 droogt SVOW met 7-0 af Reeuwijk snoept Voorschoten punt af VNA bezorgt MMO nederlaag Koploper KMD strandt op Oegstgeest LMHC verliest van Union - - Puntverlies voor junioren Roodenburg PAGINA 16 SPORT MAANDAG 24 OKTOBER 1988 LEIDEN Forescate heeft gistermiddag niet alleen zijn leiderspositie behouden in de tweede klasse B, maar ook zijn doelsaldo flink verbeterd door de 5-0 zege op Xenios. De vrouwen van Forescate zakten na 1-0 verlies tegen kop loper Hudito van de tweede naar de derde plek. LMHC ontving het op de derde plaats staande Union en verloor daarvan in de laatsterfase met 1-3. De Oegstgeester hockeyers zakten daardoor naar de zevende plaats in de overgangsklasse A. De thuis ploeg kwam net als de Nijmegena- rdh in het eerste speldeel niet tot scoren. Tien minuten na de hervat ting werd een strafcorner door Union benut voor de openingstref fer. Bob-Jan Dietrich slalomde al een minuut later gevaarlijk de cir kel in, alwaar hij werd gevloerd. Maurits Eikenhout voltrok het strafbalvonnis, wat 1-1 op het bord bracht. LMHC verwaarloosde zijn verdediging in de sterke drang naar de volle winst, wat leidde tot nog twee Nijmeegse treffers. De vrouwenploeg van Leiden ontmoette op eigen veld Breda dat door veel positiewisselingen op het middenveld een lastige tegenstan der bleek. Tien minuten na de pau ze kwam Breda in het gelijkop- gaande duel uit een strafcornerva- riatie aan de 0-1 leiding. Met goede arbitrage van de scheidsrechters Kors en Hillen eindigde het duel in 1-1 nadat Willemijn Kruytzer spits Barbara Boertje in staat stelde te Na een doelpuntloze eerste helft zette thuisploeg Hudito de Leidse hockeyers van Roomburg tien mi nuten na de hervatting op achter stand uit een veldsituatie. Het wat sterker optredende Hudito bouw de nog uit naar 2-0, waarna Room burg alles of niets ging spelen. Aan de laat in de wedstrijd gescoorde 2- 1 van Johan Biekart kwam echter geen verandering meer. De vrouwen van Roomburg kwa men ongelukkig op achterstand doordat vlak voor rust een voorzet van Ommoord een scorende tip-in werd door verdedigster Irene Kooter: 0-1. De Leidse hockeysters manifesteerden zich in het tweede deel aanvallénder, wat nog uit mondde in een puntendeling: 1-1. Joske Kijne verzilverde de strafbal die voortkwam uit een korte hoek- slag. In de laatste tien minuten nam Roomburg nog zo'n zeven strafcorners, maar zonder resul taat. Het in de eerste helft agressiever spelende Asvion kwam via een re boundschot aan de 0-1 voorsprong in zijn duel met Alecto. In het tweede part waren de rollen omge draaid en waren de Leiderdorpers feller. Met het verschil dat Alecto produktiever was en zijn strafcor- nerwapen driemaal gebruikte om de stand om te buigen naar 3-1 winst. Peter-Willem Hoekstra trof tweemaal de plank uit een variatie, terwijl Ludo Mennes eenmaal di rect raak schoot. Dat het 0-0 is gebleven in het vrouwen-streekduel tussen thuis ploeg Noordwijk en Alecto is me de te wijten aan een zekere onzorg vuldigheid tijdens de negen straf corners voor de Leiderdorpsen die ook nog de pech hadden tweemaal de paal te raken. Noordwijk ver diende slechts één korte hoekslag tegen het technisch sterkere Alec to, dat echter faalde in de afwer king. De mannen van Noordwijk speelden tegen Kraaien een uitste kende eerste helft die eindigde in 1- 1. Frank Holten bracht Noordwijk uit een strafcorner weer op gelijke hoogte, nadat het op eigen veld spelende Kraaien slecht Noord- wijks uitverdedigen eenmaal af strafte. De strafbalmisser van Hol ten en de 2-1 voor Kraaien bracht de ommekeer in de wedstrijd die LEIDEN - Valken'68 heeft afgelopen zaterdag stevig uitgehaald. In Oude Wetering werd het plaatselijke SVOW met maar liefst 0-7 afgedroogd. Samen met TAW, dat Abbenes met 5-1 terugwees, blijven de Valkenburgers de belangrijkste concurrenten van Ha- zerswoudse Boys. De lijstaanvoerder hield tegen GWS het kop- pie erbij en won met 1-3. Noordwijk-keepster Liesbeth Niezen ziet Nicole Brouwer (nr. 4) opruimen voordat de Alecto-speelsters Nienke Blans, Eugenie Westerduin en Madeleine Nivard (v.l.n.r.) gevaarlijk kunnen worden. Het eerste-klasseduel ein digde in 0-0. (foto Loek Zuyderduin) De Lissese hockeyclub Hisalis ontving Leidse Studs dat in een leuk duel, met veel kansen aan bei de zijden, aan het langste eind trok met 2-5. Hisalis opende de score door Duncan Meder, wat werd be antwoord door Tomas Steenmet ser met een treffer uit een strafcor- nerrebound: 1-1. Sander Nieuw- land produceerde 1-2 die ruststand werd. Reinier Lefeber bracht Hisa lis na een combinatie met Maarten Segboer nog langszij met 2-2. Ba rend Post, Jos Verhorst (strafbal) en Nieuwland scoorden de Leidse club naar 2-5, die daardoor nog in de race blijft voor de vierde- klass- etitel. van Leidse Studs konden het zich veroorloven om met negen speelsters aan te treden in de uitwedstrijd tegen HLC en toch met 0-5 te winnen. Anneke Verheul (2), Ninette Kokke (2) en Florien Bausch verzorgden de Leidse score. In een gelijkopgaand duel ver loor Hisalis met 0-1 van mede-mid denmoter Nieuwkoop na een ver- dedigingsfout in het tweede part. Ook verloor Hisalis Sascha Pool met een gebroken middenhands- beentje in het duel dat opvallend veel oponthoud kende door blessu- Catwijck kwam met 0-4 winst terug uit Alkemade, alwaar de club met die naam weinig had in te brengen tegen de Katwijkers, die de score openden via Henrik Houwaard die de bal uit de lucht op de stick kreeg. Nico Guyt verzorg de de tussenstand (0-2) door de re bound uit een strafcorner alsnog in te slaan. Martijn Houwaard ver sloeg de Alkemadese goalie fraai met een lob en Cees Wendt deelde in de produktie met de vierde Kat- wijkse goal. De vrouwenploeg van Catwijck had weinig in te brengen in en tegen Reeuwijk dat de 6-0 winst opstreek. NIEK FAAS SVOW - Valken '68 0-7. Binnen tien minuten was het al 0-2 door doelpunten van Albert de Haas, die in dit duel nog twee keer zou scoren. Valken speelde toen al een gewonnen wedstrijd, want SVOW was niet in staat enige te genstand van betekenis te leveren. Ondanks het onbreken van belang rijke krachten als Hans Vijgeboom en Wim de Wit was het daarom toch een peulschilletje voor Valken. Mark Duindam, invaller Robert Binnendijk en Richard Blikman namen de overige treffers voor hun rekening. AFD. LEIDEN ZAT. TAW - Abbenes 5-1 De thuisclub kon geen tempo maken en vergiste zich in de ambi tie van de tegenstander in de 28e minuut. Nico den Hertog* speelde terug op de in slaap gesuste Ben Rietveld, die plotseling voorbij werd gelopen door Eric Katten- berg (0-1). TAW schrok daar be hoorlijk van en trok daarop fel van leer.Dick Hoogenes (3x), Kees Hoogenes en Den Hartog maakten Abbenes duidelijk dat het toch te kort kwam tegen het ontketende TAW. r de Zaanstede- eindigde in 6-1 j lingen. Xenios had in de eerste twintig minuten het beste van het spel te gen Forescate dat te veel ruimte gaf, welke de bezoekers overigens niet gebruikten om te scoren. De ruststand werd door twee treffers uit de korte corner (Eric Kruysmul- der) en een strafbal van Bernhard Thieme 3-0 voor de Voorschotense koploper. De invallende junior Gijs Smits doelpuntte nog naar 4-0, waarna Thieme de kans om 5-0 te maken uit een strafpush miste. Kruysmulder vezorgde echter als nog de 5-0 met zijn strafcornergoal. De vrouwen van Forescate ston den in Delft tegen de sterke lijst aanvoerder Hudit met de rug tegen de muur. De Voorschotense hockeysters hielden echter heel lang stand. In de laatste twintig mi nuten verdiende Hudito echter zo'n tien strafcorners, vijf minuten voor tijd met schuif één werd benut voor diende 1-0 winst. LEIDEN - Voorschoten heeft het eerste puntverlies geleden. In en tegen Reeuwijk werd de koploper in de vierde klasse B op 0-0 gehou den. Bij Oegstgeest-Rohda'76 werd een waar spektakelstuk geleverd. Daar stokte de stand op 4-3 in het voordeel van Oegstgeest. Kagia snoepte een punt weg af van De Jodan Boys (0-0). VIERDE KLASSE ZAT. Reeuwijk - Voorschoten 0-0 De wat moeizame doelpunten- produktie kan de Voorschotenaren wel eens gaan opbreken. Slechts uit tegen Kagia en in mindere mate tegen Koudekerk werd een redelij ke score gehaald maar voor de rest zijn de zeges aan de krappe kant. Oefenmeester Leo Holl was het ge deeltelijk met die stelling eens. „Je mag als koploper meer verwach ten", gaf hij toe. „Adel verplicht en ook nu mogen we onze handen dichtknijpen". Met Ruud Boender maker weer terug in de ploeg kon Voorschoten slechts tien minuten imponeren. Reeuwijk kon ook niet beter en hoewel Paul Wolfswinkel een kwartier voor tijd uit het veld werd gezonden bleef de averij voor Voorschoten verder slechts be perkt tot één punt. Oegstgeest - Rohda'76 4-3 Rick Abma speelde een absolute hoofdrol in dit duel. Driemaal trof de Oegstgeester centrumspits doel en éénmaal kreeg hij een straf schop toegewezen toen hij op de rand van buitenspel werd vastge houden. Jack Beekhuis schoot toen vanaf de elfmeterstip het bui tenkansje binnen. Na een 3-0 voor sprong zakte vooral het Oegstgees ter middenveld een beetje weg en kon Rohda via Pieter van Vliet en Freek Kastelein tot 3-2 terugko men. Nadat Abma de 4-2 had aan-, getekend bracht Paul Kooistra vlak voor tijd de spanning terug (4- 3) maar verder lieten de Voscuylbe- woners het niet komen. De Jodan Boys - Kagia 0-0 Het duel was niet mooi maar de «panning vergoedde veel. Dat er op het scherp van de snede werd ge vochten mag worden afgelezen aan het aantal boekingen. Van De Jodan Boys verdwenen Gerrit de Jong, Henk Merbis en Wilco Wens- veen in het arbitrale bonboekje ter wijl aan de kant van Kagia Peter Daalman en Lex de Ree werden opgeschreven. De beste kans voor Kagia was voor Richard Trompert. In de 70e minuut kreeg hij een op vijf meter van het doel een dot van een kans maar de kwakkelende spits joeg de bal hoog over het doel. EVC - SIZO 1-4 (West I) Met prima voetbal liep SIZO dankzij Edwin van 't Schip en tweemaal Peter Boll vrij gemakke lijk uit naar 0-3. In de tweede helft geloofden de Hillegommers het echter wel en werden ze slordig. EVC kwam terug tot 1-3 maar Aad Houweling zorgde ervoor dat de marge van drie doelpunten werd hersteld. DSC'74 - SMS 2-0 (west I) Zonder Gerard Griffioen (in dienst), Rob Vermeren (gebles seerd) en Ronald Praamstra (ge schorst) was de organisatie bij SMS ver te zoeken en DSC profi teerde daar voor rust tweemaal van. Na de thee verkreeg SMS een overwicht en kreeg enkele goede kansen waarbij invaller Frank Of- fringa alleen voor de doelman faal de. Paal en lat hielden de Haarlem se gastheren verder overeind. SASSENHEIM - Oefenmeester Jan van Bemmelen staat min of meer ongewild model voor de situ atie waarin het team van De Sleu tels verkeert. Na een meniscusope ratie beweegt Van Bemmelen zich voort op krukken en het was aan doenlijk om te zien hoe hij, on danks zijn tijdelijke handicap, langs de kant zijn ploeg tegen Ter Leede probeerde aan te vuren. De manmoedige pogingen van de trai ner ten spijt mocht het nauwelijks baten. Met pijn en moeite behaal den de Vlietbewoners een 1-1 ge lijkspel. Het zit bij de Leidenaars melijk in het koppie en niet in de benen, zou de conclusie na zeven wedstrijden mogen luiden. Fysiek en technisch staan de meeste spe lers van De Sleutels op vierdeklas- seniveau hun mannetje maar in balbezit weten ze niet wat ze moe ten doen. Middenvelder Robert van der Mark bijvoorbeeld is aan de bal vrij sterk maar zijn eindpass laat vaak te wensen over. Of hij speelt de bal zonder kracht of hij verliest het overzicht. Ook in de combinatie regent het misverstan den waardoor een aanval bij voor baat wordt ontkracht. Bovendien zijn enige potentiële basisspelers (Peter Boot, Ronald Guldemeester) chronisch uit vorm en worden ze door Van Bemmelen voorlopig in de wachtkamer gezet. Voor Guldemeester („Ik baal als een stekker") geldt wel dat hij na een uitstekende prestatie in het tweede elftal weer mag solliciteren naar een plek in het eerste. Blessu res blijven de geplaagde oefen meester ook niet bespaard. Met na me de snelle Afrim van Es wordt in de frontlinie node gemist en zijn stand-in Eric Sierat mist nog de no dige ervaring. Een aardig voorbeeld van het ge brek aan zelfvertrouwen werd gele verd door Hans van Eijgen die in de zevende minuut alleen voor doel man Gert van der Luit een vrije schietkans kreeg. De rechtervleu gelverdediger schoot echter te ge haast de bal ver over het doel. Na die kans van Van Eijgen kreeg Ter Leede enkele goede mogelijkhe den maar de kopballen van de sterk spelende Ronald Vonk en een schot van Johnny Kroese mis ten de goede richting. Sierat smaakte het genoegen om toch bij de Leidse treffer betrok ken te zijn. Zijn voorzet werd door de eenzaam operende Leo Com peer opgepikt en omdat de Sassen- heimse aanvoerder Johan Verloop aarzelde met ingrijpen besloot Compeer tot een schot. Even fraai als onverwacht sloeg de bal in de 37e minuut in de kruising (0-1). Met vereende krachten probeerde Ter Leede het 'onrecht' ongedaan te maken. De Sleutels werd ver naar achteren gedrukt. Het team van Dick Blijleven had bepaald pech en de Leidse doelman Rob Groe nendijk kon slechts met behulp van lat een knal van Leon van Leeuwen onschadelijk maken. Groenendijk moest in de 60e mi nuut dan toch capituleren toen een schot van Van Leeuwen eerst werd geblokt en de voor Jan van Hars kamp ingevallen Bou Westerbeek in de rebound zijn enige goede daad van de wedstrijd verrichtte (1- 1). Van Bemmelen blijft ondanks alles de zaak van de optimistische kant bekijken. „Met hard werken en goed knokken moeten we het redden", hield hij zich voor. Het is te hopen dat het genezingsproces voor De Sleutels even voorspoedig verloopt als voor Van Bemmelen zelf. RUUD PATTIAPON LEIDEN In de eerste klasse van het vrou wenvoetbal behaalde Oegstgeest zaterdag een belangrijke overwinning op koploper KMD: 1- 0. Ook Ter Leede 2 boekte winst. De Sassen- heimse vrouwen wonnen met 4-0 van Katwijk. Sleutels, hoofdklasser van de zondagafdeling, versloeg Altior (2-1) en Randstad Sport en UDO hielden elkaar doelpuntloos in even wicht: 0-0. In de eerste klasse sloot SJC ook de vijfde wedstrijd met winst af: 4-1 tegen Stomp- wijkse Girls. Roodenburg werd met grote cij fers verslagen door Alkmania (1-7). VROUWENVOETBAL Oegstgeest nestelde zich door de overwinning op KMD aan de kop van het klassement, met tien punten uit zeven wedstrijden. Het duel met de Wateringse vrouwen ging gelijk op. De 0-0 stand bletef tot ver in de tweede helft ge handhaafd. Toen scoorde Anna Kitselaar en besliste daarmee de belangrijke wedstrijd in het voordeel van Oegstgeest. In de eerste helft van Ter Leede 2 tegen Kat wijk kon de uitspelende Sassenheimse forma tie nog geen greep op de wedstrijd krijgen. De gastvrouwen openden de score, maar de scheidsrechter keurde de treffer af wegens bui tenspel. Tot vlak voor de rust bleef de stand ge lijk. Toen schoot de Sassenheimse Natasja de Boer raak. In de tweede rondgang nam Ter Leede 2 het heft in handen, wat resulteerde in treffers van Mary Pelgrim, José van der Ploeg en Coba Eikerbout. Hoofdklasser De Sleutels opende aanval lend tegen Altior, maar liet veel doelrijpe kan sen liggen. Uiteindelijk slaagde Marielle Bave- laar er toch in de score te openen. Zij reageerde attent toen de Ter Aarse keepster Corina Slof niet goed uittrapte. De Leidse formatie bleef de aanval zoeken, wat nog voor de rust een doel punt van Natasja Kruts opleverde. In de twee de helft speelde De Sleutels niet meer zo ge concentreerd, wat vlak voor tijd nog een treffer van de Ter Aarse Jolanda van der Jagt tot ge volg had. SJZ verloor in een gelijkopgaande wedstrijd met 1-2 van VCS, de koploper in de hoofdklas se. De gasten blonken uit door goede combina ties, maar de Zoeterwoudse vrouwen zetten daar een bijna net zo effectieve speelstijl met veel lange passes tegenover. Monique Jansen verzorgde de twee doelpunten voor de bezoe kende ploeg. Yvonne van Wieringen tekende voor een prachtige Zoeterwoudse treffer. Zij schoot van een afstand van 25 meter raak. Zowel Randstad Sport als UDO slaagden er niet in de wedstrijd winnend af te sluiten, ter wijl er van beide kanten wél doelprijpe kansen werden gecreëerd. Zo verzuimden Corry de Hollander en Ria Juffermans van Oegstgeestse zijde om van enkele prachtige mogelijkheden gebruik te maken. Marga van der Wijngaard en Karin van der Oever weigerden de bal voor de Voorschotense ploeg te scoren. In de eerste helft hielden SJC en Stomp- wijkse Girls elkaar redelijk in evenwicht. He- lëne van der Weijden opende de score voor de Noordwijkse formatie en Marian van Vliet trok de stand weer recht. Maar na de pauze was SJC duidelijk beter, wat resulteerde in treffers van nogmaals Van der Weijden, Wendy Smit en Thea Bolleboom (eigen doelpunt). Roodenburg had weinig in te brengen tegen Alkmania. Voor de formatie uit Oude Wete- rings scoorden respectievelijk Conny Bouw meester (2x), Linda van Veen, Sabine Kuipers, Trudy Gies Broesterhuizen, Boukje Ras (eigen doelpunt) en Simone van der Heeden (eigen doelpunt). Van der Heeden maakte haar fout weer goed door de enige treffer van Rooden burg te scoren. Foreholte won met 2-1 van Kickers'69. Bei de ploegen deden niet veel voor elkaar onder. De gastvrouwen hadden moeite om door de Leimuidense verdediging heen te breken. Door een doelpunt van Karin Vogelaar namen de gasten de leiding. Maar na de pauze ging hun voorsprong teniet door treffers van de Voorhoutse Bianca van Dam en Maria Kersten. Meerburg dolf het onderspit tegen een iets beter Iduna 2, dat goed gebruik maakte van de mogelijkheden. Petra Aandewiel schoot drie maal raak voor de Ter Aarse vrouwen. verrassing. Nu moest het ongesla gen MMO er aan geloven (1-0). Randstad Sport en ZLC blijven eveneens uitstekend presteren. De Voorschotenaren wonnen met 1-0 bij Bernardus en ZLC troefde ASC met 2-1 af. AFD. LEIDEN ZONDAG Bernardus - Randstad Sport 0- 1. Ondanks de magere 1-0 overwin ning is koploper Randstad Sport geen moment in gevaar geweest. Na 15 minuten schoot Peter Hoge- woning de bal onder de kruising (0- 1) en daarna was van veel tegen stand geen sprake meer. Verder dan een dot van een kans van Jan van der Reyden en een afgekeurd doelpunt van Nico van As kwam de thuisclub niet. ZLC - ASC 2-1 De thuisclub kwam fel uit de startblokken. Toch resulteerde dit slechts in één doelpunt van Gé Te gelaar. ASC schrok wakker en trok fel van leer. Toch viel het doelpunt aan de andere kant. Ronald Hen- drikse soleerde langs de gehele ASC-verdediging en deponeerde de bal ook tot zijn eigen verbazing achter de ASC-goalie. Pas in de laatste minuut redde Freek Wisse- link voor ASC de eer (2-1). VNA - MMO 1-0 De Boshuizerkadeclub blijft de voetbalkenners verbazen. Waar schijnlijk moeten de 'blauwwitten' ver in de geschiedenis teruggaan om zo'n succes te kunnen vieren. Een strafschop in de 44e minuut was voor MMO fataal. Ronald Zandvliet wist ook nu wel raad van elf meter (1-0). Collectief bleek VNA in de tweede helft een sterk geheel met Hennie Siebert en doel- man Robert Bey als uitblinkers. Alkmania - Kickers '69 1-5 Was de thuisclub vorige week Oranje Groen nog de baas, nu werd de jonge formatie van trainer Jos Cosijn duidelijk afgetroefd. Peter van der Hoek en Jan de Wolf wezen Kickers nog voor rust de goede weg (0-2). Bij Alkmania liep het voorin niet erg. De 's morgens bij een ongeluk betrokken Patrick Rietbroek werd duidelijk gemist. Jos van Velzen counterde Kickers naar 0-3 en Hein Visser en Peter van der Zwaan maakten voor de ploeg uit Leimuiden de vijf vol. Eric Jan Hoogenboom scoorde voor Alkmania eenmaal tegen (1-5). VNL - Oranje Groen 0-3 De ploeg van trainer Isaac van Weerlee had niet al te veel proble men met VNL. Bert Jan de Ridder schoot een vrije trap ineens achter doelman Goulmy en Piet Plezier deed later dit nog een dunnetjes over (0-2). In de tweede helft haalde Johan de Ridder met een doelpunt de ze ge definitief binnen (0-3). Teylingen - Warmunda 0-0 Een echte 0-0 wedstrijd waarbij beide voorhoedes het totaal lieten afweten. In de eerste helft was War munda iets beter en na de rust wa ren de rollen omgedraaid. GWS - Hazerswoudse Boys 1-3 In deze leuke en sportieve wed strijd waren alle ingrediënten aan wezig die voetbal aantrekkelijk kunnen maken. GWS trad de kop loper onbevangen tegemoet maar kon niet verhinderen dat de bezoe- kers het spel naar zich toetrokken, i Koen Warnau schoot uit een on overzichtelijke situatie de ope ningstreffer binnen maar Percy Looman trok de zaak voor GWS nog voor rust recht. Hazerswoudse Boys draaide in de tweede rond gang de Sassenheimers de duim- schroeven aan waardoor GWS op een enkele uitbraak moest gokken. Daarvan kwam het er echter niet. Een knal van Warnau en een kop stoot van Gerard van de Haas vel den het vonnis over de dappere Sassenheimers. Meerburg - SVLV 3-1 In dit bar slechte duel was er een hoofdrol weggelegd voor Lutze van der Ploeg. De Zoeterwoudse halfspeler had, op het doelpunt van Johan van der Wal na, een aandeel in alle treffers van de wedstrijd. Nadat Van der Ploeg en Van der Wal Meerburg op 2-0 hadden gezet kreeg de eerste nog zes opgelegde kansen die hij alle om zeep hielp. Succesvol was hij wel in het voor bereiden van kans waaruit Alex Bos 3-0 aantekende. De tegentref fer van SVLV was ook te danken aan Van der Ploeg. Een schot van Voorschotenaar Theo Saunier werd door hem van richting veran derd waardoor hij zijn eigen doel man versloeg. KRV - LSVV 3-1 Trainer Henk Krouwel dankt de zege van zijn ploeg voornamelijk aan zijn 'gouden wissel' Peter Bak ker. Nadat Gerard Smit al snel voor 1-0 had gezorgd mocht Bakker in de tweede helft zijn opwachting maken. Hij deed dat verdienstelijk. Na een schitterende actie van Humphrey Naarendorp en een dieptepass van Jan Peter van Duin maakte Bakker twee treffers (3-0). Ronald Pilmeyer redde de Leidse eeZLC - MVKV 1-1 ZLC-doelman Piet van Hal (47 jaar!) was de absolute uitblinker in dit duel. De oud-Roodenburger hield de Leidenaars met enkele fantastische reddingen in de race. Nadat Koos Oeverne ZLC met een fraaie solo naar 1-0 had getild hoef de Van Hal slechts te buigen voor Gijsbert Oudshoorn. Schoten voor Hans Brussee en Marcel Huisste den werden door de veteraan ech ter op miraculeuze wijze gepa reerd. Alphia - Woubrugge 0-2 De einduitslag was van histori sche betekenis want Woubrugge heeft sinds mensenheugenis bij Al phia thuis geen overwinning in de wacht gesleept. Woubrugge had hierbij wel alle geluk van de we reld. Alphia verprutste kansen aan de lopende band, maar Johan Vaneman en Dirk van Dorp benut ten de hen geboden kansen voor Woubrugge wél. LEIDEN - Roodenburg heeft een puntje moeten inleveren door te gen Hollandia gelijk te spelen (1-1). UVS bleef tegen UW, zij het moei te, aan de goede kant van de score: 1-0. Telstar verpletterde FC Lisse met 8-3 en Quick Boys leverde bei de punten in tegen RVC (3-0). LANDELIJKE JEUGD Hollandia - Roodenburg 1-1. Een makkelijk combinerend Roodenburg schiep zich een be hoorlijk aantal kansen maar de afronding liet te wensen over. Eén minuut voor rust scoorden de Lei denaars wél, toen Peter Eekel een voorzet losliet die door Patrick Kamperveen werd afgerond (0-1). De thuisclub drong aan en nadat Peter Wanrooy in de counter slechts de paal had getroffen kwam Hollandia pal voor tijd toch nog langszij. UVS - UW 1-0 UVS leed na de knappe prestatie tegen Ajax wat aan zelfoverschat ting waardoor UW lange tijd goed bij kon blijven. In de eerste twintig minuten van de tweede helft had het spel van de Leidenaars de meeste inhoud. Toen ook scoorde Damon van Luyk op een aangeven van Richard Onstenk de enige tref fer. Telstar - FC Lisse 8-3 De Lissenaren deden het be paald niet slecht. Via treffers van Patrick Kortekaas, Sergio van Eeuwijk en Jasper van der Salm konden de bezoekers het hoogge- noteerde Telstar tot 4-3 goed bij houden. Blessureperikelen gaven echter de doorslag en met de ge blesseerde veldspeler Mark Vrij burg in het Lisser doel was Telstar niet meer te stuiten. RVC - Quick Boys 3-0 De thuisclub was op alle fronten de beter, maar de Katwijkers kon den lang het evenwicht bewaren. Met nog een half uur te spelen werd het verzet van de Boys echter ge broken en liep RVC vrij gemakke lijk uit naar 3-0. Aan Quick Boys kant waren geen spectaculaire kan sen te melden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16