BUITENLANDS rx-JÈTBAÉn Windstilte na fikse stormen FC Twente schiet uit zijn slof: 7-1 Premie van Duitsers net ietsje hoger Ajax in rustig vaarwater na winst op Groningen De tien minuten van Ricardo Moniz Van der Louw wil niet als 'pispaal' worden gebruikt PAGINA 14 IHIIffM'l'l'h Uil— MAANDAG 24 OKTOBER 1988 FRANKFORT (SID) De West- duitse internationals kunnen maximaal vijftig mille verdienen bij kwalificatie voor de eindron de van het wereldkampioen schap voetbal 1990 in Italië. Za terdag. op de bondsraadvergade ring in Frankfort, fiatteerden de leden het akkoord dat voorzitter Neuberger dinsdag, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland, met de spelersraad had gesloten. Bij de eerste plaats in groep 4 incasseren de spelers per wed strijd 7500 mark per persoon, over zes wedstrijden dus 45.000 mark. ongeveer 50 mille. Indien Italië gehaald wordt door als tweede te eindigen, keert de Westduitse bond 6000 mark per persoon per wedstrijd uit. De premieregeling geldt niet alleen voor de selectie van zestien spe lers voor elke wedstrijd, maar voor het volledige A-kader van bondscoach Beckenbauer. De premie van 45.000 mark van de Westduitsers ligt een frac tie hoger dan die voor de Neder landse internationals. Die ont vangen per wedstrijd een vast bedrag van 4000 gulden plus bij kwalificatie een bonus van 20 mille. In totaal een bedrag van 44.000 gulden de speler, omge- acht of het ticket naar Italië via de eerste of tweede plaats in groep 4 wordt veroverd. Finnen op stap Het Finse elftal, tegenstander van Nederland in de kwalificatie- groep voor de eindronde van het wereldkampioenschap, gaat in Kuwayt twee oefenwedstrijden spelen. Bondscoach Jukka Vak- kila wil in de wedstrijden tegen het Kuwaytse elftal op 2 en 5 no vember enkele nieuwelingen uit proberen. Finland opende de kwalifica tiereeks met een nederlaag (0-4) tegen Westduitsland en een ge lijk spel tegen Wales (2-2). De duels tegen Nederland staan in 1989 op 31 mei (Helsinki) en 15 november (Rotterdam) gepro grammeerd. Verlies vrouwen Het Nederlandse vrouwenvoet balelftal heeft in Horten met 1-2 verloren van Noorwegen. Bij rust leidden de Noorse voetbal sters met 2-0. Het resultaat geldt voor de eerste kwartfinale van het toernooi om het Europese kampioenschap. De tegentreffer kwam in de elf de minuut van de tweede helft op naam van Marjoke de Bakker. Beste speelster aan Nederlandse zijde was Jannv Timisela. De Noorse doelpunten werden ge maakt door Grude en Estorhaug. FC Porto gelijk LISSABON (ANP) - Guus Hid- dink heeft de verdedigende ca paciteiten van Europees beker tegenstander FC Porto uitste kend kunnen beoordelen. De Portugese landskampioen werd in stadion Da Luz in Lis sabon door Benfica negentig minuten onder vuur genomen. Hoewel Benfica aantrekkelijke kansen kreeg, bleven tot teleur stelling van 120.000 toeschou wers doelpunten uit (0-0). Chalana was nog het dichtst bij een doelpunt. De elegante 'linkspoot' raakte voor de rust met één schot beide palen. Por to, dat met éen spits en vijf mid denvelders speelde, was één keer gevaarlijk. De Braziliaan se verdediger Geraldao schoot een vrije trap van dertig meter rakelings over. Benfica - Porto was een duel met geslepen messen. De rivali teit tussen beide clubs is enorm. Bij Benfica, de luxe club uit Lissabon, tegen Porto, de arbeidersclub uit het noor den, gelden andere normen. De overwinning telt bijna even zwaar als de landstitel. Gisteren ging het bovendien om de lei ding in de Portugese hoogste klasse. Benfica vertrok met éen punt voorsprong en behield die marge. Franse blamage NICOSIA (AFP) - De kwalificatie voor het toernooi om het wereld kampioenschap in Italië lijkt voor Frankrijk ver weg. De twee wedstrijden die de Europees kampioenen van 1984 tot nu toe speelden, leverden slechts te leurstellingen op. Op de moeiza me thuisoverwinning op Noor wegen (1-0) volgde een blame rend feelijk spel tegen Cyprus in het Makarios-stadion in Nicosia, 1-1. Frankrijk, bij de vorige we reldtitelstrijd in Mexico nog der de, kon ook tegen Cyprus het spel niet maken. Bovendien was de ploeg zeer zwak in de aanval. Het leidde tot een slechte wed strijd. Desondanks kwam Frank rijk in de 44ste minuut op voor sprong, toen Xuereb met het hoofd scoorde. Elf minuten voor het einde maakte Cyprus, dat zijn eerste kwalificatie-wedstrijd speelde, gelijk. Miamiliotis benutte een strafschop. DEN HAAG (ANP) - PSV en FC Twente, de nummers een en twee van de ranglijst, hebben de kloof met de achtervolgers vergroot. Bei de ploegen wonnen, van respectie velijk Sparta (2-0) en RKC (7-1). ter wijl Roda JC. Feyenoord en Gro ningen punten lieten liggen. Feye noord verloor vrij verrassend bij Den Bosch (0-2), dat sinds manager Zonderland de technische leiding van trainer De Jong overnam, drie keer op rij won. Roda verspeelde een punt tegen Fortuna. 1-1. Onderaan de ranglijst blijft VW knoeiwerk leveren. De Limburgse ploeg, de laatste twee seizoenen nog spelend in de na-competitie, is afgezakt naar de laatste plaats. Vo- lendam won in de Koel met 2-1 en handhaafde zich knap in de sub top. Sinds de komst van trainer Van Veen. vorig jaar met RKC on geslagen kampioen van de eerste divisie, won VVV nog geen wed strijd. MVV nam een punt afstand van de provincie-genoot door gelijk te spelen bij Willem II. 2-2. Veendam klom eveneens. Op de verrassende winst in de derby tegen Groningen AMSTERDAM (GPD) - Ajax kan van de windstilte in De Meer voorlopig geen genoeg krijgen. Na de fikse stormen in de nazomer, lei dend tot een personele uit tocht en een sportieve kel dering. staat er bij de club voor het eerst deze jaargang geen tegenwind of slechts een te verwaarlozen briesje. Ajax is er merkbaar door opgefleurd. Na PSV en FC VVV werd FC Groningen, dat voor de eerste maal dit seizoen niet tot scoren kwam. tot overgave ge dwongen in een show die soms, heel even, aan oude, gouden tijden deed herin neren. Het gerecht smaakte dé tiendui zend toeschouwers, tweeduizend meer dan tegen PSV, vooral voor de pauze uitstekend. In de eerste helft deed FC Groningen slechts voor spek en bonen mee en kwam het flitsende Ajax tot een serie al leraardigste aanvallen. Doelpun ten leverde de dadendrang niet op. daarvoor bleek het kwalitatief veel mindere deel twee van het duel zich beter te lenen. Dank zij achter eenvolgens Verkuyl, Bergkamp (met een bizarre treffer) en club topscorer Pettersson met zijn vier de treffer, kan Ajax minimaal nog een week genieten van de weldadi ge windstilte. De opleving is vooral te danken aan Spitz Kohn en Louis van Gaal. Het interim-duo is er in betrekke lijk korte tijd in geslaagd het ergste puin op te ruimen. De discipline, tijdens het kortstondige regime van Kurt Linder ernstig verwaar loosd, is terug en ook in het veld weten de spelers, dit seizoen aan vankelijk opgezadeld met de meest ingewikkelde tactische opdrach ten. weer precies waar ze aan toe zijn. Spelend volgens de oude, ver trouwde principes van Johan Cruijff, dus met drie spitsen en een inschuivende laatste man, heeft Ajax weer enig vertrouwen gekre gen dat de strijd om de tweede plaats niet geheel kansloos is. Met het humeur van de wijze mannen die de vacatures in het be stuur moeten opvullen, is het slechter gesteld. De afvaardiging van de ledenraad heeft nog geen geschikte kandidaten voor een be stuursfunctie gevonden en blijkt zich bovendien meer werk op de hals te hebben gehaald dan aan vankelijk werd verondersteld. Om de vele interne problemen te in ventariseren, voerde de commissie onder leiding van Mr. Nico Gianot- ten de afgelopen weken gesprek ken met iedereen die in De Meer belangrijker is dan een suppoost. Tussenrapport Gianotten en zijn commissie schoven onder meer aan bij voor malige en demissionaire bestuurs leden. Peter Haan van hoofdspon sor TDK, Inter Football en de tech nische en medische staf. Deze week staan er nog babbeltjes met directeur Arie van Eijden en admi nistrateur Gerard Holsheimer op het programma, waarna een tus senrapport uitgebracht zal worden aan de ledenraad. "En vervolgens begint fase twee", aldus Gianotten. "Dan ho pen we met kandidaten te kunnen komen". De eerste voorzichtige ENSCHEDE (GPD) - Ricardo Moniz beleefde gistermiddag bij FC Twente - RKC (7-1) de be roerdste tien minuten uit zijn voetballoopbaan. Als een gesla gen hond verdween hij kort na de rust in de catacomben van het Stadion Diekman, nadat hij bij het begin van de tweede helft als invaller in het veld was gekomen voor Rudie Das. Binnen zeven minuten werd Moniz tot drie keer toe voorbij gelopen alsof hij er niet stond, en bouwde FC vorige week volgde een zege (1-0) op eigen veld tegen Utrecht. FC Twente kan zaterdag met op timisme naar Eindhoven reizen, voor de topwedstrijd tegen PSV. De Enschedeërs zijn als enige in de eredivisie nog ongeslagen, maar hadden tot gisteren moeite met het maken van doelpunten. Daar kwam tegen RKC verandering in. FC Twente, naarstig op zoek naar versterking in de voorste linie, pas seerde de Deense doelman Jensen van de Waalwijkse ploeg zeven keer. In de voorgaande negen wed strijden maakte de ploeg van Vonk slechts 12 doelpunten. Een hoofd rol was weggelegd voor Balm, die vier treffers voor zijn rekening conclusie van de werkgroep luidt dat Ajax "een paar reparaties" no dig heeft. "Maar het gaat om revo lutionaire noch spectaculaire wijzi gingen". De Ajax-fans maken zich onder tussen over andere zaken druk, zoals het mogelijke vertrek van Rob Witschge. De verhuizing naar Toulon van de razend populaire linkerspits houdt de gemoederen in Amsterdam al enkele weken be zig. Van Eijden zegt Witschge niet te willen verkopen. Het is echter de vraag of Ajax het aandurft een mil joenenbod voor een wisselvallige speler wiens opvolger al staat te trappelen, te negeren. Een transfer van Witschge naar Zuid-Frankrijk zal het publiek nog meer van Ajax vervreemden dan nu al het geval is. In de thuisbeur- ten tegen Sparta, Veendam, Roda JC, PSV en FC Groningen, bleef de belangstelling flink achter bij de begroting. Gemiddeld namen ruim ROTTERDAM Andre van der Louw, de voorzitter van de sectie betaald voetbal, wenst door de Fe deratie van Betaald Voetbalorgani saties (FBO) niet als pispaal te wor den gebruikt. In een brief aan de voorzitters van de 37 clubs in het betaalde voetbal zegt hij het in ho ge mate onbevredigend te vinden, dat hij in het conflict over de voet balpas door de voorzitter en de scretaris van de FBO voor 'jokke brok' is gezet. "U zult er begrip voor hebben", zo schrijft hij, "dat ik het weinig waardeer als paal te fungeren, waarbij sommigen zich tijdens hun sanitaire noodstops van hun span ningen kunnen bevrijden". "Ook al moet ik constateren", zo vervolgt hij, "dat voor voetbalbe- Twente de voorsprong van 2-0 uit tot 5-0. "Ik vond het erg sneu voor hem", nam de produktieve Wim Balm (vier doelpunten) zijn voor malige ploeggenoot in bescher ming. "Ik ken hem nog van Haar lem, en weet dat hij erg aanval lend is ingesteld. Wij kregen daardoor volop ruimte en daar van hebben we prima geprofi teerd". "De gok met Moniz pakte volledig verkeerd uit", trok RKC-trainer Ger Blok later het boetekleed aan. "Hij is weliswaar nam. Een andere Haarlemmer, Keur. scoorde twee keer. Roda JC. dat woensdag Charkov uit de Sovjetunie ontvangt, ver overde weliswaar een punt in de derby tegen Fortuna, maar speelde uiterst zwak. Eerste divisie Excelsior heeft in de topper van de eerste divisie NEC de eerste ne derlaag van dit seizoen toege bracht. Op Woudenstein versloeg de thuisclub de winnaar van de eer ste periode met 2-1. Excelsior, de laatste weken iets minder op dreef, kreeg daardoor opnieuw aanslui ting met de koplopers NEC en Vi tesse. 7500 toeschouwers op de tribunes plaats, maar liefst 6000 minder dan begroot. Als die trend zich de rest van dit seizoen zou voortzetten, moet Ajax met een verlies van één miljoen gulden rekening houden. Tegen FC Groningen kreeg de dit seizoen slechts spaarzaam ver wende thuispubliek bij vlagen weer eens waar voor zijn geld. Ajax, met Frank de Boer opnieuw als (prima acterende) linkervleu gelverdediger, Jonk en Richard Witschge op de reservebank en Mühren op zijn vertrouwde plaats, liet de opponent vooral voor rust naar adem snakken. De kansen wa ren aan Wouters, de erg matig spe lende Winter en Pettersson echter niet besteed. De Groningse technische baas Hans Westerhof genoot deson danks met volle teugen van het Amsterdamse optreden: "De snel heid van handelen, de accuratesse, prachtig allemaal. Daar kunnen wij stuurders het zogeheten 'afbreuk risico' (ook wat hun integriteit be treft) redelijk groot is, dan is met dat feit gemakkelijker te leven, wanneer beschuldigingen en aan tijgingen van buiten komen, dan wanneer officiële vertegenwoordi gers uit de voetbalwereld van wie toch enig verantwoordelijk heidsbesef mag worden verwacht zich manifesteren op de wijze, waarop dit nu is gebeurd". Van der Louw wijst de clubvoor zitters erop dat het gehele bestuur zwaar tilt aan de verstoring van de relatie met de FBO. "Een versto ring", zegt hij, "die bovendien kan leiden tot aantasting van het suc ces van een veelbelovend initiatief waaraan wij beiden hebben ge werkt". net hersteld van een zware me niscusoperatie en heeft dit sei zoen nog geen minuut gespeeld, maar ik moest toch iets doen". "Ik kan me voorstellen", taxeerde Balm de psychologi sche blunder van de voormalige bondscoach, "dat Moniz mentaal zwaar aangeslagen is. Het zal je maar gebeuren, datje na tien mi nuten al weer naar de kant wordt gehaald. Dat is bijna het ergste wat je als voetballer kan gebeu ren. Ik heb echt met Moniz te doen". De ploeg uit Arnhem, nummer twee op de ranglijst, profiteerde slechts ten dele van de fout van NEC. Vitesse kreeg op eigen veld tegen AZ wel veel publiek (4.000), maar geen doelpunten. Aangezien de Alkmaarse degradant uit de ere divisie, na NEC de produktiefste ploeg van de eerste divisie, ook niet scoorde bleef het 0-0. Michel van Wattum zette Excel sior voor rust op voorsprong tegen NEC. Vlak na de hervatting maak te Latuheru er 2-0 van. De koploper legde zich niet neer bij de eerste ne derlaag. Door een doelpunt van Wijnhoven, overgekomen van de amateurclub De Treffers, werd het nog 2-1. Verder kwam de formatie van trainer Leen Looyen niet. Den Haag deed. eigenlijk voor het eerst in dit seizoen, in positieve zin van zich spreken. De ploeg van trainer Adriaanse versloeg De Graafschap met 5-0. Telstar zette het goede spel van vorige week te gen De Graafschap (3-1 winst) voort. De ploeg uit Velzen boekte zaterdag zijn tweede overwinning van dit seizoen. Tegen Emmen werd het 7-0. nog heel wat van leren. Gelukkig heeft Servette (woensdag te gast in het Oosterpark/red.) een veel min der complete ploeg. Vooral verde digend sla ik Ajax veel hoger aan". Dat doet na woensdag Hennie Meijer wellicht eveneens. De begin dit seizoen uit De Meer verbannen spits lag aan de ketting bij Mark Verkuyl, luttele seconden na rust producent van de openingstreffer, en ook collega Eijkelkamp kwam er, tegen Larsson, niet aan te pas. In de voorhoede van Ajax maakte alleen Stefan Pettersson, die in de slotfase met zijn eerste treffer sinds 18 september (Roda JC thuis) loon naar werken kreeg, enige indruk. Van 't Schip en Witschge moeten genoegen nemen met een bijrol. Invaller Bergkamp niet. Berg kamp knalde na een halfuurtje de wedstrijd per ongeluk in het slot met een mislukte voorzet waarop invaller-doelman Tukker het ant woord schuldig bleef (2-0). Net zo opvallend als Bergkamps treffer is het gerucht dat Rinus Michels in 1990 als oefenmeester of manager terug zou keren bij Ajax. Tot die tijd zouden Nol de Ruiter ("Ik heb ook zoiets gehoord, maar ik weet echt van niks"), nu bij de KNVB nog rechterhand van Thijs Lib- regts, en de huidige Haarlem-trai ner Dick Advocaat ("Dit hoor ik voor het eerst") Ajax samen moe ten gaan leiden. PAUL ONKENHOUT Op de Russische toer TURIJN - Dankzij de uitstekende contacten van Giovanni Agnelli kan de Italiaanse club Juventus, na het aantrekken van Zavarov, vol gend jaar rekenen op de komst van een tweede Sovjetrussische voet baller. Het is Alexei Michailitsjenko van Dinamo Kiev. Agnelli had ook graag topscorer Protassov vastge legd, maar in zijn geval moet Ju ventus geduld oefenen. Op zijn minst tot 1990. wanneer Protassov zijn militaire dienstplicht heeft ver vuld. NEC-supporters slaan op hol ROTTERDAM (GPD) - Op Woudestein is het gistermiddag na de wedstrijd Excelsior—NEC tot lichte ongeregeldheden geko men. Teleurgestelde Nijmeegse supporters sloegen in de kantine een ruit in en vernielden een lamp. Bij pogingen om de ge moederen te sussen kreeg Excel siors administrateur Wim van der Giessen een tegel tegen zijn knie geworpen, waardoor hij een flinke kneuzing opliep en even voor onderzoek naar het zieken huis moest. De dader werd door de politie in de kraag gegrepen. ITALIË ROME (ANP) - Met de terugge keerde Ruud Gullit in de ploeg heeft AC Milan zijn eerste punt in de Italiaanse competitie ver speeld. Voor 66.000 toeschou wers in het Meazza-stadion slaag de de landskampioen er niet in de hechte defensie van Lazio Ro ma uit te spelen. Na de 4-0 tegen Fiorentina en de 3-1 tegen Pesca- ra, bleef Milan voor het eerst op nul steken: 0-0. Ruud Gullit stond voor het eerst deze competitie in de basis van Milan. Vanwege een enkel blessure was de Europees voet baller van het jaar tot nog toe bui ten spel gebleven. De allrounder maakte de negentig minuten overigens niet vol. Halverwege de tweede helft werd Gullit. die tot weinig opvallende daden kwam, uit het veld gehaald door trainer Arrigo Sacchi. Diego Ma.rad.ona Napoli, de kampioen van 1987, zorgde voor een on-Italiaanse uitslag. Op de dag dat zes van de negen wedstrijden gelijk eindig den, liep Napoli onder leiding van Diego Maradona debutant Pescara onder de voet: 8-2. Net als Gullit bij Milan, maakte Maradona bij Napoli zijn rentree na een gedwongen periode van rust. Vorige week ontbrak de kleine Argentijn vanwege een spierblessure, wat Napoli meteen op verlies tegen Lecce kwam te staan. De kwetsuur van de Argentijn lijkt afdoende gene zen, want hij blonk op alle fron ten uit. Maradona zorgde zelf voor twee doelpunten en was bij drie andere betrokken. Carneva- le was topschutter met drie tref fers, Careca (2}en Alemao brach ten de Braziliaanse inbreng op drie. BELGIE KV Mechelen heeft zijn lei derspositie in de Belgische hoog ste klasse verstevigd. De club van Aad de Mos won op de der tiende speeldag bij Lierse SK met 0-2 door een kopbal van Bos man en een schot van Emmers, terwijl alle concurrenten punten moesten afstaan. Anderlecht zelfs beide. In de Bosuil compenseerde FC Ant werp een zwakke competitie start en uitschakeling in het UE- FA-bekertoernooi door An derlecht de tweede nederlaag in dit seizoen toe te brengen (2-1). Club Brugge en Club Luik speel den gelijk tegen respectievelijk Standard Luik (0-0) en Cercle Brugge (1-1). Onderin behaalde Benny Wijnstekers zijn eerste ze ge bij Racing Mechelen. Beer schot, de club van Hughes, werd het slachtoffer (1-0). Aad de Mos kan met KV Mechelen terugzien op een ge slaagde openingsfase in de com petitie. De club heeft met An derlecht, Club Brugge en Club Luik al een reeks zware uitwed strijden achter de boeg en ver loor desondanks in dertien wed strijden slechts drie punten. Bij Lierse was KV Mechelen de bes te ploeg. Bosman kopte in de ne gende minuut de frustraties van zijn mislukte optreden in Mün- chen van zich af (0-1) en Emmers stelde in de 67ste minuut de zege veilig (0-2). Anderlecht nam voor 15.000 toeschouwers in de Hel van Deurne vlot de leiding door een kopbal van Gudjohnsen in de 13e minuut (0-1). De thuisclub re ageerde fel, dwong verscheiden de kansen af, maar kwam pas na de rust tot scoren. In de 50e mi nuut kwam de ploeg van Kessler langszij uit een heftig aange vochten strafschop van Frans van Rooy. Op de rand van het strafschopgebied haalde Van Tiggelen de doorgebroken Lehn- hoff onderuit. Van Tiggelen pro testeerde met verbaal geweld te gen die beslissing en kreeg daar voor geel van arbiter Costatin. FC Antwerp won uiteindelijk met 2-1 door het doelpunt van ex-FC Köln speler Geilenkir- chen in de 67ste minuut. WESTDUITSLAND Arie Haan is in de Bundesliga koploper af. Zijn ploeg, VFB Stuttgart, verloor zaterdag met 2- 0 van het verrassend hoog ge klasseerde Karlsruher SC. Bayern München bleef ook in de tiende wedstrijd van dit seizoen ongeslagen. De uitwedstrijd te gen Waldhof Mannheim werd moeiteloos gewonnen, 3-0. Ook HSV passeerde Stuttgart op de ranglijst. De Hamburgers, die zich langzaam maar zeker weer laten gelden als topclub, wonnen bij hekkesluiter Eintracht Frankfurt, 1-0. Werder Bremen lijkt te zijn af gezakt naar de middelmaat. De kampioen van vorig seizoen ver loor weer eens een wedstrijd. Dit keer was in Köln de plaatselijke FC te sterk, 2-0. De titelverdedi gers hebben al negen verliespun- ten. FC Nurnberg, voor het eerst zonder de aan Eintracht Frank furt verkochte international Eck stein, behaalde na vijf nederla gen op rij eindelijk weer eens een punt. Dat ging ten koste van Bayer Leverkusen, de ploeg van Rinus Michels, 1-1. Veel reden tot vreugde was er niet voor de objectieve toeschou wer. Op de elfde speeldag werd slechts 14 keer gescoord. Dat be tekende een dieptepunt in de ge schiedenis van de Bundesliga, een negatief record. In de seizoe nen 1968-1969 en 1971-1972 was het voorgekomen, dat op eën dag vijftien doelpunten waren ge maakt. De overwinning van Karls ruher SC op VFB Stuttgart was verdiend en historisch. De ploeg had sinds 22 jaar niet meer ge wonnen van deze tegenstander. Simmes, vlak voor rust en Her mann kort voor het einde, maak ten de doelpunten. De ploeg van Haan was voor rust beter, maar verzuimde de kansen te benut ten. Bovendien stak doelman Fa- mulla van de thuisclub in top- Bayern München profiteerde. De record-kampioen van West- Duitsland bracht Waldhof Mannheim de zevende achter eenvolgende nederlaag toe. De winst van de ploeg van trainer Heynckes was terecht. Voor 22.000 toeschouwers, onder wie tennisster Steffi Graf, besliste Bayern de wedstrijd vlak voor rust door binnen een minuut twee keer toe te slaan. Aan de doelpunten van Pflügler en Wo- hlfahrt voegde Dorfner na rust nog een treffer toe. ENGELAND De wedstrijd tussen Norwich en Tottenham Hotspur in de En gelse voetbalcompetitie kende een verloop, dat overeenkwam met de stand op de ranglijst. Nor wich, de koploper van de league, won (3-1) en vergrootte zijn voor sprong op de nummer twee Mill- wall tot drie punten. Tottenham, integenstelling tot de lijstaan voerder op papier wel zoge naamd een topclub, stortte zich verder in de malaise. De eens zo trotse club uit Londen zakte naar de voorlaatste plaats. Norwich, dat nog nooit hoger eindigde dan de vijfde positie, blijft de verrassing van het sei zoen. De club werd zaterdagmid dag geholpen door Nottingham Forest. De formatie van manager Brian Clough hield MiUwall op 2- 2. De nummer twee van de rang lijst mocht met dat resultaat zelfs nog tevreden zijn. Nottingham leidde elf minuten voor het einde door twee doelpunten van Hod ge. 2-0. Een opleving in de slotfa se dééd Millwall zijn ongeslagen record van dit seizoen behouden. Dat was te danken aan treffers van Sheringdan en invaller Rud dock. Liverpool behaalde na drie op eenvolgende nederlagen weer een punt. Op Anfield Road werd Coventry, derde op de ranglijst, op 0-0 gehouden. De verdediging van de kampioen, door veel bles sures géhandicapt. was tussen tijds versterkt met Burrows. Dat hielp. De problemen in de aanval zijn echter nog niet opgelost. Ian Rush, zonder vorm teruggekeerd van Juventus, miste weer eens een kans om van te dromen. Sinds zijn rentree in de league trof de superspits van weleer nog niet één keer het doel. ZWITSERLAND Servette, woensdag tegenstan der van FC Groningen in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft zater dag de uitwedstrijd tegen St. Gallen gewonnen, 1-0. Het doel punt werd gemaakt door Erik- sen. De Deen stond in de basis wegens het ontbreken van Rum- menigge, die was geschorst. Normaal gesproken zit de voormalige speler van Roda JC en Feyenoord op de bank, omdat Servette met de Westduitser Rummenigge en de Braziliaan Sinval al twee buitenlanders in de ploeg heeft. Naast Rummenigge ontbra ken bij Servette ook de gebles seerden Fargeon en Grossen- bacher. Sinval was de beste man van het veld. SOVJETUNIE Metallist Charkov, in Euro pees verband woensdag in Kerk- rade voor de eerste keer spelend tegen Roda JC, speelde m de Russische competitie zaterdag gelijk. Tegen Tsjernomorets in Odessa werd het 1-1. Koploper Djnepr breidde de voorsprong op Dynamo Kiev uit tot drie punten door Alma Ata met 3-0 te verslaan. Kiev verloor met 0-1 bij Spartak Moskou. Stephan Petterson kopt in de richting van het doel van Groningen. John de Wolf kan niets meer uitrichten. Rechts volgt John van 't Schip de verrichtingen nauwgezet. (foto anp>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14