Fiorillo wil afscheid met Europese beker Heerenveen wijst fusie af Een waar 'balkenfestival NISSAN SUNNY Vanderlijde vindt nieuwe Duitse club Professor vindt doping bij Christie AUTCEHEEMSKERI wêa Boetes Ajax en KNVB Opmerkelijk begin eerste lustrum lndoor Leiden ZATERDAG 15 OKTOBER 1988 PAGINA 17 AZC start met ruime winst tegen Gent ALPHEN AAN DEN RIJN Twee miljoen lires telt het Italiaanse Pescara neer om de ve dette van Posillipo, Mario Fiorillo, straks te mogen inlijven. En dat is twee keer zoveel als de recordtransfer van vorig jaar, toen Ferreti van Laszio Roma naar Arenzona toog. Water- polo-international Fiorillo is momenteel in Alphen te bewonderen, waar hij met Posillipo aan een afscheidstoernee bezig is, die wat hem betreft moet uitmonden in het veroveren van de Europa Cup voor landskampioenen. Eric Noordegraaf, met drie treffers prodnktief tegen Gent. (archieffoto» Cambuur wordt FC Friesland HEERENVEEN (GPD) - Er komt volgend seizoen zo goed als zeker een FC Friesland, zij het niet als een resul taat van vruchtbare samenwerking tussen de beide betaald voetbalorganisaties in Friesland, SC Cambuur en SC Heerenveen. Het bestuur van SC Heerenveen wees gister avond het huwelijksaanzoek dat SC Cambuur begin au gustus had gedaan van de hand. ..Dat zou een mooi afscheid zijn, want ik heb vijftien jaar bij Posil- lipo gespeeld. En ik denk dat ons team sterk genoeg is om de Europa Cup te winnen. Pescara deed het vorig jaar ook. Dit jaar zijn wij de sterkste Italiaanse club", lacht de 28-jarige aanvaller. De Seoul-gan- ger tekende een tweejarig contract bij Pescara, dat in januari van zijn diensten gebruik gaat maken. Gisteravond nam Fiorillo met Posillipo al vast een voorschot op een plaats in de kwartfinales van de Europes beker. De Italianen zet ten de zonder steunpilaar Adonis Aronis (voor studie in Amerika) spelende Griekse titelhouder Eth- LONDEN (Reuter) Volgens pro fessor Arnold Beckett heeft Lin- ford Christie geluk gehad, dat hij zijn zilveren medaille voor de twee de plaats op de 100 meter in Seoul heeft mogen behouden. Het Britse lid van de medische commissie van het IOC verklaarde gisteren voor de tv, dat hij het urinestaal van de atleet opnieuw had onderzocht en daarbij sporen van pseudo-ephe- drine had aangetroffen. „Christie had geluk dat hij in Seoul het voor deel van de twijfel kreeg en niet zijn medaille moest afgeven," al dus Beckett. In Seoul schoof Christie op van het brons naar het zilver, nadat de Canadese winnaar Ben Johnson was gediskwalificeerd wegens het gebruik van steroiden. De doping- test na de 100 meter kwam hij goed door, maar het urinestaal na de 200 meter gaf sporen van het stimule rend middel pseudo-ephedrine te zien. Hij werd echter niet vervolgd, omdat de medische commissie de aangetoonde hoeveelheid te gering vond. Professor Beckett zei vöor de Britse tv, dat hij het urinestaal van de 100 meter opnieuw had onder zocht en ditmaal wel sporen had gevonden van pseudo-ephedrine. Christie, die ook deel uitmaakte van het team dat zilver won op de 4x100 meter, was uiteraard weinig ingenomen met de handelwijze van Beckett: „Het is een ellendige affaire." Tony Ward, woordvoerder van de Britse atletiekbond, sprak zich duidelijker uit. „Een aanflui ting. Dat is het. Linford werd in Se oul driemaal onderzocht en drie maal schoon bevonden. Wie gaf professor Beckett het recht op nieuw te controleren en waarom moest hij zo nodig met deze uit spraken op de tv De vraag is moe ten wij nog waarde hechten aan het anti-doping programma van het IOC als het op deze manier wordt uitgevoerd en in de openbaarheid wordt gebracht." DEN HAAG (ANP) - Arnold Van- derlijde blijft ook in het komende seizoen voor een Duitse club in de Bundesliga boksen. De Limbur ger, die in Seoul voor de tweede maal in zijn carrière een bronzen medaille in het zwaargewicht ver overde, komt in het nieuwe seizoen echter uit voor een andere club: Le- verkusen. De afgelopen drie jaar startte de Europese kampioen voor Leon- berg. dat wegens financiële proble men heeft moeten afzien van een nieuw seizoen in de Bundesliga VOETBAL - Socrates voetbalt weer. De briljante vormgever van liet Braziliaanse elftal in het begin van de jaren tachtig, heeft een con tract voor een jaar bij Santos gete kend. Anderhalf jaar geleden nam Socrates afscheid van het topvoet bal. „Ik ben gevraagd het nog eens te proberen. Het is een uitdaging voor me", zei de 34-jarige speler die vroeger voor Flamengo uitkwam. TENNIS - Steffi Graf is moe. De Westduitse Olympische kampioe ne tennis heeft afgezegd voor het internationale toernooi, dat van 17 tot en met 23 oktober in Zürich wordt gehouden. Na de gebeurte nissen van de afgelopen weken, ben ik eenvoudig te vermoeid om te kunnen spelen", verklaarde de Westduitse gisteren in haar woon plaats Brühl. nikos te kijk: 16-8. Alleen in de eer ste periode (3-3) en bij een foutief uitgevallen keepers wissel (Lignao voor De Gennaro), waardoor de voorsprong van 10-4 snel slonk tot 11-8, kende Posillipo een mindere periode. Maar toen De Gennaro weer terugkeerde deklasseerden de Azurri's - met zes treffers van Fiorillo - het alleen fysiek sterke Ethnikos: 16-8. AZC/Tarvo, dat in de openings wedstrijd moeizaam (schotpercen tage: 34) met 12-3 langs de Belgi sche kampioen Gent zwom, was AZC - Gent: 12-3 (3-0, 2-0, 4-2, 3-1) Scores AZC: Van Winsen 3, Noorde graaf 3, Pielstroom 2, Jansen 2, Van der Leden 1, Verboom 1. Man meer: 5 uit 7. Scores Gent: Witteboom 1. Meyers 1, Delmeiren 1. Man meer: 0 uit 2., Posillipo - Ethnikos: 16-8 (3-3, 4-1, 3- 0. 6-4). Scores Posillipo: Mario Fiorillo 6, Franco Porzio 3. Gerendas 2, Postiglio- ne 2, Giuseppe Porzio 1, Marsili 1. Man meer: 8 uit 11. Scores Ethnikos: Moustakarias 5, Ma- hairas 2, Saridakis 1. Man meer: 3 uit 9. LEIDEN Een bijna onge kende weelde voor lndoor Leiden: het was gisteren ge zellig druk in de Groenoord- hallen op de eerste avond van het lustrum concours hippique. Misschien hielp de andere indeling een beetje. De lange zijde bij de in gang van de hal was geheel gevuld met blauwe boxen voor de spon sors van het evenement. En de tri bune aan één van de korte zijden was gereserveerd voor genodigden van het bestuur. Derhalve behoef den alleen de tribunes aan de beide andere zijden vol te stromen. Maar die waren toch zo ongewoon goed bezet dat het de indruk wekte dat velen in het vijf-gulden-fuikje van het bestuur waren gezwommen: een prijs voor alle plaatsen om het eerste lustrum te vieren. Het lukte overigens niet meteen. Toen het springen van de vroege rubrieken al in volle gang was wa ren de tribunes nog akelig leeg. Maar in de loop van de avond groei de de belangstelling snel. Voor de paarden of voor het optreden van Gerard Joling? Wie zal het zeggen? Maar de jeugd (en die niet alleen) stroomde als een lawine toe toen de sympathieke en populaire zanger het publiek uitnodigde dichterbij te komen. Het werd een uitbundig en luidruchtig massaal muziek- feestje daar in het midden van de piste. „Dat kan alleen in Leiden", Jeu Joris, de verzorger en vertrou wensman van Vanderlijde: „Wij zijn rond met Leverkusen. Binnen kort worden de contracten gete kend." De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat nog een tweede Limburgse bokser voor de Westduitse vereni ging start. Lichtgewicht Silvio Mezzenga, die door het Nederlands Olympisch Comité niet goed ge noeg werd geacht voor uitzending naar Seoul, is vrijwel rond met Le verkusen. Hereniging De Turk Nairn Suleymanoglou, Olympisch kampioen gewichthef fen in de klasse tot 60 kilogram, wordt herenigd met zijn Bulgaarse familie. Ouders, twee broers met echtgenoten en een neef van de ge wichtheffer zijn aangekomen bij de Bulgaarse grensplaats Edirne. Vandaar zullen ze naar Istanbul worden gebracht. De gewichthef- fer verliet in 1986 het Bulgaarse team om zich in Turkije te vesti gen. Na het winnen van de Olympi sche titel werd hij een volksheld. Politici en sportofficials uit Turkije deden daarop een verzoek aan de Bulgaarse autoriteiten, de familie te herenigen. Suleymanoglou ondervindt nog altijd de voordelen van zijn titel. Donderdag kreeg hij, zoals eerder beloofd, voor elke kilo die hij in Se oul succesvol tilde een gouden munt. Dat betekende 342,5 mun ten. met een waarde van 60.000 gul den. aandachtig toeschouwer bij dat du el. Wanneer AZC er vanavond in slaagt om in navolging van Posil lipo ook Ethnikos te kloppen, is de kwartfinale bereikt. Coach Piet Reedijk ziet daar wel mogelijkhe den toe. „Dat Aronis er niet bij is, is voor ons een leuk gegeven. Ik vond de Grieken weinig opvallend spe len. We moeten ons doel vanavond bereikt hebben. Als dat niet lukt, ligt dat aan ons zelf'. De Schipluidenaar beseft dat zijn ploeg dan een stuk beter zal moeten presteren dan tegen Gent, de zwakke broeder van het kwar tet, die overigens beter voor de dag kwam dan in voorgaande EC-con- frontaties. „Ze haalden goed de snelheid uit het spel, ik vond ze ook beter dan verwacht", aldus John Jansen. De Alphenaar, die een on zichtbare rol vertolkte, ontkende dat zijn ploeg bewust verstoppertje speelde om de toekijkende Grie ken zand in de ogen te strooien. „Alleen met de man meer hebben we dat gedaan, maar verder ging dat onbewust. We speelden ge woon wat stroefjes. Dat ik prak- riep Joling enthousiast uit. t>e tri bunes waren zichtbaar leger na zijn vertrek. Hoofdmoot Maar de hoofdmoot vormden na tuurlijk toch de paarden. Het be gon in de middaguren met tal van mannelijke en vrouwelijke schoon heden uit het Arabisch Volbloed paarden Stamboek. Pas toen die uit het zicht waren verdwenen kon bouwer Jan Hein Drabbe zijn eer ste pittige parcours (1.30 meter) op de uitstekende lemen vloer in de Groenoordhal uitzetten. Er verschenen voor die eerste ru briek 35 combinaties in de ring. Ze reden een 'concours met ingeslo ten barrage', zoals dat in het hip pisch jargon heet. Dat betekent dat elke combinatie die de tien hinder nissen foutloos binnen de tijd kan overwinnen, meteen mag door- galopperen voor de beslissende barrage (op tijd). De enige Seoul- ganger in het aanwezige veld van springruiters - Wout Jan van der Schans - maakte meteen een goed entree door met zijn paard Avon tuur na een foutloze rit de gang over de zes hindernissen van de barrage in de kortste tijd te vol brengen. Alle grootheden - onder wie good-old Anton Ebben, ex-Euro- pees kampioen Johan Heins, voor malig Nederlands kampioen Piet Raymakers en Olympiade-deelne mer Wout Jan van der Schans - ver slikten zich later in het sportief ve nijnige parcours dat Jan Hein Drabbe voor de strijd op 1.40 mne- ter hoogte in elkaar had geflanst. Er daverden heel wat balken uit de lepels. Slechts drie van de 27 combina ties kwamen zonder brokken uit de ring. Daar er meteen op tijd werd gereden kon onmiddellijk de ba lans worden opgemaakt. De mili taire wereldkampioen Uriël Taken had met zijn kleine paard Voila T de rit het snelst voltooid. Caroline Lankester had er enkele seconden meer voor nodig gehad. Hein van Driel liet ook alle balken onaange roerd, maar kwam qua tijd op de derde plaats. Balkenfestival Laat op de avond - nadat Gerard Zweedse kansen voor EK gestegen ZURICH (SID) - Als het voor stel van de desbetreffende com missie wordt aangenomen, vindt het eindtoernooi van het negende Europees voetbal kampioenschap over vier jaar in Zweden plaats. De commis sie maakte gisteren het advies, waarbij gekozen moest worden tussen Spanje en Zweden, be kend. Het uiteindelijke besluit valt tijdens de bestuursverga dering van de Europese Voet bal Unie (UEFA) op 16 decem ber in Zürich. Voor de organisa tie van het Europees kampioen schap dacht men aanvankelijk aan een samenwerkingsvorm met Denemarken. Zweden heeft nu voorgesteld de wed strijden te laten plaats vinden in Stockholm, Göteborg, Mal- mö en Nörrköping. tisch niet op de midvoorplaats heb gelegen, was puur toeval". Hoe het ook zij, AZC bereikte in het mager bezette (200 toeschou wers) De Thermen niet het niveau dat nodig is om tegen Ethnikos op voorhand tot favoriet te worden be stempeld. De grootste winst peur de de thuisploeg uit de overtalsitu- aties, waaruit vijf (van de zeven) Joling zijn tour de chant had vol tooid, de Arabische paarden in vol le glorie waren getoond en de Gele Ruiters van het Korps Rijdende Artillerie hadden zien hoe zij hard nekkige pogingen blijven doen om het hippisch verleden levend te houden - werden de hindernissen opgebouwd voor de derde en laatste rubriek. Het aantal combinaties op de startlijst bleef ruim beneden de be loofde dertig. In totaal kwamen er precies twintig aan de start. Het werd een waar balkenfestival. Het duurde tot de vijftiende combina tie voor de èlf hindernissen fout loos werden overwonnen. Willy van den Ham volbracht dat huza renstukje met Optiebeurs Pyt hagoras en dat betekende voor hem meteen dat hij de Leidens- Ontzetprijs in ontvangst kon ne men. Want ook na hem kon nie mand alle balken laten liggen. Het was zelfs zo erg, dat Piet Rayma kers met 8 strafpunten nog in aan merking kwam voor een zesde prijs. De ruiters en amazones zijn van daag en morgen nog in actie in de Groenoordhal. Gerard Joling komt niet meer terug. Vanmiddag is 'De keer gescoord werd. De Belgen daarentegen benutten hun twee nummerieke mogelijkheden niet. Vanavond staan Gent - Posillipo (18.30 uur) en AZC - Ethnikos (20.00 uur) op het programma en morgen wordt het toernooi beslo ten met de duels Ethnikos - Gent (14.30 uur) en AZC - Posillipo (15.45 uur). WIM VAN WANROOY Film van Ome Willem' voor de kin deren. Vanavond zingt René Schu- man. Morgenmiddag wordt tussen de springrubrieken door een mon stercarrousel gereden door klanten van de maneges Liethorp (Leider dorp) en Reyerbos (Ridderkerk) met zestien paarden en evenveel pony's. KOOS POST De uitslagen. Springrubriek 1.30 meter. 1 Wout Jan van der Schans met Avontuur, 2. Berend Kalk met Swingo Investment, 3. Willy van den Ham met Rinnetou Z, 4. Bert Romp met Angolan. 5. Johan Heins met Martin Waswo. 6. Jos van Eggelen met Rapsody. Rubriek 1.40 meter. 1 Uriel Taken met Voila T, 2. Caroline Lankester met Westfalia Emigrant, 3. Hein van Driel met New Mexico. 4. Frank van Helmond met Surprise H. 5. Eric van der Vleuten met Goldfee. 6. Willy van den Ham met Ralmé Z Rubriek 1.50 meter. 1. Willy van den Ham met Optiebeurs Pythagoras, 2. Emiel Hendrix met Optiebeurs Deci sion, 3. Bert Romp met Van Opstal's Ex press, 4. Marcel Dufour met OO Seven, 5. Henk van de Pol met Daigon, 6. Piet Raymakers met Lady ZB II. „Er is voldoende ruimte en steun voor een zelfstandig voortbestaan van SC Heerenveen als betaald voetbalorganisatie", is de motiva tie voor de beslissing die het be stuur van SC Heerenveen schrifte lijk aan het bestuur van SC Cam buur heeft meegegeven. Dat de FC Friesland er niettemin komt is zo goed als zeker, omdat het bestuur van Cambuur al eerder te kennen had gegeven na bijna 25 jaar van de eigen naam af te willen om puur uit promotionele overwegingen voor de naam FC Friesland te kiezen. Cambuur vice-voorzitter Jan Piet Stam noemde de beslissing van het bestuur van SC Heeren veen gisteravond „teleurstellend". „We hadden gehoopt op een posi tieve samenwerking, om naar het bedrijfsleven toe een beter produkt te kunnen aanbieden. Het investe ringsklimaat in Friesland is niet erg gunstig en de recent versche nen vierde nota ruimtelijke orde ning maakt dat klimaat er zeker niet gunstiger op. Friesland dreigt een slaapprovincie te worden. Het zuiden van het land en de Rand stad worden er economisch alleen maar sterker op. We zullen als pro vincie wat moeten bieden om men sen en bedrijven naar het noorden te lokken. Een sterke fusieclub had een onderdeel van dat pakket kun nen vormen". Randstad De filosofie achter het voorstel van Cambuur was, dat een fusie club de door het bedrijfsleven als ongunstig ervaren tweedeling in de provincie zou opheffen. Jan Piet Stam hield ook gisteravond vol „dat er Friese bedrijven zijn die de fusieclub hadden willen sponso ren, maar er geen heil in zien het geld in een van beide clubs te ste ken. Het is niet helemaal toevallig dat zowel Cambuur als Heeren veen op dit moment een overigens gewaarderde shirtsponsor uit de Randstad hebben". Volgens voorzitter Riemer van der Velde van SC Heerenveen werkt het marktmechanisme juist andersom. „Gullit verdient het vijf voudige van het bedrag dat Cam buur en Heerenveen van de hoofdsponsor ontvangen, met re clame-activiteiten voor de Frico om een Fries produkt juist buiten de provincie te promoten, terwijl juist randstedelijke bedrijven die de noordelijke markt willen ver overen voor een Friese club als speerpunt in de reclame-activitei ten kiezen". Volgens Van der Velde was het oordeel binnen alle geledingen van de club eensluidend: geen fusie. „Laat ik voorop stellen dat we blij waren dat het voorstel eindelijk eens ter tafel kwam en dat het niet netjes zou zijn de zwarte piet nu bij Cambuur-voorzitter Cees Rooze- mond op tafel te leggen. Er is zo vaak over een fusie gesproken dat het wel eens tijd werd die mogelijk heid echt grondig te onderzoeken. In de afweging speelden zakelijke, maar vooral ook emotionele facto ren een rol. Vooral dat laatste. Ik heb meer dan eens in verwijtende zin gehoord dat ik het niet in mijn hoofd moest halen om deze unieke club te verkwanselen. Die emotio nele facoren hebben een belangrij ke rol gespeeld in het uiteindelijke besluit, al heeft het bestuur in het laatste overleg met de onderne merssociëteit nog eens nadrukke lijk kenbaar gemaakt, dat het be sluit van het bestuur niet anders dan een zakelijk besluit kon zijn". Zekerheid „Krachtig geformuleerd: we kunnen nu niet 'nee' zeggen tegen Cambuur en over twee jaar consta teren dat de club zakelijk niet meer levensvatbaar is. We hebben vanuit de achterban echter de zekerheid meegekregen dat er meer kan, dan tot nu toe gebeurt. Er is ons een fi nanciële zekerheid geboden, waar mee we voor een flink aantal jaren verder kunnen. Dat was een extra ruggesteun, die ons gesterkt heeft in de gedachte dat we ook zonder Cambuur de komende jaren verder kunnen". Duidelijk is dat het fusievoorstel van Cambuur niet op het meest gunstige moment kwam. Dat valt op te maken uit de opmerking van Van der Velde „dat als er zakelijk en sportief bezien geen vertrouwen in de toekomst bestond, we onge twijfeld positief op het voorstel zouden hebben gereageerd". Heerenveen heeft echter een aantal jaren geleden een succesvolle sane ringsoperatie succesvol afgerond en gaat als een financieel gezonde club door het leven. Bovendien is in Heerenveen voor een ambitieuze opzet van het jeugdvoetbal geko zen, waarvan binnen redelijke ter mijn de vruchten in de vorm van sportieve successen geplukt kun nen en moeten worden, gezien de aan het begin van het seizoen geda ne uitspraak van Van der Velde, dat er dit seizoen een prijs behaald moet worden. In het midden latend of dat rechtstreekse promotie of deelname aan de nacompetitie met de mogelijkheid van promotie via de achterdeur betekent. Cambuur gaat hooguit sportief op dit moment als zieltogend door het leven, maar Jan Piet Stam denkt dat zijn club zowel sportief als financieel ook in de toekomst mogelijkheden heeft. „Ik wil slechts wijzen op de activiteiten van de pas vorig jaar opgerichte Zakenclub, die nu al tachtig en naar verwachting aan het eind van het seizoen over de honderd leden zal tellen. We hebben de laatste tijd in een behoorlijk tempo plannen ontwikkeld. Met dezelfde snel treinvaart blijven we bezig met de club, ondanks de afwijzende reac tie van Heerenveen op ons plan". Die plannen zijn de afgelopen we ken meer dan eens naar buiten ge komen: de bestuurlijke reorganisa tie, de (ver)bouwplannen voor het stadion en de opzet van een vereni gingsstructuur die tot een sterkere clubbinding en vooral beter opge leid talent moet leiden. Reserveren Het bestuur van SC Heerenveen heeft ondanks de afwijzing van het fusieplan de deur naar Cambuur toe toch op een klein kiertje gela ten. Heerenveen wil namelijk tot een vorm van permanent overleg tussen beide clubs komen, om eventueel een gezamenlijk front te kunnen vormen als de belangen van het Friese betaald voetbal in het geding zijn. Bovendien be treurt SC Heerenveen het ten zee rste als Cambuur de competitie 1989-1990 onder de naam FC Fries land zou ingaan. „Naar onze me ning dient de naam FC Friesland gereserveerd te worden voor een situatie, waarin een samengaan van beide bvo's de enige oplossing is voor handhaving van betaald voetbal in de provincie Friesland", schrijft het bestuur van Heeren- De filosofie daarachter is, dat het 'nee' van nu niet een definitief 'nee' voor de toekomst» is. „Sanerings plannen van de KNVB of de open Europese markt na 1992 zouden ons op de langere duur best eens in eikaars armen kunnen duwen", al dus Riemer van der Velde, die met name hecht aan een regulier over leg tussen beide clubs. „Ons ge meenschappelijk belang is en blijft immers voetbal, een goede jeugd opleiding en meer in het algemeen de zorg voor een gunstig voetbal klimaat in Friesland". Jan Piet Stam wijst een vorm van geregeld overleg niet van de hand, maar is er van nagenoeg ze ker van dat de naam SC Cambuur zal moeten wijken voor de meer aansprekende naam FC Friesland. „De promotionele waarde van die naam is volgens ons groot" ADVERTENTIE EEN VAN DE 30 TYPEN PAST PRECIES BIJ U CF3 NISSAIM Prijs incl. BTW, excl. afleveringsko^ten. trnrnrfflic OFF. DEALER LEIDEN Lammensdiansweg 128 [fE3f\77ec apu! R0EL0FARENDSVEEN Tel. 071-310811 lw Alkemadelaan 1 Tel. 01713-2866 ZÜRICH (SIZ) De tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UE FA) heeft gisteren de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) en Ajax geldboetes opgelegd. De bond kreeg een straf van 12.000 Zwitserse francs (ongeveer 16.000 gulden) omdat enkele spelers van het UEFA- jeugdteam op 24 juli van dit jaar in Koprinivice na afloop van de met 0-1 verloren wedstrijd tegen Tsjechoslowakije voor de eindronde van de strijd om de Europese titel de Oostduitse scheidsrechter Peschel grof hadden bejegend. Ajax kreeg twee boetes, respectievelijk van 5.000 francs en van 3.000 francs. De eerste straf werd opgelegd wegens, volgens de tuchtcommis sie, wangedrag van de ploeg op 7 september tijdens de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van de UEFA-beker in Lissabon tegen Sporting, de tweede wegens het gooien van voorwerpen vanaf de tribunes tijdens de return in Amsterdam op 5 oktober. De hoogste geldboete werd opgelegd aan PAOK Saloniki, de club van trainer Rinus Israel. De Grieken dienen 20.000 francs over te maken we gens het feit, dat er op 6 oktober tijdens de wedstrijd PAOK - AC Napoli herhaaldelijk voorwerpen op het veld werden gegooid, waardoor de scheidsrechter enkele keren moest onderbreken. Een andere Griekse club, FC Larissa, werd met 10.000 francs beboet voor soortgelijke overtre dingen op 5 oktober tegen Xamax Neuchatel. Ook Johan Heins verslikte zich in het parcours in de Gr oendoor dhallen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17