Gemirii verslaat NOVO dankzij betere opslag Angst De Zijl blijkt nog zonder grond Kloppenburg niet koel in afwerking Golden Cup prooi voor zwemmers LZ Witherden van Dekker is kansloos Winst Dodgers in World Series PAGINA 18 SPÓRT MAANDAG 17 OKTOBER 1988 LEIDEN - In de volleybal- pompetitie beginnen lang zamerhand ook de top- teams hun vorm te krijgen. Bij de mannen bijvoorbeeld kwam het herstel van Ley- thon uitgerekend tegen koploper WM '63 en wel met 3-0. In de derde divisie ontmoetten Gemini en NO VO elkaar in een niet zo hoogstaand duel. Dit keer was Gemini de betere met een 3-1 overwinning. Bij de vrouwen boekte Gemini het eerste punt. Bij Allides werd het 3-2. Leython deed het ondanks een mindere vorm prima met een 2-3 ze ge weg te slepen bij Ri- va/VSC. VOLLEYBAL Leython had Rob Mudde weer op de spelverdelerspositie gezet en hield De Zijl zal dit jaar een prominente rol spelen in de competitie die maar liefst 32 wedstrijden beslaat. Vooral de terugkeer van Stan van Belkum heeft De Zijl weer doen opleven. Tegen de nieuwbakken hoofdklasser Het Ravijn uit Nijver dal was de 'Witte Tornado' weer bijzonder knap op dreef. Op de cru ciale momenten was hij het die het hevig tegenspartelende Het Ravijn de genadeslag toediende. Met zijn vijf treffers van zaterdag heeft hij al acht maal de roos getroffen en zijn rentree in de vaderlandse competi tie na het verblijf in Italië verloopt dan ook niet geruisloos. WATERPOLO Niet alleen Stan van Belkum was verantwoordelijk voor de 8-10 overwinning op de Nijverdallers. Een andere Leidse speler die zich onderscheidde was de 19-jarige go alie Martin Nederlof die na de tweede periode collega doelman Harm de Jager afloste. Na zijn in trek te hebben genomen in het Leidse doel gaf hij direct zijn visite kaartje af door spectaculaire red dingen te verrichten op inzetten van de Ravijn-voorwaartsen. Dit tot groot ongenoegen van het mas saal opgekomen publiek dat zijn favorieten naar de overwinning trachtte te schreeuwen. De Zijl- /LGB koesterde wel een voor sprong (4-5) in die fase maar mede door het uitstekend presteren van die jonge doelman counterde de Zijl pas in de laatste periode naar een veilige voorsprong. Met nog twee minuten te spelen prijkte er een 5-10 stand op het scorebord en LEIDEN - Gewoon leuk, dat was het duel tussen Comtest/Scylla en titelkandidaat De Veluwe. Na vijf uur aantrekkelijk tafeltennis moest de formatie van Frits Kante been weliswaar het door twee duels binnen 28 uur vermoeide hoofd buigen, maar het 8-10 verlies deed niets af aan de constatering dat Scylla met name in Danny He ister een goede aanwinst heeft en in aanmerking komt voor een hoge klassering. Ook de 17-1 winst zater dag bij OTTC was al een indicatie in deze richting. TAFELTENNIS Henk van Spanje zei het in de rust van het treffen tussen Scylla en De Veluwe treffend: „Met Dan ny Heister hebben ze hier de beste jeugdspeler sinds jaren aangetrok ken". Dat Van Spanje na deze be wonderende woorden verloor van de jeugdirtternational was te ver wachten, maar Heister had tegen Jaap van Spanje en Edwin Angen- ent ook al aangetoond uit het goede hout gesneden te zijn. De jongste Van Spanje verloor eveneens van Peter de Vrind. Dus, veronderstel je, maakte deze laatste na de laatste klap een vreugdesprong tussen de hanebalken. Mis. De twee apathisch onderga ne nederlagen tegen Jaap en Ron van Spanje werden er in De Vrinds eigen ogen niet door goed ge- Don van Hal aan de kant. Van het begin af werd WM goed onder druk gezet en het waren vooral Bas Bloem en Bert-Jan Janzen die in een voortreffelijke vorm de punten scoorden. In de tweede set kwam Van Hal alsnog in het veld toen Paul de Winter door zijn enkel ging als aanvaller. Bij Leython lag de pass over het algemeen erg goed, waardoor er lekker gestaffeld kon worden en dat was iets waar WM weinig kijk op had. (15-11, 15-13 en 16-14). In het streekduel tussen Gemini en NOVO waren de eerste twee sets in recordtempo gebeurd (10- 15, 15-3). Domme fouten aan beide kanten bepaalden toen het spel- beeld. Het derde deel was het hoog tepunt. De stand liep van 8-3 op naar 14-8 ten nadele van NOVO, dat zich echter niet gewonnen gaf en sterk terugkwam tot 14-15, om met de zege in zicht toch nog te stran den. Debet hieraan waren de sterke service van Gemini en de matige ei gen pass (17-15). Daardoor kon de goedlopende Gemini-aanval de zaak alsnog klaren. En dat was toch het beeld van de wedstrijd, Gemini dat aanvallend zijn mannetje wel stond en NOVO dat door die slech was het treffen in feite beslist. Het hard spelende Ravijn zette nog eenmaal aan en uit dat wanhoops offensief scoorden de gastheren nog drie maal. Te laat om trainer Welling nog te kunnen verontrus ten. Leidse scores: Stan van Bel kum 5 maal, Mark van Belkum 2 maal, Anton Hidden, Paul Belt en Edwin Redegeld ieder eenmaal. De tweede Leidse hoofdklasser LZ1886 valt van het ene uiterste in het andere uiterste. Na de monster zege op Het Y uit Amsterdam kreeg LZ afgelopen week twee dreunen te verwerken. De te ruim uitgevallen nederlaag tegen AZC (17-5) geeft al aan dat men nog niet over de vereiste vorm beschikt om te kunnen wedijveren met op pa pier gelijkwaardige tegenstanders. De wedstrijd tegen De Robben van gistermiddag bevestigde dat nog eens. Niet zozeer de nederlaag maar wel het verschil duidt op een gebrek aan vertrouwen. Als excuus voor de grote neder laag (21-10) geldt wel dat doelman Wim Helmsing afwezig was. Door een spierblessure is hij voorlopig 6 tot 8 weken uit de roulatie. Stand- in Jan de Graaf (jarenlang spelend in het eerste) deed wel zijn uiterste best, maar kon toch niet verbloe men dat het doel niet tot zijn favo riete werkterrein behoort. Alleen in de laatste zeven minuten speel den de jongens van Hans Parrel ge lijk op met hun Hilversumse oppo nenten. In de voorgaande drie pe rioden walsten de snelheidsduivels van De Robben over de jonge LZ- formatie heen die er vooralsnog niet in slaagde het verlies tegen de topploegen van Nederland binnen maakt. Oorzaak, de student fysio therapie kreeg de voor tafeltennis onontbeerlijke adrenaline-motor niet aan de praat. Öij Sjoerd Meyer draait dat motortje altijd op volle toeren om de trainingsachterstand te compenseren. De weldadige in zet leverde tegen Angenent het achtste tegenpunt op. Mirjam Kloppenburg kwam niet verder dan een Meyer-imitatie. Speelde "Kloppie" daarom slecht? Kun je moeilijk beweren als je bij 12-6 en 15-10 de partij tegen Henk van Spanje in handen hebt (en toch nog verliest) en tegen Ron van Spanje de eerste game met 20-18 leidt en de tweede wint (en toch nog ver liest). Was Kloppenburg in de slot fases koeler gebleven, Scylla had er winst aan overgehouden. Niet goed verging het BT Lif ters. De maximale 18-0 terechtwij zing zaterdag van de JCV-reserves leek een hoopgevende generale voor het cruciale treffen daags erna tegen het Groningse Argus. Maar een onforuinlijk tot stand gekomen 13-5 deceptie zorgde ervoor dat nu ook de formatie uit Harkstede met één punt voorsprong hoge ogen gooit voor de titel. Oegstgeest beleefde in het hoge Harkstede dus een ongelukkige herfstmiddag. Vrouwe Fortuna leek omgekocht door de thuisploeg en die overmacht was de formatie van coach Piet van Noort met 13-5 te machtig. Met name de partijen van Friso Reitsma kwamen onge- te pass niet aan gericht aanvallen toekwam. In de vierde set was dui delijk dat de strijd gestreden was want Gemini maakte met 15-9 uit naar 3-1. In de promotieklassen strandde Graficon/Donar na twee voortref felijke weken nu in Oudekerk a.d. IJssel op VOY. Voor Donar was het toch al een puzzel om de zaal te vin den en eenmaal gearriveerd was de concentratie niet optimaal. Het ge volg was een 15-5 set nederlaag. In de volgende set mocht Donar ho pen dat het zonder Ubo Brouwer en Kees de Bock, maar wel met Ni co Klijn uit het tweede het wel zou redden (11-15), echter de pass kwam steeds niet aan het net. waar door het zijn snelle spelletje niet kon spelen. VOY profiteerde met 15-11 en 15-9 (3-1). Ook VCS was niet erg op dreef. Bij Radius 2 serveerde men te sim pel om Radius van zijn gevaarlijke kombinaties af te krijgen terwijl het eigen blok en veldverdediging grote gaten vertoonden. Alleen de aanval over de vleugels lukte nog wel eens. Het gevolg was natuur lijk een nederlaag die gestalte kreeg met de cijfers 15-9, 15-9, 15- 12: 3-0. de perken te houden. Setstanden 7- 2, 11-4, 17-5, 21-10. Doelpuntenmakers: Wilco van der Zeeuw 4 maal, René van der Zeeuw 2 maal. Rob de Wit, Frans van der Brink, Michel van der Zeeuw en Bob Brebde ieder een maal. Vivax boekte in het nog prille seizoen zijn eerste zege. AZC/Apel- doorn werd met een 11-8 nederlaag naar huis gestuurd. Een onver klaarbare inzinking in de derde pe riode, Vivax scoorde toen geen en kele maal, deed de nederlaag van de Apeldoornse formatie te laag uitvallen. De jonge speler Serge Dietz viel op door zijn doeltreffend handelen, hij scoorde vier maal. Een aantal dat nog werd over troffen door Katwijk-speler Mar tin Jonker die maar zeven maal het net trof. Katwijk won met 8-7 van Het Raket uit Delft dat vooral steunde op zijn sterke keeper. Ro nald Heemrood scoorde ook een maal. In de derde klasse trof DKD Woerden als tegenstander. De Lei derdorpers speelden andermaal een spannende wedstrijd en trok ken nu wel aan het langste eind met een 8-7 overwinning. De vrou wen van LZ1886 hebben een voort varende start in de eerste klasse. Na de remise tegen DSZ volgde nu een overwinning op Alkemade. Beide ploegen grossierden in het missen van kansen maar de routine van LZ'86 gaf de doorslag. Een 5-2 overwinning voor de Leidse vrou wen waar vooral de jonkies Heieen ten Hage en Paulien Stastra opvie len. WIM SIERA lukkig aan hun einde. Het niptst was de nederlaag met 28-26 in de derde game tegen Kamminga. Paul de Jong scoorde tegen deze laatste juist heel netjes zijn enige winst. Ook Ron Schipaanboord had al leen tegen Kobus een beetje veine. Herman van der Broek scoorde de overige drie tegenpunten. En hoe verloor de Oegstgeester kopman zijn enige partij van Anne Vlieg? Met 21-19 in de derde game! Alles bij elkaar voor coach Van Noort re den de kampioenskansen nog steeds hoog in te schatten. Docos-coach Ed Fallaux ging gisteravond niet welgehumeurd in zijn mandje, want vrouwen 1 liet zich bij Hotak iets te ruim inpak ken. Door de 6-2 nederlaag zijn de Dan deed Valken het beter. Dat ontmoette thuis Radius 3, dat vrij voorspelbaar balde, in een 2-4 op stelling. De uitvoering was echter te mat om Valken in gevaar te bren gen. Valken beschikte in de per soon van Hans Pardon over meer aanvalskracht terwijl de verdedi ging goed kijk had op de Radius aanvalsgolven. De strijd had nog iets eerder beslist kunnen zijn als de Valkenspelverdeler op het juis te moment de juiste man had aan gespeeld. Nu werd met name de derde set nog erg spannend na een grote voorsprong (11-15, 15-11, 16- 14. 15-7). LUSV mist een coach. Aanvan kelijk ging het nog redelijk tegen Agon (Boskoop) met 15-13 winst, maar het vervolg was steeds min der. De verdediging had geen kijk op de talrijke plaatsballen en Agon won vrij eenvoudig de volgende sets (1-3). NOVO 2 wist bij GSC alleen de derde set op zijn naam te brengen (11-15). Noodgedwongen trad het met slechts zes man aan, daar een spelverdeler en hoofdaanvaller ontbraken terwijl op de overschrij ving van nog een ander wordt ge kampioenskansen nu louter theo retisch geworden. Sterker nog, de stadgenotes van Scylla kwamen door een knappe 9-1 zege bij Eind hoven langszij en nemen nu de tweede plaats in. Fallaux beleefde geen plezier aan de vrouwelijke hoofdmacht. De 6-4 tegen ATC viel al mager uit, maar toen kon men nog denken, Marijn Olden was er niet bij. Tegen koploper Hotak evenwel zette het inzetten van deze verdedigster slechts een maal zoden aan de Do- cos-dijk. Tessa Brócker hielp de schade beperken tot 8-2. Bij de Scylla-vrouwen lijkt er mede door de terugkeer van Sophia Vaalburg weer rek in de progressie te zitten. De 9-1 winst bij Eindhoven duidt in deze richting. wacht. GSC - een wat oudere ploeg - wist door ervaring en routinie de overige sets in de wacht te slepen, omdat NOVO de kracht miste de aanvallen af te maken (3-1 voor GSC). Leython 2 en Leython 3 ont moetten elkaar al vroeg in het sei zoen om later indien nodig niet aan competitie vervalsing te doen. Bei de teams misten nogal wat spelers waardoor de situatie ontstond, dat enige spelers uit het derde moesten invallen in het tweede om zodoen de tegen hun eigen team te spelen. Bij het tweede kregen de junioren Dennis Kortekaas en Mare Schrij ver volop gelegenheid om hun kunnen te tonen en beiden maak ten een degelijke indruk. Uiteinde lijk won het tweede team met 3-0 (15-5, 15-10, 15-8). Beter draaien Bij de vrouwen begint Gemini steeds beter te draaien. Na de trai ningsachterstand (vooral teamtrai ning) door de overschrijvingsperi kelen met Ellen v.d. Berg die zijn weerslag op het team hadden, be gint het nu een beetje te draaien. Weliswaar werd er na vijf spannen LEIDEN De zwemsters van LZ'86 hebben gisteren in het Haag se zwembad Morgenstond beslag gelegd op de Golden Cup. De man nen eindigden in het sterke deelne mersveld op de zevende plaats. Aan de wedstrijden, ook wel de Haagse kilometer genoemd, na men tien verenigingen deel. ZWEMMEN Bianca Hoeks zwom een zeer sterke 100m wisselslag in 1.13,6 min. wat haar de eerste plaats ople verde. Verder wisten Natasja Sierag, bij m.o.10 jr., en Paulien Stastra, bij de vrouwen de 100m rug winnend af te sluiten in uitste kende tijden van respectievelijk 1.25,1 en 1.09,2. Sjimmy van Deelen miste op een haar na de limiet voor de NWK met 1.10,6. Deze tijd was echter goed genoeg voor een twee de plaats op deze wedstrijd. Haar zus Winny bereikte een uitsteken de derde plaats op de 100m vrije slag in 1.03,8 Remco Singeling zwom als enige jongen van LZ'86 in de prijzen. Hij zwom naar een tweede plek op de 100m vrije slag in 1.12,9. LZ'86 presteerde eveneens goed bij een vierkamp in Zoetermeer, hetgeen resulteerde in een grote puntenvoorsprong op de nummer twee in het eindklassement, ZVZ. Er werden tevens op deze wed strijd weer drie nieuwe limieten behaald voor de NWK. De eerste was voor Dennis Schouten die een de sets nog wel verloren van Alli des, maar het was een leuke wed strijd met veel lange railey's, goed verdedigen en veel aanvallen. Nu werd er slechts een punt behaald, maar zo spelend ziet de toekomst er zonnig uit (9-15, 15-13, 15-11, 11- 15, 15-12). Leython kwam goed weg bij Ri- va/VSC. Het speelde niet best, om dat de pass uit serve en ralley het af lieten weten: het had gelukkig Ger- di Verwoert in de gelederen, die met haar venijnige opslag menig puntje scoorde. De eerste set werd dit verloren (15-7), maar in de vol gende set ging het al iets beter en werd er nipt gewonnen (14-16). In de derde set tilde Gerdi Verwoert de stand in een servicebeurt naar 1- 14 en die set kon dus niet meer ka pot (5-15). Leython kwam nog dicht bij een 1-3 winst toen het een 10-2 achterstand inliep tot 11-10, maar het moest even stoom afbla zen (15-11). De beslissende vijfde set was weer wel voor de Leider- dorpse vrouwen met 8-15 (2-3). In de promotieklasse trad Lius- na aan zonder coach Hans Broere, die in de uitwedstrijden door eigen speelverplichtingen niet aanwezig zeer goede 200m schoolslag zwom in 2.44,8. Bianca Hoeks wist haar derde limiet te behalen, ditmaal op de 100m vrije slag in 1.04,8. Antoine van Weerde zwom als laatste een li miet. De nummer drie van Neder land op de 200m schoolslag zwom uiteindelijk in 2.26,3, ruim vijf se conden onder de limiet. Buiten deze drie nieuwe limieten viel vooral de prestatie van de 11- jarige Fleur Bakker op. Op de 100m vlinderslag wist zij een zeer snelle tijd te zwemmen van 1.18,6 Voor haar echter geen limiet want deze -zijn pas haalbaar voor jaargang 1976 en ouder. De Zijl/LGB zwom gisteren haar jaarlijkse wedstrijd om de Bolster trofee. Dit keer geen persoonlijke nummers maar alleen estafette- wedstrijden. Het tijdstip om esta fettewedstrijden te houden was niet erg gelukkig gekozen. Door de herfstvakantie konden verschillen de ploegen niet deelnemen of moesten met een zeer gehavende ploeg uitkomen. De uiteindelijke winnaar was AZC Alphen. De Zijl wist in de eigen wedstrijd niet ver der te komen dan een vierde plaats. Alleen de jongens onder de 14 jaar wisten uitstekend te presteren. Zij behaalden drie keer een eerste plaats en een keer een tweede. Ver der wisten alleen nog de mannen van de Zijl een eerste plaats weg te slepen op de 4x50m vrije slag in de tijd van 1.44,7. ROBERT VAN ZIJP kon zijn, in Delft tegen Skania. Op serve scoorde Liusna nog wel eens, maar het had geen vat op de snelle midden- en buiten aanval van Ska nia. Het spel van Liusna oogde dit keer wat rommelig en het gevolg was een 3-1 nederlaag via 15-4, 15- 17, 15-8 en nogmaals 15-8. Voor Gemini 2 was Dosko in elk opzicht een maatje te groot. Duide lijk was in elk geval dat Dosko pro motieklasse-ervaring bezit en Ge- mini 2 niet. De goede serve en bui- tenaanval zorgden voor onoverko melijke problemen en Gemini 2 kwam geen moment in de wed strijd (15-1, 15-5 en 15-8). NOVO was in de eerste twee sets nog niet warm tegen Gemini 3 en keek al snel tegen een 0-2 achter stand aan (7-15,12-15). Dit keer ont brak Peggy Zoet en moest zoals ei genlijk tot nu toe elke week het ge val was, de opstelling weer veran derd worden, door blessures. Ge- mini 3 speelde goed, verdedigde uitstekend en verschalkte steeds het NOVO-achterveld met zijn lepe balletjes. Puur op wilskracht won NOVO nog wel de derde set, maar daar bleef het ook bij (15-12, 11-15 en 1-3 voor Gemini 3). GER RENES UTRECHT - De mannen van Dek ker Squash konden in de eerste di visie maar een winstpunt scoren te gen het sterke Kampong, 1-3. In de derde divisie was Casino met 4-0 te sterk voor de reserves van Ocken- burg. Dekker-speler Brian Witherden erkende na de wedstrijd tegen de Utrechtse lijstaanvoerder Paul Ho- gendoorn dat hij kansloos was. En het is lang geleden dat hij dat moest vaststellen: 9-3, 9-0, 9-4 voor Hogendoorn. Het winstpunt voor Dekker Squash kwam van Grae- ham Smith, die de technisch sterke Peter Wijnen uitputte met zijn ha len. De Utrechtse runner-up zag het gevaar en probeerde met veel risico en een hoog tempo met veel vollens Smith stuk te spelen voor dat zijn benen het werk zouden weigeren. Maar dat gebeurde niet. Met 8-7 in de derde set had Wijnen de kans om in ieder geval nog een game te pakken, al was toen al dui delijk dat hij het op conditie zou af leggen. Smith won de derde set toch nog, 8-10, en had in de vierde set geen kind meer aan de leegge- speelde Smith, 2-9 en 1-3. De nummer drie van Kampong. Teis van Ee, eerste bij de jeugd tot en met 16 jaar en zijn Warmondse evenknie, Peter Buitendijk, (zesde bij de jeugd) hebben al vele malen tegenover elkaar gestaan in toer nooien. Telkens bleek Van Ee de sterkste. Zo ook in deze competi tiewedstrijd. Ondanks de vele sterk gespeelde rallies won Van Ee met 9-5, 9-4, 9-5. Carel de Bruyn wist tegen San- der Haas nog een game te winnen en dat is op zich een prestatie tegen deze ranglijstspeler die enige tijd uit de roulatie was vanwege een blessure maar weer op de weg te rug is, 9-3, 9-6, 1-9, 9-0 voor Haas. In de derde divisie was Casino te sterk voor de reserves van Ocken- burg. Piet Veentjer, Aijan van Duin en Anton Wil van Zoelen wonnen hun wedstrijden in drie games. Alleen Jan van Duin moest hard werken, 9-4, 7-9, 9-8 en 9-7 te gen Ricol. Dekker Squash 4 won in de vierde divisie met 3-2 van LSRC dankzij een beter game gemiddel de. Bosch en Lathouwers, de no's 3 en 4 van Dekker Squash, maakten de nederlagen van Deen tegen Toth,.2-3, en Schipper tegen Wico Heemskerk, 1-3, meer dan goed door allebei hun wedstrijd met 3-0 te winnen. FRANK BONTE Carla Beurskens wint marathon Nürnburgring ADENAU (ANP) - Carla Beurs kens, die in de Olympische mara thon van Seoul teleurstelde, heeft gisteren gedeeltelijk revanche ge nomen. De Limburgse zegevierde in de elfde editie van de Nürn- burgring-loop bij de vrouwen. Haar tijd van 1 uur 25 minuten en 45 seconden betekende een nieuw parkoersrecord voor de 23,8 kilo meter over het race-circuit, waar normaal race-auto's en motoren hun Grand Prix-wedstrijden rij den. Carla Beurskens had ruim twee minuten voorsprong op de Hongaarse marathonloopster Karolina Szabo, die evenals in 1987 als tweede eindigde. De wedstrijd bij de mannen le verde een overwinning op voor de Engelsman Kevin McCluskey. De Brit liep de afstand in 1 uur 15 mi nuten en 2 seconden. De Tanza- niaan Agapius Masong, die eerder dit jaar zegevierde in de marathon van Bremen, werd met een achter stand van 47 seconden tweede. Aan de wedstrijden namen bijna 6400 loopsters en lopers uit twintig landen deel. Geen problemen met kleintjes in competitie LEIDEN De angst van De Zijl/LGB om tegen de mindere goden van de hoofdklasse puntverlies te lijden blijkt vooralsnog ongegrond. Hoewel het spel van de Leidse waterpo- lovereniging in de openingsfase van de competitie nog wel de nodige mankementen ver toont, waren zowel AZPC en Het Ravijn een maatje te klein voor de ambitieuze Leide- naars. Eerste honkman Kirk Gibson (midden) is na een home- geles Dodgers. De ploeg uit LA won de eerste wedstrijd i tics met 5-4. n het middelpunt van de vreugde bij de Los An- r de World Series thuis tegen de Oakland Athle- (foto ANP). LOS ANGELES (Reuter) - Kirk Gibson, matchwinnaar voor de Los Angeles Dodgers in het eer ste duel om de worldseries tegen de Oakland Athletics (5-4), maak te zaterdag trekkebenend zijn ereronde. De hardnekkige knie- blesure had de van Detroit over gekomen buitenvelder niet ver hinderd in de laatste fase van de negende innings bij een stand van twee uit vernietigend toe te slaan. Zijn homerun in het rech te, veld tegen relief-pitcher Den nis Eckersley, gaf Los Angeles de leiding met 1-0 in de best-of- Tot het laatste moment leek het erop dat Gibson, die twee homeruns sloeg in de series voor het National League-kampioen schap tegen de New York Mets, werkeloos aan de kant zou blij ven. Hij zat met een zak ijs op zijn geblesseerde knie. Volledig im mobiel. Toen de gezichten van zijn mede-spelers allengs ver somberden, ging de spuit erin. Gibson gebaarde tegen trainer Tommy Lagorda, dat het nu moest gebeuren. Eckersley gooi de een bal die laag van hem weg draaide. Gibsons timing was per fect. Zijn klap reikte meer dan 120 meter ver. „Gibson kan hem uit de Grand Canyon slaan", was de reactie van de verblufte Lagorda. „Het verbaasde me dat hij zich aanmeldde. Het leek of hii maar één been had." In de wedstrijd verschenen de Dodgers het eerst op het score bord, toen Mickey Hatchers homerun ook een tweede speler binnenbracht. Oaklands sterke man Jose Cansecco joeg echter in de volgende slagbeurt de bal over de heining en zette daarmee Oakland op 4-2. De Dodgers brachten dat verschil in de zesde innings terug door één honksla- gen van achtereenvolgens Mike Marshall, John Shelby en Mike Scioscia met één uit. Met een fraai dubbelspel voorkwam Oak land dat de schade groter was dan één run. In de negende innings nam Ec kersley gewoontegetrouw zijn plaats op de heuvel in om de voorsprong van Oakland vast te houden. Met twee slagmensen uit leek het geen ramp dat hij Mi ke Davis een vrije loop moest toestaan. De vroegere AthletiCs- speler stal het tweede honk toen Eckersley werd geconfronteerd met Gibson. De telling liep op tot 3-2, toen Gibson het hout tegen de bal plaatste. De Dodgers namen vanoch tend in de Series een voor sprong van 2-0. Oakland Athle tics werd in het tweede duel met 6-0 verslagen. Winnende werper was Hershises. Het sta dion was opnieuw uitverkocht. Mirjam Kloppenburg miste in de slotfase van haar partijen voor Scylla de koelbloedigheid om een voorsprong ook in winst om te zetten. (foto Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18