Buurtbus voor ouderen in Noordwij kerhou t 'Kwaliteit vervoer zieken loopt gevaar' Imtmtiefbejaardenboriden moet voorkomen dat bejaarde vereenzaamt Pothy acinten over enkele weken in bloei /genda ZATERDAG 15 OKTOBER 1988 PAGINA 13 NOORDWIJKERHOUT De Stichting Gecoördineerd Bejaar den werk Noord wij kerhout laat vanaf maandag 17 oktober van maandag tot en met vrijdag een buurtbus voor ouderen rijden. Ie dere oudere die moeilijk gebruik kan maken van het openbare vervoer en voor wie een taxi te duur is, kan de buurtbus bestellen. De stichting heeft het initiatief voor het vervoersproject geno men omdat de plaatselijke ouderenbonden de behoefte aan deze vorm van vervoer bij hun leden signaleerden. Maijoke van der Veen, medewerkster van de stichting, denkt dat er vrij veel oude re Noordwijkerhouters zijn die graag deelnemen aan de voor hen georganiseerde activiteiten, maar die dit bij gebrek aan goed ver voer, niet kunnen. In Noord wij kerhout is de grootste ouderenbond de Unie KBO, met drie onderafdelingen binnen het dorp. Er worden daardoor ook op drie verschillende plaatsen activiteiten georganiseerd. Desondanks vormt de afstand voor veel ouderen een onoverko melijke barrière. door Monica Wesseling "Vooral in wijken zoals Zeeburg in de dichtheid van de bushaltes niet voldoende. Een oudere moet altijd wel een stukje lopen om de halte te bereiken. Bovendien hebben be jaarden de neiging om te vroeg van huis te gaan waardoor ze ook nog eens tien minuten bij de halte staan. Soms is er een bankje, maar meestal niet. Dat lopen, samen met het staan, is voor velen te zwaar". Niet alleen de behoefte binnen het eigen dorp, ook het succes in buurgemeenten met vergelijkbare projecten, heeft voor de stichting de doorslag gegeven. Alleen Van der Veen hoopt met de buurtbus het gevaar van isolement en vereenzaming van de bejaarden te bezweren. "Er is een grote groep bejaarden die maar moeilijk het huis uitkomt. Ze willen best mee doen met allerlei activiteiten zoals klaverjassen, bingo en koffie-drin- ken, maar kunnen zichzelf er ge woon niet toe zetten. Naarmate we het voor hen makkelijker maken, is de kans dat ze meedoen groter. Dat is belangrijk omdat we zo een wa pen tegen het isolement en de ver eenzaming in handen hebben". De ouderen worden vanaf maan dag gehaald en gebracht met een taxi of 8-persoonsbus van taxibe drijf Meeuwenoord uit Noordwij- kerhout waarmee de stichting een contract heeft afgesloten. De buurtbus rijdt vooralsnog alleen op werkdagen. Mocht echter blijken dat er behoefte bestaat aan vervoer op zaterdag en zondag dan sluit Van der Veen uitbreiding van het aantal uren niet uit. "Als wij elke vrijdag overstelpt worden met aan vragen voor vervoer op zondag naar de kerk, zullen we uitbreiding beslist overwegen". De bejaarden die gebruik willen ALPHEN AAN DEN RIJN - De kwaliteit van het ziekenvervoer in de regio loopt gevaar wanneer de centrale post ambulance niet lan ger deel uit maakt van de meldka mer in Alphen. Coördinatieproble men kunnen de rijtijd onder be paalde omstandigheden nadelig beïnvloeden. "De meldkamer be schikt over apparatuur om tijdens de rit in te grijpen, wanneer zich omstandigheden voordoen als openstaande bruggen, onvoorzie ne verkeersopstoppingen en weg- opbrekingen. De route kan dan snel worden gewijzigd. Als de am bulancepost wordt overgeheveld naar een ander plaats, ontbreekt dat overzicht". Dat zegt ondercom mandant A. Siereveld van de Alp- hense brandweer. "Om dergelijke problemen te voorkomen, is het nodig dat de Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische htilp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, spreekuur: Rijnsburgerweg 163. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Vlasveld, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, tel: 212025, spreekuur: Bronkhorststraat 43-45. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, tel: 132877, spreekuur: de Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruijne, tel: 134345, spreekuur: de LI. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Horn, tel: 766123, spreekuur: Zocherstraat 1. zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter. tel: 311414. spreekuur: Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel: 720936, spreekuur: Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: dr. van Kalmt- hout. tel: 212628. spreekuur: Hoofdstraat 8; zo: dr. van der Post, tel: 226568, spreekuur: Hoofdstraat 40, spreekuur van 12.30 tot 13.00 Oegstgeest 3 8 uur tot ma 7.30 uur: G A. van der 01751-18221. de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J. Klaver, Hofcampweg 65. Wassenaar, tel: hout en De Zilk die ouder zijn dan 65 jaar. Bovendien moet het voor hen fysiek min of meer onmogelijk zijn gebruik te maken van het openbaar vervoer en moet een taxi voor hen te duur zijn. Elke regel kan worden overtre den en zo ook die waaraan de bus- gebruiker moet voldoen wil hij le gaal in de bus zitten. Hoewel ze er kent dat controle tot op zekere hoogte noodzakelijk is, staat Van der Veen hier toch enigszins huive rig tegenover. "Misschien dat we van iemand die elke week gebruik maakt van de bus, wel even contro leren of het strikt noodzakelijk is. Die controle is niet nodig bij inici- denteel gebruik". Overigens valt er aan de grenzen voor deelname nog wel te tornen. Iemand van 55 jaar oud, die moei lijk kan gebruikmaken van het openbaar vervoer, mag best mee in de buurtbus. Datzelfde geldt voor een gehandicapte. De stichting ge coördineerd bejaardenwerk heeft ook deze bevolkingsgroepen in haar zorg-pakket. De stichting pro beert ouderen en mensen met ver gelijkbare fysieke of geestelijke moeilijkheden, zolang moegelijk zelfstandig te laten wonen". Hoewel Van der Veen echt wel te spreken is over het voorzieningen niveau in Noordwijkerhout, is er naar haar mening dringend behoef te aan een dagopvang voor oude ren. Noordwijkerhout heeft geen verpleeghuis. Bejaarden die niet meer thuis kunnen worden ver zorgd, moeten daarom het dorp verlaten. Zeker voor geboren en getogen Noordwijkerhouters is dit volgens Van der Veen een hele stap die zo lang mogelijk moet worden uitgesteld. "Bejaarden die nog thuis wonen maar geestelijk heel snel achteruit gaan, zijn een enorme belasting voor de thuisomgeving. De last kan van de echtgenoot worden afgeno men door een dementerende over dag op te vangen. Ook de demente rende zelf is hiermee beter af. Door sociale contacten neemt de snel heid van het dementeringsproces iets af', vertelt Van der Veen. De dagopvang zou naar haar me ning ook moeten openstaan voor mensen die in een isolement drei gen te komen. Binnen de stichting wordt al wel over de vormen van dagopvang nagedacht, maar een concreet plan is er nog niet. Marjoke van der Veen: "Wie de taxi te duur vindt, kan de buurtbus bellen maken van de bus, moeten de dag ervoor tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met de stichting. Die maakt afspraken met Meeu wenoord. De voorziening is overi gens niet helemaal gratis. Voor een enkele rit moet één gulden worden betaald. Het vervoersproject kost de stichting op jaarbasis 10.000 tot 15.000 gulden. Omdat de uiteinde lijke kosten afhankelijk zijn van het gemaakte aantal ritten, is hier over nog geen definitieve uitspraak te doen. Inwoners van De Zilk die graag aan een activiteit in Noordwijker hout willen deelnemen, worden door de bus gehaald en gebracht. "Maar ook binnen het dorp halen en brengen we mensen. Als een be jaarde zijn kapper twee straten ver Dijkmai derop niet kan bezoeken, biedt de bus wellicht uitkomst", zegt Van der Veen. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling dat de bus tussen Noordwijkerhout en Leiden of een van de andere veraf gelegen plaat sen gaat pendelen. Controle De bus is in principe bestemd voor inwoners van Noordwijker- Parkeren Noordwijk Zee beperkt NOORDWIJK Het is niet uitgesloten dat het gebied in de kern van Noordwijk aan Zee waarbinnen alleen bewoners hun auto mogen parke ren, wordt uitgebreid. Door het aanstellen van een derde parkeercontro- leur en een aantal part-timers, zijn de controlemogelijkheden verbeterd. Hoewel het nog te vroeg is om definitief over uitbreiding te beslissen, sluiten burgemeester en wethouders dit niet langer uit. Een en ander blijkt uit het antwoord van het college op de algemene be schouwingen over de begroting voor het komend jaar. Het belangheb benden-parkeersysteem is ruim een jaar geleden in de kern van Noord- wijk aan Zee ingevoerd. De maatregel is bedoeld om de overlast van zoge heten avondtoeristen te verminderen. De bezoekers van bars en dancings zetten voorheen hun auto's neer in de woonwjk en kwamen deze aan het eind van de avond met het nodige kabaal wèer ophalen. meldkamer waar de post naartoe wordt overgeplaatst wordt voor zien van nieuwe apparatuur. Dat is een kostbare zaak, waarvoor geld zal moeten worden gevonden", zegt de ondercommandant. Dat de ambulancepost uit Al phen verdwijnt, lijdt volgens hem geen twijfel. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland, het dagelijks be stuur van de provincie hebben in middels laten weten dat voor een centrale post ambulancevervoer een gebied is vereist van minimaal 400.000 inwoners. Aangezien in de tien gemeenten van het IGOR, het samenwerkingsverband van plaat sen in de Rijnstreek, slechts 110.000 mensen wonen, wordt een andere opzet voorgestaan. Daarbij zou Zuid-Holland niet meer dan twee of drie van dergelijke posten moeten hebben. Steenhoven, Regentesselaan 45, tel: 177461. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159; zo: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520. Warmond F. Walenkamp. Dorpsstraat 45, tel: 10030. Wassenaar za: M.H. van Tolingen jr, tel: 15939, Hofcamp weg 7; zo: J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerkstraat 42. Zoeterwoudse huisarlen, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 14/10 tot vr. 21/10 door: Apotheek Kok. Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Was senaar, tel: 01751-11350. F. Muurling. Plantsoen 23. Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. van Riesen, Plantsoen 57, Leiden, tel: 071- 124516. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- Ondanks de grote technische vooruitgang en de mo gelijkheid om in kassen en koelcellen het klimaat ge heel naar eigen inzicht te regelen, blijft de tuinbouw een seizoensgebonden produktietak. De aanvoer van matracaria, zonnebloemen en andere zomerbloemen is nagenoeg afgelopen en de bloemenstalletjes wor den nu weer overheerst door herfstasters, buiten chrysanten en tal van andere najaarssoorten. Nog een paar weken wachten en de hyacinten op pot staan weer in de winkel. Hyacinten zijn in Nederland zeer geliefd. Voor een paar gulden heeft de consument weken ple zier, eerst doordat hij de hyacint ziet opgroeien en later doordat hij kan genieten van de bloem en de geur die deze verspreidt. De aanvoer van pothyacinten be reikt tegen de Kerstdagen zijn toppunt. De hyacint is een zeer veelzij dig produkt, zo blijkt uit de woorden van C. Overdevest, hya cintenkweker in Wassenaar en voorzitter van groep Bolbloemen van de Koninklijke Algemeene Vereeniging Bloembollencul tuur (KAVB). "De teler kan er ve le kanten mee uit. Ze kunnen als snijbloem worden geteeld, aan gevoerd op pot als voorgetrok ken bol of gewoon als droge bol voor gebruik in de tuin. Voor alle teeltwijzen geldt dat de bol duur is in behandeling". Het totale areaal bollengrond dat wordt gebruikt voor de teelt van hyacinten is ongeveer 1000 hectares. Dat nagenoeg dit hele areaal ligt tussen Wassenaar en Den Helder, is volgens Overde vest niet verwonderlijk: "Hya cinten moeten een goed doorla tende, niet zure of basische grond hebben. Ook de grondwa terstand moet aan strenge eisen voldoen. Gronden met die eigen schappen vind je alleen hier. Dat is maar goed ook. Door die eisen die aan de grond worden gesteld, kan het areaal nooit ongebrei deld worden uitgebreid. De hui dige produktieomvang geeft al aanleiding tot een gespannen marktsituatie, dus uitbreiding is niet raadzaam". De hyacint is voor wat betreft soortenrijkdom een beetje 'stief moederlijk' bedeeld. Kunnen de tulpekwekers uit een ruim 500 variëteiten tellend sortiment kie zen, de hyacintekweker heeft slechts 15 geschikte variëteiten tot zijn beschikking. Hoewel er volgens Overdevest 'best behoef te' is aan uitbreiding van het sor timent, zijn veredelaars hiervoor niet zo makkelijk te vinden. "De hyacint is in vergelijking met de tulp of narcis, een veel minder belangrijk gewas. Bovendien is de produktie van hyacinten duur". Wat er ook met de bol wordt 'uitgehaald', het begin van het produktieproces is altijd de ver meerdering van de bollen. Over devest legt uit dat voor de ver meerdering van hyacinten in de eerste week van juli de volwas sen bollen worden gerooid. Deze worden vervolgens gehold of ge sneden. De techniek van hollen is, zo vertelt de Wassenaarder, 75 jaar geleden bij toeval ontdekt. "Een kweker zag dat een bol die door een muis was aangevreten, veel meer kleine bolletjes ople verde. Dat bracht hem op een idee". Bij het hollen van bollen wordt de bodem met een speciaal mes je uit de bol gesneden. De ver wonding zorgt ervoor dat de hor moonhuishouding van de bol in de war raakt. Die gewijzigde hor moonconcentratie zet de bol aan tot het vormen van tientallen jonge bolletjes in de uitgeholde bodem. Een niet uitgeholde bol levert gemiddeld 10 tot 12 jonge bollen, een bewerkt exemplaar geeft 40 tot 50 nakomelingen. Sommige kwekers maken in de onderkant van de bollen enkele sneden, zonder dat de bodem er echt wordt uitgehaald. Het aantal na komelingen dat zo'n moederbol geeft, is niet veel hoger dan dat van niet-behandelde bollen. Het grote voordeel is echter dat de jongen van een gesneden bol, veel forser zijn. De produktiepe- riode van jonge bol tot leverbare C. Overdevest: "De presentatie van de spruithyacint laat veel te wensen over. Een goede verpakking stimuleert de verkoop". uotowim DUkman» bol kan zodoende met een jaar worden bekort. Na het hollen of snijden wor den de zogeheten holbollen weer opgeplant en het jaar erop weer uit de grond gehaald. Het pluksel (de jonge kleine bollen) gaat op nieuw de grond in. In het najaar weer eruit, in het voorjaar weer erin en dan tegen de zomer zijn de bollen leverbaar. Tijdens de opkweek van de bollen, krijgen deze een tempera- tuursbehandeling. De bollen worden twee weken warm be waard en krijgen vervolgens drie dagen 44 graden Celsius 'op hun kop'. De hitte moet de geelziek bacteriën doden. Deze ziekte is volgens Overdevest een van de belangrijkste belagers van de hy acint. De bacterie verspreidt zich razendsnel en er bestaat geen be strijdingsmiddel tegen. Een belangrijk deel van de bol len wordt verkocht voor het ge bruik in de tuin. Ook in menig buitenlands plantsoen staan in het voorjaar hyacinten te bloei en. In 1987 gingen 150 miljoen hyacintebollen de grens over. De hyacint die op pot in de winter en vroege voorjaarsmaan den wordt verkocht, geniet ech ter minstens evenveel belang stelling. Omdat de hyacint van nature niet geneigd is in decem ber te bloeien, moet de bol wor den 'beduveld'. De in juni/juli ge rooide bollen worden eerst drie weken weggezet bij ruim 25 gra den Celsius. Overdevest legt uit dat de bol 'denkt' dat het zomer is en daarom met de voor de zo mermaanden gebruikelijke aan leg van een bloemknop begint. Na de nep-zomer volgt een perio de van koude en wordt de bloem in de bol verder ontwikkeld. Bo vendien worden door de lage temperaturen stoffen in de bol afgebroken die de bol in rust houden. In de natuur zorgen de ze remstoffen ervoor dat de bol niet hartje winter zijn neus bo ven de grond steekt. Na alle temperatuurschom melingen, worden de bollen in de kas gezet om uit te lopen. Bin nen tien dagen na het opplanten in de kas kunnen de bollen wor den verkocht. De kleine vierkante zwarte containertjes waarin de gesprui- te hyacinten nu op de markt wor den aangevoerd, zijn Overdevest een doorn in het oog: "Er wordt heel veel tijd en geld besteed aan het opkweken van een mooie, ge zonde en goed gekleurde hya cint. Alleen voor het afleveren is veel te weinig aandacht. Een ge- spruite en even later in bloei staande hyacint, verdient beter". Een groot nadeel van de kleine potjes is dat deze omvallen zodra de spruit flink uitloopt en de bol in bloei komt. De potjes hebben te weinig draagvlak. Overdevest bedacht daarom een soort over- pot voor drie containertjes met hyacinten. De handelaren kun nen de T- of L-vormige potten ge vuld met drie containers zó op de markt brengen. Onderin de pot kan wat water worden gedaan, zodat de huisvrouw niet hoeft om te kijken naar de hyacint. Hyacinten op pot zijn globaal van begin december tot in het vroege vooijaar verkrijgbaar. Bij de tulp wordt al gebruik ge maakt van de techniek de bol enige tijd in te vriezen waardoor deze het hele jaar door in bloei te trekken is. Bij de hyacint zijn de onderzoekers nog niet zo ver, maar er wordt hard gewerkt aan het jaarrond-maken van de hya cint. De derde manier om een hya cint te gebruiken, als snijbloem, doet de laatste jaren steeds meer opgang. Overdevest denkt dat deze ontwikkeling een welkome aanvulling is op de teeltmoge lijkheden. Een punt apart bij het gebruik van de hyacint als snij bloem, is de rol die de bolbodem speelt in de houdbaarheid van de bloem. Onderzoeken hebben aangetoond dat een hyacint lan ger op de vaas staat als er aan de steel nog een kleine stukje van de bolbodem zit. Hoewel een langer vaasleven heel belangrijk is, denkt Overde vest niet dat het haalbaar is snij- hyacinten met bolbodems aan te leveren: "De handelaren willen een net produkt afleveren. Al le stelen moeten even lang zijn en worden dus bijgesneden". Mocht de bolbodem er niet bij de handelaar worden afgesneden, dan legt deze volgens de hyacin tenkweker zeker bij de huis vrouw het loodje: "De huis vrouw grijpt meteen het mes zo dra ze een bos bloemen ziet. Dat bijsnijden van bloemen is er zó ingepompt, dat de huisvrouw niet meer anders kan. De bolbo dem sneuvelt dus in elk geval in de keuken en daarmee is de kans op een langer vaasleven beke ken. Het heeft dus ook weinig zin als handelaren en kwekers hun uiterste best doen die bodem aan de bol te laten. Gelukkig kan ook zonder bolbodem, flink lang van een bos hyacinten worden geno ten". ZATERDAG 15 OKTOBER Leiden prestatieloop, georganiseerd door de Leidse Politie Sportvere niging, over 2,5, 5 of 10 km. start om 11.00 uur in het Leidse Hout. fanclubdag Bruce Springsteen, tot 18.00 uur in de Stadsgehoor zaal. Indoor Leiden, Internationaal Councours Hippique, tot 24.00 uur in de Groenoordhallen. optreden van gitariste Lydia Gi- tana met Musica de Espagna, aanvang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. optreden Vic Nickolson en The Frisco Five in buurthuis t Spoortje, aanvang 21.00 uur. optreden van de Salsa-band 'El Son*, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. optreden Alkmaarse band 'Iron First', aanvang 21.00 uur in het Breehuys. optreden van Barritone Mad ness. bij Jazzclub Hot House, aanvang 21.30 uur in het Waag gebouw. film: 'Prick up your ears', van S. Frears, aanvang 21.15 uur in het LVC. Leiderdorp feestavond 11-jarig bestaan de Rijnschuimers, aanvang 21.00 i het Zijlkwartier, Van der Marckstraat. Voorschoten optreden van het solocabaret Tom Lanoye met 'In de Piste', geestig en gedurfd, aanvang 20.15 uur in Cultureel Centrum, Prinses Marijkelaan Warmond optreden van Challenge, ZONDAG 16 OKTOBER Leiden fietstocht: Poldertocht over 30 of 60 km, start tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis SWifttoer, Room- burgerweg. kruiswoordpuzzeltocht Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie. in kader van kinderboeken week: rondleiding voor kinderen met thema: 1000 dingen achter muren, aanvang 10.00 uur in di verse musea. A Indoor Leiden, Internationaal Concours Hippique, van 10.00 tot 17.00 uur in de Groenoordhallen. rondleiding langs de tentoon stelling 'Klein n i De Lakenhal. 17.00 u i 13.00 t film: 'Shanghai, the peoples ci ty'. van Pieter Fleury, aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde. klaverjas- en sjoelmiddag bij muziekvereniging De Burcht, aan vang 14.00 uur in de Burchtves ting, Aalmarkt Leiderdorp educatieve publieksexcursie Regionale Vogelwerkgroep, ver trek om 8.30 uur bij Kruiska- de/Spookverlaat, Hazerswoude, opgeven vr 14/10 van 19.30-21.00 uur tel: 01713-3777. aanvang 12.30 uur in het Am- bachts- en Baljuwhuis. Warmond optreden Jack Redler and Friends, aanvang 15.00 uur in Boerderij Meerrust. Dorpsstraat. Wassenaar herfstwandeling door de Hors ten, georganiseerd door IVN-LeF den, 13.00 uur ingang Papeweg. optreden Trins Sni|ders met to neelliederen op teksten van Shakespeare, Lorca en Brecht. aanvang 15.00 uur in De Pauw hof, Paauwiaan. Zoeterwoude solisten-concours voor majo- retten. georganiseerd door de Zuid-Hollandse Bond en drumfan fare Vios, aanvang 11.00 uur in de Klaverhal. kindervoorstelling (5 tot 12 jaar) Toestandjesdoor de groep Sam ba Salad, aanvang 14.30 uur in Ons Huis. Kosterspad. 'Egeriandermiddeg door de Sint Jan's Fanfare. 14.00 uur Mu ziekcentrum. Schenkelweg. MAANDAG 17 OKTOBER Ajpheo 'De huisvrouw als manager', groepspresentatie NCNB. aan vang 19.30 uur in de Maaranatha- kerk.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13