BUITENLANDS Benefiet voor Bierman succes Emiel Hendrix wint finale rV^jETBAlTH Goud, zilver en brons op paralympics Jong Oranje klopt RKC Ook Geovani naar Europa Paldkend slot van vijfde Lidoor Leiden Stark wint Military van Boekelo PAGINA 14 SPORT MAANDAG 17 OKTOBER 1988 Halve ton voor invalide rugby-speler SEOUL (ANP) - De eerste dag van de Paralympics, de Olympi sche Spelen voor gehandicapte sportlieden in Seoul, heeft de Nederlandse afvaardiging al een handvol medailles opgeleverd. De Amsterdamse zwemmer Jo- han Mosterd kwam het best voor de dag in het Olympische bad. Hij won in zijn categorie goud op de 400 meter vrije slag. Sjerstin Vermeulen uit Ést tikte op dit nummer bij de dames als tweede De Tubbergenaar Fred Haze- winkel haalde op het onderdeel zittend schieten 547 punten, goed voor de bronzen medaille achter twee Zuidkoreaanse pistoolschutters. De winnaar kwam tot het totaal van 570. Het staand schieten leverde Jan van den Meerendonk (Venray) met 556 punten eveneens de derde plaats op. Ook hier won een Ko- reaan. zij het met minder groot verschil. In het Olympisch stadion mocht rolstoelatleet Theo Duij- vestein zondag terugkomen voor de ereceremonie. De Poeldijker kreeg het brons omgehangen voor zijn verrichting op de 100 meter. Kogelstoter Jos van den Donk (Nieuwegein) bleef in zijn klasse net buiten de prijzen. Zijn beste poging van 10.60 meter deed hem op de vierde plaats be landen. De 26.000 toeschouwers in het atletiekstadion moesten het doen zonder het aangekon digde wereldrecord van de een- benige Canadese hoogspringer Arnold Bold. Hij faalde op 1.97 meter, maar werd met een hoog te van 1,94 wel souverein kam pioen. De Nederlandse basketballers rolden in de openingswedstrijd moeiteloos over Zuidkorea heen: 71-18. Bij rust stond Oranje al met 47-10 voor. De zitvolleybai lers versloegen Zweden met 3-0 (15-6. 15-12, 15-3). HILVERSUM (GPD) - Een kleine vierduizend toe schouwers hebben de 23-ja- rige Marcel Bierman, die door een rugby-ongeluk in maart van dit jaar in een rol stoel terecht kwam, giste ren tijdens een benefiet wedstrijd in Hilversum een onvergetelijke dag bezorgd. Uiterlijk onaangedaan, maar van binnen diep ge roerd onderging Bierman het spontane, sfeervolle feest dat ter ere én ten gun ste van hem werd aange richt. "Dit is te gek voor woorden, fantas tisch gewoon", was het enige dat de invalide ex-international kon uitbrengen toen hem door een sponsor een aangepaste auto werd aangeboden. Daar bleef het niet bij. want aan kaartverkoop en bar- omzet leverde de benefiet onge veer 50.000 gulden op. "Daar moet je de vele donaties dan nog bijtel len. plus de opbrengst van de recla meborden. Dat hangt weer af van de televisiebeelden - vanavond in Sport Studio - aldus mede-organi sator en aftredend NRB-pr-lid Leo van Herwijnen. Hij wees er nog eens nadrukke lijk op dat alle inkomsten louter en alleen voor Bierman bestemd zijn, hoewel het geld officieel wordt ge stort in een stichting: Nazorg Ge handicapte Rugbyers. Ook de NSF heeft daar al vijfduizend gulden in gestort. De NRB is de eerste Neder landse sportbond, die een dergelijk instituut, dat in de toekomst elke zwaar geblesseerde rugbyer ook materieel tegemoet wil komen, in het leven roept. Want het geval- Bierman staat niet helemaal op zichzelf. In oktober van het vorig jaar overleed zelfs een speler uit Roosendaal (de 21-jarige Jos de Klerk) aan de gevplgen van een verbrijzelde nekwervel, opgelopen En enkele weken geleden deed zich een bijna noodlottig ongeval voor tijdens het duel tussen de Delftse Studenten en DIOK. Delf tenaar Etienne Aalten liep daarbij LEIDEN - Zelfs een regis seur had het niet beter kun nen regelen: de vijfde voor stelling van Indoor Leiden in Groenoordhal werd gis termiddag besloten met een pakkende finale. Een ui terst spannende barrage, waarin een aantal ruiters en amazones uit de nationale top sportief revanche nam voor de minder gelukkige vertoningen in de vooraf gaande dagen. Even zag het er naar uit dat Willy van den Ham met Optiebeurs Pyt hagoras de grote triomfator van de ze lustrum Indoor Leiden zou wor den. Zowel vrijdag als zaterdag sloot het tweetal de belangrijkste rubriek (1.50 meter hoogte) win nend af. In de finale over dezelfde hoogte kwam deze combinatie voor de laatste maal aan bod, toen Eric van der Vleuten in de tweede en beslissende barrage op tijd al twee paarden vlot en foutloos over de nog resterende hindernissen had gejaagd. Willy van den Ham ging duide lijk in de slag voor de volle winst van 2.000 gulden. Hij nam alle denkbare risico's. Maar zijn paard en hij maakten geen fouten en lie ten de elektronische tijdwaarne ming inderdaad een dikke seconde sneller stilstaan dan het Eric van der Vleuten was gelukt. Niemand geloofde na deze ge durfde vertoning nog in de kansen van de twee combinaties die daar na nog aan de start moest komen. Jennie Zoer - als jeugdige amazone uiteraard de lieveling van het pu bliek - zette door de spanning haar schimmel te dicht onder een hin dernis, wat haar een weigering en de kans op een hogere klassering kostte. Maar Emiel Hendrix slaagde als allerlaatste ruiter op deze Indoor Leiden erin zijn Optiebeurs Deci sion en zichzelf goed in toom te houden. Feilloos gleed het tweetal over de hindernissen en zowaar: hij was anderhalve seconde eerder binnen en dus twee mille rijker Zoals speaker Jan Liefferink te recht opmerkte: 'Het venijn zat in de staart'. Op weg terug Johan Heins had in de eerste bar rage al moeten afhaken. Zijn paard Elliot Ness maakte daarin drie fou ten. Maar hij had eerder op de dag met een ander paard al de rubriek over 1.30 meter op zijn naam ge bracht en hij weet dat de weg terug naar de top lang en moeilijk is. De voormalig Europees kampioen heeft een paar jaar de hippische arena's gemeden. 'Gewoon omdat ik er geen zin meer in had. De animo is nu -weer terug. Een week of vijf geleden ben ik weer met wedstrijden begonnen en het gaat goed. Ik wil proberen langzaam op het oude niveau terug te komen. Als ik voorlopig maar eerst de komende winter maar doorkom dan moet het volgend jaar op de buiten-concoursen echt gaan gebeuren. Ik heb voldoende materiaal. De paarden kunnen het aan, maar het moet allemaal nog groeien'. eveneens zwaar nekletsel op en zal waarschijnlijk ook aan een rolstoel gekluisterd moeten blijven. "We bekijken nog wat we voor hem kunnen doen", meldde de voorzit ter van de Nederlandse rugby bond, Bram van Steveninck. die in de drie ernstige gevallen binnen een jaar geen gevaarlijke tendens ziet. "Dit is beslist niet het gevolg van spelverruwing, waartegen we aller lei maatregelen hebben genomen. Het gaat hier om échte ongelukken en het is gewoon noodlot dat het binnen zo korte tijd gebeurt". Mar cel Bierman zelf: "Mijn geval is on vergelijkbaar. Ik verwijt de rugby- sport niets. In het revalidatiecen trum zit ik met mensen die van een trap zijn gevallen of zijn aangere den. Die dingen gebeuren, daar doe je niets aan". Onkunde "De bestaande regels dekken al les voldoende", vindt ook Leo van Herwijnen. "Aan de scheidsrech ters ligt het ook niet, die zijn alerter geworden en fluiten strak. Die zwa re blessures zijn meestal te wijten aan onkunde of een kwestie van onvoldoende training. Vaak is er veel te weining aandacht voor een goede warming-up". Oud-bonds- coach Dick Jansma, sinds kort deel uitmakend van het NRB-bestuur. onderstreept die mening. "Met na me in de regio's, waar het telkens weer een probleem is vijftien man bij elkaar te krijgen, komt natuur- Over het Leidse lustrum con- cours-hippique was Heins overi gens best te spreken. Geen kwaad woord over accommodatie en orga nisatie. 'De vloer was de eerste dag nog vrij zwaar, maar het ging al lengs beter en nu is hij prima'. Mis schien is daarin de verklaring te vinden waarom er - zeker op de eer ste avond, maar ook op de tweede. Zege Gilbert De Amerikaanse tennisser Brad Gilbert heeft het Grand-Prixtoer- nooi van Tel Aviv gewonnen. In de finale van het 123.000 dollar-evene ment versloeg hij zijn landgenoot Aaron Krickstein in drie sets. Het duel duurde tweeëneenhalf uur. Gilbert, de bronzen-medaillewin naar van Seoul, verloor de eerste set maar keerde de rollen om na de gewonnen tie-break van de tweede set. Op herhaling Martina Navratilova heeft zich gisteren tot de tenniskoningin van Filderstadt laten kronen door het plaatselijke indoor-evenement voor de vijfde keer te winnen. In de finale versloeg de 31-jarige Ameri kaanse haar al even geroutineerde maar niettemin veel fouten maken de landgenote Chris Evert in twee sets: 6-2, 6-3. In het 79e belangrijke Grand Prix-duel tussen beide groothe den, die sinds 1973 de dienst heb ben uitgemaakt in het vrouwenten nis en pas het laatste jaar door de in Filderstadt afwezige Olympische kampioene Steffi Graf zijn over vleugeld, bracht Navratilova de on derlinge score op 42-37 in haar voordeel. lijk een hoop onervarenheid voor. We zijn momenteel intensief met preventieve maatregelen bezig". Zo veranderen ieder jaar de scrumregels en komt er een leef tijdslimiet (21 jaar) voor de zogehe ten "front five", de "brekers" on der de voonvaartsen. "Verder kun je alleen maar een beroep doen op clubs om alsjeblieft geen jongens van 65 kilo in die eerste rij op te stellen", aldus Van Steveninck. In de tweede helft van het seizoen '87 '88 werden door arbiters op het wedstrijdformulier liefst 212 bles sures bij het bondsbureau gemeld. Het meest getroffen lichaamsdeel is het been, gevolgd door hoofd en nek. Via een vragenformulier wordt momenteel onderzocht wel ke consequenties de letsels hebben gehad. Van Steveninck opnieuw: "Ik weet dat er ook statistieken zijn van buitenlandse gevallen. Onze medische commissie gaat daar be slist gebruik van maken". In die commissie zit onder meer Eric Hammacher, een belangrijke scha kel in een nog altijd slepende ver zekeringszaak rond Marcel Bier man, De speler van het Amstel- veense ARC NFC heeft niet al leen recht op geld van de NRB ("50.000 gulden, maar als de leden vergadering in '82 een contributie verhoging van 2,50 gulden had ge accepteerd was dat bedrag veel ho ger geweest", weet Leo van Herwij nen), maar ook van de organisatie van het Hong Kong Sevens-toer- nooi, waar Bierman invalide werd. toen het 'balkenfestival' nog voort duurde - zo veel springfouten wer den gemaakt. De balken rolden royaal in het rond. Dat maakt de vertoning voor het publiek natuurlijk wel levendiger. Het is best leuk paarden moeite loos over hoge hindernissen te zien glijden, maar als er nooit iets mis gaat gaat wordt het toch wat een tonig. Derhalve werd het onge woon talrijke publiek op maat be diend. Alle drie de dagen van het was lustrum concours was het gezellig druk op de tribunes. Waar natuur lijk ook de verlaagde toegangsprijs en de optredende artiesten (Gerard Joling, Ome Willem en René Schu- man) debet aan waren. Monstercarrousel Gistermiddag tussen de spring- rubrieken door echter geen arties ten, maar wel het traditionele - kansloze - touwtrekken tegen ko lossale koudbloeden uit Zeeland, de bijna even traditionele show van de Vereniging van het Aange spannen Paard Duin- en Bollen streek en een verrassende monster- carrousel, uitgevoerd door klanten van de maneges Liethorp (Leider dorp) en Reijerbos (Ridderkerk) op zestien paarden en even zovele po ny's. Een zeldzaam omvangrijke car rousel, waarvoor bergen werk wa ren verzet. Alle deelnemers kregen de te rijden figuren uitgetekend en omschreven thuisgestuurd. Slechts twee keer was er gelegen heid om gezamenlijk te oefenen. Eenmaal in de stromende regen in Ridderkerk en vrijdagochtend in de Groenoordhal. Er was dus wei nig gelegenheid om alsnog plooi- Dat gaat om 150.000 a 180.000 gulden", vervolgt Van Herwijnen. "Maar die uitkering gebeurt op grond van medische gegevens en het Slotervaart-ziekenhuis, waar Marcel geopereerd is, heeft daar nauwelijks medewerking aan ver leend. Èric Hammacher, zelf chi rurg, probeert nu materiaal te ver zamelen om dat geld uit Hong Kong alsnog los te krijgen. Het ver velende is alleen dat er geen foto's bij zitten om de mensen daar te overtuigen". Ernst De internationale rugbywereld daarentegen hoefde niet overtuigd te worden van de ernst van de situ atie. "Ik wist dat we in Nederland vrienden van elkaar waren, maar nu heb ik ze over de hele wereld. Dit overtreft al mijn verwachtin gen", reageerde Bierman. Een ster renteam, samengesteld uit vedet ten van acht erkende rugbygroot- machten en spelend onder de naam Rugby Sans Frontières XV, wilde voor hun gedupeerde "broe der" best een benefiet afwerken te gen het Nederlands A-team. Met als gevolg dat grootheden als Rory Underwood en Dave Pickering, om maar eens twee namen te noemen, gisteren in Hilversum eens niet voor 80.000'mensen maar slechts een twintigste deel daarvan hun kunsten vertoonden. Voor Nederlandse begrippen - de rugbybond telt zo'n vijfduizend le den - al een enorm aantal. Ze zagen Oranje uiteraard verliezen, maar niet zo duidelijk (12-36) als vooraf was gevreesd. De voorwedstrijd tussen een vriendenploeg van Bier man en de Rest van Nederland ein digde in een 18-6-zege voor de "Biermannen". De enige echte hoofdrolspeler zat echter in een rolstoel, langs de kant. Hoewel hij nog minstens een half jaar lang moet revalideren in Wijk aan Zee, richt Bierman, die ieder een versteld doet staan van zijn po sitieve instelling, zijn blik alweer op de toekomst. Over vier jaar als rolstoelbasketballer meedoen aan de Paralympics in Barcelona is nu zijn grote doel. Vader Hans Bier man tot slot: "Het lukt hem ook, dat weet ik zeker. Die jongen kan knokken, ongelooflijk". tjes glad te strijken, zoals de lange re duur van de show door de grote re maten van de piste in de Groen oordhal. Maar wel bleek dat vooral de po ny's nogal geïmponeerd en ner veus werden van de entourage in de voor hen vreemde hal. Om onge lukken te voorkomen werd het pu bliek verzocht niet te applaudise- ren. Zo geschiedde, hoewel velen op de tribunes de handen voelden jeuken in het verlangen uiting te geven aan de waardering voor de aantrekkelijk, met verve en en thousiasme gebrachte show in de ring. KOOS POST (Zie Scorebord voor de uitslagen van de verschillende rubriek) BOEKELO (ANP) - Het mankeer de er nog maar aan dat de volgorde van de eerste drie exact gelijk was. Net als tijdens de Olympische Spe len beheersten Marc Todd, Ian Stark en Virginia Leng de wed strijd tijdens de achttiende Inter nationale Military van Boekelo. Ditmaal echter troefde Stark zijn beide concurrenten af. De Schot moest daarvoor ijzeren zenuwen bezitten, want een spring- foutje in het afsluitende onderdeel zou voor precies dezelfde bezetting van de eerste drie plaatsen hebben gezorgd als in Zuidkorea, al kwa men de toppers met andere paar den in actie. De 34-jarige Stark be vestigde voor 50.000 toeschouwers in Boekelo slechts wat kenners al lang wisten. Hij behoort tot de ab- ITALIË ROME (ANP) - Na twee ron den Italiaanse competitie is al leen Sampdoria Genua nog in de pas met de Milanese grootmach ten AC Milan en Internazionale. Zonder Ruud Gullit won AC Milan in Pescara betrekkelijk eenvoudig met 3-1, Internaziona le scoorde thuis tegen het nog puntloze Pisa van Mario Been eén keer meer. Sampdoria liet Como op nul staan, 2-0. De afwezigheid van Gullit tel de voor AC Milan minder dan het ontbreken van Diego Maradona bij Napoli. De Argentijnse aan voerder bleef, ook met een enkel blessure. langs de lijn in de uit wedstrijd tegen Lecce. De twee andere Zuidamerikanen van de kampioensploeg van 1987, Care- co en Alemao konden geen ope ningen vinden in de degelijke verdediging van Lecce, dat al na tien minuten door Baroni op voorsprong was gekomen. Net als vorige week tegen Fio- rentina was Paolo Virdis een voortdurend gevaar in de aanval van AC Milan. Het openingsdoel punt, na een half uur, van de grij zende spits was zijn vierde com petitietreffer. Virdis had ook een, voetje in het tweede doelpunt van Marco van Basten, die net zo min als Frank Rijkaard nadruk kelijk in beeld was in Pescara. Ancelotti bracht de stand op 3-0 voor Edmar, één van de drie Bra zilianen van Pescara, te- genscoorde. Juventus liep door doelpunten van uitblinker Zavarov en Agos- tini uit tot 2-0 tegen Cesena. In de tweede helft werden twee tref fers van de Turijnse club afge keurd en Cesena profiteerde van zwakke momenten in de verde diging van Juventus om de ach terstand weg te werken. SPANJE Athletic Bilbao is gisteren door een nederlaag op eigen veld van 1-2 tegen Valencia uit de kopgroep van de Spaanse eerste divisie weggevallen. Twee we ken eerder was Bilbao nog leider in het klassement, dat nu wordt aangevoerd door FC Barcelona. De club van coach Johan Cruijff had weinig moeite in eigen sta dion het onderaanstaande Betis te verslaan (3-0). FC Barcelona heeft nu twaalf punten uit zeven wedstrijden, één punt meer dan Real Madrid, dat bij Real Val- ladolid bepaald niet zonder pro blemen met 1-0 won. Logrones en Celta delen de derde plaats met tien punten. De grootste overwinning kwam op naam van Atletico Ma drid, dat onder de ogen van de nieuwe trainer Ron Atkinson en diens assistent Colin Addison met 6-1 tegenstander Espanol oprolde. De Braziliaan Baltazar scoorde vier keer en kwam met acht treffers op de eerste plaats van de topscorerslijst. De Zuidamerikaan speelde twee sei zoenen geleden nog voor de toenmalige tweede divisieclub Celta Vigo, waar Addison coach was. Door de overwinning werk te het bedenkelijk gezonken At letico zich omhoog tot een posi tie in de middenmoot. Bij FC Barcelona maakte Aloi- sio zijn debuut. Hij stond in Se oul in het Olympische team van Brazilië, dat zilver veroverde. Aloisio viel in de 23ste minuut in voor de geblesseerde aanvoerder Alesanco. Even daarvoor had Roberto liit een strafschop de thuisclub de leiding gegeven. Pakero (64ste minuut) en Bequi- ristain (71ste) zorgden in de tweede helft voor de doelpunten. Leo Beenhakker moest heel wat denkwerk verrichten voor dat hij zijn elftal van Real Madrid bij Valladolid het door de regen soppige veld op kon sturen. Hij kon niet beschikken over vijf ba sisspelers. Chendo, Gallego, Camacho en Tentillo kampten met blessures, de Westduitser Schuster zat een schorsing uit. Beenhakker moest vooral de de fensie helemaal omzetten. In de 51ste minuut kwam Real aan de enige treffer door een benutte strafschop van Hugo Sanchez. Het duurde enige tijd, voordat de Mexicaan zijn aanloop kon ne men, want de spelers van de thuisclub protesteerden langdu rig tegen de huns inziens onte rechte beslissing van de scheids rechter, die vond, dat doelman Ravnic van Valladolid de op hem afkomende Butragueno te zwaar had aangevallen. In het tumult werd Lemos van de thuisclub uit het veld gestuurd en kreeg Rav nic geel. solute wereldtop in de veelzijdigste tak van de paardesport. Dat had hij verleden jaar al bewezen met zijn tweede plaats in de Europese titel strijd achter Virginia Leng en nog eens onderstreept met het zilver in Seoul. Eerder dit jaar legde Stark zelfs beslag op de plaatsen één en twee tijdens de hoog aangeschre ven Military in het Engelse Bad minton. Van de Nederlanders presteerde in Boekelo alleen Anchela Rohof uitstekend. In het verleden had de Enschedese amazone nogal eens last van de druk voor eigen publiek te moeten rijden. Dit keer'echter imponeerde ze door weinig op de Olympische vedetten toe te geven. Behalve de erkende drie liet ze al leen de Engelsman Robert Le- ENGELAND Nieuweling Milwall heeft zijn ongeslagen record in de eerste divisie van de Engelse league be houden. De Londense ploeg bleef door het gelijke spel van 0-0 bij Coventry City tweede op de ranglijst achter Norwich City. Het programma in de eerste di visie telde slechts drie wedstrij den, alle overige duels werden uitgesteld, zoals de complete ere divisie in Schotland, om de inter nationals gelegenheid te geven zich voor te bereiden op de WK- kwalificatiewedstrijden van woensdag. Alle doelpunten uit de eerste divisie werden zaterdag in Lon den gemaakt, waar Queens Park Rangers met 2-1 won van West Ham United en Charlton Athle tic en Aston Villa gelijk speelden met 2-2. WESTDUITSLAND Sankt Pauli, de tweede club uit Hamburg, blijft in de Bundes- liga één op één scoren. In de eni ge wedstrijd van zaterdag in de Bundesliga hielden de Hambur gers Borussia Mönchen-Glad- bach, dat nog geen uitwedstrijd heeft gewonnen, op 1-1. Borussia speelde beter dan St. Pauli, dat echter door zijn gewel dige inzet het kwaliteitsverschil compenseerde. Borussia werkte trouwens mee aan het winstpunt van St. Pauli. Na de openings treffer uit de eerste minuut van Crièns kreeg Mónchen-Glad- bach nog een handjevol kansen. Die bleven ongebruikt, een kwartier na rust maakte Gronau voor 17.000 toeschouwers gelijk. FRANKRIJK Auxerre heeft de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie moeten afstaan aan Paris St. Ger main. Auxerre verloor zaterdag avond met 0-1 bij Nice door een doelpunt van Bravo. Paris SG had vrijdagavond de derby tegen Racing al met 2-0 gewonnen. In ae kopgroep haalde Bordeaux nogal hard uit tegen Nantes, 5-0. Stopyra (twee), Ferreri (twee) en Ayache (eigen doel) zorgden voor het vijftal. PORTUGAL Porto, over tien dagen tegen stander van PSV in de tweede ronde van het Europese toernooi van de. landskampioenen, heeft zich gehandhaafd in de kop groep van de Portugese competi tie. Porto behaalde op eigen veld een zuinige overwinning op Be- lenenses (1-0), Sporting verspeel de thuis een punt aan Boavista (1-1) en Benfica bleef lijstaan voerder door met 2-0 bij Fafe te BELGIE Het Belgisch elftal heeft giste ren in Knolcke zijn oefenwed strijd tegen de nationale jeugd- ploeg ruim gewonnen, 4-1. Nilis van Anderlecht scoorde twee keer, dé andere treffers kwamen op naam van de weer herstelde Ceulemans (Club Brugge) en Emmers (KV Mechelen). Ver- heyen (Lierse) scoorde tegen. De produktieve Nilis is één van de twee kandidaten die coach Guy Thijs in gedachten heeft om woensdag met Jan Ceu lemans tegen de Zwitsers in de aanval te spelen. De ander, Seve- reyns, ontbrak in de oefenwed strijd. Hij verloor met zijn Itali aanse club Pisa met 1-4 bij Inter nazionale. WK-VOETBAL In een wedstrijd voor de voor ronden van het wereldkam pioenschap voetbal heeft de Nederlandse Antillen in San Salvador met 0-5 verloren van El Salvador. Bij de rust stond de Nederlandse Antillen reeds met 0-2 achter. De doelpunten van El Salvador kwamen op naam van Corcas, Garcia, Zapata (2) en Aransty (eigen doel). Er waren 40.000 toeschouwers. Scheidsrechter was de Jamaicaan Bushner. In een wedstrijd voor de Con- cacaf-zone van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal heeft Canada in Burna- by (Brits Colombia) met 3-2 ge wonnen van Guatemala. Guate mala, dat in eigen land met 1-0 had gezegevierd, ging over naar de derde ronde. Daarin komen onder meer uit Costa Rica (als gevolg van de uitsluiting van Mexico) en de Verenigde Sta ten. mieux voor gaan. Door haar vijfde plaats heroverde ze tevens met Ro ger Wilco haar nationale titel van 1986, die ze vorig jaar moest afstaan aan de dit keer niet aanwezige Mar tin Lips. "Dit geeft een heel fijn ge voel", erkende de Twentse amazo ne. "Ik denk dat ik dit resultaat me de dank aan het feit dat ik zelf een stuk rustiger ben geworden. Het paard was al goed, het moest ge woon een keer lukken". Rohof vormde een positieve uit schieter in de vaderlandse afvaar diging die verder alleen Eddie Stibbe - dertiende met Kill MacT- homas - redelijk zag presteren. Stibbe kwam verder ook nog rond met Autumn Hayday, maar daar mee was het verhaal voor de Ne- derlanders meteen nit WAALWIJK (ANP) - Jong Oran je gaat met een verre van inge speeld elftal naar Augsburg, waar dinsdag het kwalificatiedu el tegen West-Duitsland wacht. Die conclusie was gerechtvaar digd na de oefenwedstrijd va'n zaterdag in Waalwijk tegen eredi visieclub RKC. waarin naast de overwinning (1-0) slechts de ver dediging onder leiding van de 25- jarige routinier Gerrit Plomp overtuigde. Het middenveld en de aanval van de nieuwe ploeg van coach Nol de Ruiter bleven onder de maat. Jong Oranje, dat een gehandi capt RKC tegenover zich kreeg, paste acht wissels toe waarbij de al naar de bank gehaalde Lins- kens zelfs weer het veld in moest om de falende Spartaan Vuurens te vervangen. Dat bracht weinig rust in de ploeg, waarin naast dis pensatiespeler Plomp de PSV- middenvelder Linskens een be hoorlijk cijfer verdiende. On danks de moeite die stopper Scharmin met de Waalwijkse plaag Ad van de Wiel had, hield het elftal onder 21 jaar het doel schoon. Dat was een verdienste, want de laatste blanco score van RKC voor eigen publiek dateer- de van twee seizoenen geleden. Het ontbreken van de gebles seerden Van Herpen, Hoekstra en Schapendonk was daar debet In de rommelige wedstrijd, de afsluiting van de tweedaagse trainingsstage, viel het enige doelpunt twee minuten voor tijd. De Utrechter Rob Alflen kapte en draaide zich vrij in het straf schopgebied. Van tien meter klopte hij de tweede doelman van RKC. Vonk, die de Deen Bir- ger Jensen verving. RIO DE JANEIRO (DPA) - Het Olympische elftal van Brazilië, dat in Seoul de zilveren medaille veroverde, brokkelt verder af. Volgens de krant O Globo uit Rio de Janeiro, zal ook de spelmaker van het elftal Geovani naar Euro pa vertrekken. Net als Romario de Sousa Faria, die door PSV werd aangetrokken, zou ook de man, die woensdag twee keer te gen Belgie scoorde, een aanbie ding uit Nederland hebben. Vol gens O Globo is Ajax in de markt voor de meest opvallende speler uit het Braziliaanse elftal, maar er is ook uit Italië en Spanje be langstelling voor hem. Nu de spelerskern als los zand uit zijn handen glipt, heeft ook trainer Silva besloten het Brazi liaanse voetbal de rug toe te ke ren. Silva zegt een aanbod van Atletico Madrid te hebben. Hij voegde er aan toe: "Ik zou wel gek zijn wanneer ik er niet op in ging. Er is geen club in Brazilië die mij zoveel kan bieden als At letico Madrid". Eric van der Vleuten op Goldfee in actie tijdens het Springconcours Tabel A. Het duo won dit oiiderdeel van In- door Leiden. <«oto Lock Zuydcrduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14