Een hondsbrutale crimineel poseert als psychiater Een weekeinde lang ondergedompeld in films Omzien in verwondering VRIJDAG 21 OKTOBER 1988 PAGINA 9 BIOSCOPEN Kroniek van een aangekondigde dood regie: Francesco Rosi; hoofdrollen: Gian Maria Vo- lonté. Ornella Muti en Rupert Everett; theater: Kijkhuis. Leiden James Joyce wordt in het Kijkhuis opgevolgd door Gabriel Garcia Marquez. De afgelopen twee we ken was hier 'The Dead' te zien. Een prachtig ingetogen verfilming van Joyces gelijknamig verhaal, waarin het tussen de regels ver stopte verdriet was 'vertaald' in een terluikse gelaatsuidrukking of oogopslag. Een alleszins geslaagde verfilming dus. Hetzelfde kan niet even volmondig worden beweerd van 'Kroniek van een aangekon digde dood', een verhaal dat Mar quez zeven jaar geleden schreef. Francesco Rosi is er niet in ge slaagd de absurde magie van dit verhaal, hoe trouw hij het ook heeft gevolgd (of misschien wel juist daarom), over te brengen op film. De eenvoudige geschiedenis van een zo zinloze wraakactie kreeg in de woorden van Marquez een be toverende glans. En die glans gaat nu schuil achter een nadrukkelijke en geforceerde filmstijl, waarin te vaak wordt gegrepen naar close- ups van gekweld of boos kijkende personages. De acteurs weten daar mee absoluut geen raad en vooral Rupert Everett heeft er in zijn spel iets potsierlijks door gekregen. Everett speelt de rol van Bayard San Roman, een vreemdeling die een kleine gemeenschap in de bin nenlanden van Colombia op haar grondvesten doet schudden. Als de grote geheimzinnige waart hij rond in het dorpje, waarin al snel het ver haal de ronde doet dat Bayard schatrijk is. Dat gerucht blijkt waar als het doel van zijn bezoek een echtgenote vinden wordt be werkstelligd. Bayard kiest voor de mooie An gela (Ornella Muti), maar voor de huwelijksnacht ten einde is, wordt het huwelijk alweer ontbonden. Angela blijkt niet als maagd het hu welijksbootje te zijn ingestapt. Haar twee broers zweren de veran- toordelijke man te zullen doden en op aanwijzing van Angela richten hun slagersmessen zich op Santia go Nasar. In navolging van Marquez maak te Rosi van 'Kroniek van een aan gekondigde dood' een raamvertel ling. Santiago's vriend Cristo keert 25 jaar later terug naar het dorp des onheils en volgt opnieuw de wegen die naar het noodlot leidden. In dat retrospectief overheerst de ver wondering hoe een in het ganse dorp aangekondigde moord toch kon worden uitgevoerd. De verbazing over zoveel naïvi teit en onverschilligheid is van alle tijden, zeker ook van de onze. Mar quez kon er de juiste woorden voor vinden, Rosi schoot te kort in de visualisering van die woorden. BART JUNGMANN 'The Couch Trip'; regie: Michael Ritchie; hoofdrollen: Dan Aykroyd en Waller Matthau; theater: City, Katwijk Hier is het niet zo'n bekende fi guur: de radio-dokter die het op bellend publiek ter plekke advie zen geeft inzake hun sex- of levens problemen. De kijkers naar Sky- Channel kennen Dr. Ruth, maar die komt dan ook uit Amerika, waar de media-psychiater al veel langer in de mode is. In zijn nieuwste komedie 'The Couch Trip' neemt Michael Ritchie de gelegenheid te baat om het ver schijnsel eens stevig op de hak te nemen, waarin de kernvraag luidt: wie is er nu gekker, de psychiater of de patiënt? Ritchie maakte ooit naam met 'The Candidate', een onthullend kijkje achter de schermen van Amerikaanse verkiezingen. Een sa tirische kijk op the American way of life, dat blijkt ook zijn sterke kant. In latere films, zoals het opge klopte Eddie Murphy-spektakel 'The Golden Child', is daat nooit meer zo goed uit de verf gekomen. Wat dat betreft is 'The Couch Trip' een aardige poging tot revanche. Het begin is in ieder geval veel belovend. Dan Aykroyd' speelt John Burns, een brutale simulant die zich van de gevangenis naar een psychiatrische inrichting heeft laten overplaatsen. Daar haalt hij de niet zo slimme geneesheer-di recteur Lawrence Baird het bloed onder de nagels vandaan. Terug keer naar het gevang lijkt onver mijdelijk, maar dan onderschept hij een telefoontje dat zijn kansen doet keren. - Dan Aykroyd organiseert als John Burns een therapeutisch reisje De beroemde radio-pschychiater uit Hollywood, dokter Maitlin heeft een zenuwinstorting en zoekt een vervanger. Niet zo'n goede na tuurlijk, want Maitlin wil niet over bodig worden door een te populai re vervanger. De keuze valt op de volstrekt onbekende Baird. Burns wordt voor Baird aangezien, die bedenkt zich geen moment, stapt in Baird's schoenen en neemt het eerste vliegtuig naar Los Angeles. Bums blijkt een natuurtalent! Het rollenspel tussen dokter en patiënt wordt hier op voortreffelij- honkbalwedstrijd. ke wijze uitgebuit en op zijn kop gezet. Een spannend opgebouwd stukje komedie, vol onverwachte wendingen en met een perfect ge voel voor timing. Hoewel het the ma van de persoonsverwisseling meer dan klassiek is, rollen de ge beurtenissen toch weer verrassend en onderhoudend over het scherm. De personages zijn karikaturen, maar we ontdekken ruim voldoen de aanknopingspunten die het alle maal uiterst herkenbaar maken. Aykroyd speelt zijn rol met aan stekelijk bravoure, en houdt zijn uitgestreken gezicht prachtig in de plooi. Eenmaal achter de micro foon geeft hij een onweerstaanbare show weg. Hij heeft genoeg psychi aters om zich heen gehad om het jargon te kennen, en verder impro viseert hij er naar hartelust op los. Bums ontpopt zich als een echte volksmenner. Bij honderden stro men de seksueel gefrustreerden naar zijn spreekkamer. Hij sorteert ze naar afwijking en organiseert therapeutisch massatranssport naar een ontspannende honkbal wedstrijd. Hij geniet van het suc ces en is niet bang voor risico's. Het bedrog lekt natuurlijk uit en de verwikkelingen worden snel chaotisch. De rake satire waarop Ritchie trakteerde (Hollywood als open inrichting) gaat daarbij een beetje verloren. De film wordt ze ker niet saai, maar het lijkt er op dat de scenarioschrijvers de grote lijn uit het oog hebben verloren. Een opvallende misser is de bij rol van Walter Matthau als geflipte dominee die opkomt voor de rech ten van plant en boom. Hij is de enige die Burns herkent als ont snapte gestoorde en gaat tot chan tage over. Matthau heeft een hoofd rol in de nogal onbevredigende ontknoping, terwijl hij in de rest van de film net zo goed gemist had kunnen worden. Dat tenslotte de echte psychiaters in de isoleercel belanden zal niemand verbazen. LEO BANKERSEN AMSTERDAM (GPD) - Het gaat weer goed met het Nederlands Filmmuseum in Amsterdam. Naja ren waarin elke bezoeker met arg waan werd bekekeri, worden film liefhebbers nu met open armen ontvangen door het museum in het Vondelpark. De nieuwe directie, die over ruimer budget beschikt, heeft het aantal filmvertoningen opgeschroefd en is vorige maand met een speciale service gekomen: het maandelijkse Filmmuseum weekend, waarin twee dagen lang een zestal hoogtepunten van het maandprogramma wordt ver toond. Het geeft goed aan hoezeer de sfeer is veranderd. Als op zondag middag de aftiteling van 'Mrs. Mi niver' over het doek van het sfeer volle filmzaaltje rolt, helpt adjunct directeur Eric de Kuyper onge vraagd een bejaarde bezoekster in haar jas. Op zich geen schokkende ge beurtenis, maar het is typerend voor het 'nieuwe' Filmmuseum. De directie is ook in het weekeinde al om aanwezig in het statige pand, De Kuyper leidde een dag eerder onaangekondigd persoonlijk een aantal films in. De passie waarmee hij in de weer is, kan geen filmlief hebber onberoerd laten. De directie veronderstelt in haar enthousiasme dat er ook buiten Amsterdam belangstelling moet bestaan voor de vele unieke films die er in het museum te zien zijn. Op de langere termijn wil men met films het land in, maar daar zitten nogal wat haken en ogen aan om dat de vaak zeldzame filmkopieen een zorgvuldige behandeling verei sen. In plaats van de films naar de mensen te brengen, moeten voorlo pig de mensen naar de films ko- Bruisend Eén keer per maand wordt een aantal hoogtepunten in één week end samengebald in een soort mi- nifestival. Een passe-partout kost dertig gulden, voor zo' n dertig gul den meer heb je er een bescheiden hotelkamer in een nabijgelegen ho tel bij. Afgelopen weekeinde vond het Filmmuseumweekend voor de tweede keer plaats. Een bruisende bijeenkomst van filmliefhebbers uit heel Nederland was het nog niet, het aantal passe-partouthou- ders bleef beneden de tien. Dat de filmzaal toch nog redelijk gevuld bleek, was te danken aan de kopers van losse kaartjes, oner wie opmer kelijk veel ouderen. De opening van het tweede mu seumweekend is curieus. De korte documentaire 'Eisensteins bezoek aan Nederland' toont een reeks be wegende familiekiekjes van de be roemde Russische regisseur, ter wijl hij krantlezend door het Hol landse landschap treint en ver baasd poseert met in klederdracht gehulde autochtonen van het ei land Marken. Het stomme filmpje uit 1929 wordt aan de piano bege leid door Jos Thijssen, dit weekein de nog vele uren in de weer. Bij lan gere films vergeet je zijn bestaan, de levende pianomuziek lijkt dan een vlekkeloze geluidsband. Al leen de krakende pianokruk ver bindt de bezoeker met de realiteit. Stomme films nemen dit keer ongeveer de helft van het program ma in beslag. Wie mocht menen dat' het bekijken van zestig jaar oude films zonder geluid een beproeving is, wordt zaterdagmiddag definitief uit de droom geholpen. 'Sunrise' van Friedrich Murnau begint wat aarzelend met dik aartgezet spel, maar al snel is de kijker in de greep van dit heerlijke drama over een eenvoudige boer die zich het hoofd op hol laat jagen door een decaden te vrouw uit de grote stad. 'Sunrise' is zo'n klassieker uit de boekjes en deze eerste kennismaking is een openbaring: een met veel humor gelardeerde drama. Roes Een weekeinde lang films kijken brengt je in een soort roes waarin emoties vlot naar boven borrelen. Bij het slot van de laatste film. 'Mrs. Minver' van William Wyler, is dat duidelijk voelbaar. In deze oorlogs film uit 1942 houdt een Engelse dorpspriester een vlammend be toog over de noodzaak van de strijd tegen de Duitsers. Het melodrama druipt van zijn pathetische donder preek, maar in menig keel schiet een brok. De koper van een passepartout kan zich twee dagen geheel onder dompelen in film. Voor de korte pauzes tussen de voorstellingen beschikt het museum sinds kort over het filmcafé 'Vertigo'. In deze prachtige ruimte, waar naar ver luidt ooit Maria Callas heeft gezon gen, zullen in de toekomst allerlei publieksactiviteiten worden ge houden. De geserveerde stamppot zorgt er in elk geval voor dat de be zoeker van het Museumweekend de wereld even geheel kan verge ten en het pand nauwelijks hoeft te verlaten. Het volgende Filmmuseumweek end wordt gehouden op 12 en 13 no vember. Op het programma staan on der andere 'Les Amants' van Louis Malle, 'Het Saragossa Manuscript' van Wojcicch Has, 'Derr Puntila und sein Knecht Matti' van Alberto Cavalcanti en mogelijk ook 'Haxen' van Benja min Christcnscn. FILMS OP VIDEO Wie overziet wat er door distribu teurs wordt uitgebracht, moet tot de conclusie komen dat bijna al le genres vertegenwoordigd zijn en dat het beslist niet waar is dat geweldfilms de boventoon voe ren. Ter illustratie daarvan een uitgebreid overzicht, ook al om dat deze rubriek een tijdje niet is verschenen. Warner Home Video bracht 'Nuts' van Martin Ritt uit, een heel behoorlijke film waarin Bar- bra Streisand een prostituee speelt die verdacht wordt van moord. Ze dreigt wegens ontoe rekeningsvatbaarheid opgeslo ten te worden in een kliniek. Maar ze vindt zichzelf beslist niet gek en dat wil ze, met behulp van advocaat Richard Dreyfuss, voor de rechtbank bewijzen. De film is solide gemaakt en zal vooral de Streisand-liefhebbers aanspre ken. Dezelfde distributeur bracht een oudje uit waarin de hoofdrol len worden gespeeld door John Wayne en Ann-Margret. In 'The train robbers' van Burt Kenne dy gaan ze samen op zoek naar een goudschat. Veel actie zit er niet in de film, maar liefhebbers van woestijn en Wayne komen er een verloren middag wel mee door. 'The boss wife' van Ziggy Steinberg is gemaakt met de be doeling om te laten zien dat Da niel Stern evenveel komisch ta lent heeft als Tom Hanks en Mi chael Fox. Stem komt een heel eind in een verhaal waarin hij sa men met zijn vrouw een reis moet maken in een trein waarin zijn baas een feest geeft. De film zit volgepropt met misverstan den, gekke invallen en personen die een tik van de molen hebben, maar echt bevredigen doet hij niet, daarvoor is hij te voorspel baar. Wel grappig zijn de rollen van Christopher Plummer als rij ke industrieel en Arielle Dom- basle als zijn tamelijk hitsige echtgenote. Van CBS/Fox. Een uitstekende film is 'The untouchables' van Brian de Pal- ma, waarin Eliot Ness ten strijde trekt tegen het gangsterdom. Ke vin Costner en Robert De Niro zijn goed, Sean Connery is rond uit prachtig. Ook Esselte. Arnold Schwarzenegger is op het ogenblik in de bioscopen als een Rus die in 'Red Heat' drugs dealers te lijf gaat. In 'Predator' van John McTiernan is hij een commando die in Latijns Ameri ka tegen een onzichtbare vijand vecht. 'Predator' heeft veel sf- trekken, maar kan evenzeer een namaak-Rambo worden ge noemd. Wie houdt van bloed en kogels heeft er een goede aan. CBS/Fox. 'Brotherly love' van Jeff Bleckner is een psychologische thriller waarin Judd Hirsch (van 'Taxi') een mooie dubbelrol speelt. Hij is zowel een eerzame huisvader als een psychopaat. De film zit goed in elkaar en is knap spannend. Ais u er één bent van een eeneiige tweeling dan moet u de film mijden. CBS/Fox. Wie snel last heeft van zenu wen kan zelfs de hoes van 'Nightmare on Elm street deel 3' beter mijden. Wes Craven maakte deel één en hij deed het voortreffelijk. Chuck Russell re gisseerde het derde deel en hij was iets minder op dreef, maar die enge Freddy Krueger blijft een zenuwslopend rotjong. War ner Home. Science fiction en humor dat is een gevaarlijke combinatie. In 'The lost boys' van Joel Schuma cher is het aardig gelukt. Kiefer Sutherland en Jami Gertz blin ken uit in een gek verhaal waarin duivelse krachten worden losge maakt. maar waarin kinderen ook lekker kunnen relativeren. Van Warner. Wie na het pittige 'The lost boys' een cassette nodig heeft om de zenuwen te ontspannen kan het proberen met 'Elvis and me', een werk dat door Larry Pierce is gemaakt op basis van een boek van Priscilla Beaulieu Presley. Het verhaal is eerlijk waar gebeurd, zo wordt de kij ker verzekerd. Laten we voor El- vis maar hopen dat dat ietwat overdreven is. RCV 2001. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW The couch trip" - City, Katwijk Deadly Pursuit' - Sidney Poitier en Tom Berenger slaan tegen heug en meug handen ineen om moordende psychopaat te pakken. City. Katwijk 'Red Heat' - Arnold Schwarzenegger als een Russische agent die Chicago op stelten zet. Luxor. Leiden Raw' - registratie van een optreden van Eddy Murphy, waarin fraaie imi taties van Bill Cosby en Michael Jack son, Greenway, Voorschoten 'Nico' - politieman met die naam laat zich door niets en niemand weerhou den in zijn streven naar gerechtig heid, Euro. Alphen 'Drie mannen en een baby' - Franse komedie van drie verstokte vrijgezel len en een meisje van een paar maan den op z'n Amerikaans overgedaan. Greenway, Voorschoten 'Bambi' - Greenway, Voorschoten 'Pinkeltje' - Greenway, Voorschoten BLIJVERS 'Broadcast News' - een cynische in druk van het werk op een Amerikaan se journaal-redactie, Greenway, Voorschoten 'No Man's Land' - politieman weet zich binnen te werken bij een bende autodieven en ontdekt de aangename spanning van het stelen. City, Kat wijk 'Amanda by night' - Rex, Leiden 'Coming to America' - Eddie Murphy verovert als een Afrikaanse prins Amerikaanse harten. Lido, Leiden en Euro, Alphen 'A World Apart' - de apartheid terug gebracht tot dagelijkse details en daardoor des te huiveringwekkender, Lido. Leiden 'Action Jackson' - Carl Weathers en Vanity in een stripachtige actiefilm. Lido Leiden 'Good Morning Vietnam' - Robin Wil liams als een disc-jockey die met zijn muziek en grappen de Vietnamese oorlog draaglijk maakt, Lido. Leiden en Euro, Alphen 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - stijlvolle en elegante ver filming van roman van Milan Kunde- ra, Lido, Leiden 'The last emperor' - Oscar-winnend epos over laatste keizer van China. Trianon, Leiden 'Crocodile Dundee 2' - argeloos na tuurmens raakt opnieuw in de clinch met Newyorkse gangsters. Green way, Voorschoten 'Jungle Book' - Walt Disney-film vol komische avonturen van het jongetje Mowgli - Lido, Leiden DEN HAAG 'Big Business' - Asta (463500), i 'Masquerade' - Asta. al. 'Hairspray', Asta. al. al. 'De ondraglijke lichtheid van het be staan' - Babyion. al. 'The Presidio' - Cineac (630637), 12 jr. 'Frantic' - Cineac, al 'Red Heat' - Cineac. 12 jr. 'Coming to America' - Metropole (456756). al. 'The Milagro Beanfield War' - Metro- 'Tai Pan' - Metropole. al. 'Last temptation of Christ' - Metropo le, 12 jr. 'Deadly Pursuit' - Metropole, 12 jr. 'Nico' - Odeon (462400). 16 jr. Coming to America' - Odeon. 16 jr. 'Action Jackson' - Odeon, 16 jr. 'Salsa' - Odeon, al. 'Crocodile Dundee II' - Odeon. al. 'Beyond Therapy' - Studio 656402). al. 'The Cotton Club' - Studio, 12 jr. 'Three men and a baby' - Studio, al. AMSTERDAM 'A World Apart' - Alfa (278806), al. 'Last temptation of Christ' - Alfa, 12 jr. 'Orphans' - Alfa, al. 'Milagro Beanfield War' - Alfa, al. 'Hairspray' - Alhambra (233192), al. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Alhambra, al. 'Colors' - Bellevue Cinerama (234876), 16 jr. 'Good Morning Vietnam' - Cinerama, 'Beyond Therapy' - Cinecenter (236615), al. 'Under the volcano' - Cinecenter, 16 jr. 'Cry Freedom' - Cinecenter. al. 'Oei Ciornie' - Cinecenter, 16 jr. 'The Family' - Cinecenter 16 jr 'Coming to America' - Cinema Int., al. 'Frantic' - Cinema Int.. al. 'Nico' - City (234579). 16 jr. 'Masquerade' - City, 16 jr. 'The Presidio' - City. 12 jr. 'Red Heat' - City. 12 jr. 'Tai Pan' - City, al. 'Poltergeist III' - City, 16 jr. 'Salsa' - City, al. 'Tampopo' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'Dramma della gelosia - Kriterion. 16 jr. 'Drowning by numbers' - The Movies (245790), 16 jr. 'Big Time' - The Movies, 16 jr. 'The Family' - The Movies, 16 jr. 'Deadly Pursuit' - Tuschinski, 12 jr. 'Fatal Attraction' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Distant Voices, Still Lives' - De Uit kijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Het leven van Ludwig II, koning van Beieren in het Duitsland dat wordt geregeerd door Bismarck, is al een paar maal onderwerp van film geweest. De bekendste en misschien ook wel de meest geslaagde is afkomstig van Luchino Visconti, eenvoudig 'Ludwig' geheten. In zijn versie uit 1972 maakt Helmut Berger van de vorst een man die door de omstandighe den en zijn homoseksualiteit in een isolement belandt. Ludwig trekt zich terug in zijn droomkas teel, nog altijd een toeristische trekpleister in Beieren, en wordt vlak voor een staatsgreep dood in het nabijgelegen meer van Starnberg aangetroffen. Trevor Howard speelt de rol van Richard Wagner, een protégé van de koning, en Romy Schnei der speelt Ludwigs vertrouwe linge Elisabeth van Oostenrijk. Het leven van Ludwig bood Vis conti de mogelijkheid alle dra matische registers open te trek ken, maar hij hield zich in. De film wordt donderdag om 20.15 uur op België 2 vertoond. De Bel gen zijn de komende week trou wens toch niet kinderachtig in hun filmaanbod. Zeventien jaar eerder maakte Helmut Kautner 'Ludwig II - Glanz und Ende eines Königs'. Iets minder ingetogen bewer king, waarin Ludwig vooral wordt voorgesteld als een door gedraaide bouwer t Romy Schneider speelt Elisa beth van Oostenrijk in 'Ludwig'. nige kastelen. O.W. Fischer speelt hem (woensdag, Belgie 2, 20.15 uur). Deze 'dubbelvertoning' van Ludwig-films werd vooraf ge gaan door vertoning van de twee Scarface-films. Eergisteren was de eerste van Howard Hawks, vanavond de remake van Brian de Palma. In deze zeer geweldda dige versie maakt Al Pacino van 'Scarface' een Cubaanse vluch teling die zich van kruimeldief opwerkt tot hoofd van een bende en dan fouten gaat maken (20.55 uur). FILMHUIZEN Dean Martin zingt luidkeels 'That's Amore' en dat is het begin van de uitbundige komedie 'Moonstruck'. Voor haar rol kreeg Cher dit jaar een Oscar. Ze speelt een al wat oudere vrouw die haar verstand volgt door ja te zeggen op een huwelijksaanzoek van een man voor wie ze haast niets voelt. Kort daarna ontmoet ze diens broer en wordt halsover kop verliefd op hem. Dat is de in leiding tot een soort combinatie van een opera en een blijspel, waarmee regisseur Norman Jewison goed raad wist. 'Moon struck' is tot en met zondag in het Kijkhuis te zien (20.00 en 22.15 uur). Tot en met volgende week woensdag vertoont om 19.30 en 21.45 uur het Kijkhuis 'Kroniek van een aangekondigde dood'. In 'Birdy' vertrekken twee schoolvrienden naar Vietnam en komen, zowel psychologisch als lichamelijk, zwaar gehavend te rug uit de oorlog (maandag, 20.00 en 22.15 uur). 'Vertigo* is een van Hitchcocks beroemdste thrillers, waarin de hoogtevrees van een van de personages wordt ge bruikt bij een moordplannetje (dinsdag. 20.00 en 22.15 uur). 'De vrouw in het zand' is een Japan se filmklassieker. Een man en een vrouw wonen samen in een grote zandkuil. Als hij eruit wil, maakt zij dat onmogelijk (woens dag, 20.00 en 22.15 uur). In Filmhuis LVC draait van en morgenavond om 21.15 uur 'Yeelen' van Souleymane Cissé. Een confrontatie tussen vader en zoon mondt uit in een strijd tus sen twee magiërs. Opmerkelijke film uit een ons vreemde cultuur (Afrika). Woensdag en donder dag volgt op hetzelfde tijdstip 'De Wisselwachter' van Jos Stelling. In deze vrijwel woordlo ze film gebruikt Jim van der Woude al zijn ledematen om uit drukking te geven aan een schu we wisselwachter die in een soort niemandsland zfin eigen wereldje heeft gecreëerd. Onder de noemer 'Oosteurope- se cinema' vertoont LAK-Cine- ma een film uit Polen en een film uit Hongarije. The year of the quiet sun' brengt een Poolse vluchtelinge en een Amerikaan se officier bij elkaar. De politiek maakt hun liefde onmogelijk. De maker is Krystof Zanussi (20.00). In 'Sunday Daughters' van Ja nos Rosza proberen probleem kinderen uit de vicieuze cirkel van ellende en tegenspoed te ko men. Het verhaal concentreert zich op een 16-jarig meisje dat wordt opgepakt wegens kleine diefstallen (22.00 uur). Dorpsbewoners scharen zich rond de neergestoken Santiago Nasar. Jeanne Moreau speelt de hoofdrol in 'Les Amants', in november te zien in het Filmmuseum, (foto ap)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9