Voor Noordwijk is het thuis maar behelpen 'Dit Rijnsburg is geen titelkandidaat' Graspol nekt Katwijk 'Het had slechter gekund' Zaalselectie wint ruim Lisse wint op de valreep Nederlaag (0-1) tegen Spijkenisse Verdiende nederlaag tegen Heerjansdam Zege tegen DSVP ontglipt in laatste minuut RCL wint in matig duel MAANDAG 17 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 17 Loting WK Zaalvoetbal in Noordwijk verricht NOORDWIJK (GPD) - Bondscoach Ron Groene- woud wist zaterdagavond niet of hij blij moest zijn, of dat hij zich ongelukkig moest voelen met het resul taat van de loting voor het wereldkampioenschap zaal voetbal. Onder het toeziend oog van natio nale en internationale voetbalbo- bo's graaiden record-zaalvoetbal international Vic Hermans, Rob Witschge en Hans van Breukelen respectievelijk Paraguay, Dene marken en Algerije als tegenstan ders van Oranje uit de champagne- koeler. Ploegen waarvan Groene- woud niet precies wist wat hij er mee aanmoest. Het kan wat hem betreft alle kan ten op tijdens het eerste officiële wereldkampioenschap, dat van 5 tot 15 januari van het volgend jaar in ons land wordt gehouden. 'Te gen Paraguay hebben we destijds in Brazilië gespeeld. We hebben toen met 4-0 van ze gewonnen. Maar zij wonnen later wel het toer nooi. Van Denemarken weet ik niet zo erg veel. Wel hebben we een keer tegen een clubteam uit dat land gespeeld. Die ploeg maakte toen een erg goede indruk op mij. Algerije is voor mij de grote onbe kende. Maar we hadden het slech- NOORDWIJK Niet alleen de nationale voetbalselectie vertoefde het af gelopen weekend in de Bollenstreek, ook de Nederlandse zaalvoetbalse lectie was daar neergestreken. In de Noordwijk-hal versloegen de disci pelen van bondscoach Ron Groenewoud zaterdag de afdelingsploeg van Haarlem met 6-0. De doelpunten werden eerlijk over de twee speelhelften verdeeld. In de eerste helft opende André Bakker de score, waarna Vic Hermans twee keer de roos trof. In de tweede helft passeerden achtereenvolgens Marcel Loosveld, André Tielens en Eduard Demandt de Haarlemse doelman. Hoewel zij niet scoorden, waren de Bax-spelers Jeffrey Forée en Hans van Leeuwen wel degelijk van de partij. De wedstrijd gold als voorbereiding op de twee interlandwedstrijden tegen Italië, die op 28 (in Hoorn) en 29 oktober (in Katwijk) worden afgewerkt. Komende zaterdag komt de zaal voetbalselectie nog een keer bijeen in de Woubrugse sporthal Oudendijk voor een centrale training. Later vond, eveneens in Noordwijk, de loting plaats voor het wereld kampioenschap zaalvoetbal dat in januari in Nederland wordt gehouden. FIFA-voorzitter Havelange plaatste Nederland samen met Denemarken, Paraguay en Algerije in poule A. In poule B ontmoeten Hongarije, Brazi lië, Saudiarabië en Spanje elkaar. In poule C werden Japan, België, Cana da en Argentinië ingedeeld en in poule D ten slotte kwamen Italië, Zimba bwe, de Verenigde Staten en Australië terecht. ter kunnen treffen. Al ben ik ook weer niet helemaal tevreden met dit resultaat. We hebben in elk ge val een goede kans de eerste ronde (twee landen plaatsen zich red.) te overleven". Dat is Oranje, als gastland en toonaangevende natie op het ge bied van zaalvoetbal, aan zijn stand verplicht. Mocht Groenewoud in de aanloop naar het toernooi tot de ontdekking komen dat zijn team wel eens niet aan de verwachtin gen zou kunnen voldoen, dan zal hij niet schromen om een profspe ler aan zijn selectie toe te voegen. Volgens de reglementen mag dat en landen als Brazilië en de Oost- blok-vertegenwoordigers maken daarvan driftig gebruik. „In ons ge val kan er aan iemand als Vanen burg worden gedacht. Maar zo'n jongen moet dan wel beschikbaar zijn als wij de belangrijke oefen duels spelen. En daar wringt na tuurlijk de schoen, want hij heeft verplichtingen tegenover zijn club". Vooraafgaande aan de officiële loting, meldde FIFA-voorzitter Joao Havelange grote waarde te hechten aan de popularisering van het zaalvoetbal, dat in FIFA-krin- gen overigens bij voorkeur met fi- ve-a-side wordt aangeduid. Dan zal er dus attractief voetbal moeten worden gespeeld. Volgens Groene woud hoeft daarop niet te worden gerekend, ondanks het feit dat zaalvoetbal in eerste instantie toch vooral een kijksport behoort te zyn. „Maar ook hier geldt dat1 voorop staat en dan blijven mooie acties achterwege. Mijn spelers "Een compliment voor die ploeg", overdreef Kurver naderhand enigszins. "Heerjansdam heeft hier kunnen winnen dank zij een volsla gen off-day van Rijnsburgse Boys. Op een enkele uitzondering na hebben mijn spelers vandaag een tien verdiend voor wegkruipen. Geen duel werd er gewonnen. Dan is het niet verwonderlijk datje dan op je falie krijgt". De welbespraakte inwoner van Bergschenhoek bazuinde bepaald geen onzin rond. Aan de voor avond van de competitie werd Rijnsburgse Boys geschaard in het rijtje titelkandidaten in IA, maar wat de ploeg de ruim 1000 getrou wen voorzette, was nauwelijks te verteren. "Deze ploeg verdient het predikaat kampioénskandidaat niet. Laten we de eerste weken eerst maar eens de zaken op orde krijgen", was Kurver hard in zijn oordeel. Zelfs een handreiking van de te genstander werd niet geaccep teerd. Blunders en een gebrek aan inzet leidden uiteindelijk tot de on afwendbare nederlaag, de eerste van het seizoen. "Maar een off-day hebben we allemaal wel eens", toonde Kurver zich plotseling ver gevingsgezind. "Na drie maanden op hoog niveau te hebben ge speeld, kon je er natuurlijk een keer op wachten, hoewel ik vooraf heb gewaarschuwd voor deze te genstander. Heerjansdam kwam na een serie toppers en dan schuilt er altijd het gevaar in van onder schatting". Kwalijk Slecht voetballen is tot daar aan toe, maar een matige prestatie kop pelen aan een gebrek aan inzet is kwalijk. Dit terwijl Heerjansdam altijd een moeilijk te bespelen te genstander is geweest voor Rijns burgse Boys, dat op Middelmors nog niet eenmaal van de bezoekers had gewonnen. De enige overwin ning dateert van het seizoen '82-'83 en dat gebeurde onder de rook van Rotterdam. Die cijfers en de wetenschap dat Heerjansdam dit seizoen al vijftien maal had raak geschoten, maakten nauwelijks indruk. Spelers die Rijnsburgse Boys in de afgelopen maanden naar een alleszins aan vaardbaar niveau hadden getild, waren zaterdag onzichtbaar. Wim Hooymans was er zo een. De Leids- chendamse balvirtuoos zag halver wege de eerste helft de bui al han gen. "Dat wordt niks. Met mij niet en met de ploeg evenmin", had Hooymans de balans al in een vroegtijdig stadium opgemaakt. Op dat moment (28ste minuut) had de thuisploeg een reeds in de 9de minuut via Dick Heemskerk en Arie van Dijk verkregen voorspong uit handen gegeven. Cadeautjes Het moment voorafgaande aan de gelijkmaker (eerder scoorde Leo van der Weijde vanaf de stip) LEIDEN - Lisse heeft de nederlaag van vorige week goed verwerkt. In de op papier zware uitwedstrijd tegen medekoploper CSW werd zaterdag een 0-1 zege behaald door een doelpunt in de voorlaatste minuut van Mark Ens. Door deze zege en het gelijke spel van de concurrenten staat Lisse weer alleen op kop in de tweede klasse C. Lisse startte dit keer met Marcel Bremmer in de basis voor de vorige week falende Richard Mulder en met Rene Warmerdam voor de van een blessure herstellende Gerard van Rooyen. De Lissenaren kwamen voor beide punten en zetten de thuisclub uit Wilnis vanaf het eerste fluitsig naal onder zware druk. Met sterk combinatiespel en een tomeloze inzet probeerde Lisse de druk op het CSW doel zo groot te maken dat een doel punt niet kon uitblijven. Al in de twintigste minuut leek deze stelling be waarheid. Marcel Bremmer trof doel maar wegens vermeend hinderen van de keeper keurde scheidrechter Schaap de treffer af. Na deze tegenslag ging Lisse onverdroten voort op zoek naar het ver diende doelpunt. Dat kwam in de eerste helft nog niet omdat Peter Ens en Peter Schalk enkele mogelijkheden onbenut lieten. In de tweede helft, met Richard Mulder in de ploeg voor Peter Schalk, bleef het wedstrijdbeeld onveranderd. Een sterk aanvallend Lisse tegen een op een gelijkspel spelend CSW. Lisse kreeg wel de kansen (Ens, Leon van der Zwet en de voor Aad de Roode ingevallen Gerard van Rooyen) maar ook nu leek de matige afwerking van Lisse een punt te gaan kosten. Op het moment dat rainer Wim Eilander zich al zat te ergeren aan het feit dat zijn ploeg tegen een zo matig spelende tegenstander een punt zou moeten laten, kwam in de 89e minuut toch de verlossende treffer. Gerard van Rooyen bediende de zich goed vrijlopende Ens op maat die de uitste kende CSW-goallie Hennie Snel kansloos liet zodat de verdiende zege een feit was. In de laatste minuut verstapte Ens zich. In het Ziekenhuis werd eeen zware kneuzing van de enkelbanden geconstateerd wat Ens mini maal drie weken buitenspel houdt. van de dikbuikige topscorer Ron van der Neut was illustrerend voor de wedstrijd. Alsof twee cadeautjes nóg niet genoeg waren, legde goa lie Kopanicki na een voorzet van Arie van Dijk het leder op een pre senteerblaadje voor de voeten van Fred Bodaan. Voor een leeg doel transporteerde de Hagenaar de bal richting bloemenkassen, waarna de afgang van Rijnsburgse Boys zich voltrok. De balvaardige voorwaartsen Martin Beuk (de linksbuiten stond aan de basis van de twee eerder ge scoorde treffers) en Frans de Visser leidden de roemloze aftocht van de geelzwarten in. De toch gerouti neerde verdedigers De Kroon en Heemskerk kregen totaal geen vat op de flankspelers, die zich in de tweede helft naar hartelust konden uitleven. Kurver: "Hun falen was tekenend voor ons spel. Het stelde allemaal niets voor". Met het inzetten van Hans Zwaan (ten koste van Gijs Collé) koos Rijnsburgse Boys na rust voor eenrichtingsverkeer naar Kopanicki, maar zelfs die simpele speelwijze bood de thuisclub geen soelaas. Dat was ook niet verwon derlijk, want de thuisploeg ope reerde zonder overtuiging en wils kracht, waardoor elke aanvalsop- zet bij voorbaat al tot mislukken was gedoemd. Huug Aandewiel probeerde met de moed der wan hoop het Rijnsburgse spel nog eni ge vorm te geven, maar hij was een roepende in de woestijn. Counteren Gevolg van mislukte aanvals- missies van de Kurver-elf was dat Heerjansdam vrijuit kon counte ren. Een kolfje naar de hand van Frans de Ridder en Martin Beuk. Met handen en voeten probeerden Johan de Kroon en Dick Heems kerk het gevaar in te dammen (bei den belandden dan ook in het boekje van arbiter Dragt), maar de nederlaag kon er niet mee worden afgewend. Nadat De Visser zijn te genstander Heemskerk had uitge speeld, greep de RB-verdediger in de 'zestien' naar de noodrem. Bert Blankespoor (stand-in voor zijn geblesseerde broer Jan) dook naar de juiste hoek, maar kon niet voor komen dat Martin Beuk tekende voor de winnende treffer: 2-3. Een meevaller voor Heerjans dam-trainer René Vermunt, ex- - profvoetballer van Excelsior en dit seizoen voor het eerst werk zaam bij de zaterdageerstekiasser. "Ik kwam hier zeker niet voor de winst. Rijnsburgse Boys heeft een goede ploeg en is in eigen huis moeilijk te verslaan. Dan teken je vooraf voor een punt. Als je na twee zeperds dan toch nog wint, kun je wel stellen dat je hier niet ongeluk kig wegkomt". Arie Kurver hoorde het com mentaar van zijn collega met ge mengde gevoelens aan. ROB ONDERWATER Joao Havelange. (archieffoto anp> krijgen overigens alle vrijheid om creatief bezig te zijn". Het WK, waaraan zestien landen deelnemen en waarvoor het minis terie van WVC 25.000 gulden subsi die beschikbaar heeft gesteld, wordt in vijf Nederlandse steden afgewikkeld: Rotterdam, Arnhem, Leeuwarden, Amsterdam en Den Bosch. De openingswedstrijd Ne- derland-Denemarken wordt op 5 januari gespeeld in Ahoy'. Het volledige resultaat van de lo ting: Groep A: Nederland, Denemar ken, Paraguay en Algerije. Groep B: Hongarije, Brazilië, Saudiarabië en Spanje. Groep C: Japan, België, Cana da,en Argentinië. Groep D: Italië, Zimbabwe, Ver enigde Staten en Australië. NOORDWIJK - Als het aan de voetballers van Noordwijk ligt, wordt er voorlopig alleen maar uit gespeeld. 'Op verplaatsing' immers speelden ze RKAVIC en Ba- rendrecht van de mat, waar tegen over staat dat ze op eigen grondge bied tot dusver maar niet kunnen imponeren. Ook zaterdag maakten de discipelen van John Eelman weer moeilijke tijden door. Spa kenburg, gezien de aanwezige kwa liteit te laag op de ranglijst, weer stond de Noordwijkse aanvallen met gemak en nam niet onver diend twee punten meer naar de boorden van het IJsselmeer (0-1). "We hebben de wedstrijd op agressiviteit verloren", oordeelde Eelman. "Vijf tot zes spelers zijn geen moment in de wedstrijd ge weest. En dan heb ik het met name over de rechterzijde van de ploeg. Daar werd geen enkel initiatief ge nomen. Trouwens de hele opbouw was slecht verzorgd. Als je toch ziet wat een simpele fouten we daarin makenEn dat we uit beter uit de verf komen dan thuis is voor mij natuurlijk niet nieuw. Vorig sei zoen hebben we alleen de uitwed strijd tegen Quick Boys verloren. De realiteit is nu eenmaal dat we thuis de grootste moeite hebben de eerste goal te maken". Eelman bracht dezelfde opstel ling binnen de lijnen die een week eerder de vloer met Barendrecht had aangeveegd. Dus met René van Hensbergen als tweede spits naast Ivan Hermans, Geert-Jan Bakker op de plaats van de gebles seerde Timo Gerlof en Kees Nul- kes als linker vleugelverdediger. Al snel bleek echter dat Spakenburg niet met Barendrecht te vergelij ken viel. De Spakenburgers speel den gegroepeerd voetbal, verde digden fel en adequaat en schuw den de aanval niet. Bovendien had de formatie van trainer Hofstee in Melrik Beukers en Ben van der Hoek twee gevaarlijke spitsen, die een individuele actie in huis heb ben. De laatste bewees dat na een kwartier spelen. Hij werkte zich, gebruik makend van zijn enorme snelheid, langs drie Noordwijkers en besloot zijn actie met een spet ter op de kruising die doelman Dick Dortmundt alleen maar ge hoord kan hebben. Kort voor rust gaf ook Beukers zijn visitekaartje af. Hij kapte op de rand van het strafschopgebied Leonard van Utrecht simpel uit en liet Dort mundt met een schuiver in de hoek kansloos. Van Utrecht overigens had net daarvoor de dekking over genomen van Mark Vink, die in een poging Beukers af te stoppen niet alleen tegen een blessure maar ook tegen een boeking van scheids rechter Slikkerveer was opgelo pen. Direct na de goal kwam Cees Smit Vink vervangen. Terugblikkend op de eerste helft moest Noordwijk in de rust consta teren dat het nauwelijks kansen RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys bezorgde trainer Arie Kurver géén prettig weekeinde. "Wat mij betreft is de zondag nu al grondig verpest", sprak de oefenmeester zaterdag, na het eerste seizoenverlies van zijn ploeg tegen Heerjansdam. Machteloos en met lede ogen zag Kurver aan de kant toe hoe de zaterdageersteklasser een 2-0 voorsprong verspeelde en zich vervolgens gewillig van het kastje naar de muur liet sturen. Aan de 2-3 overwin ning van het aanvankelijk uitgetelde Heerjansdam viel derhalve niets af te dingen. DSVP-libero Leen Hoogerdijk rechts(ijkt zijn eigen doelman Gert Jan Dupon Ie gaan omspelen. In werkelijkheid houdt het duo Katwijk-spits Piet van Duyn van de bal af. ttoto Lork Zuyderdnin) KATWIJK - Teun van Duyvenbode was zaterdag in staat om het gras op te vreten. Vooral de polletjes lustte hij rauw. In de 92ste minuut van de topper tegen koploper DSVP werd de doelman van Katwijk onaangenaam verrast door een van die misbaksels in zijn strafschopge bied. Bij een 1-0 voorsprong hobbelde een terugspeelbal van ploegmaat Martin van der Plas via een graspol over de grijpgrage handen van de liggende goalie heen. Het feestgedruis op sport park De Krom veranderde op slag in een grafstemming. De klap waarmee de kleedka merdeur van Katwijk kort na het duel werd dichtgesmeten, moet tot ver buiten het sportcomplex te horen zijn geweest. In elk ge val liet het geweld in de catacom ben niets aan duidelijkheid te wensen over: Katwijk en in het bijzonder Teun van Duyvenbode waren voorlopig niet aanspreek baar. Begrijpelijk, want de men tale klap was enorm. Het beladen duel tussen de de gradant en de promovendus ein digde dus als een slap-stick, hoe wel geen enkele Katwijker er om kon lachen. Niemand onder de 600 toeschouwers begreep hoe die bal nou eigenlijk in het doel kon rollen. Aan de terugspeelbal van vleugelverdediger Martin van der Plas mankeerde niks. Er was ook geen DSVP'er in de buurt te bekennen. De oorzaak lag dus helemaal bij die nare pol en Van Duyvenbode zelf. Omdat de doelman was gaan liggen, kon het gebeuren dat de bal voor hem onbereikbaar werd door het ge- stuiter. De schlemiel grabbelde nog wat het kon, maar het leed was geschied. PSV'er Hans van Breukelen - die zich nog niet zo gek lang geleden in De Kuip eens door een polletje liet verrassen - was er niks bij. Wonden Bij een overwinning op de nog ongeslagen ploeg uit Pijnacker hadden de rood-zwarten zich aan de kop van de ranglijst kunnen nestelen. Die wetenschap strooit nog wat zout in de Katwijkse wonden. Het treffen tussen de twee for maties was op papier een topper. Binnen de lijnen was daarvan niks zichtbaar. De bezoekers kwamen voor één punt, dat was al meteen na de aftrap duidelijk. En omdat het Katwijkse spelletje doorgaans niet bepaald uitblinkt in creativiteit, ontstond er een duffe pot voetbal die alleen door de spanning nog enigszins boei de. De spelers van trainer Arie La gendijk - hij is geveld door her nia en werd vervangen door zijn assistent Cees du Prie - verzet ten bergen, maar het resultaat was minnetjes. Voor rust viel er slechts één bijna-kans te noteren voor Piet van Duyn. De geblokte spits, na enkele weken gepas seerd te zijn geweest weer eens in de basis, kreeg zijn schoen niet goed tegen een scherpe voorzet van aanvoerder Wim Guyt. Laatstgenoemnde maakte overi gens ook zijn rentree, na een blessure. Sober Verdedigend zat het allemaal goed in elkaar bij de Katwijkers, die de geschorste Fred Eysberg en de geblesseerde Kees Guyt ju nior aan de kant moesten laten. Maar aanvallend schoot de ploeg er weinig mee op dat voörstop- per Henk Langemaat uitblinker was. De sobere, ijzersterke ver dediger zorgde ervoor dat DS- VP-spits Floor Vijfhuizen (in de voorbereiding van het seizoen nog bij Quick Boys spelend) geen poot aan de grond kreeg. Daarmee lag heel DSVP wel zo'n beetje lam. Het veldoverwicht en de werk lust van Katwijk leek echter niet tot enig resultaat te leiden. Tot dat Jaap Guyt aanzette voor wat het hoogtepunt van de wedstrijd werd. Ter hoogte van de midden lijn begon hij aan zijn eensmans- actie die zowat de gehele DSVP- defensie deed staan apengapen. Drie verdedigers werden door de getructe spits op een zijspoor ge zet. Zijn voorzet mocht er uitein delijk ook wezen. Zonder dat keeper Gert Jan Dupon ook maar één vinger tegen de bal kon krijgen, had Wim Guyt voor het inknikken: 1-0. Een mooi doel punt dat Katwijk verdiende op basis van de inzet en het langdu rige overwicht. Dat het qua schoonheid niet paste in de oer lelijke wedstrijd was heel Kat wijk worst. Met nog een kwartier te spelen ging de deur bij de thuisclub op de knip. DSVP probeerde er nog een wanhoopsoffensief uit te persen, maar de kansen die er kwamen waren voor Katwijk. Bij de ijverige Piet van Duyn was de pijp echter leeg. Hij miste in kansrijke positie twee keer de scherpte om het duel te beslis sen. Uiteindelijk moesten de 'ele menten' het doen voor het zwak ke DSVP. De domper was groot in het Katwijkse kamp. "Dit ge beurt in. voetbal nou eenmaal", was hulptrainer Cees de Prie het snelst over de dreun heen. "We zijn deze competitie als een va ker zo onderuit gegaan. Geluk kig blijven we door het gelijke spel nog bij, maar lullig is het wel allemaal". De weg naar de eerste klasse is voor Katwijk voorlopig bezaaid met voetangels en klemmen. ROB VAN DER ZANDEN had weten te creëren. Alleen op links kwam Jos Smits er nog wel eens door, maar dan liet de voorzet ting meestal te wensen over. Er diende dus iets te gebeuren, met dat besef stapte Noordwijk het veld op voor de tweede helft. An- dries Wendt had de boodschap echter niet begrepen. De strijd was nog maar net hervat of hij stelde Beukers in staat alleen op Dort mundt af te gaan. Die redde met de voet en voorkwam daarmee een vroegtijdige afgang van zijn team. Omdat Van Hensbergen vervol gens Noordwijks enige doelrijpe kans verprutste, bleef de thuisclub achter de feiten aanlopen. Rob Vermeer, Hermans en Bak ker probeerden het nog wel, maar vonden of de goede doelman Gert Fidder op hun weg, of werden door andere Spakenburgse verdedigers dwarsgezeten. Via de counter ver scheen namens de bezoekers Dick Vermeulen nog een keer oog in oog met Dortmundt, die wederom met een snelle reactie een tweede Spa kenburgse goal voorkwam. Dat je als trainer uit moet kijken wie je wisselt bleek weer eens in de slot fase. Zowel Van Hensbergen (ver vangen door Robert Vermin) als de net opgeschreven Beukers uitten hun onvrede op luidruchtige wijze. Beukers beet Hofstee zelfs toe: 'Mij zie je niet meer'. En gelijk had-ie. Want welke trainer wisselt nou de zoon van de voorzitter CHRIS HARTMAN LEIDERDORP - Tevreden liep RCL-trainer Theo de Waard van het veld af. Tevreden, want zijn ploeg won zaterdag de thuiswed strijd tegen hekkesluiter Lyra met 2-0 en behaalde uit de laatste 4 wed strijden 7 punten. Of de Leiderdor pers echt een hoofdrol in de derde klasse A kunnen spelen is nog de vraag omdat de wedstrijden tegen de toppers Leiden en Honselers- dijk werden verloren. Volgende week ontmoet RCL koploper 's Gravenzande en dan pas zal blijken of de racing zich daadwerkelijk hervonden heeft. Als de wedstrijd tegen Lyra als leidraad moet dienen dan moet het ergste worden gevreesd voor de formatie van De Waard. RCL-Lyra werd een matig duel met weinig enerverende momenten. De ploeg uit De Lier lijkt al een zekere degra dant te zijn en had op een royale ne derlaag getracteerd kunnen wor den maar RCL kon of wilde dat niet. Nadat Marcel van der Blom in de 15e minuut op aangeven van Rik Bolink fraai Lyra-doelman van der Zwan uitspeelde en 1-0 aante kende viel RCL weer terug naar een matig niveau. Lyra wist zich geen raad met de ruimte die het kreeg en werd niet echt gevaarlijk. Na de pauze was het invaller Cis kin Capri die in de eerste minuut na een knappe solo op de linker flank 2-0 inschoot en daarmee de handen van de toeschouwers op el kaar kreeg. Ook na deze opleving zakte de thuisclub terug. Alleen spelmaker Ben Heemskerk ont steeg de middelmaat en speelde een sterke partij. In de voorlaatste minuut kreeg RCL nog de kans om het negatieve doelsaldo weg te werken toen invaller Dave Frede- riks onregelementair werd gestuit in het strafschopgebied. Het was uitgerekend Heemskerk die deze kans onbenut liet door het leer op de lat te plaatsen zodat de eind stand op 2-0 bleef staan. Na afloop beaamde De Waard dat de zege te laag was uitgevallen. 'We hadden gezien de mogelijkhe den met grotere cijfers moeten winnen. Maar met dat probleem zitten we al een paar weken. Ik ben natuurlijk wel tevreden over de 7 punten die we tot nu toe hebben behaald. Na twee wedstrijden wa ren we nog puntloos en nu staan we al in de subtop'. Leiden Hennie Beerenfenger heeft Lei den weer op het goede spoor ge bracht. Na de onnodige nederlaag vorige week tegen Sportlust liet de Leiden-trainer zijn selectie deze week erg hard trainen waardoor de scherpte moest terugkomen. In en tegen Zevenhoven werd 'gewoon' weer gewonnen. Door deze zege is Leiden weer terug aan de top in de derde klasse A. Een fel aanvallend Leiden gaf Zevenhoven in de eerste helft geen ruimte. Voor de rust had Leiden al een veilige voorsprong genomen na doelpunten van Fred Kanbier (een schitterde vrije trap vanaf 25 meter) en Rob Bink (een mooie lob na aangeven van Johan Teske). In de tweede helft kwam Zeven hoven terug door een doelpunt van Paul Domburg in de 10e minuut. Zevenhoven rook zijn kans en ging ongecontroleerd aanvallen. De Leidse defensie had er echter geen problemen mee. Derhalve bleef de eindstand 1-2. JAN BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17