Onderzoek naar betere doorstroming verkeer Verbouwing Emmaus kost ruim 8 miljoen SS0l§@S® Ons faxnummer Majorettes zetten hun beste beentje voor in Zoeterwoude Leiderdorpse Rijnschuimers vieren jubileum9 uitbundig MAANDAG 17 OKTOBER 1988 «■MMirear.iiTjfiiaMi PAGINA Bejaardenoord Zoeterwoude moet aantal bedden inleveren Bewoners Buitenhof bevreesd ZOETERWOUDE - Tijdens de open Zuidhollandse majoretten- kampioenschappen in Zoeterwou de hebben gisteren twee Zoeter- woudse meisjes, Maria van de Berg en Petra Roessen, de eerste plaats behaald in de derde divisie. Andere eerste plaatsen waren weggelegd Amsterdamse rijdt tegen boom VOORSCHOTEN - Een 31-jarige Amsterdamse automobiliste is za- terochtend rond acht uur ernstig verwond geraakt bij een ongeluk aan de Voorschotense Papelaan. Om onduidelijke redenen reed zij in een flauwe bocht van de weg ge woon rechtdoor. De auto belandde via enkele ber mpaaltjes en schrikdraad tegen een boom. De vrouw moest uit de auto worden gezaagd. Ze heeft been- en hoofdletsel opgelopen, alsmede enkele kneuzingen. Ze is overgebracht naar het Leiderdorp- se Elisabeth-ziekenhuis. Haar auto is totaal vernield. voor deelnemers uit 'verre' Zuid hollandse streken zoals Maassluis en Naaldwijk. Ook de Bredase af vaardiging scoorde goed. Voor de zes andere Zoeterwoud- se deelneemsters waren er tweede plaatsen. Grote afwezige was een vertegenwoordiging uit Leiden, vanouds een majorette-stad. Vol gens de Zoeterwoudse drumband VIOS was de Zuidhollandse Bond dermate tevreden over het verloop van de activiteiten dat de plaatselij ke Klaverhal kandidaat staat voor méér majorette-activiteiten. Tus sen elf uur 's morgens en half zes 's middags keken gisteren zo'n 400 mensen naar 80 majorettes. De deelnemers hadden allemaal een muziekcassette meegenomen met drie minuten muziek naar keu ze. Op die muziek vertoonden ze hun kunnen en werden verplichte nummers met het stokje (baton) opgevoerd. Er waren solo-optre dens en voorstellingen van duo's, trio-s en een kwartetten. Is het op treden van majorette als vanouds een damesaangelegenheid, in Zoe terwoude deden ook vijf jongens mee. Een van hen, Naaldwijker Loek Post, werd tweede in de eer ste divisie. voor overlast bromfietsers e 80 deelnemers aan de Open Zuidhollandse majorette-kampioenschappen zondag in de Zoeterwoud- .1. (foto Loek Zuyderduin) LEIDERDORP Bewoners van de Leiderdorpse wijk Buitenhof zijn in het geweer gekomen tegen het openstellen van het fietspad van de Jaap ter Haarsingel naar de Buitenhoflaan voor bromfieters. Het fietspad loopt dwars door een parkje en over de nieuwe'brug over de Hofvijver Het parkje is nu een speelgebied voor kinderen en de brug vormt straks tevens een verbinding met het speeleiland in de vijver. Het toelaten van bromfietsen op het fietspad zal voor spelende kinde ren veel gevaren met zich mee brengen, aldus de bewoners. In to taal hebben ruim 200 bewoners van de wijk het bezwaarschrift onder tekend dat de gemeente Leider dorp ervan moet weerhouden ook bromfietsen toe te laten op het pad. De gemeente heeft inmiddels toegezegd de bezwaren van de be woners serieus te nemen. Ook wil de gemeente andere wensen die in de wijk leven nader onder de loep nemen, zoals de aanleg van een ze brapad over de Buitenhoflaan ter hoogte van de nieuwe brug. Verder wordt gepleit voor hekken op het voetpad tussen het Jan de Hartog- Ook fietspaden in Leiderdorp onder de loep LEIDERDORP - Er wordt volgend jaar een nieuw on derzoek gedaan naar de mo gelijkheden om het door gaande verkeer vlotter door Leiderdorp te laten rijden. Er wordt daarbij met name gedacht aan maatregelen op de Engelendaal. Een-en an der blijkt uit de antwoorden van burgemeester en wet houders op vragen van de fracties naar aanleiding van de begroting voor volgend jaar. Volgens het college noodzaakt niet alléén het toenemende verkeer op de Engelendaal tot het nemen van maatregelen, maar ook de voort schrijdende bebouwing van het ge bied Buitenhof-Midden-West. B en W willen onder meer onderzoeken of de zogeheten groene golf moet worden uitgebreid. Verder wil het college aandacht schenken aan het overzichtelijker en daarmee veiliger maken van het kruispunt Persant Snoepweg- /Voorhoflaan/Simon Smitweg. Er wordt daarbij onder meer gedacht aan de aanleg van een rotonde 'nieuwe stijl'. Het verkeer dat op een dergelijk plein rijdt heeft voor rang. Ook wil het college bekijken in hoeverre de verkeerslichteninstal latie op de van de Valk Bouman- weg/Laan van Ouderzorg nabij de garage Rijnland kan worden aan gepast. Nog altijd leidt de afstelling van deze verkeerslichten herhaal delijk tot irritatie bij de automobi listen en fietsers. De afgelopen weken ontstonden er bij het kruispunt Persant Snoep- weg/Van de Valk Boumanweg eveneens herhaaldelijk lange files. Volgens een woordvoerder van de politie was dat vooral te wijten aan werkzaamheden bij de A4 (Amster dam/Rotterdam) ter hoogte van de afslag Hoogmade. Een en ander leidde volgens de politie tot een ex tra verkeersdrukte in Leiderdorp. De gemeente Leiderdorp bezint zich momenteel op een aantal ver keersmaatregelen op dat kruis punt. De dienst gemeentewerken van Leiderdorp is momenteel bezig met het inventariseren van fiets routes die voor verbetering in aan merking komen. Het is de bedoe ling dat in het volgende begro tingsjaar dat onderzoek wordt af gerond, waarna prioriteiten wor den gesteld. Behalve een eventuele uitbrei ding van het aantal fietspaden in de gemeente, wordt ook gekeken naar het opnieuw verharden van een aantal rijwielpaden. Er zal onder meer worden onderzocht of be paalde tegelpaden kunnen worden vervangen door asfalt. RABBANI BLAAST PARTIJTJE MEE WASSENAAR De drie orkesten van de Leidse mu ziekvereniging Kunst en Genoegen hebben zaterdag middag hun nieuwe beschermheer, M.S. Rabbani, een serenade gebracht. Zij deden dat voor het cultureel cen trum Warenar in Wassenaar. Aansluitend was er in het cultureel centrum een cocktailparty met ambassa deurs en andere buitenlandse hoogwaardigheidsbekle ders, vertegenwoordigers van het kabinet en managers van Nederlandse bedrijven. Rabbani zelf is consul van Kuwayt en succesvol za kenman. Hij woont al dertig jaar in Nederland en werd zeven jaar geleden tot Nederlander genaturali seerd. Hij wandelt en sport graag, maar houdt ook veel van muziek. Vandaar dat burgemeester P.H. Schoute, jarenlang een 'Leidenaar', hem vroeg voor het be schermheerschap van de Christelijke Muziekvereni ging. Op de foto blaast de nieuwe beschermheer M.S. Rab bani lustig mee met de Leidse muziekvereniging Kunst en Genoegen. (foto Dick Hogewoning) plein en de Guus Kuyerkade, zodat fietsers niet langer over het voet pad rijden. Inbrekers Oegstgeester marinecomplex lopen tegen lamp OEGSTGEEST De politie in Oegstgeest heeft zatermiddag de twee inbrekers van het marine complex aan de Haarlemmer- straatweg weer op vrije voeten ge steld. De 21-jarige Hagenaar en zijn 24-jarige kornuit uit Voorhout sloe gen in de nacht van donderdag op vrijdag bijna een grote slag. De twee zullen te zijner tijd voor de rechter moeten komen. Het tweetal had de gestolen waar keurig netjes ingepakt klaargezet in de berm bij een sloot. In de sloot lag een hekje klaar, dat dienst deed als loopplank. De buit bestond on der meer uit pakjes shag, koffie, ballpoints, stereo-apparatuur, 800 gulden aan muntgeld en portefeuil les. De spullen vertegenwoordig den een waarde van 25.000 gulden. Net toen een van de twee de kan tine van het complex uitkwam, met zijn armen vol spullen, liep hij in de kijker van één der leden van de MEOB-bewakingsdienst. De MEOB bewaker was op het ge luid van krakend hout afgekomen. Enkele ogenblikken later werd het tweetal aangehouden. In Haaswijk trof de politie zater dag een bestelbus aan die op naam stond van de moeder van één van de twee inbrekers. Het was de be doeling dat de klaargezette waar met dit busje werd opgehaald. Van der Aart verlaat korps Wassenaar WASSENAAR - Adjudant A.P. van der Aart verlaat de Wassenaarse ge meentepolitie na 35 jaar trouwe dienst. De functionaris maakt ge bruik van de vut-regeling, Het ge meentebestuur wuift hem 27 okto ber uit met afscheidsreceptie. In de kantine van het politiebu reau, Hofcampweg 102, kunnen vrienden, bekenden, collega's en oud-collega's persoonlijk afscheid van hem nemen. De receptie is van 16.15 tot 17.30 uur. BRAND Een vrijstaand prak tijklokaal van de Katholieke Tech nische School in Voorhout (KTS) is gistermorgen tot de grond toe afge brand. De brand werd om 07.05 uur ontdekt door een buurtbewoner, die onmiddellijk alarm sloeg. Óm 09.30 uur had de vrijwillige brand weer van het bollendorp het vuur geblust. De oorzaak van de brand en het schadebedrag zijn nog niet bekend. Uitbundig plezier op het jubileumbal van de Leiderdorpse carnavals vereniging De Rijnschuimers. (foto Henk Bouwman) LEIDERDORP - Elf flessen bok- bier, elf flessen wijn en een schen king van 111 gulden en elf cent. Het 11-jarig 'jubileum' heeft de Leider dorpse carnavalsvereniging De Rijnschuimers zaterdagavond be paald geen windeieren gelegd. Negentien carnavalsverniginge- nen bezochten het bal in Het Zijl kwartier aan de Van der Marck- straat, dat met 400 gasten uitgroei de tot een heuse happening. De or ganisatoren wilden er een Zuidamerikaanse avond van ma ken met Zuidamerikaanse muziek en dans en Zuidamerikaanse kle ding. Er waren evenwel ook gasten in burger en de zanger had een An- dré Hazes-repertoire. Voor de gelegenheid haalde de binnenkort aftredende Prins Rien- ke van de Meer (Rinaldo) zijn 'out fit' uit de kast. Hij was, samen met zijn 'Anina', een uitzondering. Veel verenigingen kennen na de vasten tijd hun prins niet meer en kijken dan vooral uit naar een nieuwe. Op de elfde van de elfde wordt die ge kozen en op 26 november heeft Lei derdorp vervolgens een Prinsen- bal. Een kerstbal, een winterbal en een carnavalsbal maken het feest jaar compleet. Voor ouderen, gehandicapten en kinderen komen er speciale activi teiten, terwijl Rijnschuimers veel Leiderdorpers thuis bezoeken. Niet voor niets wil de club 'mensen tot elkaar brengen'. Volgens secre taris A. J.F. Beek vormt Leiderdorp niet bepaald een hechte gemeen schap, desalniettemin telt zijn club al jaren zo'n 60 betalende leden. Hij is daar redelijk tevreden mee, maar blijft naar uitbreiding streven. Postzegels en geld ontvreemd uitwoning in Warmond WARMOND Een kostbare post zegelverzameling en 8.000 gulden hebben de inbrekers buitgemaakt die zaterdagavond vermoedelijk met een valse sleutel zijn binnen gedrongen in een bij een bakkerij behorende woning in de Warmond- se Dorpsstraat. De inbraak moet rond tien uur zijn gepleegd. ZOETERWOUDE - Met de to tale verbouwing van Huize Emmaus in Zoeterwoude wordt, als alle vergunningen zijn verstrekt, waarschijnlijk in februari een begin gemaakt. In dat geval kan eind december volgend jaar het nieuwe bejaar denoord worden opgeleverd. De verbouwing van Huize Emmaus in Zoeterwoude gaat ruim 8,5 miljoen gulden kos ten. Op het moment dat het huidige Emmaus werd geopend, in 1967, werden de nieuwe normen voor be jaardenhuizen bekendgemaakt. Toen al voldeed het Zoeterwoudse tehuis niet aan de eisen. De kamers waren te klein, er was geen douche cel in elke kamer en de mogelijkhe den voor rolstoelgebruikers waren te gering. Enkele jaren geleden gaf het mi nisterie voor welzijn, volksgezond- Volgens getuigen is de inbraak gepleegd door drie mannen en twee vrouwen. De buit werd mee genomen in een 'big shopper', een grote boodschappentas, die één van de vrouwen droeg. De auto van het vijftal stond geparkeerd op de Baan. De politie hecht veel waarde aan de ooggetuigenverklaringen, maar betreurt het dat ze pas na de in braak is gealarmeerd. De postze gels en het geld zaten in een kluis die de inbrekers hebben openge maakt met de bijbehorende sleutel. De sleutel moet gemakkelijk te vinden zijn geweest. De kluis stond niet op zijn vaste plek. Het huis wordt momenteel verbouwd. heid en cultuur de subsidieverle ning voor bejaardenoorden in han den van de provinciebesTuren. In Zuid-Holland werd een urgentie- lijst opgesteld van centra die moes ten worden gerenoveerd. Emmaus stond aanvankelijk niet erg hoog op de lijst, maar door gestaag aan houden kreeg het bestuur het voor elkaar dat het tehuis langzaam naar voren werd geschoven, zodat het voor 1988 als eerste op de reserve lijst kwam te staan. In februari van dit jaar werden de geluiden vanuit de provincie steeds positiever en alles raakte in een stroomversnelling. In samen werking met de architect Bosman werden de bouwplannen opgesteld en ter goedkeuring ingediend. Zoals bekend gaf de provincie on langs het groene licht. L.A. Schuurman, voorzitter van de stichting Emmaus, vermoedt dat Circus Het circus van Bassie en Adriaan komt in de herfstvakantie naar Oegstgeest. Woensdag 19 oktober staat de circus tent op de markt aan de Lijtweg. Om 14.00 uur begint de voorstelling. De twee Nederlandse beroemdheden pre senteren een show met medewerking van een tiental artiesten. Gedresseerde duiven, beren, olifanten, lama's, apen en kamelen laten verder hun kunsten zien. Voorts zijn er optredens van The Lagroni Sisters en van de Sahara Troupe. Kaart jes zijn verkrijgbaar bij het sigarenmaga zijn Van der Salm, de Kempenaerstraat 25 in Oegstgeest. De toegangsprijs vari eert van 8 gulden tot 22.50 gulden. juist het snelle werken de keuze van de provincie heeft bepaald. Succes Een gevolg van de verbouwing is dat het aantal bedden terug moet van 88 naar 55. Op grond van pro vinciale berekeningen zouden er slechts 44 plaatsen mogen komen. Het bestuur heeft echter met suc ces kunnen aantonen dat alleen bij een minimum van 55 bedden het beheer van het bejaardencentrum financieel haalbaar is. Er is momenteel al een opna mestop. Er wonen nu nog 81 men sen in het tehuis. Mochten er na de nieuwbouw meer dan 55 bewoners zijn, dan moeten er noodmaatrege len worden genomen, aldus secre taris C. Kempen. Overigens zijn de bewoners door de bewonerscom missie volledig in de nieuwbouw- plannen gekend. De bewoners commissie heeft bezoeken aan an dere tehuizen gebracht en ook wensen en adviezen uigebracht. Bewoners zullen van de nieuw bouw enige hinder ondervinden door het heien op korte afstand van de woningen. Een tijdelijke verhui zing kost evenwel een miljoen gul den en dat geld heeft de stichting niet. Toch staan de bewoners over het algemeen positief tegenover de nieuwbouw. Personeel Ook zijn er gevolgen voor het personeel. Het aantal formatie plaatsen moet terug van 37 naar 25. Er is dan ook al sinds enkele maan den een vacaturestop. Samen met de ondernemingsraad wil het be stuur een sociaal plan opstellen. Men hoopt daardoor gedwongen ontslagen te voorkomen. De stichting denkt dat Emmaus in de toekomst samen met het kruiswerk een meer centrale func tie in de verzorging van de Zoeter woudse bejaarden zal gaan inne men. Bij de nieuwbouw is hier al rekening mee gehouden. Aan de voorkant van het nieuwe, drie ver diepingen hoge gebouw zal een in gang komen die via een wandelpad langs de sloot te bereiken is. Dit zal vriendelijker aandoen dan de wat vestingachtige aanblik van nu. Na dat de bewoners zijn verhuisd naar dit nieuwe gedeelte, zal het tegen woordige vijf verdiepingen hoge woongedeelte worden afgebroken. Op die plaats komen directie-, per soneels- en logeervertrekken. Een schetsontwerp van het nieuwe bejaardenoord Emmaus. In december van het volgend jaar wordt de nieuwbouw vermoedelijk opgeleverd. (tekening Huise Emmaus) Adverteerders hebben soms geen tijd. Drukke zaken vra gen nu eenmaal aandacht. En tóch moet er morgen weer een advertentie in de grootste krant van de regio. Even heen en weer gaat niet. Voor een vertegenwoordiger is het te laat. Onze fax biedt uitkomst. Want advertentie-teksten en reserveringen kunt u dag en nacht aanbieden via het faxnummer van de Leidsch Dagblad Kombinatie: 071-143480

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9