LEiDSCH DAGBLAD Vliegramp bij Rome Zeeuwse boomkorvissers beloven leven te beteren Massale vechtpartij bij Alphens station BLEEKSELDERIJ EN SLAVINKEN ÏÏ'ÜSIOSO albert heijn s WIE EVEN ALLEEN WIL ZIJN, ZOEKT HET GEZELSCHAP VAN EEN VERTROUWDE KRANT... Zeker 30 doden in dichte mist Enorme schade door tropische storm Joan General Motors wordt sponsor Radio Rijnmond ^DRUKKERIJ 5ÉDELTABACH Man (24) gaat moeder en vriendin met hamer te lijf FNY-demonstratie werd flinke strop voor de Spoorwegen Maandag 17 oktober 1988 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 38756 Prijs fl. 1,20 Politie treedt hard op en arresteert 13 jongeren ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie is zaterdagnacht hard opgetreden tegen vechtende jongeren nabij het Alphense NS- station. In totaal arresteerde de po litie 13 jongeren in de leeftijd van 16 tot 24 jaar. Er werden honkbal knuppels, een stok met een ijzeren punt en 4 messen in beslag geno men. De massale vechtpartij, waar bij meer dan 200 jongeren waren betrokken, was de hevigste tot nu toe. Ook de vorige twee zaterdagen werd bij het station geknokt. Twee arrestanten zijn zaterdag nacht al vrijgelaten, nadat was ge bleken dat zij geen strafbare feiten hadden gepleegd. Na verhoor gis teren, waarvoor extra rechercheurs werden opgeroepen, zijn vijf arres tanten in verzekerde bewaring ge steld. Tegen hen is vandaag proces verbaal opgemaakt onder meer we gens openlijke geweldpleging en bedreiging van de politie. uit Woerden, is in de loop van van daag op vrije voeten gesteld. Eén van de vijf is zaterdagnacht korte tijd in ziekenhuis Rijnoord ge weest om zich voor beten van poli tiehonden te laten behandelen. Vandaag besprak burgemeester M. Paats met de politie en ambtelij ke staf welke maatregelen kunnen worden genomen om aan de rellen een einde te maken. Overigens had de eigenaar van de dichtbij het sta tion gevestigde discotheek Star light, die veel jongeren uit omlig gende plaatsen trekt, felle kritiek op het optreden van de politie: "Het was niet normaal hoe ze op al les en iedereen insloegen". Politiewoordvoerder T. Twigt: "Iedereen die samenschoolde is luid en duidelijk verzocht zich te verwijderen. Daarvoor hebben ze alle tijd gehad. Wie daar geen ge hoor aan geeft, moet maar weten dat als er wordt gehakt er spaan ders vallen". (zie ook regio-pagina) In de smeulende resten zoeken reddingsploegen MIDDELBURG (GPD) - De Zeeuwse boomkorvissers willen snel terug naar normale verhoudin gen met de overheid, in het bijzon der met justitie. Ze beloofden za terdag op een vergadering in Mid delburg zich aan de vangstregeling houden, maar eisen wel dat vangst controles, die in Zeeland veel strenger zouden zijn, in het hele land op dezelfde wiize gebeuren. Verder moet de vangstregeling worden herzien. Hiervoor doen de Zeeuwse vissers een beroep op hun collega's elders in het land. Voorzitter Daalder van het Visse rijschap stelde voor dat de 400 noordelijke vissers nog maar 2 van de hun wekelijks toegestane 5 kis ten kabeljauw aanvoeren. Dé Zeeuwse vissers zouden dan dit jaar elke week 30 kisten kabel- WILLEMSTAD (GPD/AP) - De tropische storm 'Joan' heeft giste ren voor miljoenen guldens schade aangericht op Aruba, Bonaire en bereid op de storm, omdat men langrijke toeristische attracties op Curacao, zijn zwaar beschadigd. niet jauw aan land kunnen brengen. Voor 1989 wensen de vissers een nieuwe regeling, die meer rekening houdt met de visdichtheid in de Noordzee. De Urker vissers reageerden vrij wel meteen afwijzend op het voor stel. De verwachting is dat ook de andere noordelijke vissers dat zul len doen. Daalder beklemtoonde na afloop dat de vissers beseffen dat oplos singen niet in een sfeer van geweld en handgemeen kunnen liggen. De vissersvoorman hoopte dat de grootscheepse inzet van de politie eind deze week uitblijft. „Als justi tie weer 300 ME'ers laat opdraven, dan vind ik dat buiten proporties. Als het aan de vissers ligt, zijn er geen ME'ers nodig. Wel AID'ers, want we begrijpen dat controle niet ineens kan ophouden". ROME (GPD) Een vlieg ramp vlakbij het Romeinse vliegveld Leonardo da Vin ei heeft vannacht zeker 30 mensenlevens geëist. Een Boeing 707 van Uganda Air lines raakte rond half één in dichte mist voor de start baan de grond. Gevreesd wordt dat het dodental nog zal toenemen, omdat veel van de 22 overlevenden er slecht aan toe zijn. Het toe stel had 52 mensen aan boord, onder wie 7 beman ningsleden. Brandweer, politie en leger hebben de hele nacht gewerkt om doden te bergen en gewonden af te voeren naar ziekenhuizen. Het gebied van de ramp ligt bezaaid met brokstuk ken van het vliegtuig. De romp van het vliegtuig is in stukken gebro ken, en het achterdeel is volledig uitgebrand. Italiaanse autoriteiten gaan er van uit dat de oorzaak van de ramp de dichte mist is die er vannacht rond het Romeinse vliegveld hing, toen de Boeing afkomstig uit Londen, en op weg naar de Ugan- dese hoofdstad Entebbe wilde landen voor een tussenstop. De piloot zou te snel gedaald zijn, en vanwege de mist voor de lan dingsbaan terecht zijn gekomen. Mogelijk heeft hij de lichten van de Via Portuense, één van de drukste invalswegen in Rome, aangezien voor die van de landingsbaan. Door zijn geringe hoogte botste het vliegtuig tegen een aantal ge bouwen, raakte een garage voor huurauto's, brak in stukken en sleurde in de glijvlucht bomen, au to's en een elektriciteitsmast mee. Op één kilometer van de landings baan kwam het vliegtuig tot stil stand, waarna één van de brok stukken ontplofte. Volgens één van de overleven den, de voormalige Ugandese am bassadeur bij het Vaticaan John Harigye, had de piloot een kwartier eerder al een landingspoging on dernomen, maar had die wegens de mist afgebroken. Volgens Uganda Airlines en het Nederlands consulaat in Rome stonden er geen Nederlanders op de passagierslijst. De slachtoffers zijn waarschijnlijk Ugandezen en Britten. Curacao. Een oudere man op Cura cao overleed aan een hartaanval, toen het dak van zijn huis waaide. Op de eilanden zijn meer dan 200 daken van de huizen gewaaid. Het Rode Kruis moest de dakloze ge zinnen bij opvangtehuizen onder brengen. Op Bonaire werd het vliegveld gesloten omdat het dak van het luchthavengebouw was vernield, zodat een gedeelte van het gebouw onder water kwam te staan. Het luchtverkeer tussen de eilanden bleek gedurende een groot deel van de dag onmogelijk. Vele stran den spoelden weg onder het ge weld van de hoge golven. Doordat bomen omvielen over de elektrici teitsleidingen viel op vele plaatsen de stroom uit. Telefoonverbindin gen waren verbroken. De 100 jaar oude Pontonbrug en de nog oudere muren van het Waterfort, twee be- Wat; Droog weer met in de loop van de dag geleidelijk meer zon. Minimumtem peratuur rond 10 graden, middagtem- peratuur ongeveer 18 graden. Matige i met zaterdag: Eerst af en toe 1 droog bij een middagtcmpcra- nd 18 graden. Vanaf don- Dinsdag 18 oktober :zon op: 07.09 uur, zon onder: 17.39 uur; maan op: 15.12 uur, maan onder: 22.47 Waterstanden te Katwijk hoog water: 07.31 en 19.47 uur; laag water: 02.50 en 15.47 uur. verwacht had dat hij ten noorden van de eilanden voorbij zou trek ken. Nobelprijs medicijnen voor Brit en Amerikanen STOCKHOLM (Rtr) - De Nobel- prijs voor de medicijnen is van daag toegekend aan de Brit Sir Ja mes Black en de Amerikanen Ger trude Elion en George Hitchings. Black, die werkt in het Kings College-ziekenhuis in Londen, kreeg de prijs voor het ontdekken van de grote farmaco-therapeuti- sche mogelijkheden van zoge naamde blokkeer-geneesmidde- len. Elion en Hitchings, die sinds 1945 samenwerken in het Wellco me onderzoekslaboratorium in de Amerikaanse staat North Carolina, zijn gelauwerd voor hun onderzoek dat heeft geleid tot de ontwikke ling van geneesmiddelen tegen kanker die de normale menselijke cellen niet beschadigen. Elk^iinsdagermoensda^^^^^^^^^v!^! hebben we groente en vlees inde aanbieding Bleekselderij, per struik Slavinken, 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Frank Rijkaard en Marco van Basten arriveerden gis teravond wél op Schiphol, maar assistent bondscoach De Ruiter mocht Ruud Guliit op Schiphol niet verwelkomen. AC Milan weigert vooralsnog om zijn sterspeler vrij te ge ven voor het belangrijke kwa lificatieduel van aanstaande woensdag tegen Westduits- land, dit omdat hij volgens de medische staf niet fit zou zijn. Gullit zelf daarentegen be weert wel degelijk speelklaar te zijn en wil dat tegenover zijn werkgever vandaag nog bewijzen. Mocht de speciale training inderdaad uitwijzen dat de Europese voetballer van het jaar blessurevrij is dan vliegt Gullit vanavond nog naar München. De rest van Oranje oefende zaterdag in Katwijk tegen eersteklasser Quick Boys en leverde daar een opvallend gemotiveerde partij voetbal af. De teller stond pas stil bij 12-1. Vooral het aanvalstrio Bosman, Kieft en Witschge stond op scherp. Met respec tievelijk vijf. drie en twee treffers namen zij alvast een optie op een basisplaats. Ondanks het dozijn tegen treffers was het toch een goe de dag voor Quick Boys. De 4500 toeschouwers én de com petitienederlagen van de con currenten Noordwijk, Rijns- burgse Boys en Marken ver goedden veel, zo niet alles. (foto ANP) ROTTERDAM (GPD) - De regio nale omroep Radio Rijnmond zal deze week een sponsorovereen komst sluiten met het bedrijf Ge neral Motors. Met de gelden van dit bedrijf zal grotendeels een zater dags sportprogramma worden ge financierd. Directeur N. Haas broek van Radio Rijnmond wilde vanmorgen niet zeggen welk be drag met het driejarig contract is gemoeid, maar het zou gaan om en kele tonnen. Radio Rijnmond zal als tegen prestatie buiten de ether om recla- ZOETERWOUDE - Een 24-jarige inwoner van Zoeterwoude-Rijn- dijk is gisteren door de politie aan gehouden nadat hij zijn moeder en de vriendin van zijn broer met een hamer te lijf was gegaan. De twee vrouwen liepen daarbij ernstig hoofdletsel op. Volgens de politie greep de Zoe- terwoudenaar naar een hamer na dat een huiselijke ruzie was geësca leerd. Aanvankelijk viel de man al leen zijn moeder aan. Toen zijn broer en diens vriendin zich ermee bemoeiden, kreeg ook de vriendin een klap op het hoofd. Buren wis ten de 24-jarige uiteindelijk te over meesteren. De twee gewonden werden overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden en zijn inmiddels buiten levensge- BRUSSEL - In Brussel is vanoch tend het proces begonnen over het drama bij de Europacup in het Hei- zelstadion dat aan 39 voetbalsup porters het leven kostte. De Brussel se burgemeester Herve Brouhon (midden) is in gesprek met één van de advocaten. Rechts de Brusselse wethouder voor sport die samen met officials van de Belgische voet balbond en de UEFA terecht staat omdat er onvoldoende maatregelen waren genomen om de supporters- rellen te voorkomen. (foto AP) me maken voor General Motors, importeur van ondermeer het auto merk Opel. Gedacht wordt aan re clame op reportagewagens van de omroep, in het café van de omroep en bij voorbeeld in het programma blad. Haasbroek gaat er vanuit dat het contract met het bedrijf niet in strijd zal zijn met de mediawet, die regionale omroepen het maken van reclame verbiedt. Volgens Haas broek heeft zijn regionale zender op dit moment contact met ver scheidene bedrijven voor financië le steun. Voor de regionale omroep begint zaterdag het nieuwe seizoen. Vanaf die dag is ook het nieuwe sportpro gramma te beluisteren. De nieuwe programmering is volgens Haas broek niet afhankelijk van het al dan niet doorgaan van sponsor overeenkomsten. Scheepswerf failliet: 430 ontslagen ROTTERDAM (GPD) - Alle 430 werknemers van Vlaardingen-Oost Bedrijven, een dochteronderne ming van Wilton-Feijenoord. is vanmorgen ontslag aangezegd. Het faillissement wordt morgen uitge sproken. Het bedrijf had al sursé ance van betaling gekregen. Het bedrijf is ten onder gegaan doordat de werf niet concurrend kan werken in de scheepsrepara- tiemarkt. Het faillissement van Vlaardingen-Oost is op dit moment de laatste in een lange rij sluitingen en reorganisaties in de scheepsre- paratie. Het CNV wijt de teloor gang aan het beleid van Economi sche Zaken, dat weigert subsidie te geven op vernieuwing van bestaan de zeeschepen. Dat gebeurt wel in het buitenland. UTRECHT (GPD) - De Neder landse Spoorwegen hebben fors verlies geleden op de overeen komst die ze met de FNV hebben gesloten voor het vervoer van FN- V'ers van en naar de grote demon stratie in Amsterdam op 8 oktober. De FNV stuurde al haar leden een gratis treinkaartje en betaalde daarvoor NS 660.000 gulden. Die hadden gerekend op zo'n 35.000 ex tra passagiers, maar in werkelijk heid maakten tussen de 80.000 en 100.000 FNV-leden gebruik van het gratis kaartje. De gemiddelde opbrengst voor NS daalde daarmee van bijna 20 gulden per reiziger tot rond de 7,30 gulden. In plaats van winst heeft de transactie NS verlies opgeleverd, aldus het personeelsorgaan Kop peling van NS, dat de tot nu toe ge heim gehouden cijfers in zijn jong ste nummer onthult. Er moesten 50 extra treinen worden ingezet, 30 conducteurs en 40 machinisten draaiden een extra zaterdagdienst en ook op de diverse verkeerslei dingen werkten meer mensen dan normaal. Het grootste probleem was vol gens Koppeling overigens niet de treincapaciteit maar de grootte van de stations en de perronlengte. Van de chaos die hier en daar ontstond, werden vooral de gewone treinrei zigers de dupe. Soms bleven ze zelfs achter op het perron, omdat ze de trein niet meer in konden. DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND I Neem nu een abonnement en beslis zeil hoe u betaalt' I Pef maand 23 95 Q per hall iaar 141.90 (alleen mogeii|k mei automatische betaling) n pe' iaar 270 25 per kwartaal f 70.95 u* «oor*eu' aanwreef De eerste 2 weken krijgt u de krant natuurli/k grabs m de bus' 1 Posicode/Piaais - Teieloon: h Alphen» 0*gbi*d. Anlwoordnuf

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 1