'Mijn ploeg onderschat zichzelf Lugdunum mag niet klagen WSB meldt zich als titelkandidaat LDWS is de weg naar het doel kwijt Blauw Zwart boekt eerste overwinning Roodenburg krijgt na rust vleugels Winnend UVS kan volgens De Groot nog beter SJCin slotfase onderuit MAANDAG 17 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 15 LEIDEN "Moet ik nu tevreden of ontevreden zijn", vroeg Lugdunum-trainer Hennie de Klerk zich na afloop van de wed strijd tegen Verburch af. Eén punt overhouden aan een thuiswed strijd tegen een staartploeg spreekt weinig tot de verbeelding. "Eén punt te weinig", was dan ook aan vankelijk zijn oordeel over het ge lijke spel van gisteren (1-1) tegen de oranje-hemden uit Poeldijk. Maar De Klerk besefte ook wel dat de Leidse tweedeklasser gezien het vertoonde spel nauwelijks aan spraak mocht maken op meer. "Het is toch heel opmerkelijk", filosofeerde De Klerk, "dat wij bij een voorsprong anders voetballen dan we gewend zijn. Ga maar na: tot die 1-0 was Lugdunum duide lijk de sterkste, maar daarna gaven wij het initiatief uit handen. Na de gelijkmaker van Verburch slaag den wij er wel weer in de tegenstan der klem te zetten. Dat zijn waar schijnlijk de magische krachten in de sport". Door wat voor krachten ook, de wedstrijd Lugdunum-Verburch bestond overduidelijk uit twee de- WASSENAAR - Blauw Zwart heeft na vier nederlagen zijn eerste overwinning binnen. In een leven dige wedstrijd speelde de Wasse- naarse eersteklasser Hermes DVS gisteren naar een nederlaag. Na een gelijkopgaande wedstrijd nam Blauw Zwart in de slotminuten de finitief afstand van de Schiedam mers: 3-1. Al na zes minuten kwam de thuisclub dankzij Ruud Luyken op voorsprong: 1-0. Hermes DVS stel de daar via Rob van der Tuin en Rob de Roo gevaarlijke aanvallen tegenover, maar zij stuitten aan vankelijk steeds op doelman Pedro de Wit van Blauw Zwart. De Roo passeerde vlak voor de pauze drie man op rij waarna hij met een lob De Wit het nakijken gaf: 1-1. Na de pauze zochten de Wassen- aarders voortdurend de aanval. - Maar Marcel Veeren, Ronald Heemskerk en Luyken slaagden er niet in de lange doelman Hans Eg- gelmeier van Hermes DVS te pas seren. Pas toen de jeugdspelers Rob van Oort en Edwin Meier de gelederen van Blauw Zwart kwa men versterken, kreeg de thuis club zicht op de overwinning. Vier minuten voor tijd zette Peter van Leeuwen een aanval op. Veeren kopte de bal door naar Frank Voor ham, die Eggelmeier kansloos liet: 2-1. In de resterende tijd trof Blauw Zwart nog een keer doel. Invaller Meier bracht Veeren in stelling, die de eindstand op 3-1 bracht. Over gelijkspel tegen staartploeg Verburch len. Hoewel Verburch af en toe slim counterde, begon Lugdunum voortvarend en kwam na 20 minu ten verdiend op voorsprong. Aan voerder Harm de Vos stuurde zijn medemiddenvelder Edwin Ver hoogt de diepte in. De bedrijvige rechtshalf verschalkte doelman Jo- han van der Kley kundig met een strak schot: 1-0. Verburch, dat er bepaald niet voor voelde zich in te graven, zocht herhaaldelijk het doel van Rob Plu op, maar de sluitpost van Lugdunum had meer moeite met zijn eigen uittrappen dan met de Poeldijkse acties. Door de aanval lende speelwijze van de gasten kon Lugdunum nog wel eens gevaarlijk counteren, waarbij Verhoogt en De Vos het dichtst in de buurt van Van der Kley kwamen. De doelman van Verburch werd na ruim een half uur zelfs omver gelopen door Hen ry van der Weyden, maar daarvóór had scheidsrechter Jacobsen al voor buitenspel gefloten. Dizzy Het gevolg van die botsing was dat Van der Kley in de tweede helft niet meer op het veld verscheen. Zijn vervanger Ton Zuiderwijk was bijna eenzelfde lot beschoren, want bij het inschieten in de pauze kreeg hij een bal vol in zijn gezicht. Ongeveer net zo dizzy als zijn colle ga nam hij toch plaats onder de lat, waar hij tot opluchting van Ver burch drie kwartier lang het kop- pie erbij hield. Lange tijd hoefde Zuiderwijk niet in actie te komen, want Lugdunum beperkte zich hoofdza kelijk tot voetballen op de eigen helft. Braken de Leidenaars eens uit, dan hanteerde Verburch met succes de buitenspelval. Zelf gros sierden de Poeldijkers echter in slechte passes, waardoor de amu sementswaarde van de wedstrijd behoorlijk afnam. Arbiter Jacobsen zorgde nog voor wat leven in de brouwerij door de Lugdunum-speler Martin van Kins en Fred Knaap van Ver burch (beiden wegens praten) en Van der Weyden (wegens een forse charge) op de bon te slingeren. De op die laatste overtreding volgende vrije trap ging volgens het boekje via invaller Peter Solleveld naar de mee opgekomen Ronald Groot- scholten, die van dichtbij onhoud baar inkopte: 1-1. Lugdunum had toen nog ruim een kwartier om orde op zaken te stellen. Opeens overschreden de Leidenaars de middenlijn weer. De plotselinge aanvalsdrift bood niet alleen de thuisclub, maar ook de gasten kansen. Vooral Grootschol- ten en Solleveld stichtten het nodi ge gevaar. Maar ondanks het in brengen van Ronnie van der Wey den voor de moegestreden Ver hoogt en enkele kansen voor de weinig gelukkige Bert Bakker bleef de stand zoals hij was. "Gezien de mogelijkheden die Lugdunum heeft, mag ik niet kla gen", vond De Klerk uiteindelijk. "Wij zijn nog niet zover dat v/e moeilijke wedstrijden zoals deze zo maar even winnen. Voorlopig moe ten we onze huidige positie op de ranglijst stabiliseren. Als dat lukt ben ik dik tevreden". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN Het gaat goed met Roodenburg. Ook in uitwedstrij den scoort de Kooi-club met de re gelmaat van de klok. In Waterin gen liep de Leidse tweedeklasser gistermiddag tegen de sterke mid denmoter Velo in de tweede helft weg naar een ruime 2-4 overwin ning. De brigade van Wim Rijsber- gen houdt zodoende de koppositie in de tweede klasse A nog steeds stevig in handen. Het succes van Roodenburg kwam gisteren voor een belangrijk deel op het conto van de vleugel spitsen Glenn Helder en Marcel Prins, die de verdedigers van Velo handen vol werk bezorgden. Met pijn en moeite hield de thuisclub tot de pauze gelijke tred (2-2) met de gasten, maar daarna was de koek voor Velo op. Velo had zijn doelpunten te dan ken aan topscorer Gurby Bulo, die AMSTERDAM - Cadeautjes zijn er om uit pakken. Ruud de Groot vond de vraag of de handsbal van Ben Blikslager strafschopwaar dig was niet relevant. "Als zo'n bal op de stip wordt gelegd, moet je nergens meer over nadenken, maar gewoon scoren", stelde de UVS-trainer na de benauwde winst op DWV (0-1) simpel. Het simplisme van De Groot was evenwel niet besteed aan Marcel Tolsma. De linker spits van de Leidse hoofdklasser schatte vlak voor rust een presentje van arbi ter Schuil niet op de juiste waar de. Tolsma mocht 'zomaar' van elf meter aanleggen, maar zijn aarzelende optreden bij de kalk- stip was tekenend voor de half slachtige manier waarop UVS aanvankelijk op sportpark El zenhagen te werk ging. De gasten wekten in de eerste helft van het pas in de slotfase boeiende treffen de indruk niet helemaal bij de les te zijn. Op het middenveld en in de aanval, waar Tolsma werd geassisteerd door Hans de Kruijs en Jan He vel, ontbrak de scherpte die UVS in verdedigend opzicht wel aan de dag legde. Doelman Chris Ho- geweij en libero Henry Pouw speelden geconcentreerd en dat gold ook voor de onopvallende, maar nuttige Peter Kling. IJzer sterk toonden zich de mandek kers Arthur van Orsagen en Fred Filippo, die Enrico Small en Rob Jonker in toom hielden. Nagenoeg elke Amsterdamse aanval werd vroegtijdig afgebro ken. maar in de opbouw ging het vervolgens steevast mis omdat de middenvelders en aanvallers zich onvoldoende alert toonden. Ted van Berkel bijvoorbeeld had van De Groot de opdracht gekre gen om stormram Blikslager op te vangen, maar de Leidenaar bood zijn directe tegenstander voor de pauze te veel speelruim te. Van Berkel speelde als een soort extra libero op het midden veld en verzuimde bovendien om bij balbezit vooruit te den ken. "Dat is ons probleem op dit moment", gaf De Groot na afloop aan. "De jongens trekken zich onnodig vaak terug rond de ei gen zestien meterlijn en komen er te aarzelend uit. Een kwestie van angst. Mijn ploeg lijdt aan zelfonderschatting, de meeste spelers kunnen veel meer dan ze zelf beseffen. Tot nog toe hebben we elke tegenstander van het veld gespeeld, dus hoeven we voor niemand bang te zijn". Tegen DWV had het er tot diep in de tweede helft alle schijn van dat UVS het loon van de angst zou moeten incasseren. Maar de lat voor en de betrouwbare Ho- geweij na rust waren uiteindelijk niet te nemen hindernissen voor de ploeg uit Amsterdam Noord. Die heeft flink aan kwaliteit moeten inboeten door de 'trans fers' van een handvol spelers naar betalende clubs uit het prof- en amateurvoetbal. Alleen al op grond daarvan was het overdre ven dat de halve UVS-ploeg zich huiverig toonde voor de thuis ploeg, die met een tweede plaats op de ranglijst boven zijn stand bleek te leven. DWV weigerde de wijfelende houding van de Leidse opponent af te straffen en kwam niet ver der dan een spectaculaire om haal van Small, die Hogeweij tot een fraaie redding dwong, en po gingen van Blikslager en libero Henk la Grouw, die de bal op de lat mikten. Tegen de verhouding in en volkomen onverwacht kwam UVS tien minuten voor de pauze op voorsprong toen Mar cel Valk snoeihard op het Am sterdamse doel schoot. Roy Beu kenkamp redde in eerste instan tie en reageerde ook attent toen Jan Hevel de teruggekaatste bal op zijn wreef nam. De voormali ge jeugdkeeper van Ajax capitu leerde pas bij de tweede rebound van Hevel die de 0-1 uitbundig vierde. De openings-, en naar later bleek, winnende treffer had vooralsnog geen bevrijdende werking op UVS. Hoewel De Groot zijn spelers vanaf de bank aanspoorde vaker, sneller en massaler op de aanval over te schakelen, kwam daar in de praktijk weinig van terecht. Toch kregen de Leidenaars de mogelijkheid om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen op een presenteerblaadje. Schuil wees namelijk prompt naar de stip na dat de bal in het strafschopge bied tegen de hand van Bliksla ger was gestuiterd. In tegenstel ling tot zijn trainer leek Tolsma zich nog tijdens zijn aanloop af te vragen of het presentje van de leidsman uit Groningen wel op zijn plaats was. Zijn zwakke in zet betekende geen enkel pro bleem voor de uitstekende Beu kenkamp. Energieker Die kreeg het pas echt druk in het laatste kwartier toen UVS eindelijk alle schroom van zich had afgeworpen en zich onder de lichte druk van DWV wist uit te werken. De Kruijs, even later vervangen door Richard van Po- lanen (Hans van Leeuwen ver ving Tolsma). Valk, vlak daar voor genoteerd voor spelbederf. Van Berkel, alleen voor Beuken kamp, en Janse waren dicht bij 0- 2. Dat die tweede treffer uitbleef, kon De groot niet echt verontrus ten. De Leidse oefenmeester leunde in de enerverende slotfa se behaaglijk achterover omdat hij zeker was van de overwin ning. "Ik ben nog even bang ge weest dat we een frommelgoal tegen zouden krijgen", sprak hij naderhand. "Maar Hogerweij stond zo goed te keepen dat ik me op het laatst niet echt druk meer heb gemaakt. Ook al omdat Van Berkel in de tweede helft zijn taak veel beter opvatte en het hele elftal de zaak veel ener gieker aanpakte". Met als gevolg dat UVS aan de andere kant van Het IJ pure winst boekte. Door de 0-1 zege op DWV klom de degradatiekandi daat van vorig seizoen op naar een tweede paats en won de ploeg flink aan zelfvertrouwen. JAAP VISSER LEIDEN - WSB stelde gisteren nadrukkelijk de kandida tuur voor het kampioenschap in de zondagvierdeklasse A door met 1-4 bij Unitas te winnen. Hekkesluiter Stomp- wijkse Boys kreeg aansluiting bij de concurrentie, dankzij een nuttige 0-3 zege bij ROAC '79. het doel dwarrelde: 0-2. Een aange slagen ROAC was na de pauze niet meer in staat de bezoekers goed te genstand te bieden. In de 17de mi nuut na de rust was het wederom VIERDE KLASSE ZONDAG Met een overrompelende start bewerkstelligde WSB al snel een stevige voorsprong. Een misver stand tussen Henk Brandt en kee per Henny Kijk in de Vegte bete kende in de vierde minuut 0-1. Brandt speelde de bal tussen de be nen van de uitgelopen Kijk in de Vegte door naar de voor het lege doel staande Berend van der Lin den, die geen problemen met de afronding had. In de achtste mi nuut was Van der Linden opnieuw succesvol, waarna Theo Aanhane voor 0-3 zorgde. Het duel bleek nog niet gelopen, want nog voor de rust trof Nico Lefebre tot tweemaal toe de paal. Janus van der Linden had met een indraaiende corner meer succes: 1-3. In het tweede part ging Unitas vergeefs op zoek naar aan sluiting. De zich revancherende Henny Kijk in de Vegte diende an derzijds diverse malen corrigerend op te treden bij de WSB-counters en pareerde bovendien een straf schop van John Jansen. Twaalf mi nuten voor tijd besliste Theo Aan hane de wedstrijd: 1-4. UDO - LFC 2-0 Een matige wedstrijd, waarin de minst slechte ploeg zegevierde. LFC mocht daarbij de afwezigheid van vier plotseling door griep ge velde spelers als excuus aanvoe ren. Vijf minuten voor de rust kwam de thuisclub aan de leiding dankzij een door Ronald van Velt- Janson die, na een prima combina tie met Chris Duivestein, alleen doorging en de marge verdiend tot 0-3 vergrootte. Docos - VTL 2-1 In een matige eerste helft waren beide ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. Na twaalf minuten spe len in het tweede part was het Do- cos dat via Ronald Hoogenboom (hard schot) op voorsprong kwam: 1-0. Ondanks het weinig overtui gende spel van VTL kon de thuis ploeg de voorsprong vooralsnog niet vergroten. Pas in de 32ste mi nuut werd een goed opgezette aan val door Wim Tegelaar bekroond met een tweede doelpunt: 2-0. In de rommelige slotfase wist Fred van Haarlem vanaf de stip, na een handsbal van Robin Hockx, de marge tot 2-1 te verkleinen. Alphen - SVLV 2-1 Na gemiste kansen van Jelle Raap en Rob Lamboo toonde Alphen zich vijf minuten voor de pauze slagvaardiger toen John Willemse via de handen van goalie Rob Han- naart 1-0 inkopte. Kort na de her vatting betekende een schuiver van Jelle Raap de verdiende gelijk- maer: 1-1. In dit boeiende duel wa ren de kansen elkaar wisselend, hoven benutte strafschop. Deze zonder dat beide partijen zich daar i Docos-VTL. De rommelige Leidse derby in de zondag l dikwijls onderbroken voor blessurebehandehngen. Ro nald Hoogenboom middenis van de ene geblesseerde ploeggenoot op weg naar een ander, terwijl André Hansen (VTL, rechts) bezorgd omkijkt. (foto Loek Zuyderduin) al na tien minuten uit een vrije trap van Bram Veldhuizen scoorde. Na de gelijkmaker, die Marcel van der Burg uit een voorzet van Marcel Prins nog in dezelfde minuut op het bord bracht, zette Prins zelf zijn ploeg op voorsprong met een schot vanaf de rand van het strafschop gebied. Rond de 30e minuut trof Bulo opnieuw doel: 2-2. Ging het in de eerste helft nog ge lijk op, na rust liet Roodenburg er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Helder en Prins eta leerden voor de ogen van ongeveer 800 belangstellenden hun kunnen. Vanaf de eigen helft zetten zij een aanval op, die Helder doeltreffend afrondde: 2-3. Om aan alle onzeker heid een einde te maken schoot John van Berkel de superieure koploper een kwartier voor tijd via de voet van een tegenstander naar 2-4. NOORDWIJK - SJC kan volgende week al beginnen met degradatie- voetbal. Via een uiterst knullige verliespartij tegen het Haagse VUC (0-3) en gelijke spelen van de con currentie staat SJC na gisteren al leen onderaan in de tweede klasse. De intentie van VUC leek vanaf het eerste fluitsignaal duidelijk. Reeds na luttele minuten hadden de Hagenaars, die een stuk feller speelden dan hun Noordwijkse op ponenten, al drie hoekschoppen mogen nemen. Defensief bleek VUC echter kwetsbaar en na een kwartier kreeg SJC wat kansjes door bijzonder laconiek uitverde digen van de tegenstander. De eer ste echte kans was ook voor de kustbewoners. Een uitstekende pass van Peter Ruygrok op aanval ler Marco de Ridder had de 1-0 moeten zijn, maar de hard inge schoten bal ging via de lat over. Ook SJC maakte vervolgens geen solide indruk in de verdedi ging, maar dat bleef zonder noe menswaardige gevolgen. In het resterende deel van de eerste helft zorgden alleen de gebroeders de Ridder nog voor gevaar. René mik te van dichtbij, uit de draai, naast en na een nieuw zwak moment in de VUC-defensie schoot Marco te gen de keeper op. Na rust zette de thuisploeg on middellijk aan voor een offensief. Eerst schoot Kees Alkemade van ver net naast, vervolgens was een kopbal van Marso de Ridder een zelfde lot beschoren waarna Frank Smit de bal op de vuisten van de keeper schoot. VUC was nog maar net van dit alles bekomen of Peter Ruygrok brak alleen door en zag de door hem gestifte bal door de paal worden gekeerd waarna ook de lat nog eens uitkomst moest brengen voor de op dat moment uiterst for tuinlijke Haagse ploeg. Het Noordwijkse overwicht kreeg een abrubt einde door her haaldelijke aanmerkingen op de leiding van de Noordwijkers waar evenzovele keren voor werd geflo ten door scheidsrechter Hartman ut Sassenheim. SJC hervond zich daarna niet meer en beide partijen leken af te stevenen op een doel puntloos gelijkspel. Tegen de verhouding in kwam VUC toch aan een doelpunt. Een afstandschot van de watervlugge VUC-spits Heymans leverde in tweede instantie de 0-1 op. Het zou voor SJC nog erger worden, want opnieuw Heymans profiteerde van een blunder in de Noorwijkse ver dediging: 0-2. Het sierde SJC dat het na deze deceptie bleef voetbal len. Met negen, soms tien man op de helft van de tegenstander werd er geprobeerd te redden wat er te redden viel. Veel hoge ballen en hectische taferelen voor het Haag se doel waren het gevolg. Aan één uitval had VUC genoeg om voor de derde keer in vijf minuten tijd doel te treffen waarna met een comfor tabele 0-3 stand op het digitale sco rebord de wedstrijd kon worden uitgespeeld. LOMAN LEEFMANS toegekend omdat Wim Kool moes de op dat moment al onge vaarlijke Ruud Stuifzand ongeluk kig had gestuit: 1-0. In de 30ste mi nuut van de tweede helft ging de doorgebroken Ruud Stuifzand op nieuw binnen het strafschopge bied onderuit, waarna hij ditmaal zelf de penalty verzilverde: 2-0. Dankzij goed keeperswerk stond Peter van der Wal daarna een rui mere UDO-zege in de weg. ROAC - Stompwijkse Boys 0-3 Beide ploegen speelden in de be ginfase van dit aantrekkelijke duel zeer voorzichtig en aftastend. Het waren echter de bezoekers die op basis van een betere inzet verdiend aan de leiding kwamen. In de 15e minuut schoot Frank Janson het leder genadeloos achter doelman Jan van der Poel:0-1. ROAC moest vlak voor rust toezien hoe een af zwaaiende voorzet alsnog via de alerte Sjaak van der Salm voet raad mee wisten. Omdat Mart Elk in de 65ste minuut na een fraaie combinatie met René van Engelen als enige wel succes had, trok Al phen de winst met 2-1 naar zich toe. SJZ - Foreholte 2-2 Een gretig spelend SJZ wist ge durende het eerste half uur het spel naar zich toe te trekken. Een mis verstand tussen keeper Rob van Dijk en André Berg (later'gewis seld) werd door Harry Berg na mens SJZ afgestraft: 1-0. Foreholte ontketende daarop een stevig of fensief en kwam dankzij een door Stan Uljé benutte vrije trap langs zij. Nadat Nico van Rijn een kans voor open doel had gemist, was het Rob Retel die op het randje van buitenspel de thuisclub op een ge flatteerde voorsprong zette: 2-1. Het was vervolgens Ton Arroyo die in dit harde duel het hoofd koel hield en in de 22e minuut keeper idoelmanVanderPoelinTonBergverschalkte^2-2. Van Nispen - DSOV gestaakt (2-1) Nadat Cees Zethof de thuisploeg tien minuten voor de pauze aan 1-0 had geholpen, leek Ruud de Klerk Van Nispen vlak voor de rust met een goed doorgevoerde solo aan een veilige 2-0 voorsprong te heb ben geholpen. Twee minuten na de pauze kopte Van Berkel de even wel fraai langs doelman Ed Smit en was de spanning terug. Toen kort daarop Van Berkel en Wim Geer- lings na een onderling conflict het veld hadden moeten verlaten, was het plots de scheidsrechter die zijn biezen pakte. Naar zijn meing maakte het gedrag van de DSOV- spelers verder speen onmogelijk. Scheveningen - Wassenaar 3-1 Een snelle 2-0 achterstand deed Wassenaar min of meer de das om. Wassenaar leek nog goed terug te komen, maar werd vlak voor de rust zelfs met een 3-0 achterstand geconfronteerd. Kort na de hervat ting bracht Richard Wessel op aan geven van Hans Wessel de span ning terug: 3-1. Geel Wit 28 - Hilleeom 8-0 DERDE KLASSE ZONDAG LEIDEN - LDWS blijft een onge kend onvermogen aan de dag leg gen om te scoren. De hekkesluiter, die dit seizoen nog niet één keer scoorde, verloor op de valreep met 0-1 van RFC. Meerburg won verras send van de nummer twee op de ranglijst WSE: 0-3. FC Lisse, dat met 2-1 won van Soccer Boys, be zet nu een gedeelde tweede plaats met Alexandria en RFC en liep een punt in op koploper Gouda, dat ge lijkspeelde tegen stadgenoot ONA. LDWS-RFC 0-1 Trainer Kees Vermeulen van LDWS reageerde zijn ongenoegen over de machteloosheid van zijn ploeg af in kommentaar op de scheidsrechter. Hij werd van zijn plaats in de dug-out naar de zülyn verwezen. De scheidsrechter had echter weinig van doen met het fa len van zijn ploeg. Met name in de tweede helft veroverde LDWS een enorm overwicht, maar de Leide naars leken als verstijfd wanneer het op afronden aankwam. RFC,dat in de tweede helft nau welijks op de LDWS-helft geko men was, verraste met een schaar se uitval vlak voor tijd en kwam door een treffer van Imro Goed- hoop aan de onverdiende overwin ning. Wil Akerboom was met zijn vrije trap in blessuretijd toch vlak bij de gelijkmaker, maar zijn scho t door de RFC-muur werd gestopt door doelman Stuifzand. WSE-Meerburg 0-3 De WSE-spitsen Patrick Rijn- beek en Jan Willem van 't Riet wed- ijverden in het over en naast schie ten. Meerburg dat hierdoor onge schonden de rust haalde, benutte in de tweede helft met snelle coun ters de mogelijkheden beter. Hans Boom speelde de vrijstaande Andy van Rijn aan: 0-1. Tien minuten la ter werd het nog steeds opdringen de WSE opnieuw verrast door een uitval van Hans Boom, die nu Ro nald Vermont aanspeelde, die raakschoot. Een geirriteerde Van 't Riet reageerde zich af met com mentaar op de leiding. Hij werd door scheidsrechter Van Sprang uit het veld gestuurd. Daarmee was het leed voor WSE nog niet gele den. Edwin Hillebrand zette op links goed door en zijn voorzet werd door Fred Hagenaars fraai in de uiterste hoek van het WSE-doel gewerkt. FC Lisse-Soccer Boys: 2-1 Na twintig minuten spelen gaf de uitblinkende Pim Hoekstra een voorzet aan Ron Kuilboer, die de 1- 0 voor FC Lisse liet aantekenen. Soccer Boys ging daarna fel op jacht naar de gelijkmaker. Mark van Berkel hield tot de rust met uit stekend keeeperswerk de voor sprong voor FC Lisse vast. Na tien minuten in de tweede helft was hij echter kansloos toen Bart van Dijk raakschoot. Lisse, hierdoor wak ker geschrokken, trok nu het spel weer naar zich toe. Soccer Boys moest steeds meer overtredingen gebruiken om de op het midden veld sterk spelende Lissenaars te stoppen. Het was dan ook uit een vrije trap, genomen door Wim Bouckaert en ingekopt door Paul Pijpers, dat Lisse de winnende treffer scoorde.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15