Geld speelt grote rol bij herindeling Buitenbassin Bollenbad wellicht particulier Steeds meer bloemen te koop in supermarkt ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 PAGINA 13 Jn meeste gevallen is samenvoeging gemeenten voordelig DEN HAAG/REGIO Het samenvoegen van gemeenten in Zuid-Holland levert de be trokken dorpen in de meeste gevallen financieel voordeel op. Alleen voor de combinatie Woubrugge, Rijnsaterwoude en Leimuiden valt de herindeling nadelig uit. De nieuwe ge meente, Jacobswoude, krijgt uiteindelijk jaarlijks zo'n 30.000 gulden minder. Voor Rijne- veld (Hazerswoude, Koudekerk en Benthuizen) en voor Aarweijden (Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven) is het resultaat na samenvoeging positief. Staatssecretaris D.IJ.W. de Graaff- Nauta (binnenlandse zaken) geeft in de memorie van toelichting op het wetsvoorstel tot gemeentelijke herindeling uitgebreide informatie over de financiële gevolgen. Giste ren heeft ze het wetsvoorstel met de memorie bij de Tweede Kamer ingediend. Naar verwachting krijgt de herindeling per 1 januari 1990 haar beslag. In de memorie van toelichting gaat de staatssecretaris ook in op de alternatieven die door Wou brugge, Leimuiden, Rijnsaterwou de, Nieuwveen en Zevenhoven zijn ingediend. Het eerste betreft het zelfstandig laten van Woubrugge en het samenvoegen van alleen Leimuiden en Rijnsaterwoude. Dit wijst De Graaff af onder andere omdat de nieuwe gemeente finan cieel ongezond zou zijn. Dat geldt evenzeer voor het tweede alternatief, waarbij alleen Nieuwveen en Zevenhoven zou den samengaan. Ook deze nieuwe gemeente zou financieel minder gezond zijn dan het nu voorgestel de Aarweijden. De financiën spelen overigens een grote rol in de beslissing die de staatssecretaris heeft genomen. Vanwege de financiële nadelen voor Leidschendam wordt bijvoor beeld de overgang van Stomp wijk naar Zoeterwoude afgewezen. Bo vendien vindt De Graaff dat ge meenten in principe niet moeten worden gesplitst bij een herinde ling. Zij wijst om deze reden ook een splitsing van Hazerswoude van de hand. Koudekerk wilde wel samen met Hazerswoude Rijndijk en Benthuizen met Hazerswoude Dorp. Koudekerk en Benthuizen kwamen met dit alternatief omdat zij de nieuwe gemeente Rij neveld te groot vinden. De Graaff erkent dat er wel wat voor dit alternatief te zeggen valt omdat Koudekerk erg goed aan sluit bij Hazerswoude Rijndijk en ook het karakter van het Hazers- woudse Dorp goed past bij Bent huizen, maar gaat er toch niet mee akkoord. Ze wijst de splitsing van Hazerswoude van de hand omdat dat allerlei extra problemen ver oorzaakt in het herindelingsproces en omdat Hazerswoude er zelf te gen is. Bovendien acht de CDA-be- windsvrouw Rijneveld beter in staat de groene buffer in het stede lijke gebied tussen Leiden, Zoeter- meer en Alphen te beheren dan twee kleinere gemeenten. En ten slotte schrijft ze dat de afstand tus sen Koudekerk en Benthuizen wel groot is, maar niet onaanvaardbaar groot. 'Te groot' Hetzelfde bezwaar over de op pervlakte van de nieuwe gemeente hadden Woubrugge, Leimuiden en Rijnsaterwoude geuit. Maar ook in dit geval oordeelt de staatssecreta ris, die overigens bijval krijgt van de Raad van State, dat de afstan den overbrugbaar zijn. Er is dan wel geen direct openbaar vervoer tussen Woubrugge en Leimuiden maar met een keer overstappen kun je er wel komen, meent zij. De staatssecretaris is definitief afgestapt van het idee om Hoogma- de bij Alkemade te voegen. Dit plan, voor het eerst geopperd door wijlen minister K. Rietkerk, heeft nog wel enige tijd meegespeeld. De Graaff schrijft ook nu nog dat de excentrische ligging van Hoogma- de een overgang naar Alkemade voor de hand liggend maakt. Maar omdat de noodzaak van een sa menvoeging met Alkemade ont breekt r de laatste gemeente is nu al groot genoeg - en omdat Woubrug ge zou moeten worden gesplitst, kiest ze uiteindelijk voor het pro vinciale voorstel. Wel zal een deel van het grondgebied van Woubrug ge overgaan naar Alkemade, waar door rijksweg A4 in z'n geheel op Alkemadese bodem komt. De gehele Geerpolderplas (inclu sief het kassengebied) dat nu nog in Leimuiden ligt, gaat naar de nieuwe gemeente Aarweijden. On danks verzet van Leimuiden, wil de staatssecretaris dat de Geerpol derplas en de Langeraarsche Plas sen door één gemeente wordt be heerd. Bovendien sluit het kassen gebied van Leimuiden goed aan op dat van Ter Aar en Nieuwveen, zo dat een grenswijziging op z'n plaats is. Onacceptabel Na de herindeling zullen er 'le venskrachtige' gemeenten ont staan die financieel gezond zijn, meent De Graaff. Zij schrijft dat het laten voortbestaan van de ge meenten in de huidige vorm onac ceptabel is. De kleine gemeenten zijn te kwetsbaar en het ambtena renapparaat is niet specialistisch genoeg om de problemen op te vangen. Vooral in het Groene Hart van Oegstgeest van za 8 uur lot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat. Jan Campertlaan 20. tel: 177461. Voorschoten za: W. van Dam. Palestinalaan 29. tel: 3960; ~~i: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel: 2118. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Ruiter, tel: 125096, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage/C. Maris, tel: 218661. spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent. Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelstegracht 129. tel: 132500. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28. tel: 122538. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102. tel: zo 8 uur 120412. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Wingerden, Bos- huizerkade 31, tel: 310047. zo 8 uur tot 24 uur: R.& J. Zaaijer, tel: 316008, spreekuur: R.P. Geerlingpad 11. Groep 5 Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Kalmthout, tel: 212628. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince. Vondellaan 18, tel" 761754. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt n welke arts dienst heeft. 02522-10140. Wassenaar za: mevr. I.C. Spelt, tel: 11844, Van Groen- veltlaan 17; zo- J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerk straat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst v Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: S. Ouwerkerk, tel: 891000 spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; zo: R. Kalmthout, tel: 212628, spreekuur: Hoofdstraat 8, tel: 894539. beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 21/10 tot vr. 28/10 door: Apotheek Centraal. Breestraat 74, Leiden, tel: 071120552; Apotheek Linnaeus, Kempenaarstraat 31. Oegstgeest. tel: 071-173330; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 01717-7957; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: J.H. Goudsmit, Rijnsburgerweg 48, Leiden, tel: 071-172828. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar - F. Nales. Schouwweg 34. tel: 15515. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurtmg, Helder. Roest: G. Roest. Ockenrode 14. Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster. Narcisstraal 47, Voorschoten, 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegst- Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. Holland zijn grotere gemeenten op het platteland noodzakelijk om weerstand te kunnen bieden aan grotere steden en de milieuproble men. Als voorbeeld noemt De Graaff het beheer van het Braas- semmermeer dat na de herindeling voor een groot deel in handen komt van de nieuwe gemeente Ja cobswoude. de omringende gemeenten Woubmgge, NOORDWIJK Het buitenbassin van het Bol lenbad in Noordwijk moet wellicht worden af gestoten naar het bedrijfsleven. Na de privati sering kunnen by het bad andere recreatieve voorzieningen worden gebouwd, zodat een voor het publiek aantrekkelijk complex ont staat. Dat schrijft de Raad van Beheer van het Bollenbad in een notitie over de toekomst van de zwemaccommodatie. Het onderbrengen van het buitenbad in een veel grotere recreatieve voorziening, is volgens de Raad van Beheer een mogelijkheid om het bad rendabeler te maken. Voorzitter E. Netten van het zwembad-bestuur benadrukt dat het vrijwel onmogelijk is om het huidige exploita- tiekort van 600.000 gulden van het Bollenbad, op een andere manier terug te brengen. "Als de gemeente de komende jaren gaat snoeien op de subsidie aan het zwembad, zullen we het radi caal over een andere boeg moeten gooien. Het buitenbad en wellicht een deel van de uren van het binnenbad zouden dan moeten worden ge privatiseerd en ondergebracht in een groter re creatiecomplex. Te denken valt aan een combi natie van tennisbanen met een overdekte door gang naar het zwembad. Er is veel grond bij het zwembad, dus er is heel wat mogelijk". Netten rekent er op dat het opnemen van het buitenbad in een groter recreatiecomplex veel meer dan een paar miljoen gulden zal kosten. De voorzitter is ervan overtuigd dat alleen een investering van enige omvang positief effect heeft. "Als de gemeente twee miljoen gulden in het bad pompt, is dat weggegooid geld. Het ex ploitatieresultaat kan alleen verbeteren als de verliezen van het bad worden gedekt door de winsten uit andere faciliteiten. Dat kost veel geld en daar hebben we dus het bedrijfsleven voor nodig". Prima De notitie is, zo benadrukt voorzitter Netten, niet gemaakt omdat het slecht gaat met het zwembad. "We hebben al jaren achtereen een exploitatieverlies van ongeveer 600.000 gul den. In vergelijking met andere zwembaden waar een binnen- en buitenbad aanwezig is. is dit een prima financieel resultaat. Het bad wordt uitstekend geleid". Drachtenaar(37) aangehouden op Havenplein LEIDEN - Een 37-jarige man uit Drachten is gisteravond op het Ha venplein in Leiden aangehoudens wegens het in bezit hebben van en kele grammen heroïne. De man was een bekende van de politie. De hoeveelheid drugs die hij in zijn bezit had was volgens een woordvoerder van de politie 'te veel voor eigen gebruik maar te weinig voor het grote werk'. Naar aanleiding van deze aanhouding verwacht de politie nog huiszoe king te doen in een woning in Lei den. Buit 300 gulden bij overval op bezinestation aan Haagweg LEIDEN Het benzinestation aan de Haagweg in Leiden is gister avond overvallen door een jonge man van naar schatting 17 jaar oud. Hij bedreigde de beheerder met een voorwerp dat volgens een woordvoerder van de politie leek op een klein pistool. Hij verdween met een bedrag van ongeveer 300 gulden op een brommer in de rich ting van het centrum. De overval werd omstreeks 20.40 uur gepleegd. De jongeman droeg een zwarte integraal helm, een don ker jack en een zwarte sjaal. Zijn buit was betrekkelijk klein omdat het merendeel van het kasgeld was opgeborgen in de kluis. De grote supermarktketens hebben zich de afgelopen jaren steeds meer toegelegd op de verkoop van verse produkten. De warme bakker, melkboer en groente boer hebben een groot deel van hun omzet moeten af staan aan de grote winkels. Bloemen en planten worden echter nog steeds voornamelijk bij speciaalzaken ver kocht. Daarin komt volgens het Economisch Instituut Midden- en Kleinbedrijf de komende jaren verandering 1 1 y .k? 1 4 ,-a. Ar, t m m. Op dit moment nemen de super markten slechts 8 tot 9 procent van de nationale omzet aan groenprodukten voor hun reke ning. A. J. van der Velden van het economisch instituut heeft hier voor wel een verklaring: "Bloe men en planten vragen veel ver zorging. De winstmarge is echter slechts klein, zodat er eigenlijk geen extra personeel voor kan worden aangetrokken. Bloemen en planten is een moeilijker pro ductgroep dan bijvoorbeeld ver se melk, brood of groenten". De supermarkten die nu al bloemen en planten verkopen, doen dit volgens Van der Velden niet altijd even goed. Herhaalde lijk zijn de bloemen te oud of enigszins verlept. De onderzoe ker verwacht desondanks een groei van de verkoop van bloe men en planten in de winkels van de grootgrutters. "De super markten willen nu eenmaal een zo compleet mogelijk produkt- pakket aanbieden". Van der Velden waarschuwt in zijn rapport de bloemisten deze ontwikkeling niet zomaar aan zich voorbij te laten gaan; "De detaillisten moeten zich een plaats in die veranderende markt zien te verwerven. Dat kan door een winkel binnen de super markt te openen, maar ook door zich als Ideine ondernemer in service en kwaliteit te onder scheiden van de grote zaken". Fred Meyer, bloemist in Rijns burg, denkt dat de detaillisten wel nadelen zullen ondervinden van de grotere verkoop in de su permarkten: "De grote zaken bieden bossen bloemen van twij felachtige kwaliteit tegen lage prijzen aan. De consument neemt het bosje gelijk met de an dere boodschappen mee, maar komt later bij de bloemist klagen omdat de bloemen zo kort heb ben gestaan". De Rijnsburger is er echter van overtuigd dat de goede bloemist zich ondanks al les de komende jaren best staan de zal kunnen houden: "We moe ten ons onderscheiden in ser viceverlening en door het echte bloemwerk. Daar kan geen su permarkt tegenop". Eigenaar P. Rasser van de ge lijknamige zaak in Leiderdorp houdt er een iets meer uitgespro ken mening op na. Zijns inziens zullen de bloemisten die zich hebben gespecialiseerd in het le veren van bloemwerk zoals bruidsboeketten en graftakken, nauwelijks negatieve gevolgen ondervinden. "Een supermarkt kan nooit het vakmanschap en de inzet leveren die de consu ment bij een echte bloemist te beurt valt". De bloemist haast zich eraan toe te voegen dat de specialist wel een échte specialist moet zijn: "Een bordje op de deur han gen is niet voldoende. Hij moet een perfect produkt met een ei gen karakter kunnen afleveren". Voor de bloemenhandelaren die vooral bossen bloemen ver kopen, ligt dat anders: "Alleen de bloemisten die zorgen hun vakkennis bij te houden en daar door een beter produkt kunnen leveren, maken een kans in deze concurrentiestrijd. Helaas ont breekt het de ondernemers aan tijd en zijn er nogal wat die na hun diplomering nauwelijks of niets hebben bijgeleerd. Voor hen breken zware tijden aan". De Noordwykse bloemist W. Siemerink reageert wat scep tisch op het onlangs verschenen rapport. "Het verhaal is niet nieuw. Het instituut zegt al jaren dat de supermarkten een groter aandeel zullen opeisen. Tot nu toe zijn alle pogingen van die su permarktketens echter mislukt" Verschillende supermarkten hebben de afgelopen jaren ge tracht een uitgebreide bloemen- afdeling op poten te zetten. Het is, zo denkt de Noordwijker, bij pogingen gebleven omdat het ontbreekt aan vakmansschap. "De kwaliteit van de geleverde bloemen en planten is slecht. Al leen door in een bestaande su permarkt een gediplomeerd bloemist een plaats te geven, is de kwaliteit gewaarborgd". Volgens Siemerink onder schat het instituut met het rap port het kritisch koopgedrag van de consument. "Uit onderzoek is gebleken dat de consument de voorkeur geeft aan de bloemist boven de supermarkt ook al is de detaillist gemiddeld genomen iets duurder. Een gigantische op mars van de verkoop bij super markten hoeven we dan ook niet te verwachten". Eenzelfde geluid laat de Sas- senheimse bloemist G. Preenen horen. Zijn inschatting van de gevolgen is echter iets negatiever dan die van Siemerink. "Het zal niet makkelijk zijn, maar door ons blijvend te onderscheiden van de massa zullen in elk geval flink wat bloemisten hun positie kunnen handhaven". Evenals Siemerink is Pfeenen bepaald niet te spreken over de kwaliteit van de in supermarkten aange boden groenprodukten. De opkomst van de super markten is niet de enige 'bedrei ging' van de positie van de bloe misten. De kans is groot dat het huidige btw-tarief voor bloemen na 1992 wordt opgetrokken. In Nederland wordt nu 6 procent gerekend hetgeen aanmerkelijk minder is dan in ons omringende landen. Preenen verwacht dat de 'ille gale' verkoop van bloemen di rect bij de kwekerijen zal toene men. "Dat is nu al een probleem en in landen waar een hoger btw- tarief wordt geheven zijn de pro blemen nog veel groter". De Sas- senheimer verwacht dat optrek ken van het tarief een fikse da ling van de omzet tot gevolg zal hebben: "Hopelijk trekt na een tijd van gewenning de verkoop weer aan". "De winstmarges in de bloe misterij zijn nu al klein en zullen nog verder worden aangetast door het optrekken van het ta rief. Het inkomen van de detail list staat al zo sterk onder druk, dat deze klap niet kan worden opgevangen. Het zal behoorlijk moeilijk worden", zegt Sieme rink. Meyer denkt dat in de bloem- verkoop behoorlijk de klad kan komen: "Als het tarief naar 20 procent gaat, moet een bos chry santen tien tot twaalf gulden gaan opbrengen. Niemand is be reid dat te betalen. Wellicht dat de verkoop van losse bloemen belangrijker wordt". Leiderdorper Rasser vindt het niet nodig moord en brand te schreeuwen: "de gevolgen zijn nog niet te overzien, maar in •principe is één btw-tarief in heel Europa prima. Voorwaarde is echter wel dat bijvoorbeeld ook de bijzondere verbruiksbelas ting op auto's eindelijk wordt verlaagd. Anders blijft de con currentie oneerlijk". Narcis De narcis neemt een aparte plaats in in de groep van voor- jaarsbloeiende bolgewassen. Het gewas bloeit in het vooijaar als eerste en kan jaren achtereen op dezelfde plaats blijven staan. Daardoor is de narcis zeer ge schikt voor toepassing in blijven de beplantingen, zoals vaste planten- en heesterborders. De tulp en hyacint lenen zich hier voor iets minder omdat deze bol gewassen geregeld moeten wor den 'vernieuwd'. Narcissen hebben een voor keur voor vochthoudende grond waarin voldoende humus aanwe zig is. Hoewel het gewas schaudw verdraagt, gaat de bloeirijkheid op beschaduwde plaatsen eerder achteruit dan wanneer de bollen een zonnige plaats is toebedacht. Narcissen zijn volkomen winterhard. Botanische soortjes vinden een plaatsje in de rotstuin en lage tuinnarcissen kunnen uitste kend in een bak geplant worden. Narcissen moeten in oktober en november worden geplant. Als plantdiepte wordt ongever 12 cm aangehouden, althans voor de gewone tuinnarcissen. Bota nische soortjes met kleinere bol letjes worden minder diep ge plant, terwijl de soorten voor ver wildering juist iets dieper de grond in moeten. De onderünge afstand tussen de bollen be draagt 10 tot 15 cm. De narcis is in tientallen soor ten en maten te koop. Trompet narcissen zijn nog steeds popu lair. 'Golden Harvest' (geel), 'Dutch Master' (geel) en 'Mount Hood' (wit) zijn onovertroffen.en 'Spellbinder' is een ras dat meer aandacht verdient vanwege de aparte geelgroene kleur. Bij de grootbloemige narcis sen is 'Carlton' nog steeds favo riet. Het is veruit de meest geteel de narcis. Hij is geel van kleur én staat er om bekend dat hij erg lang vast kan blijven staan zon der dat de bloeirijkheid achteruit gaat. Het is ook een prima narcis voor in de vaas. Van de kleinkronige narcissen is 'Barrett Browning' (wit bloem- dek en oranje kroon) een goede keus. 'Van Sion' is een gevulde narcis, geel van kleur. Plant deze cultivar op een plaatsje uit de wind want vanwege de zware bloemen knakt de steel gemak kelijk. 'February Gold', een narcis met een zeer grote cup en enigszins teruggeslagen bloem blaadjes, is vanwege de extreem vroege bloei de favoriet van veel tuinliefhebbers. 'Téte a tête' is een dwergje van slechts 20 cm. De gele bloemetjes bevinden zich, zoals de naam al aangeeft, met z'n tweeën aan de stengels. MONICA WESSELING i Avifauna, van bejaardenhuis Gogherweide. Alphen poppenbeurs 10.30 tot 16.30 uur. darttoernooi in buurthuis Wes terhaven. Emmalaan 45, aanvang 20.00 uur. voorstelling: 'Koudvuur' door muziektheater van mimespeler voorstelling: 'De Meeuw', door Toneelgroep De Trust in samen werking mei Independance, aan vang 20.30 uur in het Hooftstraat- theater. optreden Gruppo Sportivo in jongerencentrum Hel Kasteel, Concertweg. aanvang 21.00 uur Hazerswoude kindervoorstelling 'De wonder lijke jas van de contrabas', aan vang 14.00 uur in Het Anker. Cho- pinlaan. optreden bluesformatie Roose velt Frankie in jongerencentrum Stek. Dorpsstraat 252, aanvang Leiden occasionshow in de Groen- oordhallen, van 10.00 tot 17.00 van 10.00 tot 17.00 u n diverse voorstelling: 'Een gelukkige hand', met mary Dresselhuys en Ton Lensink, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: "Vita en Violet'. voorstelling: 'Picknick op het slagveld', aanvang 20.30 uur in het Microtheater. Oude Vest. bingo in buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad. aanvang 20.15 uur. optreden van North Hert fordshire Youth Orchestra olv Ro- salyn Asher. aanvang 14.00 uur in het Rijksmuseum van Oudheden. optreden Piet Noordijk Quartet bij Jazzclub Hot House, aanvang 21.30 uur in het Waaggebouw. Leiderdorp contact-avond met klaverjas sen. sjoelen en schieten in wijk centrum Zijlkwartier. aanvang 20.00 uur Warmond optreden "Whelan' in Boerderi| Meerrust. Dorpsstraat, aanvang 22.00 uur ZONDAG 23 OKTOBER Alphen opening tentoonstelling José pressié 70 door burgemeester M. Ensemble, om 20.30 uur in het Hooflstraat Theater. koffieconcert fanfare DSS uit Aarlanderveen in de hal van Spin- mill, om 12.00 uur. Leiden fietstocht Veenstreeknt over 30 of 60 km. vertrek tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis Swifttoer, Roonburgerweg. kindervoorstelling: 'Goudlokje en de twee beren', door het Speei- theater. aanvang 15.00 uur in het Laktheater. rondleiding langs de tentoon stellingen 'Verzameld en getoond (spaarpotten)' en 'Schilderijen zoeken sponsors', om 15 00 uur in De Lakenhal Jazz on Sunday, vanaf 15.00 uur in cafe Cheers. optreden Cabaret Dubbel Dwars met: 'De Vogelaar', aan vang 20 15 uur m de Leidse Schouwburg. door 'De Troubadours'. 14.00 uur (zaal open om 13 30 uur) in 1 Groot Profijt. Boerhaaveplem Warmond optreden Fnts Katee met Jean- nette Cordee, aanvang 15.00 uur in boerderij Meerrust. Dorps straat. Wassenaar lunchconcert Saskia Vieren (viool) en Frans van Ruth (piano), aanvang 12.00 uur in De Pauw- hot. Paauwlaan. orgelconcert Albert de Klerk in de Dorpskerk, aanvang t9.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13