Frank Rijkaard heeft weer plezier in voetbal nog net SPOoTTV Michels is krediet kwijt Philidor redt het Beckenbauer klaagt over vermoeidheid internationals 'Het enige dat nu telt, is dat ik mij hier happy voel' Duizenden naar München Bridgetoernooi jarige Sleutels ZATERDAG 15 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 19 CARNAGO (GPD) Frank Rijkaard bruist weer van levensvreugde, zowel in het veld als daarbuiten. „Ik ben alleen maar wat aan het rennen en hollen achter die bal aan. Als de mensen daarbij een gelukkige uitstraling zien, vind ik dat prima. Zelf houd ik me daar niet zo mee bezig, maar liever zo dan andersom". Met zijn overgang van Real Zaragoza naar AC Milan werd niet alleen een turbulente periode in zijn voetballeven afgesloten, bo venal ging voor hem een levenswens in vervulling. „Hier kreeg ik de kans om te spelen bij een grote club met internationaal aanzien. Daar ben ik trots op. Het bevalt me hier bovendien prima". De voetballer Frank Rijkaard (26) heeft andere dagen gekend, maanden waarin hij heen en weer werd geslin gerd tussen hoop en vrees. Het begon allemaal met een dubbelcontract bij PSV en Ajax, het happy end beleefde hij dit voorjaar in München, waar hij met Oranje werd gekroond tot Europees voetbalkampioen. Tussendoor raakte hij in ernstig conflict met Johan Cruijff, verliet hij Ajax daardoor van de ene op de andere dag, streek hij neer bij Sporting Lissabon om van daaruit te worden gestald bij Real Zaragoza, waar hij de rest van een be wogen seizoen uitspeelde. Frank Rijkaard: „In het voetbal staat of valt alles met prestaties. Daar word ik op beoordeeld, bij AC Milan en in het Nederlands elftal". (archieffoto ap> Voortbordurend op het glanzende optreden van hem en het Neder lands elftal in Westduitsland vond de meest opvallende verdediger bij het EK zijn geluk in Milaan, de thuishaven van de Italiaanse kam pioen, in Milanello, het chique trai ningskamp van AC Milan, en Castallanza, waar hij het prima kan vinden met zijn buurman Marco van Basten. In Italië kreeg hij het plezier in voetballen terug, dat zo bij hem, de liefhebber pur sang, paste en dat hij het laatste jaar zo node miste. Niet in het minst door I Johan Cruijff, die hem kleineerde Ien vernederde op een manier dat het hem uiteindelijk mijlenver de keel uithing. In Milaan begon Rijk aard een nieuw voetballeven, het turbulente laatste jaar heeft hij als overtollige ballast overboord ge smeten. „Dat hoofdstuk heb ik afgeslo ten. Het enige dat voor mij nu telt, is dat ik mij hier happy voel". Dat mogen we wat hem betreft vertalen met geluk, al gaat het Rijkaard net iets te ver om nu maar meteen te roepen dat AC Milan voor hem als voetballer het ideaalbeeld is. „Men sen die mij van dichtbij kennen, weten dat ik ook in mijn uitspra ken gematigd ben en er niet van houd in superlatieven te praten. Zo'n type ben ik nu eenmaal niet. Ik houd er ook helemaal niet van als mensen mij over de bol aaien. Daar ben ik niet gevoelig voor, dat werkt bij mij eerder averechts. Ik houd niet van dat overdrevene. Als ik een goede wedstrijd heb ge speeld, vind ik het fijn om dat van l de trainer te horen. Dat stimuleert j mij, meer hoeft van mij niet". Gelukkig Wat. voor hem vooral telt, is het plezier in zijn werk annex hobby. Hij wil zo goed mogelijk presteren in een optimale omgeving en in een zo goed mogelijke sfeer. Dat is zijn definitie van geluk. Aan die voor waarden voldoet AC Milan bijna volledig. „Gelukkig, wie wil dat niet zijn. Ik beschouw natuurlijk alles als voetballer. Nu weet ik ook wel dat voor sommige mensen die niet van voetballen houden, dat ge luk van een voetballer maar heel bekrompen en dom is. Maar ik zit nu eenmaal in dat schuitje, ik ben voetballer, en ik doe dat voetbal met heel veel plezier. Daar probeer I ik zoveel mogelijk uit te halen. Als I dat lukt voel ik mij gelukkig". Het geld komt daarbij voor hem BONN (GPD) Rinus Michels, die drie maanden geleden met heel veel trompetgeschal en voor nog meer geld naar Bayer 'Leverkusen werd gehaald, heeft zijn krediet al snel verspeeld. Na de uitschake ling van UEFA-Cupwinnaar Lever kusen in de eerste ronde tegen Be- lenenses Lissabon, wordt Michels niet gespaard in de Westduitse pers. „De lak is eraf', „Leverkusen terug in de grauwe werkelijkheid", schrijven de boulevardkranten Bild en Express gisteren. Maar ook in andere, serieuze, kranten wordt kritiek uitgeoefend. De Keulse Stadtanzeiger schrijft in een commentaar dat Michels bij de eerste serieuze test door de mand is gevallen met zijn systeem dat veel perfecter is dan zijn spelers. „Mi chels heeft zijn bonus als winnaars type al verspeeld, dezelfde voetbal lers, die vijf maanden geleden met veel enthousiasme het grootste succes in de geschiedenis van de club hebben bevochten, slopen nu als gehypnotiseerd door de tacti sche zetten van hun trainer naar de nederlaaag". niet op de eerste plaats. „Natuur lijk is dat geld belangrijk, hoe ver velend dat vaak ook klinkt. Als jij als voetballer veel verdient, maar je presteert slecht, dan voel je je toch ongelukkig. Je moet eerst zien te presteren en als je daarbij geld kunt verdienen dan is dat meege nomen. Maar dat is meer een zaak voor later, zodat je dan tegen jezelf kunt zeggen: ik heb dat verdiend met voetballen, het komt mij toe. Op dit moment staat voor mij ech ter centraal dat ik mij happy voel en dat ik goed presteert. Het geld is bijzaak. Tussen haakjes dan, want je mag dat natuurlijk niet wegcijfe ren, dat zou schijnheilig zijn. De aankoop van tien miljoen, het tweevoudige van wat Ajax voor hem ving, is een beminnelijke, maar vooral keurige en beleefde voetballer. De vleesgeworden vriendelijkheid, die zelden nee ver koopt, of het nu journalisten zijn of handtekeningenjagers. Onderweg van Milanello naar Castallanza blijft hij vriendelijk tegen de taxi chauffeur, die hem bijkans de oren van de kop kletst. „In Nederland is voetbal een sport, maar het had net zo goed knikkeren kunnen zijn. Hier is het een deel van het leven, het hoort er gewoon bij. Moet ik mij daar als buitenlander tegen afzet ten? Maar vermoeiend is het toch wel, vooral geestelijk. We hebben toch al zo weinig tijd voor onszelf. Je kunt geen pizzeria binnenlopen of je wordt aangeklampt. Toch pro beer ik mij naar buiten toe altijd zo positief mogelijk op te stellen". Littekens Dat gaat weieens ten koste van de concentratie en zijn gezinsle ven. Dat laatste betreurt hij nog het meest. Hij is een familiemens pur sang. Op die familie kon hij ook ge makkelijk terugvallen toen hij in de problemen zat. Toch heeft die periode minder littekens nagelaten dan menigeen op voorhand zou denken. Als mens is hij er ook nau welijks door veranderd. „Die tijd is door velen als heel moeilijk voor mij beschreven. Het klinkt mis schien raar, toch ben ik daar vrij ge makkelijk doorheen gerold. Voor de voetballer Frank Rijkaard was dat een ontzettend rotte periode. Het ritme dat ik als voetballer ge wend was miste ik ontzettend, maar privé kon ik het uitstekend scheiden". Dat schrijft Rijkaard vooral toe aan de sterke familieband en zijn Verder wordt er uitvoerig stilge staan bij de blijkbaar miserabele stemming in de ploeg. Ook club voorzitter Gert Achim Fischer komt aan het woord: „Ik ben diep teleurgesteld, het is een harde klap. Maar ook met de sfeer gaat het bergafwaarts sinds ons gelijk spel tegen Bayern München". Manager Calund: „Nu moeten we saamho righeid tonen". Michels zelf sprak cynisch: „Als je drie en een halve maand geleden met het nationale elftal in Duitsland Europees kam pioen bent geworden, is uitschake ling in de eerste ronde van de UE- FA-cup niet aangenaam". Bild stelt vast dat „ook de best betaalde trainer van de Bundesliga (50.000 mark per maand) geen su perman is. Leverkusen dreigt weer een grauwe muis te worden". In het blad komen ook teleurgestelde supporters aan het woord en dat is meestal een teken dat deze boule vardkrant een offensief tegen de trainer gaat beginnen. Nog is het niet zo ver, want met een vierde plaats in de competitie, mag Lever- uitgebreide vrienden- en kennis senkring. „Over aandacht en aflei ding had ik in die tijd niet te kla gen. Ik speelde bijna elke dag op straat met vrienden en noem maar op. Een tijdlang heb ik twee keer in de week meegetraind bij WMS, een amateurclub in Amsterdam. Daar kwam ik met hele andere aspecten van het voetbal in aanraking. Daar trainde ik 's avonds onder een hele slechte verlichting en op een veld dat soms half onder water stond. Maar ik leerde daardoor wèl het echte amateurvoetbal kennen. Mensen die gewoon uit liefde naar die club kwamen en na de training een kaartje legden. Gezelligheid, dat was het". Als mens had Rijkaard bitter weinig moeite met de scheiding van tafel en bed tussen hem en Ajax. „Als voetballer was het een lullige tijd, gewoon omdat ik mijn ei niet kwijt kon. Maar voor de rest kon ik het heel goed scheiden. Ik voelde me ook niet echt ongeluk kig. Ik had gewoon een standpunt ingenomen. Achteraf had ik mis schien wat water bij de wijn kun nen doen, maar op dat moment vond ik mijn principes gewoon veel belangrijker. Voor mezelf wist ik dat de tijd gekomen was om te scheiden van Ajax. Dat was voor beider bestwil. Pas dan zou ik me weer gelukkig voelen als voetbal ler. Iets in me zei dat ik zo moest re ageren. Misschien is dat eenmalig, ik denk het eigenlijk wel. Toch denk ik dat ik dezelfde Frank Rijk aard ben gebleven. Als voetballer ben ik er ook niet beter of slechter van geworden". Gewoon weg Frustraties heeft hij amper over gehouden aan zijn 'minder leuke vertrek' bij Ajax, met welke club hij als 16-jarige debuteerde in de eredivisie. Als je in de voetballerij niet presteert, moetje gewoon weg. De ene keer is dat de trainer, de an dere keer is dat een speler. Dat zal altijd wel zo blijven". Zijn familie en vrienden bleven echter zijn steun en toeverlaat. „Ik ben nu een maal een type dat graag aanloop heeft. Familie vind ik ook best wel belangrijk. Maar ik heb ook een grote vriendenkring. Ik vind het best wel fijn om te weten dat ik al tijd ergens terecht kan. Maar ze kunnen ook altijd bij mij aanklop pen. Dat vind ik eigenlijk nog veel belangrijker". Het gevoelsmens Frank Rijkaard heeft voorlopig echter andere zor gen aan zijn hoofd. Eén zwaluw, zo is hij door schade en schande wijs geworden, maakt nog geen zomer. „In het voetbal staat of valt alles met prestaties. Daar word ik op be oordeeld, bij AC Milan en in het Nederlands Elftal. Nu gaat het vrij redelijk, maar ik weet van mezelf dat ik elke dag heel hard moet wer ken om dit niveau vast te houden. Want het is niet zo dat ik overal met het grootste gemak doorheen fiets. Het kost me wel degelijk veel kracht en energie om de vorm vast te houden. Elke wedstrijd staat op zichzelf, er komt elke week weer een andere. Dat is de beste basis om telkens zo goed mogelijk te presteren". Bescheiden als hij is, is Rijkaard wel de laatste om zichzelf op de borst te slaan of zich op de voor grond te dringen. Laat staan dat hij serieus ingaat op de suggestie van Rudi Voller, die hem deze week als voetballer meer mogelijkheden toedichtte dan Ruud Gullit. Johan Cruijff en Arnold Mühren gingen de Duitser daar eerder al in voor. „Ten eerste houd ik helemaal niet van vergelijkingen, en wil ik ge woon mezelf zijn. Wat anderen denken en vinden is voor hun reke ning, daar houd ik mij niet mee be zig. Ik vind het best wel fijn om leu ke kritieken te krijgen, maar ik ga kusen niet mopperen, hoewel het spel dat deze miljoenenformatie op de mat legt is alles behalve betove rend. Een Nederlander ligt dus nu on der vuur en als het aan de Westduit se pers ligt volgt de rest volgende week woensdag bij de wedstrijd Westduitsland-Nederland. In Sportbild komen de internationals aan het woord en zonder uitzonde ring zijn zij overtuigd van de over winning. De voormalige toptrainer en huidige commentator Udo Lattek schrijft onder de kop „Kan sen voor Holland? Zie ik niet om dat..." En dat volgt een analyse die niet onjuist is. Lattek citeert onder meer Gullit die heeft gezegd dat de Duitsers nu agressiever en moedi ger spelen dan bij het EK en dat komt volgens Gullit de Nederlan ders goed uit. Lattek: „Voor mij is dat hard fluiten in het donkere bos. De Nederlanders zijn bang voor ons. Alles duidt op winst". Ook de prognoses van de spelers wijzen op een groot zelfvertrouwen: niet één tipte zelfs maar op een gelijk pel. me daarom nog niet aan anderen spiegelen. Ruud is gewoon een meer spectaculaire voetballer dan ik, vooral naar de goal toe. Een voetballer bestaat bovendien niet alleen uit zijn kwaliteiten als voet baller, maar ook de mens als voet baller is heel belangrijk. Dat mani festeert zich in en buiten het veld. Dat doet Ruud goed. Ik voetbal ge woon, de ene keer goed, de andere keer wat minder. Dan voel ik me rot en kan ik nauwelijks de dag af wachten dat het wel goed gaat en LEIDEN De promotieklasse van de Leidse schaakbond dreigt dit jaar gedomineerd te gaan worden door Voorschoten en Philidor. De ze twee clubs zijn beiden met twee achttallen vertegenwoordigd. Competitieleider Carel Verbiest is zo verstandig geweest de clubge noten al in de eerste ronde tegen el kaar te laten spelen. Voor Philidor 3 leverden de re serves uit het vierde een bijna on overkomelijke hindernis. Kopman Fred Slingerland wist zijn tegen- DEN HAAG (ANP) - Naar schat ting zullen 15 a 20.000 Nederlan ders naar München gaan voor het bijwonen van de wedstrijd tussen Westduitsland en Nederland in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal. Tienduizend mensen zijn door de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond van kaarten voorzien. Daarnaast hebben diverse reisor ganisaties in Nederland recht streeks kaarten uit Duitsland be trokken. Volgens de politie heeft het geen zin zonder kaartje naar München te reizen. Het stadion is uitverkocht. Tegen zwarthande laars zal worden opgetreden. Aangezien de parkeer-capaciteit rond het Olympisch stadion bij lan ge na niet voldoende is, adviseert de politie van München Nederlan ders, die met eigen vervoer komen, elders te parkeren en met de U- Bahn of de S-Bahn naar het stadion te komen. Bij het betreden van het stadion zal worden gefouilleerd, waarbij alles waarmee kan worden gegooid in beslag zal worden geno men. Ook grote vlagge-stokken ko men niet door de controle. Span doeken worden wel getolereerd, mits niet voorzien van kwetsende en/of politieke teksten. LEIDEN De 50-jarige bridgever- eniging BC De Sleutels organiseert morgen een groot bridgetoernooi. In het Witte Huis in Oegstgeest ko men spelers uit de hele regio van 10.30 uur tot 19.00 uur tegen elkaar uit. Omstreeks 17.30 uur zal wet houder Tesselaar de jubilerende vereniging namens de gemeente Leiden toespreken. dat ik me weer prettig voel. Zo steek ik nu eenmaal in elkaar". Duitsland De interland van volgende week in München tegen de Westduitsers is voor de verdediger annex mid denvelder (waar hij momenteel bij AC Milan speelt) „een gewone in terland, niet meer en niet minder". Aan de EK-overwinning in Ham burg bewaart hij ook geen betere herinneringen dan aan die tegen Ierland of Engeland. „Ik voelde me stander pas na het afbreken ervan te overtuigen dat verder spelen geen zin meer had. Daardoor trok het derde alsnog aan het langste eind: 4,5-3,5. De laatste twee bor den van Philidor 3 hadden al vroeg hun koning moeten omleggen. Ca- rolien Slingerland en Peter Bon redden het niet tegen hun op pa pier zwakkere opponenten. Het middenrif, de borden vier, vijf en zes remiseerden, maar Philidor 3 sloeg toe aan de top. Voorzitter Wim Vergeer kreeg van Pajcin een alles of niets offensief te verwerken en schonk Pajcin een schamel niets. En Braggaar, vorig jaar nog in het vierde, kende geen pardon met clubgenoot Van Steenwijk. Katwijk ontving deze week LSG 4, de promovendus uit de eer ste klasse. Voorlopig hebben de kustbewoners een 2-1 voorsprong genomen. LSG heeft in de reste rende vijf afgebroken partijen ech ter nog de mogelijkheid er een ge lijkspel uit te slepen. Guido van de Bent en Jan Hellenberg brachten ook pas echt gelukkig na die over winning in de finale tegen de Rus sen. Na die overwinning op de Duitsers zeiden mensen tegen ons: jullie hoeven helemaal geen Euro pees kampioen meer te worden, want je hebt de Duitsers al versla gen. Maar zo voelde ik dat helemaal niet. Westduitsland is voor mij net als elke andere andere tegenstan der. Het enige verschil is, dat het al tijd heel erg moelijk is om van ze te winnen. Als je dan wint, geeft dat een extra fijn gevoel. Dat is alles". de eerste punten voor Katwijk bin nen. De van Leiderdorp afkomsti ge LSG-er Jan Arend van der Steen verspeelde zijn winnende voordeel en blunderde en Leo Barendse liet zijn toren insluiten op a8. LSG deed iets terug in de per soon van Andre van der Drift. Deze gerenommeerde correspondentie- speler wist zijn openingsvoordeel te verzilveren. In de vijf hangpartij- en heeft Wilfried Binnendijk (Kat wijk) winnend voordeel tegen Joop Bakker en staat Erik van der Marei (LSG) gewonnen tegen Gijs Haas noot. Rob Hak en Piet Piket komen beiden voor LSG waarschijnlijk niet verder dan een half punt, zodat op Arvic Harms de taak rust een to reneindspel met een pion meer te winnen. Als zijn tegenstander, Van Duijvenbode, remise houdt dan wint Katwijk met 4,5-3,5. Voorschoten 1, de grote favoriet voor de titel, treft binnenkort Voor schoten 2 en Leiderdorp dient aan te treden tegen de tweede promo vendus, Alphen 2. REMMELT OTTEN ROTTACH-EGERN (SID/DPA) - Franz Beckenbauer had zich wat anders voorgesteld van het trai ningskamp voor de wedstrijd met Nederland woensdag. Vermoeide spelers sturen de plannen in de war. Zijn idee, de voetballers de ko mende dagen weerstand in de per soonlijke duels te laten opdoen, kon al na een training de prullen bak in. De Teamchef is geschokt: „Het heeft geen zin hard te trainen", ver bijt hij de teleurstelling. „De spe lers zijn moe en daarom blessure- gevoelig. Vooral de zes deelnemers aan de Olympische Spelen zitten aan de grens van hun vermogen", zo inventariseert Beckenbauer. De Westduitse record-international had zijn selectie willen trainen op het aangaan en winnen van manne lijke, persoonlijke duels. Becken bauer is immers overtuigd dat, als de Mannschaft vier maanden gele den wat feller had gespeeld tegen Orarye, de Europese titel mis schien in Westduitse handen was terecht gekomen. Van het door Beckenbauer beoogde inhaaleffect komt niets terecht in Rottach- Egern, een rustig oord in Beieren, waar het trainingskamp is opgesla gen. De opzet is omgegooid, de bal is voorlopig uit de training verban nen. Gistermiddag werd alleen nog gelopen door het idyllische Beierse landschap. Beckenbauer heeft niet alleen vermoeide spelers. Anderen zijn geblesseerd en zelfs het gevaar van ziekte ligt op de loer. Bij Bayern München-verdediger Norbert Nachtweih werd gisteren rood vonk geconstateerd. Omdat zijn ploeggenoten Stefan Reuter en Olaf Thon bij de nationale selectie zitten, moesten alle spelers in Rot- tach een tablet slikken om infectie te voorkomen. Wat de geblesseerden betreft: Hassler heeft een liesblessure, bij Kohier werd na de Europa Cup wedstrijd tegen FC Antwerp een knie gehecht, Littbarski heeft last van een dij. Die laatste hoeft overi gens niet te rekenen op een plaats in de basis tegen Oranje. De 'Italia nen* Voller, Matthaus en Brehme, die zich na het weekeinde bij de se lectie voegen, kunnen dat wel. Groot vraagteken is de bezetting van de libero-positie. Fach en Her- get zijn kandidaat, waarbij Fach de beste papieren heeft. De mogelijke opstelling voor de wedstrijd tegen Nederland in Mün chen: Illgner; Reuter, Fach, Buchwald en Kohier; Hassler, Mat thaus, Thon en Brehme; Klin- smann en Voller. SPORTAGENDA KNVB RESERVES KLASSE: UVS 2-Papendrecht 2 TWEEDE KLASSE A: Roodenburg 2-Veto 2. Blauw Zwart 2-RKAW 2 DERDE KLASSE A: UVS 3-SJC 2. FC bsse 2- RKAW 3. Lugdunum 2-Blauw Zwart 3. Soccer Boys 2-Roodenburg 3, Alphense Boys 2-WSB 2 VIERDE KLASSE A: Wassenaar 2-RKAVV 4. Docos 2-UDO 2„ SVLV 2-Lugdunum 3, Meerburg 2-UVS 4, Altior 2-ROAC 2. Fulle Speed 2-LFC 2 VIERDE KLASSE B: ODB 2-Docos 3 VIERDE KLASSE D: Woerden 2-Nieuwkoop 2 SCOREBORD BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE NEC SC Cambuur 3-1 (3-1) 5. Lok 1-0. 23. Kooien 2-0, 32. Janssen 3-0. 40. Alma 3-1. Scheidsrechter Uilenberg, toeschouwers: 3000. Gele kaart: Erkelens (SC Cambuur). TENNIS TOULOUSE Tsjesnokov (Sov) Smid (Tsj) 6-4, 6-2, Hlaeek (Zwï) - Sreiber (Tsj) 7-5, 6-4, Bergström (Zwe) - Leconte (Fra) 6-3, 7-6 (6-6). Connors (VSt) - Schapers (Ned) 6-2, fr-4. HANDBAL België Nederland (vrouwen) 18-17 (10-5). ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sportreporta- ge. 12.20-12.30 BBC 1 Grandstand: voetbal. 12.30-14.00 BBC 1: Wielrennen in Ierland, snooker: Internationale kam pioenschappen in Reading. 13.55-14.55 Super: Sportsworld: sportnieuws uit Amerika. 14.00-14.30 BBC 1: Autoraces in Brand's Hatch. 14.00-16.30 Did 3: Tennis: GP halve finales dames in Filderstadt. 14.30-16.30 BBC 1: Golf: Dunhill World Cup in St. Andrews. 14.50-16.00 BRT 1: Wielrennen: Ronde van Lombardije. 15.30-16.30 SKY: The Bi-Centennial Gold Cup-Grand Final: finale van voetbaltoernooi met de nationale teams van Australië, Brazilië. Argenti nië en Saudiarabiè. 15.30-16.30 Super: Major League Baseball "88. 16.30-16.40 BBC 1Rugby overzicht. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 16.30-17.30 Super: American Colle ge Football. 16.40-18.00 BBC 2: Snooker. 17.10-17.15 BBC 1: Sport. 18.00-18.55 Did 1Sportschau: sport nieuws. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe auto- en motorsportmagazine. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen: magazine. 21.05-21.20 BBC 1: Sport. 21.30-22.20 Ned 1: Rondom tien: als je plotseling moet stoppen met top sport 21.30-22.28 SKY: Trans World Sport: magazine met hoogtepunten van re cente sportgebeurtenissen. 21.47-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.30-23.30 SKY: 1988 Europa Cup ijshockey. 23.30-00.30 SKY: VFL Australian Ru- les Football. 22.35-22.50 BRT 1Sport op zater dag: sportmagazine. 22.55-00.05 BBC 1: Horse Of The Year Show. ZONDAG 12.45-16.00 Ned 2: Veronica's Strandrace. 13.00-14.05 SKY: Trans World Sport: humoristische momenten en hoogte punten uit de sport. 13.30-14.25 Super: Motor Cycling Events. 14.00-15.00 BBC 2: Golf: Dunhill World Cup in St. Andrews. 14.05-16.15 SKY: 1988 Downhill Cup: dames golftoernooi in Lake La- nier. 14.30-15.30 Super: Gaelic Football 15.00-16.40 BBC 1: Golf: Dunhill World Cup in St. Andrews. 15.00-17.00 Did 1: ARD-Sport extra: GP tennistoernooi in Filderstadt (fina le vrouwen-enkelspel) en Duitse kam pioenschappen formatiedansen in Bremen. 15.30-16.30 Super: World Sport Spe cial: het laatste sportnieuws. 16.40-17.20 BBC 1: The Horse Of The Year Show. 16.45-17.15 Ned 3: Studio Sport: paardesport: Military in Boekelo. 17.00-17.55 TV 5: Sports Magazine. 17.05-18.15 BBC 2 Rugby Special. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Repor tage. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.25-18.55 Super: Voetbal: het laatste voetbalnieuws. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen magazine. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1: Sportweekend: magazine. 22.50-23.50 Super: Major League Baseball '88. 22.55-00.30 BBC 2: Snooker: samen vatting van de internationale kam pioenschappen in Reading. 23.25-00.25 SKY: 1988 Europa Cup ijshockey. 00.30-01.05 BBC 2: Golf: samenvat ting van World Cup in St. Andrews. Frank Rijkaard feestend, met Ruud Gullit (links) na de overwinning van Oranje op Westduitsland: „Ruud is een veel meer spectaculaire voetballer dan ik". (archieffoto ANP)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19