De 'Witte Motor' hapert Onze tijd is arm aan Verder bodemonderzoek van'gifbelt' Zegersloot Simon Wiesenthal doopt Raoul Wallenbergplein in Alphen PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 21 OKTOBER 1988 LEIDEN - Melk tekort? Ja, roepen de bedrijven die het ver werken. Nee, zegt minister Braks (landbouw). Maar hoe je het wendt of keert, de consument betaalt het gelag. Want in een periode van nauwelijks vier maanden werd de melk- prijs drie keer verhoogd. In juni kostte een pak volle melk nog 1,24 gulden, maandag moet voor dat zelfde pak 1,32 guide» worden neergeteld. Een stijging met gemiddeld twee cent per maand. Toch geen tekort? Nee, praat een woordvoerder van het departement de minister na. "De industrie klaagt over een tekort", zegt hij. "Zolang nog twintig procent van alle melk die in de Europese Gemeenschap wordt geproduceerd, wordt aangewend voor produkten als veevoer en banket- bakkersboter, kan er niet van een tekort worden gespro ken. Bovendien moet je bedenken dat de EG dit deel van de melk zwaar subsidieert. Dit jaar kost dat de belastingbe taler een bedrag van twaalf miljard gulden". hoog gehouden wordt, kan die niet naar beneden. Het gevaar dreigt dat op die manier niet alleen een weg wordt gebaand voor imitatie- produkten, maar tevens komt de concurrentiepositie van Nederland in het geding. Dure melk houdt au tomatisch dure produkten in die ervan worden gemaakt". door Jan Westerlaken Dus, is de conclusie van het minis terie, is er voldoende melk. De ver werkers van de melk moeten hun capaciteit afstemmen op de hoe veelheid melk die wordt aangebo den. En in de tweede plaats moet de melk niet meer worden gebruikt als grondstof voor veevoer en ban- ketbakkersboter. Dan zijn, aldus de woordvoerder van landbouw, alle problemen uit de wereld. Vraag en aanbod met elkaar in overeenstemming brengen, bena drukt hij. "De afgelopen jaren is dat gigantisch uit de hand gelopen. Ik weet dat er in Duitsland fabrie ken zijn waar de melkauto's aan de ene kant voorrijden en vervolgens aan de achterkant de boter in de koelhuizen verdwijnt. Dat is toch niet reëel met vraag en aanbod?" Uitbreiden Minister Braks heeft, ondanks het feit dat er volgens hem vol doende melk in de EG is, wel laten doorschemeren volgend jaar in Brussel een poging te willen doen de melkproduktie in Nederland wat op te voeren. Echter, waar schuwt de landbouw-woordvoer- der tegen té hoog gespannen ver wachtingen, Nederland zit niet al leen in de Belgische hoofdstad. Elf andere lidstaten hebben eveneens een stem in het kapittel. Het ministerie en het Land bouwschap hebben de krachten gebundeld in een studie naar de vraag hoe het in de toekomst moet met de quotering (opgelegde maxi mum hoeveelheid) melk die de veehouders mogen produceren. Die studie moet voor het einde van dit jaar zijn afgerond. Echt klagen doen de boeren op dit moment niet, zegt Magda de Vetten van het Landbouwschap. "Op korte termijn worden ze er best beter van", geeft ze ruiterlijk toe. "Eind juni kreeg de boer 68 cent voor een liter melk, nu is die prijs al opgelopen tot tachtig cent". Maar de medaille heeft ook een keerzijde. Magda de Vetten: "Je moet wat verder kijken dan een paar maanden. Vooral in de toe komst vrezen wij grote problemen. Indien de melkprijs kunstmatig Exportpositie Nederland-zuivelland door prijsverhogingen in gevaar Gillen Woordvoerder Boerman van het Produktschap^ voor Zuivel meldt, dat het bedrijfsleven als het ware 'zit te gillen' om melk. Enigszins begrijpelijk is dat wel, want de boe ren zijn als gevolg van de superhef fing twintig procent gekort op hun melkproduktie. De capaciteit van de verwerkers en het personeelsbe stand zijn echter niet ingekrom pen. Wordt de ingezette weg ge woon vervolgd, dan moeten de boeren in 1989 opnieuw een stapje terug doen. Boerman waarschuwt ervoor, dat het zo niet kan door gaan. Als voorbeeld noemt hij kaas. Dat broodbeleg is nog nooit zo duur geweest als nu. "We moe ten ons ervan bewust zijn, dat wat dit betreft de Fransen en Denen op de loer liggen om ons de kop af te hakken". De vier grootste melkverwerkers in ons land (Zuivelonderneming Noord-Nederland in Leeuwarden, Melkunie in Woerden, Campina in Veghel en Coberco in Zutphen) merken heel duidelijk hoe schaars de melk in ons land is. Bij de Melkunie heeft dat tot het afvloei en van rond de veertig perso neelsleden geleid en wordt een ves tiging in Bodegraven waar kaas wordt gemaakt, gesloten. Coberco sluit aan het einde van dit jaar een bedrijf in Ede, omdat er te weinig melkpoeder en boterolie voorradig is. Tot gedwongen ontslagen heeft de directie nog niet besloten. Consumentenmelk Woordvoerder R. van der Weerd van de Melkunie drukt het treffend uit: "Verse melk is elke dag op nieuw een grote zorg. Voor het ver vaardigen van verse produkten moeten we de beschikking hebben over voldoende verse melk. Ik kan rustig stellen, dat dit ons grootste knelpunt is". Geruststellend voegt hij eraan toe dat de consument zich voorals nog geen zorgen hoeft te maken Veehouder Anton Kroes uit Woubrugge: "Ik denk dat de akkerbouw de superheffing over melk. Daarin verwacht hij geen schaarste. Toch zette de Melkunie alles eens op een rijtje om na te gaan wat er kon worden afgebouwd. Dat heeft tot de al eer der genoemde maatregelen geleid. Daarnaast deed zij een dringend beroep op de boeren in de zomer maanden wat minder melk te pro duceren en 's winters die produktie wat op te voeren. Hoewel de koeien in de winter minder melk geven lukt dat redelijk. Het tekort koopt de Melkunie elders in Nederland of in het buitenland. In 1985 bedroeg die hoeveelheid 100 miljoen liter en in 1986 150 miljoen liter op een to taal van 150 miljard liter die de fa briek jaarlijks verwerkt. Van der Weerd vertelt, evenals zijn concurrenten, dat er meer vraag naar zijn produkten is, dan er kunnen worden geleverd. Het ge volg daarvan is, dat de Melkunie zich op diverse markten heeft te ruggetrokken. Waar zich, voor wat de Melkunie betreft, die melk- schaarste vooral wreekt, is in de sfeer van de magere produkten. Dé kaasproducent in Nederland, Coberco in Zutphen, haalt 'slechts' tussen de vijf en tien miljoen liter melk in het buitenland. Jaarlijks verwerkt het bedrijf 2,3 miljard li ter. De helft van die hoeveelheid wordt aangewend voor de produc tie van kaas. Voor Coberco gaat hetzelfde ver haal op als voor de Melkunie: de vraag naar de produkten is groter dan het aanbod. Gevaar dat er een tekort aan kaas of consumptiemelk ontstaat is er op dit moment nog niet, maar komt wel in beeld als er geen verandering in de situatie komt, zegt woordvoerder R. Mat- theussens. Coberco maakt niet meer kaas dan in het verleden. "We willen dat best wel, maar we moeten helaas gedwongen bevriezen. Wat zien we nu voor een ontwikkeling? De kaas is nog nooit zo duur geweest als op dit moment. Voor het eerst is de prijs voor eén kilo boven de zeven gulden (7,25 gulden) uitgestegen. En het is geen kunst om die prijs nóg hoger op te drijven. Echt blij zijn we er niet mee. Liever zagen we een constante prijsvorming". Dure kaas. Heeft dat al invloed gehad op de export? Mattheussens: "Ondanks die ho ge prijs loopt de export goed. Rond de wintermaanden wordt er altijd een krapte op de markt verwacht (de koeien geven minder melk) dus koopt iedereen wat meer in. Die krapte in de markt zal er blijven als de boeren niet in de gelegenheid worden gesteld om meer melk te produceren. Nee, ik pleit er zeker niet voor om die boeren de vrije hand te geven, maar wel voor een soepeler hanteren van de regel tjes". Handhaven Om de exportpositie te kunnen handhaven moeten we wel melk in het buitenland kopen, vertelt woordvoerder J.S. Ybema van de Zuivelonderneming Noord-Neder land (Friko) in Leeuwarden. Met moeite ziet de melkverwerker in het noorden des lands kans om de twintig procent melk elders van daan te halen die onze boeren van wege de superheffing hebben moe ten inleveren. Als de export naar landen buiten de EG nu eens op een zijspoor zou worden gezet? "Nee, dat kun je niet maken", zegt Ybema. "Twintig jaar lang hebben we ze op hun wenken bediend. En nu er krapte is zouden we moeten zeggen bekijk het maar? Je kunt ze niet zo maar laten vallen. Zeker is in elk geval dat de we markt niet meer optimaal kun nen bedienen. We hebben zelfs een stukje laten vallen". Ybema waarschuwt ervoor dat wanneer Brussel de teugels niet wat laat vieren, de zuivelsector het gevaar loopt haar eerste plaats op de wereldpositie kwijt te raken. "Landen als Canada, Australië en Nieuw-Zeeland liggen op de loer. Als we op beperkte schaal wat moeten inleveren is dat niet zo erg, maar als het te snel gaat verliezen we alles. Wij verzetten ons niet te gen de ingreep van Brussel, maar het gaat te vlug. De consument lijdt daar ook onder". Campina in Veghel verwerkt jaarlijks 2,4 miljard liter melk. Vo rig jaar heeft de onderneming 300 miljoen liter in Duitsland en België weggehaald. Woordvoerder J. Thijssen vertelt, dat zijn bedrijf 65 procent in export heeft geïnves teerd. Bezorgd Thijssen zegt bezorgd te zijn. Be zorgd over de werkgelegenheid. "Als wij niet aan de vraag kunnen beantwoorden, dan is de kans le vensgroot dat landen exportgebie- den van Nederland overnemen. We hebben nog niet naar arbeidsplaat sen gekeken, maar ervaren het toch als uiterst triest dat we afne mers moeten teleurstellen". De boer, de producent van de melk. Twintig procent heeft hij tot nu toe moeten inleveren. Hoe heeft Anton Kroes, veehouder in Wou brugge, dat opgevangen? Het is hem allemaal aardig mee gevallen. "We hadden het geluk dat de prijs van veevoer naar beneden ging en ook de rentestand nog eens daalde. Zo heb ik een behoorlijk stuk van de omzetdaling kunnen opvangen. Maar ingeleverd heb ik, dat is duidelijk. Alleen denk ik, dat de akkerbouw zo'n beetje de super heffing voor haar rekening heeft moeten nemen omdat er minder veevoer behoefde te worden ver bouwd. Wat mij betreft: ik heb net als iedere andere boer twintig pro cent moeten inleveren, maar heb wel dertig procent van m'n veesta pel weggedaan. De koeien die de laagste produktie hadden, heb ik verkocht. Daarnaast is de melkpro duktie per koe behoorlijk geste gen". Kortom, het is veehouder Kroes uiteindelijk meegevallen. Maar toch prikt het hem dat er nu melk uit het buitenland moet worden in gevoerd omdat in eigen land niet genoeg mag worden geprodu ceerd. "Maar ja", relativeert hij, "je zit wel met twaalf landen in de EG. Je hebt daarvoor gekozen, dus moet je er ook rekening mee hou den. Een nadeel is die samenwer king zeker niet. Tenslotte exporte ren wij meer dan we importeren. Ik denk dat zeker zestig procent van onze zuivelprodukten de grens over gaat. Was er geen samenwer kingsverband, dan had elk land z'n eigen regeltjes. Dat was helemaal geen goede zaak geweest". Kettingbotsing Boskoopseweg ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een kettingbotsing op de Boskoop seweg in Alphen zijn gistermiddag drie mensen gewond geraakt. Bij de aanrijding waren vier auto's be trokken. Het ongeluk gebeurde rond kwart over vijf toen een 23-jarige automobilist uit Leiderdorp niet zag dat de bestuurders van de au to's voor hem afremden. Hij botste tegen het voertuig van een 25-jari- ge Alphense die daardoor tegen de auto van een 27-jarige Alphenaar terechtkwam. Die botste op zijn beurt tegen de auto voor hem, be stuurd door een 34-jarige vrouw uit Nieuw veen. De Leiderdorper moest voor be handeling worden overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord. De 25-ja- rige Alphense en haar 22-jarige passagier uit Alphen moesten in het ziekenhuis worden opgeno- ALPHEN AAN DEN RIJN - Het veldonderzoek in het Alp hense recreatiegebied Zeger sloot heeft nog altijd niet uitge wezen dat daar aan het eind van de jaren zeventig grote concen traties gif zijn gestort. Wel bevat het tussentijdse rapport van Iwaco en Geo-Logic, die het on derzoek hebben uitgevoerd, het voorstel nog een aantal grond- en grondwatermonsters te nemen. Dit op basis van de analyse-re sultaten van de reeds genomen monsters. Of deze duiden op de aanwezigheid van in elk geval een kleine hoeveelheid gif, wilde een woordvoerster van de pro vincie niet meedelen. Het rapport wordt aan het eind van deze maand door de provin cie openbaar gemaakt. Naar ver wachting is het gehele onder zoek, inclusief de rapportage van de resultaten, eind januari afge rond. Twee maanden geleden liet de provincie Zuid-Holland tij dens een vergadering van de pro jectgroep -waarin vertegenwoor digers zitten van de provincie, het bewonerscomité en de beide onderzoeksbureaus- weten dat nog geen vaten waren aangetrof fen. Wel werd een grote hoeveel heid ijzerafval gevonden, voor namelijk van auto's. Verder ble ken er grotere gaten te zitten in de afsluitende kleilaag dan ver wacht. Ook werd gezegd dat een kleisoort was aangetroffen die niet van de belt afkomstig is en die nog op chemische verontrei niging moest worden onder zocht. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12 30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Ruiter, tel: 125096, spreekuur' Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage/C. Maris, tel 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelstegracht 129. tel: 132500. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538. Groep 3 Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. Lely, Kemstraat 11tel: t, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur J. van Wingerden, Bos- huizerkade 31, tel: 310047. zo 8 uur tot 24 uur' R.& J. Zaaijer, tel: 316008, spreekuur: R.P. Geertingpad 11. Medische Diensten Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Kalmthout, tel: 212628. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondellaan 18. tel 761754. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen. I. Cowan. Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: S. Ouwerkerk, tel: 891000 spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; zo: R. Kalmthout, tel: 212628, spreekuur: Hoofdstraat 8, tel: 894539, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest Voorschoten za: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: mevr. I.C. Spelt, tel: 11844. Van Groen- veltlaan 17; zo: J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerk- Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 21/10 tot vr. 28/10 door- Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel: 071120552; Apotheek Linnaeus. Kempenaarstraat 31. Oegstgeest. tel: 071-173330; Apotheek Schoolstraat. Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 01717-7957; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- J.H. Goudsmit. Rijnsburgerweg 48. Leiden, tel: 071-172828. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. —»u- Naies, ALPHEN AAN DEN RIJN - Door met een sleutel een groot naam bord vast te zetten, maakte de Oos tenrijkse 'nazi-jager' Simon Wie senthal gistermiddag de naamge ving van het Raoul Wallenberg plein bij de rotonde aan de Prins Bernhardlaan in Alphen officieel. Eerder op de dag had Wiesenthal in alle stilte een krans gelegd op de Oosterbegraafplaats bij het joodse mounment ter ere van de gevalle nen. Wiesenthal was in Alphen op uitnodiging van S. Speyer, voorzit ter van de Stichting Herdenking Joodse Oorlogsslachtoffers Al phen aan den Rijn 1940-1945 die het initiatief tot de naamgeving van het plein had genomen. Aan het plein ligt het ijsclubter rein waarvandaan in 1942 42 joden uit de Alphense gemeenschap wer den gedeporteerd. "Deze omge ving heeft daarom voor Alphen een historische betekenis gekregen", zei Speyer tijdens een bijeenkomst in het stadskantoor van Alphen voor de officiële handeling op het plein. Binnenkort verrijst waar schijnlijk bovendien bij het ijster- rein een monument ter nagedach tenis aan de gedeporteerde joden. De stichting wil hiervoor een col lecte houden onder de Alphense bevolking. Verder noemde Speijer Wiesent hal tijdens die bijeenkomst, waar ook burgemeester M. Paats een welkomstwoord sprak, Wiesenthal 'beslist geen nazi-jager'. "Een jager doodt zijn prooi. Wiesenthal spoort hen op, maar schakelt de wraak uit door ze aan justitie over te dragen". Speyer ging verder met name in op het leven en de werkzaamheden van de man naar wie het plein is vernoemd: "Wallenberg trachtte met bescheiden middelen de Duit se moordmachine te ontwrichten". Simon Wiesenthal legt een krans bij het joodse monument op de Oosterbegraafplaats. i de Bruyn) Wallenberg: "Onze tijd is arm aan helden. Wallenberg is er nog één. Wallenberg riskeerde zijn eigen le ven om dat van anderen te kunnen redden". Als Zweeds diplomaat in Bud apest redde Wallenberg in de jaren '44-'45 de levens van een groot aan tal joden. Dit deed hij door onder meer huizen te kopen en daar zo doende Zweeds gebied, een neu trale zone, van te maken. Verder deelde hij zogeheten beschermpas- sen uit, die recht gaven op emigra tie naar Zweden. Na de bevrijding van Hongarije werd hij door de Russen gevangen genomen. "Hij was voor hen verdacht omdat hij als buitenlander goed Russisch sprak en verschillende valuta bij zich had", aldus Wiesenthal. Sinsdien is nooit meer enig le vensteken ontvangen van Wallen berg. Volgens de officiële lezing van de Russen is hij in 1947 overle den in een gevangenis in Moskou en daar gecremeerd. Wiesenthal, die zelf reeds ruim dertig jaar met de zaak Wallenberg bezig is, zei echter van diverse getuigen te heb ben gehoord dat overleden gevan genen uit de bewuste gevangenis zonder uitzondering werden begra ven in een massagraf. Hij zei verder sterke aanwijzingen te hebben dat de Zweed nog in leven zou zijn. "Voor ons leeft hij in elk geval zo lang de Russen geen tegenoverge stelde bewijzen kunnen geven". VRIJDAG 21 OKTOBER 'Een gelukkige hand', mei Mary Dresselhuys en Ton lensink. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. ruilavond voor verzamelaars van munten, prentbriefkaarten, postzegels enz. in buurthuis 't Spoortie, Berkenkade, aanvang 19.00 uur. bingo-dansant met live muziek in buurthuis Mirt-Honken, aan vang 20.00 uur. voorstelling: 'Vita en Violet', door Mug met Gouden Tand, aan vang 20.30 uur in het Lak-theater. Antilliaans Nachtfeest met op treden van La Perfecta, van 22.00 tot 05.00 uur. Stadsgehoorzaal. Leiderdorp klaverjassen bij supportersver eniging RCL, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, sportpark De Bloemerd. - volksdansinstuif: openings feest met levende muziek en dansgroep, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. ZATERDAG 22 OKTOBER Alkemade seniorenweek: handwerkten- toonstelling en foto-expositie in bejaardenhuis Gogherweide. Alphen poppenbeurs in Avifauna, van 10.30 tot 16.30 uur. darttoernooi in buurthuis Wes terhaven Emmalaan 45. aan vang 20.00 uur. voorstelling: 'Koudvuur' door muziektheater van mimespeler Theo Joling en Rob Boonzajer, aanvang 20.15 uur in gebouw Na bij. voorstelling: 'De Meeuw', door Toneelgroep De Trust in samen werking met Independance. aan vang 20.30 uur in het Hooftstraat- theater. optreden Gruppo Sportivo in jongerencentrum Het Kasteel. Concertweg, aanvang 21.00 uur. Hazerswoude kindervoorstelling 'De wonder lijke jas van de contrabas', aan vang 14.00 uur in Het Anker, Cho- pinlaan. optreden bluesformatie Roose velt Frankie in jongerencentrum Stek, Dorpsstraat 252, aanvang 21.00 uur. Leiden occasionshow in de Groen- oordhallen, van 10.00 tot 17.00 van 10.00 tot 17.00 uur in diverse voorstelling: 'Een gelukkige hand', met mary Dresselhuys en Ton Lensink, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Vita en Violet', door Mug met Gouden Tand, aan vang 20.30 uur in het Laktheater, Cleveringaplaats. voorstelling: 'Picknick op het slagveld', aanvang 20.30 uur in het Microtheater, Oude Vest. bingo in buurthuis Op Eigen Wieken. Valkenpad, aanvang 20.15 uur. optreden van North Hert fordshire Youth Orchestra olv Ro- salyn Asher, aanvang 14.00 uur in het Rijksmuseum van Oudheden. optreden Piet Noordijk Quartet bij Jazzclub Hot House, aanvang 21.30 uur in het Waaggebouw. contact-avond met klaverjas sen, sjoelen en schieten in wijk centrum Zijlkwartier, aanvang 20.00 uur. Meerrust, Dorpsstraat, aanvang 22.00 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Alphen opening tentoonstelling José Calsina, Wim van der Meij en Han van Hagen, om 16.00 uur in Ex pressie 70 ooor burgemeester M. Paats. optreden Mathilde Santingh Ensemble, om 20.30 uur in het Hooftstraat Theater. koffieconcert fanfare DSS uit Aarlanderveen in de hal van Spin- mill, Om 12.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16